sportnieuws allmllmö Ronde van Soest Zege voor amateur Ron Smit uit Haarlem op LTC Soest behoudt uitzicht kampioenschap BERKHOF Clanbi-hartog AUTONmHOOL M. LOS Meubelfabriek Oisterwijk I Olympia dames behalen derde prijs op Nationaal Veteranen kampioenschap Zomerprogramma van de kinderboerderij Jeugdige Erik Meijer wint open snelschaak- toernooi Brandweer Tel. 13333 (i) Uw succes is onze reclame de fantastische keuken SHOWROOM: Torenstraat 45 (Hoofdstraat) - Soest Telefoon 02155-18009 Vijf bekers voor Olympia-wandelaars Wedvlucht vanaf St. Ghislain Cees Bokma eerste bij de „liefhebbers" SW-dames in nationaal veteranen kampioenschap volleybal r Soester Courant van donderdag 12 juni 1975 Afgelopen zaterdag organiseerde de Nationale Veteranen Commissie, bestaan» de uit de Olympianen Henk van Savooyen. Max Neus, Jaques Koole en Dik Lenten onder auspiciën van de Nederlandse Volleybal Bond voor de tweede maal het Nationale Veteranenkampioenschap van Nederland. Vanwege het 25-jarig jubileum van de Rotterdamse vereniging Libanon werden de wed strijden ditmaal niet in Soest gespeeld maar in de Energiehal. In de maand juli organiseert de kin derboerderij De Vrije Teugel in sa menwerking met Artishock een va kantieprogramma met veel bijzondere aktiviteiten. Er zijn echter veel ma terialen voor nodig, waarvoor een beroep gedaan wordt op de inwo ners van Soest. Nodig is onder an dere oud naaigerei, restjes wol en touw. lapjes, gordijnen en vloerbe dekking, binnenbanden van fietsen, kroonkurken, restanten ijzerdraadten gaas, hout en houtenbalken, lege con servenblikken, handnaaimachines en oude schrijfmchines, stukken schuim rubber. linoleum en kurken. Als de spullen zelf niet naar de boerderij gebracht kunnen worden, dan worden ze opgehaald. Het telefoonnummer van de boerderij is 18136. Soest Het eerste open schaak kampioenschap van Soest mag dan niet helemaal aan de verwchtingen van de organisatoren beantwoord heb ben wat het aantal deelnemers be treft (20), sportief gezien deed het dat wel. De twintig deelnemers moesten in totaal negen partijen van acht minuten spelen. Rond de klok van elf uur kon 's avonds in de grote zaal van de openbare leesbibliotheek aan de Al- bent Cuyplaan de balans worden op gemaakt. Toen bleek de jeugdige Eric Meijer van de schaakclub Zeist er het beste van afgebracht te heb ben. Deze snelschaker won acht van de negen partijen. Alleen in de „thuisspeler" Harry Schilder moest hij zijn meerdere erkennen. Met an derhalve punt achterstand werd laatstgenoemde tweede. Schilder bleef zijn naaste concurrenten Samson, Henze en B. Meijer, die met z'n drieën op de derde plaats eindigden, een half punt voor. De eindstand ziet er als volgt uit: 1. en kampioen E. Meijer 8 pnt; 2. H Schilder 6 Vs pnt.; 3 t/m 5 Meijer Samson, Henze; 6 pnt.; 6. B. van Vliet 5V# pnt.; 7 t/m 10 H. Thörig, J. K. van Zijtveld!, H. Korvinus en M. Saai 5 pnt.; 11 t/m 16 Mohlman, Muis, Majoor, Van Zwieten, Braf en Kok 4 pnt.; 17 en 18 Koper en Jon ker 3 pnt.; 19. Balvers 2 pnt; 20. Stegers 0 pnt. AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155 -15963 ^_»-_j'CIFFIC)AL DEALERY. \GASAPPARATUUR Het ging er op het uitstekend ge organiseerde toernooi letterlijk en figuurlijk nogal heet toe. In een aan- I tal poules streden de diverse teams die uit alle windrichtingen van Ne derland waren gekomen om de hoogst mogelijke klassering. Een aantal