>estlBIVI guson ^1698. alleRlei aLLeRlei aLLeRlei Slachtoffers van geweldsdelikten AlLepLei Speel met uw onderwerp Rolgordijnen die van water houden Levend geluid bij uw eigen smalfilm geen kunst aan Gesproken boek nog steeds te onbekend iEWERKER r& ZONEN Wat kan er allemaal met Jetgaz? hartinfarct en reageer onmiddellijk U KUNT NIET ALLES WETEN niet te vervangen VT 3 - SOEST 02155-15677 Herken de voortekenen van een Gas In een busje n Beeld en geluid horen bij elkaar OLERINGSARTIKELEN 3t SOEST. NEDERLAND 02155-15053 3735 >en wü een plaats vrij als ?en een behoorlijke beloning kan de daan voor deze binnendienstfunktie. ikkingsvaardigheid; eve afwerking," iking, tn voor u zijn. licditatie tegemoet terwijl mondelinge men door gebruik making van onze ia werktijd 03432 -17 38. ropa met verzorging van douane* Iddeletu n en opgeslagen in verwarmde TEURS VOOR BINNEN- en \ND, Telefoon 02155 -12628 - 1893T 'ype3C06 Beeldscherm 56 citl Noten of palissander- printfineerofwit. 11/2 |aar g«. Voor de ..Doe-Hei-Zelver" Sinds de tijd dat men gas in busjes en tankjes ging leveren, heett de doe- het-lelver het heel wat gemakkelijker gekregen. Hij heett bovendien ook een stuk vettigheid verworven, want alles wat vroe ger gebeurde met petroleum, spiritus ot zelfs benzine, met alle risico's daar- van, doen we nu met het veilige gas in tanks of patronen. Een zeer populair type is Jetgaz in de bekende groene tankjes met fel oranje opdruk. Afbranden van oude verflagen Het afbranden van oude verflagen, verf die niet meer met gewone afbijt - middelen te verwijderen zijn, doen we met de speciale Chalujet, een brander die is voorzien van een verf- schraper. De Chalujet Electronic heeft een electronische ontsteking. Deze beslist veilige verf af brander, ontwikkelt een vlam met een hitte van 1660°! Let er bij het afbranden van oude verf lagen altijd wel op, dat de vlam niet door kieren in het hout naar binnen kan slaan. Handig van Jetgaz is, dat de kleinste patroon, de clic-patroon. geschikt is voor de verfafbrander type Chaluclic evenals voor de Jet-Flam. Solderen met Jetgaz Voor het solderen met gas kunnen we gebruik maken van de Chalubraz 730 of de Chalubraz Electronic, met electronische ontsteking. Deze Chalu- braz kan worden aangesloten op de grote 5 ltr. Jetgaztank. Er zijn echter ook kleine typen, aan te sluiten op de tankjes type 200 of type 400. Mogelykheden genoeg De zoëven genoemde Jet-Flam is ide aal voor het aansteken van een open haard of voor de Barbecue. Dal laat ste is extra belangrijk, want elk jaar weer zijn er mensen met ernstige brandwonden door verkeerd of over matig gebruik van spiritus. Het aan steken van het houtkool of de specia le briketten met Jetgaz ds absoluut veilig. Chalujet is ook handig bij bv. email leren, een hobby die steeds meer in zwang komt en waarvoor handige doe-het-zelfpakketten overal te koop zijn. 1000 dealers, in ons land Jetgazdealers vindt u overal in ons land, ter zijner ruim 1000 terwijl er in Europa over' de 100.000 dealers klaar staan. Behalve het gebruik door doe-het- zelvers heeft Jetgaz ook een "hele se rie handige campingaccessoires voor verlichting, koken en verwarmen. Meer informaties kunt u krijgen bij Neerlamdia, Marconistraat 13 in Ede. Veel voorkomende pijngebie- den voor een infarct: Symptomen Eerste hulp Als u zit te schrijven of te hand werken hebt u meestal een extra lichtje nodig. Hang het links van u op wanneer u rechtshandig bent en rechts als u linkshandig bent, U voor komt daarmee dat uw hand een on gewenste schaduw heeft. Scherpe poten van stoelen of berg meubels kunnen pool en rugweefsel van uw vloerbedekking te zwaar be lasten en op die plekken snellere slij tage bewerkstelligen. Gebruik dus plastic doppen. Wees ook voorzichtig met zand: het is scherp en valt tus sen de poolhaartjes, die daardoor als we erop gaan