De Knickerbockers in nieuwe honkbalkleding mmim /AUDIO de nieuwste mode bij ff f» W' «MMKslÉsmisïife Red Stars aktiviteiten gaan gewoon door Receptie in WZ-elubhuis stereo radio kleurentelevisie Kerkstraat 3 - Soest 1 Zeven man bromfietsklub in arrest HITTIRPERTJE Expositie naar aanleiding van Centrumplan Meningen van lezers Advertentie Stichting Gezondheidszorg in de Soeser Courant van 12 i-1- Soesterberg's jongerengroep „Acts'" heeft veel plannen Gevonden voorwerpen HITTIPPERTJE HITTIPPERTJE UITZENDORGANISATIE TOP-SECRETARESSE BANEN directie-secretaresses HIFIWIJZER Wedvlucht vanaf Orleans P.V. Juliana Post UITZENDORGANISATIE VLOTTE TYPISTES en STENOTYPISTES Sportief vrije-tïjds- pak"Juan" voor het Bovenste Beste Goed SOESTERBERG Actie „Ecole Theodore de Bèze" van Odie Avondvierdaagse zonnig wandelfestijn HIFIWIJZER HIFIWIJZER 6000 gulden buit bij inbraak in woning De Genestetlaan Boompjes vernield Soester Courant van donderdag 19 juni 1975 ■St De hierby in hun nieuwe „outfit" geportretteerde Knickerbockers hebben het tot nu toe in de competitie erg goed gedaan. Van de acht gespeelde wedstryden werden er zeven gewonnen en leverde alleen de ontmoeting tegen VHC uit Veenendaal een gelykspel op. Met de nieuwe en by insiders als „stretch-pakken" bekend staande uitrusting, lyken coach Van der Gaast en zijn pupillen rechtstreeks op de titel af te gaan, alhoewel de Knickerbockers nog bijna een half seizoen voor de boeg heb ben voor een eventueel kampioenschap en daarmee gepaard gaande promotie naar de Tweede klasse een feit kan worden. Staand v.l.n.r.: Theo Kellner, Henk Lagerwcy, Henk Prior, Cees van Leeuwen, Gcorge Scarborough, Frans Nauwelaerts, Rob van der Gaast, Ron de Vries. Gehurkt v.l.n.r.: Eric van der Burgh, Rob Linde, Roel Waterreus, Pim Brugman en bad-boy Rob Lutjes. Door de brand, die vorige week heeft plaats gevonden in de sporthal Beu kendal was in eerste instantie de Soester basketbalvereniging „The Red Stars" de meest gedupeerde vereniging. De vereniging, die juist in deze periode haar tien-jarig bestaan viert, had diverse aktiviteiten gepland in de sporthal. Met wat verschuiving en verplaat sing kan de voorzitter van Red Stars, Rinus Valk, meedelen dat gelukkig praktisch alle aktiviteiten doorgang kunnen vinden. De voor vorige week geplande on derlinge volleybalavotnd is verscho ven naar aanstaande vrijdagavond en de geplande voetbaltoernooimiddag voor nu saterdag gaat ook door, al leen zal het restaurant gesloten zijn. waardoor de vereniging probeert om beneden in de hal een gezellige hoek te creëren. Voor volgende week vrijdag, 27 juni stond een Chinese avond op het pro gramma. doch deze komt te verval len en men zal proberen deze in au gustus te doen plaatsvinden. Op 28 juni. zaterdag, zou de vereni ging 's middags in Beukendal haar officiële receptie houden. Dit kan niet doorgaan, doch hiervoor verleent de Voetbalvereniging „V.V.Z." sympa thieke medewerking en bood het clubhuis aan. om daar de receptie te doen plaatsvinden. Deze zal gehouden worden van 15.00 uur tot 17.00 uur. (zie elders de advertentie in dit blad). De grote slotavond op zaterdag 28 juni in het St. Josephgebouw gaat gewoon door, waar een deel van Red Stars zich zal presenteren als volks dansgroep, waarbij een ander deel een geweldig toneelstuk „De Lelle bellen" zal opvoeren en waar een tien jaar „Con-voor-France" wordt gegeven, waarna er gelegenheid is tot dansen. Deze slotavond ls toegankelijk voor leden, ouders van leden en introdu- cees a 2,50 per persoon. Met deze avond is het dan praktisch afgelopen met de viering van tien jaar Red Stars. Als laatste sluitstuk gaan zondag 29 juni een groot aantal Red Starsleden aanzitten aan een fondue-diner. Red Stars groep naar Spanje Op woensdag 2 juli vertrekt een uit achttien personen bestaand