Uitlaten en trekhaken met GRATIS montage de nieuwste mode bij jaaps Bar 't Juk Is scholenbouw in Overhees gegund aan Bredero's Bouwbedrijf met uitsluiting van Soester ondernemers? tlumntje mMm maaswinkel Kinder pulli's Vraag Progressief Soest: Gemeenteraadsagenda Voor uw TYPE-CURSUS Handelsinstituut „PRACTICUM" Meningen van lezers Haantje de voorste en hondengeblaf BLEYLE BLEYLE japonnen deux pièces pullovers blouses en rokken Bleyle kleding J. van Zal Verkoop van Ook 's avonds en 's zaterdags NACHTEGAALWEG - SOEST TELEFOON 16731 Vermiste en gevonden huisdieren SOESTERBERG Excertiemijn gevonden Amerikaanse militairen bekeurd Comité „Vrienden van de Hartstichting" Ml KLEDING I CENTRUM Kinderpantalons Grote keuze in bekende merken. Corduroy maat 140 34?° voor het Bovenste Beste Goedl Officiële mededelingen Bekendmaking Nieuw programma Baarnse Volksuniversiteit 'n bezoekje waard Grolsch en Heineken tap. I I I I I I Alsuwiltvergaderen, vergader dan voor-al- goed in't Zwaantje. Soesterberg 1 augustus treedt in werking: De Wet op de Colportage Soester Courant van donderdag 7 augustus 1975 In de vertraagde scholenbouw In de wijk Overhees schijnt schot te komen, zij het dat het gebeurd op een wijze die vele Soester aannemers en in ieder geval Jan Visser van Progressief Soest, niet zint. Tijdens de zomervacantie (van de heer Visser) zyn er besloten vergaderingen geweest van de onder wijscommissie en van de commissie openbare werken (van beide commissies is de heer Visser lid), waarin blijkbaar sprake is geweest van het verlenen van een machtiging aan het college van burgemeester en wethouders om het bouwbedrijf Bredero als enige te vragen de nieuwe lagere- en kleuterschool in Overhees te bouwen. JAN VISSER ..vóór Soester aannemers.,» Naar aanleiding daarvan vraagt Vis ser aan het college 1. Kunt u motiveren waarom in de zomervakantie op 4 juli j.1. in een extra (besloten vergadering van de onderwijscommissie en de commissie openbare werken het besluit is ge nomen b. en w. te machtigen bouw bedrijf Bredero als „enige" te vragen de nieuwe lagere en kleuterschool te bouwen in Overhees Welke argu menten zijn hierbij gehanteerd 2. Wanneer krijgt de raad inzage in de open begroting die Bredero moet overleggen en wanneer verleent de raad hiervoor een krediet Geschiedt dit op basis van de prijs van de aan nemer of op raming van de architekt 3. Onderschrijft u de mening van de CDA-commissieleden „dat een klein bedrijf, waaronder de Soester bedrij ven vallen, in het algemeen niet een zodanige organisatie hebben, dat een zeer snelle bouw kan worden gegaran deerd" (citaat notulen) 4. Wanneer er zoveel haast bij de bouw was, waarom is dan niet eerder een keuze gemaakt uit de aannemers, die zich al sinds december 1974 voor deze nieuwbouw als serieuze gegadig den hebben aangemeld 5. Bent u met mij van mening, dat, gezien de meerdere toezeggingen van collegezijde en het aandringen van de raad in het verleden om vooral plaat selijke bouwbedrijven tenminste een kans te geven een uitnodiging te krij gen, de thans gevolgde geheime pro cedure zeer betreurenswaardig is 6. Bent u bereid ten aanzien van het tweede complex, waarvoor ook Bre dero is benaderd terwijl de factor tijd" hierbij geen enkele rol kan spe len, een andere procedure te volgen en ten aanzien van het eerste complex alsnog een aantrekkelijke en eerlijke vorm van aanbesteding te hanteren den blieklaan 35 soatt tal. 13091 of 14660 MACHTIG BU&EJi PUUR MATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur De Soester gemeenteraad komt in openbare vergadering bijeen op don derdag 21 augustus, des avonds 19.31 uur, in de zaal van de brandweerka zerne aan de Lange Brinkweg, voor de behandeling van de ondervolgendc agenda 3. Notulen van de vergaderingen van 18 december 1974 en 22 mei 1975. 