i Bar 't Juk 't Nut-Soest in het seizoen '75-'76 r Suggestieve BMW-show in Amersfoort KEUKENSHOW IN SOEST INSCHRIJVING KURSUSJAAR 1975/76 ju j Indrukwekkend programma van aktualiteiten 'n bezoekje waard Grolsch en Heineken tap. Gespreksgroepen Gescheiden Mensen gaan praten in Honsbergen" ResratuRatnt „öe kORte öuinen" Domconcert Boutique des Fleurs Bromfietser (19) pleegt serie overtredingen Echtpaar betrapt bij winkeldiefstal Parkeerstrook en voetpad Batenburgweg Het gasbedrijf in de maand juli WIE HEEFT DE BREEDSTE TAPIJT-V00RDEEL- K0LLEKTIE IN DE OMTREK? MIDI TAPIJT SHOP MIDDELMAN VW-NIEUWS Vergadering Soester V ogel vrienden „De Paardenkamp" wordt uitgebreid INSTITUUT HULSCHER Surinaamse kinderen in hoofdzaak naar de Margrietschool Bakker's Automobielbedrijven organiseerde -4 Voor het a.s. seizoen '75-76, dat overigens over veertien dagen al begint, heeft het bestuur van de weer buitengewoon florerende vereniging 't Nut-Socst, een aantrekkelyyk programma samengesteld van aktuele zaken. Daaronder vallen de lezing van prof. B. Smalhout uit Utrecht, hoogleraar in de anesthe siologie en bekend door, en zwaar aangevechten om, zijn uitspraak „meer dan zeshonderd mensen sterven jaarlijks op de operatietafel door narcosefouten" en een lezing van de bekende, en blijkbaar in Nederland niet al te geëerde, prof. dr. H. van Praag over „Reïncarnatie". t Nut floreert weer dankzij de in spanningen van het nieuwe bestuur dat twee jaar geleden het leden be stand van 20 man overnam, maar ikane zag door goede programma's samen te stellen, de vereniging nieuw leven in te blazen. Nu zijn er 260 le den ingeschreven, die a raison van tien gulden per jaar per persoon, een diversiteit aan lezingen krijgt voor geschoteld, dat het eigenlijk verwon derlijk is dat het er nog maar 260 zijn. Het streven van het bestüur is dan ook dit jaar het leden aantal te verdubbelen. Dat kan, als (nog) niet- leden even rekenen. Zij betalen 2,50 «intree en hebben in vier keer de lid- maatschapskosten eruit. Omdat nog bijzonder aantrekkelijk te maken is het echtparen-lidmaatschap ingevoerd voor slechts 15 gulden. De aanwas van leden is nodig om verdere plannen uit te voeren; het bestuur wil graag waarmaken wat men van hen verwacht. De stuur groep Welzijnswerk Soest zegt daar van: „Naar de mening van de stuur groep moet met name de behoefte nader onderzocht worden. Geconsta teerd wordt dat Artishocfc ondanks de grote voorvarendheid waarmee men werkzaam is, nog niet bereikt werd door een deel van de bevol king. Wellicht kan dit vacuum wor den opgevuld door uitbouw van de recent gerenoveerde afdeling van 't Nut", aldus de stuurgroep dn een uit gebracht rapport, Het programma voor het a.s. sei zoen omvat tien onderdelen, inclusief een tentoonstelling van werken van de m Soest wonende kunstenaar, de 92-jarige heer J. H. Isings. Isings is nationaal bekend om zjjn geweldige schoolplaten en de razend knap ge schilderde, tot in elk detail verant woorde tekeningen, die op ons neerza gen tjjdens onze lagere school jaren. De historische platen hangen er ove rigens nog, want verouderen doen ze nooit. Daarvan dus een tentoonstelling in de loop van het volgend jaar. Het is een vervolg op het sukses dat *t Nut had met de expositie van tekeningen van Rien Poortvliet, die meer dan 1400 bezoekers trok. Het programma begint op donderdag 11 september a.s. met een lezing van prof. B. Smalhout. Dan volgt op don derdag 25 september een avond die niet gemist mag worden, „Latern-a Magie a"; zeer. interessante