TEGELS plavuizen Bouw nieuw gemeentehuis mogelijk 5 a 6 jaar verschoven van de Gemeentehof Dubbele raadsvergadering Afdeling „bevolking" gaat naar oude Middenstandsbank J. LUSTENH0UWER R.K. Uitvaartverzorging „St. Barbara" voor Soest, Soestdijk en Soest-Zuid Begrafenissen Crematies - Transporten WE Soester Courant van donderdag 28 augustus 1975 Raadsleden schoven plan „Zuidereng" voorlopig van de baan Na de laatst gehouden raadsvergadering zal toch niemand meer in ernst beweren dat het plan Zuidereng, het plan dat Soest een, al dan niet levend, centrum zou moeten gaan geven, getorpedeerd is door boze men sen, die de ambtenaren geen nieuw gemeentehuis of politiebureau gunnen. De gemeenteraadsleden zelf ge tuigden van hun twijfels; moeten we dat laatste stuk van onze plaatselijke historie dat nog bewaard is gebleven, nu opofferen? Het opvallendst in de twee uren durende discussie was toch wel dat de raadsleden om het hardst ontkenden beïnvloed te zijn door de 4000 bezwaarschriftschrijvers. Alsof dat slecht is! Dan bekruipt je het gevoel dat je toch maar beschouwd wordt als dom kiesvolk, nuttig om je stem uit te brengen, maar verder ondeskundig, waar het ook over gaat. Een beetje hoop mogen we echter hebben. Het CDA voelde ervoor de bezwaarden te horen, waardoor het mogelijk zou kunnen zijn dat goede ideëen alsnog ingepast zouden kunnen worden in het ontwikkelingsplan dat nu voorrang heeft. Het CDA ging er kennelijk van uit: we hebben wat namen, laten wij eens gaan praten. De raad ging niet mee. Wèl met het voorstel van de PvdA te gaan bekijken of de inspraak niet beter verzorgd kan worden via een in te stellen inspraakcommissie uit de burgerij. Er kwamen natuurlijk bezwaren tegen naar voren (wie moeten daar nou in; hoe moeten die mensen vergaderen enz.), maar iemand die de raads vergaderingen regelmatig volgt is daar niet verrast door. Je krijgt wel eens het gevoel dat méér gekeken wordt hoe een voorstel van een ander om zeep gebracht kan worden, dan dat naar de positieve kant ge keken wordt. Het is verschrikkelijk moeilijk blijkbaar om eens uit te zien naar nieuwe bestuursvormen en mogelijkheden. In ieder geval is het plan Zuidereng voorlopig van de baan; de tijd zal leren of het er toch van komen moet. De burgemeester liet doorschemeren dat zij verwachtte van wel, De ringstructuur lag immers voor een deel vast en daar op doorgaand kom je haast automatisch toch tot een centrum? Voor het debat bestond enorme belangstelling; de publieke tribune was vol. Daarop had ook plaatsgenomen mevr. M. Walter-v.d. Togt, de oud-wethouder, die de portefeuille Ruimtelijke Ordening beheerde. Verder zaten er de oud-raadsleden Detmar, Gerth en Jonker en nogal wat ambtenaren. Jan Visser had weer een groot aandeel in de show, zij het niet altijd even verstandig. Het was meer dan absurd, te stellen dat wie niet vóór zijn motie was, tegen een snelle bouw van een nieuw raadhuis stemde. Dat is volksverlakkerij. Visser ging opnieuw in de fout toen hij via zijn interpellatie over de scholenbouw in Overhees het CDA ervan beschuldigde de Soester aannemers uitgeschakeld te hebben. Al pratend maakte hij daar „of iemand anders" van en dat nam het CDA terecht niet. Eerst het CDA alvast bij voorbaat door het slijk halen en dan achteraf zeggen „het kan ook wel door iemands anders gezegd zijn". Raadslid Van den Brakel van de PvdA zou zijn zegsman geweest zijn, maar laat Van den Brakel nu net even te voren naar huis gegaan zijn. Maar dat nam niet weg, Visser was onnauwkeurig. De schaapskooi wordt afgebroken, de schaapskooi aan de Ferd. Huycklaan, waar vorig jaar io lyrisch over gedaan werd. De heer De Wilde, die toen niet in de raad zat, zei, het toen al niet begrepen te hebben. Af braak was de enige oplossing om er ooit nog iets van te maken, zelfs al bleef de kooi daar staan. Nu worden de belangrijkste delen opgeslagen tot betere tijden als er een