spoRtnieuws r Bar 't Juk Alscheidswedstrijd Ab Hooyer KLEDING CENTRUM SNACKBAR A.van derWeerd 177,- VOOR AL UW SPORTEN .ANDLUBBER 'reedschappèn erwaren Dat moet een INDUS horloge zijn! voor slechts 3,75 Geiveldig lekker die overheerlijke KARBONADE Jeugd krijgt extra aandacht bij de Soester Volleybal Vereniging I 'n bezoekje waard Grolsch en Heineken tap. in —ii tiimm Jf B 0 3 £3 O ZIEKENAUTO- TEL. 12727 B.D.C. heren verdienden tegen Attila meer dan gelijkspel Hilversum, Herenstraat 26-28, Amersfoort, Lanaestraat 95-99, Zeist, Voorheuvel 30, Volleyballers van Olympia weer volop in training All-in-toernooi nu al een succes Vanavond' finales in Sporthal Beukendal 298,- iSET SEC 1 wint nederlaagwedstrijd van Wivos met 3-1 SPORTHUIS I. O. VAN VUGT Bingo bij voetbalvereniging SEC Soester Courant van donderdag 4 september 1975 BERGSESTR. 57, TEL. 14312 ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wq verzorgen tevens uw feestjes en partijen. Kostverlorenweg-hoek Laanstr. Telefoon 14913 De jeugd krijgt dit jaar de kans om zich te ontplooien bij de Soester Volley bal Vereniging. Nadat vorig jaar voor de jeugdbegeleiding één persoon werd uitgezocht, heeft het bestuur besloten ook één van de bestuursleden speciaal met de jeugd te belasten. Vanaf dit seizoen is het bestuurslid R. van Hal, in samenwerking met N. Egtberts speciaal belast met de gehele jeugdbegeleiding. 1 maand gratis training voor nieuwe jeugdleden. Daardat er nu meerdere personen zich met de jeugd kunnen bezighouden is het mogelijk geworden de jeugdgroe pen verder uit te breiden. Om nu meer jeugd bekend te maken met de volleybalsport, heeft SW besloten dat nieuwe jeugdleden een maand gratis met de trainingen kunnen mee doen, waarna ze kunnen besluiten al of niet lid te worden van SW. Voor de jeugd van 8 tot en met 12 jaar is de speciale mini-volleybal trai ning ingesteld, die gehouden wordt elke zaterdagochtend van 10 tot 12 uur in de sportzaal op de hoek Va leriaanstraat Varenstraat. Hiervoor is een speciale trainer aangesteld die. in samenwerking met enkele aktieve SW-Jeden, de kleinste jeugd de grondbeginselen van het volleybal bij brengt op een vaak zeer speelse ma nier. Voor de jeugd vanaf 13 jaar zijn er trainingsgroepen gecreëerd op de dinsdagavond in de Soester Sporthal Beukendal en wel voor de meisjes van 18.00 tot 19.00 uur en voor de jongens van half zeven tot half acht. Beide trainingsgroepen staan onder leiding van de SVV-trainers die ook de selectaeteams onder handen nemen. Voor eventuele informatie is er al tijd iemand beschikbaar zowel in de sporthal op de gehele dinsdagavond als in de sportzaal aan de Valeriaan- straat op de zaterdagochtend. Ook dit jaar zullen er weer jeugd- teams aan de kompetitie meedoen, nJ. twee meisjes- en twee jongens teams. Bovendien zullen ook enkele mini-teams aan de nieuw gecreëerde kompetitie mini-volleybal in Amers foort gaan meedoen. Schol entoernooi op 21 oktober a.s. Niet alleen aan de eigen volleybal- leden wordt gedacht, maar ook aan de Soester en Baarnse schooljeugd die dit jaar voor de zesde maal zul len uitkomen in een Scholierenvol leybaltoernooi dat door SW geor ganiseerd wordt. Dit jaar wordt het volleybaltoernooi georganiseerd op dinsdag 21 oktober in Sporthal Beu kendal. Winkelcentrum „Honsbergen" Ondanks het geweldige resultaat tegen het Utrechtse Attila waren de Soester handbalheren j.1. zondag niet helemaal tevreden met het gelijke spel. Terecht overigens, want B.D.C. had zeker meer verdiend indien het iets nauwkeuriger was geweest in de aanval. De dames van BJD.C. konden eveneens Attila, vooral na rust, niet imponeren. Een gelüke stand werd toen uit handen gegeven waardoor er uiteindelijk met 9-7 werd verloren. Dames na rust kansloos VIACHINE 'UK jPSTUK ƒ453,— MACHINE i 129.— K 39.— K S 39.