voorstel ling met de oude toverlantaarn, een nostalgisch avondje uit met de al lereerste voortbrengselen van de cine matografie compleet met explicateur. Uit een oude aankondiging: „De lan- tema Magica stelt u in staat alles naar het leven te zien, als ware men daar zelf in persoon bij tegenwoordig. De herderheid der beelden, welke wordt bereikt, is onovertrefbaar". De onderdelen spreken voor zich; „Het trotsohe kasteel de Nevelhorst. Een romantisch wintertableau naar het i Winkelcentrum „Honsbergen" Het Instituut voor Curiëntieve Psychologie en Pedagogie te Amsterdam orga niseert in samenwerking met de Stichting Organisatie Gescheiden Mensen een serie van pl.m. acht gespreksavonden voor gescheiden mensen in een zaaltje van „Honsbergen", Wiardi Beckmanstraat, aanvangend begin september. Gebleken is, dat mensen die gescheiden z|jn, zich vaak geïsoleerd voelen. Men moet maar in z|jn eentje zien klaar te komen met de nieuwe levenssituatie. En behalve het feit van de scheiding zelf, wat meestal een zeer negatief- emotioneel gebeuren is, staat men daarnaast ook voor tal van ongewone nieuwe levenssituaties. Je merkt b.v., dat je omgeving je wat links laat liggen, je verliest je oude vrienden- en keennissenkring. Je moet vaak je verdriet alleen ver werken. Er ontstaan financiële pro blemen, problemen met de kinderen, met de bezoekregeling. Hoe vindt je weer nieuwe kontakten Een baan Het is goed om met lotgenoten over al deze zorgen eens te praten en te konstateren dat de eigen, problema tiek niet zo uniek is, maar dat vele, vele anderen er óók mee worstelen. {Eén op de vier huwelijken eindigt in een echtscheiding BIRKSTRAAT 108 - SOEST Langs de weg naar Amersfoort TELEFOON 02155-17224 Deze week o.a. WEGGEEFMENU PORTER HOUSE STEAKE, 300 gram, patates frites, gemengde salade 7,50 Afhaalprjjs ƒ6,50 De gespreksavonden zijn bedoeld om met elkaar van gedachte te wisselen over de echtscheidïngsproblematiek in het algemeen en in het bijzonder door de groepsleden zelf opgegeven ge spreksonderwerpen te bespreken in een volgorde, welke de groep in on derling overleg kan bepalen. Zo kwa men in reeds eerder gehouden bijeen komsten van gescheiden mensen de volgende onderwerpen aan bod: rela tie met kinderen, met de ex-partner, invloed van vriend van ex-partner, hoe voed je kinderen op zonder va der, kind tussen gescheiden ouders, hoe leg je nieuwe kontakten?, finan ciële regeling t.a.v. de kinderen, ali mentatie, pensioenregeling, kortom een heel scala van brandende kwes- toies. Geïnteresseerden kunnen zich voor nadere informatie wenden tot drs F. J. Wertwijn, Walraven van. Hallhof 26, tel. 02155 - 1 09 23. Op zaterdagmiddag 30 augustus as. wordt om 3.30 uur in de Dom te Utrecht een uitvoering gegeven van de cantate „Aefh Gott vom Himmel sich darein", van Felix Mendelssohn-Bart- holdy. De uitvoerenden zijn de instru mentale en vocale cantorij van de Domkerk oJ.v, Maarten Kooy, Het bestuur van 't Nut tussen het koren op de Soester Eng: staande v.l.n.r Marijke Muurling, G. Brinkers en Rie Nieuwaal; vooraan rechts Riet Delmaar en rechts Willem van Oosten •leven geschilderd. U zult waarlijk sneeuw zien vallen"; „Verslag eens bnands. Een bloedstollend ooggetuige- verslag van een hevige brand". „Het monster van de blauwe grot. Adem benemend". Op donderdag 16 oktober wordt door Hans van Kampen, medewerker o.a. van het Ned. Ufologisch Studie Cen trum een lezing gehouden over „Vlie gende Schotels-Waarhéid of Waan?" Van Kampen publiceerde een boek over