2. Ingekomen stukken. a. Brief van 10 juli 1975 van het da- gelijksbestuur van de opleidingsschool voor gemeentepolitie „De Boskamp", waarbij worden toegezonden de jaar rekeningen 1974, de le wijziging van de begroting 1975 en de begroting 1976 met voorstel deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen. b. Brief d.d. 23 februari 1975 van de heer G. J. Esendam c.s. inzake ge bruik van een perceel grond nabij de Van Lenneplaan, met voorstel te ant woorden overeenkomstig het bij de stukken ter inzage liggende concept. c. Jaarverslag en jaarrekening 1974, alsmede begroting 1976 van het Gas bedrijf Centraal Nederland, met voor stel met deze jaarstukken en begro ting akkoord te gaan. d. Brief van 4 juli 1975 van de werk groep afbouw woningen Soest, inzake tweede project kasko-woningen, met voorstel te antwoorden overeenkom stig de bij de stukken ter inzage lig gende concept-antwoordbrief. e. Brief d.d. 21 mei 1975 van de heer G. Pothoven inzake het slopen van de schaapskooi aan de Ferd. Huycklaan met voorstel te antwoorden conform de ter inzage gelegde concept-ant woordbrief. f. Brief d.d. 17 juli 1975 van de fa milie W. A. Logtenstein, P. v. d. Bree- merweg 1 te Soest inzake handhaving van een stacaravan, met voorstel deze zaak ter afdoening in handen te stel len van burgemeester en wethouders. g. Brief d.d. 17 juli 1975 van de heer G. M. Wragge te Soest inzake recht van overpad ten behoeve van enige percelen van de heer W. Dorrestein. gelegen aan het 2e Heeserlaantje, met het voorstel het stuk om advies in handen van burgemeester en wethou ders te stellen. h. Brief d.d. 4 juli 1975 van de heer G. Beijen te Soest inzake de portefeuille verdeling in het college van burge meester en wethouders, met voorstel mede te delen, dat dit onderwerp tot de competentie van burgemeester en wethouders behoort. i. Brief d.d. 15 juli 1975 van de "Wijk raad Soesterberg, waarbij een rapport wordt aangeboden van gehouden bij eenkomsten met de inwoners van Soesterberg met voorstel deze brief om advies in handen te stellen van burgemeester en wethouders. j. Brief d.d. 23 juli 1975 van de heren P. H. Walter en J. B. M. Eggink be treffende de verkoopprijzen van gron den voor bijzondere doeleinden in het Soesterveen, met voorstel het stuk om advies in handen te stellen van bur gemeester en wethouders. 3. Standpuntbepaling ten aanzien van de procedure met betrekking tot het ontwerp bestemmingsplan Zuidereng. 4. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van een perceel grond met opstallen, ge legen aan de Bosstraat, aan de Stich ting Voorzieningen Meervoudig Ge handicapte Kinderen Midden-Neder land, p.a. Rembrandtlaan 25 te Doorn. 5. Voorstel tot aankoop van een per ceel bosgrond, gelegen nabij het Mon- nikenbos te Soest, groot 17.730 m2, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 584, van A* Stou- tenburg en cons. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het verstrekken van hypothecaire geldleningen aan ambtenaren. 7. Voorstel tot het uitnemen van gron den uit het grondbedrijf. 8. Voorstel tot de aanleg van vier speelvelden in de wijk 't Hart. 9. Voorstel tot goedkeuring van de begrotingen voor het tweede halfjaar 1975 en voor het jaar 1976 van de Stichting Openbare Leeszaal en Bi bliotheek Soest. 10. Voorstel tot het treffen van voor zieningen aan het halfverharde trai ningsveld bij het sportpark Bosstraat- West. 11. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning (Voorbereidingsbesluit). 12. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanschaf van meubilair voor een leslokaal en het inrichten van de hoofdenkamer tevens berging van de openbare la gere school te Soesterberg. 13. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor aanschaf van leesmateriaal in ver band met nieuwe leesvormen ten be hoeve van de Groen van Prinsterer- school, de Minister de Visserschool en de Savornin Lohmanschool. 14. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet ad ƒ7.331,20 als bijdrage in de kosten voor de aanleg van een zinkput te Soesterberg. 