pcrthof Jamborette te Soestduinen van 29 juli tot 7 augustus Tweede Kaskowoningen-projekt voor O verhees 2 e fase rand - mnè ltevertje De Volkswagen LT gebouwd voor vandaag en morgen raiê c BELONING V.V.V.-NIEUWS maaswinkel KEUKENSHOW IN SOEST Werkgroep vraagt gemeente grond beschikbaar te stellen siamees katertje „öe kocte öuinen" WEEKMENU Burgerlijke stand Geen voorrang UW FIAT AGENT 1 AUTOBEDRIJF Diefstal vakantiebonnen Herenshirts uitverkoop Dus al de restanten weg en plaats maken voor de nieuwe collecties. juli v.a. 9 uur Gele jersey dress Dames pakje cocktailjasje zna, Herenshirts 10 korting Herenpantalons 20% korting Badstof vesten voor 35,- -e Damesblouses 50 Rok met safari-jasje damesjas Rokken Damesjurken SM 450 padvinders uit zes landen Kom naar het Dolfinarium Harderwijk I show DOLFINARIUM) Keistadfeesten in Amersfoort Zaterdagmiddagmuziek Utrechtse Domkerk r\ leuke kleren waar je snel bij moet zijn. Soester Courant van donderdag 10 juli 1975 |Vf 7 Begin deze week heeft de pas geformeerde werkgroep afbouw - wonin gen Soest" schriftelijk aan de gemeenteraad gevraagd grond beschikbaar te willen stellen ter realisering van een tweede projekt kasko-woningen. „Gezien het sukses van het eerste projekt van 45 kasko-woningen in Over- hees, gebouwd door de bouwgroep architectenbureau Yan Klooster BNA en aannemingsbedrijf A. A. van Breukelen B.V., hebben wij reeds een lijst van ruim zeventig serieus gegadigden voor zo'n woning. Deze gegadigden zijn alle inwoners van Soest en wonen op het ogenblik in goedkope huurwoningen", aldus de werkgroep in de brief. Woordvoerder van de werkgroep zijn de heren G. J. van den Brink en C. B. A. van Hoeven. Zij namen het ini tiatief en hadden reeds een gesprek met burgemeester en de wethouders. De positieve opstelling van deze ge meentelijke autoriteiten hebben hen doen besluiten vaart te zetten achter de plannen. Zij kunnen daarbij ge bruik maken van de ervaring van het Stichtingsbestuur Kasko-woningen Soest dat inmiddels de laatste van hun 45 woningen opgeleverd kreeg. De bedoeling van de werkgroep is, en het ziet er naar uit dat die opzet ver wezenlijkt kan worden, om mee te lopen in de bouwfase Overhees 2. De voor terug brengen van langharig (gecastr.) Vermist sinds 7 juli. Beige kat met bruine pootjes, dikke bruine staart, lichtblauwe ogen. Bartolottilaan 20 - Tel. 14194 verkaveling en de toewijzing voor eigenbouw zou, naar zij vernamen, in de maand augustus aan de orde ko men. Voorlopig kunnen gegadigden voor zo'n woning zich schriftelijk aanmel den bjj de werkgroep „Afbouw-wo- ningen" op het adres Nieuwstraat 17 te Soest. Evenals dat gebeurde met het eerste kasko-projekt zal ook de toewijzing van de huizen gebeuren in nauwe samenwerking met de ge meente. „Alle kandidaat-kopers, want het zijn koopwoningen, moeten economisch ge bonden zijn aan Soest en een goedko pe huurwoning achterlaten", aldus de heer Van den Brink. Dan maakt men een serieuze kans, alhoewel nog niet vaststaat hoeveel woningen het twee de projekt zal kunnen tellen. De totale Stichtingskosten (bouw plus grond) van deze woningen bedragen ongeveer 78.000 gulden per woning inclusief de BTW. De totale premie (subsidie) bedraagt 35.000 gulden over een periode van tien jaar. De maand lasten in het jaar van de eerste pre mie-bijdrage zijn ongeveer 175 gul den, Kasko-woningen mogelijk ook in de wijk Overhees, fase 2! Op het ogenblik worden door de bouwgroep Van Klooster en aanne mingsbedrijf Van Breukelen in Baam 30 kasko-woningen gebouwd in het