Red Stars gezelschap naar Spanje waar zij drie weken zullen verblijven. Getracht zal worden om aldaar nog wat wedstrij den te spelen. Hoofdmoot is natuur lijk de vakantie, welke door de groep bijzonder opprijs wordt ge steld, na een vermoeiende periode van vele aktiviteiten, om zodoende weer energie op te doen voor het nieuwe seizoen. Op 23 juli wordt de groep weer in Soest terug verwacht. RTV 500 - 10 Watt - 4 golfbereiken FM, LG, MG, KG met 2 luidspreker boxen. Uitvoering: licht mat. Afmetin gen RTV ca. 59 x 13 x 21 cm, per box ca. 20 x 13 x 21 cm 9Qfi Tijdelijk van 572,voor WvOj Super Color 1615 - 41 cm beeldbuis. Geschikt voor wandmeubel of boeken kast, electronische zenderkeuze door middel van tiptoetsen. Kleur: wit met anthracietkleurig front. Afmetingen ca. 49x35x42 cm. iOQO Tijdelijk van 1765,- voor lOvOj naast de Oude Kerk - Telefoon 02155 - 15677 Zeven jongens van de in Soest inmiddels beruchte bromfietsklub zyn maan dag j.I. door de politie aangehouden en ingesloten. Aanleiding daartoe was een aanklacht van twee meisjes, respectievelijk 15 en 16 jaar oud, waar de knapen zich zondag aan vergrepen hebben. Een en ander vond plaats in en buiten het voormalige café aan de Nieuwe- weg. waar de vergunning, met medewerking van eigenares, inmiddels van is ingetrokken. De beide meisjes wandelden zon dag langs het café en informeer den naar een van de leden van de elub. Die was niet aanwezig. Na enig heen en weer gepraat werd één van de meisjes, de 15-jarige, opge- Neil Diamond's JONATHAN LIVINGSTONE SEAGULL, de originele soundtrack van de gelijknamige film, geschreven en uitgevoerd door Neil Diamond met j o.a. Skybird. OBS 69047 van 19,- NU 14,90 STEREO ADVIESCENTRUM DEGOUDENSNAAR pakt en het café- binnengedragen. Op een kamer, boven de café-lokaliteit vergrepen een aantal jongens zich aan haar. Het andere meisje werd onder pres sie door de 18-jarige J. E. H. G. meegenomen naar de bosjes langs de spoorlijn. Ook zij werd misbruikt. De beide meisjes deden dezelfde r aangifte van het voorval, waarna maandag een twaalftal jongens werd aangehouden. Zeven man werden ingesloten: J. E. H. G. (18); A. J. v. d. B. (17); Ht G- (16); P.J.Z. (18); A. v. D. (18); M. M. E. B. (15) en R. P. H. (17). De andere vijf werden na verhoor op vrije voe ten gesteld. Allen maakten deel uit van de groep jongens die ondermeer het bevrijdingsfeest in De Open Hof verstoorden, waardoor de feestelijk heden moesten worden afgelast. Ook tijdens de kermis kwamen zij in het nieuws. Men hoopt dat nu een einde aan hun aktiviteiten is gekomen. De kunstenaarsvereniging Artfshock organiseert a.s. zaterdagmiddag een expositie van prenten van de kunstenaar Jörg Möller. In deze prenten wordt op prachtige wijze aangegeven wat er van ons landschap, ons leefmilieu terecht komt door economische explosies. De tentoonstelling kreeg daarom de titel: „De bulldozer schuift op of de verandering van het landschap". Met verbijstering lazen wij de adver tentie dat door wijziging in het ta kenpakket van de wijkverpleegster door deze geen „laatste"hulp meer zal worden verleend. Is deze beslissing wel verantwoord? Immers, tot wie moeten wij ons nu wenden om laatste hulp voor onze geliefde overledenen? Weer als vroe ger burenhulp? Dat past toch niet meer in deze tijd. Behoren wij nu soms in het ziekenhuis dood te gaan of mogen we nog wél thuis over lijden. Het zijn juist de wijkverpleegsters, die het volste vertrouwen en het respect van die gezinnen hebben, waar helaas lange of kortere tijd een gezinslid ziek was. En is deze beslissing wel met instemming van de wijkverpleegster genomen? Met zo'n nuchtere mededeling tus sen de andere advertenties in kan dit niet afgedaan worden. Vermeld had ook minstens moeten worden tot wie men zich nu kan wenden. Met ons zijn er velen, die hierop