verenigingen hadden teams samengesteld zoals die een tiental jaren geleden de dienst uitmaakten in de Nationale eredivisie. Reva en het Utrechtse SOS bijvoorbeeld. En bij de dames het aloude en roem ruchte Boemerang, dat mei speels- sters die de veertig vaak al waren gepasseerd een uitstekende indruk achterliet. Olympia uit Soest nam ook niet een heren- en een damesteam deel. Vooral de dames hebben het zeer goed gedaan. Door een tweede plaats te bereiken in de poule achter het Utrechtse SOS moesten zij spelen om de derde plaats en wonnen met gering verschil van het Schiedamse ZVC. De strijd om de eerste plaats ging tussen SOS en Boemerang en werd door de laatste gewonnen. De Amsterdammers mogen zich Natio naal Volleybalkampioen 1975 noe men. Het heren team van Olympia trof wel een zeer zware poule. Ver loren werd van VC Van Houten uit Heerlen en het Utrechtse SOS. Te gen het Haagse Tempo Team speel den zij gelijk terwijl gewonnen werd van Boemerang, Zij eindigden op de derde plaats in de poule en in het toernooi op de achtste plaats. Een compliment voor zijn spel verdient zeer zeker .,good old" Herman Fran- kena die op dit soms vrij hoge ni veau uitstekend kon meekomen en hij was de man die heel wat pun ten bij elkaar sloeg. Verrassende winnaar van het toer nooi werd Vc Van Houten terwijl de bekerhouder EAW uit Arnhem genoegen moest nemen met de twee de plaats. Reva werd derde en SOS vierde. De heer Moerman reikte namens de NeVoBo de prijzen uit en deelde mee dat volgend jaar de wedstrijden weer in Soest gehouden zullen wor den ook al vanwege het 25-jarig jubileum van Olympia. Hij bracht dank aan de leden van het organi serende committee en wenste alle oudere spelers een spoedig herstel. Een vrolijke noot aan het eind van een vermoeiende maar sfeervolle dag. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - TeL 16621 W0 leasen in OPEL RECORD - OPEL KADETI DAF VRACHTWAGEN OPEL BLïTZ Gedipl. V.A.M.O.R. - M.R.L - FJ4.0J». Tevens verlenging van uw rjjbewjjs. (Ook op zaterdag geopend). Ttafels *TV-kasten ""♦bankstellen slaapkamers wandkasten dekenkisten Uw kopje koffie staat klaar, ff Toonzalen: Utrecht, I Amsterdam, Leidsekade 102 HoHantlaan 26 (bij afslag E36, Utrecht- 1 (naast Lido, vlakbij Leidseplein), Centrum/ Nieuwegein), tel. 030-883762. I tel. 020 - 233917. Ma t/m za j Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21 uur. I 9-18 uur. Donderdag tot 21.30 uur. M Het eerste team van de LTC Soest heeft aanstaande zondag genoeg aan een gelukspel om kampioen te worden. Dit zou dan moeten gebeuren tegen Lei- monias uit Den Haag. Door een overwinning op Manger Cats 3 is het vijfde team verzekerd van een kampioenschap. Het vierde en het herenteam slaagden er opnieuw niet in om tot winst te komen. Soest 1 Blanche Schols en free-lance speel ster Jeanet Luten hadden geen enkel probleem met hun tegenstanders, ook Peter Meyer kon op halve kracht zijn single winnen. Dick Luten speelde een erg sterke single maar moest na een nek aan nek race toch zijn meer dere erkennen in tegenstander Nieuw Vennep. Peter Meyei en Blanche Schols hadden geen antwoord op een tactisch zeeT goed ingestelde mixedub- bel van Nieuw Vennep, er werd met 2-6, 6-3, 2-6 verloren. In de herendubbel speelde Rob Oos terman nu de dubbel met Dick Luten. Het mocht echter niet baten want voor de zoveelste maal werd de he ren dubbel verloren. Doordat de da- mesdubbel