sportnieuws Overdekt instructiebad De Turf Geslaagde 18e Paleis-Soestdijk-tocht Geslaagd jengdtoernooi „Soest-Zuid" Tennisver. „Soest-Zuid" kreeg oefenkooi VOOR AL UW SPORTEN RECREATIEF ZWEMMEN Knickerbockers ongeslagen kampioen Slotlaan 130, Zeist, tel.03404-12407 SPORTHUIS I. D. VAN VUGT Opstellingen V.V.Z.-elftaUen Nederlaagtoernooi om het Koningin Emma Monument SEC Vt Gooi 1 2-2 Jebbink, Pureveen en Van Essen assisteren bij SEC-zondag UITKNIPPEN Waldeck Pyrmontlaan 47 - Soest OPENINGSTIJDEN september 1975 t/m april 1976') bewaren Telefoon 18838 BEWAREN UITKNIPPEN Afscheidswedstrijd Ab Hoover Red Stars sluit eerste toernooien met wisselend succes af ZIEKENAUTO - TEL 12727 POLITIE - TEL. 19444 Brandweer Tel. 13333 - ."V (m- 2 P V. Juliana Post Wedvlucht vanaf Orleans Soester Courant van donderdag 28 augustus 1975 Ondanks het tegenvallende deelnemersaantal van 650 is de 18e editie van de zaterdag gehouden Paleis Soestdyktocht, georganiseerd door de christelijke wandelsportvereniging Olympia, onder auspiciën van de Prov. Chr. Wandel sport Bond afd. Utrecht, een sukses geworden. De starttijd kon door een ieder zelf worden bepaald vanaf half elf 's morgens, behalve voor de wandelgroepen die in aanmerking wensten te komen voor een prijs. Deze startten om twee uur met het muziekkorps P.V.O., met majo rettes en puppyrettes, voorop. Dit korps gaf op het startterrein enige shows. Er waren parkoersen uitgezet van 6, 12, 18, en 25 kilometer. De 6 km. ging door de Koninklijke Domeinen in de omgeving van het Kon. Paleis ter wijl de route van de 12 en 18 km. ricihtin/g Staatsbos voerden. De 25 km. ging bovendien door het landgoed Pijnenburg. Men kon genieten van fraaie stukjes natuurschoon met de dn bloeistaande heide. Eén probleem voor Olympia was, dat na een flinke regenbui een klein gedeelte van de route blank kwam te staan. Dat was bij de tunnel van de Emmabrug in Baarn maar met een korte omleiding voor de deelnemers was dit probleem snel opgelost. De deelnemers kwamen o.a. uit Dordrecht, Gouda, Groningen, Voorthuizen en Aalsmeer. Langs de route's stond een deskun dige jury bestaandeuit de heren A. de Best, Hoogland; X. Rosenkrantz, Hilversum; H. Ruitenberg, Amersfoort J. Boerdam, Utrecht; en E, van Kloos ter, De Bilt, om de groepen te be oordelen, waarbij o.a. werd gelet op het gedrag in het verkeer, het in de pas lopen, het tenue en de leiding. Namens de jury reikte de heer de Best de prijzen uit voor de 6 en 12 km. De uitslag voor de 6 km., waarvoor negen groepen hadden ingeschreven was: 1. Speeltuinver. Beter Spelen, Gonkum 506 pnt. 2. Cailimero, Meppel 491 pnt. en 3. Trekvogels, Amersfoort 476 pynten. Op de 12 km. streden dertien groe pen om de hoogste eer. De jury be sliste: 1. Calimero, Meppel 578 pun ten. 2. Prins Bemhard, Leerdam 541 pnt. en 3. D.E.S., Rotterdam 527 pun ten. Op de overige afstanden, de 18 en 25 km. wandelden geen groepen maar wel een opvallend aantal indi viduele wandelaars. De 40 cm. hoge wisselbeker met in scriptie, destijds aan Olympia geschon- De wandelaars van de 18e Paleis Soestdfjktocht passeerden op hun route natuurlek ook het Paleis Soest dijk. Foto: Herman van Dam ken, was voor de groep met het hoogste aantal punten van de dag, de wandelsportvereniging Calimero uit Meppel, met hun 578 punten op de 12 km. Zij wonnen de wissel prijs voor de tweede achtereenvolgende keer. Als Cailimero volgend jaar de wissel- beker wederom weet te bemachtigen blijft het haar definitief bezit. Iedere deelnemer ontving na