Succes voor Slingerland in Den Haag m Nieuw zalencomplex in gebruik genomen bij Ichtuskerk KEUKENSHOW SN SOEST VAKANTIE-of ZAKENREIZEN? Kela woninkrijk aaswinkel DAMES Oudercommissie basisschool „De Schakel" organiseerde puzzeltochten SCHIPPER r\ i leuke kleren waar je snel bij moet zijn. Rijden onder invloed Lissone-Lindeman/Ruys V.V.V.-NIEUWS neemt uw man mee, want ook voor hem is er kleding bij René. A.H.F.Smit niet herkiesbaar als voorzitter Soester Ondernemer HEUGA BERBER SHAGGY, KELA BERBER SHAGGY, zuiver wol uit DE VERBOUWINGSOPRUIMING GAAT DOOR! Vliegbasis bijna drie maanden dicht Auto slipt tegen geparkeerde voertuigen Illegale aanplakkers bekeurd Bloemboeketjes van de week i „öe konte öuinen" WEEKMENU Bromfietser ernstig gewond bij aanrijding Brand sporthal Beukendal: 70.000 gulden schade Weer dierenmishandeling Aanrander gepakt Soester Courant van donderdag 19 juni 1975 de Dalweg A. S. (44) Steenhoff- Ruim honderd ouders met hun kinderen namen deel aan de puzzeltochten, die door de oudercommissie van de basis- en kleuterschool „De Schakel" werd georganiseerd. Het evenement was een vervanging van de in deze tyd van het jaar gebruikelijke ouderavond. Het doel, het contact tussen de ouders te bevorderen, werd langs deze weg op een uitstekende wijze bereikt: de moeilijkheden die de deelnemers op te lossen kregen, waren dusdanig dat men regelmatig met elkaar overleg moest plegen. 3 INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) TELEFOON 02155-10304* Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur U'kunt tevens kijken haar: v^.!- - V,Wand-en KucJtwanden vloertegels' Parketvfóecen Plavuizen VbuwdeUrsn Houten wanden en GeH(Önoon plafondschrolen gefineerde deuren JAPONNEN - ROKKEN BLOUSEN etc. SMITSHOF 10-14 Soest - Telefoon 02155-17832 STEENHOFFSTRAAT 9a. TELEFOON 16571 en 14905 In het afgelopen weekend werd aan een aantal autobestuurders een rij verbod opgelegd omdat zij onder in vloed van alcohol hun voertuig be stuurden. Dat waren P. den O. (33) uit Huizen, die op de Soesterengweg den werd, nadat hij op de continu links gereden had; uit Amersfoort, die op de straat werd staande gehouden; R. H. (19), die midden in de nacht rond- crosste door de woonwijken op Eng en T. V. (52), die slingerend op de Stadhouderslaan reed. V. „zichtbaar" dronken genoeg, voor hem blaasproeven niet waren. Allen krijgen een proces-ver- baal en de 19-jarige V. nog een omdat hij geen geluiddemper op uitlaat van zijn wagen had zitten. Bij de nationale „medal-test", die on langs in Den Haag gehouden werd, heeft dansschool Slingerland opval lende suksessen behaald. Er namen van Slingerland 23 paren aan deel en daarvan brachten er 7 een prijs mee naar huis. De deelnemers, 1000 in totaal, kwa men uit het gehele land. Ze waren alle afkomstig van dansinstituten, die bij de Nederlandse bond zijn aangesloten. In de finale dansten nog 11 paren van dansschool Slin gerland mee en in de poule B was het sukses compleet. Daar waren de vijf eerste plaatsen voor de leerlin gen van Slingerland. Het paar Jaco Hornsveld-Marian Schuit werd eers te; op de tweede plaats het paar Marco Lugtenborg-Ivonne v. d. Bonn; 3. Ronald Foeken-Bea v. d. Deijssel; 4. Erik Groart-Marie José Jacobs; 5. Paul Bos-Marijke Iterson. Leerlingen van dansschool Slinger land, die met groot succes deelnamen In poule F eindigde het paar Freddy Posthuma-Myriam Asperslag op de derde plaats en het paar Rik Muller- Rijet Dooremaal als vierde. De Soester deelnemers aan deze lan delijke test hebben inmiddels een zgn. „sportclub" opgericht voor wedstrijd- dansers. Voor al Uw reserveringen (Officieel K.L.M.