Burgemeesters brachten bezoek aan vliegbasis Soesterberg Rondvlucht met helicopters boven de provincie Utrecht Bouwplan nieuw gemeentehuis voorlopig de ijskast in Donderdag 19 jnni 197S 53e jaargang no. 44 UitgaveDrukkerij Smit b.v. - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 14152' - Postgiro 126156 Betaling abonnementsgeld derde en vierde kwartaal 1975 HET GAAT STEEDS SLECHTER Beroep aangenomen Ikonen tentoonstelling te Baarn SOESTER B COURANT Abonnemcot per kwartaal 4,75. Buiten Soest per kwartaal 9,— Verschynt Iedere donderdag Onze burgemeester en de wethouder van Baarn, mevrouw De Leeuw (links) laten zich de werking van een helicopter uitleggen. Foto: Herman van Dam Op uitnodiging van de luchtmacht maakten een aantal burgemeesters en andere gemeentelijke autoriteiten met helikopters een rondvlucht boven de provincie Utrecht. Iedere burgemeester of zijn plaatsvervanger kreeg de ge legenheid zyn ambtsgebied vanuit de lucht te aanschouwen. De burgemeester van Soest, in de helikopter in gezelschap van de burge meester van Maartensdijk en wethouder mevrouw A. Th. de Leeuw-Mertens uit Baarn móest constateren dat haar problemen met betrekking tot het plan Zuidereng, niet eens gekend werden door haar medepassagiers. Uit de lucht gezien liggen de ambtsgebieden op een steenworp afstand van elkaar en het is geweldigd relativerend te moeten constateren dat men er daar niet eens weet van heeft. Overigen vond mevrouw Corver, dat al die drukte om dat kleine stukje grond (uit de lucht gezien dan) wel overtrokken was. Met mevrouw De Leeuw was zij het eens dat het stroomgebied van de Eem geweldig mooi was, al zei de burgemeester van Soest niet wakker te liggen voor de plannen hier en daar een bocht recht te trekken. Misschien heeft ze gelijk, want mogelijk gaat die kanalisatie helemaal niet door. Met mevrouw De Leeuw constateerde mevrouw Corver ook, .dat het bezoek aan het Baarnse Bosbad en het Soes- ter natuurbad, vanuit de lucht gezien weer, zelfs op een warme dag als tijdens de rondvlucht, niet overweldi gend was. Concurrentie deden de bei de gemeenten elkaar echt niet aan. Ook niet ten opzichte van zwembaden achter de woningen. Dat lag in Maar tensdijk wel even anders; in Soest en Baarn volop, in Maartensdijk nau welijks één. Aan de rondvlucht ging een ont vangst bij de commandant van de vliegbasis, kolonel A. T. M. Oonincx, vooraf. Er werden dia's vertoond over de organisatie-opbouw, nationaal en internationaal en de plaats van „Soes terberg" daarin. Buiten dat vindt ook de slipschool van de Rijkspolitie op de basis een onderdak. De geluidsoverlast kwam ter sprake en welke maatregelen getroffen zijn om die overlast tot een minimum te beperken. Naast de algemene vlieg- beperkingen kent de basis Soester berg nog een aantal extra maatrege len, zoals zeer nauw omschreven aan- -en uitvliegroutes; beperkingen van zgn. doorstarts en van vlieguren. Het totale pakket van maatregelen gaat echter niet ten koste van vaardigheid en veiligheid van het luchtmachtper- soneel. De oplossing, de basis in zijn geheel te sluiten, zag kolonel Oonincx niet als juist", omdat dan andere woonge bieden met de overlast worden opge knapt. Dat nog algezien van de kos ten, die in de honderden miljoenen guldens zouden gaan lopen. De basiscommandant wees ook op het economische voordeel dat de naaste omgeving heeft van de aanwezigheid van het vliegveld. In ongeveer gclüke bewoordingen sprak ook de comman dant van de Amerikanen, kolonel Cobb. Van de bijna 24 miljoen gulden die aan salarissen wordt uitbeaald, blijft bijna 19 miljoen gulden in Ne derland, vermoedelijk wel in de om geving van Soesterberg. Kolonel Cobb was bijzonder ingeno men met het feit dat mi voor zijn personeel in het dorp Soesterberg 190 woningen gebouwd zullen worden. Het zal prijsopdrijvingen van de ene maand op de andere van 400 naar 700 gulden per maand gaan voorko men. Het bezoek aan de Amerikanen was het sluitstuk van de excursie. Daarin kwam naast de rondvlucht ook nog voor de bezichtiging van twee Friend- ships (voor gewondenvervoer en voor troepenvervoer), van een Alouette- helicopter, van een NF 5B (Freedom- fighter) en een F 104 (Starfighter). Bij de Amerikanen werd bovendien een demonstratie gegeven van een alarmstaat; die mislukte gedeeltelijk, omdat een van de twee toestellen bij de voorbereidingen plots vele liters ke rosine verloor. Het toestel werd de hangar uitgereden en de brandweer voorkwam erger. Ook voor kolonel Cobb was die mislukkig overigens een „nieuwtje". College B. en W. weer vier wethouders Uit twee delen bestond de raadsvergadering, die nu een week geleden ge houden werd; het eerste, het officiële gedeelte met installatie van het PvdA- raadslid de heer H. J. Goote en de benoeming van de twee wethouders; het tweede gedeelte, bet niet-officiële deel, de informele bespreking van het bouwplan voor het nieuwe raadhuis. Het eerste deel verliep vlot, maar alle daarmee verband houdende problemen waren dan ook door de fractievoorzitters in een samenspraakje vooraf, ge heel behandeld. Slechts Jan Visser van Progressief Soest legde een stem verklaring af. Het tweede deel kreeg een onverwachte wending en dat ont lokte de burgemeester de uitspraak aan het slot van de twee en een half uur durende bijeenkomst; „We zitten in de nesten nu; ik word er een beetje droevig van". Het door het college zo op het oog goed getimede plannetje, het bouwplan van het nieuwe gemeentehuis alvast, vooruit lopend op de goedkeuring van het plan Zuidereng, maar af te handelen, ging niet door. De raad, met voorop de CDA-voorman Van Poppelen, die gesteund werd door heel veel woorden van de heer De Wilde (PvdA), nam het niet. Zij had een ander inzicht en dat Inzicht zal gekomen zijn door de vele en felle protesten van de laatste weken tegen het plan Zuidereng. „Laten we eerst in alle objectiviteit maar eens kijken of we dat plan Zuidereng aannemen en daarna verder praten over indeling enz. van het gemeentehuis", was de door alle raadsleden gedeelde mening. En die stellingname maakte het voor het college (de burgemeester en de wethouders Plomp en Ebbers, de nieuw gekozenen hadden nog niet kunnen meepraten) een droeve avond. Ook voor de architect Schneider en de stedebouwkundige Roorda, die jaren en jaren, met dit plan bezig waren, was het een minder prettige ontwikkeling, al zal de architect met veel vreugde een gemeentehuis ontwerpen dat op een andere plaats gebouwd zal moeten worden, als het zover komt. Benoeming Nadat drs. H. J. Goote, als raadslid- opvolger van wijlen wethouder K. de Haan, was beëdigd, las de fraktie- voorzitter van de WD, mevrouw E. Korthuis-Elion een verklaring voor namens haar collega fraktie-voorzit ters: „In september 1974 is door de frak ties van de WD en PvdA een motie ingediend om het aantal wethouders van 4 naar 3 terug te brengen. Het CDA en Progressief Soest waren hier tegen, omdat zij dit in strijd achtten met het gemeentebelang", aldus de verklaring. Nu waren de gezamenlij ke frakties van mening dat het colle ge opnieuw uitgebreid moest worden tot vier. Na gewezen te hebben op de nieuwe situatie voorwat betreft de zetelverdeling met betrekking tot de partijen (2-1-1) kwam mevrouw Kort. huis, namens alle vier frakties met het volgende voorstel: „De Raad van de gemeente Soest, in vergadering bijeen op 12 juni 1975, besluit het aantal wethouders te stél len op vier, stelt vast, dat hierdoor in de vakature van een 3e en een 4e wethouder moet worden voorzien, be schouwt als de 3e vakature die, waar in het CDA een kandidaat voor be noeming voor zal dragen, terwijl in de 4e vakature door de PvdA een kandidaat zal worden gesteld". Dat voorstel werd (uiteraard) aangeno men. Alvorens tot de stemming werd over gegaan kregen raad en vol bezette tribune, een stemverklaring van Jan Visser van Progressief Soest. Hij be pleitte daarin allereerst voor de toe komst een openbare behandeling van alle gesprekken „vooraf" tussen de partijen; „dat voorkomt een heleboel gissingen en speculaties en dat zal Soest zeer op orijs stellen", aldus Jan Visser. Hij vroeg vervolgens