Het „Enghenbergje" gekuisd CDA-wijkraadleden willen vacatures opgevuld zien Nieuw kursusprogramma Artishock KEUKENSHOW IN SOEST INSCHRIJVING CURSUSJAAR 1975/76 26 jaar Koningin Wilhelmina Fonds 21-31 augustus collecte in Soest SCHIPPER Grote winkelruit ingegooid PvdA laat kiezers in de kou staan Oplossing kruiswoordpuzzel VW-NIEUWS TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Bromfietser verleende geen voorrang Bloemboeketjes van de week Popconcert in Openluchttheater Soester meisje in Baarn door paard omver gelopen Amnesty Centrum weer geopend Onopgeloste joyriding Controle op café-sluitingstijd HOMEE DE SPIEKERSJOP Koop nooit zomaar een vliegticket Vraag eerst ITÉ-prijzen Overwegboom vernield WIE HEEFT DE BREEDSTE TAPIJT-V00RDEEL- K0LLEKTIE IN DE OMTREK? MIDI TAPIJT SHDP MIDDELMAN INSTITUUT HULSCHER Soester Courant van donderdag 14 augustus 1975 Mogelijk toch vlugger dan het raads- Wilt u op korte termijn het historiï lid Jan Visser verwacht heeft is het sche monument het Enghenbergje historisch monumentje „het Enghen ontdoen van de rotzooi die er op ligt bergje" op onze Eng schoongemaakt. Dat het nodig was, is wel gebleken. Drie vrachtwagens vol vuil kwamen er af. Het nu weer schoon en dan wachten we maar af hoe lang dat zo blijft. Te vaak blijkt immers dat ie dereen de mond vol heeft over het Visser vroeg het college van burge meester en wethouders op 15 juli j.1. de Molenweg af te sluiten voor gemo toriseerd verkeer en, als tweede: behoud van het milieu, maar dat slechts weinigen iets willen doen om de natuur „schoon" te houden. Het Enghenbergje behoorde vroeger toe aan de Ned. Hervormde Bemeente Soest, maar kwam met de overdracht van de begraafplaats aan de Veldweg in gemeentebezit. Het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding bestaat 26 jaar. In 1974 werd het 25-jarig bestaan herdacht in de Westerkerk in Amsterdam, waarbjj de diepgemeende wens werd geuit dat een volgend jubileum niet meer nodig zou zyn. Op 29 november 1974 werd, met een grootse televisieuitzending door de NCRV, de grootste inzamelingsaktie ooit in Nederland gehouden, onderstreept. De aktie „Geven voor Leven" werd door het Nederlandse volk gesteund op een manier zoals dit alleen in Nederland mogelijk is. Niet alleen de ruim 70 miljoen die bijeen werd gebracht stemde tot vreugde en dankbaarheid. Het feit, dat ons volk hiermede be wees dat het diepe ernst maakt met de aanpak van het kankerbestrijdings- vraagstuk is minstens zo verheugend. Daarom ziet het Koningin Wilhelmina Fonds met bijzonder groot vertrou wen de komende kollekte tegemoet, die zal worden gehouden tussen 21 en 31 augustus a.s. Een kollekte, die nog steeds bitter noodzakelijk is. Er is wel een enorm bedrag binnegekomen uit Geven- voor-Leven, doch dat is in de eerste plaats bestemd voor een meer-jaren- plan op het gebied van kanker-bij- jeudigen. En hoewel de algehele kan kerbestrijding daarvan natuurlijk zal profiteren, moet het werk op al het andere gebied kunnen doorgaan, Zal zelfs moeten worden uitgebreid Vele jaren en vele miljoenen zullen nog nodig zijn om de lopende projekten tot een goed einde te brengen. Dat goede einde is het verlossen van de mens van de voortdurende dreiging van de vijand Kanker Wanneer u dus binnenkort een kollek- tant ontmoet, op straat of aan uw huisdeur, geef dan met gulle hand om dit goede einde van het gehele kan- kervraagstuk te bespoedigen. Geef Het kan ook per giro: nummer 26000, KWF, Amsterdam. Elk bedrag is wel kom, maar graag zoveel als u