gewonnen werd en de 2e mixedubbel naai Nieuw Vennep ging, moesten beide ploegen genoegen ne men met een gelijk spel. Soest 4 Het vierde team dat zich vorige week buiten degradatiegevaar stelde had nu een 6-2 nederlaag te incasseren. Alleen de singles van Joe Meesters en mevr. Schut werden gewonnen, maar daarna was er niemand meer van het vierde team die tegenstander Strokei kon bedwingen en de uitslag een beter aanzien kon geven. Soest 5 Soest 5 trad gehandicapt aan in het. uiterst belangrijke duel tegen tegen- Manger Cats doordat Rene Jetter. die door ziekte geplaagd werd, niet aan wezig kon zijn. Hij werd echter uit stekend vervangen door Martin Van Gastel. Lilian Citeur en Teresa van Bonrting- housen konden zich alles permiteren tegen de uiterst zwakke dames van Manger Cats. Zowel de singles als de damesdufobel werden met grote over macht gewonnen. Ab Koppenaal en Lex van Wijk wilden het kennelijk spannend houden, want geer van bei den wisten hun single te winnen. Ab Koppenaal en invaller Martin van Gastel bezorgden hun tegenstanders een nachtmerrie door ze te verplette ren met 6-0 6-1. De twee gemengde dubbels werden ook vrij gemakkelijk gewonnen, zodat de eindstand werd bepaald op 6-2. Het kampioensteam LTC Soest 5 mei v.l.n.r. Ab Koppenaal, Teresa voa Bönninghausen. Lex van Wijk, Lilian Citeur en Martin van Gastel. Heren X Heren 1 speelde thuis tegen Wester hout. Aanvoerder Rob de Vc® speelde meer dan uitstekend, en zag dan ook kans de clubkampioen van Wester hout in drie sets te verslaan. Daar invaller Ed Derksen ook al zijn sin gle won. zag heren 1 zich geplaatst voor de ongekende luxe voor te staan met 2-0. De bezoekers uit Beverwijk stélden hierna echter orde op zaken en ondanks zeer sterk tegenspel in de herendubbel van Rob de Vos en Hana de Vos Burchart verloor het heren- team uiteindelijk toch met 4-2. Soest B jan.) Soest B was in de slag om promotie te bereiken, om dit voor een groot deel te bewerkstelligen moest men naar Naarden om daar tennisvereni ging Na arden te verslaan, Alleen Margreet Kuiper wist in haar single niet tot winst te komen maar de andere partijen werden door Mark Schaatsbergen Monique van Hars kamp, Roel van Beek en Peter Bake met groot gemak in winst omgezet» Aanstaande zaterdag zal bekend wor den of Soest B inderdaad zal pro moveren want dan wordt er gespeeld tegen een degradant uit de tweede klasse. Zondagmiddag om een uur startte als eersten de junioren, Het aantal deel nemers was niet zo groot; iets meer dan dertig renners. De zege was niet voor de plaatselijke faforie Bert van den Broek, maar voor de man' uit De Meern, Theo De Rooy. De Rooy was oppermachtig in Soest en zegevierde zelfs met voorsprong, J. Vixseboxe uit Holten legde beslag op de tweede plaats; 3. R. Rabe uit Amsterdam; 4. E. Geseriok uit Hilversum en 5. Chr. Bernaards uit Rotterdam, Van den Broek finishte als zesde en kreeg daarvoor de Tempo-Kampioensfcrui De anders altijd kansrijke rijdende J. Bon uit Baarn kwam niet verder dan de 15e plaats. Om drie uur 'ging het grote veld van ruim honderd amateurs van start. Het werd een bijzonder boeiende strijd, met felle demarages en uitlooppogin- gen. De meeste ontsnappingen konden te niet gedaan worden op het rechte stuk Koningsweg. Veel werk werd verzet door de Barnevelder Wim Pa ter en de gebroeders Nederhof uit Tijdens het weekend1 had een wed vlucht plaats vanaf St. Ghislain