afloop een fraaie medaille met lint, met de afbeelding van de Nederlandse Leeuw Voor iedere vereniging was er een groepsprijs. Na de prijsuitreiking bedankte de heer De Best het muziekkorps PVO voor de begeleiding van de wande laars en de leden van het Ned. Rode Kruis, die nagenoeg niet in aktie be hoefde te komen. Bovendien betrok hij de overige juryleden in zijn dank en niet in de laatste plaats de organi satoren, de heren W. A. Suman, L. Vogel en D. W. Brood met hun 34 medewerkers voor het vele werk dat zij verzetten. Door een 7-1 overwinning zijn- de Knickerbockers ingeslagen kampioen van de districtsklasse Midden-Nederland. Dit kampioenschap houdt tevens een promotie in maar de tweede-klasse van de Honkbal Bond. Door deze winst hebben de Soester Honkballers, onder leiding van coach Rob van der Gaast, een gedeelte gerealiseerd van een groots opgezet vijf-jaren-plan, dat beoogt tophonkbal in Soest te krijgen. Voor de wedstrijd van afgelopen za terdag hadden de tegenstanders van de Knickerbockers ook nog een the oretische kans op het kampioenschap. De Knickerbockers hadden echter aan één punt vo-ldoende om zich kampioen te mogen noemen. In het uiterst span nend duel zag het er lang naar uit dat VHC de Knickerbockers nog even van het kampioenschap af kon hou den. Door honkslagen van Beckers en Van Hall scoorden de Veenendalers een punt in de tweede innings. Tot en met de zesde innings bleef deze 0-1 stand ongewijzigd. De spanning werd op en om het veld steeds dui delijker te merken. Pas in de zevende innings konden de Soesters scoren. Een honkslag van Frans Nauwelaerts stelde George Scarborough in staat te scoren. Nauwelaerts zelf kon ook nog scoren op een honkslag van Eric van der Burgh, die de beste slagman was met twee honkslagen uit vier beurten, In de achtste innings lieten de Knic kerbockers het talrijk aanwezige pu bliek niet langer in spanning. Maar met de warme zomer dagen heeft uw mode huis de nieuwe herfst- kolllekt-ie gereed gemaakt Nu xs alles klaar. Een prachtige rijke kollektie wacht op uw bezoek HANRO jersey japonnen deux pieces pullovers blouses rokken HANRO nachthemden morgenjaponnen U zult prettig keuze kunnen maken uit de prachtige sortering. De uitgebreide geïllustreerde folder wordt u op aanvraag toegezonden. Uw modehuis liefst tien slagmensen kwamen in de ze innings aan slag. Henk Lagerweij, Pim Brugman, Henk Prior, Geonge Scarborough en Kees van Leeuwen konden scoren. De Venedaal weipers Farber en van de Boventoamp kre gen vier zoevende hokslagen om de oren en hun velders lieten hen in deze innings nog tweemaal in de steeg. De 7-1 eindstand was be reikt en de Knickerbockers werden overtigend ongeslagen kampioen. Aanvoerder Prior kon na afloop lachend de bloemen in ontvangst ne men: „In: het begin van het seizoen zag ik het somber in. Maar liefst twaalf goede Amerikanen werden door onze nieuwe coach Rob van der Gaast uit het team gezet. Er bleef één Amerikaan over, George Scar borough, en verder waren er met uit zondering van een drietal routiniers alleen maar hele jonge spelers. Er is ontstellend veel talent. En dat was onze kraoht dat we zo ontzettend in de breedte zijn gegroeid. Zo konden we bijvoorbeeld de blessure van Theo Kellner, die nog al lang heeft ge duurd goed opvangen. Zelfs in die periode dat Kellner niet kon spelen waren we niet te verslaan". Werpresultaten: Knickerbockers: Theo Kellner: 6-0-6-1, VHC Beckers, V. d. Bocenkamp en Farber: 5-3-8-4. Programma: De Knickerbockers spe len a.s. zaterdag