— Sinds enkele weken zjjn de leden van de volleybalvereniging Olympia weer volop in training. Behalve dat er in diverse zalen wordt getraind, heeft de technische leiding van Olympia ook een aantal buitentrainingen ingelast Op de Soester trimbaan kwamen vele leden van Olympia in actie om onder lei ding van trainer Gerritsen de conditie weer op peil te brengen. BJD.C. startte zondag duidelijk als underdog tegen de kampioen van het vorig seizoen. De Utrechtse formatie was er zelfs in geslaagd om tijdens het voorseizoen de selectie uit te brei den met de afstandschutter Nico Suu- renbroek. De Soester Piet Smeeing zou wegens een blessure niet kunnen spelen, maar enkele minuten voor de aanvang van de wedstrijd werd B.D.C. toch geconfronteerd met een voltallig Attila waaronder dus de Soester aanvoerder. Door een strafworp en een schot uit de hoek kwam Attila in het eerste kwartier reeds op een 2-0 voorsprong. B.D.C. had tot dan toe aanvallend nog weinig kunnen presteren. B.D.C. kon daarna het tempo van Attila ge makkelijk volgen en wist de achter stand tot twee doelpunten te beper ken. Toen de Soestens na 20 minuten ook wat féller in de aanval durfden te gaan bleef het resultaat niet uit. Via snelle break outs en een schot uit de hoek kwam men op 4-4. Attila nam voor de rust toch opnieuw de leiding. Vlak voor tijd gaven de Utrechters het overwicht echter uit handen en kon B.D.C. verrassend de leiding nemen met 6-5. Na de rust gingen de Utrechters meteen in de aanval om hun achter stand goed te maken. Verdiend na men zij weer de leiding met 7-6. Tot 8-8 bleef B.D.C. dichtbij maar een strafworp bracht Attila weer met één doelpunt aan de leiding. B.D.C. zette een krachtig eindoffensief in en kwam in de 23e minuut door een doelpunt van Sjaak Smeeing weer ge lijk. Met nog zeven minuten te spe len kregen de Soesters meerdere goe de kansen, en met nog één minuut te spelen moest Attila zelfs met vijf man spelen. De tijd was voor de Soester handballers echter te kort om hiervan gebruik te maken zodat het bij een 9-9 stand bleef. Een break-out en een sprongschot zetten B.D.C. echter weer op afstand van twee doelpunten, die niet meer kon worden overbrugd. Eenmaal scoorden beide teams nog uit een strafworp. Een 9-7 verlies voor B.D.C., jammer want de kansen op een béter resul taat zijn er zeker geweest. Eerste teams zondag uit De eerste seniorenteams spelen zon dag een zware uitwedstrijd. De da mes spelen tegen het Noord-Holland se S.E.W. '68 en zullen het niet ge makkelijk krijgen. S.E.W. neemt op dit ogenblik de eerste plaats in, in de competitie. De heren spelen om 14.30 uur tegen Aalsmeer. Deze tegenstander is voor de Soesters niet onbekend want met het jubileumtoemooi was Aalsmeer één van de tegenstanders. Destijds wonnen beide teams elk een wedstrijd maar Aalsmeer werd toch kampioen van het toernooi. Na de knappe pres tatie van zondag en gezien het feit dat Aalsmeer nog niet in een glans- vorm verkeert, moeten de Soester heren in staat zijn om de eerste plaat# in de kompetitie te behouden- Na het succes van de vorige week tegen het Amsterdamse Zeeburg wa ren de verwachtigen van het talrijke publiek hoog gespannen. Zou B.D.C. er in slagen „zaalhoofdklosser" Atti la te bedwingen? Heit zag er niet naar uit, want al in de eerste aanval wisten de Utrechtse dames een verdedigingsfout af te straffen. Tot 0-3 liepen ze uit voor dat Ria Tolboom in de achtste mi nuut de score voor B.D.C. opende. Mart van 't Riet scoorde soepel 2-3 en na eerst nog een tegendoelpunt te hebben geinkasseerd was het Diny v. d, Heiden die met een mooi doel punt vanuit de hoek en uit een goed genomen strafworp de stand op 4-4 bracht Beide teams bleven aandringen en scoorden voor de rust nog een keer. Na de thee kregen dé Soester dames het meteen moeilijk. Uit een penalty nam Attila weer afstand maar Ciet Smeeing wist met een fraai doelpunt vanuit de linkerhoek de stand weer op 6-6 te brengen. HORLOGER JUWELIER OPTIEK SOESTERBERGESTRAAT 28 TEL. 12982 - SOEST Dit jaar alweer voor de derde keer organiseren Herman Stam en Werner Paans het All-in-toernooi voor volleyballend Soest, Baarn en Eemnes. Een aucces vooral door de orginele formule die wordt toegepast en de jaarlijks verrassende prijzen. Herkansingsysteem Gezien het succes van het herkan- sinssysteem van vorig jaar is