bank I I I I >'S IILT Wijnproef keldert je in dc Witte Boerderij Dertig jaar geleden ontplofte eerste atoombom aasma Alq» TennisuLtwisseling met Frankrijk werd een geslaagd experiment I Jan Visser wil op de Molenweg uitsluitend voetgangers en fietsers (Mmt mMm 'elefoon 12504 'elefoon 17832 >525 .600 ïken autogordels vast en zeker maaswinkel lil maaswinkel ló Voor particulieren fen binnen - iltijd dichtbij Itiseenenaïi ligheid. fficial 0Y0TA dealer i-dealer 02154-4825 'eg) - Soest R LITER SS 51 Leerzaam bezoek de moeite waard Geen gemotoriseerd verkeer meer UITZENDORGANISATIE Is organiseren een van uw sterkste kanten? Natuurwandeling Federatie van vrouwenverenigingen Bromfiets met gebreken in beslag genomen Blauw oog voor taxibestuurder Openbare commissie vergaderingen Burgerlijke stand Het oog gericht op het Amerikaanse misnoegen Vlam in de fonduepan Hamers ontvreemd uit bouwkeet Soester Courant van donderdag 1? juli 1975 31 n) schikbaar i van 4% naar 11% 0.- ig vanaf 16 juli 1975. lit.veiligheidssluurkolom, I .veiligheidsriemen, lijk. Maar cok: een stalen lig geplaatste benzine- ■berende voor-en lig. Ook al doordat de tabil wielophanging tkoers wijkt. MNGEN. EFOON 02154-5555* Er van uitgaand dat, in de werkelijke zin van het woord, „wgnkenners" (bijna) niet bestaan maar wèl een enorm aantal „wijnliefhebbers", hebben de heren P. A. E. Meijer .van de bekende Soester bistro „De Dissel" en J. P. H. van Berkel van „'t Wijnkeldertje" te Hilversum aan hun zakelijke belangen een interessante opvoedkundige tint gegeven. Zjj richtten in de keldergewel- ven van de „Witte Boerderij" op de Soester Eng een proeflokaaltje in, waar gedurende de weeksc' dagen in de avonduren, particulieren in groepen van acht tot tien personen, wijn kunnen c.q. „leren" proeven. Daartoe moet wel tevoren telefonisch eén afspraak gemaakt worden met nummer 02155-17249 (de Bistro) of 02150-40798 ('t Wijnkeldcrt je). De beide heren hebben zich verzekerd van de medewerking van een, wijn- voorlichter en wijnproever bij uitne mendheid, de heer jJ- Kleingeld. De wijze waarop Kleingeld het „proeven" leert en alle wetenswaardigheden die hij van de wijn vertelt, zijn een be zoek aan dit vrij unieke proeflokaal, De ingang van ,,'t Wijnkeldertje", het proeflokaaltje onder de Witte Boerde rij op de Soester Eng. meer dan waard. Daar komt nog bij dat de „proeverij" versierd wordt met „kaas op een toastje". De relatie tussen de heren Meijer en Van Berkel dateert uit de succesvolle „Zwitserse weken" in de bistro, vorig jaar. Van Berkel is de importeur van Zwitserse wijn en toen Meijer opslag ruimte zocht (en vond in de Witte Boerderij) voor zijn wijnvoonraad, was de idee snel geboren van de kel der een proeflokaal te maken. 't Is er koel, zo'n 15 a 16 graden, de ideale temperatuur voor wijn, de ver- Lichting getmeperd (en óók dat is no dig voor bewaarwijn) en de inrichting met een ronde tafel en een bank er omheen, gezellig genoeg om er een avondje te gaan wijnproeven. Want op enkele „uren" moet u rekenen. Wat de heren te bieden hebben zijn Zwitserse-, Frans-, Duitse-, Portu gese- en Spaanse wijnen in prijsklas sen van 7.es tot vijftien gulden. De bezoeker krijgt een assortiment van bijvoorbeeld een „Btack Top" uit Zwitserland tot een heerlijke bour gogne, „Nuits St. George". Daar tus sen een Zwitserse witte wijn, een rode wijn uit die omgeving van Genè- ve en een bordeux uit de MedOc, „Le tour Carnet". Zo opgebouwd l-eert men de verschil len „proeven" en de wijn beter waar deren; de bezoeker wordt vertrouwd gemaakt met wijn op de énig juiste mander. De opzet gaat uit van vrijblijvend heid, maar het kopen van één flesje is niet de bedloeliirug. Afname per doos van twaalf flessen ligt in de lijn en het proeflokaaltje