f Gevarieerd concertprogramma van Utrechts Symfonie Orkest TEGELS plavuizen 32 y Autorijschool i M. LOS Meubelfabriek Oisterwijk BERKHOF (ml maaswinkel - Handelsmaatschappij b.v. Doe-Het-Zelf Markt en Keukencentrum Qy^maas nwfeei maaswinkel Het oog gericht op Helsinki en de koude oorlog Uw succes is onze a 3 io eziio sj soaans .«.7 Dronken arrestant vernielt closetpot Amersfoorter maakte ruzie bij bezoek aan Surinamers Bestuur stichting peuterspeelzalen Soest Geen voorrang verleend aan bromfietsster Autopapieren uit auto ontvreemd Schennis der eerbaarheid Met motor door rood licht Met gestolen auto op camping Openbare dronkenschap SOESTERBERG 800 gulden verloren Vakantie-festival van de Stichting Jeugdwerk Eerste week vakantie-festival besloten met vuurwerk J. A. Smorenburg Begrafenisondernemer in Soesterberg. Soest en omstreken. Jeugd van Olympia nam deel aan Nationale Jeugdvierdaagse te Breda LANBI-HARTOCT) Paardje schrok verpleegster brak been Coniferen gestolen Meningen van lezers Zwemmen voor bejaarden Geen voorrang verleend Veldweg 4 Tel. 14878 Afdeling keukens Afdeling sanitair f 57,- Afdeling tegels 3 Handelsmij. b.v. ■I Doe-Het-Zelf Markt en keukencentrum „öe koRte öuinen" Burgerlijke stand Jongen kreeg bijna zonnesteek pzzndpjooMsiiu^ Hervatting WZ Jeugdtrainingen Roester Courant van donderdag 7 augustus 1975 De omvang van de dokumenten en de entourage van de ondertekening zijn in ieder geval indrukwekkend nu de 35 regeringsleiderse in Helsinki de langdurige europese konferentie over veiligheid en samenwerking afsluiten. Over 6e inhoud van de stukken- meer dan 400 pagina's lang - kan men kri tischer zijn, zelfs zozeer, dat men spreekt van een intrinsiek leeg geval Volgens de letter in ieder geval. Maar er is ook nog zoiets als de geest van de overeenkomst en die verdient toch wel enige voorzichtige waardering. Het akkoord van nu is min of meer een plaatsvervanger van een vredes verdrag ter beëindiging van de koude oorlog. De partijen van oost en west geven nu te kennen, dat na de twee de wereldoorlog een situatie is ont staan met twee blokken .waarin niet veel meer te veranderen valt. Dat wil zeggen, dat geen van beide invloed heeft om ingrijpende veranderingen teweeg te brengen of te bevorderen bij de ander. En daarvan ook het be lang niet inzien - in inmenging zou meer onheil aanrichten dan ze goeds kon bevorderen, omdat noodzakelij kerwijs het spanning verwekkende wantrouwen ongetwijfeld zou toene- mep. Men kan dit uitleggen als een in de steek laten van die oosteuropese vol keren, die niet allemaal zo erg vrij zijn geweest in de keuze van hun na oorlogse regime. Maar dat was in feite al zo zonder dat men zich in het westen hierop uitdrukkelijk had vast gelegd. Tenslotte zou hulp aan het Tsjechoslowakije van Dubcek in theo rie kans gemaakt hebben, maar de kans is groot dat op deze manier al leen een oorlog was begonnen, die meer ellende zou brengen dan ophief Het is ook zeer reëel juist door de overeenkomsten van nu en het bij behorende kontakt van de regerings leiders iets optimstischer te oordelen over de kansen van de oost-Europea nen zich hun lot wat meer naar eigen inzichten te vormen. De Roemenen hebben getoond, dat dit zelfs onder de huidige omstandighe den mogelijk was ondanks kwaad ge grom van tijd tot tijd uit het Kremlin, dat voortdurend bedacht moest zijn op scheuringen in het oostelijk