in s ca m want wewiileü verder komen autogordels* vast en zeker NET WINKELMEISJE Slagerij J. den Blanken TWEE ARBEID ERS-RElfSl 01N G vlotte verkoopster 0NDERH0UDSMAN PRESTO b.v. m kankerbestrijding Na aanrijding weggereden Oplichter aangehouden Cor van Tol exposeert in Naarden Amerikaanse aanrijding Herken de voortekenen van een hartinfarcten reageer onmiddellijk Eerste liulp Voor 1500 gulden aan zilver gestolen Milieubelasting in 1976 hoger? Zaterdagmiddag Domconcert Schoolruiten bruin geverfd Amerikaan reed door „rood" Jeugdige „inbrekers" Betrapt bij diefstal van stenen Trouwcirculaires irouwkaarten Drukkerij Smit POLITIE TEL. 19444 mrmr assurantiën een vrouwelijke j administratieve kracht, 1 2 Lenssen+de Wolft GEMEENTE SOEST De N.B.D. dansstudio „Soest" Cursusgeld Z25,- Monuta Stichting SCHOENHANDEL J. A. VAN DORRESTEYN Te koop aangeboden Makelaarskantoor A. EILANDER b.v. TE KOOP SOEST De bewijzen liggen er. Er is vooruitgang in de strijd tegen kanker. En zeker als men er vroeg bij is. Dat onderstreept nog eens het belang van voorlichting en voorzorg. w voor doen aan kanker bij kinderen. U wordt daar overigens in de loop van dit jaar nog uit-1 voerig over op de hoogte gehouden. Maar, om alle lopende uit- bestrü^'^ Het grote fonds dat bijeen gaven, grote onderzoekprojek- werd gebracht door de aktie ten, voorlichting en begelei- „Geven voor Leven" is één van die stappen in de goede richting. Samen maakten wij het mogelijk om echt iets te ding te kunnen voortzetten - in een tijd van schrikbarende kostenstijgingen-blijft er veel geld nodig. Wees blij dat er mensen zijn die u in de 1 komende weken P&" weer om een bij- drage komen vragen. Zij willen iets doen om iedereen die de kankerbestrij ding nodig heeft nieuwe moed te geven. Kans op hoop en genezing. Dat wilt u toch ook? Kollekte Kankerbestrijding Soester Courant van donderdag 21 augustus 1975 Op verzoek van de Soester politie werd in Amesterdam de 35-jarige bankwerker C. A. C. aangehouden, dde betrokken was geweest bij een aanrijding in Soest. Na aanvankelijk ontkent te hebben in Soest geweest te zijn, viel hij door de mand toen getuigen erbij gehaald werden. De aanrijding vond plaats bij de spoorwegovergang bij station Soest- Zuid. Wachtend voor de gesloten bo men, reed C. plotseling achteruit en botste tegen de auto van A. H. op. Zij spraken samen af naar het politie bureau te Soest te gaan. C. hield zich echter niet aan de afspraak en verdween. Via het kentekennummer kon hij opgespoord worden. In Nijmegen werd aangehouden de 22-jarige E. D. Hij heeft inmiddels bekend in maart van dit jaar Studio O. in Soest opgelicht te hebben voor een bedrag van 3500 gulden. Daar voor kreeg hij film- en fotoappara tuur mee, die hij nodig had voor zijn discotheek. Van een discotheek bleek overigens geen sprake te zijn; op en kele onderdelen na werd alle appara tuur direct doorverkocht. De in Soest wonende kunstenaar Cor van Tol exposeert van 16 tot en met 31 augustus tekeningen, gouaches en schilderijen in het raadhuis van Naarden. De tentoonstelling is dage lijks geopend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur. 's Zondags kan men er terecht van 14 tot 17 uur. Bij een aanrijding op de Dolderse- weg in Huis ter Heide liepen twee auto's zware schade op, toen de Ame rikaanse militair L. H. A. met zijn pariculiere auto tegen de gepar keerd staande auto van N. R. Mc. opreed. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Veel voorkomende pijngebie- den voor een infarct: middenvoor in de borst of rug een of beide armen Symptomen 1. Hevig samentrek kende pijn midden voor in de borst. 2. Pijn houdt langer dan 5 minuten aan, ook als men rustig zit of ligt. 3. Transpireren en onrust, misselijk heid en braken kunnen voorkomen. 4. Pijn kan uitstralen naar hals, rug of armen. N.B. Korte, scherpe steken op één plaats op de borst wijzen vrijwel nooit op een hartinfract. 1. Bel onmiddelijk de arts, de GG GD of het ziekenhuis. 2. Patiënt rustig laten liggen in afwach ting van medische hulp. Kortademige pa tiënten kunnen het best wachten in zithouding. 3. Vermijdt emotie of inspanning. 4. Belangrijk is een zo spoedig moge lijke opname in een ziekenhuis met een hartbewakings- afdeling. Bij een inbraak in de woning Hilde- b rand laan 10 is voor 1500 gulden aan ziliveren gebruiksvoorwerpen gestolen. Door de onbekende dader werden meegenomen een zilveren roomstel, een drie-armige kandelaar, een zilve ren suikertang en een peper- en zoutstel van zilver. Men kwam binnen via de tuindeur aan de achterzijde van de woning. Bij de sluiting werd een gat geboord. Bij het provinciaal bestuur ligt een voorstel de milieubelasting voor vol gend jaar te verhogen tot 81 gulden per gezin. Voorgesteld wordt het ta rief te bepalen op 27 gulden per ver- vuilingseenheid en dat tarief was voor dit jaar ƒ21,72. Per gezin komt het in 1976 neer op 3 x 27 gulden of 81 gulden. (1975: 3Vs x ƒ21,72 of 76,02). Oorzaken van de verhoging van de heffing teh opzichte van 1975 zijn on dermeer gelegen in de stijging van de salarissen en van het algemeen prijsniveau, toeneming van de kapi- taallasten mede ten gevolge van voortgaande investeringen. Het voorstel komt donderdag 28 au gustus aan de orde in de vergadering van de financiële commissie van het provinciaal bestuur. In de Utrechtse Domkerk wordt terdagmiddag, 23 augustus, aanvang 15.30 uur een concert gegeven. Door de instrumentale en vokaie groep van de Domcantory, onder leiding van Maarten Kooy, wordt uitgevoerd de cantate „Jesu medne Freude" van Fe> lix Mendelssohn BarthoJdy. De toe gang is vrij. Alle ruiten aan de achterzijde van de Mariasohool bleken met bruine glansverf te zijn dichtgeschilderd. De politie zoekt de knaapjes die htm aversie tegen het schoolgebeuren op deze marnier kenbaar gemaakt hebben. Tijdens een patrouille van de Kon. Marechaussee zag men de Ameri kaanse militair D. A. D. met zijn particuliere auto door rood verkeers licht rijden op de hoek Dolderseweg- Amersfoortseweg. Bovendien brandde er slechts één remlicht. Procesver baal werd opgemaakt. Twee Soesterbergse jongens van 12 en 14 jaar werden door de terrein- opzichter op De Vlasakkers aange troffen in gebouw 113. Via een raam waren zij naar binnen gegaan, waar door enig houtwerk werd beschadigd. De jongens kregen een waarschuwing van de Marechaussee en de ouders zullen de schade bétalen. In de wijk Overhees werd de 51-ja- rige Amersfoorter T. W. van S. op heterdaad betrapt bij diefstal van zogenaamde grasstenen. De beman ning van een surveillance auto van de politie vond dat