Hor- nu, afstand 218 kilometer. De duiven werden gelost om 7.10 uur met noord oosten wind. De vereniging „De Zwaluw" nam deel met 424 duiven, waarvan de eerste duif arriveerde om 10.15.51 uur. Uitslag: G. Rijksen 1 4 6 8 9 10 11 12 14 19 20 25 28 29 31 38 39 40 41 47.48 53 57 58 72 82 83; J. v. d. Belt 2 27 51; A. Bokma 3; Th. Wigiman 5 63 70; J. v. d. Brakei 7 34 49 50 55 56 64 76 85; H. de Bree 13 16 26 43 62 65 67 69 71; H. den Dekker 15 17 78 84; A., de Bes 18 35 60; A. v. Dorrestein 21 79; A. Hooyer 22; P. Rauch 23 42 45; C. v. d- Hoek 24 30; Sj. v. Blokland 32 66; Groenestein Westhoff 33 77; F. Limburg 36 44 75; R. Voskuilen 37; L. v. 't Klooster 46; H. Woudstra De amateurs b|j het begin van hun honderd kilometer, Foto Herman van Dam Maarssen. Pater behoorde in het laatste deel van de strijd weer tot de kopgroep van tien man, Daaruit ontsnapte evenwel de laitere winnaar R. Smit uit Haarlem (rijdend voor de Soester Sponsor het Constructiebe drijf H. en A. v. d. Berg). Diens solo was de kopgroep te machtig en met ruim veertig secondenvoorsprong ging de Haarlemmer als eerste over de finïsch. Zijn tijd over de 100 km. was 2 uur 33 minuten en 37 sec. Fel werd gepurt om de overige ere plaatsen en die kwamen terecht bij 2. J. Huisjes uit Kloosterhaar; 3. W. Pater uit Bairmeveld 4, W, van Steenis uit HoogbloMamd; 5. W. Albersen uit Wierden. De Tempo-kampioenstrui was voor Cor Schuurman uit Breu- kelen; hij eindigde als veertiende. Zn 52 61 73; Jac. Stalenhoef 54 68; G. Visser 59; B. Roest 74; J. Brouwer 80; H. Smit 81. De vereniging „De Vriendschap" nam deel met 428 duiven, waarvan de eerste diuif aankwam om 10.13.46 uur, terwijl de laatste prijsduif arriveerde om 10.34.06 uur. Uitslag: J. Kamerbeek 1 8 36 46 65 68 71; AUtenaar Reijerse 2 13 14 33 38 62; C. Vaessen 3 10 11 12 25 50 75 85; A. de Kruyf 4; J. Schimmel 5 35 42 53; Z.K.H. Prins Bernhard 6 84; D. de Zoete 7 9 27 29 40 47 77 83; J. Koster 15 58 61 69 82 86; B. Schim mel 16 45 67; W. Roest 17 55 74 76; C. Kaats 18 43 59 63 66 73; H. Rauch 19; A. Meesters 20 37; Comb. Wes- terveld 21 39 49 56; E. Veerman 22 34 48 70; A. Stolker 23 44 78; Sukel v. Klooster 24 28 32 51; A. Snijders 26; J. Ruitenberg 30 80; C. Jak 31; K. PhiMppens 41; A. Grift 52 81; J. Piepenbroek 54; T. Kok 57; E. Daat-^ selaar 60 79; H. van Dijken 64; Mevr.' Taalman 72. Dc 20e Veluwewandeltocht in Njjkerk, welke was georganiseerd door het Veluwe-Comité, trok zaterdag ruim 5.300 deelnemers die een parkoers liepen over tamelijk lange wegen. Men ging o.a. langs het had Bloemendal, de chr. agrarische school en de Njjkerkse Knopenfabriek. Diverse muziekkorpsen begeleidden de wandelaars op hun eerste en laatste kilometers. Door het uitermate warme weer kregen de mensen van het Rode Kruis aanzienlijk meer blaren door te prikken dan normaal. Ook dc drie groepen van de christelijke wandelsportvcreniging Olympia na men aan deze'wandeltocht deel. Hun optreden in Njjkerk werd met vjjf bekers beloond. Met inog 17 groepen liepen de veer tien aspiranten onder leiding van mevrouw J. Veldhuizen vijf kilome ter en legden met 603 punten be slag op de eerste prijs. Wandellust, E verdingen en Jan van Schaffelaar. Barnevéld werden tweede en derde met respectievelijk 570 en 569 pun ten. De Veluwepoort 1973 wisselbe ker kwam eveneens in het bezit van Olympiade en wel voor het hoogste aantal punten in hun afdeling. Op