MEE je Spiekersiop" Bar 't Juk 1* Gemeente plaatste reddingsboeien bij vijvers in Overhees Bromsnor in Sporthal Beukendal Oriëntatieborden voor Overhees «Mm maaswinkel V.V.V.-NIEUWS Voor 2850,gestolen Jongens op dievenpad Voor fijne VRIJETIJDSKLEDING WIE HEEFT DE BREEDSTE TAPIJT-VOORDEEL- KOLLEKTIE IN DE OMTREK? MIDI TAPIJT SHOP MIDDELMAN Nu» betaalbaar voor iedereen... Rien Poortvliet De vossen hebben holen 24,50 Richard Adams Waterschaps heuvel 7,95 4,90 Het boek is weer goedkoop bij BOEKHANDEL I 'n bezoekje waard Grolsch en Heineken tap. SCHIPPER Concerten in de Pekingtuin te Baarn Zaterdag 9 augustus Creativiteits- en kunstmarkt IRENE 36 V.V.V. Soest hrengt Soester Courant van donderdag 91 Juli 1975 U kunt tevens kijken naar Wand-en vloertegels Houten wanden en platondschroten Kurkwanden Parketvloeren Vouwdeuren Gewone en - gefineerde deuren Donderdagmiddag, 14 augustus, om 2 uur, in de Sporthal Beukendal, komt de alom bekende Bromsnor, met een schitterend jeugdprogramma, onder de titel: „Bromsnor slaat een flater". Vóór de pauze Peter Grooney's Jeugd- revue Hocus Pocus, daarna komt de kindervriend uit de televisie-serie „Swiebertje". Dit programma duurt ruim twee uren en zal een schitterend slot van de schoolvakanties zijn. De toegangsprijs is 4,50. Leden van de V.V.V. betalen 3,50, terwijl men ook een kaartje kan krijgen bij inlevering van een volle WISO-kaart (inleveren bij V.V.V.). Verdere publicaties be treffende dit programma elders in dit blad. In het Openluchttheater te Soest is op dinsdag, 5 augustus a.s. een voorstel ling van de toneelgroep Nederlands Jeugdtoneel. Nu staat „Aladin en de Wonderlamp" op het programma. De voorverkoop van de kaarten is weer aan het V.V.V. kantoor, dagelijks van 9.00-17.00 uur. De voorstelling begint om half drie en aan het openlucht theater kunnen op de dag van de voorstelling kaarten gekocht worden vanaf half 2. Toegangsprijs 2,-. De V.V.V. Oldebroek heeft een zgn. „toeristische molenroute" uitgezet, die door een aantal gemeenten voert en die in totaal 90 km lang is. Door deze afstand kan de route door auto's, maar ook door bromfietsen en fietsen worden afgelegd. Hij voert door de mooiste gedeelten van Olde broek, Kampen, IJsselmuiden, Heerde Epe en Elburg. Alle molens (10) zijn in werking; op werkdagen kan men ze bezichtigen. Sommige molens zijn op zaterdag ook open. Men kan bij de V.V.V. Oldebroek een routebeschrij ving krijgen 3,50), waarbij u tevens een herinneringsvaantje ontvangt. Voor de kinderen van Soesterberg zijn maandag, 28 juli de vakantie-aktivi- teiten van de Stichting Jeugdwerk Soesterberg begonnen. Dit vakantie- feest zal twee weken duren en wel tot en met zaterdag 9 augustus. Het programma ziet er aantrekkelijk uit. Het slot zal een verrassing blijven maar een echt feest zijn. Voor verde re inlichtingen: V.V.V, kantoor Soes terberg. Op donderdag, 7 augustus kunt U nog genieten van de Oud Veluwse Markt te Barneveld. Dan wordt eveneens voor de laatste keer van dit jaar het historische spel Jan van Schaffelaar 1 d«n bfUklaan 35 soest tol. 13991 of 14550 MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur opgevoerd, waarin na de sprong van de toren de vrede wordt getekend en verbroedering volgt dan de twee vij andelijke groepen. Mocht u hiervan nog geen getuige zijn geweest, dan is hier uw kans. Wanneer u deze zomer nog niet vol doende heeft gefietst, dan kunt u dat op 2 