de laatste competi tiewedstrijd van dit seizoen uit om 14.30 uur tegen BSCU in Utrecht. NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi VVZ 3 - EDO 3 A. Smimk, D. de Boer, H. Poot, H. Ddemers, T. Donk, R. de Landmeter, A. v. d. Breemer, J. Akkerman, C. Koopman, H. Voortjes, Y. Huisman, C. Jongkind. Aanvang wedstrijd 14.30 uur. VEENSCHE BOYS 3 - VVZ 4 H. v. d. Brink, L. Hilhorst, J. Broek- huyzen, P. Hoek, T. en F. Bunnik, H. Hunnego, G. v. d. Grift, J. v. Doorn, W. Huyink, B. Buys, W. Hilhorst en P. Foekens. De westrijd begint 16.00 uur. VEENSCHE BOYS 3 - VVZ 5 J. van Eijk, W. v. d. Meer, J. Cam- pen, J. Brouwer, W. Floor, C. Bie- mans, G. Floor, F. van Hornsveld, H. Kruiswijk, J. A. Kampen, A. van Wijk, A. van Neerbos, P. Voortjes, L. de Groot en G. Kok. De wedstrijd beginit om 16.00 uur. In de nederlaag-wedstrijd heeft Sec afgelopen zondag tegen 't Gooi 1 uit Hilversum krachtig partij gegeven. In het begin was het een gelijk op gaande wedstrijd met een iets meer aanvallend Gooi. Reeds na 5 minuten spelen was het de Hilversumse ploeg die op vrij ge lukkige wijze de score opende 0-1, wat ook de ruststand werd. Reeds na 5 minuten in de tweede helft kwam Cees Dorrestein alleen voor de Gooi- keeper maar zijn schot ging hoog over. Met een sublieme kopbal wist het Gooi keeper Van der Vaart te 'verschalken en leidde met 0-2. Maar Sec ging door; hard zwoegen op het middenveld door Timmer, Van Zanten en Van der Meer werd be loond en met een zeer hard schot wist Piet van Hunen, altijd gevaar lijk, onhoudbaar voor de Hilversumse doel verdediger de stand op 1-2 te brengen. Tv - g minuten voor het einde werd Cees Dorrestein onderuit gehaald en de subliem leidende scheidsrechter Hoogeweg uit Bussum legde de bal op de elfmeterstip. Cees Dorrestein ging achter de bal, maar de Gooi- keeper keerde het niet sterk in ge schoten schot. Sec werd steeds siterker en drong aan. Ries van de Hoed stimuleerde als aanvoerder zijn ploeg en in de 29e minuut na rust had men succes. Dick Lammerse op links wist op fraaie wijze te doelpunten 2-2. Een nuttige oefenwedstrijd werd door Sec hiermede afgesloten. Komende zondag, om 14,30 uur speelt Sec aan de Bosstraat met als tegenstander het sterke W.I.V.O.S. uit Amsterdam. SEC 2 - 't Gooi 2 4-0 In een snelle wedstrijd heeft Sec 2 met 4-0 gewonnen van 't Gooi 2. Na 10' rhmuten scoorde Dick Pureveen voor Sec 1-0. In de tweede helft gaf Jan van Veenendaal een voorzet naar Willem Dorrestein en het was 2-0. Eén kwartier voor het einde was het weer Pureveen die 3-0 scoorde. Met een strafschop maakte Herman Bos man. die een .zeer goede wedstrijd sp'èbldér er 4^0 van. Een volkomen verdiende zege van Sec 2, 99 99 Maandag 9.45-10.45 uur (65 19.00-20.00 uur 21.00-22.00 uur Dinsdag 9.45-10.45 uur 19.00- 21.30 uur (zwemvereniging) Woensdag: 14.00-15.00 uur 15.00-16.00 uur 16.00- 17.00 uur 17.00-18.00 uur 19.00-20.00 uur 20.00 - 21.00 uur 21.00-22.00 uur Donderdag'. Vrijdag Zaterdag Zondag 9.00- 21.00- 9.00- 8.00- 11.00- 12.00- 13.00 - (zwemvereniging) (zwemvereniging) 9.45-10.45 uur 19.00 - 21.30 uur -12.00 uur - 22.00 uur ,.