Achterban niet onverdeeld blij met wethouderszetel Mej.CE. Jolles koninklijk onderscheiden van de Gemeentehof l&JF Zuiderengplan-discussie in CDA-soos Alleen 2e (bouw)fase Overhees goedgekeurd Vleesverkoop ZOMER- JAPONNEN Honolulu Parijs Brussel en Londen 3 Inleveren huisvuil Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Toegang raadhuis voor invaliden Ridder in de Orde van Oranje Nassau Tijdens raadsvergaderingen Vragen-half-uurtje voor raadsleden Samenstelling, taakverdeling en spreekuur College Burgemeester en Wethouders Nieuw R.K. Mavo schoolgebouw augustus 1977 gereed Havo-top besprekingen nog niet rond Soestcr Courant van donderdag 19 juni 1975 i Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben goedkeuring onthouden aan de gemeentelijke bouwplannen „Overhees 3e en 4e fase". Wel werd goedkeuring gegeven voor de 2e fase van deze nieuwe wijk. Aan het slot van de avond werden klachten geuit ten opzichte van bal dadige jeugd en dan in het bijzonder jeugd die aanplant en vijvers ver nielde langs de Koningsweg. Wilde of kon de politie daar niets aan doen? De bewoners van de flats aan de Veenbesstraat betaalden in hun huur een bedrag voor het onderhoud van die plantsoenen en al werd dat on derhoud gepleegd, de resultaten wa ren, dankzij het optreden van de jeugd, bedroevend, Wat de levering van het waterlei dingbedrijf betrof was de klacht van twaalf bewoners van huizen aan de Weegbreestraat dat vele malen per week niet meer dan slootwater gele verd werd; water waarin een dikke vieze laag bezinksel achterbleef, waarmee men zich niet kon wassen. Dat was letterlijk zo, zei de heer J. Zwaanenburg. Klachten bij het wa terleidingbedrijf hadden niet meer op geleverd dan de verzekering „dat het niet schadelijk was voor de gezond heid!" De CDA-fraktie zal beide klachten behandelen. Zuidereng Het bestemmingsplan Zuidereng, waarin het dorpscentrum, compleet met gemeentehuis, politiebureau en winkels moeten komen, was het be langrijkste punt van dc discussie. Daarvoor waren ruim 25 man naar de soos gekomen. Zij kregen echter uit de mond van de heer J. van Pop- pelen niet te horen hoe de fraktie zich straks gaat opstellen; vóór of te gen het plan. De heer Van Poppelen ging niet ver der dan zijn tijdens de informele raadsvergadering ingenomen stand punt: niet over het bouwplan van het gemeentehuis praten, vooraleer bekend is wat er met het Zuidereng- plan gebeurd. De heren Wolfkamp, Van. den Hoo- gen, Huiser, Bolhuis en Zeegers wa ren van mening dat ook het bestem mingsplan ingetrokken diende te wor den in afwachting van het gereed komen van het ontwikkelingsplan voor Soest. Het Zuiderengplan nam" daarin een té toonaangevende plaats Zij heeft in 1933 de akte Godsdienst onderwijs verkregen waarna zij tot 1947 werkzaam is geweest bij de Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den te 's Gravenhage. Vervolgens was zij voorgangster van de afdeling Soest van de Nederlandse Protes tantenbond tot aan pensionering. Van 1940 tot 1946 was zij lid van de Commissie Nederlandse Protestanten- in en als dat laatste plan nu aange nomen werd, was de ontwikkeling van Soest min of meer bepaald. De heer Bolhuis meende dat bij de verwezenlijking van het centrum oude doelstellingen uit 1960 werden nage komen. Wat waren de nieuwe doel stellingen uit 1974? „Nu er zo gehandeld wordt, roept u grote weerstand op. Dat gemeentehuis komt er zo nooit", aldus de heer Bol huis (secretaris van het gewest Gooi land!) Samengevat waren de vragen: moet Soest een centrum hebben; moeten daar winkels komen (gemeentehuis en winkels zijn 'savonds dode dingen); moet zo'n centrum niet gelegd wor den temidden van bijvoorbeeld sport velden en dergelijke accomodaties; hoe zien de prognoses voor Soest er uit, welk inwoneraantal. Algemeen was men ook van mening dat het gemeentehuis er in ieder ge val niet mocht komen met behulp van