TEGELS plavuizen Nieuwe ambulance-auto in gebruik genomen I ■I 1 1 Nederlandsche Middenstandsbank nam kantoor aan Van Weedestraat officieel in gebruik AUDIO PARKET Ij kleuren t*v 1998-- Voor al uw vakantiereizen Reisbureau Gerth SCHIPPER IN SOEST Nederlandse Credietbank maaswinkel Nederlandse Credietbank H i Belangrijke giften voor Aros en Stichting Jeugdzorg Soest FERGUSON Kerkstraat 3 - Soest Beëdigingen Kamer van Koophandel Motorrijder aangereden Klim naar boven met Beethoven GratisLPs Vandaag en morgen kunstmarkt in Hilversum Regionaal verkeersonderzoek in Eemland zonder Soest? Postiljon-inloop-concert te Bunnik Inbraak mislukt, schade 6000 gulden Laat Frank Sinatra uw keuken opknappen GratisLPs Geslaagd Gevaarlijke bossen I Soester Courant van donderdag 5 juni 1975 M» I m 1 MÊ nnelaan dentie. ;ijd het oet de ar voor ander» :n", al- del zal Niet alléén voor het personeel van het kantoor van de Nederlamdse Midden standsbank was het maandag feest, toen het prachtige bankgebouw aan de Van Weedestraat officieel in gebruik genomen werd. Ook twee in Soest op sociaal terrein werkzame organisaties, de Aros, de ziekenomroep van het ziekenhuis Zonnegloren, èn de Stichting Jeugdzorg Soest, deelden in de feest vreugde. Zij werden ieder bedacht met een cheque van duizend gulden; een genereus gebaar dat met luid applaus van de vele genodigden werd begroet. Een ander gelukkig man werd ongetwijfeld de heer G. W. Buxtorff, de mede werker in algemene dienst van het kantoor, die zijn technische onderhouds werkzaamheden voortaan in dit ultra-moderne kantoor mag verrichten. De opening werd verricht door de burgemeester. Vooraf sprak de heer J. G. D. Janse, lid van de Raad van Bestuur van de NMB. Het werd een (verkorte) inleiding'met opmerkingen over de landelijke situatie waarin het midden- en kleinbedrijf verkeert; verkort omdat het hele gezelschap van genodigden staande de plechtigheid bijwoonde en de burgemeester de voor haar rereser- veerde stoel niet gebruikte. Desalniettemin zei de heer Janse enkele opmer kelijke dingen. - v- r; t Was bijzonder druk in de grote publiekhal toen de directeur, de heer W- Rietveld, zijn gasten welkom heette. Onder hen de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaf- ten met haar echtgenoot; de heer Janse, lid van de raad van bestuur van de NMB; de heer Korf van het distarictsbestuur en de heer Huigen, zijn adviseur, alsmede de hoofdaan nemer, de heer P. van Schadewijk en alle onderaannemers, hoofden van ge meentediensten en oud-medewerkers van de bank in Soest, Vervolgers schetste het hoofdbe stuurslid, de heer J. G. D. Janse, de zijns inziens allerminst rooskleurige Met duidelijk zichtbaar genoegen kon digt de burgemeester de bedragen van cheques aan. Links van haar de heer W. Rietveld, directeur van de NMB; rechts de „nepkluis". Foto Herman van Dam situatie van het midden- en klein bedrijf. Dat er ondanks dat toch een nieuw bankgebouw^ geopend werd, vond zijn oorzaak in het feit dat die bedrijven behoeften hadden aan hulp, aan een sterke bank, die hun proble men en belangen onderkende. „Het is toch altijd nog zo", aldus de heer Janse, „dat het midden- en kleinbe drijf bestaat uit 240.000 ondernemin- Een groot beeld, uitstekende natuur getrouwe kleuren. De betrouwbare Ferguson techniek, ge waarborgd door de minutieuze kontrole van elk onderdeel; garandeert U een weergaloze kleurenontvangst en een blijvend haarscherp beeld. Met vlngerlichte sensorveiden kunt tot 8 verschillende kanalen kiezen. Atmetlntfem Breedte 76.5 cm. Hoogte 51 cm. D'epte 46 cm. 67 cm Kleurenontvanger 3C05 NU BU ONS naast de Oude Kerk - Telefoon 02155- 15677 A\ gen, waarvan grof gezegd 100.000 in de detailhandel, 100.000 in de am bachten, 25.000 in de horeca en 15.000 in de vervoerssector". Daarin werkten 1 miljoen mensen, terwijl de bijdrage aan het nationaal inkomen 16 ®/a be droeg, waaruit dan wel mocht blijken, dat een gezond- en