blok. De geografische ligging van Roemenië heeft hierbij natuurlijk meegespeeld Roemenië kon weinig kwaad, omslo ten als het was door Moskou-trouw gebied op een klein grensje met Joe goslavië na. De Tsjechen, Polen en Oost-Duitsers kregen die kans beslist niet meer. Maar het is de vraag of het voortdurend aan de leiband houden, strak zelfs, voortaan no zo nodig ge oordeeld zal worden ,nu de huidige blokverdeling als het ware algemene plechtige bekrachtiging heeft gevon den. In die zin kan Helsinki wellicht inderdaad het historisch kernpunt worden, dat de regimes in oost-Euro pa soepeler maakt. Waarbij natuurlijk komt, dat deze landen elk voor zich en als blok door de internationale handel wel gedwongen zijn tot een minder streng isolement. Wanneer men Helsinki inderdaad be schouwt als de europese (plus aan verwante noordamerikaanse) afslui ting van de koude oorlogsperiode, dan komt dit niets te vroeg en is het al leen maar merkwaardig dat het juist de Rus Brezjnew is geweest, die er de stuwende kracht voor is geweest. Tenslotte was de losweking uit de verharde standpunten zonder meer al danig aan de gang in het westen Ge tuige ontwikkelingen als het afkalven van het isolement van. Cuba, de voor uitgeschoven pion van het Warschau- pakt-complex in Amerik^. De animo ervoor is geheel en al vervlogen en de NATO. als ruggegraat van de wes terse bundeling van krachten tegen over het oosten, is ook niet meer zo fris als ze wel eens geweest is, zo wel door de gedeeltelijke afvalligheid van b.v, Fransen en Grieken als door de interne situatie van menig land, dat nog wel trouw het lidmaatschap volledig voor zijn rekening neemt. KANTMAN fa fa fa Van Lenncplaan 47 Telefoon 166 21 Met een bijna lege jeneverfles werd de 30-jarige T. J. B. uit Baarn dronken op straat aangetroffen. Hij werd ter ontnuchtering ingesloten, maar dat was hem niet naar de zin en hij be koelde zijn woede op de closetpot in zijn cel, die hij volkomen vernielde. De eigenaar van Het Witte Huis aan Ide Birkstraat. de heer Ph. van Kam pen, vroeg vrijdagavond politie-assi stentie. daar hij en zijn beide zoons onenigheid hadden met een bezoeker van de» Surinamers, die in zijn hotel zijn ondergebracht. Er was teveel drank gebruikt en de 27-jarige R. van B. uit Amersfoort wenste het hotel niet te verlaten. Hij wierp een bierfles in de richting van de heer Van Kampen, doch deze wist de fles te ontwijken, maar een ruit sneuvelde. De Amersfoorter ging daarop de zoon te lijf en zou hem wel eens even doodschieten. Inmiddels arriveerde de politie echter. Deze heeft de wildeman overgebracht naar het bureau en ter ontnuchtering ingesloten. Tegen hem zullen verschillende pro- cessenverbaal worden opgemaakt Voor het komend concertseizoen 1975-1976 heeft de Stichting Utrechts Sym fonie Orkest een rijk gevarieerd programma samengesteld. Het USO-belcid dat gericht is op het optimaal spreiden van de aktiviteitcn, wordt ook in dit seizoen ten volle ondersteund. Naast de verschillende coneertstyies In de stad Utrecht zjjn er ook concerten in Abcoude, Amersfoort. Baarn. Breukelen, Doorn, Veenendaal. IJsselstein en Zeist. Bovendien worden in gemeenten, waar orkestconcerten niet mogelijk zijn, onder auspiciën van het USO, kamermuziekconcerten gegeven, die met provinciale steun alsmede met die van de betreffende gemeente of kunstkring tot stand komen. Dit seizoen zal het USO