staan, doorgesneden kunnen worden. Bij de deur een flin ke ruige mat vangt dit euyel op., Het T-shirt dat meegaat op vakantie kan een leuk souvenir worden door er (plaats)namen of handtekeningen op te borduren. Schrijf "de namen op shirt en leg ze met splitzijde in steel of kettingsteken onuitwisbaar vast. Zijn na de vakantie uw juwelen dof geworden door zande.d., geen pro bleem. Dof geworden steentjes bij voorbeeld in ringen of broche kunt u in een schaaltje leggen met een scheutje benzine, daarna goed afdro gen en hen in een schoon doekje rol len om bij te laten komen. Dof geworden zilveren sieraden knappen weer helemaal op van een bad in een schaal met een beetje soda, lauw water en een stuk alumi niumfolie. In verschillende speciaalzaken kunt u bikini's kopen waarvan de broekjes en beha's afzonderlijk kunnen wor den verkocht! (uni en gedessineerd) Op die manier kunt u veel variaties dragen. In Limburg komt de herfst meestal iets later en de lente iets vroeger. Iets om aan te denken als u niet aan vaste vakantietijd gebonden bent en u goedkope vakantiemogelijkheden zoekt. Een rauwe huid met rode puntjes moet met harde hand bestreden wor den. Masseer de huid met een harde massageborstel en wrijf hem droog met een ruwe handdoek. Daarna be handelen met de een of andere crème. Dan kunt u rustig uw blote benen tonen tijdens de vakantie. Een kwart van de slachtoffers van geweldsmisdrijven zou de dadeh helemaal geen straf willen geven. Dat is de uiterst verrassende konkiusie van een onderzoek onder 300 slachtoffers van geweldsmisdrijven, dat werd uitgevoerd door mr. J. van Dijk en mevr. mr. A. Dürmig van het Criminologisch Insti tuut van de universiteit te Nijmegen. Slechts 10% van de slachtoffers van geweldsmisdrijven zou de dader zwaar gestraft willen zien met een straf, langer dan zes maanden. De twee onderzoekers meenden wel, dat de over heid voor het slachtoffer de opvang op het politiebureau zou moeten ver beteren. Overigens bleek dat slachtoffers die op een of andere manier op vang ondervonden bij de politie zeer tevreden bleken over het optreden van de politie. Met name gold dat voor vrouwen, die slachtoffer van een zeden- delikt waren geworden. Het Is al weer enkele jaren geleden dat. Willem Duys in zijn toenmalige televisieprogramma „Voor de vuist een echtpaar interviewde, welks doch tertje het slachtoffer was geworden van een ernstig zedendelikt. Duys stelde toen dat de dader hard moest worden aangepakt, maar ongetwijfeld tot verbazing van vele televisiekijkers bleken de ouders van het slachtoffer tje ten opzichte van de dader een heel wat milder oordeel te koesteren en eisten zij geen keiharde vergel dingsmaatregelen. Deze lankmoedige houding druiste ln tegen het verwachtingspatroon van de meeste mensen, die uitgaan van de veronderstelling, dat slachtoffers van (geweids) misdrijven veelal met het schuim om de mond woedend met de vuist naar de dader zwaaien en om strenge straffen roepen. Niemand zou het juist de slachtoffers van een ge weldsmisdrijf kwalijk nemen als zij tegen de daders hoge straffen zouden eisen, maar het merkwaardige is nu juist, dat vele slachtoffers van ge weldsmisdrijven een veel lankmoedi ger houding ten opzichte van de dader aannemen dan derden, die helemaal niet door een delikt zijn getroffen, maar daarvan alleen via de krant of via horen-zeggen kermis hebben ge nomen. Dat feit werd niet alleen bevestigd in genoemde televisie-uitzending, maar ook door onderzoek van de twee Nijmeegse kriminologen. Hoe hebben zij hun onderzoek opgezet? In het blad „Kri", orgaan van de vereniging van reklasseringsinstellimgen, worden daarover nadere mededelingen ge daan. Mr. Van Dijk en mr. Dümig onder zochten de gegevens van 300 slacht offers van geweldsmisdrijven. Met 207 slachtoffers werd binnen 14 dagen na het misdrijfs een interview gehouden. Liefst 