Zo mooi was Soest vroeger. TREND XHÜ3IP JEANSSHOP hoihee je Spiekerslop" Kela Tapijt Soesterberg doet B.enW. een genoegen Nu ook BROEKEN en ROKKEN van Natuurwandeling Gauwdiefje op brommer nam tas mee Regionalisering schooladviesdiensten Grondaankoop voor ontsluiting wijkje Lazarusberg Raad dreef grondprijs op Honden aan de lijn óók in het park Colenso Bij restaurant „De Korte Duinen" óók meeneem-menu s Nieuwe dienstauto voor de politie „Schuif-es-in" een openluchttheater Aanloopkrediet voor verbouwing Min. de Visserschool niet meer dan één ton Officiële mededelingen Bekendmaking Gevonden voorwerpen Vergadering Wijkraad Soesterberg Voorgesorteerd staande auto niet gezien Fietsen kijken bij het politiebureau DAMES Zoals afgesproken iedere week de nieuwste snufjes. HEREN Geen snufjes, maar gewoon de echte goede kleding van DEZE tijd. F,O n O Ingebroken in Min. de Visserschool Een dagje uit met het Rode Kruis U KUNT NIET ALLES WETEN Soester Courant van donderdag 5 juni 1975 Hoe mooi Soeat vroeger was. heeft de Soestkenner bij uitstek, de heer E. Heupers, verteld aan de kinderen van de vierde klas van de Savornin Lohmanschool. Hy deed dat tijdens een rondwandeling door gerestaureerd oud-Soest rond de Oude-Toren. De excursie paste geheel in het lesrooster van de klas. waar onder leiding van stagiaires aandacht besteed werd aan de geschiedenis van Soest. De kinderen maak ten er werkstukken over en kregen van de heer Heupers aanschouwelijk onderwijs. Hy wees hen in de Oude Kerk op een aantal grafstenen en voerde hen verder ondermeer langs de dorpspomp, het oude gemeentehuisje en de herberg De Drie Ringen, Foto: Herman van Dam Terlenka dames en heren PANTALONS in diverse kleuren 55,—. PANTALONS in washed denim, pitjes katoen en wit. OVERHEMDEN in moderne druks vanaf 32,50. BLOUSES, JURKJES en BROEK ROKKEN van Linda Lu.: *- PULLOVERS en VESTEN In - blouson types. GALLENKAMPPELSWEG HOEK SOESTERBERGSESTRAAT SOEST" Liefhebbers van een polderwandeling kunnen op zondag 8 juni a.s. deel nemen aan een excursie door de Eempolder in Soest. Natuurgidsen van de Natuurbeschermingswacht „Eem- land"-I.V.N. zullen speciale aandacht besteden aan flora en fauna van berm en sloot. Vertrokken! wordt om 14.00 uur van af de parkeerplaats achter de Oude Kerk te Soest. De duur van de wan deling zal pl.m. lVi uur zijn; voor degenen die dit wat kort vinden, staat er een wandeling van 2Vi uur op het programma. Deelneming is gratis. Door het aan trekken van zoveel mogelijk gidsen, wordt er naar gestreefd de groepen zo klein mogelijk te houden. Op de Peter van den Breemerwei ontfutselde een 16-jarig bromfietser- tje mej. C. L. haar tas, die zij achter op de bagagedrager van haar fiets had. De tas werd teruggevonden aan de Melksteeg; de portemormaie met inhoud was verdwenen. Het „knaap je" droeg een zwart jack, een blauwe spijkerbroek en een oranje helm, In verband met de aanhangig ge maakte regionalisering van de school adviesdiensten zijn twee informatieve vergaderingen belegd voor de onder wijswereld. De eerste wordt gehou den op maandag 16 juni en is be stemd voor de hoofden en hoofdleid sters der openbare scholen en de schoolraden in het district Baarn, Bunschoten, Eemnes en Soest; de tweede is bestemd, voor besturen, hoofden en hoofdleidster van (alle) scholen voor basis- en kleuteronder wijs in het district Baarn, Bunscho ten. Eemnes en Soest. De beide vergaderingen worden ge houden in de Soester Brandweerka zerne aan de Lange Brinkweg en be ginnen om 20 uur. Bij de regionalisering zijn de volgen de gemeenten betrokken: Amersfoort, Baarn, Bunschoten. Eemnes, Hoeve laken. Leusden, Nijkerk en Soest. De regionalisering betekent fusie' van de onderwijsadviesdienst, waarover Amersfoort beschikt, en de school psychologische dienst waarover de gemeenten Baarn, Bunschoten, Eem nes en Soest beschikken. De nieuwe dienst zou