drie opera- produkties begeleiden, te weten ,.Der Spieier" van Segej Prokofieff; „Ar. lecchino" van Feruccio en „Die Klu- ge" van Carl Orff en tenslotte „II Barbiere di Sevigtia" van Rosinni. In de abonnementsconcerten-serie zijn opgenomen ondermeer de 3e symfonie van Brahms, Mahlers 4e symfonie, La Mer en Trois Nocturnes van De- bussy, Bartok's concert voor orkest, de 5e symfonie van Tsjaikowsky, de Dramatische Symfonie Romeo en Ju Ha van Ber'.oiz, Bruckner's 6e Sym foni, Strauss' Also sprach Zarathus tra, de Mozart-variaties van Reger en Spohr's klarinetconcert. Bijzondere aandacht verdient ook de uitvoering van de Sinfonia Piccola van Berend Giltay. In de eerste serie „Uit en Thuis".con- certen zijn zes uitvoeringen opgeno men met op vrijdag 26 september de violiste Emmy Verhey; op vrijdag 21 november de sopraan Erna Spooren- berg; op vrijdag 23 januari de pia niste Toos Onderdenwijngaard; op vrijdag 27 februari de violiste Edith Peinemann; op vrijdag 26 maart als solist de blokfluitspeler Frans Brug gen en op vrijdag 7 mei, de pianiste Ingrid Haebler. Voor deze serie kan een abonne ment besteld worden bij het WV- kantoor aan de Steenhoffstraat. In het programma zijn verder opge nomen vier Promenadeconcerten, zes Koffieconcerten, drie concerten in de serie „muziek na 1930" en vijf con certen voor de vakbonden. Het con cert seizoen wordt besloten met drie concerten gewijd aan de componist Beethoven. Tenslotte; ondanks de algemene prijs verhogende tendens zijn de toegangs prijzen voor het komende seizoen niet verhoogd. Zie verder advertentie elders in dit blad. D Met ingang van 1 augustus j.1. is het bestuur van de stichting Peuterspeel zalen Soest alsvoligt samengesteld: mevrouw R. Goote, voorzitter; me vrouw C. van Wesemael, vice-voor- aitter; mevrouw G. C. A. Steen, pen- ningmeesteresse en mevrouw H. Ban- ki, secretaresse. Het sekretariaat is gevestigd op het adres Hildebrand- laan 29, tel. 15476. Doordat de 27-jarige chauffeur H. C. H., die met de door hem bestuurde personenauto, komende vanaf de Stadhouderslaan de Van Weedestraat links inreed en daarbij geen voorrang verleende aan de bromfietsster M. D„ uit Bunschoten, kwam het meisje te vallen en liep verwondigen op aan haar linker been. Zij werd voor be handeling overgebracht naar Zonne gloren. Tegen de autobestuurder is procesverbaal opgemaakt. De heer P F. L. uit Soest had zijn personenauto geparkeerd bij het Soester natuurbad,. Toen hij wilde vertrekken, bleek, dat iemand al de papieren, betrekking hebbende op de auto had ontvreemd, zoals het rij bewijs, kentekenbewijs enz. Tegenover de ^4-jarige mevrouw S., werd openbare schennis der eerbaar heid gepleegd, toen zij liep te wan delen op de Bartolotbilaan. Volgens het door haar opgegeven signalement was de dader van klein postuur, gekleed in een bruin cos- tuum en reed met een donker groene personenauto, waarvan zij het ken teken niet heeft opgenomen. De politie was spoedig ter plaatse en heeft echter zonder resultaat de ge hele omgeving afgezocht V -Ar^UIBDEB SCHIPPER IN SOEST - Tri. Cl» JfllM ml -AXWB.Vastaal V «•rkHcnlsi» (««nu-l ur De 20-jarige leerling-verpl.egster mej. S. Mi D. uit Hilversum, reed zondagmiddag als bestuurster van een motorrijwiel over de Amersfoortse- straat te Soesterberg. Zij reed ver moedelijk door rood verkeerslicht, want haar weg werd gekruist door een personenauto, die