missen kunt. Het is ook voor uzelf Het adres van het komité Soest is Plas weg 52, telefoon 13202, INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) TELEFOON 02155-10304* Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur U kunt tevens kijken naar: Wand-en vloertegels Plavuizen 'Houten wanden en plalondschrolen Kuck wanden Parketvloeren Vouwdeuren- Gewone en - gellneêrde deuren Een winkelruit, groot 2.15 x 3.05 mtr., van de winkel van de banketbakker G. R. aan de Buys Ballotlaan te Soes- terberg werd door onbekenden met 'n baksteen ingegooid. De baksteen werd in de winkel aangetroffen. De daders zijn spoorloos. Uit de winkel wordt niets vermist, De CDA-afgevaardigden in de Soesterbergse wijkraad zyn bezorgd over de gang van zaken met betrekking tot het optimaal functioneren van dit voor Soesterberg in het leven geroepen advies-orgaan van de gemeenteraad van Soest. De wykraad is sinds het aantal leden met ingang van de nieuwe zit. tingsperiode vorig jaar december, op elf gebracht werd, nauwelijks compleet geweest. Slechts één vergadering waren alle elf leden aanwezig en dat was de vergadering van 13 februari IJ. toen de heer N. P. Eken geïnstalleerd werd. Hoofdschuldige is naar de mening van de woordvoerders van het CDA, mej. H. P. Lensink en de heer C. J. M. van Rijthoven, het bestuur van de afdeling Soest van de PvdA. Zij is niet in staat gebleken kandidaten naar voren te schuiven, die de vacatures moeten bezetten. PvdA-vacatures, wel te verstaan, want de beide andere fracties (WD en CDA) hebben daar naar gebleken is, geen moeite mee. 5 nov. van vorig jaar trad de nieu we .Wijkraadverordening Soesterberg' in werking, die door de gemeenteraad op 16 mei daaraan voorafgaand, was vastgesteld. Het aantal leden werd, vergeleken met de vorige zittingspe riode, van 7 op 11 gebracht. Zij wor den door het college van burgemees ter en wethouders benoemd „op schrif telijke voordracht van de politieke groeperingen, welke aan de laatstelijk gehouden verkiezing voor leden van de raad der gemeente Soest hebben deelgenomen en bij die verkiezingen tenminste 1/11 gedeelte van het totaal van de In de wijk uitgebrachte gel dige stemmen hebben verkregen". Het CDA mocht vijf leden „leveren"; de WD vier en de PvdA twee. De PvdA had er op het moment van de installatie slechts één beschikbaar: de heer H. J. Bakker. Op 13 februari *75 volgde de installatie van het tweede PvdA-wijkraadlid, de heer Eken. Met een brief van 4 april deelde de heer Eken mee, dat hij ln verband met verhuizing ontslag nam; met een brief van 13 mei deelde de heer H. J. Bak ker mee, dat hij om gezondheidsrede nen moest bedanken. Nu vier maan den later bestaan beide vacatures nog steeds en er zijn geen tekenen die er RestauRAnt ?,öe koate öuinen" BIRKSTRAAT 108 - SOEST Langs de weg naar Amersfoort TELEFOON 02155-17224 Deze week o.a. GEMENGD KOUD VLEES, bestaande uit rosbief, frikandeau en ham, aardappelsalade, gemengde salade, ravigottesaus ƒ8,50 Afhaalprijs 7,50 op wijzen dat er spoedig in voorzien zal zijn. Beter verliep dat bij de WD, waar mevrouw M. H. van der Linden-Ten Hoeve op 9 april bedankte. Haar plaats werd Ingenomen door de heer J. A. Strengers, reeds in de volgende vergadering. Bij het CDA gaat mevrouw M. C. F. Wauters-Brekelmans bedanken, we gens verhuizing. Zij wordt, mogelijk reeds in de septembervergadering, op gevolgd door de heer Th. Sluis, wo nende aan de Banningstraat. Ook de PvdA kwam met een kandi daat, de heer Kwint, maar tijdens de installatie-vergadering trok