M Xpf* plavuizen allmilmö Malvahoeve voor gehandicapte kinderen „Jamborette Amersfoort '75 in Soestduinen officieel geopend tZumntje TEGELSen SNACKBAR maaswinkel [mm Het oog gericht op droevige cijfers Restauran 11 Zwaan tje Yoor hen die van afwisseling houden! Soesterberg Snelheidscontrole Kom naar het Dolfinarium Harderwijk 1,1 DOLFINARIUm Met auto van moeder tegen lichtmast Officiële mededelingen Bekendmaking Onze specialiteit heerlijke KARBONADE ƒ3,50 Bekendmaking Bekendmaking Openbare bekendmaking Opening hulpsecretarie Soesterberg Jongetje loopt tegen, auto en wordt zwaar gewond Dronken in beschadigde auto Gemeente verkoopt grond aan Noorderweg voor bouw Prot. -Chr. HAVO-school Ontbinding huurovereenkomst voor realisatie bestemmingsplan Zuidereng fase II Stichting gezondheidsbevordering wil te Soesterberg gezondheidscentrum stichten SHOWROOM: Torenstraat 45 (Hoofdstraat) - Soest Telefoon 02155 -180 09 psgS 1 Bloemboeketjes van de week RODEX C0ATS 598,— AUTO'COATS 598,- jfiÉMM Soester Courant van donderdag 31 juli 1975 Voorspellen is over het algemeen een hachelijke zaak maar in de ekonomie is het nagenoeg onmogelijk. Prognoses op dit gebied kunnen weinig meer zijn dan aankondigingen dat de ont wikkelingen zo en zo zullen zijn mits bepaalde invloeden blijven als ze zijn of een tendens krijgen die men ver wacht. Maar die invloeden zijn behal ve talrijk ook npgal veranderlijk op korte termijn. Daarom hoeven de eko- nomen zich ook niet zo erg te scha men, dat hun voorspellingen van de laatste paar jaar maar zeer ten dele werkelijkheid zijn geworden. Over het algemeen zijn ze te optimistisch ge weest. Ook de prognoses van de OESO in Parijs bleken allerminst onfeilbaar hoewel deze organisatie voor ekono- mische samenwerking en ontwikke ling waarschijnlijk over het beste sta tistische materiaal beschikt dat voor handen is voor het duiden van de toe komst. Het halfjaarrapport dat nu is ver schenen is in ieder geval niet erg op timistisch. Weliswaar wordt er een ze ker herstel gekonstateerd dat in de VS en Japan al is ingetreden en zich zal uitstrekken tot de andere grote in dustrielanden, maar het is zo iwak dat de OESO zich afvraagt of het wel kansen heeft te blijven leven tot de gehavende wereldeconomie weer een beetje gezonde trekken vertoont. In ieder geval verwacht de OESO niet dat in de komende twaalf jaar iets bereikt wordt, dat aanleiding mag ge ven tot gejuich - zeker niet wat infla tie en werkloosheid betreft, waarbij Italië en Engeland beide nog enige droefenis wordt aangezegd. Waarbij aangemerkt mag worden dat de OESO zich voornamelijk uitgebreid uitlaat ook in cijfers, over de zeven grootste leden ook al op grond van de over weging dat de kleinere in menig op zicht toch maar een soort ekonomi sche bijwagens van deze groten zijn, (Die leden zijn ie Europese landen plus de VS, Canada, Japan, NSeuw- Zeeland en Australië - 24 in totaal). In menig opzicht zijn zowel Europa als de oostelijke leden-landen weer sterk afhankelijk van wat in de VS gebeurt. De nadruk in dit OESO ligt dan ook, vooral voor de Europeanen, minder op wat de OESO voorziet dan op wat zij voorschrijft. De konklusie is, dat diverse regeringen op diverse manieren hebben gepoogd de verlam mingsverschijnselen in hun ekonomie te verhelpen, met gering sukses ove rigens wat Europa betreft. Waarom dit sukses uitbleef Is niet altijd even simpel aan te geven, zelfs bij een te rugblik - wat dan nog eens verklaart waarom dan het vooruitblikken zo on mogelijk moeilijk is. Maar wel lijkt het duidelijk dat, als leder gaat pro beren alleen het vuil van de eigen stoep te verwijderen menigeen alleen maar druk bezig is met doorgeven van wat hij weer van zijn buurman kreeg. Voorwaarde voor alle