de 10 km wandelden 51 groe pen. waaronder de 16 junioren, onder het toeziend oog van de heer D. W. Brood en behaalden een derde prijs met 639 punten. Tweede werd DSE uit Leeuwarden (631 pnt.) en eerste Blauw-Wit uit Ede (634 punten). Op de 20 kilometer liepen alleen de 11 senioren als groep met leider de heer W. van Steendel aar. Deson danks wonnen ze de eerste prijs met 629 punten en kregen voor de twee de achtereenvolgende keer de Velu wepoort 1971 wisselbeker. Deze week was Nederland weer in de ban van de Avondvierdaagse. Door de Olympianen werd deelgenomen in Baarn. Vanavond zullen ze de slot- avondbeleven waarbij het muziek korps van FVO haar medewerking verleent. De Soester Ren- en Toervereniging „Tempo" kan terugzien op een bijzonder geslaagde Jubileumronde van Soest. Weliswaar had de belangstelling wat groter kunnen zjjn, maar de kenners die op kwamen dagen, kwamen volledig aan hun sportieve trekken. Zaterdag werd goede sport voorgeschoteld door de liefhebbers, de veteranen en de nieuwelingen; zondag (maakten junioren en amateurs hun opwachting en ook z|j streden fel om de ere plaatsen. Het weer was uitstekend, enigszins aan de warme kant en dat zal mogelijk de belang stelling iets gedrukt hebben. De zege bij de liefhebbers was voor Tempo-lid (oud-amateur) Cees Bokma uit Bunschoten. Hij werd daardoor tevens clubkampioen en kreeg het ere-tricot uit handen van Tempovoor zitter, de heer A, Semper. Tweede werd E. de Vos uit Ilpendam en der de M. van Brussel uit Oude Tonge; 4. G. Agema, Amsterdam; 5. A. Vee- mendaal, Zeist. In de categorie „liefhebbers" werd Tempo-lid Cees Bokma winnaar; 2. E. de Vos uit Ilpendam en 3. M. van Brussel uit Oude Tonge, Foto Herman van Dam Ook bij de veteranen was de eerste plaats voor een Tempo-lid; W. van Putten uit Vianen kwam ais eerste over de meet en hij versloeg de tnatio- tionale kampioen W. van Dok uit Grootebroek. J. Koolhof uit Amster dam legde beslag op de derde plaats. Van Putten kreeg de Tempo-kampi- oenstrui. Bij de ruim tachtig nieuwelingen die aan de start kwamen voor hun 50 km. was de zege voor de Haarlemmer H. Smit. Hij werd gevolgd door H. van Lept uit Zwanenburg; 3. P. Da- men uit Drunen; 4. G. van Putten uit Vianen. Als lid van Tempo kreeg hij de kampioenstrui. Door de zomerse temperatuur werd op het nationale volleybal veteranen kampioenschap 1975 een zware wissel getrokken op de konditie van de dames en de heren die hier de eer van hun vereniging hoog kwamen houden. Niet minder dan zes wedstrijden moesten namelijk gespeeld worden voordat de eindklassering bekend was en tot prijsuitreiking kon worden overgegaan. Het damesteam van de Soester vol leybal vereniging kweet zich uitste kend van zijn taak en tot en met de laatste wedstrijd zetten zij zich vol ledig in om een goede eindklasse ring te bereiken. Nadat zij in hun poule tweede waren geworden achter de VONO-dames en voor de teams van de Kennemers en Sudosa, moes ten zij in SOS en nogmaals VONO hun meerdere erkennen, zodat zij uit-. eindelijk op de zevende plaats be slag legden. De setstanden 13-15 en 15-17 wijzen er wel op dat zelfs in de laatste wedstrijd de inzet'nog vol ledig aanwezig was. Dit toernooi betekende tevens een af sluiting van het seizoen 1974/1975 waarin de Soester Volleybal Vereni ging in het bijzonder met haar dames tot 'uitstekende prestaties wist te ko- merv

Soester Courant | 1975 | | pagina 13