fO t Zwaantje hardin 3 KLEDING CENTRUM ISaiiüüS!®!LANDLUBBER van de Cremeentehor 't Zwaantje-Soesterberg Uw regio-restaurant Soesterberg Hilversum, Herenstraat 26-28, Amersfoort, Langestraat 95-99, Zeist, Voorheuvel 30 Soester Courant van donderdag 28 augustus 1975 r uitkomt". „Dit is een his- ebeurtenis", versprak Visser tbundig vermaak van raads- volgepakte tribune. voor het probleem aan te ior het openbaar maken van leringen van de commissie ordening. Met de hearin- ormatie-avonden was hij het „Wat mij ervan is bijgeble- !e slecht voorbereide en niet horen explicaties van de be- eskundigen, de gevleugelde an de voorzitter tot het pu- ht „U hebt het voor het zeg- ratieve verga- j de ren. nooit geëvalueerde discus- laal". mingsplan Zuidereng' me- )orzitter, is eeh zeer slecht graag exact van u horen lige consekwenties zijn als plan niet doorgaat", aldus Hij had slechts twee voor- tmoet; een winkelier die reiding beknpt werd van- ntrumplan („wanneer deze i met hem vele anderen, nodige faciliteiten krijgen igels uit te slaan, hoeft het er helemaal niet te ko- man die vreesde dat de in het slop ziet raken, >lan Zuidereng niet door- in de rampzalige situering i. is ook de inhoud waar- lelijk is winkelen, c.q. het het hoogste culturele goed jrykste vorm van recrea- eren plannenmakers. Mag u horen", zo vroeg Visser, sekwenties zijn voor het id als de kwantitatieve liet doorgaat Kunt u mü rd op geven Winkels en e warenhuizen, die des zijn; een gigantische par- et een vierbaans snelweg, reau, dat ondanks de on- plannen van de heer et releevant is; een post- overal elders ook ge worden; kortom allemaal ie dc Soester city tot een uwelijk centrum zouden Jigd zei hij te zijn van de i een nieuw gemeentehuis 1 was hij het er niet mee raadhuiscoihmissie inge- et de plaats van het ge- het bestemmingsplan nthousiast zei hij te zijn /erp van het architecten- was hij met het besluit dhuis niet te verbouwen dit fraaie gebouw bin- - monumentenlijst wordt als ik uit betrouwbare lomen"). De nieuwe plan- gemeentelijke diensten spreiden over een zestal gebouwen, waaronder denstandsbank, noemde Hij verwachtte dat imbtenaren zouden gaan lij diende daarom een rin wordt aangedrongen bestemmingsplan in pro- ngen om een nieuw ge bouwen langs het nieu- an de Dalweg. Die motie de avond met 21 tegen vorpen. Niet breedsprakig zei te willen zjjn me- is van de VVD. Het was iet nodig. Duidelijk wa- e in de loop der jaren vattingen over milieu, verkeer en bevolkings- daarop betrekking heb- i' <i;v> verder kwam door de gebruikelijke procedure voort te zetten: de bezwaar den te horen, zodat men een juiste in druk kreeg van wat er onder de be volking leefde. Van het ontwikkelingsplan mocht toch niet wonderwat verwacht wor den, „er komt geen konijn uit de hoed" en met het oog daarop wilde het col lege liever doorgaan. Bij de bezwaar schriften zaten heel wat goede sugges ties en de raad kon dan gebruik ma ken van haar macht en het plan wij zigen. van hypothecaire geldleningen aan ambtenaren. Conform besloten. Ambtenaren mogen wel buiten de gemeente wonen, maar moeten bij vertrek uit gemeentedienst de lening aflossen. 7. Voorstel tot het uitnemen van gron den uit het grondbedrijf. Conform besloten. Jan Visser rekende voor, dat er door voordeliger exploi tatie een reserve gekweekt was van zo'n 3 miljoen gulden. Hij informeerde wat daar mee ging gebeuren. Dat komt De afdeling „Bevolking" van de gemeentesecretarie zal binnen afzienbare tjjd verhuizen naar het voormalige bankkantoor van de Ncd. Middenstands Bank. Als het centrum niet doorging dan kwam de aanleg van de Centrumweg in het gedrang, omdat de kosten van de weg gedeeltelijk betaald zouden moeten worden door het Centrum. Zij wees er vervolgens op, dat het be zwaar van de Vondellaan-Ossendam- weg-bewoners tegen het bestemmings plan Soest-Zuid ongegrond verklaard was, omdat hun bezwaren door de aanleg van 'de Centrumweg opgeheven zouden zijn. Het verkeersstruktuurplan naar voren halen zou naar haar mening