is daarom méér een gelegenheid voor bezoekers die een wijswoorraadje hebben of willen gaan aanleggen. Men wordt wegwijs gemaald in het uitgebreide land van de wijnen. De bezoeker krijgt een „degustatie-lijst" waarop hij aantekeningen kan maken betreffende „kleur", „neus" (het snui ven), „bouquet" en dé „afdronk". Men moet zich houden aan de regéls van de kelder; bijvoorbeeld: niet roken, want wijn verdraagt geen rook. Een goede proever slikt ook niet (alles) door en daarin is in de inrichting voorzien. De eventueel bestelde, wijn (het be zoek blijft vrijblijvend) kan direct worden meegenomen en er is een aantrekkelijke betaldngs- en kortings- Korfcom, liet bezoek is een leerzaam avondje „uit". De ingang is, voor de boerderij staand, uiterst rechts, langs het gebouwen complex. t De 16e juli 1945 werd in Los Alamos, een tot dan toe onbekende plaats in de woestijn van Nieuw-Mexico, 'n nieuw tijdperk in de geschiedenis van de mens heid ingeluid. Omstreeks 3 uur in de nacht schoot 'n helle bliksemstraal om hoog, die de gehele woestijn en de omliggende bergketens in een verblindend licht zette. Een dreunende donderslag vólgde, een rookpluim van meer dan tien kilometer lang kringelde omhoog en verduisterde de hemel. Met deze ontploffing van de eerste experimentele atoombom was het atoomtijdperk ingeluid. In de herfst van 1939 strekte de Duit se agressor zijn klauwen uit naar het weerloze Polen. Enkele maanden later was geheel Europa één slagveld. Vele Europese atoomgeleerden onder wie de bekende Hongaarse Szilard vlucht ten naar de Verenigde Staten. Zij wa ren allen van teen diepe vrees ver vuld. Zij wisten immers dat in Duits land de mogelijkheden van de kern splitsing reeds waren ontdekt en dat daar onder leiding van de bèkwame Strassman hard werd .gewerkt aan de konstruktie van een atoombom. Het was zeker niet denkbeeldig dat Hitier straks over eenvernietigings wapen zou beschikken, waarmee hij de gehele wereld zou kinnen verdel gen. Deze geleerden beseften dat de enige kans op zelfbehoud hierin was ge legen, dat zij op het gebied van d$ kernsplitsing»niet bij Duitsland achter bleven. Hun'opinie vond in Amerika weinig weerklank. Het zelfbewuste Amerika vertrouwde op zijn leger en zijn techniek. Militaire leiders haal den de schouders op voor die dwaze atoomgeleerden, die nota bene twee miljard dollar vroegen om hun. we- tenschappelijke arbeid te kunnen voortzetten. Dat was al te zot! Einstein Toen greep de invloedrijke Alfred Einstein in. Hij zond president Roose- velt een brief, waarin hij de gevaren van passief afwachten schetste en het nodige meedeelde over.de Duitse ak- tiviteit. Hij zond de financier Sachs naar het Witte Huis en Roosevelt be- - zweek onder deze aandrang. Het Manhattan Projekt" werd gebo ren. In j/942 werd de eerste atoom zuil gebouwd en onder leiding van Oppenheimer werd hard gewerkt aan de konstruktie van de atoombom. Toch werd de geallieerden nog steeds - beheerst door de vrees dat Duitsland het eerst de atoombom zou konstrue- ren. In 1944 werd een team onder lei ding van de Nederlandse fysicus Goudsmit naar Straatsburg gezonden om na te gaan hoever de Duitse atoomwetenschap was gevorderd. Zij wisten beslag te leggen op zeer be langrijke papieren, die aantoonden dat de aanmak van de Duitse atoom bom was blijven steken als gevolg van bombardementen en sabotage. Inmiddels hadden Europese en Ame rikaanse geleerden de atoombom ge reed. Zij drongen er bij Roosevelt op aan dat de bom niet zou worden ge bruikt tegen Japan, dat nog steeds liiet wilde kapituleren (de Duitsers waren reeds verslagen). Maar de plot selinge dood van de president maak te dat overleg vruchteloos, in de zo mer van 1945 vielen, onder het. be wind van Harry Trumain, de