de man zich ver dacht ophield en bij controle bleek het vermoeden juist. In zijn auto werden twintig stenen aangetroffen. Proces-verbaal -werd opgemaakt. GRAF IN DE KERK. - Als ik de gra ven in oude kerken zie, vraag ik mij af, of ik niet in de kerk begraven kan worden. Of kost dat veel extra? Antwoord: Alleen in de vorstelijke grafkelder van de Nieuwe Kerk te Delft mogen nog personen worden bij gezet. In alle andere kerken is het verboden op grond van de begrafenis wet van 1869. Er is lange tijd een strijd over gevoerd. Reeds in de 18de eeuw gingen er stemmen op, om een halt toe te roepen aan de gewoonte om belangrijke ingezetenen van een plaats in de kerk bij te zetten. Dit om gezondheidsredenen. Maar juist de voorname ingezetenen klemden zich vast aan dit gebruik en wilden graag, dat t.z.t. een grafsteen in de kerk aan hun leven zou herinneren. Pas Napo leon schafte het gebruik af en in 1804 werd dat decreet ook in ons (door de Fransen bezette) land van kracht. Maar op 21 december 1813 stond de prins van Oranje (de latere koning Willem I) het op aandrang van de hogere kringen weer toe. Op advies van de medici volgde in 1828 een nieuw verbod. Dit liet echter uitzon deringen toe. Sinds 1869 mag alleen de Koninklijke familie nog gebruik maken van haar grafkelder. INKOPEN IN A.O.W. - Als een Ne derlander tien jaar in Amerika is ge weest, kan hij zich dan bij terugkeer alsnog inkopen in onze a.o.w. en dan na zijn 65ste hier normaal mee-trek- ken? Hij is 53. Antwoord: Inderdaad is het mogelijk alle sinds het in werking treden van de Algemene Ouderdomswet (1957) verstreken jaren in te kopen, indien betrokkene in Nederland gaat wonen en daardoor voor het eerst verzekerd wordt. Hij moet dan tevens de A.W.W.-premie inkopen. En rente be talen. Maar de inkoop is voor hem voordelig door de inflatie, want de premies van vroeger kunnen nu in slechte gulden worden betaald. Voor een opgave van de verschuldigde be dragen moet belanghebbende zich wenden tot de Sociale Verzekerings bank, bureau beperkte registratie, Apollolaan 15, Amsterdam-Zuid. GEEN MUNTEN VAN 1949. - Waar om zie je nog wel munten van 1948, maar nergens meer munten van 1949? Antwoord: In 1948 werden de laatste munten geslagen met de beeldenaar van koningin Wilhelmina. Op 4 sep tember van dat jaar deed zij afstand van de troon en werd haar dochter Juldana koningin. Er moesten toen nieuwe stempels voor alle Nederland se, Surinaamse, Curacaose en Antilli aanse munten worden aangemaakt. Daardoor zijn er in 1949 geen mun ten met dat jaartal geslagen. Het is trouwens normaal, dat er soms jaren lang geen exemplaren van een be paalde munt worden geslagen, omdat de Rijksmunt dan andere munten aanmaakt waar meer behoefte aan bestaat. W.A.O. en HUWELIJK. - Krijg ik meer of minder w.ax>.-uitkering als ik dat jaar ga trouwen? Ben ik ver plicht dat op te geven? Antwoord: Het is wel van belang, dat u aan de bedrijfsvereniging opgeeft op welke datum u in het huwelijk treedt en wat uw toekomstige adres is. Het maandelijks uitgekeerde be drag wordt dan iets hoger, omdat bij een gehuwde minder belasting wordt afgetrokken dan bij een ongehuwde en ook in de post sociale lasten kan er een correctie komen. De hoogte van de uitkering wegens arbeidson geschiktheid zeLf verandert