hij zich terug. Mej. Lensink: „Ongeveer 400 Soester- bergers stemden PvdA, ook toch wel om de partij in de wijkraad vertegen woordigd te zien. Die stemmers wor den nu door het bestuur in de steek gelaten. Dat is wel niet onze zorg, maar wij betreuren het wel dat de wijkraad daardoor incompleet is". Die mening wordt ook door de heer Van Rijthoven gedeeld, die er de aan dacht op vestigt, dat daardoor ook een zetel in het dagelijks bestuur onbezet is. „Dat belemmert een vlotte werk wijze; óók in de commissies, die nu altijd gevormd worden door bijna de zelfde leden. Het ls voor ons van be lang dat de wijkraad compleet is en als de PvdA die twee leden niet heeft, laat dan de WD en het CDA de va catures opvullen", aldus de heer Van Rijthoven. Hij wijst er op, dat in de wijkraad- verordening in artikel 20 is bepaald, dat zij die hun ontslag hebben Inge zonden, lid van de wijkraad blijven „totdat ln hun opvolging is voorzien". De heer Eken verhuisde echter en vol doet niet meer aan de bepaling van artikel 17: „benoembaar zijn de bewo ners van het desbetreffende gebieds deel". Het is een tegenstrijdigheid, die uit de verordening gehaald moet worden, dan wel moet er een oplossing voor gevonden worden dat op andere wijze in de vacature kan worden voorzien. CDA-wykraadlid, de heer C. J. M. van Rijthoven. De mening gaat nu postvatten, dat het PvdA-bestuur Soesterberg be schouwt als een „aanhangsel van Soest". Juffrouw Lensink: „In Soest zijn ze aktief, maar het is toch te gek dat voor de wijkraad niet twee ge schikte kandidaten gevonden kunnen worden. Dat geeft anders wel te den ken". Het CDA is bezorgd en hoopt dat er spoedig een oplossing voor gevonden wordt. HORIZONTAAL 1 kapstok. 7 trepaan. 13 Lia. 14 aan zien. 16 rio. 17 artis. 19 uit. 20 koest. 22 e.k. 23 opeen. 25 nn. 26 por. 28 Bep. 29 lel. 31 aar. 33 el. 34 tafel. 35 ven 37 me. 38 ribes. 40 rekenen. 42 fok 44 Ger. 45 naderen. 48 retig. 50 in 51 nor. 52 schijn. 54 ka. 55 ets. 57 gat 59 hok. 60 mam. 61To. 63 lente. 65 Po. 66 aroma. 69 toe. 70 pekel. 72 nee. 73 lorgnet. 76 era, 77 dilemma, 78 da teren. VERTICAAL1 klapper. 2 air. 3 pater. 4 tas. 5 o.a. 6 knuppel. 7 titel. 8 re. 9 enk. 10 arena. 11 ais. 12 noteren. 15 zie. 18 ik. 21 on. 23 oef. 24. nevel. 27 olifant. 28 bas. 30 lek. 32 Amerika 34 teken. 36 negen. 39 bod. 41 net. 43 Oeral. 45 niemand. 46 rog. 47. och tend. 48 rijk. 49 gamelan. 53 hoe. stoel. 58 tetra. 60 moker. 62 om. 64 nog. 65 p.e. 67 rei. 68 alm, 70 PTT, 71 ere, 74 O.M, 75 e.a, „Grenzeloos vrij" is de titel van een boekwerkje, dat u 'n blik gunt in de toeristische perspectieven van de Be nelux. Mocht u een reisje willen ma ken over de grenzen van onze zuider buren, dan kan dit tijdschrift u een goede gids zijn met een groot aantal ideëen. U kunt het gratis aan ons kan toor komen halen. Wanneer u in de tijd van de golven de roggevelden in Salland mocht ver toeven, moet u niet verzuimen de Sal- landse Oogstfeesten in Raalte bij te wonen. Ze worden gehouden van 26 tot 30 augustus. U kunt dan de oogst- praalwagens zien,waaraan wekenlang gewerkt is en de dorswedstrijden kun nen beginnen nadat de pastoor, de dominee en de burgemeester als eer sten de dorsknuppel hebben geheven. Er is eveneens Stöppelhaenenmarkt en Kermis. Op elke woensdag tot en met 27 augustus wordt er ook een Sallandse bottermarkt gehouden. Gedurende de gehele maand augustus op de zondagen om half drie kunt u genieten van de zomergrammofoon- platenconcerten in de Pekingtuin aan de Javalaan te Baarn. Deze concerten