-agent voor Soest en omgeving) In Hoorn kunt u vanaf 11 juni t/m 13 augustus iedere woensdag van 9.00-17.00 uur de Oudhollandse markt bezoeken. Er zijn in die periode spe ciale dagen zoals: ezeltjes-dag, stoom- dag, dag van het paard, kermis, lappendag, enz. Ook kunt u^botter- tochiten maken, paalklimmen, wegen op de kaaswaag. Hoorn zal u gast vrij ontvangen. De rederij Heyman uit Arnhem heeft voor dit seizoen weer 15 verschil lende boottochten op haar program ma, onder meer naar Kleef, Emme rik, een grote rivieremtocht en op dinsdag Arnhem-Utrecht. Voor u een uitstekende gelegenheid om een Rijn-, Waal-, of IJsseltocht te maken. Ver dere inlichtingen en materiaal aan ons kantoor verkrijgbaar. Op zaterdag 21 juni a.s. zal er in de Oude Kerk te Soest weer een con cert plaats vinden. Er zullen werken van Bach, Holst, Scarlatti, Haydn, Beethoven en Mozart worden uitge voerd. Het concert wordt gegeven door het Amersfoorts Strijkkwartet en de soliste is Anne de Wolf, alt. Aanvang: 20.15 uur. Programma's, zijn verkrijgbaar des avonds aan de kerk. Voorverkoop VW Soest. Prijs 2,50. Buiten de normale plattegrond van Soest, hebben wij momenteel een ongevouwen kaart. Deze kaart is bijzonder voordelig. Zij kost slechts 1,25. Een leuke kaart om aan de muur te hangen in een tienerkamer. De nieuwe straten van Soest zijn er op aangegeven. Mocht u op uw tochtjes in de achter hoek belanden, bezoekt u dan eens de plaats 's Heerenberg. Hier be vindt zich Europa's grootste hobby hof „gouden handen". Dit is het nieu we, unieke toeristencentrum, dat in het schitterende natuurgebied Mont- ferland in grote opzet is verrezen. U zou er dagen willen doorbrengen. Wat u er kunt zien en doen, is te veel om op te noemen. Haalt u lie ver eens een folder en u heeft er een uitstekend vakantie-idee bij. Wanneer U de Zaanstreek eens onder de loupe walt nemen, kunt u dat doen aan de hand van de folder die wij hiervan ontvingen. Hierop treft u een plattegrondje aan met daarop aangegeven de musea en beziens waardigheden. evenals dte molens, die zich in dit gebied nog bevinden. Evenals van vele andere provincies, hebben wij nu ook een toeristische gids van de provincie Groningen. Een schat van informatie over rond vaarten, dagtochten zeesportvisserij. hotels en campings. Voor 1.50 bent u volledig op de hoogte van het toe ristisch gebeuren in Groningen 1975' 76. Wanneer u nog nooit naar het Auto- tron bent geweest, zult u toch eens een vakantiedag naar Drunen moeten. Het is een permanente tentoonstel ling met de old timeautomobiel als hoofdthema. De gebouwen, in Bra bantse boerenstijl uitgevoerd, zijn een geesteskind van Anton Pieck. De ge- exposeerde collectie old timers (180 stuks) gaat door voor één der mooiste ter wereld. Op 29 juni wordt dit jaar de wed strijd op vélocipèdes gehouden. Voor vaders en zonen een fijne uitgaans dag, maar wanneer u de mooie fol der ziet, zullen de dames vast ook enthousiast worden. Was er onder uw kennisen iemand die voor vaderdag een kadobon kreeg? Een geluksvogel! Hij kan zich een passend geschenk kopen. De ka dobon is verkrijgbaar bij uw VW, ter waarde van 5,—; 10,—; 15,—; 20,— en 25,—. Het zalencomplex, dat aan de achterzijde van de Ichtuskerk (aan de Albert Cuyplaan) is aangebouwd, werd 1.1. vrijdag tijdens een korte