graag antwoord willen hebben. Het Bestuur en welfare-helpsters van „De Zonnebloem" - Soest. Na de zomervakantie wil een aantal jongeren van de Hervormde kerk in Soesterberg, als „Jongeren Acts" (Handelingen) van start gaan met een plan om oud en jong in aanraking te brengen met het Evangelie. Daarby willen zy de kloof die er bestaat tussen de jongere en oudere generatie overbruggen door het presenteren van een even aanvaardbaar als aantrekkelijk pro gramma. Hoewel de meeste jongeren van de nieuwe groep „Acts" tot de Her vormde Kerk behoren, ligt het geens zins in de bedoeling de jongeren van de beide andere kerken van Soester berg uit te sluiten. Momenteel draait al een meisje van de Gereformeerde Kerk met de groep mee; andersden kende jongeren zijn van harte wel kom en hier en daar worden al de nodige kontakten gelegd. Door de jongerengroep, „Acts" wordt de eerste bijzondere dienst voorbe reid voor zondag 21 september in nauwe samenwerking met. hun pre dikant ds. J. van Willigen van der Veen en het groot jongerenkoor en de combo vdn de St. Michaëlkerk uit De Bilt. Voor Soesterberg is dit koor onder leiding van de onderwijzer Ig- naas de Jong zeker geen onbekende, gezien de uitvoering van de Neder landse versie van „Jesus Christ Su perstar" destijds in De Hoeksteen kerk. Op dinsdag 16 december zal het gospelteam „The Lighters" in de Hoeksteenkerk een avondvullend con cert geven om op moderne wijze de oude boodschap van het Evangelie nieuw te maken en door te geven. Het is een zeer bekende groep geworden door de binnen en buitenlandse toer- nees, televisie-uitzendingen en de grammofoonplaten. In binnen- en buitenland heeft Acts overigensook reeds goede kontakten gelegd en het is niet onmogelijk, dat volgend iaar het Duitse zange resje Inge Brück aan één van de diensten zal meewerken. De kern van de nieuwe jongeren groep vormt een dagelijks bestuur en bestaat uit: Hilda Busker, Hedwig Haas, Erwina Teunfesen, Marianne v. d. Wel. Petra Willigen v. d. Veen Ina Zuidhof en Hans Wels. Voorlopig zal de heer D. M. Wels achter de schermen de jongeren me dewerking verlenen: zijn adTes is te vens het kontaktadres van „Acts": Plesmanstraat 123. Hoewel - de jongeren dankbaar zijn voor de steun, welke door de Her vormde Kerk is toegezegd, heeft deze nieuwe groep geld nodig om hun veelbelovend programma te doen slagen. Want tussen 21 september en 16 december staat er nog meer op het programma. Het rekeningnummer van „Acts" bij de Rabobank-Soes- terberg is: 3852.01.920. Om 14 uur zal de expositie geopend worden. De prenten zijn tentoonge steld in de tuin voor het Artishock- gebouw aan de Steenhoffstraat. Bo vendien is er een zgn. „speakerscor ner" waar vóór- en tegenstanders hun verhaal kwijt kunnen. In het najaar wil Artishock nog een meeting organiseren in De Open Hof, waar eveneens vóór- en tegenstan ders hun standpunt kunnen duidelijk maken. Over deze meeting volgen t.z.t. nadere mededelingen. Bij de politie werden de navolgende voorwerpen als gevonden aangege ven: jongensfiets, portemonnaie met inhoud, damesvest,_ twee v-snaren, metalen band van herenhorloge, kin derfietsje, postduif, bril, herenfiets, damesrijwiel, diverse sleutels, baby hoedje, armbandje, hondje, hek, da mespolshorloge, herenhamdschoen, gouden dameshorloge, reserve wiel, lerenbal. Thijs van Leer „INTROSPECTION" met het orkest van Rogier van Otterloo o.a. Pavane, Rondo, Agnus dei en Introspection. CBS 64589 van 19,— NU 14,90 STEREO ADVIESCENTRUM DEGOUDENSNAAR Simon and Garfunkel's GREATEST HITS. waarop Bridge over troubled water, Mrs. Robinson, El condor pasa en The sound of silendce. CBS 69003 van ƒ19,- NU ƒ14.90 STEREO ADVIESCENTRUM DEGOUDENSNAAR Het bureau voor de zoekt U kunt op het ogenblik kiezen uit diverse verantwoorde lijke en goed gesalarieerde functies in 9 verschillende be drijven en instellingen van zieer uiteenlopende aard. Indien u over goede referenties beschikt, informeer dan eens naar dc zeer gunstige mogelijkheden. Dactylo 't Gooi/Baarn, tel. 02154 - 77 00 (b.g.g. 02155 - 184 16) AKAI STEREO TAPE-DECK X201D voor topklasse. 