echter niet. Deze wordt immers gegeven op medisch advies. JEUK. - Wat is jeuk eigenlijk? Iets in je bloed, of zenuwachtigheid van je huid1, of ongerechtigheden' op je vel? Antwoord: Dat is een probleem waar over verscheidene theorieën bestaan. Er zijn echter verschillende soorten irritatie, omdat het kriebellige gevoel op allerlei manieren kan ontstaan, b.v. door insektenbeten (d.w.z. door een gif in het bloed), door huidaan doeningen zoals eczeem (en dan is de huid ziek), maar ook door inwendige ziekten, door koude of warmte, ver der door allerlei medicijnen en door zenuwen. UNESCO. - Waar zit onze perma nente vertegenwoordiger bij de Unes co? Antwoord: Dat is de gevolm. minister S. de Gorter, hoofd van de afd. Cul turele zaken v. d. Nederlandse am- bassade te Parijs, adres: 7-9 Rue Eblé, telefoon 578-61-88. OUDE REKENING. - Ik heb een re- kaning gekregen, dde begint met ge leverde goederen over 1966. Daar heb ik nooit eerder een nota van gehad. Moet ik dat van zoveel jaren terug dan toch nog betalen en van welk Antwoord: Uit uw briel blijkt duide lijk, dat u de goederen wel gekocht en gebruikt hebt. U hebt daar nooit voor betaald. Dan kunt u niet onder de verplichting tot betaling uit komen U had er verstandiger aan gedaan, geregeld de geleverde goede ren te betalen. Als een rekening lang op zich laat waohten, betekent dat niet, dat u maar gratis goederen kunt betrekken en daar zelf op kunt ver dienen. U bent gehouden de gehele nota te voldoen. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd 1 Uitgebreide collectie klassiek en modern. Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152 I onroerende goederen Per 1 september a.s. vragen wij, voor ca. 41 ■maanden, r dde voor ons de assurantieadministratie wil verzorgen en de telefoon aannemen. IZij die enige ervaring hebben opgedaan op assurantie- of makelaarskantoor genieten voorkeur. een de Vredehofstraat 9 fit 1 54 51 B Na kantoortijd H. SMIT fit 1 5910 H Gevraagd NIEUWSTRAAT 23 TELEFOON 12967 Bij het bedrijf gemeentewerken worden ge vraagd die in hoofdzak als bakkenlader werkzaam zul len zijn. Salaris maximaal 1.732,- bruto per maand te verhogen met vuiilwerktoelage en 7,8n/o vakantie, toeslag. Regeling voor werkkleding en rijwieltoelage is van toepassing. Sollicitaties binnen een week na de verschijning van dit blad schriftelijk te richten aan de ddrek- teur van gemeentewerken, Lange Brink weg 77 te Soest, onder vermelding van het vacature nummer 75-13. Gelegenheid voor persoonlijke aanmelding bij de chef van de afdeling onderhoud wegen c.a. op maandag en donderdag, tussen 09.00 en 12.00 uur 's morgens. DANSLES VOOR SCHOLIEREN op dinsdagmiddag DANSLES VOOR SCHOLIEREN en reeds WERKENDE JEUGD op zondagmiddag. Inschrijving uitsluitend telefonisch 02154-3319, tussen 14.00 en 20.00 uur. desgewenst te voldoen in 10 termijnen. Lessen worden gegeven in zaal „Zuid" van het Ver. Gebouw „St. Joseph", Steenhoffstraat 30, Soest, on der toezicht van A. D. van Kralingen, N.B.D. dans- leraar. eervolle laatste verzorging s s V, SsV x Hoofdkantoor Paslaan 28 Apeldoorn. De meeste woningen zijn niet geschikt om een overledene op te baren. Daarom heeft de Monuta Stichting haar eigen, sfeervolle rouwcentra. Ook in uw omgeving is, of komt, er een. Wordt nu deelnemer. In