bouwplaats gevonden zal zijn. De moeite van het luisteren waard was ook de discussie over het beheer van de portefeuille Ruimtelijke Ordening. Daarover waren door zo maar een Soester schriftelijke vragen gesteld. Als het aan het CDA en de WD gelegen had, was hij „blij gemaakt met oude raadsnotulen van vergaderingen waarin de portefeulle- verdeling aan de orde kwam. De heer De Wilde stak daar een stokje voor en ook Jan Visser had er zo zijn (andere) gedachten over. De Wilde zag goed dat de kwestie veel meer Soesters bezig hield. Dat hij met zijn verklaring het CDA voor de voeten liep was wat anders, maar hef bleek nu toch wel dat er om der wille van de vrede nogal eens van oude voornemens en eerder ingenomen stellingen afgestapt wordt. Dat is niet erg, alleen had het beter bij de verkiezing van de vierde wethouder allemaal direct uit de doeken gedaan kunnen zijn. Dan kwamen er ook nog wat zaken aan de orde waarbij bleek dat er sprake was van brieven van inwoners. Alleen de raad kende de inhoud. De brief van de heer Eshuis, over de Centrumweg, die klaarblijkelijk zo belangrijk was, dat alle raadsleden groot begrip voor zijn probleem kregen. Ook zou er een brief geweest zijn van de bewoners van het Heeserlaantje waarin bij voorbaat protest aangetekend werd tegen gemeentelijke voornemens daar een industrieterreintje te stichten. Hoe het ook zij, de publieke tribune bleef van de inhoud verstoken. Via de pers had dal vooraf anders gekund, maar daar was men er ook niet van op de hoogte. est nog vast te stellen dat zowaar in het college gesproken werd van een minderheidsstandpunt. Wethouder Mevrouw M. van Stiphout-Croonenberg bleek de mening van de overgrote meerderheid van de raad toege daan te zijn, dat het bestemmingsplan Zuidereng naar achteren geschoven moest worden. Wonderlijk is het eigenlijk dal de andere wethouders hun fractie's niet volgen, vooral van wethouder Hoekstra, nog maar zo kort wethouder. Ook ingepakt? Donderdagavond duurde de vergadering van 19.30 tot 23 uur; vrijdag van 16.30 tot 20.00 uur. Na goedkeuring van de notulen van 18 december 1974 en 22 mei 1975 werden tien ingekomen brieven be handeld: a. Brief van 10 juli 1975 van het da- gelijksbestuur van de ouleidingsschool voor gemeentepolitie „De Boskamp", waarbij worden toegezonden de jaar rekeningen 1974, de le wijziging van de begroting 1975 en de begroting 1976 met voorstel deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen. Conform besloten. b. Brief d.d. 23 februari 1975 van de heer G. J. Esendam c.s. inzake ge bruik van een perceel grond nabij de Van Lennepiaan, met voorstel te ant-1 woorden overeenkomstig het bij de stukken ter inzage liggende concept. Conform het voorstel werd besloten, zij het dat er nog hoofdelijk over werd gestemd. Oorzaak daarvan was een uitvoerig bezwaar van de VVD-er Hil- horst, die het perceel gevrijwaard wil de zien van parkerende auto's. De om wonenden hadden er meer last van dan zij aanvankelijk gedacht hadden en ook afgesproken werd met de eige naar de firma Van den Pol B.V. Aan Van den Pol was indertijd ontheffing verleend om zijn terrein te gebruiken als parkeer- en opslagplaats. Niet voorzien werd in do ontheffing dat de eigenaar een gedeelte van het terrein zou gaan verhuren aan Peko B.V., die er een herstelinrichting voor mobiele kranen op vestigde. Dat mag niet; voor deze aktiviteiten is geen vergun ning verleend. Naar de mening van de heer Hilhorst leek het nu op een or dinair industrieterrein. Volgens wethouder Hoekstra wordt daar een eind aan gemaakt; de her stelinrichting moet worden opgeheven en de nissenhut en alle andere instal laties worden verwijderd. Hilhorst wilde verder gaan en de ontheffing intrekken, maar dat bleek, zoals de burgemeester opmerkte, juridisch niet haalbaar. Koloniewcg 10 - Soest - Telefoon 02155 - 12327 B.g.g. UITVAARTVERZORGING F. BRANDSEN Langegracbt 39 - Amersfoort - Telefoon 