Reacties op het «Bestemmingsplan Zuidereng 6e eng MEE „De Spiehersjop" Wel een centrum maar niet aan de Parklaan Centrum op andere plaats Winkelbestand is ruim voldoende! De Eng, een leerzame plek Bezwaarschrift van de Stichtse Milieufederatie Kwalijke aanslag Lieve mensen, inwoners van Soest Boze droom Gevalueerde versie HOE BESTAAT HET!! autogordels^ vast en zeker Zuidereng (9) Pland Zuidereng (10) Plan Zuidereng (11) Plan Zuidereng (12) Plan Zuidereng (14) Plan Zuidereng (13) Plan Zuidereng (16) BROEKROKKEN in diverse kleuren. Plan Zuidereng (15) Plan Zuidereng (17) Plan Zuidereng (18) Soester Courant van donderdag 19 juni 1975 Het plan om te komen tot vestiging van het centrum Zuidereng, ligt thans ter visie. Daar in Soest nog steeds geen centrum is zal de realisering niet lang op zich kunnen laten wachten. Het is een voorziening die voor elke plaats nu eenmaal de belangrijkste is. Het centrum van een plaats is immers de plek waar je als burgers samenkomt om feest te vieren naar de markt gaat of waar je gezellig kan winkelen. Ook hoort het Stadhuis er waar we te boek staan van de wieg tot het graf. Nu zijn we de laatste jaren wel ge wend aan het geprotesteer van en kele inwoners tegen de voorzieningen welke een Gemeentebestuur nu een maal voor de burgers moet instellen, dat maakt echt geen indruk meer. Zo is ook de open brief verschenen geheel volgens het welbekende mi- leu-recept. Wat nieuw is dat de bur gers van Soest erin opgeroepen wor den om tegen haar eigen belangen te gaan protesteren bij de Soester Gemeenteraad. Dit is toch al te doL Kritiek mogen we in ons land geluk kig nog hebben, maar dan moet het wei zinvol zijn. Het feit dat een plaats een centrum nodig heeft kan niet weggepraat worden. Anders ligt het met bijvoorbeeld de ligging of in deling. Daar kan over gepraat wor den en dan ben ik het eens met de briefschrijvers. Vooropgesteld dient te worden, dat Soest geen plattelands- gehucht is. Het in de strijd gooien van de Soester buurtwinkeliers lijkt me niet zo'n goed middel, daar zij een totaal andere funktie hebben dan de warenhuis eigenaren. Bovendien attenderen de Soester winkeliers er iedereen op dat in Soest niet gezellig gewinkeld kan worden en ais compensatie organiseren zij jaarlijks de winkelbeurs. Wijzen op woonwijken als Bijlmer meer en Ommoord heeft ook geen ef- fekt. Die stadsuitbreidingen zijn ze ker geen goed voorbeeld van smaak. In een televisie-uitzending pas gele den, werden verschillenden personen uait dergelijke woonwijken geïnter viewd. En steeds was het grote be zwaar het ontbreken van gezellig heid door de grote afstand naar het stadscentrum. Ook niet te vergeten de eentonigheid in de wijkirndeling. Dat valt in Soest best mee. Afwisse ling is er hier genoeg evenals groen, hetgeen in onze grote steden niet het geval is. Maar zegt men het landschapsgezicht van het zuidelijke deel van onze Eng wordt toch onherroepelijk aangetast, dat is zondermeer juist. Vandaar dat ik de problematiek van deze zaak reeds lang heb bekeken. De oplossing is niet zo moeilijkwant waarom het toekomstig centrum van onze woon plaats niet daar waar het hoort na melijk in het centrum. Dan Iiigt het wel centraal hetgeen we niet kunnen zeggen als het bij de Parklaan komt. Ook zeer geschikt voor het nieuwe hoofdbureau van politie, dat moet toch ook centraal liggen. Als dit bij het kruispunt Dalweg/Beukenlaan wordt gebouwd kunnen de daar aan te brengen stoplichten vanuit dit bu reau op rood gezet worden bij het uitrukken van politieauto's. Tevens zou dit kunnen om uitruk kende voertuigen van brandweer en G.G.D. die uit de brandweerkazerne komen veilig door te laten. U heeft het al begrepen waar ik het toekomstig centrum van Soest zou willen zien namelijk op het terrein tussen de door te trekken Dalweg/ Beukenlaan en Molenstraat. Hier wordt het landschapsgezicht