door het groe ne licht was gereden. Deze kwam vanaf de Montgomeryweg. Mej. D schrok geweldig en vloog de berm in, om de auto te ontwijken. Dat gelukte haar, maar zij moest met verwon dingen die ze bij haar val had op gelopen, overgebracht worden naar De Lichtenberg Op een camping aan de Birkstraat verbleef een jongeman met een auto, wat de campinghouder verdacht voor kwam eri waarom hij de politie ver zocht een onderzoek in te stellen. De 18-jarige jongen gaf als naam op J. van S. De auto was zijn eigendom zei hij, maar hij was niet in het bezit van een rijbewijs. Toen men hem wat nader aan de tand voelde kwam het hoge woord er uit. Hij was wegge lopen uit de inrichting De Dreef te Wapenveld en had de auto, een Simca 1100, in Amersfoort gestolen. Ook had hij goederen ontvreemd uit een super markt in Heerde en ook nog een auto in Baarn. Na verhoor trachtte hij nog met de auto weg te komen, maar hij werd op de Birkstraat klemgereden. De jon gen werd toen ingesloten. Donderdagavond om kwart voor elf. werd de 58-jarige Soester J. H. D. in staat van dronkenschap aangetroffen op de Burgem. Grothestraat. De man werd ter ontnuchtering ingesloten in het politiebureau. kopje koffie stoelen Mafels *TV-kaste ^bankstellen slaapkamers wandkasten dekenkisten Toonzalen: Utrecht, I Hollantlaan 26 (bij afslag E36, Utrecht- Centrum/ Nieuwegein), tel. 030-883762. Ma t/m za 9-13 uur. Donderdag tot 21 uur. I Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein), tel. 020 - 233917. Ma t/m za '-18 i/ur. Donderdag tot 21.30 uur. SOESTERBERG Een inwoonster van Soesterberg deed bij de politie post aangifte van het verlies van een portemonnaie met een inhoud van ongeveer achthonderd gulden. Zij heeft de portemonnaie zaterdag middag omstreeks 16.C0 uur verloren op de Rademakerstraat. De vinder was zo „sportief" om het geld uit de portemonnaie te halen en de lege portemonnaie in de strui ken langs de Prof. Lorentzlaan te gooien. De vrouw is door dit verldes (deze diefstal1) ernstig gedupeerd. Wie als getuige eventueel inlichtingen kan verstrekken, gelieve zich te melden bij de politiepost, Plesmanstraat 1 te Soesterberg, telefoon 1234. Voetpuzzeltocht Op de tweede dag hebben 31 van de 53 deelnemers de voetpuzzeltocht, uit gezet door Riet Lensink en de heer J. van Esseveld, tot een goed einde ge bracht. De ideale looptijd voor de tocht bedroeg 75 minuten; voor men 's middags lampions ging maken voor de optocht van zaterdagavond werd de uitslag bekend gemaakt; Jan van van Esseveld (10 strafpunten); 2. Stefan van Aalst (10); 3. Kees van Esseveld (11); 4. Angelique van As (12); 6. Regie Tammer (14); 7. Henk van de Pol (15); 8. Sjoerd Frie (19); 9. Richard Martens (20). De negen succesvolle wandelaars mochten een keuze doen uit de bal len, vliegers, schoolpakketten, bad- mintonset en vierkleuren-balpoint; de overigen mochten grabbelen. Schatgravers en warme bakkers Zowel kinderen ais leiders van de Stichting Jeugdwerk hebben woens dag de hitte van de dag gedragen bij het schatgraven in voile zon en bij het stokbroodfbakken bij de hete houtskoolvuren 51 Kinderen in twee leeftijdsgroepen probeerden zoveel mogelijk gele en groene kaartjes uit de zandberg bij het viadukt van de nieuwe rijksweg op te graven. De uitslag bij de jongste groep (5-7 jarigen; 1. Menske v. d. Broek, 56 punten; 2. Frank Tammer, 48; 3. Patrick Schaap, 35; 4. Sebastiaan En- trop, 34; 5. Mieke Kagenaar, 32; 6. Erwin Kamphuis, 31. Bij de achtjarigen en ouder: 1. Mar tin Brouwers, 68; 2. Ronny Hofman, 59; 3. Eddy van Someren, 52; 4. Jos Kremer, 44; 5. Martijn van Doorne. 