94%-van de slachtoffers wilde meewerken aan het onderzoek, een zeer hoog percentage, waaruit blijkt hoe groot de behoefte van deze men sen was om nog eens te praten over hetgeen hen was overkomen, Van de vrouwen, onder wie 31 het slachtoffer waren geworden van een seksueel ge- wel dsdelikt, weigerde zelfs .niemand medewerking aan het onderzoek. Geen kloof De emoties van het slachtoffer staan in dit onderzoek dus centraal. De on derzoekers achten dit ook reëel. Zij erkennen dat vergelding van een misdrijf een gegeven is, maar die moet dan wel georiënteerd zijn op de gevoelens van het slachtoffer zelf. Vergelding om onlustgevoelens in de samenleving te bevredigen beschou wen zij als sentimenten, die vaak he lemaal niet door het delikt zelf zijn opgeroepen. De onlustgevoelens van het slachtoffer zijn reëler. Het verrassende is nu, dat blijkens dit onderzoek een kwart van de slachtoffers van geweldsdelikten de dader helemaal geen straf zou willen geven. Elechts 10% van de slachtof fers zou de dader zwaar gestraft wil len zien. De rest zou, als zij de straf maat voor „hun" dader mocht bepa len, maar weinig uitkomen boven het gemiddelde van de rechter. Er be staat dus, in tegenstelling tot wat veelal wordt beweerd, geen grote kloof tussen de door de slachtoffers gewenste straffen en de in werkelijk heid door de rechter opgelegde straf fen. Het onderzoek van de Nijmeegse kri minologen leverde nog meer belang wekkende feiten op over de relatie dader-slachtoffer. In liefst 40 van de gevallen kenden dader en slacht offer elkaar. Vrouwelijke slachtoffers bleken veel minder vaak door een vreemde te zijn mishandeld dan man nen (vrouwen in 24% van de geval len, mannen 44%). Bij bijna de helft van de delikten zijn er aanwijzingen dat het slacht offer op een of andere manier aanlei ding heeft gegeven. Voor eenderde van de misdrijven was de aanleiding, volgens de dader, mondelinge of li chamelijke provokatie van het slacht offer; in de helft van de gevallen werd deze bewering door het slacht offer onderschreven! Bijna de helft van alle daders en een derde deel van de slachtoffers was op het moment van het misdrijf onder invloed van alkohol. Van de veertien gevallen van messetrekkerij hadden dertien slacht offers op een of andere manier aan leiding gegeven tot het delikt. „Dron ken" slachtoffers liepen ernstiger let sel op dan „nuchteren". Hulp Vooral vrouwelijke slachtoffers van geweldsdelikten blijken vaak behoef te aan hlup te hebben. Bij mannen kwam men minder gemakkelijk met de hulpbehoefte voor de dag, maar het lage aantal weigeringen voor een interview met de onderzoekers geeft aan, dat ook onder de mannen een behoefte bestond alle facetten van het delikt eens met iemand uit te praten. De onderzoekers menen, dat de op vang van slachtoffers op het politie bureau verbeterd zou moeten wor den, door b.v andere instrukties aan de rechercheurs. Hulpverlening aan het slachtoffer past niet in de huidi ge taakopvatting van de politieman, die in de eerste plaats de zaak wil rondkrijgen en zich derhalve meer konsentreert op de dader dan op het slachtoffer. Overigens toonden verschillende slachtoffers zich zeer tevreden over het optreden van de politie. Vooral vrouwen die slachtoffer waren ge worden van een aanranding lieten zich in deze zin uit. Kennelijk weet de zedenpolitie dit soort slachtoffers adekwaat op te vangen. Opvang, ook bij andere politie-afdelingen, zou door het slachtoffer zeer gewaardeerd wor den. De onderzoekers wijzen er tenslotte nog op, dat de politie voor slachtof fers van geweldsdelikten een goede mogelijkheid zou moeten hebben om direkt sociale hulpdiensten in te scha kelen. Een experiment met een cen trum voor begeleiding van slachtof fers van delikten zou in dit verband aanbeveling kunnen verdienen, middenvoor in de borst een of ovenbui beide 1. Hevig samentrek kende pijn midden voor in de borst. 