klaarheid in de portefeuille-verdeling, die zonder hem, rond gepraat zou zijn door de fractie-voorzitters van WD, CDA en PvdA. Hij ging ermee akkoord dat wethouders Ebbers te rugkeerde naar financiën; „hij is een degelijke en integere man aan wie ik met een gerust hart mijn porte- monnaie toevertrouwen kan, al zal ik over de prioriteiten van de gemeente uitgaven altijd wél principieel rhet hem blijven verschillen". Ook had Visser er vrede mee dat wethouder Plomp onderwijs bleef beheren. „Dat er wel eens iets niet goed gaat (bij onderwijs), ligt niet aan hem maar is vooral te wijten aan de kortzichtige capriolen van sommige hoofden en bijna alle schoolbesturen". Wat de nieuwe wethouders betrof was het hem om het even wie „openbare wer ken" kreeg; als dat Hoekstra moest zijn, het zij zo. „Openbare werken bij CDA of VVD betekent voor de toe komst dat er nog meer voetpaden in Soest-Zuid worden aangelegd". Visser hoopte alleen dat de heer Hoekstra de grote gaten in het welzijn niet zou verwaarlozen; hij zou hem kri tisch blijven begeleiden. De vierde wethouder, mevrouw Van Stiphout-Croonenberg, vroeg hij al lereerst aandacht te besteden aan de "Werkgroep Buitenlandse Werknemers. Hij zou overigens al haar (mevr. Van Stiphout) uitspraken tijdens raads vergaderingen gedaan, op een rijtje zetten en hij hoopte „dat ze het alle maal zal kunnen waarmaken". Visser zei aanvankelijk de stille hoop gehad te hebben dat de PvdA-er De Wilde de portefeuille van Ruimtelijke Or dening zou gaan beheren (die nu in het bezit is van de burgemeester) en hij wilde graag weten, wie dat nu ging doen- „Het is van wezenlijk be lang dat de portefeuille R.O. beheerd wordt door een partijgebonden wet houder", aldus Jan Visser. „Wanneer een burgemeester dat doet, heb je er politiek gesproken geen en kele vat op en dat is geen goede zaak". Hy was het niet eens met de PvdA-fraktie, die naar hy wist, vindt dat de burgemeester „voortvarend, ter zake kundig, vlot en efficiënt werkend, ijverig enz." is. „Wy", al dus Visser, „vinden dat Soest, plano logisch gezien, voortvarend, efficiënt, ter zake kundig, vlot en yverig haar karakter gaat verliezen en Soest over een aantal jaren Soest niet meer is". Visser kreeg van de heer De Wilde (PvdA) te horen dat de portefeuille verdeling een raak van het college was en wat de portefeuille Ruimtelij ke Ordening betrof meende de heer De Wilde dat de gemeenteraad altijd het laatste woord had. Daarna volgde de schriftelijke stem ming. Met 22 van de 23 stemmen (mevrouw Oranje en de heer Lange woonden de vergadering niet bij; één stem werd uitgebracht op Jan Visser) werd de heer Hoekstra benoemd. Op mevrouw Van Stiphout werden 21 stemmen uitgebracht; 2 waren er blanco. Na de felicitaties van de bur gemeester ging men over naar het informele gedeelte. Nieuw raadhuis Ruim een uur werd er daarna ge sproken over het nieuwe raadhuis. Er was een bouwplan, een eerste schets, dat toegelicht werd door de architect Schneider. Het belandde uit eindelijk min of meer in de ijskast. Weliswaar vroeg de burgemeester de raadsleden zich toch nog eens te bui gen over het program van eisen (waaraan, het raadhuis moet voldoen), maar dat nam niet weg dat de raad de door haar voorgestane procedure, niet overnam. Er kwam verzet van alle fracties; CDA, PvdA en VVD en Jan Visser van Progressief Soest sloot zich daar in zyn slotconclusie by aam Ir. N. P. H. J. Roorda van Eysinga, van het bureau OD 205, alviseurs voor planologie architektuur en land schap n.v., gaf vooraf een toelichting over de situering „waarin het raad huis momenteel gedacht wordt". Dat was op 150 meter afstand van de Nieuweweg, vanaf de Centrum weg (nog aan te leggen) met de auto be reikbaar in een omgeving aan de rand van de Eng, waar de boombe planting gehandhaafd zou worden. Architekt Schneider van het bureau Van Woerden, Schneider, Duermeijer b.v., lichtte het bouwplan toe, waar in het programma van eisen, opge steld door burgemeester en gemeente secretaris, een belangrijke rol speelde. De „honderd ruimten met nevenruim