03490 - 17893 Op verzoek van de heer Hilhorst zal wel aan de brief worden toegevoegd dat de gemeente excuses aanbiedt voor de lange tijdsduur tussen de indiening van de brief door de heer Esendam (23 februari 1.1.) en het antwoord (22 augustus). Dat ondanks dat de wet houder Hoekstra zei, dat in die tus sentijd veel gesprekken gevoerd waren met de betrokkenen. c. Jaarverslag en jaarrekening 1974, alsmede begroting 1976 van het Gas bedrijf Centraal Nederland, met voor stel met deze jaarstukken en begro ting accoord te gaan. Conform besloten. Kasko-woningen d. Brief van 4 juli 1975 van de werk groep afbouw woningen Soest, inzake tweede projekt kasko-woningen, met voorstel te antwoorden overeenkom stig de bij de stukken ter inzage lig gende concept-antwoordbrief. Conform besloten. De heren G. van Aalst (VVD) en Jan Visser (PS) vonden het antwoord te summier en te vaag. De werkgroep wordt daarin gezegd, dat er nog geen beslissing is genomen over het aan tal en de soorten woningen die ge bouwd zullen worden en dat er daar om ook nu nog geen definitief besluit genomen kan worden. Zij zijn echter genoteerd als gegadigden. Mevrouw J. Groofhorst-Van Overdam (CDA) wilde weten of de teleurgestel de kandidaten van de eerste werk groep (de stichting) overgenomen wa ren op de nieuwe gegadigdenlijst „Krijgen die mensen ook voorrang?", Visser informeerde naar het juiste aantal woningen dat in Overhees 2e fase gebouwd moet worden. Volgens gegevens uit het ontwikkelingsplan waren dat er meer dan 400. Het was echter niet exact te zeggen omdat het bestemmingsplan nog be handeld' rtiöesl worden. Alle benodig de gronden waren trouwens nog niet in handen van de gemeente. Deson danks hoopte men in de tweede helft van 1975 definitieve beslissingen op de aanvragen te nemen. Wat de vraag van mevrouw Greef- horst betrof antwoordde de burge meester dat volgens de nieuwe werk groep 50 leden van de Stichting wa ren overgenomen. De stichting zou met haar werkzaamheden gestopt zijn. Dat klopte echter niet volgens mevr. Greefhorst, omdat bij de raadstukken een brief lag, waarin aangekondigd werd dat de stichting doorging. Uit gezocht zal worden wat nu eigenlijk klopt. Schaapskooi e. Brief d.d. 21 mei 1975 van de heer G. Pothoven inzake het slopen van de schaapskooi aan de Ferd. Huycklaan met voorstel te antwoorden conform de ter inzage gelegde concept-ant woordbrief. Na uitgebreide discussie conform be sloten. Visser (PS) vond het een trieste zaak dat de schaapskooi nu toch afgebro ken zou worden. Het was zijnsinziens een gevolg van „wat achter de geslo ten deuren in de commissie ruimtelij ke ordening" gebeurde. Als de plan nen met Kortend nog niet duidelijk waren, waarom moest de schaapskooi dan toch verdwijnen? Waarom niet gebruik gemaakt van het aanbod van de buurt, die overigens nog steeds wacht op een prijsopgave voor de aan te schaffen materialen Was de Soes ter restaurateur A. C. van Ee de kooi al toegezegd om hem ergens an ders op te bouwen Anders redeneerde de heer K. de Wil de (PvdA). Naar zyn mening had de heer Pothoven best de vergadering van de commissie r.o. mogen bijwo nen, maar voor de rest was het een onderwerp „met veel sentiment". Wel verwonderde de heer De Wilde zich erover, dat de schaapskooi als ge- meentebezit in zo'n erbarmelijke staat was gekomen. Had dat niet voorkomen kunnen worden Hij was overigens van mening, dat de kooi afgebroken moest worden, wilde men er ooit nog iets van maken. Ook met de huidige plaats was hij niet ge lukkig, al stelde hij voorzichtig een vraagteken bij het gemeentelijk voor nemen de schaapskooi elders weer op te bouwen. Zijn we dat werkelijk van plan? Tenslotte vroeg de heer De Wil de of de gemeente nog andere schaaps kooien in bezit had. Dat bleek niet het geval te zijn, al hoewel wethouder Van Stiphout meen de dat schaapskooien op het erf van boerderijen die op de monumenten lijst staan, bij