2. Pijn houdt langer dan 5 minuten aan, ook als men rustig zit of ligt. 3. Transpireren en onrust, misselijk heid en braken kunnen voorkomen. 4. Pijn kan uitstralen naar hals, rug of armen. N.B. Korte, scherpe steken op één plaats op de borst wijzen vrijwel nooit op een hartinfract. 1. Bel onmiddelijk de arts, de GG GD of het ziekenhuis. 2. Patiënt rustig laten liggen in afwach ting van medische hulp. Kortademige pa tiënten kunnen het best wachten in zithouding. 3. Vermijdt emotie of inspanning. 4. Belangrijk is een zo spoedig moge lijke opname in een ziekenhuis met een hartbewakings- afdelang. Een eenvoudig onderwerp voor een foto behoeft helemaal geen saai plaatje op te leveren. Net zo min is het waar dat een eenvoudige camera slechts ge schikt is voor simpele kiekjes. Of de fotograaf de beschikking heeft over een soms tienduizenden guldens kostende uitrusting of dat hij ongecompliceerd wil werken met een cassette apparaat zoals de Kodak Instamatic camera, uiteindelijk maakt hjj de foto met zijn persoonlijke visie. De wijze waarop hij zijn opname standpunt kiest, maakt hij de foto in vierkant, in liggend of in staand formaat, dat zijn een paar beslissin gen waarmee hij de inhoud van zijn foto vorm geeft. Het eenvoudige onderwerp; een jon gen die zijn fiets repareert, wordt een uitstekende foto omdat de foto graaf zijn onderwerp niet precies in het midden zet en omdat hij het por tret in een kader, het fietswiel, zet. Zo'n foto is met vrijwel elk type camera te maken. 11 Terwyl de „grote film" zoals die in de bioscopen draait of via de TV, al sinds 1927 een stem heeft, draaien duizenden amateurfilmers hun film nog stom - zonder geluid. De oorzaak daarvan is in hoofdzaak, het gebrek aan technische kennis of een bepaalde angst om zelf geluid bjj die film op te nemen. De filmapparatuur tot voor 1974 gaf in hoofdzaak de mogelijkheid tot het z.g. na-synchroniseren, waarbij men via een platenspeler en recorder geluid aan de film toevoegen kon. Een gesproken toelichting, een commentaar gaf nog niet zoveel problemen, maar lipsynchroniteit met „sprekende mensen of kinderen" op het doek, was voor velen een onhaalbare kaart. Geluid op de film tijdens de opname Medio 1974 echter lanceerde Kodak een gloednieuw systeem, het z.g. Ek- tasoundsysteem. Daarbij werd gebruik gemaakt van een speciale film die aan de zijkanten Was voorzien van een magnetisch geluidsspoor. Deze film kon worden geladen in een ge luidscamera, die in feite was voorzien van een kleine bandrecorder. Een toonkop in de camera zorgt dat alle geluiden opgevangen door een „op de camera aangesloten microfoon" wor den vastgelegd. Logisch dat op deze wijze het „ge luid bij uw film" geen enkel pro bleem meer geeft. De film kan wor den afgedraaid op een geluidsprojec- tor als bv. de Eumig HYS o.i.d. en al'les wat bij de opname hoorbaar was, komt tegelijk dus volstrekt syn chroon op het scherm en uit de luid spreker. Nieuwe soundcamera's Bolex 580 en Bolex 550 XL sound Sinds jaren al kent de veeleisende filmamateur de naam Bolex (Pail- lard). Van dit merk zijn nu sinds kort twee typen in de handel ge komen. De Bolex Sound 580 en de Bolex 550 XL sound. Beide typen lijken als twee druppels water op elkaar en het geluidsgedeel te van beide is ook exact gelijk. De Bolex 550 XL echter heeft een bij zonder lichtsterk objectief, nl. f 1 1,2, een aparte meetcel naast het objec tief, waardoor lichtverlies wordt voorkomen. Een effectieve vlinderopening van 220°, in plaats van de normale 150°. Wordt de camera geladen met een extra gevoelige film van 160 ASA 23 Dltf 'dan filmt de camera „wat het oog ziet". U kunt dus bij normaal huiskamerlicht filmen, zonder hulp van een filimzon. Het diafragma is daarbij zo gecon strueerd dat dit zich extra ver sluit wanneer men bij gewoon daglicht