ten)' werden ondergebracht in een twee-laags bebouwing, „zo weinig mogelijk hoog", aldus de architekt. Die twee lagen stonden op een sou- terain (gedeeltelijk in de helling van de Eng) waarin werden onderge bracht het archief en de drukkerij. Het open gedeelte van het souterain bood plaats aan circa 15 auto's. Op de begane grond werden onder gebracht, volgens het bouwplan, alle afdelingen die direkt kontakt met het publiek eisten, alsmede raads zaal, trouwzaal en foyer. De raads zaal zou ook gebruikt kunnen wor den voor concerten. Op de eerste etage de afdelingen fi nanciën, algemene zaken, kantoren van burgemeester en wethouders en commissiekamers. Bovendien een dak tuin met zicht op centrum zowel als Eng. Uit de mededelingen van de burge meester bleek daarna, dat de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten zich met dit plan geheel kon verenigen. Dat deed ook de raadhuiscommissie en het personeel. Het bouwplan werd nu in discussie gebracht om straks na aanname van het plan Zuidereng, direct de artikel 19-procedure te kunnen starten voor de bouw. Met G.S. was reeds overleg geweest en op medewerking van die kant kon men rekenen, aldus de bur- De discussie diende nu niet verder te gaan dan de situering in het plan én het programma van eisen. Zover kwam men echter niet eens. Jan Visser (P.S.) vroeg naar de wer kelijke bouwhoogte. Dat bleek „slechts" zeven meter te zijn en Vis ser merkte naar aanleiding daarvan op dat de veel genoemde „reserve ring" voor 18 meter, wel zeer ver warrend gewerkt had. Ir. M. A. van Ee (WD) rekende daarna voor, dat die hoogte dan als nog één meter boven de top van de Eng uitstak (bouwterrein-hoogte 12 meter boven NAP plus 7 meter 19 m; de hoogte van de Eng is 18 me ter boven NAP). Opgemerkt werd daarbij dat de omringende bomen dan boven het gebouw zouden blijven uit steken. Niet zinvol Als eerste vroeg daarna de heer J. van Poppelen (CDA) wat voor zin deze discussie (over het bouwplan) eigenlijk had, nu er al zoveel bezwa ren opklonken tegen het bestemmings plan Zuidereng. De hele discussie zou immers overbodig blyken als straks de ingediende bezwaarschriften zou den leiden tot een geheel ander (be- stemmings)plan. Bovendien had hij de stukken niet kunnen bestuderen; er was te weinig tyd voor geweest. Direkt repliceerde de burgemeester dat doorgegaan moest worden danks de bezwaarschriften, omdat de toestand waarin men ten gemeente huize werken moest, onhoudbaar was". Dat er een nieuw gemeentehuis no dig was werd door niemand ontkent, maar de heer De Wilde (PvdA) was het geheel met de CDA-woordvoerder eens, dat toch eerst het bestemmings plan Zuidereng vastgesteld diende te worden. „Geen burger mag een bouw plan indienen als er geen goedge keurd bestemmingsplan voorhanden is en wij, als overheid, gaan nu ons eigen bouwplan bediscussiëren", al dus de heer De Wilde. „We gaan nu reeds de hoogte van de bouwelemen ten vaststellen, terwijl dat in het be stemmingsplan nog aan de orde moet komen". De heer De Wilde meende dat deze gang van zaken, de geloof waardigheid (bij de burgers) geweld zou aandoen en een averechtse uit werking zou hebben. Bovendien be treurde hij het dat zijn fractie nog steeds niet op de hoogte gesteld was van de „historie". „Wij weten niet wat er zich in het verleden met be-i trekking tot dit gemeentehuis heeft afgespeeld; is er ooit sprake geweest van een andere plaats?". Hij dacht dat het beter was het gesprek over het bouwplan op te schorten en eerst te luisteren naar de (bezwaren) van de bevolking over het Zuidereng- plan. Hij zei ook het beleid van G.S. in deze niet te begrijpen, omdat G.S. toch t.z.t. ook eerst kennis moest ne men van de inhoud van de bezwaar schriften. Hoe mi al artikel 19 voor te stellen? Ook hij vroeg om meer tijd voor studie. Ir. M. A. van Ee (VVD) was het met de beide heren eens. Zyn gedachte gingen nu uit naar een zgn. postzegel plannetje, uitsluitend voor gemeente huis, en hy betreurde het dat nog steeds niet uitgegaan kon worden van een totale toekomstvisie van Soest. De