15. Voorstel tot het verlenen van een extra subsidie van ƒ2.800,aan de Vereniging V.V.Z. '49 ten behoeve van de bouw van een clubgebouw aan de Eemweg. 16. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen aanïnabij: a. Rademakerstraat te Soesterberg, van C. Jamin B.V.; b. het Monnikenbos te Soest van erven J. W. Buyze; c. het 2e Heeserlaantje te Soest van W. Dorrestein. 17. Voorstel tot het onttrekken van een deel van de Bakkersweg aan het openbaar verkeer. 18. Voorstel tot verhuur van grond in het plan Overhees, 2e fase, ten be hoeve van de plaatsing van een nood- winkel (supermarkt). 19. Voorstel tot het verlenen van een extra krediet voor de bouw van een magazijn-ruimte en een stalling voor bedrijfsvoertuigen ten behoeve van het gasbedrijf. 20. Voorstel tot het weigeren van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" ten behoeve van de auto-plaatwerkerij annex spuiterij van de heer J. F. M. Lips, gelegen achter Koninginnelaan 140-142 te Soest. 21. Voorstel om in beroep te gaan te gen de beslissing van gedeputeerde staten van Utrecht, waarbij aan ge deelten van het bestemmingsplan „Overhees" goedkeuring is onthouden. naar TORENSTRAAT 2D - SOEST - TELEF. 02155.12100 AANMELDEN dagelijks van 8.30 tot 17.30. 's Avonds 19.00 tot 21.00 uur Bewoners van de Torenflat aan de Weegbreestraat nabij de Smitshof, zijn geen mensen, die met de kippen op stok gaan Er wonen in dit flatgebouw vogels van diverse pluimage, doch in feite zijn het „oudere mensen", die gaarne een behoorlijke nachtrust willen ge nieten. Maar... die nachtrust wordt meestal verstoord bij het krieken van de dag door een „haan", welke helaas niet is gelocaliseerd. Natuurlijk moeten we het „landelijke" niet uit het oog verliezen, maar als het eerste ochtendgloren daar is, wor den de bewoners van hier eerder ge- Met het warme weer zorgt uw modehuis reeds voor de komende herfst De nieuwe herfstkoL lekties zijn oompleet gearriveerd en bevat een schat van nou- veauté's in Geïllustreerde folders worden u op aanvraag toegezonden. De grootste keuze in in Nederland vindt u bij uw modehuis JJLaiiou. tk. J3<nuuUul/ Nachtegaalstraat 16-18, Utrecht, tel.030-332242 noemd flatgebouw getracteerd op een zich steeds herhalend „kukeleku", van de vroege morgen, circa 3 uur, tot on geveer 9 uur des morgens. Persoonlijk wijs ik uitdrukkingen van de hand, die men kan beluisteren in de lift. dan wel in een schaars ge sprek met medewoners zoals: „Die haan moet zijn nek worden omge draaid". Er is êèn zonnekant aan dit „gekuke- leku", je wordt herinnerd iedere dag aan het Bijbelse verhaal waarin Pe trus centraal is gesteld. Maar die on verlaat - die haan - laat het niet bij drie keer kraaien Er moet een mogelijkheid zijn een halt toe te roepen aan dit hanengekraai. Wanneer de haan enigermate is uit gekraaid, dan worden de bewoners van de torenflat vergast op een caco- phonie van luid bLaffende honden. Dit geblaf begint te 8.30 uur des mor gens tot het sluiten van de winkels aan de Smitshof, te stellen op 18.00 uur des avonds. De winkelende dames gaan hun bood schappen doen en binden hun lieve lingsdier vast aan de hier aanwezige miniatuur fietsenrekken. Die honden geraken natuurlijk zeer nerveus wan neer hun bazin ze op deze wijze al leen laat en het janken, huilen en blaffen is niet van de lucht af. Je kunt het beest het niet aanrekenen. Zijn dagverblijf is een flat in de direkte omgeving en dan mag het dier mee - wordt dan zogenaamd uitgelaten - om direkt te worden vastgebonden aan het rek. Over een hondeleven ge sproken. Niemand trekt zich er iets van aan om de hond zijn behoefte te laten doen in de „goot" langs het trottoir. Nee, bij voorkeur in de gazons en de plantsoenen, alwaar de kindertjes, vooral met deze temperatuur, enigs zins vermaak zoeken. Lekker fris Waarschuwingsborden Heeft geen zin. Er staan ook borden bij de