filmt (1 45) zodat men niet meteen van film behoeft te verwisselen. De Bolex 580 sound De Bolex 580 heeft een extreem groot zoombereik (telebereik), nl. tot 8 x, zodat verder verwijderde objecten gemakkelijk dichterbij getrokken kunnen worden. De camera is der halve ideaal voor reportagewerk! Automatisch Zowel de belichting als de geluids- oj: me worden volautomatisch gere geld. Daarbij moet even worden aan gestipt dat er een dubbele controle is op de geluidsopname. Tijdens het filmen met geluid is een knipperlicht zichtbaar in de zoeker. Een oortele foon aan te sluiten op de camera werkt zowel tijdens het filmen als met stilstaande camera. In kort bestek De beide Bolexen hebben een mo gelijkheid tot het aansluiten van een afstandsbedieningskabel, zodat men dieren kan filmen en hun geluid op nemen, alsook wanneer u zelf op de film komen voor een interview. De Bolex 580 met zijn 8 vouddg zoomobjectief, begint al met de forse groothoek van 7 mm, zodat kleine kamers groter worden. Het objectief gaat van 7-60 mm. Afstandsinstelling van 1.50 mtr. tot oneindig. Zoomen kan zowel met de hand, als motorisch geschieden. Wanneer u in de volle tel'estand wil filmen, dus met 60 mm., gebruik dan het los bij te leveren vederlichte eenbeen statief, zodat u stabiele opnamen krijgt. De camera's bezitten een mogelijk heid tot het maken van z.g. fade-ins en fade-outs, waarbij het beeld lang zaam donker wordt, of lichter wordt. Men kan gebruik maken van bat terijen of van een oplaadbare NC- accu welke laatste 1000 keer herlaad- baar is, accu en laadapparaat zijn los bij te leveren. Bij de Bolex geen witte beeldjes meer tussen twee scene's. De electro- nisch gestuurde vlinker(sluiter) stopt abrupt in de sluitpositie. Een losse intervaltimer is bij te le veren, zodat u bijzonder fraaie truc opnamen kunt maken van b.v. >pen- bloeiende bloemen. Eindelijk eens een filmtelwerk dat zelf instelbaar is, zodat gedeeltelijk gebruikte films weer rustig kunnen worden geladen en opgefilmd, zonder dat u opnees voor „joker" staat te draaien. Wat ziet U in de zoeker? Een groot en nelder zoekerbeeld, met micro-instelraster voor snel en zuiver instellen. Diafragmaschaal met waarschu wingssignaal tegen over- of onder belichting. Waarschuwingslampje dat u nog maar 1 meter film over hebt, of als de film op is, ofdat uw cassette niet goed transporteert. Knippersignaal dat de geluidop name goed verloopt. We zouden nog door kunnen gaan Over het instelbare oculair, over de handige extra's die bij te leveren zijn. Hoofdzaak is dat Bolex ons twee nieuwe kwaliteitscamera's brengt, met een ideale mogelijkheid nu eens levend geluid bij de eigen film te krijgen, zonder kopzorg. Het zal U wellicht bekend zyn, dat de blindenbibliotheken in Nederland dc lektuur voor blinden en slechtzienden verzorgen. Dat diezelfde blindenbibliotheken ook lektuur in gesproken vorm uitgeven is helaas nog lang niet algemeen bekend, terwijl juist déze vorm van lek- tuurvoorziening zo belangrijk is. „Gesproken Boeken" worden nl. gratis uit geleend aan iedereen, die een gewoon boek niet of moeilijk kan lezen of hanteren. Een „Gesproken Boek" is een hoe veelheid banden of cassettes, waarop de volledige tekst van een gewoon boek staat voorgelezen. Evenals alle andere lektuurverstrek- kende instellingen op dit gebied (Am sterdam, Ermelo, Grave en Den Haag) beschikt de Le Sage ten Broek Bi bliotheek uit Nijmegen (voorheen Grave) over een aantal eigen studio's, waar deze boeken op de band wor den voorgelezen en daarna op ban den en cassettes worden gekopieerd. De Le Sage ten Broek Bibliotheek beschikt over een voorraad van on geveer 10.000 titels voor „spoelman den" en ongeveer 3500 titels op cas settes. Voor wie is het „Gesproken Boek" bestemd? Iedereen, diie op de een of andere manier moeilijkheden heeft met het lezen of hanteren van