en 4 augustus nog in Ede doen. Dan worden resp. de Midzomertocht en de Avondvierdaagse (4 x 25 km) gefietst. De eerste tocht begint 's och tends om 9 uur en hierbij kunt u een keus maken uit de volgende afstan den: 30, 60 of 120 km. De tweede tocht begint om 19.00 uur. Inlichtin gen V.V.V. Ede. Ook in deze zomer zal in Tegelen weer het Passiespel worden opge voerd. De toneeltraditie van het open luchtspel wordt al bijna een halve eeuw in stand gehouden, wat bewijst dat het geen hobby van een bepaalde generatie of groep is geweest, maar een aangelegenheid van een hele ge meenschap. De opvoeringen duren drie uur en er zijn 250 medewerkenden. U kunt kaarten per brief, briefkaart, tele foon of direkte overschrijving bestel len. De speeldata (middagopvoerin gen) in augustus zijn 3, 10, 17, 24 en 31 en in september 7 en 14. De avond opvoeringen zijn 16, 23 en 30 augus tus en 6 en 13 september. Een folder kunt u aan ons kantoor afhalen. Wilt u snel klaar zijn met een passend geschenk zonder ruil-perikelen? Een kadobon! De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 15 tot 16 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zit ting in Hotel van der Brink, Soester- bergsestraat 122 alhier. Bij de vorige week gepleegde in braak in een woning aan de Barto- lottilaan, waarvan de bewoners met vakantie waren (zij zijn inmiddels thuis gekomen) werd ontvreemd een zilveren hanger met briljanten, een paar gouden oorbellen en een gouden horloge. De gezamenlijke waarde be draagt 2850,-. In de nacht van woensdag op donder dag te omstreeks half twee, hield de politie een 9-tal jeugdige knapen aan, die zich bij Van Oest op de Schriks- laan te goed hadden gedaan aan daar gestolen flesjes frisdrank. Na het nut tigen werden de flesjes op straat stuk gegooid, wat hun fataal werd, want de gewekte omwonenden waarschuw den de politie. Na aanhouding verklaarden de jon gens, in de leeftijd van 12-13 jaar, dat zij afkomstig waren uit Den Haag, maar met vakantie vertoefden in hui ze „De Brakel" te Zeist. Zij waren de ze avond gedropt en konden de weg niet terug vinden. Zij werden meegenomen naar het bu reau, doch één van hen wist de benen te nemen, hij pikte in de gauwigheid nog een fiets en reed er op naar Zeist. Da andere acht jongens werden door leiders van het bureau afgehaald. STEENHOFFSTRAAT 66 - SOEST - TELEFOON 02155-10880 Waar Japie buiten hangt te genieten van de zon. SINDS 1 JULI IS DAT DE- (VOORHEEN MIDI TAPIJT) IN HET GROTE WOONCENTRUM VAN direct aan de grote weg Soest/Amersfoort van Lenneplaan 73 Soest. Tel. 02155-15812. Koopavond op vrijdag. P.S. Parkeren gaat volop en grafis. Er is koHie, fns en een kinderspeelplaats. Het weergaloos fijne boek over dieren in bos en veld meestelijk geschilderd en van tekst voorzien door de Soesfer kunstenaar Rien Poortvliet. Oorspronkelijke prijs 55,- Nu, tijdelijk voor slechts (Na 15 augustus 29,50). Het facinerende konijnen- epos, zo authentiek, dat men al lezende zijn oren voelt groeien Nu goedkoop herdrukt als (extra-dikke) pocketuitgave voor slechts Voor „vlugge vogels" een laatste 50-tal Sukses puzzel woordenboek voor de denksporter 150.000 woorden in alfabe tische volgorde en handige ru b riekindeling Van 12,95 voor SOESTERBERGSESTRAAT 53 SOEST - TELEFOON 12419 Winkelcentrum „Honsbergen" INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) TELEFOON 02155 - 10304 Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur Gedurende de maand augustus worden wederom zomergrammofoonplaten con certen gehouden in de Pekingtuin aan de Javalaan te Baarn in de periode van 27 juli tot en met 31 augustus 1975. De aanvangstijden xyn om 14.30 uur. Deze concerten zijn georganiseerd door Phonogram International B.V. in sa menwerking met de VW „Baarns Bloei" en de Stichting Pekingtuin. Zondag 27 juli: Kant 1: An der scho nen blauen Donau, Rosen aus dem S(jden, Wein, Weib \md Gesang. Kant 2:Tritsch Tratsch, Wiener Bon bons, Neue Pizzikato-Polka, Accelera- tionen. Tik Tak. Johann Strauss d. J. Wiener Symphoniker o.l.v. Wolfgang Sawallisch. Kant 1: Klavierkonzert Nr. 1 en fis- moll, op. 1. Kant 2: Klavierkonzert Nr. 4 en g-moll, op. 40. Sergej Rachmani- noff. Rafael Orozco, piano; Royal Philharmonic Orchestra o.l.v. Edo de Waart. Zondag 3 augustus: Kant 1: Die scho ne Galathee, Piqué Dame en Leichte Kavallerie van Franz von Suppé. Kant 2: Dichter und Bauer en Ein Morgen, eind Mittag, ein Abend in Wien. Boc- caccio. Detroit Symphony Orchestra o.l.v. Paul Paray. Kant 1. Scheherazade op. 35, 1. Das Meer und Sindbads Schiff, 2. Die Ge- schichte vom Prinzen Kalender. Kant 2: 3. Vom jungen Prinzen und von der jungen Prinzessin, 4. Fest in Bagdad - Das Meer - Der Schiffbruch. Nikolai Rimsky-Korssa ko w. Minneapolis Symphony Orchestra. Ra fael Druian, viool, o.l.v. Antal Dorati. Zondag 10 augustus: Kant 1: Boléro. Sinfonie Orchester des Spanischen Rundfunks, o.l.v. Igor Markevitsch. Rapsodie Espagnole, Concertgebouw orkest, Amsterdam, o.l.v. Bernard Haitink. Kant 2: La Valse, London Symphony Orchestra, o.l.v. Pierre Monteux; Tzigane, Arthur Grumiaux. viool, Orchestre des Concerts Lamou- reux, oJ.v. Manuel Rosenthal. Maurice Ravel. Kant 1: Klavierkonzert Nr. 1 B-Moll. op. 23, Wener Haas, piano, Kant 2: Klavierkonzert Nr. 3 Es-Dur, op. 75. Orchester der Oper Monte Carlo, o.l.v. Eliahu Inbal. Peter Iljitsch Tschai- kowsky. Zondag 17 augustus: Aufforderung zum Tanz. Kant 1: 1. Aufforderung zum Tanz, Carl Maria von Weber. 2. Romanza andaluzza, Pablo de Sara- sate. 3. Espana, Emanuel Chabrier. 4. Norwegischer Tanz Nr. 2 A-dur, Ed- vard Grieg. 5. Mazurka, Stanislaw Moniusko. Kant 2: 6. Blumenwalzer. Peter Iljitsch Tschaikowsky. 7. Can zonetta, Alfredo d'Ambrosio. 8. Tanz der Stunden, Amilcare Ponchielli. 9. Radetzky-Marsch, Johann Strauss d. A. Egon Morbitzer, viool. Grosses Or chester des Deutschlandsenders, o.l.v. Robert Hanell. Kant 1: Wilhelm Teil, Die Italienerin in Algier, Die seidene Leiter. Kant 2: Der Barbier von Sevilla, Die diebische Elster, Aschenbrödel. Gioacchino Ros- sini. Orchestre des Concerts Lamou- reux, o.l.v. Roberto Benzi. Zondag 24 augustus: Kant 1: Serenade C-dur. Kant 2: Nussknackersuite, Pe ter Iljitsch Tschaikowsky. London Symphony Orchestra, o.l.v. Anatole Fistoulari. Kant 1: Vltava (Die Moldau), Bedrich Smetana, Ruslan und Ludmilla, Mi- chail Glinka. Kant 2: Slawische Tan- ze, Antonin Dvorak. Concertgebouw orkest, Amsterdam, o.l.v. Bernard Haitink. Zondag 31 augustus: Wiener Walzer Kant 1: FrQhlingsstimmen, Johann Strauss Jr., 2. Künstlerleben, Johann Straus Jr., 3. Wiener Bonbons, Johann Strauss Jr., 4. Spharenklange, Joseph Strauss, 5. Keiserwalzer. 6. Wien. Weib und Gesang, Johann Strauss. Kant 2: 1. Wiener Blut, Johann Strauss Jr. 2. Donauwellen, Ivanovici. 