niet kun nen omdat dat geen uitgangspunt kon zjjn voor de rest; dat zou een centrum wél kunnen zijn. Persoonlijk kon zij zich overigens niet voorstellen, dat door het ontwikkelingsplan van het centrum afgestapt zou worden. De ringstruktuur lag immers voor een deel vast. Zij getwijfelde of het stand punt van de raad niet beïnvloed was door de grote hoeveelheid bezwaar schriften. Gaaf houden. Dat werd door alle frakties tegenge sproken. De heer De Wilde (PvdA) betreurde het standunt van de meer derheid van het college. De Eng aan de zuidoost kant was nog gaaf en kon gaaf blüven. Zwaar moest getild wor den aan de vraag of dat wel moest en dat diende dan te gebeuren in het kader van het ontwikkelingsplan. Volgens mevrouw Korthuis (VVD) zou, indien de raad gebruik ging maken van zijn macht, de aan te brengen wij zigingen slechts klein blijken te- zijn. De discussie mondde uit in een motie, ingediend door de heer De Wilde en Van Poppelen en mevrouw Korthuis, Daarin werd gesteld, dat het ontwik kelingsplan met voorrang behandeld moest worden vóór het plan Zuider eng. De ingediende bezwaarschriften zullen in behandeling genomen wor den als de stand van zaken ter zake van de behandeling van het ontwikke lingsplan een beslissing over het be stemmingsplan Zuidereng mogelijk maakt. Alle indieners van bezwaren krijgen daar bericht van. De motie werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De motie van Jan Visser werd met de grootst mogelijke meerderheid ver worpen. De motivering ervoor was, dat een gemeentehuis een kern om zich heen moest hebben. Visser had opgemerkt, dat zijn motie duidelijk heid zou scheppen wie er nu wel en wie er niet voor een snelle realisering van het gemeentehuis was. Dat was iedereen. Visser werd demagogie ver weten. Men realiseerde zich dat de bouw van een nieuw gemeentehuig vijf tot zes jaar verschoven werd. Daarna werd de vergadering verdaagd tot de volgende dag 16.30 uur. Met grote voortvarendheid werden daarna de resterende 21 agendapunten afgewerkt. 4. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van een perceel grond met opsteallen, ge legen aan de Bosstraat, aan de Stich ting Voorzieningen Meervoudig Ge handicapte Kinderen Midden-Neder land, p.a. Rembrandtlaan 25 te Doorn. Conform besloten. 5. Voorstel tol/ aankoop van een per ceel bosgrond, gelegen nabij het Mon- nikenbos, te Soest, groot 17.730 m2, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D. nummer 584, van A- Stou- tenburg en cons. Conform besloten. 6. Voorstel tot het beschikmaar stellen van een crediet voor het verstrekken aan de orde bij de behandeling van de begroting voor het grondbedrijf, was het antwoord van de wethouder. 8. Voorstel tot de aanleg van vier speelvelden in de wijk 't Hart. Conform besloten. De frakties waren blij voor de buurtbewoners, maar door de heren Oldenboom (CDA) en Van Aalst (VVD) werd gewezen op de nog niet opgeloste verkeersproblemen. Nauw hing dat samen met het ant woord op de vraag hoe het wegver keer, bestemd voor het industrieter rein uit de woonwijken geweerd kon worden. 9. Voorstel tot goedkeuring van de begrotingen voor het tweede halfjaar 1975 en voor het jaar 1976 van de Stichting Openbare Leeszaal en Bi bliotheek' Soest. Conform besloten. Trainingsveld 10. Voorstel tot het treffen van voor- nieningen aan het halfverharde trai ningsveld bij het sportpark Bosstraat- West. Conform besloten. Mevrouw J. G reef horst-Van Overdam (CDA en lid van de sportstichting) in formeerde naar de oorzaak van de klachten en vond dat in de toekomst meer aandacht besteed moest worden aan garantie-afspraken bij levering. De heer J. v. d. Brakel (PvdA en ook lid van de sportstichting) wilde weten of by gemeentewerken genoeg deskun digheid aanwezig was om de zeker heid te hebben dat het nu goed ge beurde. Hjj merkte bovendien op te weten, dat de voetbalverenigingen niet zo gelukkig waren met dergelij ke velden. Ondermeer de trainers klaagden. Wethouder Plomp sprak dat tegen en vond, dat de uitspraken van de trai ners meer in overeenstemming ge bracht moesten worden met de me ning van de verenigingsbesturen. Op verzoek van de heer C. Verheus (CDA) zal onderzocht worden of op dergelijke velden ook kunstgras gebruikt kan worden. 11. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning (Voorbereidingsbesluit). Conform besloten. Op zijn-vraag kreeg de heer De Wilde (PvdA) te horen, dat het bestemmings plan voor Soest-midden, komend jaar aan de orde komt. 12. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanschaf van meubilair voor een leslokaal en het inrichten van de hoofdenkamer tevens berging van de openbare la gere school te Soesterberg. Conform besloten. 13. Voorstel tot verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestiiur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor aanschaf van leesmateriaal in ver band met nieuwe leesvormen ten be hoeve van de Groen van Prinsterer- school, de Minister de Visserschool en de Savornin Lohmanschool. Conform besloten. Ons Belang 14. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet ad ƒ7,331,20 als bijdrage in de kosten voor de aanleg van een zinkput te Soesterberg. Conform bestloten. 'Omdat de zinkputten slechts een le vensduur van vijf jaar hebben, infor meerde de heer C. Verheus (CDA) of dan de woonhuizen van Ons Belang afgebroken zouden zijn. Definitief was dat niet te zeggen, al stond wel vast, dat voor renovatie van de huizen geen geld beschikbaar zou komen. Met de bewonerscommissie was een gesprek geweest en de ge meente was bereid het bestemmings plan Banningstraat-Zuid, waar even tueel nieuwe woningen voor de be woners van Ons Belang gebouwd zou den kunnen worden, in procedure te brengen. Daar zou de inspraakmoge lijkheid optimaal kunnen zijn, omdat in dit specifieke geval de toekomstige bewoners bekend waren. 15. Voorstel tot het verlenen van een extra subsidie van ƒ2.800,aan de Vereniging V.V.Z. '49 ten behoeve van de bouw van een clubgebouw aan de Eemweg. Conform besloten. 16. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen aan of nabij a. Rademakerstraat te Soesterberg van C. Jamin B.V.; b. het Monnikenbos te Soest van de erven J. W. Buyze; c. het 2e Heeserlaantje te Soest van W. Dorrestein. Conform besloten. De heer Van Aalst informeerde wat mén met de gekochte gronden ging doen en de heer De Wilde had een verwijt voor de ambtenaren die met de aankooponderhandelingen belast waren, dat zy verwezen naar niet be staande bestemmingsplannen. Daaruit was voortgekomen de vrees van be woners van het Heeserlaantje, dat daar een beperkt industrieterrein zou komen. Dat bleek niet het geval te zijn, al thans niet vast te staan, zij het dat er wel gedacht werd aan dat terrein als een mogelijke oplossing van de pro blemen van kleine bedrijven. Er stond echter niets vast, 17. Voorstel tot het onttrekken van een deel van de Bakkersweg aan het openbaar verkeer. Conform besloten. 18. Voorstel tot verhuur van grond in het plan Overhees, 2e fase, ten be hoeve van de plaatsing van een nood- winkel (supermarkt). Conform besloten. 19. Voorstel tot het verlenen van een extra krediet voor de bouw van een magazijnruimte en een stalling voor bedrijfsvoertuigen ten behoeve van het gasbedrijf. Ccnform besloten. 20. Voorstel tot het weigeren van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van ae „Zoneverordening Hinderwet" ten behoeve van de auto-plaatwerkerij arme:; spuiterij van de heer J. F. M. Lips, gelegen achter Koninglnnelaan 140-142 te Soest. Conform besloten. Beroep bjj de Kroon Voorstel om in beroep te gaan tegen de beslissing van gedeputeerde Staten van Utrecht, waarbij een gedeelten van het bestemmingsplan „Overhees" goedkeuring is onthouden. Gedeputeerde Staten keurden de plan nen voor bouwfase 3 en 4 af omdat het streekplan overschreden werd en omdat volgens G.S. binnen het huidi ge stedelijke gebied van Soest nog vol doende bebouwingsmogelijkheden aan wezig zijn. In het beroepschrift wordt gesteld, dat de groei van het woningbestand