RS Druk bezochte receptie van gepromoveerd VVZ Voetbalvereniging Hees vierde groots slotfeest til e V 3- S.O. Soest bereidt zich voor op viering 50-jarig bestaan HonkbalverenigingKnickerbockers' willen naar eigen accomodatie dj m ten Kela woninkrijk Mga VOOR AL UW SPORTEN iarn >34 HEUGA BERBER SHAGGY, 0S0 wint SEC veteranentoernooi Vrijdagavond a.s. filmavond in SEC- cantine Contributieverhoging gekoppeld aan inflatiepercentage Knickerbockers nog steeds ongeslagen Bestuur en spelers van het eerste en tweede elftal van de voetbalvereniging V.V.Z. hebben zaterdag j.l. heel wat felicitaties in ontvangst mogen nemen tydens de receptie die gehouden werd ter ere van de promotie naar respec tievelijk 4e klasse en reserve 3e klasse van het KNVB zaterdag-voetbal. Er waren veel bloemen en heel wat geschenken en de promotieviering werd ten- ■Iotte afgerond met een diner voor spelers, bestuur en allen die aan de pres tatie meegewerkt hadden, in restaurant „De Prom" te Baarn. Onder de velen die gelukwensen kwamen aanbieden, was ook de heer S. do Jong namens de KNVB. De heer De Jong tekende protest aan tegen het veel gebezigde „grote bond" het was immers allemaal KNVB. Overigens speet het hem wel dat VVZ de „afdeling" ging verlaten, maar de promotie was hen uiteraard van harte gegund. Hij wenste spelers en bestuur veel succes in het vol gende seizoen. Een gelukwens was er ook van SEC, waarbij voorzitter J. Elderman aan tekende dat WZ nu niet direct moest gaan proberen kampioen van Het CDA-gcmeentcraadslid de heer D. Hoekstra feliciteert het VVZ-be- stuur. Foto: Herman van Dam de 4e klasse te worden, tenzij dat met behoud van vriendschap en sfeer zou lukken. Prestatie-voetbal noemde de heer Elderman in dit verband uit den boze en hij bond het VVZ-bestuur op het hart, nu vooral de jeugd niet uit het oog te verliezen. SEC onderstreepte zijn fe licitaties met een voetbal „maatje junior". zuiver wollen tapijttegel, 50x50cm van 17.45voor 11# pst. KELA BERBER SHAGGYzuiver woiuit eigen fabriek.van 19,95 voor P-St. HEUGALUXE, de nieuwe zachte tegel van Van Heugt en, A25 nu voor O» p st. hoofdkantoor en showroom Amersfoortsestraat 22 - Soesterberg tel. 03463-1327 DE VERBOUWINGSOPRUIMING GAAT DOOR! „VRIJDAG KOOPAVOND" Onder bijzondere goede omstandigheden werd op het SEC-terrcin voor de achtste achtereenvolgende maal het veteranentoernooi om de Jan van de Brink-beker verspeeld. Grote belangstelling was er voor dit toernooi, waar aan tien ploegen met in totaal ruim 150 veteranen boven de 35 jaar deel namen. Sportief en toch wel fel werd er gestreden om de plaatsen. In poule I ging het lange tijd tussen Soest en SEC. SEC en Soest speelden de eerste wedstrijd tegen elkaar gelijk. SEC won hierna van Limvio en La ge Vuursche en speelde gelijk tegen Nieuwland. SEC behaalde zes pun ten en Soest kon gelijk komen met SEC als de laatste wedstrijd van La ge Vuursche werd gewonnen. Tegen de ploeg van coach Aalderink echter verslikte de ploeg van aanvoerder Henk v. d. Lugt zich. Het werd na een 1-0 voorsprong tenslotte 1-1, waardoor Soest tweede werd in de poule. In poule II was de spanning enorm en kwamen bij het speler, van de laatste wedstrijden nog alle teams in aanmerking voor de eerste of tweede plaats. Toen Baarn en TOV echter gelijk speelden (0 - 0) en SEC xaterdag met 1-0 verloor van WZ betekende het dat VVZ en OSO uit Hilversum gelijk eindigden. Straf schoppen bezorgden OSO de eerste plaats. De finale SEC zondag - OSO was zeer spannend en het was SEC dat door van Breukelen de leiding nam, maar nog voor rust maakte OSO gelijk. Strafschoppen brachten de sympathieke ploeg van OSO de eerste plaats (OSO plaatste vijf maal de bal langs doelman van Essen, terwijl SEC er maar vier langs de Hilver- sumse doelman knalde. De strijd tussen WZ en Soest om de derde en vierde plaats moest ook door strafschoppen beslist wor den. VVZ werd derde en Soest vier de. Voorzitter Elderman reikte de prij zen uit en bedankte de organisatie en de scheidsrechters de herer- H. Luschen, Bleyenberg en Kuyvenho- De voorzitter van Chefana, de ver eniging waar VVZ in de laatste wed strijd van won, de promotie ver diende en de tegenstander liet de graderen, sprak, naast de felicitaties de wens uit, dat de goede verstand houding „ondanks de afstand" be houden zou blijven. Gesproken werd er verder door de heer A. v. d. Dijssel, directeur van de Procar, die voor het eerste, twee de en vijfde elftal een trainingspak aanbood. Procar had overigens ook de aardige attentie VVZ vanuit de lucht te feliciteren door middel van een reklamevliegtuigje dat tijdens de receptie boven Soest cirkelde. Oud wethouder Van den Arend, voorzitter van de indertijd' ingestelde bouwcommissie, bood namens zijn commissie gelukwensen aan en ver der was er een speciaal afscheids woord voor de aanvoerder van het eerste elftal, de heer H. Ewoldt, die in verband met verhuizing Soest en VVZ vaarwel moet zeggen. Trainer Hoveling, geassisteerd door de speler Ruud te Klei, noemde Ewoldt een voorbeeld voor alle voetballers; voor beeldig sportief en steeds met grote inzet spelend. Ewoldt kreeg een herinneringsvaantje en een „diplo ma" en de geschenken werden bij zonder op prijs gesteld. Trainer Ho veling deelde ook nog mee dat alle selectie-spelers een paar voetbal schoenen ten geschenke zouden krij gen van de firma Van Jaaren. Voorzitter Duit dankte alle sprekers; WZ zou haar best gaan doen kam pioen te worden, zij het met be houd van de vriendschap en de sfeer en daarbij de jeugd niet uit het oog verliezen. Met vier trainers, waarvan twee speciaal voor de jeugd, gaat WZ het nieuwe voetbal seizoen tegemoet en de heer Duit sprak de wens uit dat de goede verstandhou ding met alle verenigingen besten dig zou blijven. Onder de tallozen, die gelukwensen kwamen aanbieden, waren mevrouw T. van Asselt-de Vries en de heer Hilhorst namens de Sportstichting, vertegenwoordigers van VVOO, Hui zen, Soesterberg, de SPSV, de heer Ankone, voorzitter van Soest; de heer Gerfch, van Hees, de heren Stro band en Berghauser Pont van de Hockeyclub; de heer Scholtmeijer en echtgenote en de CDA-gemeente- raadsleden Van Poppelen en Hoek stra, alsmede Jan Visser van Pro gressief Soest. De SEC-veteranen organiseren in overleg met de SEC-kantinecommissie en de jeugdcommissie vrijdagavond a.s. (morgen) een avond in de SEC- kantine. Op deze avond zullen een aantal films van de SEC-jeugd wor den vertoond, die gemaakt zijn in de KNVB-kampen Hoek van Holland, Ouddorp en Assen. Tevens zal worden vertoond de vo rig jaar gemaakte film van de boot trip van SEC-junioren naar Gote- borg. Voor de veteranen staan een aantal films op het programma die ge maakt zijn tijdens veteranentoernooi- en in de afgelopen tien jaren. Uitgenodigd voor deze avond zijn daarom de SEC-jeugd, die deelnam aan één van de KNVB-jeugdkampen, de jeugd en begeleiding die deelnam aan de tocht naar Goteborg en de SEC-veteranenkern, die de