histori sche beslissingen die leidden tot de bombardtementen op Hirosjima NagasakL Hirosjima en Nagasaki De 26ste juli 1945 gaven de geallieer den een verklaring uit, waarin zij de onmiddellijke overgave van Japan eis ten. Zou Japan niet aan dit verzoek beantwoorden, dan zou, aldus de ver klaring, een wapen van buitengewone vernietigingskracht worden gebruikt om de overgave af te dwingen. Het woord atoombom werd niet gebruikt. Japan ging niet op deze eis is. Der halve werd generaal Spaatz, chef van de Amerikaanse luchtmacht, gemach tigd de bom boven Japan af te laten werpen. Op 6 augustus barstte de eerste atoombom boven Hirosjima, drie dagen tater de tweede boven Na. gasakl De kernfysici, die aan de vervaardi ging van de atoombom hadden mee gewerkt, reageerden met gemengde gevoelens. Voldaanheid over de be ëindiging van de oorlog vermengde zich met. schuldgevoel. Hun weten schappelijke arbeid had niet alleen bijgedragen tot de vrede, maar ook tot de vernieling van tienduizenden levens. Het lied van de vrede werd overstemd door de dodenzang over de slachtoffers van Hirosjima en Naga saki. De.befaamde fysicus Emil Segré was zelfs bang dat hij zou worden lyncht en dook onder. Zijn kollega Szilard hield overal redevoeringen waarin hij pleitte voor algehele ont wapening. Alfred Einstein putte zich uit in verontschuldigingen. Hij zou slechts als tussenpersoon gefungeerd hebben, wat hij nooit zou hebben ge daan als hij had geweten waartoe dit zou hebben geleid, enz. enz. Indruk wekkende vredesboodschappen moes ten de wereld ervan overtuigen dat de grote Einstein onschuldig was aan de verschrikkingen van Hirosjima en Nagasaki, H-bom Na 1945 hebben de atoomgeleerden nog verschrikkelijker wapens uitge vonden. Werd de atoombom gekon- strueerd om de Duitsers vóór te blij ven, de waterstofbom wend vervaar digd om de bewapeningswedloop met de Sowjet-Unie bij te houden. De Hongaarse fysicus Ediward Teller was een van de geleerden die de plannen tot het vervaardigen, van de waterstofbom doordreven- Hij kreeg daarbij de steun van de Amerikaanse geleerden en van admiraal Strauss, president van de Amerikaanse koon- missie voor atoomenergie. Wel kwa men er van vele zijden protesten, maar deze waren spoedig geluwd toen de oorlog in Korea uitbrak en een derde 'wereldoorlog alleen te voorko men scheen door Rusland met ver nietigende wapens te dreigen. Op 1 november 1952 werd op een atol van de Marshall-eilanden de eer ste waterstofbom tot ontploffing ge bracht. Op 8 augustus 1953 maakte Moskou bekend ook over de nieuwste kernwapen te beschikken. Spoedig vonden de atoomgeleerden een derde bom uit, een komibinatie van het splijtingsproces in de A- en H-bom, die de andere bómmen in kracht ver re overtrof. Daar volgde granaten met atoomkop en raketten met kernladin- gen. Anno 1975 beschikken verscheidene landen over een arsenaal kernwapens, waaronder China en Frankrijk. Dc twee grootste kernmachten Rusland en Amerika voeren sedert enkele ja ren z.g. SALT-besprekingen, die ten doel hebben de bevriezing van het aantal raketten met kernkoppen. Deze besprekingen tonen aan dat de mensheid zich het gevaar van een kernoorlog bewust is en dat zo spoe dig mogelijk de betrekkingen tussen de kernlanden geregeld moeten wor den, wil onze planeet niet aan een katastrofale oorlog ten onderg aan. Jan Visser, het gemeenteraadslid voor Progressief Soest, de combinatie van de politieke partijen P.P.R. en D'66, heeft burgemeester en wethouders schrif telijk gevraagd de Molenweg „voor altijd" af te sluiten in beide richtingen voor het gemotoriseerd verkeer. Ook vraagt hij maatregelen te nemen dat het historisch monument „Het Enghebergje" ontdaan wordt van plastic zakken en ander afval. Visser zegt: „Thans