dat „monument" beho ren". Van de burgemeester hoorde Jan Vis ser, dat de kosten wel bekend waren (16.000 gulden) voor het materiaal. Toch bleef het college van mening dat afbraak de beste oplossing was ook al omdat de plannen met Kortend nog zo onzeker waren. De erbarmelijke staat waarin de schaapskooi verkeer de" was haar niet ontgaan; kende zij ook niet anders. Een antwoord op het „waarom" kon zij niet geven. Veel waardering had zij wel voor de in spanningen die de heer Pothoven en de andere omwonenden gedaan had den om de kooi te behouden. Dat be greep de heer De Wilde minder. Hij bad niet kunnen ontdekken, waar die sentimenten op stoelden. Visser bleef tegen; het verschil tus sen 16.000 gulden voor restauratie en straks 40.000 gulden voor herbouw op een historisch niet juiste plaats was hem te bar. De brief gaat uit; de schaapskooi wordt afgebroken en de waardevolle restanten worden „voorlopig" opge slagen. f. Brief d.d. 17 juli 1975 van de fa milie W. A. Logtenstein, P. v. d. Bree- merweg 1 te Soest inzake handhaving van een stacaravan met voorstel deze zaak ter afdoening in handen te stel len van burgemeester en wethouders. Conform besloten. g. Brief d.d. 17 juli 1975 van de heer G. M. Wragge te Soest inzake recht van overpad ten behoeve van enige percelen van de heer W. Dorrestein gelegen aan het 2e Heeserlaantje, met het voorstel het stuk om advies in handen van burgemeester en wethou ders te stellen. Conform besloten. SCHIPPER IN SOEST Portefeuille-kwestie h. brief d.d. 4 juli 1975 van de heer G. Beijen te Soest inzake de portefeuille verdeling in het college van burge meester en wethouders, met voorstel mede te delen, dat dit onderwerp tot de competentie van burgemeester en wethouders behoort. Alle vier fraktievoorzitters voerden het woord; Jan Visser (PS) las een eigen brief voor omdat het college er (nog) geen opgesteld had. Daarin be- nodrukte hij dat het altijd zijn me ning geweest was dat een wethouder de portefeuille van Ruimtelijke Or dening, want daar ging het over, zou beheren en niet de burgemeester. Hjj stond toen alleen, zo schrijft hij waarschijnlijk omdat dc grote partijen in deze Raad te skiterig zijn om de verantwoordelijkheid van deze porte feuille te dragen". In zijn brief pleit hij verder voor openbaar maken van de vergadering van de commissie R.O., zoals hij ook constateert dat „het eigenlijk een schandaal is", dat de oppositie in de Raad, „Progressief Soest" niet aan de „geheime besprekingen van deze club mag deelnemen". Hij besloot met te zeggen, dat hij over drie jaar op de stem van de briefschrijver rekent. Hij moest nu echter anders, omdat de heer De Wilde punten naar voren haalde, die niet juist waren. De PvdA had mogelijk graag de oplossing ge zien zoals zij zich die vorig jaar ge dacht hadden, maar het CDA had een eigen verantwoordelijkheid en was niet van plan aan de leiband van de PvdA te lopen. VVD en PvdA hadden graag gehad, dat het CDA de portefeuille R.O. zou nemen, maar het CDA had daar niet om gevraagd. Het werd hen toege speeld, maar het CDA was er niet op ingegaan. nooit meer uitkomt". „Dit is een his- terische gebeurtenis", versprak Visser zich tot uitbundig vermaak van raads leden en volgepakte tribune. Hij stelde voor het probleem aan te pakken door het openbaar maken van de vergaderingen van de commissie ruimtelijke ordening. Met de hearin- gen en informatie-avonden was hij het niet eens. „Wat mij ervan is bijgeble ven. zijn de slecht voorbereide en niet om aan te horen explicaties van de be trokken deskundigen, de gevleugeldt woorden van de voorzitter tot het pu bliek gericht „U hebt het voor het zeg- Burgemeester mevrouw Corver was niet enthousiast over de demonstratieve vertoning tegen het plan Zuidereng, bij de aanvang van de laatste raadsverga dering. Na haar aankomst verzocht zy de brandweer de borden te verwijderen. De woordvoerdster van de VVD,, me vrouw