plechtigheid officieel in gebruik genomen. Ds. J. Smit hield de meditatie, waarna de voor zitter van de bouwcommissie, ing. K. Buwalda, een overzicht gaf van de voltooide werkzaamheden. Hjj bracht daarbij dank aan de leden van de kerk, die voor de benodigde gelden zorgden; dank aan architect P. Beekman en aannemer T. Spelt, die voor de fraaie aanbouw zorgdroegen. Het complex bestaat uit twee zalen en een ruime hal; de grote zaal met een afmeting van 13 bij 8 meter, grenzend aan de kerkzaal, bestemd voor het gemeentewerk in; de meest ruime zin van het woord; de tweede zaal, die een afmeting heeft van 9 bij 8 meter is bestemd voor de jeugd. Alle aktiviteiiten moesten tot nu toe plaats vinden in de enige vergader zaal die de Ichtuskerk rijk is. Die toestand werd' onhoudbaar door de toenemende belangstelling voor het veel omvattende gemeentewerk. Bij zonder de aantrekkingskracht vai\ het jeugdwerk maakte uitbreiding nood zakelijk. Het startkapitaal werd via een huis-aan-huiscollecte bij de ge meenteleden bijeengebracht en be droeg 30.000 gulden. Het overige be nodigde bouwgeld kon uit eigen mid delen gefinancierd worden, zij het d'at er aanzienlijke leningen voor af gesloten moesten worden. Aannemer Spelt begon een half jaar geleden met de bouw, die door slecht weer aanzienlijk uitliep. De centrale verwarming werd aangelegd door de firma Van de Broek en Smit; het sohilderswerk werd geleverd door de firma Mulder en de electriciteits- werkzaamheden uitgevoerd door de firma Ter Horst. Voor de „laatste hand" zorgde de gemeenteleden. Zo werd een mooi houten (latten) pla fond aangebracht, alsook een hand geknoopt wandkleed, (voorstellende een harpspeler) en een kateder ge schonken. De zaal heeft grote ramen De nieuwe zaal bjj de Ichtuskerk tij dens de officiële ingebruikneming. Foto Herman van Dam die uitzicht geven op de speelweide op de Eng, alsmede aan de korte kamt, twee openslaande deuren. Er zijn 72 zitplaatsen (tafels en stoelen) maar de zaal biedt, door bijplaatsen van stoelen, zeker aan vijftig mensen méér ruimte. De inrichting, van de andere zaal wordt geheel overgelaten aan de jeugd. Er zijn 80 jeugdleden, die om- der leiding van zes jeugdleiders, re gelmatig bezig zijn met de inrichting en afwerking. Zij plaatsen reeds eeii grote aanrecht en een gedeelte van het houten plafond. Met die afwer king hoopt men, ina de vakanties, in augustus gereed te zijn. De ruimte is dan ingericht voor alle creativi- teitswerk, maar daarnaast ook voor discussiegroepen e.d. De beide zalen blijven uitsluitend voor het gemeentewerk beschikbaar. Zeven minuten ma aankomst was de brandweer hetvuur meester.. Ver moedelijk is het vuur ontstaan in een kleedkamer op de begane grond. Van daar uit zijn de vlammen tussen de plafonds door naar boven getrokken. Een nadere controle heeft dat uitge wezen. Zware schade werd dan ook toegebracht aan de plafonds, een tus senwand, de c.v.-leidingen en deelec- trische installatie. Ook het meubilair werd door het vuur aangetast; stoe len en tafel werden door de hitte vervormd en zijn daardoor onbruik baar geworden, terwijl de helft van de gordijnen en vloerbedekking ver loren ging. De waterschade viel mee, maar werd later hoger door 't sprin gen van een radiator. De sporthal is inmiddels weer imge- bruik genomen, zij het dat er slechts twee van de vier kleedkamers be schikbaar zijn. zuiver wollen tapijttegel, 50x50cm van 1150 I P 17.45 voor eigen fabriek.van 19.95 1^ 75 