artikel 19 van de wet Ruimtelij ke Ordening. Dat het artikel toege past was en wordt voor woningbouw, was nog daaraan toe; voor de bouw van een gemeentehuis mocht het in ieder geval niet, hoe dringend een nieuw gemeentehuis ook nodig was. Men vond dat daar eventueel wei een andere plaats voor te vinden was. Geen antwoord kreeg het CDA-raads- lid, de heer R. van Logtenstein op zijn vraag aan de protesterend en, of, als zo'n plaats gevonden was, er dan niet weer geprotesteerd zou worden. De heer Van Poppelen constateerde dat het maar goed was, dat alles nog ter discussie stond, óók de Centrum- weg en het te volgen tracé. Resume rend concludeerde hij dat er veel on duidelijkheid was over 'de noodzaak van een centrum; dat er'groot onge noegen bestond dat het plan Zuider eng behandeld werd voor het ontwik kelingsplan gereed was en dat er be hoefte bleek te bestaan aan een voor lichtingsavond met gelegenheid van discussie. „Als blükt, na objectieve beoordeling, dat het plan fout is, dan moet er een streep doorheen; zjjn alle ingebrach- bond voor de geestelijke verzorging in sanatoria. Van 1 januari 1950 tot 1957 was zij lid van het hoofdbestuur vn de Nederlandse Protestantenbond. Vanaf 1 september 1949 tot 1 novem ber 1958 was zij als gedelegeerde van het hier boven genoemd hoofdbe stuur, bestuurslid van de Stichting voor Sociaal Werk van de Neder landse Protenstantenbon d. Vanaf 1 te bezwaren niet steekhoudend, dan zal het CDA er wel z(jn fiat aan ge ven", aldus de heer Van Poppelen. Overigens waren er ook enige voor standers, die evenwel graag op een rijtje gezet zagen de vóór- en na delen. Naar hun idee zouden de voor delen winnen. Ook was er een alter natief plan door oud-raadslid van D'66, de heer H. Gerth, op tafel ge legd. Hij bleek voorstander van een centrum, maar dan gebouwd aan de overzijde van de Nieuweweg, tussen Eigendomweg en Bosstraat. De C en- De burgemeester feliciteert als eerste juffrouw Jolles. Foto Herman van Dam januari 1959 tot 1 januari 1972 was zij gewoon bestuurslid van deze stichting. Met ingang van 1 januari 1970 werd zij benoemd tot bestuurslid van de Stichting Mens en Samenleving, bij welke stichting zij zich aktief heeft bezig gehouden met het rekreatie- werk voor bejaarden en gehandicap ten. Zij heeft een groot aantal va kantie weken voor deze groepen en voor de reiscommissie van de N.P.B. geleid. Van 1 maart 1959 was zij te vens als gedelegeerde van het hoofd bestuur van de Nederlandse Protes tantenbond, bestuurslid van de Vrij zinnig Protestantse Stichting voor Bejaardenzorg, in welke functie zij nauw betrokken is geweest bij de tot standkoming van het bejaardencen trum „Braamhage" te Soest. Vervol gens is zij nog een aantal jaren ge- trumweg zou dan een tracé krijgen bijna parallel aan de spoorlijn en de Eng zou nauwelijks aangetast worden. Over dat plan wilde echter niemand praten, omdat de „officiële gedach ten" nog niet zover konden zijn. Een beroep werd tenslotte nog op de gemeente gedaan om 'een bijdrage van de overheid ter dekking van de kosten die alle „anti's" maakten. Dat zou kunnen; CRM had er een potje voor, maar dan moest de gemeente een gelijk bedrag betalen. De akties gingen immers om het behoud van het Soester leefmilieu? woon bestuurslid! van genoemde stichting, en van de coöperatieve vereniging voor bejaardenzorg „Braamhage" geweest. Zij was voor zitster van het bestuur van deze coöperatieve vereniging van 1955 tot 1959. Voorts was zij afgevaardigde van de N.P.B. in het bestuur van de Nederlandse Vereniging van Vrijzin nige Zondagsscholen (1952-1957) en bestuurslid van de Vrijzinnig Protes tantse Voogdij vereniging „Tot Steun" (1954-1957). Verder was zij lid van de oommissie hoger beroep voor het persoonlijkheidsonderzoek van gods dienstonderwijzers en lid van het col lege van contactpersonen (kring ad viseurs). Zaterdagmorgen, negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan