maaswinkel Schutterskoning Burkard Scheideler komt naar Soest Wethouder D. Hoekstra nam afscheid als hoofd van zijn school m?ss Levrs KEUKENSHOW IN SOEST „'t Nut" opent met lezing prof. Smalhout Hoofdopzichter A. Adelaar met pensioen ^?7ocgang) Meubelfabriek Oisterwijkl Le zijn ot komen binnen SCHIPPER Machtig eiken Puur natuur Tentoonstelling „Werk van Docenten" in Artishockgebouw RestauRAnt; „öe kORte öuinen" Weer zwemmen met Bentinckfonds Natuurbad meer dan 200.000 bezoekers Op Gildefeest zaterdag vroeger ringsteken door zeer veel aanmeldingen (vnjc< de Soes ter Courant van donderdag 4 september 1975 n +Oi\ .■■■Vg.f Uw kopje koffie slaaf klaar. reden. On 15.30 uur begint bet ring steken met aangespannen paard. De deelnemers voor ringsteken met paard onder de man worden verzocht uiterlijk 11.30 uur op het feestterrein aanwezig te zijn; de deelnemers voor het ringsteken met aangespannen paard dienen uiterlijk 15.00 uur aan wezig te zijn. Aanmelding voor het ringsteken op zaterdag 6 september is niet meer INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) TELEFOON 02155-10304* Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur U'künt tëveris kijken naar: Wand- er» vroerfegefs Plavuizen Houten wanden en platondschroten Kucfcwariden ParketvloetM Vouwdeuren" Geiyóno en -'gellne'erde deuren ziekenhuizen betere apparatuur aan schaften en de studie duur van de axvaesthesisten verlengd werd tot 5 jaar. Maar Prof. Smalhout is nog niet te vreden, met name over de huisves ting van zijn afdeling in het AZU in Utrecht. Rondom deze kwestie is ook de meest recente golf van publiciteit geweest. Hij wenste een nieuw ge bouw, een centraal instituut met ei gen laboratorium en een eigen inten- sive-oare afdeling, centraal gelegen t.o.v. de andere aifdelingen en hier mee door luchtbruggen verbonden. Dit alles is hem reeds in 1968 toe gezegd en aangezien tot op heden nog geen enkele stap is gedaan tot ver wezenlijking van deze plannen, is Prof. Smalhout het wachten moe en heeft zich publiekelijk beklaagd over deze gang van zaken in een universi- teits-ziekenhuis. Hij stelt, dat hij door de universiteit is aangesteld om onderwijs te geven en onderzoek te doen en vindt dat bij de huidige stand van zaken dit niet voldoende gerealiseerd kan worden. Weliswaar is de apparatuur in het AZU goed en modern, dooh de taak van de anaesthesdst ligt zeker niet alleen in de operatiekamer. Intensive- oare, pijnbestrijding, wetenschappelijk research en toepassing van gespecia liseerde medicijnen vormen een groot onderdeel van de taak van de tegen woordige asnaesthesist, aldus prof. Smalhout. Al met al voldoende reden om zelf kennis te komen nemen van de ideeën van deze omstreden hoogleraar, die hoe dan ook vecht voor zijn vak. Het bestuur van t Nut Soest ver wacht dan ook een grote belangstel ling en interessante discussies op de ze eerste avond van het nieuwe sei zoen. In de „Open Hof', aanvang 20.15 uur. Toegang 2,50, CJP-houders 1,50, Nuts-leden gratis. Nadere informatie bij de secretaresse mevrouw M. Miuurling, tel. 12919. Tevens is het jaarprogramma van het Nut, gratis in de Openbare leeszaal en bibliotheek verkrijgbaar). lil U UJt CtjJ I f fin I' 11 denblieklaan35 soest tel13991 of 14550 RECHTSTREEKS VAN DE FABRIEK. Geopend Maandag tm. zaterdag van 9-17 uur. Vrijdagavond ook van 19.0O-21.Q0 uur. Morgenavond, vrijdag 5 september om 20.30 uur, opent Artishockdirecteur And ré Oudheusden de tentoonstelling „Werk van Docenten". De deelnemers tyn Agnes van Breukelen (schilderen), Milou van Dam (edelsmeden). Jan Foirer (grafiek), Ines de Heer (keramiek), Dieneke Smlnk (applicaties) en Lucie de Zeeuw (weven). Voor de cursisten is deze tentoonstel ling interessant omdat zij nu kunnen zien wat hun toekomstige docenten bezig houdit, hoe zij werken. Voor M'ilou van dam (32) is het de eerste expositie. Zij behaalde in 1965 het einddiploma