van de Keuken uitgebrand van Restaurant „Azië" perthof Zomerfeest(je) voor de leden van „De Narre Knollen" Middelbare scholen: Geen tijd voor verkeers- en bromfiets-instructie rt Vader heeft het wel gezien Haal vader eens uit de sleur Agenda Soester Gemeenschap Cuisine frangaise 't DAMES/HEREN Heel wat mensen ontdekten de laatste mode al. K nog niet wij bedoelen betaalbare mode, Geen voorrang leuke kleren waar je snel bij moei zijn. Luchtmachtoefening met nachtelijke geluidshinder SCHIPPER Kantoorboekhandel Sfeenhoffstraat 13 Naast het Postkantoor Telefoon 02155-11015 Altzangeres Anna de Wolf geeft concert in Oude Kerk Man valt van vier hoog RestAURant „öe kopte óuinen" WEEKMENU Bijna 10.000 bezoekers Soester Natuurbad Inbraken opgelost UW FIAT AGENT I AUTOBEDRIJF V.V.V.-NÏEUWS Soester Courant van donderdag 12 juni 1975 Nieuw Baarnstraat 18, Baar» Telef: 02154 - 5407 Altzangeres Anna de Wolf. 0 kunt tëvens'kijken n Wand-en vloertegels Plavuizen Houten wanden en. plafondscHroten Kutkwanden o ParVetvloomn Vouwdeuren- :V Gewone en -gefineerde deuren Op de kruising Molenstraait-Beuken- ,laan verleende de bromfietser W. van B. (49) uit Amersfoort, bij het oversteken van de Beukenlaan, geen voorrang aan de automobilist A. van der W. (71) uit Zeist. De brom fietser kwam te vallen en liep een beenwond op, waarvoor hij per am bulance naar het ziekenhuis Zonne gloren werd gebracht. j< JAPONNEN - ROKKEN BLOUSEN etc. SMITSHOF 10-14 Soest - Telefoon 02155-17832 Om bij het openbaar vervoer goed opde hoogte te zijn van vertrek- en aankomsttijden, hebben wij weer een flink aantal bus- en spoorboekjes in voorraad. "Wanneer u zonder eigen vervoer en zonder zorgen wat dag- of middag trips wilt gaan maken, biedt de fa. Tensen u een uitgebreid programma aan. Wij hebben programmaboekjes voor De tochten worden gereden vanaf 30 juni a.s. en U kunt hier voor nu reeds boeken aap ons kan toor. Wat Utrecht u, in het kader van het Holland Festival te bieden heeft, kunt u lezen in de uitgebreide folder, die wij hierover hebben ontvangen. Wij noemen o.a. op 13 en 16 tot en met 20 juni a.s. in de Stadsschouw burg de uitvoering van het Sings- spiel uit 1644 van Sigmund Staden, „Seelewig" en op 10 juni de authen tieke uitvoering van de Hohe Messe van Bach in de Buurkerk, eveneens te Utrecht. Van zaterdag 7 juni -14 juli a.s. heeft de Gooische Schildersvereni ging in Kunstzaal Hamdorff te La ren haar 39e zomer-tentoonstellimg, met werken van Tijmen Moll, H. van Os-Delhez, Mevrouw De Balbian Verster-Bolderhey en Rudolf Bonnet. Gesloten op woensdag 25 juni. Da gelijks geopend van 10 - 17 uur. Van begin mei tot eind september kunt u weer wadlopen. De keus is tussen de tocht naar het onbewoonde eilandje Engelsmanplaat tussen Ame land en Schiermonmikook en voor gevorderden een zwaardere tocht naar Ameland. Bij de laatste tocht keert u per veerboot terug. Folders met data van vertrek, telefoonnum mers enz. kunt aan ons kantoor ha len. Tijdige aanmelding is nml. wel gewenst, gezien de grote belangstel ling. Op donderdag, 12 juni a.s. zal door het Groot Nicolaaskoor in de Nico- laaskerk te Baarn, als afsluiting van het muziekseizoen een concert ge geven worden met werken van Bux- tehude, Caldara en Vivaldi. Dit con. eert begint om 20.15 uur en de toe gangsprijs is 6,en 3, Middelbare scholen hebben meestal geen tijd voor verkeersonderwijs, door een tekort aan lesuren. Dat is de spijtige conclusie van de afdeling Opvoe ding en Vorming van