E. Korthuis-Elion' meende dat de heer Beljen met zijn vragen bij de voor het overige dacht zij, was de politieke partijen terecht moest en college en zeker niet geheimzinnig. Zij stelde voor de heer Beljen de no tulen van de desbetreffende vergade ringen te sturen, waarin de verdeling aan de orde was. geweest. De heer K. de Wilde (PvdA) vond, dat het niet zo gedaan moest worden. Hij wilde de brief van de heer Beijen nu bespreken en de notulen van deze vergadering aan de briefschrijver toe zenden. Dat ook al, omdat meerdere Soesters de gang van zaken niet dui delijk vonden. De heer De Wilde herhaalde de ge schiedenis van vorig jaar september, toen de portefeuille van r.o. voorbe stemd was voor het CDA. Het CDA deed echter niet mee en hij had be grip gehad voor de situatie waarin het college toen kwam te verkeren en zich accoord verklaard met de oplos sing dat de burgemeester R.O. ging beheren. Na het overlijden van wethouder De Haan had zijn fraktie eerst gedacht dat voortgegaan moest worden met drie wethouders, maar doordat de problemen tussen CDA en VVD tot een oplossing waren gekomen, kwam toen een andere situatie, waar hij ge lukkig mee was, de situatie met vier wethouders. Van de VVD ging daarna het voorstel uit om met de vier wet houders, de burgemeester en de frak tievoorzitters samen te komen om te praten over de verdeling van de por tefeuilles. Doordat de oplossing van de moeilijkheden tussen VVD en CDA langer geduurd hadden dan aanvanke lijk gedacht was, kwam men echter in tijdnood en op voorstel van de WD* fraktie voorzitter werd toen besloten de portefeuilleverdeling aan het col lege over te laten. De heer De Wilde merkte daarbij op dat de VVD-fraktie voorstander bleek te zijn van een situatie dat R.O. bij de burgemeester bleef. Verbaasd was hij wel geweest dat het CDA niet meer vroef dan „openbare werken", ondanks dat het CDA bij de begrotingsbehan deling nogeens gepleit had voor de combinatie openbare werken en ruim telijke ordening. Nu het CDA akkoord bleek te gaan met alleen openbare werken, had de PvdA geen aanleiding om te zeggen dat het persé moest. „Ook naar de personele samenstelling van het col lege, naar de personen, die nu het college zitten, lijkt het my hele maal niet onverstandig dat de voor zitter van het college de portefeuille van R.O. heeft", aldus de fraktie- voorzitter van de Party van de Arbeid. De CDA-woordvoerder, de heer J. van Poppelen, wilde zich aanvankelijk houden aan de verklaring van de fraktivoorzitters, waaraan ook de he ren Visser en De Wilde hadden mee gewerkt en te verwijzen naar de no tulen. Overigens nam hy geen woord terug van wat hy in oktober gezegd had, dat de portefeuille R.O. beter door een wethouder beheerd kon worden. Het college kon evenwel anders beslissen en de raad had dat dan te nemen. Juist de heer De Wilde had vol gens de heer Van Poppelen („kyk er de notulen maar op na") een pleidooi gehouden dat de portefeuille R.O: by de burgemeester in goedee handen In het belang van de gemeente waren de problemen met de WD opgelost. De gesprekken waren in goede sfeer gehouden en omdat het CDA wist dat de PvdA voorstander was dat de bur gemeester R.O. behield, had het CDA deze portefeuille niet meer gevraagd. Nadat mevrouw Korthuis nog opmerk te de brief van de heer Beijen een onverstandige, onzorgvuldig opgestel- de brief te vinden „met niet terechte kwinkslagen" stelde de burgemeester vast, dat besloten kon worden de heer Beijen de raadsnotulen toe te zenden, ook van deze vergadering, i. Brief d.d. 15 juli 1975 van de Wijk raad Soesterberg, waarbij een rapport wordt aangeboden van gehouden bij eenkomsten met de inwoners Van Soesterberg, met voorstel deze brief om advies in handen te stellen van burgemeester en wethouders. Conform besloten, j. Brief d.d. 23 juli 1975 van de heren P. H. Walter en J. B. M. Eggink, be treffende de verkoopprijzen van gron den voor bijzondere