kunnen worden aangeduid met „Schooladvies- en begeleidings dienst". De bedoeling van de verga deringen is dat de werkers in het on derwijsveld in de gelegenheid worden gesteld hun visie te geven op de plannen. Voor de ontsluiting van het woonwtjkje Lazarusberg wil de gemeente een ge deelte van de grond met de woning Korte Bergstraat 5 kopen. De prijs wordt 110.000 gulden k.k. Dé huidige eigenaar, de heer A. Naron houdt een voort gezet gratis gebruik tot 1 juli 1976. De aankoop brengt mee dat over enige tijd1 ook de voor patiowoning- bouw gereserveerde terrein! j es aan de Van Mecklenburglaan zullen wor den verkocht. In de financiële commissie infor meerde Jan Visser (PS) wat er met de bewoners van het pand nummer 5 ging gebeuren. Het bleken niet, zoals in het voorstel stond, bejaar den te zijn. Het bleek een onver wacht probleempje dat eerst uitge zocht wordt. Jan Visser behield daar om in afwachting van het resultaat, zijn, stem voor. Geen bezwaar bestond er tegen het voorstel tot huurontbinding over te gaan ter zake van het perceel Julia- nalaan 72. Ontruiming is nodig om de aansluiting van de ijk Lazarus- berg op de Juliamalaan mogelijk te maken. De huidige eigenaar krijgt een bedrag van 93.500 gulden en mag na 1 juni nog drie maanden van het pand gebruik maken. In de vergadering van de financiële commissie stelde de burgemeester vast dat de raad indertijd de prijs voor bouwgrond in het Smitsveen opdreef. Het college stelde immers de prijs van 60 gulden voor, maar de raad maakte er 75 van. Zij maakte de financiële experts daarop attent bij de behandeling van' de brief van de doktoren Eggimk en Walter. De beide heren informeerden bij de raad waarom een latere ko per nu slechts 60 gulden per vier- ante meter moet betalen. Op voorstel van b. en w. worden hun notulen van de raadsvergadering toe gezonden en voorts wordt hen mede gedeeld dat de grondtransactie met de nieuwe koper, de heer Slinger land, de verplichtlne voor de koper meebrengt 25 °/i van het terrein te verharden zodat het geschikt is voor parkeerterrein en dat verder een bebouwingspercentage van 40 geldt. Het gaat bovendien om een ander perceel waarvan de oppervlakte aan zienlijk verschillen; nml. 1720 m2 te gen 625 m2: De opmerking vain de heer Stori- mans (CDA) dat ambtenaren voor zichtiger moesten zijn bij het noemen van prijzen (de doktoren schreven dat de heren v. d. Dussen, Verstoep en Hettinga verzekerden dat er geen verschil in prijs was voor welk stuk grond zij namen) ontlokte de burge meester de opmerking dat de ambte naren geheel coform de gedachtgang van het voorstel spraken. De raad had-echter de prijs verhoogd. Enige tijd geleden Is door de (toenmalige) hoofdinspecteur van politie het idee naar voren gebracht trottoirtegels in het park Colenso aan te leggen, welke voorzien zyn van een figuur dat aangeeft een verbod om honden, die onder toezicht worden uitgelaten, hun uitwerpselen daar te doen deponeren. Het college van burgemeester en wet houders is van mening dat door de aanwezigheid van slechts grindpaden in het park hét niet mogelijk is „be drukte" tegels te plaatsen. Zou het wei mogelijk zijn, dan zal in de prak tijk vervuiling niet te voorkomen zijn, te meer daar het werkelijke probleem gevormd wordt door honden zonder toezicht in plaats van honden onder toezicht. Wel zullen door gemeentewerken bij de drie toegangspaden naar het park borden worden geplaatst met het op schrift „Honden aan de lijn houden", maar ook borden met teksten zoals „Doe niet zo honds". Geruime tijd reeds kent het Restau rant' De Korte Duinen aan de Birk- straat de meeneem-service. Er zijn speciale menu's voor, maar ook be staat de mogelijkheid een bestelling te dóen „van de kaart". Uiteraard zijn de prijzen gereduceerd. Voor deze service is een handige ver pakking ontworpen, waardoor zonder problemen het eten van de kok mee genomen kan