vliegend^ schotels boven Neder land en hij gelooft er niet alleen in, maar hij weet zeker dat ze bestaan. Het wordt een dia-lezing, die moge lijk tot nadenken zal stemmen. Donderdag 13 november houdt Cor van Elven, kunsthistoricus en mede werker van het Stedelijk Museum te Amsterdam een lezing over „Inlei ding lot, kennismaking met, waarde ring van Moderne Kunst". Van Elven vertelde twee seizoenen geleden over Vincent van Gogh en trok een bij zonder dankbaar publiek. Deze le zing is bedoeld als voorbereiding op de excursie van zaterdag 22 novem ber naar het stedelijk Museum te Amsterdam. Van Elven verzorgt daar de rondleiding. In het nieuwe jaar, op donderdag 15 januari staat een lezing op het pro gramma van prof. dr. A. Stolk, be kend medicus, bioloog en wereldrei ziger over „Aanpassing van Dieren". Wat zijn de voorwaarden voor over levingskansen van een diersoort; hoe past het zich aan? Donderdag 12 februari komt prof. dr. H. van Praag, een van Nederlands best geïnformeerde experts op het ge bied van parapsychologie en aanver wante wetenschappen en als zoda nig medewerker van het programma „Zienswijze". Donderdag 18 maart spreekt Th. A. Pollemans over de schrijver Herman de Man: „Een kennismaking met het leven en de wereld van Herman de Man". Een (voorlopig) definitieve afspraak is er gemaakt met de journaliste Bi- beb, die na vele keren verhinderd te zijn geweest, nu toegezegd heeft op donderdag 15 april in Soest te komen. Biibeb behoeft geen nadere aankondi ging; haar intervieuws in Vrij Neder land zijn algemeen bekend. Tot slot hoopt 't Nut in de maand mei nog een excursie te organiseren naar het Loo, Aanmelding van nieuwe leden en- of nadere inlichtingen bij het sekre- tariaat: mevrouw M. Muurling, Pias- weg 69, tel. 12919. Gegarandeerd goed en goedkoop. STEENHOFFSTRAAT 1 - SOEST Telefoon 02155 -12455 Omdat hij met zijn bromfiets enkele overtredingen pleegde, werd de 19- jdrige G. W. Z. uit Baarn vrijdag nacht om half één door de politie aangehouden. Hij kon bovendien niet aantonen dat de bromfiets zijn eigen dom was. Met een proces verbaal en zonder bromfiets, die voor technisch onderzoek in beslag werd genomen kon Z. naar huis. Op verzoek van haar Amersfoortse collega's heeft de Soester politie za terdagmiddag een onderzoek inge steld in een door het gezin van de 37-jarige D. R. bewoonde kamer in Het Witte Huis. R. was zaterdag in Amersfoort op heterdaad betrapt, toen hij met zijn vrouw een winkel diefstal pleegde. In hun kamer in het pension trof de politie nieuwe kle ren, drie leren tassen en andere goe deren aan, die vermoedelijk van dief stal afkomstig waren. De Amersfoort se politie zoekt de zaak verder uit, De dienst gemeentewerken is op dit moment bezig met het aanleggen van een parkeerstrook en voetpad ten be hoeve van industrie en voetgangers langs het gedeelte Batenburger-weg tussen Postweg en Veldm. Montg. weg te Soesterberg. De gasafgifte in de maand juli was 1.242.758 m3. Ten opzichte van 1974 is dat een daling van 21,55 °/o (341.452 m3). In juli 1973 was de gasafgifte 1.100.42 en in juli 1974 1.584.210 m3. Het aantal verbruikers is in de maand juli gestegen van 12.318 naar 12.337. Was de stand van de verbuur warm waterinstallaties per 30 juni 6542; per 31 juli was het 6526. SINDS 1 JULI IS DAT DE (VOORHEEN MIDI TAPIJT) IN HET GROTE WOONCENTRUM VAN IHIOIST direct aan de grote weg Soest/Amersfoort van Lenneptaan 73 Soest. Tel. 02155-15812. Koopavond op vrijdag. PS. Parkeren gaal'votop en gratis. Er is koffie, fris