laatste jaren voor de SEC-successen zorgde bij de diverse toernooien. Als bijzonderheid kan worden ge meld, dat ook de Soest-veteranen deze avond zullen bijwonen om aan het eind van de competitie nog eens een aantal herinneringen te kunnen ophalen. Vanzelfsprekend zijn de ove rige SEC-leden, die geïnteresseerd zijn in de films, van harte welkom. Na afloop van de filmvoorstelling is er een gezellig samenzijn. Als extra attraktie zal er om circa acht uur een demonstratie straf- schopnemen worden gegeven op het eerste SEC-terrein. Expert straf- schoppenstopper doelman Bertus van Essen, zal het dan opnemen tegen de strafschoppenspecialist Jan- Snellen- burg. Stopt Van Essen van de .vijf te nemen strafschoppen er -meer dan twee, dan is hij strafschoppenstopper. kampioen voor 1975. De Sport Organisatie Soest, opgericht onder de naam DIOS op 9 mei 1926, gaat zich opmaken voor de viering van het 50-jarig bestaan. De eerste mede delingen daarover werden op de jaarvergadering gedaan door de voorzitter van de 13 man tellende jubileumcommissie, de heer A. G. Hilhorst. H(j ver zekerde zich van de volle medewerking van de 44 leden die de vergadering bezochten en bovendien werd door de leden accoord gegaan met de opvoering van een post op de begroting voor de festiviteiten. De vergadering werd verder gekenmerkt door een debatje over de contributie verhoging. Naar dc mening van het bestuur moest die verhoging minimaal afgestemd zjjn op het inflatiepercentage en daar konden de leden zich mee verenigen. Niet accoord gingen ze met de afronding naar boven, die ge camoufleerd werd door een bedrag voor de nieuwe clubbadge. Zaterdags geopend van 10-17 uur Het gepromoveerde tweede elftal van WZ. Staande v.l.n.r. trainer J. Ho veling, M. Kievits, H. Brons, H. Poot, R. Oskam, T. Vastenhoud, G. Smit, H. Vos en de gebroeders De Boer. Voorste rij v.Ln.r. B. den Breejen, P. Werkhoven, W. Ruizendaal, B. Burgman, T. Donk en leider Van Reenen. - i Voorzitter H. Ankone had overigens geen moeilijke avond. Hij kon terug zien op een goed jaar en was dank baar dat zovelen zich belangeloos hadden ingezet voor de vereniging. Bijzondere -hulde bracht hij daarbij aan degenen die de kantine verbouwd hadden. Dat werk, door een groep van dertig man uitgevoerd, bracht hem tot de bekentenis dat zijn uit spraak „sport wordt steeds meer iets dat men koopt", niet meer geheel klopte. Buiten dat was er ook sprake van een stijging van de kwalitatieve prestatie, maar bovenal was de sfeer in de vereniging uitstekend. Voorko mende problemen waren overwonnen, al was het jammer dat de afdeling damesvoetbal, wegens gebrek aan vol doende belangstelling opgeheven moest worden. Hulde bracht de heer Ankone ook aan trainers en begeleiders, die voor spelpeil en opvang zorgdroegen; hul de ook aan het jeugdbestuur dat zijn gigantische taak feilloos uitvoerde. Woorden van dank waren er voor het gemeentebestuur en sportstichting in verband met het beschikbaar gestelde krediet voor de verbouwing van de kleedaccommodaties. „Al kunnen we het goed vinden met de sportstich ting, met de bestuurlijke opzet zijn wij het nog steeds niet eens", aldus de heer Ankone. Het stond een goede samenwerking evenwel niet in de weg. Penningmeester ad interm, de heer C. Boerkoel had vervolgens weinig moeite met zijn begroting, al kwam er natuurlijk de „vaste prik"-opmer- king, dat de nog niet aangenomen contributieverhoging er al in ver werkt was. De leden verklaarden zich