Eemdal; in Woerden 58 stuks en in 's Heerenfoerg 28 stuks. Over enkele maanden zal worden gestart met stuks in Kookengen en in voorberei ding zijn bouwplannen in de gemeen ten Huizen en Nieuwegein. In de gemeenten Harmeien, IJssel stein en Kamerik zijn reeds 120 kas ko-woningen opgeleverd. Omdat het woord „kasko" nogal eens een verkeerd beeld oproept wil de werkgroep liever praten van „afbouw- woningen". Deze woningen worden immers glas- en waterdicht opgele verd; bovendien is op alle buitendeu ren en raamkozijnen het hang- en sluitwerk gemonteerd en zijn de bin nenwanden (met uitzondering van de zolder) reeds aangebracht en gestu cadoord. De vloeren zijn afgewerkt met cementafwerkvloeren en ook de water- en gasleidingen en de electri- sche installatie zijn gemonteerd. Dat is ook zo met de c.v.-instaliatie ter wijl de riolering binnen en buiten de woning is gelegd. Daaruit blijkt wel dat de opgeleverde woning verder is afgebouwd dan het woord kasko doet vermoeden. Voor de verdere afbouw is een spe ciaal inbouwpakket samengesteld, dat zó eenvoudig is gehouden, dat iedere ook niet bouwkundige deze werk zaamheden zelf kan verrichten. In to taal wordt de benodigde tijd daarvoor geschat op 300 manuren. Iedere be langstellende kan zich wat dat betreft laten informeren door de bewoners van de eerste groep kasko-woningen, die gebouwd werden in Overhees aan de Van der Weydenstraat en het Tromslagerpad. De Zeister Stichting voor Kunst en Kuituur houdt onder de titel „17 schilders in hun Haagse tijd" weer een expositie van 12 juli t.m. 7 sep tember 1975. De openingstijden in het Zeister Slot voor deze tentoonstelling zijn: woensdag t.m. vrijdag 10-12 en 14-17 uur, zaterdag en zondag 14-17 uur, Amersfoort heeft 350 monumenten, de één belangrijker dan de andere. Om nu de aandacht op die monumenten te vestigen heeft men in deze stad een etalage-prijsvraag op touw gezet. Er is een groot aantal waardevolle prijzen aan verbonden. Echt iets voor een minder mooie dag. De folders hiervoor zijn verkrijgbaar bij het stadhuis, de deelnemende winkeliers, de V.V.V. en Museum Flehite. Door het openen van de Ruimtevaart tentoonstelling op 4 juli in het Lucht machtmuseum, wordt U in de gele genheid gesteld een indruk te krijgen van de Nederlandse ruimtevaartge schiedenis. U kunt er iedere zaterdag weer van 10-16 uur terecht en de toegang is gratis. Groepen ook op weekdagen, echter na telefonische af spraak. De kinderboerderij heeft in de perio de van 8 tot 31 juli a.s. voor de Soes ter kinderen een uitstekend zomer- programma samengesteld. U kunt dedere dag bij de ingang van de boer derij lezen wat er die dag te doen is. Geopend, dinsdag, donderdag en za terdag van 10.30-13.00 en van 14.00 tot 17.30 uur. Woensdag en vrijdag van 14-17.30 uur. De toegangsprijs is 1,50 per gezin per week. Op 18 juli a.s. wordt in het Open luchttheater te Soest de tweede voor stelling gegeven door het Nederlands I dan bliaklaan 35 aoaat tal. 13991 of 14650 MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur ReStAURAnt BIRKSTRAAT 108 - SOEST Langs de weg naar Amersfoort TELEFOON 02155-17224 Deze week o.a. nieuw LAMSKARBONADE, mint yclly croquet aardappeltjes, gemengde groente ƒ8.50 Afhaalprjjs 7,50 Jeugdtoneel. Dani worden de streken van Tijl Uilenspiegel ten tonele ge bracht. We zullen hopen dat de weer goden er geen streken aan toevoegen. Kaartverkoop aan het V.V.V.