maatregelen om de ekonomische misère nog eens de baas te worden is, dat men gezamen lijk de problemen aanpakt die ook meer en meer gezamenlijk zijn gewor den, vooral in Europa dat binnen en buiten de EEG een aanzienlijke toe neming te zien heeft gegeven van het wederzijds in elkaar grijpen van de ekonomieën. Daarom kwam het rapport dit keer waarschijnlijk precies op tijd om nog eens een extra stimulans te geven aan het besluit van de laatste Europese topkonferentie, hoewel die alleen maar bijeen leek te zijn gekomen om dat het nu eenmaal was voorgeschre ven. Een besluit was daar om de puzzel eens een keer met zijn allen te gaan bekijken en dan niet alleen de regeer ders rond de tafel te zetten, maar er ook de organisaties van werkgevers en werknemers bij te betrekken. Het Brussels besluit heeft nog alle vrij blijvendheid en vaagheid van het „in principe" overeenkomen. Maar als men het nog niet wist, dan leren de OESO-cijfers het wel: men moet wel samen iets ondernemen, want elk voor zich is men er nu al veel te lang he lemaal niet uitgekomen. KANTMAN Da gelang Is men bezig geweest om de Jamborette '75 Amersfoort in gereed heid te brengen. Deze jamborette heeft haar tenten voor de 450 deelnemers- (sters) opgeslagen op het kampeerterrein „De Paitz" te Soestduinen. De deelnemers!sters) komen uit tien verschillende landen, n.i. uit Engeland, Griekenland, Frankrijk, Duitsland, Wales, Noorwegen, Curapau, Zweden. Zwitserland en Nederland. geen vertaald werd door mej. Ellen Keulemans. Na deze plechtigheid werd de Neder landse vlag gehesen en weerklonk het Wilhelmus. Hierna werden de tien verschillende vlaggen van de landen gehesen. Van ieder land trad een vertegen- woordiger(ster) naar voren, bracht de groet en hoopte op het slagen van de jamborette. Vervolgens bestond de gelegenheid een rondgang te maken over het ter rein, waar verschillende tenten wa ren opgezet, w.o. een grote kamp winkel, waar naar verschillende sma ken en gebruiken, levensmiddelen verkrijgbaar waren. De jamborette is voor een ieder toe gankelijk en er worden dagelijks ak tiviteiten gepresenteerd. De bezoekers zullen op deskundige wijze worden voorgelicht. Tot en met 9 augustus is men wel kom op de Jamborette Amersfoort die voor de vijfde maal in Soest wordt gehouden. Dinsdagmorgen, om elf uur, vond de officiële opening plaats door Wiebe Zijlstra, die in het Engels sprak, het- Het hijsen van de tien landenvlaggcn tijdens de opening van de Jamboret te Amersfoort '75 in Soestduinen, Foto: Herman van Dam Tel. 03463-1423 Woensdag heeft de politie van 11 tot 13 uur, snelheidscontrole uitgeoefend op de Soesterbergsestraat. In die tijd passeerden ?16 voertuigen, waarvan er 24 een bekeuring kregen voor over schrijding van de toegestane snelheid. show Irthet grootste overdekte Dotfijnen stadion ter wereld met 2.500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijden: IAêmJS dagelijks 10.00-11.30 -13.00- 14.30-16.00 en17.30uur '^GlV* (zondags niet om 10.00 uur). Onderwatervoederïng door kikvorsmeisjes. Robarium. Expositie walvisachtigen. De 18-jarige Soester jongen N. P. K schijnt bijzonder gesteld te zijn op autorijden. Enige dagen geleden werd hij in Soest aangehouden, toen hij als bestuurder in een auto reed, zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Procesverbaal werd toen opgemaakt Woensdagavond om half elf reed hij In de auto van zijn moeder, die hij zonder toestemming had meegenomen, over de Wiardi Beckmanstraat. De veel te hoge snelheid werd hem nood lottig, want toen hij een zijstraat wil de inrijden en zeer krachtig remde, draaide de auto om z'n as en kwam in botsing met een ijzeren lichtmast van de PUEM, die vernield werd. De jongen kwam met de schrik vrij, maar de auto werd