van de vakschool te Schoonhoven. Na enige jaren prak tijkervaring heeft zij haar werk tij delijk neergelegd om het in 1970 op nieuw ter hand te nemen. Werkte zij in haar opleiding uitslui tend met edelmetalen, nu met allu- minium, alpaca en messing, Prac- tisch altijd maakt zij bijeen-horende dongen, centuur met armband en ketting of oorbellen met ring en cen- 'tuur. Over de cursussen zegt zij: „Ie dereen kan hetzelfde maken als ik; elk resultaat is een goed resultaat als het maar glimt". Dieneke Smink (39) heeft na de akte handenarbeid gehaald te hebben, en kele jaren schilderles gehad. Zij sloot haar opleiding af met een cur sus textiele werkvormen. Zij expo seerde enkele malen in Boarn, Soest en in Ouwehands dierenpark. Lucae de Zeeuw (26) behaalde de ak te textiel handvaardigheid en volgde daarna de topkader cursus beeldende vorming. Zij exposeerde in Soest en in Hilversum. Naast goubelins maakt ze vouw, knoop-, macramé en weef werk. Zij experimenteert veel met technieken die zij perfect beheerst en laat zich graag inspireren door de na/tuur, De nieuwe schutterskoning van de vereniging Grosze Westhofe In Soest- Duitsland heet Burkard Scheideler. Samen met koningin Marianne Pente zal h(j zaterdag a.s. het grote gezel schap aanvoeren dat dan op bezoek Is bij het Groot Gaasbeeker Gilde. Het is een tegenbezoek voor de visite die het Groot Gaasbeeker Gilde vorig Jaar aan Grosze Westhofe bracht. Het schuttersfeest in het Duitse Soest begon traditioneel afgelopen vrijdag met het eerste schot door de aftre dende koning Bernard Grabe. Na het schieten op de vogel werd een bonte avond gehouden waar topartiesten het programma verzorgden. Aan het begin van deze avond overhandigde stadtdirektor dr. Groot aan komman- deur J. Koch van Grosze Westhofe een financieringsplan voor de bouw van een schuttershal, die de grote tent moet gaan vervangen waarin tot nu toe het binnengebeuren zich altijd afspeelde. A.s. zaterdagavond worden de Duitse gasten officieel welkom geheten op het feestterrein van het Groot Gaas beeker Gilde aan de Ferd. Huyck- laan. Dat vindt rond 20 uur plaats. Aansluitend is er een feestavond voor de leden van de beide Gildes. Zondag begint het Koningschieten om 13.30 uur. Tentoonstelling oud-Soest De tentoonstelling oud-Soest op aan staande zaterdag en zondag in De Rank, Soesterbe'rgsestraat beloofd een enorm sukses te worden, gezien de vele reakfcies zowel vanuit Soest als vanuit de regio. Nog steeds wordt de commissie van voorbereiding over stelpt met aanbiedingen van voor werpen, schilderijen enz. Met mani en macht wordt gewerkt om alles voor zaterdag 6 september gereed te hebben. Dat zal ongetwij feld doorwerken worden dn de nacht van vrijdag op zaterdag. Vooral veel werk heeft de commissie aan het verzekeren van het aangebo dene. Nadat zaterdag 6 september de loco- burgemeester van Soest, de heer J. J. Ebbers om 11.00 uur de tentoon stelling gaat openen, worden om 11.30 uur de deuren wagenwijd open gezet voor de bezoekers. Die dag kunnen ze tot vijf uur de tentoonstelling be zoeken. Zondag 7 september is de tentoonstelling geopend van 12 tot 4 uur. Op de tentoonstelling „Oud-Soest" heeft Van de Ven's boekhandel ook een boekenstand ingericht. Speciaal boeken over de historie van ons Prof. dr. B. Smalhout Prof. Smalhout, de laatste maanden herhaaldelijk in het nieuws door de conflicten tussen hem en het Bestuur van het Academisch Ziekenhuis te Utrecht over de huisvesting van zijn afdeling, is al jarenlang één van de „rebellen" van de medische wereld. BIRKSTRAAT 108 - SOEST Langs de weg naar Amersfoort TELEFOON 02155-17224 Deze week o.a. WEGGEEFMENU 200 gram GEHAKTBAL, aardappelpuree, groente van de dag ƒ5, Afhaalprys ƒ4, Zijn pogingen om de anaesthesiologie (verdoviingskunde) „geëmancipeerd" te 'krijgen, vallen bij lang niet iedereen in goede aarde. De grootste schok veroorzaakte zijn rede