dat bij de Parklaan bijzonder fraai is niet geschonden. Om het centrum le vendig te houden mogen er best wat meer woningen in geprojekteerd wor den. Dat er een stuk van het daar -gedachte Engpark afgaat is niet erg, want daar heeft toch niemand be hoefte aan omdat we groen in over vloed hebben hier. Hopende dat allen die bij deze pro blematiek betrokken zijn serieus deze suggestie willen bestuderen dan komt er wat nodig is (ons centrum) en blijft wat niet gemist kan worden de fraaie omgeving van de Parklaan. J. H. R. VAN 'T LAND Aan de raad van. de Gemeente Soest. L.S. Als inwoner van Soest voel ik mij genoodzaakt ernstig bezwaar aan te tekenen tegen het ter visie gelegen plan „zuidereng". Ik woon nu twee jaar in Soest en dn die vrij korte tijd zijn wij, als ge zin van Soest en de woonomgeving met haar landelijk karakter gaan houden. Het wel en wee van deze plaats en haar toekomst gaan- ons ter harte. Een uniek gebied in Soest is nog het landelijk gebied van de zuidereng. Een dergelijk gebied komt nergens meer voor in de provincie en het is m.m.m. absoluut onaanvaardbaar een dergelijk landschap te vernietigen. Ik zou mijn bezwaren als volgt wil len formuleren: 1. Het unieke landelijke gebied, landschappelijk uniek, mag door be bouwing niet worden weg gevaagd. Dit zeer waardevolle landschapsbeeld moet voor de toekomst worden be waard. Het grootste deel van de in woners van Soest zijn absoluut niet gebaat bij de bebouwing volgens het voorliggende bestemmingsplan Zui dereng. Ook uit een ander oogpunt heb ik bezwaar, nX de plaats waar dit cen trum wordit gesitueèrd ligt niet cen traal. De inwoners van Soest hebben recht op een centraalgelegen gemeentehuis etc. Een -centrale plaats waar ge bouwd- kan worden lijkt mij het ge bied tussen de Talmalaan - Verlengde Talmalaan en de Dalweg. Voor heel Soest ligt dit centraal en een gemeen tehuis, politiebureau, postkantoor, ev. winkels gebouwd aan een ruim groot plein met veel groen met evt. een sohouwbupg/hotel-rest. met eert terras en in het midden een muziektent zou n.m.m. wel een aanwinst voor de plaats zijn. 3. Met het ter visie gelegde plan is de middenstand van Soest ook niet gebaat. Gestimuleerd1 moet worden uitbreiding van de bestaande winkel centra. De gemeente zou hiervoor een gunstige vestigingssituatie moeten scheppen. "Uitbreiding van het bestaande win kelcentrum met een warenhuis zoals V D of/en Hema zou wel gulnstig zijn voor de bewoners en voor de winkeliers omdat n.m.m. dit het ko pen in de plaats zou stimuleren. Een enorm-kostbare bouvr van een nieuw winkelcentrum is absoluut niet aan trekkelijk voor de plaatselijke mid denstand. Ten slotte een dringende oproep aan alle leden van de Raad: Offer toch die prachtige eng niet op aan deze bebouwing maar indien een nieuw centrum noodzakelijk is situeer deze bebouwing dan in het centrum van onze plaats in de buurt van de Tal malaan - Verlengde Talmalaan. met vriéndelijke groeten en hoogachtend, H. J. HEMMINGA Van Hamelstraat 8, Soest. Hoewel het niet de meest originele gedachte is, wil ik toch een fel pro test aantekenen tegen het bestem mingsplan Zuidereng. Hiervoor heb ik verschillende redenen. Om met het hoofdargument voor de realisering van het bestemmingsplan, namelijk de groeiende winkelbehoef te te starten. Waarom moet hiervoor een apart stadscentrum komen? Mijns inziens is het huidige winkel- bestand, eventueel aangevuld met wat incidentele uitbreiding in de buurten zelf. ruim voldoende om hier de da gelijkse boodschappen te doen. Blijft de behoefte aan meer gespecialiseer de zaken. Voor de bevrediging van deze behoefte lijkt het me zeer wen selijk om wat meer in regionaal ver band te gaan denken. De gunstige ligging van Soest ten opzichte van de zeer gedifferentieerde winkelcentra (Hoog-Catharijne). Amersfoort, Hil versum (Hilvertshof) en Zeist