worden. De leden van de financiële commissie, die vergaderden onder leiding van de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften gaan ermee accoord dat de politie voor 7645 gulden een nieuwe dienstauto aanschaft. Die auto is nodig om een kaderlid tevens hulp-officier van justitie en dienst doend als piket-officier, in staat te stellen leiding te geven in dien buiten de bureau-uren gebeurte nissen van enige omvang, zoals ern stige aanrijdingen, grotere inbraken e.d. zich voordoen. Op zo'n moment beschikt onder de huidige situatie de dienstdoende man, niet over een dienstauto om zich terstond naar het bureau of de plaats des onheils te be geven. Gezien de grote afstanden in Soest is dit zeker noodzakelijk. Bovendien is het ook zo, dat de vreemdelingendienst er. de afdeling bijzondere wetten niet ovei een auto beschikken, zodat van de aan te schaffen wagen een tweeledig gebruik kan gemaakt worden. Omdat de overheid bepaalde belas- tingfaciliciteiten heeft is het bedrag voldoende om een nieuwe ^vagen voor dit bedrag aan te schaffen. Kom gezellig even aanwippen. We hebben weer zoveel nieuwe dingen. O.a. gebleekte DENIM KOSTUUMS. VMUtf NATUURLIJK BIJ STEENHOFFSTRAAT 66 - SOEST - TELEFOON 02155-10880 (Waan Japie buiten hangit met zijn nieuwe Wally's broek aan) De bomen van het Openluchttheater in Soest vormen op zondag 8 Juni a.s. het natuurlijk decor voor een op deze plaats nogal ongebruikelijke bijeen komst. De drie plaatselijke gereformeerde kerken trekken samen op om een groot deel van de dag buiten door te brengen. „Om", aldus één van de medewerkers, „aan te tonen dat wy een open gemeenschap willen zijn. Een groep die zich schijnbaar achter gesloten deuren terugtrekt, maar wel degelijk wil open staan voor anderen. Het is heel begrijpelijk dat wij de naam hebben een ge sloten gemeenschap te zijn, maar als je er even over nadenkt zie je wel in dat het natuurlijk nooit de opzet kan zyn dat de kerk een doel in zichzelf is. Dat willen we ook niet". Om dat isolement te doorbreken trekt de kerk er eens een keer zelf op uit in plaats van af te wachten of iemand over de drempel van de kerk durft heen te stappen. Voorafgaand aan de dienst, die om 9.30 uur begint, worden er natuur wandelingen georganiseerd, die onder leiding staan van deskundige natuur- wachters. Er wordt gestart tussen half acht en acht uur vanuit het open luchttheater telkens in kleine groep jes. Rond negen uur wordt iedereen weer terug verwacht in het theater, waar thee en beschuitjes klaar staan. Als alles binnen is begint de ere dienst, die muzikaal wordt opgeluis terd door trompettisten, de gospel- group „The Messengere", een koor van Zondagsschoolkinderen en de bei de plaatselijke koren in een eerste gezamenlijk optreden. Zoals gebruikelijk bij een „schuif-es- dn"-dienst draait het om een onder werp, waarvan men verwacht dat ook anderen er belangstelling voor heb ben. Deze keer gaat het over de toe komstverwachting. Het thema van dë dienst: „Wie is er bang voor mor gen?";'werd tevörên in al Ier lei'.groe pen en kringen besproken, de reak- ties doorgeseind naar de dienstdoende predikant dr. J. Rinzema. Voorts wordt medewerking verleend door de Natuurbeschermingswacht „Eemland" voor de wandelingen, het Nederlands Bijbel Genootschap met een stand waarin o.a. verkrijgbaar is de onlangs verschenen brochure „Ge loven met je handen" en de omroep van het schuin tegenover het theater liggende ziekenhuis „Zonnegloren", die de geluidsversterking verzorgt en de bandopname. In de loop van vol gende week wordt de dienst uitge zonden via de ziekenhuisradio en cir culeren geluidsbanden bij de zieken en bejaarden. Aanvragen hiervoor te richten tot de heer A. Holtrop, tel. 13025. Zou het onverhoopt regenen dan woreüt de dienst in de oorspronkelijke vorm overgeplaatst naar de grootste gereformeerde kerk van Soest, de Ju- lianakerk aan