dit jaar zowel bij de dames als bij de heren deze formule gevolgd. Afge lopen week ging het toernooi van start en de verrassingen waren niet van de lucht. Het Baarnse BG&SV had de grootste moeite met de twee klassen lager spelende heren van Olympia 5 en Voleem, terwijl bij de dames heit jeugdige SW 5 en Limvio uit Baarn verrassend goed speelden. Vanavond worden de finale wedstrij den gespeeld. Bij de dames zijn nog in de strijd SW 1, 2 en 3, Olym pia 1 en 2 en Limvio, Bij de heren Olympia 1 en 2, SW 1 en 2 en BG& SV 1. E>e wedstrijden worden door loting vastgesteld. De eerste wed strijden beginnen vanavond om 19.00 uur, 207,— SEC-veteraan Ab Hooyer nam af scheid van het voetbal. Namens het bestuur van de voetbalvereniging sprak de heer J. Belt, die een „enve lop met inhoud" overhandigde. Foto: Herman van Dam hoop uit dat deze standaard een plaats zou krijgen in de Hooyer huis kamer. Jan Grift sprak tenslotte namens de SEC-supporrterscommissie en dankte Ab voor de bijdrage die hij aan de SEC supporterscommissie had gele verd. Hij overhandigde mevr. Hooyer bloemen, terwijl Ab tennisballen kreeg aangeboden, dlift vanwege het feit dat Ab van voetbal zal overstap pen op de tennissport. NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van t Gooi Ai met ai zijn er volop redenen, ook voor u, om eens een kijkje te nemen in een van de zalen waar Olympia zich manifesteert. Wilt u nadere inlichtingen dan kunt u bellen met mevrouw Schutrup, Waldeck Pyrmontlaam 71, tel. 13902. Drie jaar geleden besloten Herman Stam en Werner Paans, zelf al jaren actief in de voüeybaiwereld, de start van het seizoen tot een wat feestelijk gebeurtenis te maken. Op eigen ini tiatief schreven zij de diverse ver enigingen aan om te vragen of zij iets voelden voor een toernooi waar in alle aan de competitie deelnemen de verenigingen verschillende klassen door elkaar zouden spelen. Alle ver enigingen reageerden zeer positief en het all-in-toernooi was geboren. De afdeling Amersfoort van de NeVoBo honoreerde dit initiatief met 'n fraaie prijs en het eerste toernooi kon van start gaan. Winnaars werden de da mes en de heren van Olympia. Vorig jaar bedachten de organisato ren weer iets nieuws. Een herkan- singstoernooi. Niet meer de gebrui kelijke poule-indeling maar een toer nooi waarin een team pas was uit geschakeld wanneer het tweemaal verloor. De formule werd uitgepro beerd bij de herenwedstrijden en oogste veel waardering. Weer waren het de heren van Olympia die de eerste prijs voor zich opeisten maar bij de dames moesten de giroenhem den de eer aan SW laten. Aanvoerder Wout Natter van Baarn legde echter de SEC-aarwai met Wout de Bruin, Lammert RuttenJbeng, Leo van Kreukelen en Jan Veldhuizen, voor rust lam. Na rust was het Lammert Ruitenberg, die met een vliegend schot Baarm- doeiman Pim van Ee geen kans gaf. Na afloop was het feest in de SEC- kantine en werd Ab door diverse vrienden toegesproken. Door de heer J. Belt namen het SEC-besfcuur, 'die Ab Hooyer een geschenk overhandig de namens de vereniging, terwijl er voor mevrouw Hooyer bloemen wa ren. Vervolgens sprak Wout Natter na mens de Baamveteranen. Hij bood Ab Hooyer een boekenfoon aan-. Jan Veldhuizen sprak namens de SEC- veteranen en memoreerde Ab's voet balloopbaan. Hij noemde Ab een voorbeeld van sportiviteit en zag hem node vertrekken. Namens de SEC- veteranen werd mevrouw Hooyer een cadeau aangeboden en ontving Ab een standaard met voetballer met in scriptie. Jan Veldhuizen sprak de Zaterdag 13 september as. wordt er in de SEC-kantine aan de Bosstraat bingo gespeeld. Er zijn veel en ook grote prijzen te winnen. Om 20 wordt begonnen en welkom zijn de leden, donateurs en alle andere be gunstigers. Nieuwe aktiviteiten Op verzoek van de soester stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport organiseerde Olympia een balspel avond in de nieuwe gymzaal bij de Groen van Prinstererschool. Een zaal die het komend seizoen wekelijks door Olympia zal worden gebruikt De talrijke aanwezigen hébben daar on der deskundige leiding van de heer