wordt wat makkelijk vergeten. Voor de mensen die een eigen auto hebben is de afstand naar deze plaat sen geen probleem. Voor de mensen die geen eigen vervoer hebben lijkt een uitbreiding van het openbaar ver voer gewenst. Bijvoorbeeld een fre- kwentie-opvoering en/of uitbreiding van de busdiensten in Soest. Vooral de gekoncentreerde bewoning van het Smdtsveen leent zich hier zeer goed voor. Aldus lijkt met de groeiende winkel behoefte van Soest voldoende opge vangen zonder de Zuidereng aan te tasten. Een ander bezwaar betreft de waar dering van de Eng. Zo wordt er op bladzijde 4 van de toelichting ge sproken over de Eng „die uit agra risch oogpunt zeer geringe waarde heeft". Men schijnt hierbij te verge ten dat er ook nog andere waarde ringen mogelijk zijn, dan de gehan teerde puur bedrijfs-ekonomische mo tieven van de landbouw. Het lijkt me dat het predikaat „van grote maatschappelijke waarde" voor de gehele Soester gemeenschap hier op zijn plaats is. Toegegeven, deze waardering is moeilijk in harde cij fers uit te drukken; maar wat wel heel duidelijk is weer te geven, dat is de mening van de Soester bevolking omtrent dit bestemmingsplan. Stuurt u daarom uw bezwaren aan de ge meenteraad voor 27 juni. Een ander punt is dat wij, als bewo ners van de Parklaan, geen enkele behoefte hebben om te verhuizen en onze huizen te laten slopen. Kortom wij wonen hier tot onze vol le tevredenheid, en dat willen we blijven doen. Tegenwoordig is er meer moed voor nodig om als gemeente wat na te la ten, dan om iets door te voeren. Mede door uw reakties voor 27 juni kunt u de gemeenteraad hiermee hel pen. JACQUES VAN RAVENSTEÏJN Lieve Mensen, Inwoners van Soest. Velen van U, zijn met mij ongerust over de uitbreidingsplannen van onze gemeente, speciaal het plan Zuider eng. Ik merkte uit gesprekken met men sen, dat bij velen het gevoel leeft van je kunt er toch niets tegen doen, het gemeentebestuur beslist maar. Dit hoeft echter niet waar te zijn. Stuurt U toch vooral Uw bezwaar schriften tegen dit onzindelijk uit breidingsplan in en schrijf tevens aan de vertegenwoordigers van die poli tieke partij waarop U gestemd hebt, dat U verwacht van deze partij - die U, Uw vertrouwen heeft gegeven - dat zij tegen het plan Zuidereng stemmen in de gemeenteraad. Als iedereen die tegen dit plan is, dit doet, ben ik ervan overtuigd dat het plan niet doorgaat. Maar schrijft U dan ook, doe het nu meteen. Als U schrijft bewaar zelf dan vooral een afschrift van deze brief en hèt antwoord hierop, want mondelinge afspraken worden helaas maar al te vaak niet nagekomen. LEIDJE TOMASSEN HOLSHEIMER Emmalaan 6, Soest. Omdat zéér waarschijnlijk de gehele Soester gemeenschap in opstand zal gaan komen tegen het „Plan Zuider eng" en dit ook kenbaar zal willen gaan maken in Uw courant wil ik niet te veel plaats innemen in Uw blad. Opdat iederéén „z'n zegje" daar dan zeggen kan! „Het Plan Zuidereng?" Een boze droomDromen zijn meestal be drog. Hopelijk déze boze droom dan ook! S. RIP-DE BRABANDER U denkt misschien dat het plan van de Zuidereng alleen maar in het be lang is van volwassenen, maar dat is in het totaal niet waar. Kinderen hebben er ook mee te maken. De Eng is een leerzame plek voor kin deren. Er is mooie natuur (wist u dat al?) en de kinderen kunnen de wer ken van de boer zien. Ze zien o.a. gest, rogge, aardappelen en maïs (wist u dit ook nog niet?) Ook het ploegen en eggen kunnen de kinderen zien. Misschien niet voor lang!! Maar ik ben fel tegen het plan van uü En ik ben niet de eni^e! Al ben ik een kind, ik houd mijzelf niet op de ach tergrond. Welnee, ik doe alles om de Eng te sparen! Ik heb een club opgericht, de J.P.C. (Jeugd Protest Club). En ik hoop veel leden te krijgen. Maar, nu over een andere zaak. Er is n.1. nog een ander plan waar mee wij wel akkoord kunnen gaan. Dat plan luidt zo: De