worden weer georganiseerd door Pho- nogram International B.V., in samen werking met de V.V.V, en de Stich ting Pekingtuin. Zaterdag 23 augustus a.s. kunt u wan delen met de Chr. Wandelsportvereni ging „Olympia", t.w. de 18e Paleis Soestdijktocht. U kunt kiezen uit 6, 12, 18 of 25 kilometer. Start en finish zijn bij het Verenigingsgebouw Emmakerk aan de Regentesselaan van 10.30 tot 14.30 uur. Na 11 augustus bedraagt het inschrijfgeld ƒ2,25 per persoon. Voor een fijne fietstocht kunt u op 16 augustus nog in Veenendaal terecht, waar de Valei-tocht wordt gereden. De afstand is 25 of 50 kilometer en de start is om 9.00 uur. Verdere inlich tingen bij de V.V.V. Ede, Misschien bracht u nog nooit een be zoek aan het Kijk- en Luistermuseum in Bennekom. Wellicht kan dit het doel zijn van een tochtje op één van uw vrije dagen. Kijken kunt u naar het verleden in Bennekom, foto's, ge bruiksvoorwerpen, kanten mutsen, ge reedschappen enz. en luisteren naar speeldozen en klavieren uit de 19e en 20e eeuw. Het museum is geopend tot 19 september, van dinsdag tot en met zaterdag, van 14.00 tot 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 16.00 uur. Wij blijven nog even op de Veluwe en vertellen u vast, dat van 27 tot 30 augustus in Ede weer een heideweek gehouden zal worden. Wanneer wij het programma lezen, zal het een ge weldige gebeurtenis worden. Genoem de programma's liggen aan ons kan toor op u te wachten. Op de donderdagen 21, 28 augustus en 4 september zal het Amsterdams Phil- harmonisch Orkest in de Westerkerk te Amsterdam 3 zomerconcerten" van' Mozart geven. De dirigent van alle concerten is Anton Kersjes De solist van het eerste concert in de drie is Herman Krebbers, viool. De aanvang is 20.15 uur. De prijs der kaarten is ƒ5,per concert en u kunt hiervoor bij ons kaarten reserveren. Komt u hiervoor even aan de balie Voor wie nog geen kennis maakte met onze kadobonnen vertellen wij nogeens dat deze verkrijgbaar zijn in de waar den ƒ5,-; ƒ10,-; /-15,-; 20,- en ƒ25,-. U kunt ze in een zeer groot aantal Soester zaken besteden, Tel. 033 - 2 90 87 Eng, Du, Fr, Sp, Ital, Ned. EFFEKTIEVE TALENSTUDIE Op cte splitsing VeMweg-Kolonteweg verleende de 59-janiige bromfietser H. K. geen vrije dioorgang aan de auto mobilist D. van den B. (33) uit Amersfoort. De bromfietser werd ge schept en bleef met verwondingen aan het onderlichaam op het wegdek liggen. Hij werd met de ambulance- auto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Namens tien Soester bedrijven zijn vandaag bioemboeketten bezorgd bij de famdiliie A. Diekman, Paulus Pot- terlaan 5; de familie E. van Looyen- goed, Paulus Potterlaan 26; de familie G. de Boer, Hoog Soestdijk, flat 318; mevrouw W. Bicker.Kroon, Hoog Soestdijk, flat 205 en de familie A. Holitnop, Nassaulaan 6. Aan deze wekelijkse bloemenhulde werken mee: Slagerij Van Asch, Van Weedestraat 66; Wijnhandel Brouwer, Steenhoffstraat 66; Juwelier Colitlco, Van Weedestraat 9b; Banketbakkerij Dogterom, Torenstraat 6; Homee, Spiekersjop, Steenhoffstraat 66; Bar 't Luykje, Steenhoffstraat 47; Bloe menmagazijn Oranjezon, Torenstraat 13a; Algemene Bank Nederland, Van Weedestraat en Soesterbergsestraat; Pannenkoekenboerderij De Smlckel, Lange Brinkweg en de Soester Cou rant, Van Weedestraat 29, Op 31 augustus as. zal er in het openluchttheater aan de Soesterberg. sestraat een popconcert gegeven wor den waaraan medewerken de Neder landse formatie Crypto en de Engelse band Steve Gibbons. Met ernstige inwendige kneuzingen is de 19-jarige