-kantoor, dagelijks van 9-5 uur. Toegangsprijs 2,per persoon. Flevohof bezoeken betekent een dag vol attrakties voor iedereen. Daar komt op zaterdag 19 juli nog een ex traatje bij in. de vorm van een groot se boerenbruiloft. De bruilofstgasten, die allen gekleed gaan in de dracht van hun streek, komen met oldtimers naar Flevohof. Er is ook een boeren- kapel, die het geheel nog zal opluiste ren. Een bijzondere dag dus. Donderdag 17 juli zijn we natuurlijk aanwezig in Barneveld, waar in de maand juli nog op 24 en 31 en in augustus óp de 7e de oud-veluwse marktdagen gehouden worden. Van 10 t.m. 17 juli is in Barneveld tevens een groot lunapark. Op 17 juli en 7 augustus kunt U het historisch spel Jan van Schaffelaar gaan zien voor het kasteel „De Schaf felaar". Toegangsprijs 2,kinderen tot 14 jaar 1, Voor een „spaans" uitje in de vakan tie hoeft U niet naar Spanje te reizen, In het Nieuwe De la Martheater vindt iedere avond een Spaans feest plaats door Fiesta Gitana Da Sïlva, Een feestelijk slot aan uw dagje Am sterdam. U kunt hiervoor kaarten be stellen aan ons kantoor. Ook in de vakantietij d valt er wel wat te vieren. Verras het feestvarken met een kadobon. In de meer dan 100 aangesloten zaken kunt U beslist een keus maken. Kadobonnen verkrijg baar bij V.V.V. GEBOREN: Sander Christiaan, zoon van B. A. Jurriëns en J. E. Kersten. Peter Vincent Dirk Jacobus, zoon van J. C. Brouwer en M. M. van Dam. Ma- rinus, Ferdinand, zoon van M. Pas- ker en M. Altena. Remco, zoon van F. Bruins en M. M. de Blouwe. Barbara, dochter van S. P. M. van den Berg en A. J. Rademaker. Markus Anthonius Jeroen, zoon van A. W. J. C. van de Grift en G. van der Post. Femke, dochter van W. J. M, van der Mee en G. J. M. Go- sens. Sylvia Gerarda Everarda, dochter van R. van Doorn en L. M. L. Hilhorst. Patrick, zoon van J. A. M, Groot en A. Blaset. Tom, zoon van T. G. L. Doliman en I. L. M. Stempher. ONDERTROUWD: Bartholomeus Johannes Heerschop en Hendrika Johanna van den Brink. GEHUWD: Gijsbertus Johannes Smeeing en Cae- cilia Catharina Kuijer. Gijsbert Gerardus Egbers en Jacoba Josephina Epskamp. Florinus Nicolaas Hart man en Johanna Richarda Maria Bec- ker. Gerard Pierre Marie Breuers en Margaretha Hendrika van der Kolk. Jacobus Johannes Felix van den Berg en Theodora Wilhelmina Maria Weerdesteijn. Cornelis Plooij en Wilhelmina Catharina Alberdina Keja. OVERLEDEN: Cornelus Josephus Maria van der Sommen. Elsje Overeem, weduwe van J. Brons. Jan Wunderink, echtgenoot van J. G. Kroes. Simo- nette Johanna Bruin, weduwe van M. H. Klerk. Aartje Hendrika van Velzen. weduwe van F. C. J. van Gardingen. Op de gevaarlijke kruising Konings- weg-Dorresteinweg kreeg de automo biliste mej. D. V. (19) geen voorrang van de van de Dorresteinweg komen de autobestuurder M. H. (66). Ten ge volge van de botsing liep mej. V. een rechter bovenarmfractuur op, waar voor zij naar het ziekenhuis Zonne gloren gebracht werd. De beide auto's werden zwaar beschadigd. LMNSTRAATB2-SOEST.TEL02I55.1596» H. van der H. deed bij de politie aangifte van diefstal van vakantie bonnen ter waarde van 600 gulden. Het boekje was opgeborgen in een kistje op zijn kamer in zijn kosthuis aan de Konanginnelaan. korte mouw, geen 39,d0 maar Jazeker, wjj willen up-to-date zijn met de nieuwe mode. van 109,- voor l KILO (goede) BIEFSTUK. KIELTJE MET ROK maat 38. lichtblauw van 129,- voor 1 LITER HOOGHOUDT. DAMES beige gebloemd, maat 38 van 89,- voor 1 (grote) FLES BALLAN- TINE. am 521 lange mouw. uni en dessins Terlcnka, goed model van 45.-, 49,-, 69,- voor geen 37,50 maai geen 159,- maar 80,- LANGE LEREN BOXCALF van 998,- voor 300,- diverse modellen, geen 59,-, 69,- voor 40,- v.a. 35,- tot 100,-. 