„-12.00 uur (zwemvereniging) 13.00-14.00 uur 14.00 -15.00 uur 15.00-16.00 uur 16.00-17.00 uur -10.00 uur (zwemvereniging) -12.00 uur -13.00 uur -14.00 uur Wijzigingen voorbehouden. In Herfst-, Kerst-, Voorjaars- en Paasvakantie geldt een afwijkend rooster dat tijdig zal wonden gepubliceerd. BELANGRIJK Het recreatief zwemmen (uit- en aankleden inbegrepen) is gesteld op één uur, volgens bovenvermeld rooster. Er is geen bewaakte garderobe. Neem daarom nooit kostbare voorwerpen of veel geld mee naar het zwembad. Wij nemen geen enkele verantwoordelijkheid voor vermissing, diefstal, enz. ZWEMLESSEN Inlichtingen en insehrijfkaarten uitsluitend bij Bureau Sportstichting (naast Raadhuis), Steenhoffetraat 6a, telefoon 16744 - toeestel 258. Na dertig jaar actief voetbal neemt Ab Hooyer van SEC zaterdag a.s. afscheid van het actieve voetbal. In een wedstrijd op het SEC-etrrein, de clu/b waarin Ab Hooyer als 9-jarige zijn voetballoopbaan begon. Ab Hooyer zal in strijd tegen Baarn aantreden met zijn SEC-veteranen- elfital, waarin tijdens deze wedstrijd zullen spelen: Bertus van Essen, Bal- tus Burgman, Wim Pothoven, Joop Jebbink, Joop van Maanen, Henk Huyink, Leo van Breukelen, Henk Maassen, Wout de Bruin, Jan Veld huizen, Joop Westerveld, Jan Snel lenburg, Tonnie Dasselaar, Lammert Ruttenberg en Henk Kamphorst. De strijd tegen Baarn, waarin o.a. Ab Hooyers broer Dirk uitkomt, zal geleid worden door SEC-veteranen- coach Willem Pureveen Sr. Na afloop van de wedstrijd zal Ab Hooyer door het SEC bestuur worden gehuldigd. Hij speelde vele jaren in de jeugd- elftallen van Baarn en reeds als 17- jarige werd hij opgesteld in Baarn 1, dat toén in de derde klasse KNVB speelde. Na Baarn werd Ab Hooyer betaald voetballer bij 't Gooi, waarin hij speelde met Rinus Schaap. Na 't Gooi volgde Donar. Tenslotte werd Ab door verhuizing naar Soest lid van Soest en was jarenlang een ge waardeerde kracht in SEC 1, daarna in SEC 2 en de laatste vijf jaren aanvoerder van het SEC-veteranen- team. Afgelopen weekeinde vertrokken vijf teams van de Soester basketbalver eniging The Red Stars naar Schiedam, waar zij deelnamen aan het door Juventus georganiseerde toernooi. Het waren de eerste wapenfeiten van een nieuw seizoen en duidelijk is, dat het wedstrijdritme by sommige spelers nog ver weg Is. Met name de eerste wedstrijden in dit toernooi waren voor alle teams nogal probleemvol. Naar- mate echter het toernooi verstreek begon het spelpeil zich weer iets in gun stige zin te veranderen. Het eerste damesteam, en het eerste en tweede herenteam behaalden een derde plaats. De jongens adspiranten b, ingedeeld bij de junioren, wisten toch nog een fraaie tweede plaats te veroveren en de meisjes junioren A •ïiigïï Tennisvereniging Soest-Zuid kan terugzien op een uitstekend geslaagd evene ment. Volta, LTC Soest en Soest-Zuid brachten hun eerste twee competitie teams in de arena die streden om negen bekers, beschikbaar gesteld door „Tip-Top" en „Nic van Dam". Er werden geen hele wedstrijden ge speeld maar de bedoeling was in een half uur tijd zoveel mogelijk games te bemachtigen zodoende vermeed men lange partijen en was men in staat tegen steeds weer anderen te tennisen. Na de singles was de strijd nog vol ledig open, door voortreffelijke pres taties van Margreet Kuiper en Joop Dooper nam de LTC Soest de leiding. Soest-Zuid lag door de goede ver richtingen van Kees Keyzer en Ed win Abbring ook nog zeer goed in de race. Volta was tegen het kruit van de twee Soester equipss niet opgewassen en moest genoegen nemen met de laatste plaats. Na de dubbels waren de kaarten echter definitief gesdhud, de herendubbel Peter Bake-Roel van Beek van de LTC Soest was in een uur goed voor twintig games en me de door hen nestelde de LTC Soest zich nog vaster op de eerste plaats. Volta was inmiddels wat dichter bij Soest-Zuid gekomen. Soest-Zuid stel- De uitreiking van de wisselbeker aan de