echter accoord met de geschatte kosten en opbrengsten, die tesamen een bedrag van ruim 76.000 gulden belopen. Contributie Ook het contributie-voorstel haalde de eindstreep. Er werd wat langer over gesproken omdat er een soort straf ingebouwd was, voor allen die aan een enkele jaren geleden genomen besluit hadden voldaan. Toen werd vastgesteld dat ieder spelend lid de nieuwe clubbadge diende aan te schaffen. In de praktijk was daar echter niet al te veel van terrecht gekomen en daarom stelde het be stuur voor, middels de contributie, ieder lid de badge thuis te sturen. Nadat men aanvankelijk voor de jeugd daarmee accoord gegaan was kwamen de aanwezige senioren in opstand, toen het hun eigen porte- momnaie betrof. Er kwamen tussen voorstellen, totdat uiteindelijk de heer De Rond, de vergadering wees op de onsportieve houding. „Waarom de jeugd wel de badges laten be talen en de senioren niet?" Het was makkelijk beslissen zonder en over de jeugd, meende hij. Het bestuur werd er toen ook op attent gemaakt, dat allen die de badges reeds aan schaften, nu gestraft werden. Dat resulteerde in het besluit dat het contributievoorstel werd aangenomen, met dien verstande dat alle leden, die reeds een badge hebben, een terugbetaling krijgen van vijf gulden, mits de „gratis" verstrekte badge wordt ingeleverd vóór 1 september as. Ook werd vastgesteld dat zonder badge niet meer in elftal-verband ge voetbald zal mogen worden. Er zal een controle-systeem uitgewerkt worden rdi ?r zal dit keer zeer streng de nand aan gehouden wor den, De contributie is nu geworden 50 gulden voor pupillen: 60 gulden voor C-junioren; 70 gulden voor B- junioren; 80 gulden voor A-junioren en 100 gulden voor de senioren, De contributie voor niet spelende leden blijft 40 gulden. Bestuurverkiezing Afscheid werd genomen van de heer C. Rademaker, die niet herkiesbaar was. Het bestuur werd vervolgens uitgebreid van negen tot elf man en daarvoor werden herkozen me vrouw A. Ankone-Koens, mevrouw B. Brons-Strumpel en de heren C, Boerkoel en M. Westerveld. Nieuw in het bestuur werden gekozen de heren G. A. Hom, W. G. Greefhorst en J. W. Brouwer. De heren Greef horst en Brouwer zullen als penning meesters optreden. In de kascom- missie werden gekozen de heren Van Tienen, Wormgoor en Rademaker. Jubileum Allereerst stelde de voorzitter van de jubileumcommissie, de heren A, G. Hilhorst, vast dat het jubileum gevierd moest worden als dank aan de werkers van het eerste uur, die met veel bloed, zweet en tranen de vereniging hadden opgebouwd. Een onderdeel van het programma zou dan ook bestaan uit een reünie. Verder zal een gedenkboek worden samengesteld, een receptie worden gehouden, een voetbaltoernooi voor de jeugd, die ook een filmmiddag krijgt; een wedstrijd tegen oud-in ternationals en een feestavond voor allen. Bovendien wordt een loterij geor ganiseerd om de jeugd aan een busje te helpen, nodig voor het ver voer naar uitwedstrijden. De heer Hilhorst riep de medewerking in van de leden en hij kreeg die toezeg ging vlot. Met de rondvraag, waar uiteraard de bijna vaste vraag over het of ficiële sporttenue werd gesteld, werd de vergadering besloten. Het bestuur van de Soester honk- en softbalvereniging De Knickerbockers heeft een nota aangeboden aan het Bestuur van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest. In een begeleidend schrijven bjj deze nota beveelt het bestuur van de Knickerbockers de Stichting aan deze nota als basis te