Frankena diverse balspelen kunnen beoefenen en het resultaat is, dat nu reeds een groot aantal „Hartbewo- ners" de dinsdagavondlessen bezoe ken in hun zaal aan de Hartweg. Olympia hoopt hiermee in een be hoefte te voorzien en de bewoners van het Hart „om de hoek" op pret tige wijze 'bezig te houden. De lessen beginnen voor de ouderen om 20.00 uur. Ook aan de jongste bewoners van het Hart is gedacht. Olympia begon enke le jaren geleden als eerste vereniging met mini-volleybal voor jongens en meisjes in de gymzaal aan de Smits- weg. Op vrijdag tussen 17.00 en 20.00 uur kunnen daar jongens en meisjes vanaf 8 jaar terecht. Nu is er ook de mogelijkheid voor de kinderen in het Hart. Op dinsdagavond vanaf 18.00 uur kunnen de acht- en negenjarigen terrecht en om 19.00 uur de 10-, 11- en 12-jarigen. De eerste weken kost het meedoen geen geld. Ook in Soest Zuid Ook in Soest-Zuid is Olympia actief. In de schitterende Bunithal kunnen op woensdagavond meisjes van 14 jaar en ouder terecht van 18.00 tot 19.00 uur. Jongens zijn, ook op woens dagavond, welkom in de nieuwe gym zaal aan de Valeriaanstraat op de zelfde tijd. De Bunithal is ook de plaats waar de eerste teams van Olympia de thuiswedstrijden zullen spelen. De dames dn de tweede- en de heren in de derde divisie. Sporthal Beukendal Het grootste deel van de leden van Olympia traint echter op maandag avond in onze fraaie sporthal Beu- kendal. Daar zijn ook de grootste op vangmogelijkheden. Zowel diegenen die aan wedstrijdsport willen doen op enig niveau als zij die het vol leyballen puur als recreatie willen bedrijven kunnen daar terrecht. Een speciaal uur is ingericht voor de minder valide plaatsgenoten. Onder leiding van twee fysiotherapeutes wordt lesgegeven in zdtvolleybal. Een officieel erkende tak van sport. Bij Olympia ligt het accent op het re creatieve vlak. Samen met valide sporters kan deze toch boeiende tak van sport, zitvolleybal, beoefend wor den. Bet afscheid als actief voetballer by SEC is voor Ab Hooyer een waar feest geworden. Talrijke oude bekenden uit Hilversum (van 't Gooi en Donar) van Baarn en natuurlijk zijn SEC-vrienden woonden de af scheidswedstrijd tegen Baarn bij. Het werd tussen de „oudjes" een aantrekkelijk duel, waarbij SEC onder leiding van aanvoerder Ab Hooyer tot goede combinaties kwam. Onder zeer warme omstandigheden heeft SEC 1 zondagmiddag gespeeld tegen Wivos 1 uit Arnhem Het was voor de pauze een gelijk op gaande wedstrijd met SEC iets meer in de aanval. Aanvoerder Van de Hoed in de spits met Piet van Hunen. In de 30e minuut schiet Jam van Vee- nendaal hard in, maar zijn schot wondt door de lat gekeerd. Even voor rust komt Ries van de Hoed! alleen voor de keeper, zijn schot gaat echter net naast. Hierna komt de rust met de stand 0-0. Na de rust een sterker SEC, de wis seling Willem Dorrestein met Dick Lammerse brengt meer vaart in de voorhoede, Dick Lammerse toont een zeer goedé inzet en speelt zeer ver dienstelijk. Na zes minuten heeft het sukses. Piet van Hunen wordit de Arnhemse keeper tegen het hoofd gestoten en scheidsrechter uit Badhoevedorp geeft een schop. Gert Jan Timmer stuurt de keeper de verkeerde hoek in en SEC leidt met 1-0. In de 15e minuut een misverstand in de SEC-achterhoede 1-1. In de 30e minuut een voorzet van Dick Lammerse en Piet van' Hunen scoort 2-1. Vijf minuten voor het ein de maakt Jan van Veenendaal, met een prachtig afstandsschot, aan alle Arnhemse illusies een einde 3-1. Komende zondag start de kompetitie en komt Donar uit Hilversum aan de Bosstraat op bezoek. De Hilversum mers wordten getipt als favoriet, maar wanneer de „Groen Witten" een goe de inzet tonen, kan het een span nende wedstrijd worden, waar een positief resultaat beslist niet is uitge sloten. Aanvang 14.30 uur. SEC 2-Wivos 2 4-2 Ini een goede wedstrijd met veel inzet heeft SEC 2 gewonnen van Wivos. Rust 1-0. Dick Pureveen speelde een goede wedstrijd. Komende zondag komt Zwaluwen Vooruit 2 uit Utrecht op bezoek voor de start der kompetitie. Aanvang 11.00 uur.

Soester Courant | 1975 | | pagina 12