droeve dagen neemt de Monuta Stichting dan veel van uw zorgen over. Wilt u meer Informatie? Schrijf dan op de achterkant van een enveloppe uw naam. Op de voorkant zet U Monuta Stichting, antwoordnummer 262 Apeldoorn. Doe die enveloppe op de bus, zonder postzegel. U ontvangt dan volledige informatie over deelname in ons fonds. Rouwcentra te Apeldoorn; Ugchelen; Amersfoort; Dieren; Drachten; Ede; Gouda; Harderwijk; Steenwljk; Utrecht; Zeist; Zwolle en straks ook Voorthuizen en Bunschoten. Voor onze schoenbandel, waar de klant nog koning is, zoeken wij een Liefst met ervaring in onze branche. Natuurlijk een vijfdaagse werkweek en over het salaris worden we het beslist wel eens. Neem eens contact op met Van Weedestraat 44 - Soest - Tel. 02155 -18109 (Na zes uur 's avonds 13195) Op korte termijn hebben wij plaats voor een ervaren- Gegadigde dient naast zin voor orde te beschik ken over handigheid in het onderhoud van ma chines, motoren; kunnen autorijdèn (BE), en in dien nodig ook kunnen timmeren, schilderen, metselen. Voor deze afwisselende functie komt ook een oudere man of minder valide in aanmerking, mits voldaan wondt aan onze voorwaarden. Aanmelden persoonlijk, na telefonische afspraak, -Op' maandag- en dinsdagavond' a.s. van 19 tot 21 uur- KERKPAD Z.Z. 13 TELEFOON 11250 Aan één der mooiste lanen, Bartolottdlaan, een HELFT VAN DUBBELE VILLA met garage en geheel vrij gelegen tuin, zeer zonnig. Achter garage hobbyschuur. Ind.: entree, grote living met parketvloer (9.40 x 3.80) met opensL deuren naar zonneterras. Moderne keuken met aanbouw voor apparatuur. Kelder, toilet. Boven: 2 gr. slaapkamers, 1 klei nere. Een der grote sik. heeft groot balcon en deur naar moderne badkamer met ligbad, dubb. v.w., tollet en aansL wasmachine. Grote zolder met vaste trap, waar men nog kamer(s) bij zou kunnen maken, is al helemaal afgetimmerd. Centraleverwarming gas. Electr. bedrading is geheel vernieuwd, huis is juist afgeschilderd, dus in prima staat van on derhoud. Koopsom ƒ245.000,-. Inlichtingen NASSAULAAN 34 te BAARN - TEL. 02154-2000 Makelaardij 6 g. I Afiurantlamakalaan (Oir. R. K. Lantlng mak. tak.) I (NVA aiiurantlaao'v Vrijstaand voormalig BOEREN-WOON- HU7S, gelegen aan de Koninginnelaan. Het huis bevat in totaal o.a. 8 kamers, 2 badkamers, 2 keukens, is (gedeeltelijk) voorzien van c.v. en bevindt zich in goede staat. Perceelsgrootte: ruim 800 m2. Door de indeling is dit pand bijzonder ge schikt voor dubbele bewoning en biedt hierdoor aan bijv. een jong gezin een unieke mogelijkheid om met lage lasten een eigen woning te verwerven. Koopsom 128.500,- k.k. (Laat u eens vrijblijvend informeren om trent de zeer gunstige hypotheekmogelijk heden). Oplevering: op korte termijn, indien ge wenst geheel ontruimd. Soest, Valeriaansiraat 185 Telefoon: 02159-11055* (4 lijnen) Bussum, Brinklaan 28 Telefoon 02155-11831 (b.g.g. 17170) l%SsN(dat® ze't doen <b- Jjonlngin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding Hoop op leven Steun de kollekte die binnenkort wordt gehouden, of wordt lid Tnliehtinfron dooreenjaarlijksebijdragevanf5,-testortenopgiro26000 Centraal Bureau Kwi voor de K v ten name van KWF Amsterdam, onder vermelding „Lidmaatschap". Koninginneweg 28, Amsterdam. Thl 02072P

Soester Courant | 1975 | | pagina 4