gebruiken voor haar te volgen beleid wat betreft de honkbal- en solftbal- sport in Soest. Uit het historisch overzicht blijkt dat losmaking in 1974 van SEC voor De Knickerbockers een goede grèep is geweest. Tijdens de losmaking van SEC, de honk- en softbalafdeling van SEC bestond sinds 1960, telde nieuwe vereniging slechts 50 leden. Reeds na één jaar zelfstandigheid kwam het ledenaantal al boven de honderd, waarvan meer dan .50 procent be stond uit jeugd. Het bestuur stelt dat deze stormachtige ontwikkeling zich in de toekomst zal voortzetten. Door deze snelle groei was het be stuur van de Knickerbockers van me ning, dat een heel andere benadering van het honkbal en softbal in Soest noodzakelijk is geworden. Haar visie legde zij vast in een vijf-jaren-plan. Enkele kopstukken, zoals eindredac teur van het populaire televisie pro gramma AVRO Sport panorama kwa men het bestuur versterken. Op het technische vlak trok het bestuur Rob van der Gaast aan als trainer-coach van de honkbalselectie. Dat deze aan stelling een goede is, moge blijke uit het feit dat de Knickerbockers na de eerste helft van het honkbalseizoen ongeslagen op kop gaat in haar com petitie. Kampioenschap van deze klas se betekent een automatische promo tie naar de tweede klasse. Deze tot- nutoe behaalde prestaties behaalde Van der Gaast met zijn pupillen, na dat hij maar liefst tien Amerikanen van de vliegbasis Soesterberg, die de afgelopen jaren in het eerste speel den, „natuurlijk" had laten afvloeien. Het bestuur is van mening dat er naast een mogelijkheid recreatief honk- en softbal te spelen er in Soest binnen vijf jaar tophonkbal moet worden gespeeld. Men wil bin nen vijf jaar de eerste klasse van da KNBSB hebben bereikt. Het ledental zal zich binnen enkele jaren weer verdubbelen, zo meent het bestuur. Een aanpassing van de hui dige accommodatie aan de Bosstraat, waar op een voetbalveld van S.O. Soest een semi-honkbalveld ligt, acht het bestuur een „must" op kort ter mijn. Bovendien wijst zij er in de nota nog op dat de Koninklijke Honk bal en Softbal Bond (KNBSB) voor hogere klasse als eis stelt, dat op een officieel honkbalveld wordt gespeeld. Ook de kleedruimte van S.O. Soest wordt gebruikt door honk- en soft- ba-llers. Dat een gezamenlijk gebruik van één accommodatie tot problemen leidt, is vanzelfsprekend. Voor de bouw van een eigen kantine en kleedkamers verzameld men mo menteel met veel succes een fonds van vijftig duizend gulden. „Voor een harmonische ontwikkeling van het verenigingsleven is een eigen sociale ontmoetingsplaats niet weg te den ken", zo schryft het bestuur. Het is echter de vraag of het bestuur van de Stichting dat ook vindt. De leden van de voetbalvereniging „Hees" hebben de feestelijkheden rond hun 25-jarig bestaan afgesloten met een groots slotfestijn, waarvoor een enorme tent op het sportcomplex aan dc Kooiweg was opgezet. Het festijn kwam maar moeilijk op gang. maar daar was het prachtige zomerweer de oorzaak van. De tientallen bezoekers konden het maar slecht over hun hart verkrijgen dc tent binnen te gaan, ondanks de uitnodigende muziek van een showband uil Tiel. Eenmaal binnen werden zij hartelijk) Van Drie, Van Drie kreeg een afwas- welkom geheten door de voorzitter,, de heer H. Wilhelm Hij noemde dej avond „de avond van de afrekening"! en huldigde en passant een jarige speler van het eerste elftal, de heerl borste' er, dit had te maken met een weddenschap die in verband jtond met het al