Rrandstadfa- briek moet worden afgebroken, daar komt het busstation en waar nu het busstation is komen lage winkels. De Randstadfabriek staat er toch maar te niksen. De gemeenteraad luistert toch niet naar zo'n reaktie, maar ik waar schuw u, als het Zuiderengplan door gaat, wordt de gemeenteraad overla den door brieven. Al ben ik maar 10 jaar, het spreek woord luidt: klein maar dapper. Wij zijn met 3 kinderen, 1 is 11 jaar, ik ben 10 jaar en 1 is 9 jaar. Wij zullen alles tegen het Zuidereng plan doen. En wij stellen veel hoop op diegenen van de gemeenteraad die tegen het plan van de Zuidereng zijn. Ik hoop dat mijn woorden duidelijk zijn. Het spreekwoord luidt kort maar krachtig! De leider van de J.P.C. (Jeugd Profest Club) TH. ZEEGERS. Dit was een brief van Theo Zeegers die namens de club de J.P.C. schreef aan de gemeenteraad. Het groene hart, een parel in het land, Hield al negenhonderdzestig jaar stand. Onder het Soester vaan, daarom moet het blijven bestaan. Het bestemmingsplan Zuidereng, heden ter inzage voorspelt massaal beton in meerdere lagen. Dit kan het landschap daar niet verdragen. U heeft het kunnen lezen en horen, men wil het karakter van Soest vermoorden. Kerkeland en de Zuidereng zijn in gevaar, maak daarom nu uw bezwaarschrift klaar. Wij burgers hebben hét recht onze mening te uiten, voordat de gemeenteraad gaat besluiten. Wij met ons allen en dat moet lukken, zodat de plannenmakers het er niet door kunnen drukken. CHRIS UITERWIJK Wat een rotprijsje zegt Japie GAUW NAAR STEENHOFFSTRAAT 66 - SOEST - TELEFOON 02155-10880 (Waar Japie buiten hangt en blijft lachen Geachte raadsleden, In Midden-Nederland zijn vrijwel alle vroeger btf de dorpen op de hogere zandgronden aanwezige engen verdwenen. In het Gooi zjjn ze b.v. alle op geofferd aan woningbouw. De Soester Eng is dus een vertegenwoordiger van een oud en in de provincie Utrecht zeldzaam landschapstype. Men kan er nog een indruk krijgen van het vroegere agrarische grondgebruik. Bovendien is de Eng, gelegen op een geïsoleerde heuvel, een geomorfologisch interessant gebied. - j De Eng ontleent zijn landschappelijke waarde vnl. aan de fraaie vergezich ten. Helaas heeft een ongelukkig pla nologisch beleid er toe geleid, dat nu in sommige richtingen dit uitzicht door hoge flats wordt belemmerd (Smitsveen, Schildersbuurt). In plaats van uit deze misslagen uit het recente verleden te leren, hoe het niet moet, menen B. en W. een ver dere ontluistering van de Eng voor hun verantwoording te kunnen ne men. Realisering van een stadscentrum vergroot de aantrekkelijkheid van de woonplaats, zo wordt gesteld. Aantas ting van de Eng zal de aantrekkelijk heid echter weer verkleinen. De noodzaak voor het plan Zuidereng wordt afgeleid uit winkélbehoeften. Het bewaren van de landschappelijke, cultuurhistorische en geomorfologi- sche waarden van de Eng is echter een zeker zo grote verantwoordelijk heid van een gemeentebestuur. Omdat deze waarden naar onze me ning onvoldoende gewogen zijn, ma ken wij ernstig bezwaar tegen het plan Zuidereng. In het bijzonder heb ben wij ons gestoord aan de volgen de in de toelichting voorkomende zinsnede: „Een goede behandeling van het zui delijk deel van de Eng is moeilijker te geven dan van het noordelijk deel. Een voortgaande verwording van het traditionele beeld met roggevelden tot een wat slordig aspirant-bouwterrein kondigt zich aan, Echter een niet na der ingedeelde ruige vlakte binnen het woongebied beïnvloedt het woon klimaat onaangenaam." Wie, zonder kennis te hebben van de gemeentelijke plannen, over de Eng wandelt, zal deze terreinbeschrijving zeker niet door eigen waarneming be vestigd zien. Wij hopen, dat U ge noemde planologisch middelen zult hanteren, om te conserveren, wat nu nog van de Eng resteert. Soest heeft geen regionaal verzorgen de functie. Of de huidige bevolking