3 motoren, automatic reverse, 3 koppen, 3 bandsnelheden, automatische afslag. Cat. ƒ1.298,- NU ƒ895,- STEREO ADVIESCENTRUM DEGOUDENSNAAR „SENHEISER" HD414. Duizenden plezierige hoofdtelefoon- luisteruren. De meest gekochte hoofd telefoon ter wereld. Fnequentdebereik 20-20.000 HZ. Cat. ƒ96,- NU 68,- STEREO ADVIESCENTRUM Tijdens het weekend werd een wed vlucht gehouden vanaf Orleans. Af stand 540 kilometer. De duiven wer den gelost om 5.30 uur met noord westen wind. Van de vereniging De Vriendschap namen deel 318 duiven. Aankomst eerste duif 13.01.02 uur. Aankomst laatste prijsduif 14.16.15 uur. Uitslag: C. Vaessen 1 8 11 16 32 40, Altenaar- Reijerse 2 24 34 46. C, Kaats 3 35 65. G. Lijnsvelt 4. H. van Dijken 5 31 62 74. A. Meesters 6 58. J. Schimmel 1 22 53 55 60. J. Kamerbeek 9 12 29 33 51 64. A. Snijders 10 56 61 79. A. de Kruijf 13. J. Ruttenberg 14 42. E. Veerman 15 26 39 41 43 77. D, de Zoete 17 67. Foekens-Diepgrond 18. Z.K.H. Prins Bernhard 19 57 70 71. J. van Groningen 20. J, Kiuseman 21 75. Sukel-Van Klooster 23 28 30 45 66 72. B. Schimmel 25 27 44. J. Pie penbroek 36 47. Comb, Westerveld 37 63. W. Roest 48 49. T, Kok 50 69 78. H. Rauch 52 59 68 73, J. Hartog 54. J. van Klooster 76, De vereniging „De Zwaluw" nam deel met 286 duiven. Aankomst eerste duif 13.02.08 uur, snelheid 1192.05 me ter per minuut, H. den Dekker 1 45. G. Rijksen 2 3 5 7 9 11 16 18 21 24 25 26 34 37 40 46 51 55 63 64 68 70. H. de Bree 4 23 42 65. F. Limiburg 6 17 48 57. J. v. d. Brakel 8 22 30 41 52. Th. Wigtman 10 44 49 62. A. van Dorrestein 12. L. v. 't Klooster 13 50 53 69. Groenestein Westhof 14 60. A. Bokma 15 20 35. C. v. d. Hoek 19 27. A. de Bes 29. B. Roest 31 33 38 58 59 72. Jac. Stalen hoef 32 66. B. van B-loMand 36 69. P. Rauch 47 56. J. v. d. Belt 54. R. Vos kuilen 61. G. Visser 71, Door bovengenoemde vereniging werd deelgenomen aan een wedvlucht van af Orleans, afstand 540 kilometer. Er waren 105 duiven in concours die om 5.30 uur gelost werden. De eerste duif arriveerde om 13.01.03 uur en maakte een snelheid van 1191.53 me ter per minuut. De uitslag luidt: Comb. Nap 1 7 12 15 18 21 22 24 25 30 33 34. P. Faes 2 3 6 11 17 19 20 23 28 31 32 35. Comb. Huisman 4 9 10 14 16 26 27. J. A. Croon 5 29. G. v. d. Meent 8 13. zoekt ten behoeve van diverse instellingen in het Gooi (ook voor de moderne talen) Hebt u goede referenties en zoekt u op korte termijn een baan, informeer dan eens naar de gunstige mogelijkheden. Ook zij die dit jaar voor het examen geslaagd zijn komen in aanmerking. Dactylo 't Gooi Baarn, tel. 92154 - 77 00 b.g.g. 02155 - 1 84 16 HILVERSUM-AMERSFOORT 'ZEIST In Hilversum enZeist vrijdagavond geopend! Inchambré In blue denlm/tergat Het geweldige succes van vorig jaar heeft de Gereformeerde Jeugdver eniging „Odie" in Soesterberg gesti muleerd voor een tweede vakantie met-een -goed-doel in groepsverband. Jongeren vanaf 17 jaar en ouder hebben in Nederland ingeschreven voor een werkkamp in Frankryk, waar de Nederlandse Christelijke school te Paron (Sens) het doelwit vormt. Vorig jaar werden door de aktie- groep uit Soesterberg de bijgebou wen grondigIn ie /erf gezet, ter wijl dit >aar het „chateau", meisjes internaat en de tuin aan een opknap beurt toe zijn. School zonder subsidie De Christelijke school „Ecole Theo dore de Bèze" werd op 5 oktober 1949 gesticht door Nederlandse emi granten. Al die jaren heeft de school het echter zonder subsidie moeten stellen in dit klassieke land van de Franse staatsschool. Bij de opening door de Nederlandse