welis waar in hoofdzaak gebaseerd wordt op natuurlijke groei, maar dat toch ook rekening zal moeten worden ge houden met een positief migratiesaldo. De oorzaak daarvan is de nog steeds aanwezige druk op de woningmarkt uit de regio Eemland. Aanvankelijk wilde het college ook protest aantekenen tegen de onthou ding van goedkeuring voor het bou wen van meergezinshuizen in ten hoogste zes lagen. Daar werd op aan dringen van de raad van afgezien. Volgens de heer K. de Wilde (PvdA) zou dat het beroepschrift verzwakken. De heer J. van Poppelen (CDA) voelde wel iets voor het argument van de burgemeester, dat het geen kwaad kon de bepaling te handhaven, want dat. de raad -er later altijd nog vanaf kon zien. Van Poppelen ging echter met de burgemeester over stag. Ook de VVD-fraktie wilde dat onder deel uit het beroepschrift geschrapt zien. Jan Visser deed niet mee. Hij schreef een eigen brief met de aanhef „Lieve Koningin". Hij zegt dat de koningin het beroepschrift van de gemeente maar niet al te serieus moet nemen „want een heleboel dingen kloppen niet". Hij wijst er op, dat het afge lopen is met de extreme bouw in Ne derland en dat er liefst 106.000 wo ningen in Nederland leegstaan. Soest behoort niet meer tot de groeikernen in de provincie Utrecht en daarom hadden zijnsinziens G.S. groot gelijk goedkeuring aan de Soester plannen te onthouden. Zij hadden dat ook op 16 mei 1974 al aan de gemeente mee gedeeld. Visser zegt het logisch te vinden, dat G.S. geen goedkeuring onthoudt aan gemeentelijke besluiten grond te ko pen; dat moet de gemeente zelf weten. (De heer De Wilde had eerder betoogt dat dat absurd was; wel goedkeuring geven voor de aankoop van grond en dan toestemming onthouden om de grond te gebruiken voor het doel waarvoor de aankoop geschiedde). Visser noemt het een „giller" te den ken, dat Soest ooit nog 48.000 inwoners krijgt; „de prognoses sluiten nu op 41.000", aldus Visser in zijn brief. Hij zegt verder dat raadsleden belang rijke stukken als het PPD-rapport Werkgroep Woningvoorziening regio Eemland, nooit te zien heeft gekregen en merkt op, dat „ze in Soest nu al de huizen niet meer aan de straatste nen kwijt kunnen". „Na 1980 zal een negatief migratie saldo bereikt zyn. Wat de natuurlijke aanwas betreft, elk inzicht in de leef tijdsopbouw en prognoses voor werk voorzieningen ontbreken in de stuk ken", aldus Visser. Hjj eindigt met de woorden van de burgemeester te ci teren: „Als iemand ten principale voor zichzelf het hoogste recht verlangt, kan hij daardoor ten opzichte van honderden andere mensen het hoog ste onrecht plegen". Scholenbouw Overhees Aan de orde kwam daarna Jan Vis- ser's interpellatie betreffende de gun ning van de scholenbouw in de wijk Overhees aan Brcdero's Bouwbedrijf, lly stelde daarover zes schriftelijke viagen. Wethouder Hoekstra beantwoordde ze. De bouwopdracht was aan Bredero gegeven na een unanieme beslissing van de leden van de commissie onder wijs en openbare werken. Er was een keus gemaakt uit vier inschrijvers. Het krediet voor de bouw was overi gens vorig jaar reeds beschikbaar ge steld. De open begroting zal alsnog ter inzage worden gelegd voor de le den van de onderwijscommissie. Haast was de oorzaak geweest dat men zo gehandeld had. Bredero bleek nu de school rond 8 februari a.s. te kunnen opleveren. Bredero was niet benaderd voor de bouw van een twee de school, zoals Visser veronderstelde. Wethouder Hoekstra was niets bekend var- een standpunt van CDA-commis- sieleden, dat een klein bedrijf, waar onder de Soester bedrijven vallen, in het algemeen niet een zodanige orga nisatie hebben, dat een zeer snelle bouw kan worden gegarandeerd. Hij had het ook niet gelezen in het ver slag dat van de vergadering ge maakt was. Wel was het zo, dat gro tere bedrijven doorgaans meer moge lijkheden hadden om een snellere bouw te leveren. Zijn „CDA-mening" zwakte Visser af, door te stellen, „of iemand anders" en dat leverde hem een felle interruptie op van CDA-er Oldenboom. die het