Veilig Verkeer Nederland, die veel doet om de school jeugd verkeersbewust te maken. Bromfiets-instructie is daarbij een belangrijk onderdeel. VVN geeft cursussen aan docenten in o.a. het gehele lagere beroepsonderwijs. Deze bedragen de stof weer over aan hun leerlingen. Er zijn daarvoor nu 25 „leerstofkernen" ontwikkeld, die elk op systematische wijze een onderwerp behandelen. Die over de bromfiets geven maast theoretische kennis onder meer ook aandacht aan de staait van onderhoud waarin de brommer moet verkeren. Daarmee wordt de jeugd gewezen op de verantwoordelijkheid die ze in dat opzicht tegen hun mede-weggebruikers dragen. WN zorgt bij de lessen voor een oud motorblokje, waarmee de leer lingen hun gang kunnen gaan. Ze tes ten ook hun bromfietsen zelf, en leg gen de resultaten vast op speciale keu ringsformulieren. De keuringsuitslagen worden onderling vergeleken. Verder staat herstel van kleine man kementen op het programma, en be oordeling van de staat van onderhoud na verloop van tijd. Tenslotte wordt uitgebreid ingegaan op allerlei verze- kerimgs-aangelegenheden. De docent krijgt exact aangegeven hoe de lessen kunnen worden gegeven, en waaraan hij aandacht moet schenken. Demonstratie Het Initiatief voor dergelijke lessen ligt altijd bij de scholen. VVN zendt ze op verzoek het benodigde materiaal, en koppelt daaraan een persoonlijke toe lichting met demonstratie voor leerlin gen en docenten. Eén van de demon stratie-onderdelen is het remmen. De jongeren blijken vaak geen notie te hebben van de remweg bij verschillen de snelheden, noch van de auto, noch van de brommer. De instructeur laat waar mogelijk in de praktijk zien, met welke remwegen rekening moet wor den gehouden. Er gaat bij zo'n gelegenheid ook een rollentestbank mee. De leerlingen mo gen zelf hun brommer er op zetten en testen, en dat is natuurlijk erg aan trekkelijk. Ze krijgen dan een ingevuld keuringsformulier mee naar huis. Het aantal leerlingen bij het lager be roepsonderwijs dat op deze wijze wordt bereikt, ligt gemiddeld -tussen de 5000 en 10.000 per jaar. Dat is nog maar het begin, meent men bij de WN. Het moeten er nog veel meer worden. Werkende jongeren Bij de werkende jongeren, die een of twee dagen per week een school moe ten bezoeken, ligt dit aantal veel ho ger. Op de vormingscentra en streek scholen mag het vak Veiligheid op het rooster staan. WN bereikt daar op dit moment zo'n 45.000 jongeren per jaar, een aantal dat binnenkort aanzienlijk uitgebreid wordt. Op dergelijke scholen werk WN met verkeersprojecten van drie tot negen weken. Ook daarbij speelt het werken met de rollentestbank voor de brom mer en het zelf sleutelen een grote rol. Het zijn zaken waar de leerlingen graag mee bezig zijn. Verder worden verkeersproblemen behandeld, ogentes- ten uitgevoerd e.d. Binnenkort hoopt WN met een verkeersproject niet minder dan 500.000 werkende jonge ren te bereiken. Veilig Verkeer Neder*, land wil nu een verkeersvademecum samenstellen voor alle vormingscentra. Daarin krijgt uiteraard ook de brom fiets een belangrijke plaats. Tentoonstelling Dergelijk onderwijs slaat aan. Dat be wijst b.v. het project in het vormings centrum in Rozenburg. DaaT hebben de jongeren zelf een verkeerstén-toon- stelling gebouwd. Ze namen situaties op straat op met een video-recorder, en maakten ook dia's. Vervolgens no digden ze de plaatselijke bevolking uit om te komen kijken. Bij deze activitei- teiten waren zo'n 100 leerlingen be trokken. Veilig