en een kinderspeelplaats. In het kader van het Monumentenjaar is het Muiderslot van maandag 1 sep tember tot en met zaterdag 13 sep tember des avonds van half acht tot half elf voor het publiek geopend. Het museum is zondag 7 september geslo ten. De verlichting is dan uitsluitend met kaarsen. Er zijn geen rondleidin gen, zodat u het slot op eigen gele genheid kunt bezichtigen. Tijdens deze avondopenstelling zal de oude wijn kelder als Taveerne geopend zijn. Op deze avonden zullen er optredens zijn van Marijke Smit Sibinga, Musike Merlant en Robert en Anja van Lint. U kunt een veelheid van oude instru menten zien gebruiken, w.o. luit, buikorgel, draailier, rommelpot, dul- cimer, balalaika enz. Entree ƒ2,50; tot 18 jaar en boven 65 jaar 1,50. Het programma van de Keistadfeesten 1975 te Amersfoort, welke gehouden worden van 29 augustus tot en met 6 september a.s., ligt bij ons ter in zage. Op 6 september zal de Canadese kei door de keientrekkers in een tra ditionele historische stoet, bestaande uit dertig onderdelen, naar zijn plaats aan de Stadsring getrokken worden. Cor van Tol exposeert van 16 tot en met 31 augustus in het Raadhuis te Naarden tekeningen, gouaches en schilderijen. Dagelijks van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zondags 2-5 uur. Op 31 augustus a.s. is er in het Open luchttheater aan de Soesterbergse- straat een popconcert van 2-8 uur. Medewerkenden zijn de nederlandse formatie Crypto en de engelse band Steve Gibbons. Kaarten a ƒ6,50 bij De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15 of vanaf 1 uur aan de kassa van het openluchttheater. Wij maken u er nu reeds op attent, dat vanaf 12 september a.s. tot en met 4 oktober, met uitzondering van de1 maandagen, in Theater Carré het op treden plaatsvindt van Henk Elsink met zijn programma „Totenmetnu". Aanvang 20.15 uur. Kaarten vanaf ƒ5,tot en met 17,kunt u aan ons kantoor bespreken, dagelijks van 10- 15 uur. In de slottuin aan de Zinzendorflaan 1 te Zeist is op 29 augustus, om 8 uur, een promenadeconcert, dat wordt ge geven door de Kon. Marinierskapel, onder leiding van J. P. Laro. Van de Baarn se Volksuniversiteit heb ben wij ook een programmaboekje ontvangen. Wanneer u hiervoor be langstelling heeft, kunt u het bij ons komen halen. U vindt er uitvoerige in lichtingen in betreffende lidmaatschap, voordrachten, cursussen en jeugdpro gramma. Er is op kreatief gebied via de V.U. te Baarn aan veel dingen deel te nemen en de afstand Baarn- Soest hoeft geen bezwaar te zijn. Het najaarsprogramma van de Volks universiteit Utrecht is ook binnenge komen en wanneer u belangstelling heeft voor het ^olledige programma, kunt u dit gratis afhalen op de Nieu- wegracht 41, Utrecht of per briefkaart bestellen, waarop u dan 1,extra moet bijplakken. Bij uw bezoek aan Utrecht moet u eens gaan kijken in het Museum van het Kruideniersbedrijf annex winkel tje Erven Betje Boerhave (anno 1873), specialiteiten uit de vorige eeuw, Hoogt 6 (achter de Neude). Open op dinsdag tot en met zaterdag van 10- 16.30 uur, maandag van 14.00-16.30 uur. Voor groepsbezoek moet u even bellen 03408-3777. Tot 30 augustus is het nog mogelijk abonnementen te bespreken voor de concertserie „Uit en Thuis". Als u er vlug bij bent, kan het nog net. Voor de Soester cadeaubonnen, die u bij de Soester en Soesterbergse winke liers kunt besteden, kunt u het hele jaar door bij ons tereecht. Dagelijks van 9-5 uur, Voor de leden van de vereniging De Soester Vogelvrienden is donderdag 4 september een