Smits hof „Fietsers en bromfietsers afstap pen", maar wat dacht U als voet ganger moet je donders goed uitkij ken niet aangereden te worden. Wat de haan betreft daar kan mis schien een beroep worden gedaan op de hinderwet en wat de honden be treft: is er niet een politieverorde ning Wij allen moeten liefde hebben voor het dier, doch wij hebben het zelf in de hand de moeite te nemen, dat een ander geen overlast wordt aangedaan. Mevr. J. SCHOOR-MARKOVTTS Weegbreestraat 147. Voor al uw AUTO PLAAT- en SPUITWERK Nieuweweg 37 (achterom), Soest Telefoon 02155-1 1018 VERMIST: 1-8: reu, oocker spaniel, goudbruin, grijze snuit, klein litteken op kop, doof, 13 jr., (parkeerhaven Laren, Rijksweg); Goedhart, Schoolkade 12, Assendelft, tel. 02980-81433. 2-8: kater, rood/wit. gecastreerd, 5 jr. „Nobbie"; Parlevlset, Gen. Winkel manstraat 130, Soesterberg, tel. 03463- 2682. 4-8: reu, schapedoes, crème poten, 4 mnd., „Doesje": Bron, Choristenpad 40, Soest, tel. 17541. 4-8: poes. grijs, witte bef, witte punt op snuitje; Swiggelaar, Speenkruid straat 53, Soest, tel. 19937. reu. kruising dog-herder, zwart, hoog op de poten, gele halsband; De Groot, Zandheuvelweg 6, Baarn. 5-8: teef. Duitse herder, grijs/bruin; Nieuwstraat 33, Soest, tel. 19266. kater, wit/grijs/cypers; gecastreerd; Bruyn, Ereprijsstraat 32, Soest, tel. 12734. kater, zwart, witte bef. gecastreerd, l'/s jaar., „Zappa"; Witte, Gallen- kamp Pelsweg 18, Soest. 9-8: schildpad; Clement, Bosstraat 21, tel. 18637. GEVONDEN: 7-8: teef, bastaard, grijs, pl.m. 1 jr, (aan het hek van het Dierentehuis gebonden); Dierentehuis, tel. 13583. 7-8: kater, zwart, wit/zwarte bek, zwart masker, wit halsbandje, V* jaar; Molenstraat 29, tel. 14100. kat, wild, cypers/lapje, (Kolonie- weg), Dierentehuis, Klein Engendaal- weg, tel. 13583. 7-8: kat, cypers, 1 jr; GrimMchuysen, Margrietiaan 123, Zeist, tek 03404- 25121. 11-8: kater, nood/cypers, 5 mnd., (Hoog Soestdijk), Dierentehuis, KI. Engendaalweg, tek 13587. Voor nadere inlichtingen kan men zich in verbinding stellen met het dierenasiel, telefoonnummer 13583; bij geen gehoor nummer 10667 van de vereniging „Amivedi". Mocht u uw vermiste huisdier terugkrijgen, wilt u dat dan ook even aan het dieren asiel doorgeven Bij opgave van vermissing (aan één van beide bovengenoemde telefoon nummers) wordt het zeer op prijs ge steld. dat u een zo volledig mogelijk signalement doorgeeft: kleur, ras, leeftijd, bijzondere kenmerken enz, Door de heer Van de Berg, lddi van de paraclub Icams werd bij de bri gade van de Kon. Marechaussee aan gifte gedaan van het vinden van een landmijn in de nabijheid van het springpunt op de Leusderheide. Na raadpleging van de Explosieven Opruimingsdienst te Culemborg bleek het projekbiel een Nederlandse excer. tiemijn te zijn, die naar de brigade werd overgebracht en later door de E.OD. werd opgehaald. Bij het onderzoek bleek dat men op eigen gelegenheid, heel onvoorzichtig, al aan het sleutelen was geweest aan de landmijn, tijdens een dagje uit op de Leusderhei. Tijdens patrouilles van de Kon. Ma rechaussee werden een viertal Ame rikaanse militairen uit Huis ter Heide bekeurd wegens het rijden van par ticuliere auto's, die diverse technische gebreken, een kapotte uitlaat en in twee gevallen een gladde band had den. Naar aanleiding van een destijds ge hóuden vooriichtingsavond over hart en vaatziekten door de Nederlandse Hartstichting is uit de vele belang stellenden in Soesterberg inmiddels een oomité van de Vrienden van de Hartstichtag gevormd, dat uit de vol gende leden bestaat: voorzitter, H. Snek Kampweg 28; secretaresse: me vrouw J. M. T. H. van Zanten-Tho- mas, Gen. WirikeJlmanstraat 125; 2e secretaresse: mevrouw M. F. C. Wau- ters-Breketanans, Gen. Winkeütman. straat 153; penningmeester: de heer P. Visser, Prof. Lorentelaan 64; 2e pen ningmeester-es: mevrouw F. J. Luyf- Moelenkamp, Prof. Lorentzlaan 24. HILVERSUM 'AMERSFOORT ZEIST Nylon in diverse kleuren. In denim en corduroy.Vele variaties AArn en kleuren. Denim maat140 jjaü De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt ter uitvoe ring van artikel 9 van de Verordening voor de Beroepschriften bekend, dat op maandag 18 augustus 1875 te 15.30 uur ten gemeentehuize van Soest een openbare vergadering van de commis sie zal worden gehouden, waarin de volgende beroepschriften zullen wor den behandeld. 