Verkeer timmert duidelijk aan de weg. De scholen zullen echter nog meer dan voorheen het initiatief moe ten nemen om deze vereniging in te schakelen. Daardoor zal de jonge gene ratie bromfietsberijders met grotere kennis van zaken en nog meer verant woordelijkheidsgevoel kunnen deelne men aan het verkeer! INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) TELEFOON 02155- 10304* Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur Alle leden waren „incognito" en zij werden welkom geheten door voor zitter A. van de Berg. Hij sprak dankwoorden en dan wel zeer in het bijzonder voor de kok en zijn assis tente. De varkens werden op het ter ras „soldaat" gemaakt en de maal tijd werd opgeluisterd met Beierse muziek, vertolkt door een haags-duo. Geduldig in de ry stonden de Narre Knollers bij het „varken aan 't spit". Foto* Herman van Dam Toen het wat frisser werd, ging men naar binnen en daar duurde het feest tot ver na de kleine uurtjes. De zon was al geruime tijd weer op, toen de 'laatste vierders naar huis gingen. Jaren heeft hy tegen die saaie ordnerruggen aan zit ten kijken. Vader heeft ook recht op gezelligheid in zijn werkhoek. Rodeco maakt fleurige, kleurige, sjieke, hippe, sfeer volle ordners en opbergdozen. ORDNER 7,50 OPBERGDOOS 4,75 KAST ƒ208,80 Keutze uit 5 dessitns, tonmaat A4. Zie onze etalage. Gedurende de periode van 11 tot en met 13 juni a^. zal boven West-Europa een periodieke internationale luchtverdedigingsoefening worden gehouden en daarbij worden vliegtuigen ingezet van België, de Duitse Bondsrepubliek, Engeland, Amerika en Nederland. Voor zover het Nederland betreft zal ook boven ons land in deze periode verhoogde vliegaktiviteiten plaatsvinden, zo wel gedurende de dag- als de nachturen. De leden van de Soester Karnavals- vereniging De Narre Knollen hebben de eerste zomerse dag gebruikt om een feestje te vieren. Daartoe kwa men ze met z'n honderdvijftigen sa men in het restaurant van het Soes ter Natuurbad waar twee varkens aan het spit ben wachtte. De kok was er twee dagen mee druk geweest om ze etensgereed te maken; de verobering kostte aanzienlijk minder tijd. Bij schilderwerkzaamheden aan een flat aan de Dalweg, viel de 32-jarige G. O. uit Altstadte in Duitsland, van vier hoog naar beneden. Zijn val wist hij enigszins te breken door zich vast te grijpen aan een ladder. Hij brak echter zijn rechter schouderblad en werd na in het ziekenhuis Zonneglo ren behandeld te zijn, naar zijn woonplaats in Duitsland gebracht. BIRKSTRAAT 108 - SOEST Langs de weg naar Amersfoort TELEFOON 02155-17224 Wat dacht U van een lekker VARKENS CARREETJE met POMMES CHIPS, GROENTEN van de dag en een zomerse VRUCHTENSAUS ƒ9,50 Afhaalprjjs ƒ8,50 Geldig tot en met 19 juni. Het poldermuseum in vijfhuizen in de Haarlemmermeer is gevestigd in „De Cruquius", voormalig stoomge maal van de Haarlemmermeerpolder. De vroegere opzichterswoning is in oude stijl gerestaureerd en thans theehuis. U kunt er o.a. een man- quette van Nederland bij stormvloed zien, modellen van windmolens, stoomwerktuigen, kaarten en teke ningen, die laten zien hoe het lage land. op de zee veroverd, door diiken wordt beschermd en met gemalen wordt drooggehouden. Dagelijks geopend van 9-17 uur. Voor een bescheiden prijsje kunt u dit interessante museum bezoeken. Mocht het weer niet zo stralend blij ven, dan kunt U toch met de kin deren een dagje uitgaan en als reisdoel de Julianatoren in Apeldoorn kiezen. In dit Veluwse ontspannings