bij de aan vaarding van het hoogleraarschap in 1972 waarbij hij openbaar maakte dat er in Nederland minstens 200 mensen per jaar sterven als gevolg van fouten van de anaesthesist. Dit aantal heeft hij inmiddels gewijzigd in een schatting van 6 700 doden per jaar. Het gevolg van deze uitspraak was o.a. dat de toch al aanwezige angst van vele mensen voor „het wegma ken" nog groter werd. Dat was zeker niet de bedoeling van Prol Smalhout, die juist wilde pleiten voor zijns in ziens hoognodige verbeteringen in de opleiding en apparatuur van de ana esthesist, die nog veel te vaak alleen maar gezien wordt als „het hulpje van de chirurg" i.p.v. specialist. Dit doel bereikte Prof. Smalhout gedeel telijk, omdat na de grote publiciteit rondom zijn Inaugurele rede, vele Voor de stoet liep. Dico Strietman met de schoolviag. Het tochtje voerde langs de kleuterschool aan de Bunt- weg waar kinderen vrolijk zwaaiend buiten stonden. In het gebouw Eltheto sprak de heer v. d. Kamp, onderwijzer van de 5e klas enkele afscheidwoorden. Hij wees er op dat het scheidende school hoofd gedurende de zeventien jaren dat hij aan de school „stond" zo ontzaglijk veel werk in het belang van de school had verzet. De aan de gang zijnde verbouwing was daar het nog tastbare bewijs van. Voor de feestelijke stemming zorgde daarna Ronald Ravèl Magie show met poppenkast en goochelen. Tijdens en na afloop van de voorstelling waren Schoolhoofd D. Hoekstra met echtge note tijdens het rondritje door Soest- Zuid. (Foto Herman van Dam.) er voor de kinderen versnaperingen. Met een ferme handdruk nam ieder kind tenslotte afscheid van de „mees ter" Hoekstra, die hen allen dankte voor de prettige tijd die zij hem be zorgd hadden. Op vrijdag 19 september a.s. volgt een afscheidsreceptie voor oudleer lingen in gebouw De Rank. Tot hoofd van de Savorin Lohman- school is met ingang van 1 september benoemd de heer M. Flinterman, voorheen hoofd van een zesklassige basisschool te Doorwerth. woongebied worden er aangeboden. Nog steeds blijkt er grote vraag haar boeiken te zijn die zich afspelen in Eemland. Bij deze boeken zit ook het nieuwste boek van. de Soest kenner E. Heupers „Soest in Grootvaders- tijd", dat zojuist verschenen is en waarvan het eerste exemplaar za terdag bij de opening aan de loco- burgemeester wordt aangeboden. Dit boek kost tot 1 oktober (voorinteken prijs) 20,Na die datum wordt dat 23,50. Op zondag is de boekenstand van Van de Ven niet voor verkoop geopend. Wel zal er van alle daar aangeboden boeken over Soest en om geving inkvjkexemplaren blijven lig gen, dus ook van' het1 boek - „Soest in grootvaders tijd". Tevens zal een lijst worden neer gelegd, waarop belangstellenden hun bestelling kunnen noteren. In verband met bepaalde omstandig heden kan geen entree geheven wor den, dat betekent dat de tentoonstel ling gratis bezocht kan worden. Wel staat op de tentoonstelling een bus waarin men een bijdrage in de on kosten kan doen. Iets wat de commis sie zeer op prijs stelt, daar verzeke ring en bewaking veel kost. Vanaf a.s. zaterdag 6 september kun nen onder auspiciën van het Ben tinckfonds minder validen weer ge durende twee uren in de morgen zwemmen in het zwembad van Ee- meroord. Elke zaterdag is het bad van 9 tot 11 uur beschikbaar voor minder valide Soesters. Gedurende deze tijd zijn steeds en kele fysiotherapeuten aanwezig om, waar nodig hulp te verienen of raad te geven. Uiteraard blijft de verant woordelijkheid voor het zwemmen geheel bij de deelnemer. Vervoersproblemen kunnen opgelost worden. Daarvoor moet men kontakt opnemen met mevrouw J. de Zoete, Stariruglaan 24 te Soesfc, tel. 14453. De leerlingen van de Savornin Loh man school aan de Driehoeks weg hebben met een feestmiddag afscheid genomen van hun schoolhoofd, de heer D. Hoekstra, die het onderwijs heeft verlaten en sinds 12 juni 1.1. wethouder is in de gemeente Soest. Het