vergadering uitgeschre ven, die gehouden wordt in Café-Res taurant „d'Oude Enghe", Middelwijk straat 2, en die begint om 20.00 uur. Het voornaamste agendapunt is de be kendmaking van de uitslag van de volière-keuring. Er zijn dia's van ge maakt, die tijdens de vergadering ver toond worden. Het bestuur van de Stichting „De Paardenkamp" heeft besloten het aan tal stallen van het nationaal rusthuis voor paarden aan de Birkstraat, met zes stuks uit te breiden. Het is nood zakelijk geworden in verband met de grote wachtlijst die men heeft en waarop nu reeds 16 paarden zijn op genomen. Ook is een begin gemaakt met de aan leg van een sproei-installatie voor de weilanden, die erg geleden hebben van de droge warme zomer. De aanleg was reeds lang in de pen, maar werd opge houden door het niet afkomen van een goedkeuring van Gedeputeerde Staten. De pompen zijn inmiddels geboord en geplaatst; één achter de boerderij, één midden op de enige tijd geleden aan gekochte nieuwe wei. De sproei-instal latie zal op korte termijn worden aan gebracht. Het geheel heeft een vrij grote investering gevraagd. Wat betreft de a.s. wintermaanden is 70 ton stro en ongeveer 80 ton hooi aangekocht. SCHIPPER INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) TELEFOON 02155-10304* Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur V.Ö Munt lèvénS kijken naar: •.'Wand- en vloertegels Plavuizen Houten wanden en plafondschroten Kurkwanden Parketvloewn Vouwdeuren Gewone en gefineerde deuren RRENI6DE1 NEDERLANDSE ONDERWIJS INSTELLIN6EI MOLENSTRAAT 11 TELEFOON 12900 TYPEN STENO BEDRIJFSCORRESPONDENTIE PRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN MIDDEN STAN DSOPLE1DIN G CONVERSATIE Frans, Duits, Engels, Spaans, Italiaans NEDERLANDSE TAAL ALG. ONTWIKKELING KANTOORASSISTENTE SECRETARESSE Aanmelding: dagelijks aan ons Instituut. Met de bijzondere scholen is afgesproken, dat dé"'kinderen van Surinaamse gezinnen die tijdelijk in Het Witte Huis verblijven in afwachting van een plaats waar ze langer kunnen blijven, zoveel mogelijk naar de Margrietschool zullen gaan als het zin heeft dat ze voor de korte tijd die ze in Soest zijn een school bezoeken. Wethouder drs. G. Plomp (WD) deelde dit gistermiddag mee naar aanleiding van vragen van mevrouw D. Oranje-Entink (VVD) en J. Greefhorst-van Overdam (ODA). De wethouder dacht, dat de opvang van Surinaamse kinderen- in de Mar grietschool goed loopt, „al is het een wisselend gezelschap". Ook voor de ouderen, die middelbaar onderwijs volgen, wordt geprobeerd onderdak te vinden-. „De vraag is daarbij steeds: hoelang blijven ze? Als dat maar kort is, heeft het nauwelijks zin. Hoewel, ze blijven dan toch een beetje in het sfeertje hangen van naar school gaan anders zouden ze de school misschien ontwennen", aldus de heer Plomp. Mevrouw Greefhorst informeerde naar het al dan niet vrij zijn in de keuze van een school. Zij had gehoord, dat een Surinaamse leerling van een christelijke school' ma drie dagen naar de Margrietschool werd verwezen. De wethouder antwoordde, dat gestreefd wordt naar „een beetje concentratie van de Surinaamse kinderen, ook al met het oog op het vervoer. Daar naast heeft het bij elkaar zitten het voordeel van een wat snellere aan passing". Afgezien daarvan, aldus de wethou der, is er op de Margrietschool ge noeg plaats voor nieuwe leerlingen; een concentratie zou bovendien de mogelijkheid, scheppen om meer faci liteiten te claimen, hetgeen bij ver spreiding van de kinderen niet moge lijk is. Onder zeer