de houders van gele kaarten, genummerd van 251 tot en met 360. y Voordelig en toch eks- klusief is onze koltektie Echte leuke modellen voor deze zomertijd, ook in grote maten. U kunt met plezier keuze maken uit de koMekties van De betere mode én bediening vindt u bij uw modehuis Slotlaan 130, Zeist, tel. 03404-12407 Bij het in Soest en Baarn ingeza melde huisvuil worden tegenwoordig herhaaldelijk kadavers van dieren (vogels, ratten, egels, katten en zelfs honden) aangetroffen. Het kompost- en rioolwaterzuive- ringsbedrijf heeft verzocht het pu bliek er op te wijzen dat - nog af gezien van het feit dat het verboden is kadavers bij het huisvuil aan de reinigingsdienst mee te geven - voor het personeel, dat met de vuilver werking is belast, ook een buitenge wone onhygiënische toestand ontstaat, wanneer dit herhaaldelijk kadavers in het huisvuil aantreft. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens, maken bekend, dat hun college heeft besloten door plaatsing van het bord ,54b van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens bij de flat Wiardi Beck- manstraat 119, alhier, een parkeer plaats voor een minder-valide aan te geven. Van dit besluit staat voor een ieder beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aam Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezon den aan dé hoofd-ingenieur-direkteur van de rijkswaterstaat te Utrecht, de Koninklijke Nederlandse Toeristen bond A.N.W.B., de Koninklijke Ne derlandse Avitomobielclub K.N.A.C., beide te 's Gravenhage, de Koninklij ke Nederlandse Motorrijdersvereni- ging te Arnhem en aan gedeputeerde staten dezer provincie te Utrecht. Soest, 18 juni 1975 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens, maken bekend, dat hun college heeft besloten door plaatsing van borden 83 van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens een gedeelte van de Va leriaanstraat aan te duiden als een plaats waar schoolgaande kinderen plegen over te steken. Van dit besluit staat voor een ieder beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezon den aan de hoofd-ingenieur-direkteur van de rijkswaterstaat te Utrecht, de Koninklijke Nederlandse Toeristen bond A.N.W.B., de Koninklijke Ne derlandse Automobielclub K.N.A.C., beide te 's Gravenhage, de Koninklij ke Nederlandse Motorrijdersvereni- ging te Arnhem en aan gedeputeerde 9taten dezer provincie te Utrecht. Soest, 18 juni 1975 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens, brengen hierbij ter openbare ken nis dat hun college heeft beslo ten het parkeren te verbieden aan de linkerzijde van de Wiardi Beck- manstraat voor wat betreft het ge deelte tussen de Titus Brandsmastraat en de Beukenlaan, voor het verkeer komende vanaf de Beukenlaan, zulks door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens. Van dit besluit staat voor een ieder beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Het besluit is in afschrift toegezon den aan de hoofd-ingenieur-direkteur van de rijkswaterstaat te Utrecht, de Koninklijke Nederlandse Toeristen bond A.N.W.B., de Koninklijke Ne derlandse Automobielclub K.N.A.C., beide te 's Gravenhage. de Koninklij ke Nederlandse Motorrijdersvereni- girug te Arnhem en aan gedeputeerde staten dezer provincie te Utrecht. Soest, 18 juni 1975 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr J. M. Corver-van Haaften De secretaris, H. Borreman. Het betreft het gedeelte langs de Koningsweg, aan de andere kant van de kinderboerderij, richting Vrijheids- weg. Daarin zullen gebouwd worden de nieuwe r.k. mavoschool, waarvoor binnenkort aan de raad een krediet zal worden gevraagd; 50 premiekoop woningen; 110 woningwetwoningen en dan zijn er nog wat kaveltjes voor particuliere bouw, De vragen moeten uiterlijk drie da gen voor de raadsvergadering worden ingezonden aan burgemeester en wet houders. Ze