kleinbedrijf van het allergrootste belang was voor de economie. Men had zich ondanks de sterke po sitie van het grootbedrijf weten te handhaven en het centrale probleem was daarom niet of er een functie voor deze bedrijfsvorm zou blijven bestaan, maar welke inhoud en om vang die functie in de toekomst zou hebben. Het ging er naar de mening van de heer Janse om. of er aan deze bedrijfsvormen voldoende kansen en mogelijkheden geboden werden, om die functies, waarvoor zij beter ge schikt waren dan wie ook, te blijven vervullen. „Een krachtig en gezond midden- en kleinbedrijf vormt de ba sis voor de welvaart van ons land", aldus de heer Janse. Hij wees vervolgens op de loonvor ming en de loonstijgingen die geba seerd werden op de produktiviteits- stijgingen en in verband* daarmee op de oneveneredige loonkosten stijging waarmee het midden- en kleinbedrijf geconfronteerd werd zonder dat de mogelijkheid bestond die volledig door te berekenen. De financiële po sitie van het midden- en kleinbedrijf kwam daardoor steeds meer onder druk te staan. Weliswaar maakte de regering vrien delijke gebaren, maar meer dan mi nimale tegemoetkomingen waren dat niet. Een ruimer prijsbeleid was no dig en het was nodig dat ingezien werd dat regulerend opgetreden zou worden in de totale loonontwikkeling 70 van de totaalkosten van mid den- en kleinbedrijf, waren loonkos ten. Terwijl de produktiviteitstoena- me een reële verbetering van 3Vs nog niet toeliet, kwam men door het grote aantal jeugd- en minimumlonen toch hoger uit. Daar stond tegenover dat 50 van de ondernemers terecht gekomen was op een jaarinkomen dat een bedrag vormde vergelijkbaar met, of zelfs nog minder dan, het mini mumloon van de werknemer. Naar de mening van de heer Janse zou bij de loonontwikkeling eindelijk toch eens uitgegaan moeten worden van wat de bedrijven konden op brengen. Als het midden- en klein bedrijf zou moeten afhaken, zou dat desastreuze gevolgen hebben voor de werkloosheid. „Net zo min als een bankier in af zonderlijke gevallen mag volstaan met enkel het verstrekken van een krediet, mag ook de overheid zich ten opzichte van het midden- en klein bedrijf niet beperken tot een aantal fiscale maatregelen en subsidierege lingen, indien deze in feite slechts een tijdelijke oplossing bieden en de kern van de problematiek niet ra ken", aldus de heer Janse. Hij besloot zijn inleiding met de wens uit te spreken, dat het nieuwe bank gebouw zou bijdragen tot verhoging van de arbeidsvreugde voor het per soneel, waarna hij de burgemeester uitnodigde de officiële opening te ver richten. De burgemeester deed dat na eerst de Soester politie een grote pluim op de hoed gestoken te hebben. Zij meende dat devbank zich de uitgaven voor beveiliging had kunnen bespa ren door zich te realiseren dat de Soester politie zowel de overval op de Amrobank (jaren geleden) als de overval op de Bondsspaarbank had opgelost. De overval op 't kantoor van de NMB in '1933 was ook dankzij het optreden van de Soester politie voor komen. Als a-politieke burgemeester meende zij niet iin te kunnen gaan op de be merkingen van de heer Janse, al had zij het gevoel er met hem uitvoerig over te kunnen praten. De Soester winkelier zou niet zo gemakkelijk meer botsen in het zakenverkeer, al hoopte zij dat de bank zou willen fungeren als „valhelm" c.q. „auto gordel". Zij sprak de wens uit dat vele zakenlieden de weg naar de bank zouden weten te vinden („een mooi gebouw; het kan ook niet an ders dankzij de schoonheidscommissie, maar u krijgt geen uitgang aan het Kerkpad!") mits dat niet ten koste zou gaan van de andere plaatselijke banken. Zij besloot met de wens uit te spreken dat het kantoor Soest er in zou slagen winst te maken („al schijnt dat tegenwoordig een onzede lijk woord te zijn") tot vreugde van de Raad van Bestuur. Vervolgens opende zij een namaak- kluis waaruit de beide cheques, voor Aros en Stichting