doeleinden in het Soesterveen, met voorstel het stuk om advies in handen te stellen van bur gemeester en wethouders. Conform besloten. Zuidereng 3. Standpuntbepaling ten aanzien van de procedure met betrekking tot het ontwerp bestemmingsplan Zuidereng Voordat het standpunt bepaald was, waren twee uren voorby en was het elf uur geworden. Visser las in die tyd vier vellen tekst voor; mevrouw Kort huis twee; hield de heer De Wilde zich aan losse aantekeningen en bouwde daarom heen een uitvoerig betoog op cn was de heer Van Poppelen het kortst, maar toen was door de ande ren alles al gezegd. Allen stelden voor eerst het ontwikke lingsplan te behandelen cn dan te zien of het Zuiderengplan daar nog in paste. Was dat zo, dan kon men de draad weer opnemen. De heer Van Poppelen had een kleine variatie, hy wilde de bezwaarden horen en hun suggesties in het ontwikkelingsplan verwerken. Zover kwam het niet. Visser wees er op, dat de bevolking van Soest binnen vier weken a raison van een paar honderd gulden affiches „het hele Zuiderengplan. dat tonnen had gekost, definitief verwezen had naar het vrieskastje van de bekende ijskast in de stille hoop dat het er gen" en de nooit geëvalueerde discus sies met de zaal". „Het bestemmingsplan Zuidereng' me vrouw de voorzitter, is eéfi zeer slecht plan. Ik wil graag exact van u horen wat de nadelige consekwenties zijn als het centrumplan niet doorgaat", aldus Jan Visser. Hij had slechts twee voor standers ontmoet; een winkelier die in zijn uitbreiding beknot werd van wege het centrumplan („wanneer deze winkelier en met hem vele anderen, morgen, de nodige faciliteiten krijgen om hun vleugels uit te slaan, hoeft het stadcentrum er helemaal niet te ko men") en de man die vreesde dat de Centrumweg in het slop ziet raken indien, het plan Zuidereng niet door gaat. „Afgezien van de rampzalige situering van het plan, is ook de inhoud waar deloos. Kennelyk is winkelen, c.q. het consumeren het hoogste culturele goed en de belangrijkste vorm van recrea tie voor de heren plannenmakers. Mag ik eens van u horen", zo vroeg Visser, „wat de consekwenties zyn voor het winkelbestand als de kwantitatieve uitbreiding niet doorgaat Kunt u mU daar antwoord op geven Winkels en afschuwelijke warenhuizen, die des avonds dicht zyn; een gigantische par keerplaats met een vierbaans snelweg, een politiebureau, dat ondanks de on gebreidelde plannen van de heer Adema nu niet releevant is; een post kantoor, dat overal elders ook ge bouwd kan worden; kortom allemaal eleementen die de Soester city tot een doods, afschuwelijk centrum zouden maken". Geheel overtuigd zei hij te zijn van de noodzaak van een nieuw gemeentehuis te bouwen, al was hij het er niet mee eens dat de raadhuiscorhmissie inge stemd had met de plaats van het ge bouw binnen het bestemmingsplan Zuidereng. Enthousiast zei hij te zijn over het ontwerp van het architecten bureau; blij was hij met het besluit net oude raadhuis niet te verbouwen („temeer daar dit fraaie gebouw bin nenkort op de monumentenlijst wordt geplaatst, zoals ik uit betrouwbare bron heb vernomen"). De nieuwe plan nen om de gemeentelijke diensten voorlopig te spreiden over een zestal verschillende gebouwen, waaronder de oude middenstandsbank, noemde hij desastreus. Hij verwachtte dat daardoor de ambtenaren zouden gaan solliciteren. Hij diende daarom een motie in waarin wordt aangedrongen een ontwerp-bestemmingsplan in pro cedure te brengen om een nieuw ge meentehuis te bouwen langs het nieu- we gedeelte van de Dalweg. Die motie werd later op de avond met 21 tegen een stem verworpen. Niet breedsprakig Korter van stof zei te willen zijn me vrouw Korthuis van de VVD. Het was haarsinziens niet nodig. Duidelijk wa- ren immers de in de loop der jaren gewijzigde opvattingen over milieu, woonvormen, verkeer en bevolkings prognose en de daarop betrekking heb-

Soester Courant | 1975 | | pagina 4