huidige gang van zaken zou zeker niet door de bevolking begrepen wor den en hy vroeg daarom nu al reke ning te houden met een eventueel al ternatief. Voor zo'n alternatief bestonden geen mogelijkheden, wist de burgemeester. Er was geen bestemmingsplan, voor handen waar het gemeentehuis zo maar ingepast kon worden. Zij was het niet met de fraktievoorzitters eens, dat het plannetje Zuidereng, zó structuurbepalend voor Soest zou zijn. De oppervlakte van het centrum was zeker teruggebracht tot de helft van de oude opzet. Desondanks gingen de raadsleden niet mee; men begreep de haast niet die nu met de bouw van het ge meentehuis gemaakt werd. Er kwam geen verandering in dat standpunt, ook niet toen de burgemeester daar door een vertraging van een half jaar zag opdoemen. Nadat mevrouw Korthuis nog een nadere verklaring gevraagd had over de loop van de Centrumweg (de aan sluiting op de Birkstraat) en Jan Vis ser zijn waardering had uitgesproken over het werk van de architekt, die naar zijn mening een mooi bouw plan had ontworpen, werd de verga dering besloten met het verzoek van de burgemeester toch alvast maar het programma van eisen te bestu deren. Het college ging naar huis met het verzoek nog eens nader te bezien of de nu gevolgde procedure (beide plan nen tegelijk) wel juist was. Een vingerwyzing over de gedachten van „het Soester volk" was wel de grote vulpen die de raadszaal binnen gedragen werd met de tekst: „Zui- derengplan met geen pen te beschrij ven, laat staan er echt over te den ken" èn „Het volk kruipt in de pen". Over enkele dagen breekt het derde kwartaal weer aan, zodat het abonnementsgeld van ons blad voor het derde kwartaal 1975 voldaan moet worden. De kwitanties hiervoor worden binnenkort aan onze incasseerder afgegeven. Vele abonnees voldeden aan ons verzoek om aan het begin van 1975 het gehele jaar te voldoen, waarvoor wy zeer dankbaar waren. Voor deze abonnees is dit verzoek dus niet bestemd. Een ander deel van onze abonnees betaalden een halfjaar ineens. Die abonnee's die dus het derde kwartaal nog niet voldeden, worden verzocht, een bedrag van ƒ4,75 op onderstaande rekening te storten of aan ons kantoor per kas te betalen. Uiteraard zouden wy het ook op prys stellen, als zy het jaar 1975 volledig willen betalen, door 2 x 4,75 9,50 te storten. W|j zouden U hiervoor zeer erkentelyk zyn, daar ons dit zeer veel tyd en moeite bespaart. Betaling kan geschieden contant aan ons kantoor; door over schrijving op giro 126156, of door storting of overschrijving op onze rekeningen by de Nederlandsche Middenstands Bank, Soest of de Rabo Bank, Soest. Dit geldt ook nu niet voor die abonnees die automatisch hun abonnementsgeld overmaken. Dit gaat zonder wyziging gewoon door. Na 15 juli gaan de kwitanties naar de incasseerder. Dan is het niet meer te voorkomen, dat hy toch by U aanbelt als U na 15 juli gireert. Tenslotte zyn er tot onze spyt nog een aantal abonnee's, die het eerste en tweede kwartaal 1975 nog verschuldigd zyn. Onze in casseerder belde enige malen tevergeefs aan de deur. Mogen wij deze abonnee's beleefd, doch dringend verzoeken deze achterstand over te maken? ADMINISTRATIE SOESTER COURANT De harde feiten van de verslechterde ekonomische situatie komen thans toch boven tafel. Na minister Duisen- berg van financiën moest nu ook premier Den Uyl van zijn ernstige bezorgdheid op dit punt blijk geven. De werkloosheid wordt nog steeds groter, toch blijven de loonkosten en als gevolg daarvan de prijzen stijgen, hetgeen onherroepelijk moet leiden tot nog meer werklozen. Op heffing van bedrijven is aan de orde van de dag, terwijl van de over- blijvenden de winsten flink dalen, daarmede dus ook de inkomsten van de staat. Een staat die door de maar immer aangepaste en verhoogde lo nen alleen daardoor al voor steeds gigantischer uitgaven komt te staan en daardoor een teruggang in zijn inkomsten eigenlijk niet kan verdra gen. Tenzij men dan - en daar zal het nu toch van moeten komen - tot ingrijpende bezuinigingen op de staatsuitgaven zal overgaan. Dat