moeten beknopt zijn en mogen maximaal 60 a 70 woorden bevatten. Tijdens de raadsvergade ring liggen de vragen ook voor de andere raadsleden op de tafel. Het raadslid dat de vragen heeft gesteld, kan in de vergadering een korte toe lichting geven. Na beantwoording door het college mag het betreffende lid aanvullende vragen stellen. Elk ander gemeenteraadslid mag niet meer dan één aansluitende vraag stellen. Over de vragen en antwoorden wordt geen diskussie gevoerd. Na de behandeling van de ingekomen stukken wordt hiervoor maximaal een half uur uitgetrokken; is die tijd te kort voor de ingediende vragen, dan Burgemeester; coördinatie bestuur, openbare orde en veiligheid, voor lichting en ruimtelijke ordening; Wethouder J, J. Ebbers, tevens loco- burgemeester: financiën, woning bouw, woonruimtewet, grondbe drijf, planning en automatisering, economische zaken, waterleiding bedrijf Midden-Nederland, gasbe drijf, slachthuis en vleeskeurings dienst; Wethouder G. A. W. G. A. Plomp: onderwijs, recreatie, sport- en jeugdzaken; Wethouder D. Hoekstra: openbare werken, bouw- en woningtoezicht, personeelszaken, verkeer, bossen en kompostbedrijf; Wethouder mevr. M. F. van Stiphout- Croonenberg: maatschappelijk werk, volksgezondheid en cultuur. Spreekuren Met ingang van 23 juni zijn de spreekuren als volgt geregeld: Burgemeester, raadhuis: elke dinsdag van de maand van 14.00-15.00 uur; Inmiddels zijn uiteraard vele bespre kingen gevoerd, zowel op het ministe rie als met de Stichting Informatie centrum Scholenbouw te Rotterdam. Een en ander heeft geresulteerd in een gesprek met het lerarencorps, waarna een globaal programma van eisen kon worden opgesteld. Contact was er ook met de architect Van Wijk Komende week wordt in overleg met de leraren van de mavo het defini tieve programma van eisen opgesteld, waarna, na de bouwvakantie, het ar chitectenbureau Van Wijk, een op dracht zal worden verstrekt voor een schetsontwerp. Na toetsing aan het programma van eisen volgen de over legfasen met gemeentelijke instanties, waarna de (vermoedelijk) onders- handse aanbesteding, die rond de jaarwisseling aan de orde zal zijn. De nieuwe school zal minimaal be vatten 19 theorielokalen; 3 vakloka len; een gemeenschapsruimte voor 200 man, leraren- en directiekamers, ber ging en twee gymlokalen. De gemeente hoopt begin volgend jaar met het bouwrijp maken van dit gedeelte van de wijk te kunnen be ginnen. De reden van de weigering voor de 3e en 4e fase is gelegen in het feit dat de gemeente dan zou gaan bou wen buiten het gebied van de stede lijke bebouwing volgens het streek plan Utrechtse Heuvelrug. zal beantwoording worden verschoven naar de volgende vergadering van de raad. Het bestuur van de Scholengemeen schap Eemland heeft van het college van burgemeester en wethouders het verzoek gekregen om tegen vergoe ding een houten vlonder bij de afde ling L.T.S. te laten maken om de toe gang bij raadhuis voor gehandcapten beter te maken. Die toegang moet ko men bij de toegangsdeur tot de afde ling bevolking, achter het gemeente huis. Hulpsecretarie: le woensdag van de maand, van 14.00-14.30 uur. Wethouder Ebbers, raadhuis: elke maandag van 15.00-16.00 uur. Voor dit spreekuur dient vooraf telefo nisch een afspraak te worden ge maakt via bureau huisvesting. Hulpsecretarie: le maandag van de maand van 9.30-10.00 uur. Wethouder Plomp, spreekuur op af spraak via bureau onderwijs. Wethouder Hoekstra, gemeentewer ken: elke woensdag van 14.00-15.00 uur. Voor dit spreekuur dient vooraf telefonisch een afspraak te worden gemaakt via het directie secretariaat van de dienst gemeen tewerken. Hulpsecretarie: le dins dag van de maand van 16.00-17.00 uur. Wethouder mevr. Van Sliphout, elke donderdag van 14.00-15.00 u. Voor dit spreekuur dient vooraf telefo nisch een afspraak te worden ge maakt met de afdeling welzijn. Wethouder mevr. Van Stiphout