mej. L. W. uit Soest via het Baarnse ziekenhuis naar het Aca demisch Ziekenhuis te Utrecht ge bracht. Zij werd zaterdagavond om streeks half negen op een fietspad in de bossen achter het restaurant Groot Kievitsdal aan de Hilversumsestraat- weg onder Baarn, omvergelopen door een op hol geslagen paard, dat zijn ruiter had afgeworpen. Het paard werd bereden door een dame ujt Amsterdam en was afkomstig uit een Soester manege. Met ingang van zaterdag 16 augustus a.s. zal het Amnesty Centrum aan de Middelwijkstraat 72 (zijingang) weer geopend zijn. Iedere woensdagavond van 7 tot 9 en zaterdagmoren van 10 tot 12 uur kan men hier informatie Inwinnen over het werk van Amnesty Interna tional, boeken en publicaties gratis lenen uit de bibliotheek. Ook worden posters en andere Am- nesty-uitgaven verkocht. Scholieren kunnen gratis materiaal en hulp krijgen bij het voorbereiden van een werkstuk of een spreekbeurt. In het Amnesty-centrum is voortdu rend veel gratis materiaal voorhanden dat geheel vrijblijvend wordt ver strekt.. Nadere informatie geeft het secreta riaat van de werkgroep Soest en om streken, W. Beckmanstraat 320, Soest, telefoon 02155-17001. In Soesterberg, in de buurt van het Zeisterspoor, werd de bestelauto van M. M. teruggevonden. De auto, gepar keerd aan de Van Weedestraat, was 's nachts weggenomen. Bij controle bleken de draden doorverbonden te zijn. In het afgelopen weekend heeft de po litie cafè's gecontroleerd op de na leving van de sluitingstijd. Het resul taat viel mee. Aan slechts één eige naar werd een waarschuwing gegeven, STEENHOFFSTR. 66 - SOEST TELEFOON 02155-10880 Wie niet voor een pakket-vakantiereis-met-een-groep voelt en er alleen vliegend op uit ■wil, doet er goed aan by het reisbureau eerst te informeren naar eventuele voordeelpryzen. In ieder geval is hei nooit raadzaam zomaar een vliegticket Nice, Kopenhagen of welke andere bestemming binnen Europa dan ook te kopen, want dan doet men zichzelf tekort. Lissone-Lindeman/Ruys rekent in haar reisvoorlichtingsperiodiek „Me dedelingen" voor, dat de besparingen van tien tot veertig procent kunnen worden bereikt door gebruik te ma ken van de zogenaamde ITé (inclu- sive-toer)-tarieven. Dat zijn arrange menten, waarbij behalve de vliegreis ook het logies ter plaatse wordt gere geld. Aan toepassing van deze tarieven zijn echter wel voorwaarden verbonden die afhankelijk zijn van de bestem ming, de periode waarin wordt ge reisd en de lengte van de reis. In som mige gevallen is men bijvoorbeeld verplicht méér dan een bepaald aan tal dagen weg te blijven. Maar vrij wel altijd springen de voordelen er duidelijk uit. Bij de door Lissone gemaakte verge lijking is men er van uitgegaan, dat men één nacht in een goed hotel ver blijft. In het ene geval rekent men de normale prijs (dus vliegticket en op eigen houtje geregelde overnachting) in het andere geval het gecombineer de tarief bij van tevoren gedane re servering. Het grootste voordeel biedt zo'n ITé- tarief dan voor Athene: normaal 1546 gulden. ITé 960 gulden (een verschil van 38 procent). Andere bestemmin De vrachtwagenchauffeur P. M. H. (29) vernielde met zijn voertuig een halve spoorboom van de overweg bij het station Soest-Zuid. Procesverbaal werd opgemaakt. gen, die er uit springen zijn Rome (26 procent), Boedapest (25 procent) en Barcelona en Milaan (beide 22 pet.). Nog een tip uit „Mededelingen": als u nu toch op zakenreis gaat (binnen Europa en niet langer dan vijf dagen), neem dan uw vrouw eens mee. Zij betaalt dan maar vijftig