1. het beroepschrift van de Nederland- sche Fotografische Industrie B.V. te Soestduinen tegen de weigering van een bouwvergunning voor het uitbrei den van een bungalow gelegen aan de Sparrenlaan 1; 2. het beroepschrift van de heer H. A. Beusekom, Sophialaan 33 te Soest te gen de weigering van een door hem gevraagde vergunning voor het uit breiden van een garage op een ter rein, gelegen aan de Sophialaan 33 3. het beroepschrift van de heer J. A. Diekman, Paulus Potterlaan 5 te Soest tegen de weigering van een door hem gevraagde vergunning voor het ver bouwen en uitbreiden van een woon huis en een garage met berging op een terrein gelegen aan de Paulus Potterlaan 5. Soest, 12 augustus 1975. De voorzitter voornoemd, J. J. J. M. FESTEN. De volksuniversiteit Baarn biedt voor het seizoen 1975-1976 wederom een uit gebreid programma aan. Daarin z(jn opgenomen voordrachten, excursies, de talencursussen, de creatieve cursussen en algemene cursussen. Verder het abonnement voor vier voorstellingen in theater Gooiland te Hilversum, een jeugdprogramma en enkele cursussen voor de jeugd. De talencursussen omvatten Frans, Engels, Noors, Latijn. Spaans, Duits, Italiaans en Nederlands; cursusprijs is 100 gulden voor twintig lessen, (leden betalen 95 gulden). In het pak ket creatieve cursussen zijn opgeno men ruimtelijk weven en knopen; ba tikken, -wandkleden maken, vrije ex pressie, karweitjes in huis, vrij teke nen en bloemschikken. Bovendien worden cursussen creatief weven, te kenen, en keramiek door de Baarnse culturele raad georganiseerd. De cur susprijzen variëren van 60 gulden (8 lessen) tot 135 gulden (22 lessen). De algemene cursussen betreffen cur sussen dramatische expressie; bezig zijn met 'kinderen; binnenhuisarchi tectuur; bridgen; psychologie; kunst geschiedenis; spreekvaardigheid voor jongeren (16-25 jaar) en wëgwijs Ln moderne wiskunde. Voor de jeugd zijn er crusussen creatief spel; tim meren; vrije expressie en volksdan sen. De volksuniversiteit kan dit jaar geen gebruik meer maken van de zalen van „Het Brandpunt". Daarvoor in de plaats is ruimte gevonden in het Cultureel Centrum aan de Rem brandtlaan en in de Kennedy.Mavo. Voor inlichtingen betreffende het pro gramma kan men zich wenden tot het V.U.-kanitoor, geopend op werk dagen van 9 tot 18 uur en gevestigd in het VW-kantoor te Baarn, Sta tionsplein 7, telefoon 02154-6033. Winkelcentrum „Honsbergen" Toch jammer, dat u het met eerder wist. Het had u veel tijd en ergernis bespaard. Wij hebben 'n vergaderzaal, nu eens niet koud en steriel. U wordt vriendelijk op uw wenken bediend en u kunt zonder kwartjes probleemloos parkeren. Tussen Utrechten Amersfoort, centraler kan niet! Maarnuweet.uhet! Sedert 1 augustus j.1. kunnen colporteurs, die ingeschreven moeten z(jn, een aanvraag om inschrijving indienen b(j de Kamer van Koophandel, waar de onderneming, waarin z(j werken is geregistreerd. De verplichting om inge schreven te zijn gaat 3 maanden later, met ingang van 1 november 1975, in. Een en ander is het gevolg van het in werking treden van een deel van de Colportagewet per 1 augustus j.1. De volgende colportage-methoden val len onder de wet A. het zogenaamde „huis-aan-huis" verkopen van goederen; B. het aanprijzen van goederen of diensten aan groepen van personen, die met het doel om deze goederen of diensten te verkopen, zijn bijeen gebracht (bijvoorbeeld tijdens bus tochtjes, in bioscopen, op house-par- ties). Bovendien onderscheidt de wet