vangt haar spreekuur eerst aan op don derdag 17 juli a.s. Er is in totaal 7000 m2 grond be schikbaar, waarvan 40 bebouwd mag worden. De nieuwe school krijgt twee bouwlagen, tesamen een opper vlakte van 4200 m2. De speel- en re creatieruimte (buiten) krijgt een op pervlakte van 2600 m2 en voor de rijwielberging is nog eens 500 m2 no dig. In totaal zal met de bouw, grond aankoop en inrichting een bedrag van 5 miljoen gulden zijn gemoeid. On derhandelingen lopen nog over een eventuele Havo-top bij de nieuwe school. De school heeft 500 leerlingen; momenteel zijn zij ondergebracht in de R.K. mavo-school aan de Dalweg en in twee lokalen van de St. Joseph- school, drie lokalen van de oude VGLO-school (bij de St. Joseph- school); drie lokalen van het vereni gingsgebouw en binnenkort ook in een lokaal van het Middelwijkge- bouw. Aan die toestand zal pas in 1977 een einde komen. Dit jaar deden 110 Jeerlingen eind examen; daarvan slaagde 92%; 6 leerlingen zakten. Zoals te verwachten was, maakte het bestemmingsplan Zuidereng de hoofd moot uit van de discussies tijdens de CDA-soos, die maandagavond in Hotel Van den Brink gehouden werd. Even slechts, aan het begin van de bijeen komst, werd gesproken over de portefeuille-verdeling en de wethouderszetels en het slot van de avond over baldadige jeugd en een slechte beurt van het Waterleidingbedrijf Midden Nederland. Wat de wethouderszetels betrof bleek dat minimaal een deel van de achter ban niet al te gelukkig was met het gewijzigde standpunt van dc CDA- fractie. Liever had men gezien dat het CDA in de oppositie gebleven was, dan wel twee zetels had opgeëist. Het werd de heer J. van Poppelen, fractievoorzitter van het CDA, niet mak kelijk gemaakt en geheel tevreden kreeg hij de oppositie niet, óók niet toen hij verklaarde dat de 2-1-1 oplossing er mogelijk ook uitgekomen zou zijn in september 1974. indien het „spel" toen anders gespeeld was. Overigens waren er ook stemmen, die de veranderde houding toejuichten. Het alternatieve „Centrum-plan" van oud-raadslid de heer H. Gerth. Zijn Centrum komt recht tegenover het gemeentelijk plan; de Eng blijft nu onaangetast. Gisteren heeft de burgemeester aan mejuffrouw C. E. Jolles, op haar zeven tigste verjaardag de versierselen opgespeld behorende bij het Ridderschap in de Orde van Oranje Nassau. Catharina Elisabeth Jolles werd op 18 juni 1905 in Amsterdam geboren. Ze ls een reeks van jaren aktief werkzaam geweest op bestuurlijk niveau en op ander terrein in het kader van maatschappelijk werk en de geestelijke volks gezondheid. Vanaf de oprichting van het herstellingsoord „Prins Hendriksoord" te Lage Vuursche per 1 april 1948 tot heden is zij - voor het grootste deel zonder honorering - als geestelijk verzorgster verbonden geweest aan dit oord. Bü de oprichting was zij dan ook nauw betrokken. Gedurende de maanden september tot en met december 1975 wordt een proef genomen met een vragen-half-uurtje tijdens de gemeenteraadsvergaderingen. Dit vragen-half-uurtje heeft alleen de bedoeling informatie in te winnen. Natuurlijk zou artikel 27 Reglement van Orde (recht van interpellatie in een raadsvergadering) of artikel 28 van dat reglement (schrifelijk vragenrecht van burgemeester en wethouders) ook toegepast kunnen worden, maar dit wordt te „zwaar" geacht. De nieuwe R.K. Mavo school die in de loop van het volgend jaar gebouwd zal worden op een perceel grond aan de Koningsweg, zal niet voor 1977/78 in gebruik genomen kunnen worden. Gisteren vond het officiële transport van de grond plaats, maar aangezien de bouw van de school bij het ministerie gepland staat in het jaar 1976, zal niet eerder met de werkzaamheden begonnen kunnen worden. Er z(jn in de maand juli nog wel besprekingen over, maar het bestuur verwacht niet dat de aanvang van de bouw met maanden bespoedigd zal kunnen worden.

Soester Courant | 1975 | | pagina 11