behoefte heeft aan een centrum, staat allerminst vast. Beweerd wordt, dat bij concentratie van winkels de kwa liteit van het win kei apparaat toe neemt, en dat dit een gunstige in vloed heeft op de koopkrachtbinding. Gegevens over grootte en richting van eeiv zgn. kooptrek ontbreken echter. Realisering van een centrum heeft geen zin, zolang de toekomstige ont wikkeling van de gemeente onzeker is. Wij raden U aan, eerst de discus sies over het Ontwikkelingsplan Soest 1974 af te wachten. Een factor van betekenis is daarbij natuurlijk, welke rol voor Soest zal worden weggelegd in het in voorbereiding zijnde streek plan Utrecht-Oost. Mocht U onverhoopt besluiten, het centrum toch te doen realiseren, dan dient U wel te beseffen, dat dit cen trum een motor zal zijn voor toe komstige ontwikkelingen. Of GS grootscheepse verdere uitbreidingen gewenst achten, weten we niet. We weten wel, dat Overhees 3e en 4e fase niet zijn goedgekeurd. De toe lichting bij het plan Zuidereng geeft een indicatie van de groeilust van Soest: voor de periode 1975-80 wordt een bevolkingsgroei van 2,4% per jaar voorzien, voor 1980-'85 1,7%. In het streekgebied Utrecht-Oost was 't groeipercentage 2,2 in 1970-'74. Soest wil dus sneller het groeien van het streekplangebied als geheel. Wij achten dat een ongewenste ont wikkeling, die door het plan Zuider eng gestimuleerd wordt. Drs. W. C. R. BOELHOUWER Bezwaarschrift tegen het ontwerp- bestemmingsplan „Zuidereng". Aan de Raad der gemeente Soest, Steenhoffstraat 2, Soest. Ondergetekende W. P. Roelofs, Vosse- veldlaan 46 te Soest, maakt bezwaar tegen het ontweip-bestemmingsplan „Zuidereng". Toelichting: Naar de overtuiging van ondergete kende getuigen in deze wereld in het groot en in het klein, in West en Oost, in rijke en arme landen, door regeerders en andere bestuurders ge nomen beslissingen en gestelde daden veelal meer van dwaasheid en kort zichtigheid, dan van wijsheid en in zicht. Of de motieven honorabel zijn of miet, is'Voor de gevolgen van geen belang. Toegegeven: mijn overtuiging is een subjektieve overtuiging, gefun deerd op een subjektieve waardering en een subjektieve rangorde van prioriteiten. De vraag of er een objektieve rang orde van prioriteiten bestaat, zullen we hier in het midden laiten. Het uit roeien van walvissen, zeehonden, oli fanten en veie andere diersoorten, het scheppen van steeds meer woes tijnen, het voor eeuwig verpesten van wat we zorgvuldig tot in lengte van dagen in stand zouden moeten hou den, maar ook: het hardnekkig vast houden aan door de mens gemaakte systemen (b.v. het bestaande mone taire stelsel!) die voortdurend blijken niet te kunnen funktioneren, misgre pen te zijn, hervorming te behoeven, - het zijn even zo vele tekens aan de wand, posten op het debet-konto van „Homo arrogans", zaken die velen be nauwen en sommigen tot verzet bren gen. We halen opgelucht adem als een re gering of andere over publieke zaken beslissende instantie eens een - in onze ogen - aanvaardbare beslissing neemt, b.v. ten aanzien van de Oos- ter- Schelde of de Dollard. Onze „Eng", van Nieuwerhoek tot Soest-Zuid, is al voor het grootste deel verpest. Er is niet veel meer van over, dan het stuk zuidoostelijk van de Molenstraat. Op een deel van dit overschot is nu een verdere en bijzonder kwalijke aanslag beraamd. Men meent dat Soest Zo nodig een (stenen en betonnen) hart moet heb ben. In Amsterdam, m'n geboortestad, vecht men voor het behoud van een stuk „hart" (Nieuwmarktbuurt), dat opgeofferd wordt aan het Metro-plan, aan de Moloch die zich „Vooruitgang" noemt. In Soest wonen veelal lieden die landelijkheid verkiezen boven da stad en aan stadsallure geen of wei nig behoefte hébben. In de plaatselij ke en regionale pers zijn al een aan tal protesten tegen de voorgenomen verdere ontluistering van de Eng ver schenen. Daar tegenover