43; 6. Peter Scheerman, 33. In de schaduwrijke omgeving van de Dubbeldekker, thuishonk voor bijna alle aktiviteiten was het 's middags stokbrood bakken, waarbij 54 kin deren de houtskoolvuurtjes in acht barbecuebakken aanwakkerden. Aan de zelf geschilde wilgetakken wer den de vakkundig gemaakte deeg rolletjes heerlijk knappend gebakken. De dames Lensink, Van Dijk, Ven. nendaal en Venroy hadden het voor bereidende werk verricht. Timmerdorp zonder bouwvergunning Zonder een enkele bouwvergunning aangevraagd te hebben of maar een bouwplan in te dienen, ontstond er een compleet timmerdorp op de erf van de dubbeldekker. Het timmer dorp was vroeger de hoofdschotel van de vakantie aktiviteiten; nu wa ren er twee dagen voor uitgetrokken in het rijk gevarieerde programma van deze midzomerfeesten. Niet minder dan 67 jongens en meisjes waren duidelijk hoorbaar in de omgeving aan het spijkeren met enkele kilo's spijkers, een enorme hoeveelheid hout van Hypsos, Terpo en Schiphol-Amsterdam. Er ontstonden hier en daar oerde gelijke bouwwerken, zoals de hut met twee verdiepingen en zelfs een trap naar het dakterras; ook de „houten hut" en de hut met balcon getuig den van vakmanschap. Twee hutten waren al voortijdig af. gebroken, maar tussen de overige „behouden huysen" graaiden de ech te timmerlieden met smoezelige ge zichten, vuile handen en nog sme riger broeken naar het timmerhout, dat er in alle mogelijke afmetingen te vinden was. Vrijdagmiddag werd alles afgebroken voor het grote vreugdevuur, dat aan de 1 Banningstraat bij het KVO--ter. rein zaterdagavond werd ontstoken na eên lanmpionoptocht door het dorp. SOESTERBERG Tot het besluit van de eerste week van het vakantie- festival voor de Soesterbergse jeugd, werd er zaterdagavond' een lampion- optocht gehouden met als einddoel de stapel timmerhout, die als vreugde vuur zou oplaaien. Behalve de kinderen die in de Dub beldekker een eigen lampion hadden gemaakt, waren er nog heel wat die met een lampion meeliepen in totaal wel over de honderd. Drumband, compleet met lyra en fanfarekorps van de Muziekvereniging Soester berg gingen de stoet van dansende lichtjes vooraf, waarop heel wat kijklustigen even de „Wrekers" in de steek lieten om de lampion optocht gade te slaan. Teneinde onnodige knallen en ont ploffingen te voorkomen stak een brandweerman zelf, de heer C. A. Tammer het vreugdevuur aan, nadat reeds geruime tijd een zevental le den van de jeugdbrandweer de „be lendende bomen" had nat gespoten. Niet alle hout van het „timmerdorp" mocht opgestapeld worden, want het gevaar voor hoog overwaaiende von ken is nu eenmaal niet denkbeel dig. Slechts twee vrachten hout wa ren op het braak liggende terrein aan de Banningstraat gedeponeerd, terwijl het overige timmerhout in vijf containers verdween. Terwijl de he ren H. van Ginkel en C. A. Tammer van de Vrijwillige Brandweer een oogje in het zeil hielden, hadden de geüniformeerde jongens van de jeugd brandweer onder bevelvoering van Cees Lensink geen moeite om de opdringende jeugd op een veilige afstand te houden, dank zij de drie stralen. Bij het doven van het vuur ont stond een kolossale rookontwikke ling, waarbij twee jonge