procent van de normale ticket-prijs. SINDS 1 JULI IS DAT DE (VOORHEEN MIDI TAPIJT) IN HET GROTE WOONCENTRUM VAN direct aan de grote weg Soest/Amersloart van Lenneplaan 73 Soest TeL 02155-15612. Koopavond op vrijdag, PS. Parkeren gaaf volop en gratis. Er ls kotfie, tas en een tarnSetspeeiplaats. rERENIBDEj IEDESLANDSE OUDERWIJS IHSTELLIHGEI MOLENSTRAAT 11 TELEFOON 12900 TYPEN STENO BEDRIJFSCORRESPONDENTIE PRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN MIDDEN ST ANDSOPLEIDIN G CONVERSATIE Frans, Duits, Engels, Spaans, Italiaans NEDERLANDSE TAAL ALG. ONTWIKKELING KANTOORASSISTENTE SECRETARESSE Aanmelding: dagelyks aan ons Instituut. Geheel conform de doelstelling van de kunstenaarsvereniging Artishock, een konstruktieve bydrage te leveren aan het speciaal-kulturele leven in het al gemeen en in het bizonder in de ge meente Soest", is een interessant kus- susprogramma samengesteld voor het seizoen 1975-'76. Er zyn vele gesprek ken voor gevoerd met de overheid, di verse instanties, de docenten, de kur- sislen en vele anderen en alle erva ringen van vorige seizoenen betref fende financiën, outillage enz. zijn in het programma verwerkt. De belangstelling voor het werk van Artishock stygt; in het afgelopen sei zoen namen 700 kursisten deel aan de een of andere kursus en de laatste twee jaren is het aantal kursusuren met ruim 480 toegenomen. Het seizoen '75-'76 duurt in totaal 34 weken; van 8 september '75 tot 5 juni '76. De eerste week van 8 tot en met 12 september is het Artishockgebouw voor iedereen, óók voor niet-kursis- ten, geopend. In het kantoor kan men Inlichtingen verkrijgen., dan. wel zich laten inschrijven voor een cursus. Dit jaar organiseert Arstishock ook buiten de „eigen" muren een aantal lessen. In samenwerking met het dienstencentrum Honsbergen zijn een 9-tal kursussen geprojekteerd in de goed geoutilleerde kursusruimte van het centrum aan de Wiardi Beekman- straat Bovendien is de gymnastiek zaal van de Mariaschool aan de Ma- riastraat Ingeschakeld voor het geven van de kursus volksdansen. De be langstelling ervoor is bijzonder groot. En dan zijn er tenslotte nog de „open dagen", waarvan er meerdere zullen worden georganiseerd. De eerste op 23 december van 10 tot 18 uur, welke ln het thema van Kerstmis zal staan. 19 kursussen Het programma omvat 19 verschillen de kursussen, te weten: antieke pop pen, ballet, beat- en Amerikaanse dansen, binnenhuisarchitektuur, edel smeden, bloemschikken, film, fotogra fie, grafische technieken, keramiek, kinderkursussen (vrije expressie), mo demaken, projekt-kinderen (thema's van zes weken zoals bewegingsex pressie, muziek, textiele werkvormen, toneel, circus enz.), project-volwasse nen (zeefdrukken, fotografie enz.), te kenen-schilderen, textiele werkvor men, volksdansen, vrije expressie en yoga. In het programmaboekje wordt nauw keurig aangegeven in welk lokaal c.q. de gymzaal van de Mariaschool of Honsbergen, de kursus gegeven wordt met tijd en dag. Ook de namen van de docenten zijn opgenomen. Het kursusgeld is, tenzij anders ver meld bij de toelichting, voor het hele seizoen 170 gulden voor kursusten van 19 jaar en ouder. Kursisten tot en met 18 jaar betalen 80 gulden en het is mogelijk het cursusgeld in twee termijnen te betalen. Er zijn kortin gen op volgens een in het programma opgenomen inkomenstabel en ook voor meer dan twee kinderen uit één gezin. Het programma is rondgestuurd aan oud-kursisten en verder verkrijgbaar in het Artishockgebouw.

Soester Courant | 1975 | | pagina 3