voor ij's pst. HEUGALUXE, de nieuwe zachte tegel vanVan Heugten, A25 nu voor Q» pst. hoofdkantoor en showroom Amersfoortsestraat 22 - Soesterberg tel. 03463-1327 „VRIJDAG KOOPAVOND" De heer A. H. F. Smit, sinds de op richting voorzitter van de vereniging De Soester Ondernemer en daarvoor vele jaren voorzitter van de Soester Winkeliersvereniging, zal zich in de najaarsvergadering niet herkiesbaar stellen. Hjj is dan 25 jaar aaneen ge sloten aktief geweest in het Soester middenstandswerk. Met het oog op de werkzaamheden die verbomden zijn aan het raadslid maatschap, meent hij dat de combi natie van beide functies miet meer mogelijk is. Wel blijft hij voorzitter van de commissie middenstand- en consumentenbelangen. Geruchten als zou deze stap iets te maken hebben met de brief van De Soester Ondernemer inzake het Zui- derengplan worden door de heer Smit ontkend. Schriftelijk bedankte hij bij het bestuur van de S.O. op 26 mei. Bovendien staat het bestuur unaniem achter de inhoud van de eerder ge noemde brief. Wanneer achteraf zou blijken dat de leden van de S.O. zich niet met de inhoud kunnen vereni gen, dan staan voor hen wegen open A. H. F. Smit Voorzatter Soester Ondernemer In de periode van 25 juni tot en met 14 september zal op de vliegbasis Soesterberg bijna geen vliegaktivitei- ten plaatsvinden. Alle Amerikaanse toestellen vertrekken naar Spanje voor oefeningen en ook de Neder landse Friendships zullen elders wor den gestationeerd, Slechts de helicop- ters blijven en van deze toestellen zal het lang niet zo hinderlijke la waai zo nu en dan te horen zijn. Tijdens de afwezigheid van de straal- toestellen zullen reparatiewerkzaam heden aan de startbanen worden uit gevoerd. In de bocht van de Soesterbergse- straat, bij de Eikenlaan, raakte de 20-jarige in Amsterdam wonende stu dent D. J. V. de macht over het stuur van zijn auto kwijt. Tengevolge van de slip botste hij tegen twee in de berm van de weg geparkeerde auto's, waarna hij tegen een links van de weg staande boom tot stilstand kwam. De drie auto's werden flink bescha digd; de wagen van de student dus danig dat de politie het kentekenbe wijs innam. I ReStcXURMU B1RKSTRAAT 108 - SOEST Langs de weg naar Amersfoort TELEFOON 02155 - 17224 Deze week: KARBONADE, POMMES FRITES. DOPERWT JES en WORTELTJES ƒ5,- (echt waar) Afhaalprys 4,- j Geldig tot en met 26 juni. Deelnemers aan de wandelpuzzeltocht (foto Marjan Stomps) yfüe Open Hof" een kerk is of niet, veel stof deed opwaaien) was ieder een op tijd terug bij „De Schakel" Daar werd, onder het genot van een verfrissing, het resultaat bekend maakt. De prijzen werden uitgereikt door de heer J. Veraar van de gemeentelijke afdeling onderwijs en het hoofd van de school, de heer J. Uit den Bo gaard. De wandelpuzzeltocht werd ge wonnen door de familie Adam; de fietstocht door de. familie Löhr. I den blieklaan 35 toast tal. 13991 of 14550 HACKÏ16 EIKEI! FUUBIIAXUUB Zaterdags geopend van 10-17 uur Op de Koningsweg, ter hoogte van de Vrijheidsweg, werd de 49-jarige amb tenaar J. H. N. B., die per bromfiets de rijbaan overstak, aangereden door de automobilist J. van S. (57) uit La ren. B., die onverwacht vanaf een uitrit de weg opkwam, werd geschept en tegen de voorruit geslingerd. In zorg wekkende toestand werd hij met de ambulance naar het ziekenhuis Zon negloren gebracht, om het bestuur ter verantwoording te roepen. Daar is echter op het mo ment nog geen sprake van. De 23-jarige H. van A. en de 