brandweer, lieden met plezier in rook opgingen, tijdens het nablussingswerk. Programma tweede week: maandag 4 augustus; 10 uur: zeep kistwagens bouwen, dinsdag 5 augustus; 10 uur: zeepkis tenrace op het Dorpsplein; 14 uur: fietspuzzeltocht. woensdag 6 augustus: 10 uur: vossen jacht; 14 uur: straattekenen op het Dorpsplein, donderdag 7 augustus: 10 uur: be hendigheidswedstrijden. Tot besluit van twee weken vakantie festival is er op zaterdag 9 augus. tus vanaf 10 uur een kinderkennis met niet minder dan 15 attracties in en rond de dubbeldekker. Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg. Telefoon 03463 - 1223 - 1458 OOK VOOR CREMATIE. Tevens algehele verzorging dooT geheel het land. (Geen klassesysteem.) Vijfentwintig kinderen met vier vol wassenen voor leiding en verzorging van de christelijke wandelsportvere niging Olympia hebben voor de eerste keer deelgenomen aan de Nationale Jeugdvierdaagse in Breda, weke van 30 juli tot en met 2 augustus voor de 19e maal werd georganiseerd door de Kon. Xed. Bond voor Lichamelijke Opvoeding, wandelkring Noord-Bra bant. Hiervoor vertrokken de Olympianen op maandag 28 juli naar camping Het Liesbosch aan de rand van Breda Met een grote en drie kleinere tenten werd leef- en slaapruimte gecreeërd De week werd gevuld met een excur sie per toeringcar door o.a. Ooster hout, Bavel en Breda. Men bezocht potten bakkende paters, een molenaar en een touwslager. Ook kwam men langs het bekende Mastbos, de Amer- centrale enz. AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155 - 15963 x'OFFICIAL DEALERY V GASAPPARATUUR In Breda werd twee keer het zwem bad bezocht; het zwembad te Etten- Leur één keer. Voor de rest werd de jeugdvierdaagse gewandeld in een temperatuur, die elke dag 25 graden of zelfs nog hoger was. Hoewel de openingsplechtigheid op 30 juli ruim een uur in beslag nam en waarbij de 1200 deelnemertjes in de brandende zon werden toegesproken door o.a. de burgemeester van Breda kon men spreken van een zeer ge slaagde jeugdvierdaagse. De laatste dag, zaterdag 2 augustus verschenen alle verenigingen in hun officiële wandeltenue. In het par koers was een défilé opgenomen en werden de wandelaars voorzien van bloemen. De elf Olympia-adspiranten wandel den deze vier dagen met leidster me vrouw J. Veldhuizen de 5 kilometer terwijl de veertien junioren de 10 km volgden onder leiding van de heer D W. Brood. De verzorging van beide groepen was in handen van mevrouw S. Brood en de heer W. v. Steendelaar Alle Soestenaren kwamen over de fi nish en konden hun vierdaagsekruis in ontvangst nemen. Voor de leiders was er een presentje en voor de ver zorgers een oorkonde. De Olympia-wandelaars kunnen te rugzien op een geslaagde vakantie week in Breda, die zeer zeker voor herhaling vatbaar is. Zaterdag 16 augustus wordt in Kat wijk aan Zee gewandeld. Een week later is door Olympia de Paleis Soest- dijktocht in Soest georganiseerd. De 57-jarige verpleegster S. B., af komstig uit Wolvega, fietste zaterdag over de Soester Eng in de richting van de Molenstraat. Toen zij een be spanning passeerde schrok het paard je en sprong op zij. De verpleegster kwam hierdoor te vallen en raakte daarbij een paal, waardoor haar lin ker onderbeen brak. Zij werd naar Zonnegloren vervoerd. Namens tien Soester bedrijven zijn vandaag bLoemboeketten bezorgd bij fam. G. van Ooyen, Rembrandtlaan 3; mevrouw