dusdanig beschadigd, dat de politie het noodzakelijk achtte deze tijdelijk in beslag te nemen, me de voor een technisch onderzoek, om dat de wagen technische gebreken vertoonde en gladde banden had, 3 van de Gemeentehof J De burgemeester van Soest maakt bekend, dat burgemeester en wet houders van de gemeente Soest voor nemens zijn van het bepaalde in ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, op een daartoe gedaan verzoek vergunnig te verle nen aan T. de Jong, Gerrit van der Veenstraat 27 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woon huis en het bouwen van een garage op een terrein gelegen aan de Kolo- nieweg 2e te Soest, kadastraal be kend: gemeente Soest, sectie K, num mer 2451, Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, stellen burgemees ter en wethouders een ieder in de gelegenheid hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen bin nen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 1 augustus 1975. De op het verzoek betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 30 juli 1975. De burgemeester voornoemd, mr. J. M. Corver-van Haaften Kostverlorenwcg-hoek Laanstr. Telefoon 14913 ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wjj verzorgen tevens uw feestjes en partijen. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter voldoening aan ar tikel 19 van de Woningwet ter open bare kennis, dat met ingang van 1 augustus 1975, gedurende drie maan den, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09 00 tot 12 00 uur) voor een ieder ter le zing is neergelegd een verordening tot wijziging van de bouwverorde ning voor de gemeente Soest, vastge steld bij raadsbesluit van 22 mei 1975 afdeling I, nummer 7713 en goedge keurd bij besluit van gedeputeerde staten van Utrecht van 25 juni 1975 afdeling 5, nummer 892RO/11U3, Soest, 30 juli 1975. Burgemeester en wethouders van Soest, De loco-secretaris, H. S. G. van Dongen. De burgemeester, mr. J, M. Corver van Haaften Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat de gemeen teraad dier gemeente in zijn verga dering van 17 juli 1975 heeft beslo ten medewerking ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 te verle nen aan het R.K. Schoolbestuur te Soesterberg ten behoeve van: A. de Titus Brandsmaschool voor: 1, de aanschaf van verduisterings gordijnen in één lokaal; 2, het aanbrengen van goede ver lichting in de school; 3, het inrichten, van een handenar- beidlokaal. B. de Carolusschool voor: 1. de aanvulling van het muziekin- strumentarium; 2. de inrichting van de hoofdenka- mer; 3. de aanschaf van twee kasten in twee lokalen; 4. de verandering van. de verlich ting; I 5. de verandering van de fietsenstal ling; 6. de aanschaf van een keuken-unit Binnen dertig dagen na heden kan iedere ingezetene tegen dit besluit beroep aantekenen bij het college van gedeputeerde staten te Utrecht. Soest, 30 juli 1975. Burgemeester en wethouders voornoemd, De loco-secretaris, H. S. G. van Dongen. De burgemeester, mr. J. M. Corver-van Haaften De burgemeester van de gemeente Soest maakt bekend, dat ter meentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en stadsontwikkeling (geopend op werkdagen van 8.30-12.30 uur) met ingang van heden voor een ieder ter inzage ligt een exemplaar van een aanvullende monumentenlijst voor de gemeente Soest. Bij deze aanvullende lijst wordt het pand Spoorstraat 1 (het station Soest dijk) opgenomen in de vastgestelde lijst van beschermde monumenten Belanghebbenden kunnen vóór 21 september 1975 hiertegen in beroep komen bij de Kroon. Soest, 30 juli 1975. De burgemeester voornoemd, mr. J, M. Corver-van Haaften Gedurende de periode 28 juli t.! 15 augustus is de hulpsecretarie Soes terberg slechts geopend op dinsdag 29 