stond één stuk ten gunste van de voorgestelde plannen, en wel van de zijde van een winkeliersorganisatie. Het zou de moeite waard zijn te weten, hoevelen in Soest, als konsument, behoefte ge voelen aan zo'n centrum (en op die plaats), en hoevelen zeggen: „van mij hoeft het niet", of „spaar ons voor die ellende!" Een enquête zou daar omtrent licht kunnen verschaffen. Voorts dient men te bedenken, dat men gebouwen kan afbreken en ver vangen door andere, modernere, gro tere, hogere en eventueel lelijkere. Maar het bebouwen van een natuur gebied of van een agrarisch gebied is in het algemeen een onomkeerbare zaak. Als we het verpesten, is het definitief verpest, niet slechts voor ons, nu, maar ook voor hen die na ons komen en die er toch al veel be roerder aan toe zijn dan wij (zijn ge weest). Misschien dat die Eng eens verder verpest zal moeten worden, omdat, hoewel z'n waarde nog zal zijn toe genomen, de omstandigheden geen keus laten. Dat ogenblik is nu ech ter nog lang niet in zicht. Daarom acht ik het plan voorbarig en misda dig, getuigend van een schaal van waarderingen waarvoor ik geen goed woord over heb. Moge het overschot van de Eng - zolang als het enigszins kan - agrarisch gebied blijven, met wijde vergezichten, waar de Soester nog even aan de bebouwing kan ont vluchten en naar leeuweriken kan luisteren. Ik hoop, dat bij het opstellen van het „ontwikkelingsplan" voor heel Soest met dit soort, in geld niet of moeilijk uit te drukken, maar niettemin niet te overschatten waarden, meer, véél meer dan totdusver rekening zal worden gehouden. Ik meen dat het onzalige Zuidereng plan dient te worden verworpen. W. P. ROELOFS. Soest, 16 juni 1975. Ondergetekende, A. J. van Vloten, Wiardi Beckmanstraat 523 te Soest, maakt bezwaar tegen het ontwerp be stemmingsplan, bekend onder de naam „Zuidereng", dat heden ter in zage ligt. Toelichting: 1. Het bestemmingspan „Zuidereng" zoals het nu in ontwerp voor ons ligt. is de gedevalueerde versie van het vroegere plan voor een „Stads centrum". Gelukkig is dat plan van de baan, maar dit overblijfsel is misschien nog wel veel erger, om dat met deze „bescheiden" opzet zo veel van onze unieke Eng verloren gaat. 2. Wanneer men in onze Gemeente vraagt naar een Openbare school voor VWO, krijgt men te horen dat Soest hiervoor te klein is en dat de leerlingen maar naar de omliggende grote plaatsen moeten gaan om dat onderwijs te genieten. Graag zou ik nu dit argument willen gebruiken om het winkelcentrum uit onze Gemeen te te bannen; we zijn gelukkig te klein ervoor en in Hilversum en Utrecht kan iedereen terecht. 3. Het nieuwe Gemeentehuis moet komen en wel zo snel mogelijk, dat is ook niet het voorwerp van mijn bezwaar, maar er is een andere plaats denkbaar voor zowel het nieuwe gemeentehuis als het nieuwe politiebureau. Was het niet de com missie voor het „Stadspark" die on geveer twee jaar geleden ln een openbare vergadering de voorkeur uitsprak voor het gemeentehuis aan de andere zijde van de Eng, waar geen natuurschoon verloren meer kon gaan. En was het toen niet de heer Roorda en de heer van der Dussen die hier niet op in gingen omdat het zogenaamd niet aan de orde was. Wel dames en heren van het Ge meentebestuur dat was juist wel aan de orde, maar men wilde aan de oude plannen vast houden. Het is tcch geen gezichtsverlies wanneer de groei van onze gemeente niet zo hard loopt als men zich dat jaren geleden had voorgesteld en het is juist een teken van bekwaam bestuur als men zich niet zo dogmatisch aan verouderde plannen vasthoudt. Het nieuwe Gemeentehuis toch maar vast te bouwen met het in Soest zo veel gehanteerde artikel 19 ls naar mijn mening haast misdadig te noe men. A. J. van VLOTEN. Voor al uw AUTO PLAAT- en SPUITWERK J. van Zal Nieuweweg 37 (achterom). Soest Telefoon 02155-1 1018

Soester Courant | 1975 | | pagina 9