Verhoeks, Rembrandtlaan 21; mevrouw T. Wiersma-Brouwers, Acacialaan 16; familie W. van de Lin den, Acacialaan 17 en fam. P. Walra ven, Dennenweg 9. Aan deze wekelijkse bloemenhulde werken mee: Slagerij Van Asch, Van Weedestraat 66; Wijnhandel Brouwer, Steenhoffstraat 66; Juwelier Colitico, Van Weedestraat 9b; Banketbakkerij Dogterom, Torenstraat 6; Homee, Spiekersjop, Steenhoffstraat 66; Bar 't Luykje, Steenhoffstraat 47; Bloe menmagazijn Oranjezon, Torenstraat 13a; Algemene Bank Nederland, Van Weedestraat en Soesterbergsestraat; Pannenkoekenboerderij De Smickel, Lange Brink weg en de Soester Cou rant, Van Weedestraat 29. De heer Verwey, wonende aan de Eigendomweg, deed bij de politie aan gifte van diefstal van 25 conniferen. die men uit zijn tuin had ontvreemd. Het gebeurde tussen 1 en 3 augustus. Zou dit ingezonden stukje misschien kunnen helpen Ik vind het namelijk héél erg, dat het zwambad „De Turf" 's 2bmers ge sloten is. Voor ons, oudere mensen (ik ben 81 jaar), is het beslist nodig om min stens éénmaal in de week te trim men; het gaat niet om het zwemmen als zodanig. We krijgen voortreffelijk les, maar ook 's zomers is dat hard nodig. Kom, gemeente, zorg nu dat „de oud jes" fit blijven. Mevrouw C. DIEDERIK m dan blieklaan 36 soast tal. 13991 of 14660 MACHTIG EIKEN PUUB NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur SOESTERBERG Op het fietspad van de Van Weerden Poelmanweg werd zondagmiddag omstreeks kwart over twaalf door de 27-jarige auto mobilist B. H. W. uit Soest geen voorrang verleend aan de 18-jarige mej. M. M. H. uit Soesterberg die per bromfiets over het fietspad reed. Het ongeluk gebeurde bij de split, sing Heeserlaantje, waar de auto van daan kwam. Zowel mej. H. als haar duopassagier R. B. uit Soesterberg kwam door de botsing te vallen en liepen lichte verwondingen en ontvel lingen op. Keukens in bloes en in aanbomvprogramma ongelooflijk scherpe prijzen. Vanaf heden kunnen wij ook uw keuken plaatsen tegen scherp concurrerende prijzen. Voordat u uw keuken bij ons koopt en eventueel laat plaatsen weet u wat het u gaat kosten. B.v. kunstof keuken in de lengte van 170, met roestvrij stalen blad f 340,- kleur bruin - beige - mosgroen - wit. Klosetpot in kleur -vanaf U ziet het, het zijn de kosten niet meer en uitzoeken in leuke kleuren, mosgroen - bruin - beige - blauw. Vanaf heden casch en carry-prijzen. Gekleurde wand- tegels vanaf 25 cent per stuk. Koopt uw tegels bij de importeur Prachtige kollektie uit Spanje en Italië. Decortegels le keus, per stuk 66 cent, dus per vierkantemeter Afname volle dozen f 29,- U ziet wel, u koopt zeer scherp bij ons. Voor een DESKUNDIG ADVIES, EEN KOPJE KOFFIE voor u en LIMONADE voor de kinderen naar VELDWEG 4 - TELEFOON 02155-14878 Na 18.00 uur 02155 -17351 R6SUUR&nt BIRKSTRAAT 108 - SOEST Langs de weg naar Amersfoort TELEFOON 02155 - 17224 HUISVROUWEN VAN SOEST OPGELET Tijdens deze lange hete zomer thuis niet meer koken. Div. afhaalmenu's en salades bij ons verkrijgbaar. GEBOREN: 'Anthony Maurice Raymond, zoon van H. F. G. van Harten en D. M. Glaas- ker. Roger Alexander, zoon van L. P. Browning en M. E. Costerus. Ronaldus Jacobus, zoon van P- J. J- Snijder en M. A. W. C. Kuipers. Otto Willem, zoon van R. T. A. Ruijs en C. C. M. T. Edelman. Diana Margaretha, dochter van J. P. Vor- derhake en C. M. van Beek. Ral- mond Antoon. zoon van J. H. Smit en