wordt de Eng bezocht door vele vakantiegangers, dagjesmensen, wandelaars en fietsers. Vooral het gedeelte ten zuiden van de Molenstraat is erg in trek door zijn boeiende schoonheid. Hinderlijk in dit stiltegebied en levensgevaarlijk is het razende verkeer op de Molen weg. Vriendelijk verzoek ik u te wil len bewerkstelligen dat het gedeelte tussen de Molenstraat en het witte huisje (hoek Veldweg-Kolonieweg red.) voor het gemotoriseerde verkeer voor altijd in beide richtingen' wordt afgesloten. Uitgezonderd het plaatse lijke landbouwverkeer natuurlijk. Ve le bejaarden en jeugdige natuurlief hebbers zullen u voor deze maatregel dankbaar zijn. Voor automobilisten zijn er vele mogelijkheden om vanaf de Molenstraat Soest-zuid te berei ken. Er bestaat nu al éénrichtingver- keer. Wilt u uw antwoord motiveren? Wilt u op korte termijn het historisch monument „het Enghebergje" ontdoen van de rotzooi die er op ligt?", aldus Jan Visser. Sollictteer dan naar 0» functie van ORGANI8ATIE-AS8ISTENTE bij aan van onza opdrachtgevers in tot Gooi. Het betreft hiar een tijdelijke vactture voor 3*6 maanden. Hebt u aan secretaresse-opleiding genoten enwütu graag tijdelijk weitaesm zijn in een jóng dynamisch bedrit. bel den eens voor nedere Inlichtingen: l DACTYIO "T GOOI/BAARN, TEL 021M 77tD De juli-wandeling van de federatie van vrouwenverenigingen (dus ook van het vrouwengilde) zal bij redelijk weer op a.s. woensdag (23ste) gehou den worden; anders de volgende dag. Vertrek vanaf huize „Roosterhoek", Amsterdamsestraatweg, hoek Lt. Gen. van Heutszlaan te Baarn om precies 9.15 uur. Terug aldaar omstreeks 12 uur. Inlichtingen telefoon 12877. De 19-jarige M. V. kreeg een proces verbaal en raakte zijn brommer aan de politie kwijt omdat het apparaat niet verzekerd was, geen voorrein had en geen bel. V. droeg bovendien geen helm. De 18-jarige D. R. deed aangifte van diefstal van zijn bromfiets, die hij gestald had bij de de bar De Heksen ketel aan de Burg. Grothestraat. Taxi-bestuurder W. V. kreeg klappen en hield daar een blauw oog aan over toen hij bij café 't Naaldje aan de Stadhouderslaan een klant kwam ophalen. P. B. wilde ook meerijden, maar die had de wagen niet besteld. Toen hij niet meegenomen werd, wist hij niet beter te doen dan maar te gaan slaan. V. vertelde het verhaal aan de politie; B. kwam in gezel schap van zijn echtgenote daar ver tellen dat hij geslagen had. blieklaan 36 aoast tal. 13901 of 14S5Q MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur Maandag 28 juli as., des middags om 14 uur wordt de openbare vergade ring gehouden van dè onderwijscom missie en om 16 uur begint de, even eens openbare, vergadering van de commissie openbare werken. Donderdagavond 31 juli, aanvang 19.30 uur wordt de openbare verga dering gehouden van de financiële commissie. li I dan I bliaklaan 36 soaat tal. 13991 of 14650 MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur GEBOREN: Barry, zoon van R. Hultink en A. R. Bremmer. Yvette, dochter van C. J. M. van Gooi en C. J. van Hofwe gen. Silvda Sofia Johanna Wilhel- mina, dochter van P. H. A. Roels en W. Overeem, Raymond Eduardus, zoon van J. E. M. Nijssen en G. A. H. van Asch. Nander Gerardus, zoon van M, H. Netelenbos en C. de Visser. Raymond Patrick, zoon van R. A. H. Renes en E. C. G. Luza. Ester Maria, dochter van A. I. W. de Goede en M. A. Muller. Femke Danielle, dochter van F. J. H. van der Zande en F. W. Steenman. Roland, zoon van J. Japin en J. M. B. Bos man. Quirline Clementine, dochter van J. H. Schornagel en E, van Lom mei. Tarnira Komala Catriona, dochter van J. G. Smedits en Y. C. J. M. van Bladeren. Anja Aletto Dina, dochter van K. R. Moerland en N. L. van Sandwijk. Liselotte Ca- tharina, dochter van' J. M. M. Oos