3. Die Schönbrunner Walzer, J. Lan- ner. 4. Morgenblatter, Johann Strauss Jr. 5. Geschichten aus dem Wiener- wald, Johann Straus Jr. 6. Rosen aus dem Süden, Johann Strauss Jr. Das grosse Wiener Walzer Orchester o.l.v. Max Schönherr. Klavierkonzert Nr. 5 Es-dur, op. 73 Kant 1:1. Allegro. Kant 2: 2. Adagic un poco mosso, 3. Rondo (Allegro). Ludwig van Beethoven. Stephen Bishop, piano; London Symphony Or chestra, o.l.v. Colin Davis. Vóór de pauze zal Peter Grooney's Jeugdrevue Hocus Pocus optreden, waaraan medewerken: de jeugd1-en tertainer Peter Grooney. Monique Echthuysen en de accordeonist/paro dist Ger Atsma. RestAURAïU f „de kopte duinen" BIRKSTRAAT 108 - SOEST j Langs de weg naar Amersfoort TELEFOON 02155-17224 Deze week o.a. LAMSKARBONADE, mintyelly 3 aardappel kroketjes, sperci- Deze artisten verlenen eveneens hun medewerking aan het programma na de pauze, „Bromsnor slaat een fla ter". Bij het programma zal gebruik ge maakt worden van vele kostuums, liohtapparatuur. muziek- en geluid- installatie, en wisselidekors hetgeen een eohte theatersfeer zal oproepen. Kortom een kompleet show-program- ma voor de jeugd rond1 Bromsnor met medewerking van de jeugdrevue Ho cus Pocus, waarin konferences, lied jes, comimedy act, goochelshow, quiz, enz. De toegangsprijs voor dit ruim 2 'uur durende programma is 4,50. Leden van de V.V.V. betalen in de voor verkoop 3,50. Ook kan men tegen inlevering, bij het V.V.V. kantoor, van een volle WISO-kaart een kaar tje krijgen. couvertprjjs 9,50 afhaalprtfs f 8£0 Kaartverkoop vanaf heden bij de V.V.V-, Steenhoffstraat of voor de aanvang van de voorstelling aan de kassa van de sporthal BeukendaL Voor de 14e keer in successie zal in Zeist de nationaal bekende „Zeister Kunstmarkt" worden georganiseerd. Dit jaar echter wordt de markt uitge breid tot een creativiteitsmarkt, ten einde de variatie voor het publiek zo groot en daardoor zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Beide categorieën deelnemer - kun stenaars en kunstnijverheid-beoefe- naars - zullen door deze combinatie profiteren van de extra te verwach ten belangstelling. Dit jaar worden er zo'n 50 deelnemers verwacht. Dit zijn ongeveer 20 stands meer dan vorig jaar. Ryksaankoopsubsidie Het ministerie van CRM heeft ook dit jaar weer het aankoopsubsidie ver leend, hetgeen inhoudt dat op aanko pen van kunstenaars 20 subsidie dus korting, wordt gegeven. Het doet de organiserende VW-Zeist genoegen dat het Ministerie - in te genstelling tot voorgaande jaren waarbij het verleende aankoopsubsi die tot een maximum werd beperkt - voor 1975 een onbeperkt aankoopsub sidie verleent. Dit zal de kunstenaars - die om voor subsidie in aanmerking te komen zijn gejureerd - en het publiek, ten goede komen. De door het Ministerie van CRM goedgekeurde jury en de WV-Zeist willen de richtlijnen van CRM volgen om het peil van de Kunstmarkt op te voeren. Dat dit niet in één jaar is te realiseren is te begrijpen. De kun stenaars hebben wel de mededeling ontvangen dat de jury tijdens de markt zich zal oriënteren of toelating tot een volgende markt verantwoord is. De entourage De VW heeft ook dit jaar weer een aantrekkelijke entourage, buiten de eerdergenoemde creativiteitenhoek. Zo zal in het centrum van de Kunst markt weer de traditionele poffertjes kraam worden „ingebouwd" en zullen de Zeister stroopwafels in een stand worden gebakken; de markt zal ver licht zijn; terwijl er ook voor muzi- B\j de twee vijvers in Overhees, langs de