Jeugdzorg Soest. te voorschijn kwamen. Namens de gemeenschap Soest dankte mevrouw Oorver hartelijk voor dit grootste ge baar. Daarna sprak de heer A. van Door nik. die namens het personeel een plastiek aanbood en het slotwoord was aan de heer Rietveld. Hij memoreerde dp bouwgeschiedenis en merkte op dat de NMB een instru mentarium had opgebouwd van in stellingen. organisaties en instituten, om het midden- en kleinbedrijf opti maal van dienst te kunnen zijn. „Ons kantoor in Soest vormt ln de regio Soest als financiële instelling een on derdeel van dat instrumentarium", aldus de heer Rietveld, Dat „instru ment" beschikte nu over een modern gebouw, waar men de klant naar de eisen des tijds kon opvangen. Dank bracht hij aan de burgemeester, die hij een vogel-encyclopedie overhan digde; dank ook aan het personeel voor al hun inspanningen de laatste weken voor de verhuizing, waarna hij de hoop uitsprak dat de uitgebreide relatiekring zdch spoedig in het nieu we gebouw zou thuisvoelen. Met een rondgang door het gebouw werd de officiële openingsplechtigheid besloten. LAANSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155 - 12683 Op 28 mei 1975 zijn door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amersfoort en Omstreken, beëdigd de heren Reinold Stuurman, Utrechtseweg 128, Amersfoort; als taxateur in tin, ko per, art.-nouveau, munten, meubelen, Delft aardewerk en tegels, vroeg aar dewerk en steengoed, Nederlands por- celein, ijzer, brons, volkskunst, glas, Chinees porcelein en aardewerk en Arend Johannes Boode, Muurhuizen 139. Amersfoort; als taxateur in anti quiteiten. Deze beëdigingen geiden voor de pe riode van 28 mei 1975 tot en met 28 mei 1977. LAMELLEN mooier en goedkoper! INDUSTRIEWEG 12' TELEFOON 02155-103 04 (Ind.terrein, zie ANWB-borden) Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur Op de Dorresteimweg, nabij het tuin centrum Vaarderhoogt, werd de 19- jarige motorrijder A, W. geschept door de uit tegenovergestelde richting naderende auto, bestuurd door R. H. (75). W. werd met een kniefractuur naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. Het ongeval was een gevolg van het feit dat H. naar links uit week om te parkeren en de motor rijder daarbij geen vrije verleende. Het klimspaarboekje van de Neder landse Credietbank: geld steeds met een maand ter beschikking, en je rente klimt tot liefst 8'/2c/ó! Een klassiek hoogtepunt, want bij xo'n boekje of gewoon spaarboekje (min. inleg f 25,-) geven we direktal,zo lang de voorraad strekt, een lp met Mozart, Beethoven en Schubert kado. Net als bij een woningverbeteringkrediet of persoonlijke lening. Je raag natuurlijk ook Frank Sinatra nemen. Of Hit Explosion, het betere popwerk dat bij ons gereed ligt. Tot cn met 20 juni, dus kom maar gauw kijken. Voor muziek- en geldzaken. ie ïtwji w#v Je Soest, Torenstraat 47. Vandaag, donderdag 5 juni en morgen, vrijdag 6 juni wordt in Hilversum ln de Kerkstraat een kunstmarkt gehouden. De beide dagen zijn de openings uren van 14 tot 23 uur. In de afgelopen 12 jaren heeft de Hilversumse kunstmarkt zich ontwik keld tot een evenement van regionale betekenis. Er wordt ieder jaar voor duizenden guldens omgezet. Ook dit jaar is er weer een grote verschei denheid aan kunstwaren; schilderijen, tekeningen en grafiek, keramiek, tex tiel, kunst en edelsmidwerk- Voor de kopers ls wederom aankoop subsidie (in beperkte mate) beschik baar. Bij aankoop van een kunstwerk van 30 gulden of meer zal in vele gevallen de rijkssubsidieregeling van toepassing zijn; het rijk betaalt dan 20 °/o. Kost een kunstwerk méér dan 3000 gulden dan wordt géén aankoop subsidie verstrekt. Drie leden van de financiële commissie, die onder voorzitterschap van de burgemeester vergaderden, hebben grote problemen om ruim 31.000 gulden beschikbaar te stellen voor het te houden integraal regionaal verkeersonder zoek door het samenwerkingsorgaan Eemland. De heren