juniorenleidster van de LTC Soest, mevrouw Citeur, door de heer M. Lock, Op de achtergrond de teams met links daarnaast de heren Van Dam en Kyzer. Foto: Herman van Dam de bij de mixeddubbel echter orde op zaken door Volta terug te werpen maar moest lijdzaam toezien hoe ook de LTC Soest de gemengddubbel op zijn naam wist te brengen. Al met al konden twaalf junioren en mevrouw Smit, die het geheel zo voortreffelijk had georganiseerd, te rug zien op een geslaagd toernooi werden eerste op het sfeervolle toer nooi. Met de wetenschap dat er voor het nieuwe seizoen nog hard getraind zal moeten worden vertrok de caravaan weer richting Soest. Komende weekeinde naar Rotterdam en in Beukendal Soest Voor het komende weekeinde staan weer veel aktiviteiten op het pro gramma. In totaal gaan er dit week einde negen teams naar Rotterdam, waar zij te gast zullen zijn bij de verening Alexamdria. Dicht bij huis wordt er ook volop gebasketbald en wel in de eigen sporthal Beukendal, waar de Baarnse basketbalvereniging Top Stars een toernooi organiseert op zaterdag en zondag. Aan dit toernooi wordt door vier Red Stars teams deelgenomen. Eerste bekerronde thuis voor heren en jongens. Zowel de heren ais de jongens juni oren A hébben in de bekerwedstrijd hun eerste wedstrijd thuis geloot. De ze beide wedstrijden zullen worden gespeeld op zaterdag 6 september a.s. De jongens zullen in Beukendal om zeven uur ontvangen Vademo Stars. Een onbekende tegenstander voor de Soester Jongens, die hiermee een test ondergaan voor het nieuwe seizoen. De heren zullen hierna op het hoofd- veld om half negen Exfla's ontvan gen. Een team vol met routiniers, waarin diverse spelers van Flamingo, die hun nadagen slijten in Exfla's. De entree voor deze wedstrijden zijn 1,— per persoon voor niet-Red Stars leden. Door deze „oefenmuur" met kooi geheel door de eigen leden te laten bouwen, verdiende de Tennisvereniging „Soest-Zuid" enige duizenden guldens. Door de heer Papa, die het leeuwenaandeel in de opbouw had, werd de kooi za terdagmiddag feestelijk geopend. Foto: Herman van Dam Bovengenoemde vereniging nam deel aan een wedvlucht vanaf Venlo af stand 112 km. De duiven werden ge- Vost om 7 uur 30 imin. bij matige z.w. wind. De eerste prijsduif arriveerde om 9 uur 8 min en maaste een snel heid van 1140 mtr. p. min. Laatst* prijsduif 9 uur 21 min. De uitslag luidt: H. v. d. Broek 1. 16. 31. 50. Comb. Huisman 2. 13. 25. 28. 46. Comb. Nap 3. 6. 22. 26. 33. 37. 39. 43. G. v. d. Meent 4. G. H. v. d. Broek 5. 40. 41. J. A. Croon 7. 9. 15. 34. 45. 53. 54. P. Faes 8. 10. 11. 12. 17. 20. 24. 29. 35. 36. 38. 42. 44. 47 51. L Huisman en Zn. 18. 19. 23. 27. 30. 32. 48. 49. 52. J. den Hartog 21. P-V. De Zwaluw Soest had een wed vlucht vanaf Orleans 23.8.75. afst. 538 km. In concours waren 385 dui ven met w. wind, los 7.00 uur. Aan komst eerste duif 14.57.08. Laatste duif 16.01.29,meters 1129.55. A. v. Ginkel, 1; w. Grift, 2, 24; H. den Dekker, 3, 33; A. v. Dorrestein 4, 38; J. v. d. Brakel, 5, 31, 46, 64; Voskuilen, 6, 32. 43 44; B. v. Blok- io 9' 34' 47' 75G- Rijksen, 8, 11. Jf' l4' la' 16» 21. 22, 23, 30, 35. 36. 11' ori 48, 49' 50' 51 53- 55, 60. 65, 67, 68, 69, 70. 74, 76; Groene- stein Croon, 10 ;H. Woudstra zn-, L- v- 't Klooster. 17, 71; C. Dijk man 18; J. v. d. Belt. 19, 39. 40; Sj. M 20H. de Bree. 25, 27, 29,61,63,72; A. v. Riet 26. 54. 56: C. ïo d'.Hoek. 28, 41, 73; J. Brouwer. 45, A. Hooyer. 52; J. v. Woeixi 58) •Jac. Stalenhoef, 62; H. Post, 77.

Soester Courant | 1975 | | pagina 12