hem kwalijk nam dat het CDA „eerst door het sljjk" gehaald werd en nu zo'n relativerende opmerking geplaatst werd. Oldenboom verzocht hem de voor het CDA kwetsende zinnen terug te ne men en na tussenkomst van de bur gemeester gebeurde dat ook. Visser beriep zich op de heer Van den Brakel van de PvdA, die zyn zegsman zou zyn geweest, maar die inmiddels de raadsvergadering verlaten had. Ook bjj de heer P. Storimans (CDA) schoten Visser's opmerkingen in het verweerde keelgat. Hij noemde het af breken van onze democratie en van „tien slappe verhalen in een stijve kaft". De heer A. Smit van het CDA weer legde daarna nogeens omstandig de beweringen van Visser. Hij meende dat Visser beter beslagen ten ijs had moeten komen en niet zo'n haast had moeten maken met zijn interpellatie. Er waren ook Soester bedrijven, die scholen konden bouwen, al waren het kleine bedrijven en het CDA stond voor hen steeds op de bres. De op merkingen van Visser wilde hij zien als een „onzorgvuldigheid" al sprak hij zijn afkeuring uit over de door Visser gedane uitspraken. Toch bleek ook de heer K. de Wilde (PvdA) het niet eens te zijn met de gang van zaken. Hij had ernstige twijfels, ook over het door zijn frak- tiegenoot (v. d. Brakel) ingenomen standpunt. De Wilde stelde duidelijk vóór openbare aanbestedingen te zijn en als in dit geval ook andere aanne mers in staat waren voor snelle ople vering te zorgen, dan had men nu fout gehandeld. Inspraakcommissie Tot slot werd daarna nog gediscus sieerd over het voorstel van de PvdA- fraktie een (burger)inspraakcommissie te benoemen Het voorstel werd door de heer Goote toegelicht. Het ging de fraktie om een onafhan kelijk advies-orgaan, dat evenwel snel geinstalleerd diende te worden om nog te kunnen werken bij het opstellen van het ontwikkelingsplan. Voorzichtige bezwaren waren er van de kant van de VVD-fraktie, die wel iswaar, evenals de CDA-fraktie, voor stander was van verbeteren van de in spraakmogelijkheden. Er werd gewe zen op de problemen rond de samen stelling van de groep en de moeilijk te omschrijven werkwijze. Gevraagd werd aan b. en w. het plan verder uit te werken. Ook Jan Visser (PS) was een voor stander, zij het dat hij dacht het beste begin was de vergaderingen van de commissie ruimtelijke ordening open baar te maken. Dat stond ook in het voorstel van de PvdA-fraktie. Het advies van b. en w. komt. Bankgebouw Het laatste voorstel van deze verga dering werd daarna behandeld en dat betrof het aangaan van een huurover eenkomst met de heer P. C. Schade wijk voor het pand Van Weedestraat 11, waar voorheen de Nederlandsche Middenstand Bank in gevestigd was, De afdeling bevolking zal er in onder gebracht worden; de huur bedraagt 1500 gulden per maand en er is een krediet beschikbaar gesteld van 35 duizend gulden voor installatie en verhuizing. De raadsleden gingen er graag mee akkoord. Tel. 03463-1423 Vervolg raadsvergadering bende vragen moesten eerst beant woord worden voordat een dergelijk of aiternatiefplan tot stand kon ko men. Zij constateerde vervolgens, dat er sprake was van communicatiestoor nissen tussen de raad en het college en tussen bestuur en burgerij. Die kloof moest ten spoedigste gedicht worden. Verantwoordelijk voor de kloof, zo dacht mevrouw Korthuis, was de slechte presentatie en vooral de bij zonder slechte toelichting, terwijl ook de steeds ingewikkelder technische rapporten aan de gemiddelde burger voorbijgingen. Ook waren de plannen te lang „onderweg" bij de verschillen de hogere overheden en door die langdurige procedures verflauwde de Interesse van de burgerij. Naar haar mening moest eerst het ontwikkelingsplan opgesteld worden en zij veronderstelde dat men daar uiterlijk april volgend jaar mee ge reed kon zijn. Als het zover was, dan zou de WD-fraktie niet aarzelen de nodige bestuursbeslissingen te nemen. Ook de VVD-fraktie wilde de verga deringen waarin het plan behandeld zou worden „met maximale openbaar heid" houden. „Met de totstandkoming van het plan zullen