Van Ee (VVD) en Van Logtenstein en Storimans (CDA) verwachten niet dat Soest daar ook maar enig voordeel van zal hebben. De heer Van Ee stelde dat ln regio- vergaderingen het voorstel nu al eni ge malen behandeld was. maar dat hij nooit antwoord had gekregen op zijn vragen van wie en wanneer ge- gegevens los zou kunnen krijgen, die voor de gemeente belangrijk zouden zijn. Nooit was ook vastgesteld wat de kosten daarvan zouden zijn. Amersfoort, dat zelf over een ver- keersdeskundige beschikte en de pro vincie zelf zouden wat aan het on derzoek hebben; Soest niet. „Het is volkomen weggegooid geld; een ach terhaalde zaak en lijkt meer op hob by-bedrijven", aldus de heer Van Ee. De heer K. de Wilde (PvdA) was een geheel andere mening toegedaan. De gegevens waren nodig voor het struc tuurplan, waar ook Soest immers een voorstander van was. Zo'n plan kan niet opgesteld worden, zonder het verkeer daarbij te betrekken. „Als Soest niet meedoet, stelt u Soest bui- tenspel", aldus de heer De Wilde. Als aangetoond werd dat het gevraag de krediet verantwoord was met het oog op de eigen Soester belangen, dan moest zijns inziens het geld be schikbaar gesteld worden. Het voor stel verwerpen zou funest zijn voor de ontwikkeling van de regionale sa menwerking. Overigens moet nog blij ken of alle aangesloten gemeenten mee willen doen en bovendien staat nu al vast dat het krediet niet toe reikend is, omdat het een prijsopgaaf is volgens het prijspeil van 1973, toen het voorstel in een regio-vergadering gelanceerd werd. Ter gelegenheid van de laatste an tiekbeurs van het seizoen 1974-1975 in het Postiljon-motel te Bunnik, or ganiseert de „Antiekbeurs Bunnik" op zondag 8 juni a-s. een z.g. Postil jon-inloop-concert. De zang- en speelgroep „St. Joseph in t Bosch" uit Apeldoorn zal die dag van 11 uur. tot 3 uur muziek ten gehore brengen van Renaissance tot Barok. Daartoe wordt, naast de békende instrumenten zoals kult, cla- veoimbel en blokfluit, ook gebruik gemaakt van minder bekende mu ziekinstrumenten, t.w. kromhoorn, korholt en cornamuse. Op het pro gramma staan o.a.: „Galante" van Francesco Bendusi 1550) voor kromhoorns; „Pastime" van Hendrik VIII (1509-1547), zang en instrumen ten; „Der May" van Oswald v. Wob- kenstedn 01377-1445), zang en krom hoorn; enige stukken voor clavecim- bel uit: FitewiUfiam Virginal Book en enkele luitduebten. Bezoekérs van de verkooptentoon stelling hebben gratis toegang tot dit muziekfestijn. De leden van de groep zijn bereid in de pauzes hun instru ment aan belangstellenden te demon streren. Zoals de naam al zegt, is dit concert een inloop-concert. Dat- wil zeggen; I dan blieklaan 35 aoaat tal. 13991 of 14550 MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur bezoekers kunnen tijdens de uitvoe ring - naar oud gebruik - de zaal betreden of verlaten. Het is de be doeling, dat dit zó rustig gebeurt, dat spelers en bezoekers niet gehinderd worden door lawaai e.d. Ook kinde ren met hun ouders zijn welkom. Op dese manier kunnen zij op onge dwongen wijze kennis maken met muziek uit het verleden. De organisatie hoopt op deze wijze - nog meer dan voorheen - het" cultu rele aspect van de beurs te bena drukken. Mocht dit Postiljon-inloop concert slagen, dan ligt het in de be doeling in het nieuwe beursseizoen, dat op 7 september e.k. begint, vaker dergelijke evenementen te organise ren. Het Postiljon-motel is gelegen langs de snelweg Utrecht-Arnhem (tel. 03405-2744) en heeft parkeergelegen heid voor 350 auto's. „De beurs ln het hart van Nederland" is geopend van 10.30 uur tot 17 uur. De toegans- prijs bedraagt ƒ2,- p.p.; kinderen tof 14 jaar onder geleide gratis toegang. Een poging tot inbraak in de radio- t.v. zaak van de firma Schoemaker aan de Rademakerstraat te Soester- berg mislukte, doordat de onbeken de dader halverwege zijn werk staak te. De schade die hij echter toebracht beloopt een bedrag van 6000 gulden. De man