H. R. T. Bakker. Michiel Frede- rik Jacobus, zoon van G. M. van Hr- waarden en G. A. Brouwer. Jacobus, zoon van H. A. Croezen en W. J. Meij- neke. - Johannes Hendrikus Cornelis,, zoon van H. C. J. Schriekenberg en M. A. Biemans. - Judith Hendrika Susan- na, dochter van F. S. W. Borgers en A. H. Lammers Peggy Eleonora, dochter van A. van der Heiden en R. M. L. Green. Bastiaan, zoon van H. Ruls en C. H. M. W. Musters. Edwin, zoon van J. M. van Engelen en J. de Kruijf.Femke, dochter van W. J. M. van Hall en M. E. van Hengel. ONDERTROUWD: Andries Wouter Petrus de Groot en Wilhelmina Anna Petronella van Hoeven. Lubbertus Timmerman en Adriana Maria Traa. Gerrit Rit meester en Agnes Maria Huisman. Arie Derk van Vugt en Elise Marian Buhrman. Koert Marcel Adam en Jolanda Everarda Eleonora Verwoerd. Leonadus Johannes Adrianus Ma ria de Goeij en Hester van Schijndel. GEHUWD: Cornelis Leonardus Vos en Wijntje Teuna Magda Brandwijk. Johannes Hendrikus Joseph Haesenbos en Christina Frederika Timmer. OVERLEDEN: Tom Dolman. Hendrikus Gerardus Wijnands. echtgenoot van F. Vermeu len. Johannes Westerveld, echtge noot van W. de Gooijer. Petronella Geertruida Mulder, echtgenote van C A. Hagedoorn. Een 14-jarige jongen uit Amsterdam, die in Soest op een camping verbleef en genaamd M. A„ was zondag in het Soester Natuurbad aan het zonneba den. Hij voelde zich plotseling on wel worden en is naar Zonnegloren vervoerd. Na een onderzoek mocht hij weer naar de camping vertrekken. I I dan bliakli dan bliaklaan 35 soast tal. 13991 of 14660 MACHTIG EIKEN PUUB NATUUB Zaterdags geopend van 10-17 uur 'iuag 'hg '.ueui -ge Pip 6b Ue '8b -'J/i 'Zb '-SJ9A '9b totSe gb !»Ill Sb '0b -Jod '82 '.jga '9e tpS -ua -gg -''B-a 'b8 '-oj, '88 .'aSeia 'gg :§bi 62 !JOU 'lz rtejnui gg i-yu *2 '.se gg Japsï "22 Ï3HPJS '02 luaAaj^s "61 leSe i\ Jbja gi ieie -8T PjuBid zi Ifi® 'II '01 ÏSuejs '6 ïuioip '8 I;aa3f 'i '.auo g tsoos b iuaoji -g :uoj 'g ^cean-iaA •jauiuia '8g Isuaoj -/,g aio '9g fe.ie -gg Jia;n *gg rtiatua 'ig :ja 0g ïaSBijtA '9b ISif gb ipSa 'bb ^uep Tb Uur '62 ÏEdo '£g fiap -gg lapSa bg rtiaAg 'gg lijv "12 ïopg '02 ^oru; gg isuaiS '92 leujiAi 'gg :uee 'gg Jijus Tg ioSes '02 ÏSEjjf '81 'v\ '91 !snaAiau bi 'gl IdaoiS 'ii isjaaus '6 !uop '8 i^foo '9 Jiaqos b ifJUs 'i ^bejuozijoh flUtsso[d() De training van de junioren vindt plaats iedere woensdagavond vanaf 13 augustus voor de junioren C van 6.30 tot 7.30 uur, junioren B van 7.30 tot 8.30 uur en junioren A van 8.30 tot 9.30 uur. De selectie-training is iedere vrijdag avond vanaf 15 augustus voor de se lectie junioren B van 6.30 tot 7.30 uur en voor de selectie junioren A van 7.30 tot 9.00. De pupillen-training begint op woens dag 13 augustus a.s.. van 2-4 uur de E-pupillen van 8 tot 9 jaar en van 4-5 uur de D-pupillen van 10 en 11 jaar. Aanmelding nieuwe pupillen kan ge schieden vanaf 13 augustus a.s.. des middags om 2 uur, in het WZ- clubhuis. Met ingang van het nieuwe seizoen zal er, uitsluitend voor de WZ- jeugd, een wekelijks clubblad ver schijnen. voorzien van commentaren, wedstrijdverslagen, opstellingen en de komende wedstrijden. Dit blad wordt niet toegezonden, maar is in het clubhuis iedere zaterdagmorgen van af circa 10 uur verkrijgbaar. Hiertoe zal in de hal van het clubhuis een krantenbak worden geplaatst, waar uit alle jeugdleden hun eigen blad dienen te nemen. 1

Soester Courant | 1975 | | pagina 5