centrum kan ieder naar zijn eigen aard genieten, daar alles over een groot terrein gespreid is. Geheel nieuw is de Oldtimer-baan met au to's uit grootmoeders tijd. Nu het niet zo lang meer duurt voor dat het vaderdag is vergeet u onze gemakkelijke kadobon toch niet Afgelopen weekend hebben (zater dag 4239 en zondag 5668) 9907 zwem- lustigen het heerlijke nat van het Soester Natuurbad opgezocht. Een aantal dat - de tijd van het sei zoen in acht genomen - heel guns tig te noemen is. Een normale werk dag c.q. schooldag als gisteren gaf toch nog 1809 bezoekers te zien. Wel is de nonchalance Van de ouders opgevallen. Het blijft namelijk voor het personeel van het Natuurbad on begrijpelijk dat ouders hum vaak heel jonge kinderen zonder bege leiding in het 'zwembad achterlaten. meebrengt, maar hij verzoekt deson danks hiervoor begrip te willen op brengen. De oefening, dde de code naam „Crack Force" kreeg, beoogt het testen van de internationle sa menwerking voor de luchtverdediging binnen de Navo. Met de aanhouding van J. E. K. (23) uit Soest is weer een aantal inbraken opgelost. K. heeft ondermeer bekend ingebroken te hebben in het bedrijf Procar aan de Grote Meimweg, waar de buit 1500 gulden bedroeg. Die in braak pleegde hij eind vorig jaar. Bij het verhoor kwamen verder aan het licht vijf gevallen van joy-riding uit 1968, inbraken in 1972 en, 73 in het bedrijf Lindner op het Industrieter rein en nog eens een aantal diefstal len uit garderobes bij bars in Amers foort. Op zaterdag 21 juni a.s., 20.15 uur, wordt in de Oude Kerk een concert gegeven door onze oud-plaatsgenote Anna de Wolf, die reeds 20 jaar in Zweden woont op het eiland öland. Zy is daar directrice van een regionale muziekschool. In geheel Zweden geniet zij bekendheid als altzangeres en zij treedt veel op als soliste in oratoria, cantates enz., terwyl zij ook liederen- avonden brengt. Haar opleiding genoot zy bij de bekende zangpacdagoge Dorohy Irving in Stockholm. tot en met 12 juni Avondvierdaagse te Soesterberg. Start op het Dorpsplein. 14 juni Concert in de Oude Kerk door Jan Jansen, orgel en clavecimbel, m.m.v. Lien van der Vliet, clavecimbel; aan vang 20.15 uur. Toegang gratis. 14 juni Excursie Naardermeer van het NI- VON. Aanvang 9.30 uur. Vertrek 8.30 uur vanaf Foxboro. Kosten plm. 6,—. 14 juni Excursie Natuurbeschermlngswacht Eemland- IVN naar Kortenhoefse Plassen. 16 juni Maandelijkse kontactmiddag voor medewerksters van de U.V.V. in het Oranje Hotel; in afwijking van an dere maanden dus op de derde maandag van juni. In juli zal er geen kontactmiddag zijn, 16 juni Kontaktavond I.O.O.F. (Independent Order of Odd Fellows) in café Dart- huizen, Pr. Hendriklaan 1; aanvang 20.15 uur. 18 juni Diploma-uitreiking jeugd E.H.B.O.-B getuigschrift van de Stichting Jeugd werk in De Dubbeldekker, Soester berg; aanvang 19.30 uur. 18 juni Openbare vergadering Wijkraad' Soes terberg in het Dorpshuis, Dorpsplein. Soesterberg; aanvang 20.00 uur. 21 juni Soester Turnkampioenschappen ACV „De Springbokken" in sporthal De Bunt, Oude Utreehtseweg; van 13.30 tot 18.00 uur. 21 juni Oude kerk, concert Amersfoorts Strijkkwartet m.m.v. alt Anna de Wolf. Aanvang 20.15 uur. Een forse brand, ontstaan dóór een vlam in de pan, heeft de keuken van het De keuken Idgt op de eerste efago Chinees-Indisch Restaurant „Azië" onder gebouw Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat, grotendeels vernield. De schade wordt geraamd op 30 a 50.000 gulden. Het