24- jari'ge A. P. werden door de politie betrapt bij het aanbrengen van de biljetten „Zuidereng - Nee". Zij had den daarvoor geen vergunning. Hun voorraad affiches werd in beslag genomen en zij kregen een bekeuring. De fietstocht was uitgezet door Klaar- water en Smitsveen, terwijl boven dien een bezoek gebracht moest wor den aan de kinderboerderij De Vrije Teugel; vooral voor de oudere een nuttig „uitstapje". De strafpunten die de ouders oplie pen door het missen van controles of het invullen van foutcontroles, kon den worden gecompenseerd door pun ten, die de kinderen behaalden. Die punten waren te verdienen met ring- werpen, goalschieten, dartspelen en slalomrijden. Hoewel de puzzeltochten minder een voudig bleken te zijn dan menigeen had gedacht, (weigelia's bleken onbe kend te zijn, terwijl ook de vraag of Opnieuw is een weerzinwekkend ge val van dierenmishandeling geconsta teerd bij een koe, die in een weiland stond aan de Grote Mielmweg. Werd daar enkele weken geleden een kalf gevonden, waarbij de voorpoten ver brijzeld waren, nu werd er een koe aangetroffen met gebonden poten, waarvan een speen van de uier was afgesneden. De eigenaar, J. v. d. B. deed aangifte bij de politie. In verband met het meerdere malen lastig vallen van een meisje op het fietspad langs De Zoom werd aange houden de 17-jarige meubelmaker H. V. uit Zeist. De jongen, die daar in een jongenshuis verblijft, heeft be kend en is na verhoor op vrije voe ten gesteld. Een brandje, dat vorige week gewoed heeft in het restaurant van de sport hal Beukendal, heeft in totaal voor circa 70.000 gulden schade aangericht. Aanvankelijk dacht men dat de schade mee zou vallen en het bedrag van 25.000 niet zou overschrijden; bij nadere controle zullen de totale herstel- kosten aan gebouw en inboedel oplopen tot ongeveer 70.000 gulden. Als ge volg van de brand zal bet restaurant van de sporthal zeker tot augustus gesloten blijven. De wandelpuzzeltocht, opgezet voor de kleinere kinderen, speelde zich geheel af in de wijk Klaarwater, waar de scholen gelegen zijn. Al puz zelend kwam men langs de meeste speel-attributen, die er door de ge meente zijn geplaatst. Hier konden de kinderen zich uitleven en zij werden „beloond" met een stempel op hun deelnemerskaart Namens tien Soester bedrijven, zijn vandaag bloemboeketten bezorgd bij de familie D. Radstok, Schaepman- straat 43; de familie F. Hilhorst, Schaepmanstraat 86; de familie P. Noordam, Schrikslaan 19; de familie R. van Kleef, Soesterbergsestraat 116 en de familie G. van Egdom, Soes terbergsestraat 67. Aan deze wekelijkse bloemenhulde werken mee: Slagerij Van Asch, Van Weedestraat 66; 'Wijnhandel Brouwefr, Steenhoffstraat 66; Juwelier Colitico, Van Weedestraat 9b; Banketbakkerij Dogterom, Torenstraat 6; Homee Spiekersjop, Steenhoffstraat 66; Bar 't Luykje, Steenhoffstraat 47; Bloe menmagazijn Oranjezon, Torenstraat 13a; Algemene Bank Nederland, Van Weedestraat en Soesterbergsestraat; Pannenkoekenboerderij De Smickel, Lange Brinkweg en de Soester Cou rant, Van Weedestraat 29. De brand werd even voor vijf uur in de morgen, ontdekt door een kran tenbezorger. Hij waarschuwde de po litie, waarna de brandweer werd ge alarmeerd. Met drie wagens rukte men uit. Er werden vier srtralen inge zet; twee van binnenuit en twee aan de buitenkant. Het vuur woedde in het restaurant en vanwege de rook ontwikkeling werd gebruik gemaakt van persluchtmaskers.

Soester Courant | 1975 | | pagina 3