trum en H. J. Datema. Yvonne, dochter van W. W. de Wit en L. J. Duits. Marion Comelia Wilhelmi- na, dochter van J. C. M. van Klooster en H. J. J. van Dijkhuizen. Sha- ron, dochter van B, Vincent en G. van Geijtenbeek. Cindy MireUa, doch ter van J. C. van Logtenstein en M. G. M. Huurdeman. ONDERTROUWD: Barend de Leeuw en Theresia Maria Hooijsehuur. Willem van Sloten en Jannetje Geertruida Gerarda Horns- veld. Raimond Johannes Merts en Antonette Broek. Maxim Vet kamp en Eleonora Maaike Pasman. Hen drik Comelis Brouwer en Jannetje Maria Dijkstra. GEHUWD: Gijsbert van Schaffelaar en Marjorn Aly Lammens. Dirk Jan Knijper en Christina Everdina Kok. Arie Moerman en Jannetje Dirkje Walet. George Nesselaar en Ingrid. Anna Alberdina Stomp. OVERLEDEN: Everdina Zieltjes, weduwe van H. Kok. Nellie Wolbers, echtgenote van K. R. M. Meissner. Willemijn- tje van Asch, weduwe van W. Tol boom. Hendrik van Rouwendaal, echtgenoot van C. van der Krift. Karei Richard Max Meissner, wedu we van N, Wolbers. De jeugd van de LTC Soest heeft afgelopen vrijdag kennis gemaakt met het Franse tennis. Dit dankzij snel en doordacht handelen van trainer Otto Zoete lief die er voor kon zorgen dat 7 junioren van de Franse tennisvereniging Tavernq een dag wisten vrij te maken om een wedstrijd aan te gaan met de jeugd van de LTC Soest. Er werden 16 partijen afgewerkt waarbij bleek dat de Franse junioren toch iets sterker waren dan die van Soest. Alleen Peter Bake en Peter Jongepier die respectievelijk 2e en 4e single speelden wisten de eer hoog te hou den bij de jongens, Martin van Gastel en Joop Dooper kwamen net niet tot winst, bij de meisjes zagen we precies zo'n beeld, hier bracht Lilian Citeur alleen een winstpuntje voor Soest zo dat Tavernij na de singles met 6-2 voor stond. Maar de dubbels bracht de spanning toch weer terug, Peter Bake en Mar tin van Gastel wonnen hun dubbel met 6-4, 6-2 en ook de tweede heren- dubbel die Peter Jongepier en Joop Dooper speelden ging naar Soest. De befaamde meisjesdubbel Teresa van Bönninghausen Lilian Citeur brachten na een zenuwslopende eerste set die op tie-break beslist werd ook de volle winst naar Soest. Na de dubbels was Soest vrij dicht De L.T.C. „Soest" jeugd met hun Franse gasten. bij Tavernij gekropen maar in de ge- mengddubbels deden de Fransen er nog een schepje boven op zodat alleen Joop Dooper en Anita Verstegen met trots de arena konden verlaten, de andere gemengddubbels gingen inaar Tavernij, zodat de eindstand werd bepaald op 9-7 in het voordeel van de Franse gasten. De voortreffelijke geslaagde dag werd afgesloten met een speech van de voorzitter die de hoop uitsprak dat de leden van de LTC Soest op korte ter mijn Frankrijk konden gaan opzoe ken om daar de revanche te spelen hetgeen met veel applaus begroet werd. De Verenigde Staten zijn duidelijk bezig hun houding jegens de rest van de wereld .te herzien. Minister Kissin- ger heeft evenals president Ford al enige malen laten doorschemeren dat als bondgenoten in de NATO vinden dat ze er maar liever uit moesten stappen, ze het dan vooral niet moe ten laten. Dit is niet zozeer een wens van dit duo, maar op deze manier passen ze zich aan bij de stemming onder de amerikaanse burgers. Die stemming is er een van wrevel dat de buitenlandse aktiviteiten van de VS eigenlijk iets zijn waar ze be ter buiten konden. Dit slaat niet slechts op Vietnam, maar het heeft ook te maken met bijvoorbeeld Tur kije dat van wapenlevering was uit gesloten en zijn wraak zoekt in het sluiten van amerikaanse bases. En neem het Nabije Oosten waar de bemiddeling stuk liep op Israëlische onwil oni konsessies te doen als Was hington zegt dat het goed is. Dan is er Korea - een heel naar geval. Als er iets is wat de Amerikanen