zuidelijke kant van de Koningsweg zijn door de dienst van Gemeentewerken tweee kasten geplaatst waarin zich een reddingsboei bevindt met daaraan reeds vastgeknoopt een dertig meter lange lijn. Hoewel de vijvers misschien anders doen vermoeden, is het gevaar voor verdrinking toch niet denkbeeldig daar deze vijvers een diepte hebben van twee meter. De aanleg van de vijvers en de diepte van twee meter waren noodzakelijk voor de water beheersing van de wijk Overhees. Het behoeft natuurlijk geen nadere uitleg, dat men, om een eventuele drenkeling hulp te kunnen bieden, de ruit moet stuk slaan om het red dingsmateriaal te kunnen gebruiken Dat de kasten en het reddingsmateri aal geen lang leven beschoren zullen zijn, daarvan is men bij gemeente werken nu reeds overtuigd, want nog geen vierentwintig uur na de plaatsing waren de ruiten zonder re den reeds vernield. Bij de reeds langer bestaande vijvers langs de andere zijde van de Ko ningsweg was de plaatsing van kas ten met reddingsboeien niet noodza kelijk, daar deze vijvers slechts een diepte hebben van negentig centi meter. Bij het gereedkomen van de ze waterpartijen werden door ge meentewerken reddingshaken langs de oevers bevestigd. Ook deze haken bleken een dankbaar speel- en ver nielingsobject. Men vond ze terug in de weilanden nabij de Kinderboerde rij of waren gewoon in de vijver ge deponeerd. Verschillende malen wer den reeds nieuwe haken aangebracht H.K.H. prinses Irene viert op 5 augustus haar 36ste verjaardag. We zien de altijd goedgemutste Oranje-telg vaak binnen onze grenzen, ofschoon zjj een prach tig huis bezit in het zuiden van Frankrijk. Op het ogenblik houdt zy met de rest van de familie vakantie in het buitenverblijf van de koninklijke familie in het italiaanse Porto Ercole. Wjj wen sen de prinses veel geluk voor het komende jaar toe. Bij de drie toegangswegen naar de nieuwe wijk Overhees zijn van gemeete- wege moderne oriëntatieborden geplaatst voor diegenen voor wie de straten- loop in deze nieuwe wijk nog een puzzel is. De borden, die in kleur werden uitgevoerd, werden geplaatst bij de beide toegangswegen vanaf de Koningsweg en aan de Insingerstraat. Als de jeugd zijn verstand gebruikt, kunnen we er volgende maand misschien nog iets op lezen. Donderdagmiddag 14 augustus a.s. komt om 2 uur Bromsnor in hoogsteigen persoon in de sporthal Beukendal aan de Beukenlaan, met een speciaal jeugdprogramma, waaraan ook volwassenen veel genoegen zullen beieven. Onder de titel ,JRromsnor slaat een flater" zai de zeer bekende en geliefde kindervriend uit de televisie-serie „Swiebertje", Lou Geels, optreden. Begrij pelijk dat zich hierbij vele verrassende en grappige situaties zullen voordoen. kale omlijsting zal worden gezorgd d.m.v. een jazz-band of boerenkapel>- Met de Engelse mime-groep Banes" is contact gezocht voor openlucht-optreden bij de Kunst markt. Indien het gerealiseerd wordt zal het stuk „Hephaestos, the beneath the Sea" worden gespeeld dat voor jong en oud aantrekkelijk is Omdat het een onderdeel van de markt is, zal dit optreden ook gratis toegankelijk zijn. Datum en plaats van de markt Zoals reedsv ermeld zal de Kunst-en Creativiteitsmarkt op zaterdag 9 aug van 's morgens 10.00 uur tot 's avonds 9.00 uur, worden gehouden in het Walkartpark. Dit park ligt in 't cen trum van Zeist, aan de bekende, ge zellige winkelstraat, de Slotlaan.

Soester Courant | 1975 | | pagina 3