forceerde een raam aan de achterzijde van het pand, maar moest om verder te komen nog een houten wand wegduwen. Dat deed hij, maar daaraan zat een stellage waarop drie kleuren-t.v.'s stonden. Die kwamen naar beneden en daardoor werd de schade zo hoog. Een extra kamer, een nieuw dak of gestroomlijnde keuken? Er zit nu letterlijk muziek in het woningvef beteringkrediet van de Nederlandse Credietbank. Want we geven er gratis, zo lang de voorraad strekt, een hart- veroverende lp van Frank Sinatra bij. Of - naar smaak - een schijfje klassiek met Mozart, Beethoven en Schubert. Of een verzamelelpee in het popgenre. Ook bij een persoonlijke lening of minimum inleg van f 25,' op een nieuwe hetzij bestaande spaar- of klimspaarrekening. Tot en met 20 juni aanstaande. Let u op die datum? ekhutem*yje fMiH-'- Soest, Torenstraat 47. Zestien leerlingen van de Oranje Nassauschool, Huishoudschool voor Baarn en Soest, Ir. Menkolaan 1 te Soest, behaalden donderdagmiddag j.1. hun type-diploma. Zij werden opgeleid door de Heer J. C. van Oosterum, direkteur van de Rijdende Type-school voor Midden-west en Oost Nederland te Breukelen. De geslaagden zijn: C. A. Boersma, A. G. van Dasselaar, M. van Es, J. Gros, A. G. P. Huyink, I. M. Kroese, M. E. Loomans, L. E. W. Meyer, M. van Oosterom, A. J. Otto, I. Rensen- brink, H. M. Tolboom, C. M. Ter louw. G. Versteeg. F, van de Vis en O. M. Wens veen. SCHIPPER IN SOEST lOd-Urrtta. ANTB-bo3feal V MaMwwtlHl* Mevrouw De Z. deed bij de politie aangifte dat haar 11-jarig' dochtertje in de Maarschalkersteeg door een on bekende man onzedelijk was betast. De man zou ongeveer 40 jaar oud zijn, donderblond en enigszins kalend. Hij droeg een bruin jasje en een zwarte broek. Hij hing een verhaal op over een gymnastiekvereniging. In het weekend is de nieuwe. 55.000 gulden kostende ambulance-auto. zonder enig officieel vertoon in gebruik genomen. Het is een vgfdeurs wa gen, voorzien van airconditioning, met een zes cylindermotor. die voldoet aan de meest stringente eisen voor het snel laden van zieken en gewonden. Die mogelijkheid is geschapen door de twee brancards in het midden van de auto, recht boven elkaar aan te brengen. Ze zijn automatisch ver grendeld, maar hebben bovendien nog een extra vergrendeling die door het personeel van de wagen gemakkelijk kan worden aangebracht. Door mid del van gascylinders kunnen de bran cards omhooggeklapt worden. Naast twee plaatsen voor .liggende patiënten, zijn er twee plaatsen voor zittende patiënten en de verpleger. Die kan zich in de werkruimte ge makkelijk bewegen en hij heeft alle hulpmiddelen binnen handbereik. De nieuwe auto is in de plaats geko men van de uit 1964 daterende am bulance. Er kwam haast bij de ver vanging, toen één van de twee in Soest in gebruik zijnde ambulances, bij een verkeersongeval zódanig werd beschadigd, dat reparatie niet meer verantwoord werd geacht. De uit de roulatie genomen auto werd tijdelijk vervangen door één van de Hilver sumse GG en GD geleende auto. Voordat Soest de nieuwe wagen be stelde. zijn bezoeken gebracht aan hulpverleningsdiensten in andere ge meenten, zoals Amsterdam. Haarlem. Groningen. Hilversum en Rotterdam, De nieuwe ambulance-auto van Soest, Het raadslid, de heer G. Stam. opper de indertijd de idee een zgn. busje aan te schaffen, zoals veelal ln het buitenland in gebruik. Dat idee werd niet overgenomen- Wel werd bij de opbouw en inrichting van de wagen overleg gepleegd met degenen die er als chauffeur en verpleger op dienst doen. Het is de bedoeling dat binnenkort de Soester artsen worden uitgenodigd om de auto te bezichtigen en even tuele wensen kenbaar te maken- In verband met regionelisering van het ambulancevervoer (centraalposten in Amersfoort en Utrecht), zullen ook vertegenwoordigers van hulpverle ningsdiensten uit de regio in de ge legenheid gesteld worden de ambu lance te komen bekijken.

Soester Courant | 1975 | | pagina 5