boeren bestond er uiterste reserve bij de Franse overheid, die echter in de loop der jaren is omgeslagen in waardering. De Departementale overheid stuurt nu zelfs een veertigtal kinderen naar de school, waardoor enige financiële verlichting is opgetreden. In de afgelopen 25 jaar heeft de Stichting „Vrienden van Paron" te Rotterdam de school met ongeveer een half miljoen gulden ondersteund. Dit was echter onvoldoende om de gebouwen behoorlijk te kunnen on derhouden. Na het succes van vorig jaar gaat de Nederlandse werkva kantie-groep uit Soesterberg en uit 's-Gravendeel in de periode van 12 tot en met 26 juli aan de slag. Daar na komt nog een Engelse meisjes- groep voor twee weken naar Paron. In 's-Gravendeel heeft men vanaf september 1974 een financiële actie ontketend voor hetzelfde doel. maar ook de daadwerkelijke hulp ont breekt dus niet, want met de 35 Soesterbergse jongeren gaan er ook 22 jongeren uit 's-Gravendeel naar Frankrijk. Vanuit beide plaatsen gaan de kwar tiermakers een paar dagen eerder naar Paron toe om alles in orde ie maken en het nodige te regelen. Groepsleiders voor begeleiding en verzorging zijn voor Soesterberg de heet J. H. Vreman en voor 's-Gra vendeel de heer A. Kravo. Na vier zomerse wandelavonden zijn de ruim 700 wandelaars (er waren er 722 gestart, 86 meer dan vorig jaar) donderdagavond en achter het Kamp de Sterrenberg en achter het Kamp van Zeist om, naar de opstelplaats aan het Zeister spoor getrokken, voor het bloemen défilé. Nadat de jeugd vertrokken was vond een bescheiden huldiging plaats voor het Dorpshuis, startplaats van de 21e Avondvierdaagse. Bij de senioren-in- dividuelen bevond zich de heer C. Meurs (65), die de avondvierdaagse van de NWB voor de 25e keer liep. Het plan was pas de tweede keer in Soesterberg; daarvoor was hij deelnemer bij het Utrechtse wandel legioen. De heer F. J. Hagemeijer, voorzitter van de Plaatselijke Rege- lings Commissie bood1 de zilveren wandelaar bloemen aan voor 25 jaar wandelgenot. De heer Meurs heeft ook reeds 27 maal de Nijmeegse Vier daagse gelopen en is een sportbe oefenaar in hart en nieren. Onder luid gejuig werd de Avond vierdaagse op het Dorpsplein beslo ten en trok men huiswaarts met de bloemen, herinneringsmedaille of -gesp en een dorstige keel van snoep ijs en frisdrankjes. De P.R.C. kan terug zien op een zeer geslaagde avondvierdaagse met hel mooiste wandelweer van de laatste twintig jaren. Het waren fijne parcoursen en de nodige hulp werd met name geboden door de EHBO, die dit keer heel wat blaren moest prikken en verzorgen. Al wapperde er geen NWB-vlag van af het Dorpshuis (de vlag was spoor loos) het succes van vier avonden wandelen was er beslist niet minder LENCO L-58 STEREO PLATENSPELER, gebouwd met Zwitserse techniek en vakmanschap. Compleet met MD element Goldring G-800. Cat. ƒ454.- NU ƒ298,- STEREO ADVIESCENTRUM DEGOUDENSNAAR PIONEER'S complete stereo-installatie. Twee delige. makkelijk onder te brengen „set" biedt u een uitstekende platen speler en een voortreffelijke stereo versterker als één geheel, 2 luid sprekers met een rijke, krachtige bas en heldere, hoge tonen, belastbaar tot 30 Watt. Cat. ƒ1.378,- NU ƒ825,- STEREO ADVIESCENTRUM In totaal is voor een waarde van 6000 gulden gestolen uit een woning aan de Genestetlaan. De inbraak werd dinsdag gepleegd In het huis van de heer A. J. J. De onbekende dader verschafte zich toegang door het boren van een gaatje naast de tuindeursluiting, daardoor kon de spanjolet verzet worden. Ontvreemd werden twee Perzische tapijten, twee koperen asbakken, een tinnenbord, een schilderij en twee stereo-instal laties. De politie stelt een onderzoek in. Acht boompjes langs de A. P. Hll- horstweg werden door onbekende vernield. De toppen werden eruit ge broken.

Soester Courant | 1975 | | pagina 15