betekent dan automatisch ook wel weer een bijdrage tot verhoging van het aantal werklozen, maar je kunt niet blijven uitgeven wat je niet eerst hebt binnengekregen. Alle berekeningen die aan het eind van het vorig jaar nog zo mooi waren opgesteld over het te verwachten percentage van de stijging van de lonen, van de prijzen en van de produktie zijn of worden intussen door de feiten achterhaald. Ze ko men een flink stuk onvoordeliger uit dan men ons toen wilde doen ge loven. Hetgeen trouwens door diverse deskundigen al was voorspeld. Temidden van de teruglopende pro duktie en een nog doorgaande in krimping van de wereldhandel, heeft de regering geen kans gezien om de gevolgen hiervan voor Nederland ook maar iets te doen verminderen. Al leen dankzij het nog in onze bodem voorkomende gas kan de betalings balans nog op peil worden gehouden, een dobber waarop we echter niet kunnen blijven drijven. De industriële produktie daalt, daarmede ook onze uitvoer en de handel, terwijl men ons had willen doen geloven, dat dit alles dit jaar nog iets zou stijgen en er tegen 1976 wel weer enige op leving te verwachten zou zijn. Doch momenteel krijgt de situatie een steeds somberder aanzicht. Mil jarden worden er besteed om de werkloosheid te helpen terugdringen, doch waar ze efiekt zullen gaan sorteren wordt aan de andere kant de werkgelegenheid weer afgebrok keld, zodat het totale aantal werk lozen er niet door vermindert. En dat is voor een op socialistische basis geschoeid kabinet toch wel een te leurstellende gang van zaken. Al zou het dat uiteraara voor ieder ander soortig kabinet evenzo zijn. Er zal dus, keerpunt '72 of niet, nu drastisch bezuinigd moeten worden op de rijksuitgaven. Desalniettemin, heeft minister -Pronk al verkondigd, dat aan de ontwikkelingshulp door Nederland nog een miljard extra moet worden bekostigdi Weliswaar ligt er nog voor circa een miljard in zijn pot waar nog geen bestemming voor gevonden is, maar hij wil die vijver toch nog eens zo diep maken, omdat dit nu eenmaal in „Keerpunt" staat en daarom, wat er ook gebeurt, moet worden uitgevoerd. Dat zullen verschillende van zijn col lega's, zeker degenen die zich ook aan .Keerpunt" gebonden achten en toch een veer zullen moeten laten, hem zeker niet in dank afnemen. Het zal premier Den Uyl dus weer veel moeite en takt gaan kosten om de ministerraad tot overeenstemming te kunnen laten komen over de vast stelling van de begroting voor 1976. En dat in een kabinet dat toch al bepaald niet zo erg homogeen kan worden genoemd en waarin de sa menwerking het laatste jaar al ver schillende deuken heeft opgelopen. Het enige dat dit kabinet dit jaar nog bijeen kan houden is feitelijk een negatief iets, namelijk het nog ontbreken van een bruikbare alter natieve regeringssamenstelling. We zitten thans in afwachting van, op ■welke punten de bezuinigingen het sterkst zullen worden toegepast. En vervolgens hoe dat politiek komt te liggen. Er zijn spannende maanden in het vooruitzicht. Tot opvoler van dominee J. Smit is beroepen ds. drs. P. H. van Harten, hervormd predikant te Dinteloord. Ds. Van Harten doet 31 augustus zijn in trede in de Ichtuskerk te Soest. Ds. J. Smit verlaat na 9 jaar Soest voor een standplaats te Veenendaah Op 21 en 22 juni a.s. wordt in sa menwerking met de culturele raad van Baarn in de dagkapel van de Ni- colaaskerk aan de Kerkstraat te Baarn een tentoonstelling van ikonen gehouden. De opening vindt plaats op vrijdag 20 juni te 20 uur, met aan sluitend een voordracht door pater Jacobs, kenner en restaurateur van ikonen. In samenhang met de tentoonstelling zal op zondag 22 juni te 10.30 uur een dienst volgens de Byzantijnse ri tus gehouden worden in de Nicolaas- kerk, met medewerking van het Utrechts Byzantijnskoor, onder lei ding van dr. M. Antonowycz. Bovendien zal op zaterdag 21 juni, aanvang 20 uur, dr. H. H. Hotte een voordracht met dia's houden over de „Heilige berg Athos". Deze lezing wordt gegeven in de zaal van de Mavo tegenover de Nicolaaskerk.

Soester Courant | 1975 | | pagina 1