drie vormen van colportage -kredietcolportage, d.w.z. het via colportage aan de man brengen van geldleningen. Deze vorm van colpor tage zal na 1 augustus verboden zijn. afbetalingscolportage, d.w.z. het te koop aanbieden van goederen en dien sten op aanbetaling. Deze vorm zal na 1 november alleen nog mogen plaats vinden als men is ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. contantcolportage, d.w.z. het te koop aanbieden van goederen en dien sten tegen contante betaling. Afhan kelijk van de methode waarop de con tantcolportage plaatsvindt, gelden er verschillende regels a. voor het huis aan huis verkopen van een aantal goederen en diensten (voornamelijk duurzame gebruiksarti kelen) is een inschrijfgeld vereist. b. voor de contantcolportage aan groe pen van personen is altijd een in schrijving vereist. Ook hier is men verplicht per 1 no vember ingeschreven te zijn. Voor de colportage met boeken, grammofoonplaten en andere goede ren bestemd om gedachten over te' brengen of openbaar te maken, be hoeft men niet te zijn ingeschreven. Ook het huis aan huis verkopen van levensmiddelen aan vaste afnemers is vrij. Voor de inschrijving als colporteur wordt geen eis van geschiktheid ge steld. Wel moet men tenminste 21 jaar oud zijn en beschikken over een door of namens burgemeester en wet houders afgegeven verklaring omtrent het gedrag. Bij de aanvraag om in schrijving moet men ƒ30,betalen. Voor de gevallen waarin in overeen stemming met de Kamer van Koop handel in de aanvrage om inschrij ving automatisch verwerkte gegevens zijn opgenomen, bedraagt het in schrijvingsgeld 15, InschrUvingsbewys De ingeschreven colporteurs ontvan gen een inschrijvingsbewijs, dat zij tijdens hun werkzaamheden bij zich moeten hebben en dat zij op verzoek van een opsporingsambtenaar dienen te tonen. De inschrijving blijft, tenzij de in loondienst zijnde colporteur van werkgever verandert, drie jaar geldig. Een inschrijving als afbetalingscol porteur houdt ook de bevoegdheid in tot het uitoefenen van contantcolpor tage. De inschrijving zal vervallen kunnen worden verklaard als uit klachten blijkt, dat de colporteur zich meerde re malen dan wel in ernstige of om vangrijke mate schuldig heeft ge maakt aan „onbehoorlijk gedrag". In dien de bedrijfsleiding van de onder neming waar zo'n colporteur werkt, niet kan aantonen, dat hij het nodige heeft gedaan om diens onbehoorlijke gedrag te voorkomen, worden ook de inschrijvingen van de andere colpor teurs bij die onderneming vervallen verklaard. Consumentenbescherming Evenals de verplichting tot inschrij ving treedt ook per 1 november de regeling tot bescherming van de con sument in. werking, die het volgende inhoudt: Vereiste van een acte Voor een overeenkomst, afgesloten met een tot inschrijving verplichte colporteur, moet een acte worden op gemaakt, indien de consument in to taal 75,of meer moet betalen. Die acte moet aan een aantal voorschrif ten voldoen. Afkoelinspcriode De consument kan zo'n overéénkomst opzeggen gedurende acht dagen, nadat de acte bij de Kamer van Koophandel is gedagtekend (dit zal de colporteur laten doen). Het beste kan hij, indien hij de overeenkomst wil opzeggen, het formulier van een opzeggingsbrief, dat aan dè acte vastzit, invullen en bin nen 6 dagen nadat hij de overeen komst heeft ondertekend, aangetekend opsturen naar het adres van de onder neming van de colporteur, dat in de acte staat vermeld. Gedurende de af koelingsperiode hoeft de consument niet te betalen en de colporteur het goed niet te leveren. De verplichting om een acte te maken en de afkoelingsperiode gelden ook voor overeenkomsten waarbij boeken, grammofoonplaten enz. worden ver kocht, waarbij de colporteur dus niet hoeft te zijn ingeschreven. Bij de Kamer van Koophandel te Amersfoort. Arnhemseweg 23. tel. 033- 12964, toestel 16, zijn nadere inlich tingen te verkrijgen. f

Soester Courant | 1975 | | pagina 7