de raad en de burgerij duidelijke doelstellingen voor de komende jaren hebben en de door ons begeerde duidelijkheid in de ma terie van het bestuurlijk centrum ge geven zijn", aldus mevrouw Korthuis. Volgens de heer K. de Wilde (PvdA) had het college zich bjj de presentatie van het plan moeten realiseren dat er vorig jaar een geheel „andere" raad was gaan optreden. Met erkenning voor wat andere raden deden, werden de plannen nu met reserve tegemoet- get reden. Andere raad Na oktober 1973 was het plan in de raad geweast, waarna het gebruikelij ke overleg werd gevoerd. Het resultaat daarvan is in april 1974 opnieuw in de commissie R.O. behandeld en vervol gens naar de provincie gestuurd. Mei van dit jaar volgde de ter visie legging en de heer De Wilde dacht dat het erg fout geweest was „zo door de haast gedreven vanwege het nieuwe raadhuis", dat daar niet eerst een avond met de bevolking aan voor af ging. Ook met de raad had het eerst nogeens besproken kunnen wor den. Het ging de heer De Wilde ove rigens niet om verwijten te maken en hij zei zich te realiseren dat het achteraf altijd makkelijk praten was. Hij was een voorstander van het sy steem dat niet b. en w. maar de raad een ontwerp-bestemmingsplan vast stelde voor dat het ter visie werd ge legd. De presentatie van het plan had naar zijn mening beter gekund, al had hij begrip voor het standpunt van het college om met artikel 19 van de Wet R.O. het raadhuis gebouwd te krijgen. Gewend als hij was aan het feit, dat de burgemeester het standpunt van het college met hand en tand verde digde, mist hij nu het voorstel van b. en w. voor dit belangrijke punt. Wat was daar de reden van Naar mijn mening moet op het mo ment niet verder ingegaan worden op de bezwaarschriften, maar eerst het ontwikkelingsplan opgesteld wor den. Niet eens was hij het met de bewering, dat de raadhuiscommissie accoord was gegaan met de plaats voor het raadhuis op de Zuidereng. Het mocht niet zo zijn, dat wanneer niet gezegd werd dat men het er niet mee eens was, geconcludeerd werd dat men het er wél mee eens was. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 15 tot 16 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zit ting in Hotel van der Brink, Soester- bergsestraat 122 alhier. Tot slot merkte de heer De Wilde op, dat hem het verkeersprobleem (de aanleg van de Centrumweg) als het meest urgent voorkwam. Daar moest ten spoedigste een oplossing voor ge vonden worden; het moest voorrang krijgen. Hij hoopte, dat in het najaar van 1976 het ontwikkelingsplan aan de orde zou komen en hij was van mening, dat als ambtenaren nu weg liepen (solliciteren) hun identificatie met de gemeente te gering was. Ook de heer J. van Poppelen (CDA) benadrukte de slechte presentatie en zei een voorstander te zijn van de pro cedure nu eerst het ontwikkelingsplan af te werken. Hij wilde evenwel wel de bezwaarden horen, waardoor mogelijke suggesties in het ontwikkelingsplan verwerkt konden worden. Steun bood het CDA aan, aan de bewoners van de Ossen- damweg. die groot belang hadden by de realisatie van de Centrumweg. Daar moest een oplossing voor gevon den worden. Duidelijk liet hij blijken, net als de heer De Wilde gedaan had, niets te voelen voor de motie van de heer Jan Visser. Naar zijn mening zou dan weer de fout gemaakt worden een onder deel van het totale ontwikkelingsplan eruit te lichten. Bedroefd In haar antwoord namens het college deelde de burgemeester mee, dat b. en w. geen behoefte hadden een stand punt in te nemen; het college was daarentegen iets bedroefd en niet voor niets was het geschiedkundig overzicht vanaf 1960 afgedrukt voor de raads leden. De raad had altijd meegespro ken en nog in 1974 was gevraagd wan neer de eerste spade voor het centrum de grond inging. Zij gaf toe. dat er meer sprake geweest was van het geven van informatie dan van in spraak. Tn meerderheid (wethouder Van Stip hout was het daar niet mee eens) was het college nu van mening dat men

Soester Courant | 1975 | | pagina 5