juli, woensdag 30 juli (alleen huis vesting), donderdag 31 juli, dinsdag 5 augustus, woensdag 6 augustus (alleen huisvesting), donderdag 7 augustus, dinsdag 12 augustus, woensdag 13 au gustus (alleen huisvesting) en donder dag 14 augustus, steeds van 9 tot 12 uur. Het spreekuur van de burgemeester, woensdag 6 augustus van 14 tot 14.30 uur, en van wethouder J. J. Ebbers, maandag 4 augustus van 9.30 tot 10 uur, gaat gewoon door. SCHIPPERS IN SOEST- •ks-til«cu - tan «wte. s(» "v Trt.» «atkwraiat» V r «mb l«4 Donderdagmiddag te ongeveer 13 uur. stak de 7-jarige E. ten H., wonende aan de Soesterbergsestraat, de straat tegenover de ouderlijke woning over met de bedoeling naar zijn groot ouders, die aan de overzijde van die straat wonen, te gaan. Hij lette niet op een naderende auto, bestuurd door de heer O. Z. (69), uit Soest. Het knaapjel iep tegen de auto aan en werdz waar gewond naar Zonneglo ren vervoerd, nadat dr. Rip de eerste hulp had verleend. Vandaar werd hij overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Utrecht. De autobestuurder week naar links uit om een aanrijding met het knaap je te voorkomen, maar het mocht niet baten. Zijn auto kwamd aarna in bot sing met een links geparkeerde autc van de heer J. C. G. uit Soest. Beide auto's werden hierdoor enigszins be schadigd. De Soester politie hield op de Amers- foortsestraat te Soesterberg, een per sonenauto staande, die niet helemaal koers hield. Het bleek dat de be stuurder te veel alkohol had gedron ken, terwijl de auto aan de linker zijde flink beschadigd was. De bestuurder, de 27-jarige R. H. Z. uit Den Haag, verklaarde, dat hij in Leidschendam een bermpaal omver had gereden, vandaar de beschadi ging aan de auto. Een blaasproef wees uit, dat de man te veel had gedronken, zodat dr. Rip er aan te pas moest komen voor een bloed proef. Het resultaat was, dat de man ter ontnuchtering werd overgebracht naar het politiebureau, terwijl zijn rijbewijs in beslag werd genomen. Door de gemeente Soest Is thans overeenstemming bereikt over de verkoop van een perceel grond, gelegen aan de Noorderweeg, aan de Stichting voor Prot.-Chr. Voortgezet Onderwas, voor de bouw van een Havo-School. De verkoopprijs is gesteld op 640.000, Het perceel is gelegen in het wei landgedeelte tussen de Noorderweg en de Praamgracht, tegenover de In specteur Schreuderlaan. Het nieuwe schoolgebouw moet verrijzen ter hoogte van de achterscheiding van het park Colenso. De gemeente Soest is gehouden te zorgen voor een uitweg naar de Noorderweg, welke zal worden aan gelegd aan de linkerzijde van de boerderij van de heer B. van Dijk Noorderweg 81. De bouw dient te beginnen binnen een jaar nadat het raadsbesluit de in de gemeentewet vereiste goedkeuring heeft verkregen. B. en w. stellen de gemeenteraad voor met een en ander accoord te gaan. Burgemeester en wethouders van Soest stellen de raad voor, akkoord te gaan met de ontbinding van de huurovereenkomst, die de gemeente Soest heeft met het Aannemingsbedrijf H. S. Hendrikse Zn. B.V. voor een perceel grond, dat b(j bedoelde aannemer in gebruik is als opslagterrein. De grond is gelegen in het bestemmingsplan Zuidereng, fase II. Het terrein, dat 3000 vierkante meter groot is, behoeft nog niet te worden ontruimd na beëindiging van de huurovereenkomst. De gemeente geeft bedoelde grond gratis in gebruik ech ter onder de volgende bedingen: In dien de gemeente Soest in verband met de realisering van een bestem mingsplan over de grond dient te beschikken, eindigt het gebruik op de eerste aanschrijving van het col lege van b. en w. Tevens zal de ge meente Soest niet gehouden zijn tot enig onderhoud aan het terrein of de daarop staande bedrijfsruimte. Dit zal door de firma Hendriks zelf moeten worden uitgevoerd. Indien de raad accoord gaat met de ontbinding van deze huurovereen komst, zal de gemeente Soest aan 't Aannemersbedrijf een schadeloosstel ling betalen groot 5.000.