grote belangstelling hield in Amersfoort aan de Njjverheidsweg Bakker's Automobielbedrijven een grote BMW-show en introduceerde in de complete BMW-serie de 316 - 318 - 320 en de 320i. De middenklasse is verrijkt met de automobiel voor de jaren '80: de compacte BMW. De consequente voortzetting van het in 1966 ontstane BMW-concept: een harmonisch samenspel van prestatie en veiligheid in een unieke compacte vorm. De nieuwe compacte BMW is niet een wat grotere kleine, maar een wat kleinere grote automobiel. De nieuwe BMW 316, 318, 320, 320 i heeft de soliditeit en de technische per fectie van BMW-automobielen in de hogere klassen. Zowel motorisch als qua onderstel, in bedieningscomfort, rijplezier en afwerking en eveneens in de veiligheidsvoorzieningen. Op deze basis van bewezen perfectie en betrouw baarheid z|jn deze opmerkelijke constructieve details vertaald in de veel eisende middenklasse, verder ontwikkeld en nieuw afgestemd. Het concept van de nieuwe BMW is zjjn tjjd vooruit. Gericht op de eisen van de toe komst, gebouwd voor de jaren '80. B|j de compacte BMW koopt u veiligheid Veiligheid bij een automobiel is het samengaan van de praütische eisen en de theoretische mogelijkheden, want de theoretisch veiligste auto is over- bemeten, te zwaar en onpraktisch. De in het verkeer meest praktische auto is te klein te licht en onveilig. BMW biedt een geavanceerde tech nisch zeer betrouwbare en een aan dit probleem: de compacte BMW. Buitengewoon veilige en desondanks het verkeer aangepaste oplossing van levendige, zeer handzame automobiel zonder compromissen. Voor de compacte BMW is in een van de eigen, modernste, testcentra van Europa, een veiligheidssysteem ont wikkeld waarin de nieuwste ontdek kingen zijn gecombineerd in een nieu we dimensie. Het resultaat van deze uitgebreide onderzoekingen is een veiligheidscom binatie voor automobielen, die bij al le mogelijke soorten ongevallen effec tief blijkt: het BMW-overlevingssys- teem. Een extreem sterke veiligheidskooi met bijzonder geconstrueerde dakstijl, verstevigingen bij de voor- en achter ruit en een ingebouwde rolbeugel, dwarsversteviginlen aan het dash board en bij de hoedenplank, bij de achterbank en verstevigingen in de lengterichting. Per computer berekende energie-ab sorberende kreukelzones voor en ach- Een deel van de BMW-show bjj Bak kers Automobielbedrijven m Amers foort. ter, met een op de veildgiheidsgoidels voorin afgestemde deformatie. Een geprogrammeerde knikstand van de motorkap met speciale veiligheids vergrendeling. Verstevigde cardantunnel en schut bord. verhinderen bij een frontale botsing het binnendringen van motor en ver snel lmigsbak in het interieur. Portieren met verzonken handgrepen en veiligheidssloten. Stuurhuis en ved- ligheidsstuurkolom liggen buiten de kreukelzone; stuurwiel met royaal stootkussen. De tank ligt beschermd voor de achteras. Het energieabsorbe rende interieur is met brandwerend materiaal bekleed, driepunts automa tische veiligheidsgordels en verstel bare hoofdsteunen op de voorstoelen zijn standaard. Het Interieur is van buitengewone klasse. Het voert te ver om in dit verslag ook het interieur van de BMW te belichten. Het is verstandiger eens geheel vrijblijvend een proefrit te maken dan kunt u een eigen oordeel vellen. Uw BMW dealer voor Amers foort. Soest en omgeving is BAK KERS AUTOMOBIELBEDRIJVEN, BAB B.V., Nijverheddsweg Noord Amersfoort, telefoon 033 - 1 40 47. Zij zullen u graag van dienst zijn.

Soester Courant | 1975 | | pagina 3