restaurant is in afwachting van herstel gesloten. van het gebouw, boven het restau rant. Op het moment dat de brand ontstond, was niemand in de keuken aanwezig. Het personeel zat beneden aan tafel voor de lunch. Een knal maakte hen opmerkzaam dat er iets aan de hand was en toen men boven kwam stond de keuken in lichter laaie. Met een poederblusser werden de vlammen aangepakt en het vuur was gedoofd toen de brandweer met vier wagens, waaronder de ladder wagen, arriveerde. De brandweer kon zich dan ook beperken tot naoontrolo en daarvoor werd vanwege rookont wikkeling gebruik gemaakt van pers- luch/tmaskers. De hitte bleek zó groot geweest t« zijn, dat een aluminium afzuigkap boven het fornuis was gesmolten. De afzuiginstallatie werkte niet en daar door is mogelijk groter onheil voor komen. De vlam had anders aange zogen kunnen worden, de luchtkoker in, met alle gevolgen van dien. LAANSTRAAT 82-SOEST-TEL02155.15963 Nu de zon zich weer enkele dagen van haar beste zijde heeft laten zien, krijgt u natuurlijk zin om te reizen. In enkele gevallen zal wellicht zelfs de geluidssnelheid worden overschre den. Teneinde die geluidsoverlast evenwel tot een minimum te beper ken, zullen deze supersone vluchten uitsluitend op zeer grote hoogte wor den uitgevoerd. Van de vliegbasis Soesterberg zal aan deze oefening worden deelgenomen door de Phantoms van het 32ste Tac- tical Fighter Squadron en wel op de volgende tijdstippen: vandaag, don derdag 12 juni, van 7 tot 19 uur, en vrijdag 13 juni, van 7 tot 17 uur. Daarnaast echter bestaat de mogelijk heid dat gedurende de nachtelijke uren onderhoudswerkzaamheden moe ten worden verricht aan vliegtuigen om die weer gereed te maken voor de oefening. Daarbij kunnen draaiende aggregaten enige geluidshinder ver oorzaken. De commandant van de vliegbasis is zich volledig bewust van het ongerief dat de oefening voor de bevolking Het Amersfoorts Strijkkwartet zal zich ook nog solistisch laten horen in Troosteloos restant van de keuken van Restaurant „Azië" na de brand. Foto Herman van Dam De ravage in de keuken was groot, mede veroorzaakt door naar beneden gekomen eJectrische leidingen, waar door kortsluiting ontstond en de ven tilator uitviel- De poeder, vermengd met water uit een „au-bain-marie"- pan, maakte van de keuken een glij baan. Omdat de deur naar de voor raadkamer open stond kon de poe der ook daar binnen komen waardoor het daar opgeslagen materiaal voor de consumptie onbruikbaar werd. Er was nauwelijks sprake van over last voor de bewoners van Honsber gen; ongeveer een half uur moesten de ramen aan de voorzijde ln de buurt van het restaurant gesloten blijven in verband met de rookant- wükkefldng. Op het concert in Soest zal zij can tates zingen van Bach en D. Scarlat- ti en 2 liederen van G. Holst. De be geleiding wordt verzorgd door het Amersfoorts Strijkkwartet, bestaande uit de heren M. de Wolf (vader van de zangeres) en K. E. Brester (viool), W. K. D. Marsman (altviool) 'en G. G. Groenouwe (violoncello). Verder werken voor de begeleiding mede de heer en mevrouw R. en M. Gardien (resp. clavecimbel en klokkenspel). gedeelten uit Strijkkwaretten van Haydn, Van Beethoven en Mozart. Het belooft een mooie en interessante muziekavond te worden en wij kun nen dit concert dan ook warm bij u aanbevelen. Toegangsbewijzen a 2,50 (tevens programma) zijn des avonds aan de kerk verkrijgbaar en in voorverkoop bij 't V.V.V.-kantoor, Steenhoffstraat.

Soester Courant | 1975 | | pagina 3