nu echt met wensen is het een oorlog in Azië. En heit ziet er naar uit dat Noord- Korea die graag eens zou ontketenen al was het maar om eens te peilen of de VS met hun 35.000 man troepen daar zich wensen te houden aan hun verdrag. Dat is de kwalijke kant - er is een verdrag dat de VS verplacht Zuidi-Korea bij te staan in geval van agressie. Een verdrag waarmee men moreel wel een beetje zit, want de zuldkoreaanse president Park Tsjoeng Hee heeft op zijn manier gereageerd op de krassere woorden uit de noor delijke, kommunistische hel'ft van het land. Hij oefende al een pittige diik- tatuur uit en verscherpt die nu nog. De Amerikanen zien niet zonder zorg dat hij een soort Diem schijnt te worden - de zuidvietnamese diktator met wie de uitholhng van het moreel van die amerikaanse bondgenoot van toen begon. Enerzijds gaat men er in Washington - en in het land - niet prat op zo'n heerser als bongenoot te hebben en anderzijds is er de vrees dat hij de VS wel eens kon verwik kelen in een avontuur waarvan men nu al nachtmerries kan krijgen. Zulk soort dingen gebeuren over de grens en menige Amerikaan wil daar lie ver buiten blijven. Maar ook is er de neiging om zich door buitenlandse dwergen niet te laten ringeloren - willen ze iets, geef ze dan een mep. Die stemming van wrevel richt zich ook enigszins naar Europa, van waar uit de kritiek niet altijd welkom is. Elk symptoom van ook maar lichte- lijke anti-VS-houding wordt met on genoegen gekonstateerd - men is er een beetje allergisch voor geworden. En het is onmiskenbaar dat in Euro pa lang niet alleen van de linkerzijde neigingen bestaan om zich liever te gen de VS op te stelten dan ermee samen te werken. Wat militaire bond genootschappen en dergelijke betreft kan men daarvoor zo geen al te overtuigende dan toch vaak redelijke argumenten ten berde brengen. Maar om andere redenen is het een tame lijk kwalijke weg. Europa zit - of het wil of niet en dat is geen kwestie van verdragen e.d. - met de VS is het ekonomdsch geheel dat men ge makshalve de westerse ekonomie noemt, maar waarvan bijvoorbeeld ook Japan deel uitmaakt. Het is een ekonomie waarvan men de bewijzen voor het oprapen heeft dat ze het moeilijk heeft - Engeland met zijn maatregelen om de inflatie aan te pakken is het meest in het nieuws en verder denkt ieder aan eigen land graag, maar het is een algemeen verschijnsel. In vroeger tijden was deze ekonomie vrijwel de enige die ertoe deed en dat kon oplossingen vinden verge makkelijken al waren ze dan ook moeilijk genoeg. Tegenwoordig echter is er nog een aantal ekonomische krachten aan het werk van mindere of grotere importantie: de derde we reld in sommige opzichten, de olie- leveranciers. de sowjetgroep. Alleen al om uit de ekonomische misère te komen is een westerse samenhang onontbeerlijk en de VS, toch altijd verreweg de reus in het gezelschap, daarbij in een stemming van mis noegen brengen is talctisch zeer on raadzaam. Die reus heeft thans lange zere tenen waarop men liever niet moet trappen. KANTMAN Op 750 gulden wordt de schade ge schat die veroorzaakt werd door een brandje in de keuken van de familie Burgerhout aan de Bilderdijklaan 19. Daar sloeg de vlam in de fonduepan op een ogenblik dat niemand in de keuken aanwezig was. De zoon des huizes Hans doofde het vuur met be hulp van een deken. Hij liep daarbij derdegraads verbrandingen op aan zijn linker duim. Dokter Rip behan delde de verwondingen. De brand weer behoefde niet handelend op te treden en kon zich beperken tot een controle. De verzekering dekt de schade. Uit opengebroken bouwketen bij de in aanbouw zijnde woningen in het plan Egghermonde werden enige klauwhamers ontvreemd en een druk- hamer vernield.

Soester Courant | 1975 | | pagina 5