dan niet behalen van net kampioenschap of de promotie naar de eerste klasse. Van Drie moet zijn Hees-voorzitter de heer M. Wilhelm heet zijn gasten op het slotfeest wel kom. Foto: Herman van Dam weddenschap nakomen en enige ja- rer. afwassen De heer Wilhelm wenste zijn gasten eer plezierige avond toe. waarna langzaamaan het feest in alle hevig heid losbarste Vooral het optreden van een ooerenkapel uit Baarn droeg daar in hoge mate aan bij Tot in de Kleine uurtjes duurde het gran dioze feest. Ook in de eerste wedstrijd van de tweede helft van de competitie zijn de Soester honkballers ongeslagen gebleven. Zaterdag moest er tegen het Arn hemse ESCA worden aangetreden en deze wedstrijd werd met spanning tege moet gezien, daar ESCA een week geleden het sterke VHC uit Veenendaal, dat op dat moment met twee punten verschil op de Knickerbockers op da tweede plaats stond, verrassend terugwees met 8-1. De Soesters, nog steeds zonder werpersazen Theo Kellner en Rob Linde in verband met blessures, wonnen in een spannend duel met 6-5. Pim Brugman, die gewoonlijk de korte- stop positie bij de Knickerbockers be zet, moest als werper de eerste slag man van ESCA, F. Sort, vier wijd ge ven. Na een gestolen honk, een honk- slag en een fout van buitenvelder Thie, kon Sort in de eerste inning 0-1 voor ESCA scoren. Pim Brugman kwam daarna als werper uitermate sterk te rug: zijn eerste vier wijd was tevens zijn laatste vier wijd. In de tweede innings brachten voor de Soesters, Ron de Vries, Rob van der Gaast en Henk Lagerwey de stand op 3-1. Nadat weer Sort in de derde in ning scoorde, honkslag en een fout van de niet bijster imponerende Van der Gaast op de korte-stop positie, liep ESCA via een punt in de vijfde en nog een punt in de zesde inning uit tot 3-4. In de gelijkmakende zesde inning rea liseerden de Soesters zich eindelijk dat het tijd werd weer wat terug te doen. Ron de Vries kwam met eer. honkslag op het eerste, Jear. Thie geholper door eer. fout van de Arnhemse korte-stop bracht de Vries naar het tweede en kwam zeli op het eerste honk. Henk Lagerwey, hij werd ditmaai geholpen door een fout van ESCA-werper Ron Sort. stelde Ron de Vries in staat te scoren. Jean Thie en Henk Lagerwey scoorden tenslotte op een formidabele tweehonkslag van Pim Brugman. ESC.A kwam nog ever terug in de eer ste helft van de negende inning door H van Balen, die na een honkslag zo wel het twèede en derde honk stal. Hij kon tenslotte sooren door een foutieve aangooi van achtervanger Scarborough op het. derde honk. Door deze overwinning staan de Soes ters met drie punten verschil op Utrechmtse BSCU aan kop in de dis- tricts-klasse Midden Nederland. Zon dag a.s. speelt Knickerbockers uit te gen ditzelfde BSCU. Mochten de Soes ters deze wedstrijd ook weer met een positief resultaat afsluiten, dan staat het kampioenschap en de daarmee ge paard gaande promotie naar de tweede klasse voor de deur. Een eerste stap tot realisering van het vijfjarenplan van de Knickerbockers, dat ondermeer SPORTHUIS I. D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAA1 39 BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi promotie naar de Eerste klasse beoogd, is dan een jaar eerder dan verwacht verwezenlijkt. Werp resultaten: Knickerbockers: Pim Brugman: 14-1-3 -7. ESCA: Ron Sort: 7-1-6-4. Het tweede honkbalteam speelde zater dag met 11-11 gelijk tegen BSCU 2, Soester Courant van donderdag 12 juni' 1975

Soester Courant | 1975 | | pagina 11