'am 52 soJJ am 52 so' Van 29 juli a.s. tot 7 augustus zal op het kampeerterrein „De Paltz" te Soest duinen voor de vijfde keer sinds 1955, de zogeheten „Jamborette Amersfoort" gehouden worden. Aan dit internationale kamp voor verkenners, padvindsters en gidsen in de leeftijd van 11 tot 16 jaar, nemen circa 200 jongens en meis jes deel uit Noorwegen, Zweden, Engeland en Wales, Frankrijk en Duitsland en ongeveer 250 uit Nederland. De voertalen zullen voornamelijk Engels en Nederlands zijn alhoewel zeker ook daarnaast enkele officiële en minder-officiële talen gesproken zullen worden. Het speciaal geschreven kamplied is opgebouw uit drie talen: Neder lands, Engels en Duits. Programma Het programma ziet er alsvolgt uit: Dinsdag 29 juli (11 uur) opening; mid- dagfbijeenkomst van alle deelnemers; 's avond kampvuur. Woensdag 30 juli: internationale zes kamp ofwel de „Skill-drive"; Donderdag 31 juli: start van de zwerftochten door de bossen rondom Het idee een Jamborette te organise ren werd geboren in de begin-jaren 50. Het toenmalige disbriotsbestuur van Amersfoort wilde in de praktijk brengen dat Scouting in haar vaandel „Internationale contacten" heeft staan. Buitenlandse groepen werden, vooral via privé-contacten, uitgenodigd. Door enkele honderden jongens en hun lei ders werd daaraan gehoor gegeven. Toen in 1960 weer besloten werd een internationaal kamp te organiseren, was de Jamborette Amersfoort gebo ren. Sindsdien kwamen om de vijf jaar groepen udt heel Europa naar Soestduinen. Deze vijfde Jamborette valt samen met de Jamboree Noorwegen waaraan 15.000 padvinders uit de hele wereld deelnemen. Met deze wereldjamboree zal getracht worden dagelijks contact te hebben, via een in Soestduinen speoiaal in te richten radiozendstati on. Dat station zal ingericht en be mand worden door leden van de VE- RON, de Vereniging voor Experimen teel Radio Onderzoek Nederland, af deling Amersfoort. De Veron werkte tot dusver twee keer samen met de Amersfocxrtse Soekwa-groep tijdens 'n J amboree-On-The-Air, een wereld omvattend zendgébeuren voor Scou- ting-leden. Uit die samenwerking ont stond het idee om tijdens de Jambo rette een permanent station in te richten, dat ondermeer een aantal zenders/ontvangers, telex en seinap- paratuur zal bevatten. Deze vorm van radio-scouting is uniek en alleen daarom al heeft het zendstation een centrale plaats op het kampterrein gekregen. Oók meisjes Naast de unieke radioverbinding heeft deze Jamborette nog een primeur; voor het eerst nemen óók meisjes deel. De jongens en meisjes zjjn ver deeld over vijf subkampen en vooral binnen deze subkampen zullen de contacten gelegd en uitgebouwd gaan worden. Vele programma-onderdelen zullen ook binnen de subkampen plaatsvinden; andere daarentegen wor den gezamenlijk gedaan. Op 3 augustus is een Open Dag; 's morgens wordt een speciaal pro gramma voor de welpen en kabouters van Scouting Amersfoort georgani seerd en 's middags wordt een activi- teitenmarkt opgezet waarbij iedere belangstellende welkom is. Dan be staat ook gelegenheid het restaurant te bezoeken, de kampwinkel en de redactietent waar de dagelijks ver schijnende kampkrant panklaar wordt gemaakt. Veel buitenlandse gasten zullen enke le dagen vóór de Jamborette komen of een paar dagen daarna pas afrei zen. Deze extra dagen zullen in Ne derlandse gastgezinnen worden door gebracht. Dat wordt vooral gedaan om hen kennis te laten maken met de Nederlandse woon- en leefwijzen. Het verleden heeft bewezen dat deze con