de Julianalaan. In twij fel gevallen kan men zich wenden tot de nummers 15127, 13025, 16362, 16280, 14787 en 12354. Ook de Wilhelminakerk zal eventueel verregende kerkgangers onderdak bie den. Het aanloopkrediet voor een uitbreiding van de Minister de Visserschool en de bouw van een tweeklassige kleuterschool aan deze lagere school zal moge lijk teruggebracht worden van een half' miljoen tot 100.000 gulden. Het is een voorstel van de fractie voorzitter van de PvdA, de heer K. de Wilde, dat hij deed in de vergadering van de financiële com missie. De heer De Wilde is tegen het sys teem van aanloopkrediten; de ar- chitekt moet nauwkeurig begroten en als achteraf aanvullende kredieten nodig mochten zijn in verband met prijsstijgingen, dan kunnen die ge vraagd worden. De Wilde had geen bezwaar tegen een krediet om „de architekt aan de gang te zetten" en hij wilde daar voor wel een ton bechikbaarstellen. De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat door de raad van de ge meente Soest bij zijn besluit van 22 mei 1975, afdeling I, nummer 7756, een bestemmingsplan in voorberei ding is verklaard voor gronden, gele gen langs het Zeister Spoor te Soes- terberg, aangegeven met een grijze kleur op de bij dat besluit behorende kaart. Het besluit ligt met de kaart met in gang van 6 juni 1975 voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken en stadsontwikkeling (ge opend op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur) ter inzage, alsmede op de hulpsecretarie te Soesterberg. Soest, 4 juni 1975. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De navolgende voorwerpen werden als gevonden bij de politie aangege ven: kinderfiets, damesarmband, di verse sleutels, herenhorloge, jongens horloge, gouden ring, dolk in foe draal schort, pauw, bromfiets, diverse damesfietsen, damesportemonnaie met inhoud, kinderjack, transistorradio en bankbiljetten. Betreffende deze voorwerpen zijn op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, Inlichtingen te verkrijgen bij het politiebureau aan de Van Weede straat, De CD A-er Van Logtenstein was het helemaal met hem eens; de raad heeft in de juni-vergadering het laatste woord. De Wijkraad Soesterberg houdt een openbare vergadering op woensdag 18 juni a.s. De agenda vermeldt de be handeling van 25 ingekomen stukken. Daarbij onder andere verkeerssitua tie, geluidshinder rijksweg 223, par keerplaatsen in het plan Steenberghe, klachten over c.v.-installaties in ge- meent e won i n gende vloeivelden ach ter Ons Belang een adhesie betuiging van Babov en Ned. Hervormde stich ting Dienstbetoon inzake het alterna tieve plan tot reconstructie van de Oude Tempel laan en het bestem mingsplan „Zwarte Wegje". De vergadering wordt in het Dorps huis gehouden en begint om 20 uur. Op de Birkstraat, bij de Bartalottl laan zag de automobilist Th. W. (48) uit Bussum de voorgesorteerd staan de auto, bestuurd door de heer P. B (53) uit Soest, niet staan. Bij de bot sing werden de twee wagens zwaar beschadigd; de politie nam de ken tekenbewijzen in beslag. De echtgenote van B. die naast haar man in de auto zat, klaagde na de aanrijding over pijn ln haar nek. Zij werd voor onderzoek naar Zonneglo ren gebracht. De jaarlijkse „kijkdag" naar gevon den fietsen wordt a.s. zaterdag ge houden. Van 14 tot 16 uur kan men daarvoor aan de achterzijde van het politiebureau (ingang Prins Bern- hardlaan) terecht, leder die zijn ooit verloren voertuig herkent (en dat kan bewijzen) mag het direct meenemen. Er staan er 30 40 stuks. Door de schoonmaker van de Minister de Visserschool aan de Oude Utrecht- seweg werd een inbraak in de school ontdekt. De onbekende dader ver schafte zich toegang door het ver nielen van een ruit. Er werd geld weggenomen uit vier collectebussen, bestemd voor de zending en uit de telefoonpot. Jaarlijks genieten tientallen Soester gehandicapten of