een gewoon boek, komt voor het gebruik van het „Gesproken Boek" in aanmerking. We denken hierbij niet alleen aan bijv. langdurig bedlegerigen, zware hartpatiënten, spastici, reumapatiënten e.d., maar ook aan de grote groep mensen, die op latere leeftijd slech ter gaan zien, het lezen vermoeiend gaan vinden of er hoofdpijn van krijgen. Ook zij mogen gratis van de „Gesproken Boeken" gebruik maken. Gratis? Ja, inderdaad, dankzij subsidies van Rijk, provincies en gemeenten kun nen deze „Gesproken Boeken" gratis worden uitgeleend. Ja, het is zelfs zó, dat ook het verzenden gratis is. Vol gens een overeenkomst met de P.T.T. mogen ook „Gesproken Boeken" port vrij verzonden worden. Het is echter wel noodzakelijk, dat U zelf voor de aanschaf van een band- of cassetterecorder zorgt. Is dit fi nancieel niet mogelijk, dan wijzen wij er op, dat er binnen het kader van onze wetgeving verschillende mo gelijkheden zijn om voor een gehele of gedeeltelijke vergoeding van de aanschaffingskosten in aanmerking te komen. Hoe wordt men lid? Heel eenvoudig! U geeft uw naam en adres door aan de blindenbibliotheek en u ontvangt dan een pakketje in- lichtingenmateriaal. Hierbij bevindt zich ook een aanmeldingsformulier. Dat formulier hoeft u alleen maar in gevuld te retourneren en u wordt als „lezer" van de bibliotheek ingeschre ven. U kunt ook de katalogus aanvragen, zodat u steeds zelf uw keuze kunt bepalen. Vele duizenden mensen, die om de een of andere reden niet meer in staat waren zelf te lezen, kunnen door de „Gesproken Boeken en Tijd schriften" weer van lektuur genie ten. Ja, ook van gesproken tijdschrif ten, want voor een kleine vergoe ding kan men zich abonneren op bijv. de „Speaker", gesproken perio diek van Utrecht en omgeving of op bijv. de „Mixer", gesproken periodiek voor 't Gooi. Helaas zijn er nog steeds teveel men sen, die deze lektuurvoorziening niet kennen of denken, dat het alleen voor visueel gehandicapten is. Mocht u in uw familie- of kennissen kring iemand kennen, voor wie het „Gesproken Boek" een uitkomst kan zijn, maak hem dan opmerkzaam op deze mogelijkheid. Inlichtingen worden u graag ver strekt door de heer M. van Wely, studiochef, Studio Utrecht, Catharij- nesingel 14, Utrecht, tel. 030-319278, of door de Le Sage ten Broek Biblio theek, Panovenlaan 1, Nijmegen, tel. 080-231445. ZomerZon Terrasjes met mensen in fleurige kleren. Een natuur vol kleurrijk bloeiende planten. Wie verlangt er niet naar al die vrolijkheid? Een zonnetje in huis Ook in ons interieur laten wij ons verlangen naar kleur en fleur steeds duidelijker naar voren komen. Witte muren krijgen een gekleurd belang, waarbij er sinds kort een duidelijke tendens naar levendiger dessins valt waar te nemen. In moderne, eigen tijdse wandbekleding-kollekties, zoals Mayfair wandvinyl, vinden wij hier van sprekende voorbeelden. Eigenlijk hebben de gordijnstoffen de ze ontwikkeling ingezet. De zware, donkere gordijnen van vroeger zijn vervangen door lichte weefsels in vriendelijke, vrolijke kleuren. Rolgordijnen Als jonge loot onder de gordijnen, maakt het rolgordijn snel opgang. Hiertoe dragen zijn vrolijke kleuren en dessins, naast het gemak zeker aanzienlijk bij. Om van deze frisse fleurigheid ook in de keuken en de badkamer te kunnen genieten, is er nu een rolgordijn ver krijgbaar, dat water en zeep zeker niet schuwt. Dit Sombrero rolgordijn is gemaakt van een mooie kwaliteit vinyl, waarvan iedere vuilaanslag in een handomdraai te verwijderen is. Tevens is het door iedereen gemakke lijk zelf op maat te maken en aan te brengen. Het wordt geleverd in een doe-het-zelf-uitvoering, waarbij alle benodigde onderdelen plus gebruiks aanwijzing in een heldere koker zijn verpakt. Meer informatie kunt u krijgen bij Sombrero, Postbus 79, Weesp. Sombrero, een zonnetje in huis....

Soester Courant | 1975 | | pagina 9