tacten uitgroeiden tot jarenlang du rende relaties en uitnodigingen voor kamperen van groepen in het buiten land. SCHIPPER INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) TELEFOON 02155 - 10304 Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur vÜ-khnt tevens kijken naar: •- Wand-en vloertegels Plavuizen Houten wanden en plalondschroten Kurkwanden Parketvloeren Vouwdeuren- Gewone'en gefineerde deuren Amersfoort; overnachting op apart kampeerterrein en vrijdag 1 augustus voortzetting zwerftochten. Zaterdag 2 augustus: voorbereidingen open dag. Zondag 3 augustus tot 17 uur open dag. Maandag 4 augustus: Sportwedstrij den met o.m. 's avonds zwemwedstrij den in het Natuurbad. Dinsdag 5 augustus: de dag van de excursies. Woensdag 6 augustus: vrije dag met 's avonds het slotkampvuur en don derdag 7 augustus: 's morgens slui ting. In het grootste overdekte Dolfijnenstadion ter wereld met 2.500zitplaatsen - ziet u een unieke show van <X zeeleeuwen en dolfijnen In één programma. Tijden: dagelijks 10.00 14.30-16.00 en (zondags niet om 10.00 uur). Onderwatervoedering door kikvorsmeisjes. Robarium. Expositie walvisachtigen. wereld met 2.500 zitplaatsen en 17.30 uur Van vrijdag 29 augustus tot en met zaterdag 6 september viert Amers foort voor de vijfde achtereenvolgen de keer zijn Keistadfeesten. Hoogte punt is de optocht op 6 september, met daarbij het binnentrekken van een reusachtige kei. Dit jaar zal een steen van enige tonnen gewicht uit Canada toegevoegd worden aan voor gangers uit Engeland, Oostenrijk, Bei- gië bn Zwitserland. Het feestprogramma bevat verder on dermeer een vierdaagse manifestatie van brandweer, geneeskundige- en gezondheidsdienst en poliitie; een tap toe met medewerking van veel mu ziekkorpsen; een stadsloop onder auspiciën van de Amersfoortse atle tiekvereniging „Al/tis"; wedstrijden en demonstraties in stijldansen en een nationaal majorettenfestival. Boven dien is de stad feestelijk verlicht. Op zaterdag 12 juli a.s. om 3.30 uur geeft de Weense organist Hans Hasel- böck een concert op het orgel van de Domkerk. Op het programma staan werken van J. S. Bach, Balbastre en Widor. De toegang is vrij. t JAPONNEN - ROKKEN BLOUSEN etc. SMITSHOF 10-14 Soest - Telefoon 02155-17832 De VW LT als gesloten bestelauto gaat aan achter- en zijkant wagenwijd open. Als u de deuren aan de achterkant opent, kijkt u in een ruimte van 7,85 m3, die tot de laatste cm3 te benutten is en met 1,86 ton (1860 kg) kunt beladen, als het de grootste versie is. De zvjcleur schuift langs de wagen, dus geen ruimteverlies en is bovendien ook van binnenuit te openen. met de kleinste dingen heeft men re kening gehouden. U kunt bovendien nog kiezen uit benzinemotor of die selmotor wat een geheel nieuwe ont wikkeling betekent. Naast deze oersterke en goed gecon strueerde bestelwagen heeft men ook. Het interieur kan van binnen past worden aan uw wensen. On danks het hoge tonnage is de „LT" te besturen met een klein rijbewijs, dus B-E rijbewijs. Het is een bestelwagen door deskun digen tot in de perfectie uitgekiend; de pick-up. De „LT pick-up" met de lange wielbasis geeft U een vlakke laadvloer van 7,5 m2. Fantastisch voor grote en kleine be drijven. Makkelijk te onderhouden, weinig kosten. Bovendien biedt de uitvoering chassis met cabine vele mogelijkheden voor eigen wensen. Het is in een woord geweldig wat VW weer te bieden heeft. Komt U eens geheel vrijblijvend kij ken bij Autobedrijf Tevako b.v., Soes- terbergsestraat 2, Soest,

Soester Courant | 1975 | | pagina 3