-, welk be drag is gebaseerd op de jaarhuur vermenigvuldigd met de factor 2. Voor de prijs van 70.000,— wil de gemeente een perceel grond, gelegen aan de Rademakerstraat te Soesterberg, kopen van C. Jamin N.V. te Oosterhout. Op dit perceel moet een gezondheidscentrum gebouwd worden voor de stichting Gezondheidsbevordering. Het onderhavige stuk grond heeft de voorkeur van de Stichting Gezond heidsbevordering voor het stichten van bedoeld medisch centrum en is een keuze uit meerdere vestigings plaatsen, die de gemeente tijdens de onderhandelingen naar voren bracht De voorkeur ging uit naar de centra le ligging en de goede bereikbaar heid voor de bewoners van Soester berg. Voor de bouw, die men verwacht in het volgende voorjaar te kunnen starten, moet in verband met artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, eerst toestemming hebben van G.S., daar de grond een andere bestemming gaat krijgen dan waar voor deze oorspronkelijk is bedoeld. Het medisch centrum zal gebruikt worden door de kruisverenigingen voor de zuigelingen- en kleuterbu reaus en de moedercursussendoor de dienst voor maatschappelijk werk terwijl de ruimte tevens benut zal worden door een tandarts voor de behandeling van kinderen tot zes jaar, die nog geen schooltandverzor- ging krijgen, de fantastische keuken (Ook op zaterdag geopend). C O P) c C n 2 5 li t o <x <y w 3 3 !S -2 C fh Namens tien Soester bedrijven zijn van-daag bloemboeketten bezorgd bij fam. B. Nelis, Thorbeckelaan 16;fam. M. Land, Walraven van Hallhof 14; fam. H. Kroezen, Walraven van Hall- hoff 32; fam. J. v. d. Hoeven, Jan Thijssenhof 7; fam. J. Bolderhey, La- rixlaan 6. Aan deze wekelijkse bloemenhulde werken mee: Slagerij Van Asch, Van Weedestraat 66; Wijnhandel Brouwer, Steenhoffstraat 66: Juwelier Colitico, Van Weedestraat 9b; Banketbakkerij Dogterom, Torenstraat 6; Homee, Spiekersjop, Steenhoffstraat 66; Bar 't Luykje, Steenhoffstraat 47; Bloe menmagazijn Oranjezon, Torenstraat 13a; Algemene Bank Nederland. Van Weedestraat en Soesterbergsestraat; Pannenkoekenboerderij De Smickel, Lange Brink weg en de Soester Cpu- rant, Van Weedestraat 29. M den blieklaan 35 eoeat tel. 13991 of 14560 MACHTIG EIKEN PUUB NATUUB Zaterdags geopend van 10-17 uur Dit najaar voor het eerst in onze coliliectie De bekende Engelse Rodex mantels, mooie herfstkleuren in alle maten. vanaf Rodex mantels gaan jaren mee. Wtf kunnen u nu reeds de nieuwe herfstmodellen laten zien. UW MODEHUIS ->UJ3 Slotlaan 130, Zeist, tel. 03404-12407 Door het gereed komen van het nieuwe tehuis aan de Birkstraat gaat de Algemene Stichting voor Verzorging en Verpleging van Zwakzinnegen te Den Haag De Mavahoeve aan de Bosstraat ontruimen. In 1968 werd de Malvahoeve aan deze stichting in erfpacht uitgegeven voor 5 jaar, welke termyn nog weer eens verlengd werd tot 1 april 1975. Door er dringend behoefte is aan een dagverblijf voor meervoudig gehan dicapte kinderen uit Soest en de om geving van Soest, heeft de Stichting Voorzieningen Meervoudig Gehandi capte Kinderen Midden-Nederland de gemeente Soest verzocht de Malva hoeve voor een periode van twee jaar in erfpacht te verkrijgen. De Stichting wil trachten in deze twee jaar een definitieve oplossing te vin den. De „Malvahoeve" aan de Bosstraat, In verband met. de dringende behoef te aan een dergelijke opvang van de ze meervoudig gehandicapte kinde ren stellen burgemeester en wethou ders van Soest de raad voor aan dit verzoek van de Stichting tegemoet te komen. De jaarlijkse erfpachtsom bedraagt 8.000,-,

Soester Courant | 1975 | | pagina 5