langdurig rieken van een weekje vakantie op het Rode Kruis hospitalschip „J. Henri Dunant", of in één van de vakantiehuizen van het Rode Kruis, te weten „IJssel- vliedt" in Wezep bij Zwolle en „De Valkenberg" ln De Steeg bü Arnhem, Voor een grote groep mindervaliden is zo'n vakantieweek echter een on vervulde wens. Op 28 mei kregen 41 leden van deze; laatste groep een bustocht aangebo den door de afdeling Welfare van het Ned. Rode Kruis, voor velen een wel kome afwisseling van het soms een tonige leven van alledag. Deze „dag uit" stond onder leiding van Mevr. W. Elemans, welfare-leidster, en zij werd geassisteerd door een verpleeg ster uit De Lichtenberg en twee leden van welfare en colonne, terwijl voor de chauffeur geen karweitje te veel en geen passagier te zwaar was. Om ongeveer- 9 uur vertrok de bus van Tensen, getooid met een Rode Kruisvlag, voor een tocht door Bra bant, waar o.a. een bezoek werd ge bracht aan het Safaripark „Beekse Bergen". De dag werd besloten met een diner in de Biltse Hoek, waarna iedereen om 8 uur weer thuis was. Bij het (Verlaten van de bus ontvin gen alle gasten een Rode Kruis bal pen als herinnering aan een dag, die bijzonder geslaagd was, dank zij een goede voorbereiding, stralend weer en een opperbeste stemming en die voor al z'n waarde had door de nieuwe of hernieuwde kontakten, die voor iedereen maar zeker voor onze gas ten zo bijzonder belangrijk zijn. Het is niet helemaal toevallig, dat de da tum voor dit uitstapje gekozen was in de periode van de jaarlijkse Rode Kruis-collecte, wat juist de opbrengst van die collecte maakt het de ver eniging mogelijk om dergelijke acti viteiten te ondernemen. Ga niet met bijzonder veel geld op zak op vakantie. Zorg dat u daar voor reischeques hebt. Deze zijn ver zekerd tegen verlies en diefstal. Wordt tijdig lid van de ANWB. Hier kan men u inlichtingen verschaffen over de landen die u denkt te be zoeken. Hier kan men u ook de bes te wegenkaarten verschaffen. Vraag by de ANWB voor een buiten landse vakantie ook een reis- en kre dietbrief. Deze verschaft u het no dige geld Indien u in moeilijkheden komt te verkeren, zowel om me dische redenen als b.v. bij diefstal. Vergeet ook niet bij uw garage fa informeren welke soort motorolie voor uw wagen nodig is. Het kan desastreus zijn als er een verkeerde wordt gebruikt. Kela Tapijt van directeur Piet van Heugten te Soesterberg, heeft het college van burgemeester en wethouders een genoegen gedaan. Hy Is ingegaan op het verzoek zijn Kela-Kopter. de grote helicopter, die voor het Carpet Center aan de Amersfoortsestraat stond, te verplaatsen. Het gevaarte Is overgebracht naar de uitspanning Aart Jansen te Austerlitz waar de kinderen er leuk mee zullen kunnen spelen. B. en w. van Soest vonden het ding maar misstaan daar aan de rijksweg. Op het ogenblik is het overigens daar toch niet zo'n fraai gezicht, want Kela Tapijt Is bezig met een reusach tige uitbreiding Er wordt aan de Amersfoortsestraat (tegenover de Van Weerden Poelmanweg ongeveer) een immense toonzaal gebouwd, waardoor Kela Tapijt over een toonzaal van 2200 vierkante meter gaat beschikken. Het is een ontwerp van de Amers- foortse architect Michael Pericas van Studio Barcino. Het werk wordt uit gevoerd door het aannemingsbedrijf Van Zwol uit Amersfoort ln augus tus hoopt de heer Van Heugten het te kunnen betrekken. De Kela-Kopter op weg naar Austerlitz. Foto: Herman van Dam De oorspronkelijke showroom, circa 600 vierkante meter, is op het mo ment gehalveerd en met het oog daarop moet Kela Tapijt zijn voor raad kwijt. Alles is sterk afgeprijsd; meubels, tapijten en gordijnen. Het is de bedoeling dat in augustus met een geheel nieuwe voorraad gestart wordt. Voor iemand die zich wil installeren of aanvullen c.q. vernieuwen, is een ritje naar Soesterberg de moeite waard. .'-WS-■■■ww-'/w*

Soester Courant | 1975 | | pagina 9