echtpaar Hoekstra, vergezeld van hun twee jongste kinderen, werd aan de woning aan de Driehoeksweg afgehaald door de kinderen van alle zes klassen. Op een versierde platte wagen, waar een pak stro als zitbank diende, werd een kort ritje door de omgeving van de school gemaakt. De kar was van De Paardenkamp en de pony werd gemend door een oud-leerling van „meester" Hoekstra, Ronald Groenestein. Afgelopen zondag passeerde de 200.000ste bezoeker de kassa van het Soester Natuurbad. Zijn of haar naam is niet bekend want het bestuur van de Stichting Soester Natuurbad stelt zich op het standpunt dat allen be zoekersrecords de aandacht verdie nen. Rekening houdend met het feit dat ooit -in 1969 300.000 bezoekers het Soester natuurbad bezochten, zal vam enige huldiging nooit meer sprake zijn. De 200.000ste bezoeker zondag jA. werd nog gevolgd door 29 zwemlustd- gen, zodat op 31 augustus de stand 200.029 bereikt wend. De eerste drie dagen van deze week kwamen daar nog ongeveer 400 gasten bij. Het totaal van zaterdag 30 augustus was 1311, van zondag 1045. Het hoogs- aanibail op één dag in 1975 werd be reikt op dinsdag 5 augustus met 7578 bezoekers. Gezien de zeer grote deelname heb ben de organisatoren van het ring steken op zaterdag 6 september zich genoodzaakt gezien om de aanvang van dit programma-onderdeel een uur te vervroegen. Het ringsteken met paard onder de man begint nu zaterdag om 12.00 uur. Daarna zal om ongeveer 15.00 uur door leden van het Ruitersportcen trum Soest een Quadrille worden ge reden. On 15.30 uur begint steken met aangespax De deelnemers voor paard onder de man i mogelijk. Aanmelding voor het ring steken met pony's op zondag 7 sep tember blijft mogelijk tot de aan vang van de wedstrijd. Er zijn ook voor dit programmapunt zoveel aanmeldingen bannen, dat ook dit een feestelijk gebeuren kan wor den. Versierde fietsen Voor de duidelijkheid wordt er nog even op gewezen, dat hiervoor geen vooraanmelding nodig is. Ongetwij feld zullen nog vele vaders hun kin deren vrijdagavond en zaterdagmor gen enthousiast helpen bij de ver siering van de fietsen, Schutterskoning Burkard Scheideler met koningin Marianne Pente. BROEKEN «stoelen tafels *TV-kaste bankstellen ♦slaapkamers wandkasten ♦dekenkisten Toonzalen: Utrecht, Hollantlaan 26 (bij afslag E36, Utrecht- Centium/ Nteuwegein), tel. 030-883762. I Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tol 21 uur. Amsterdam. Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein), tel. 020 - 233917. Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21.30 uur. Prof. Dr. B. Smalhout, hoogleraar in de anaesthesiologie te Utrecht, opent op 11 september a^s. in „De Open Hof" (20.15 uur) het nieuwe seizoen van 't Nut met een lezing onder het motto „De dood op tafel", titel van zijn proefschrift. Hierby worden door hemzelf gemaakte dia's vertoond, die het gehele terrein van de anaesthesiologie bestrijken. :"Z Tjjdens een druk bezochte bijeenkomst in de zaal van de brandweerkazerne heeft de heer A. Adelaar, hoofdopzichter van de gemeentelijke plantsoenen dienst afscheid genomen van de dienst gemeentewerken wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De gemeenteraad was vertegenwoordigd met Jan Visser van Progressief Soest; het ooilege van burgemeester en wet houders nam dinsdag j.1. afscheid tijdens de wekelijkse vergadering, waar het echtpaar Adelaar werd ontvangen. ROKKEN BLOUSES CORDUROY JEANS FLUWEEL In de brandweerkazerne werd het woord gevoerd door de heer H. J. van der Dussen, directeur van ge meentewerken; door de heer A. v. d. Broek, hoofd van de plantsoenen dienst; door leden van de personeels vereniging en door zijn opvolger, de heer B. van Hees. Zij brachten allen geschenken mee, waaronder een ver rekijker, het boek „De bomen der wereld" en bloemen. De heer Adelaar, geboren op 16 au gustus 1906, trad op 3 maart 1955 als tuinman in dienst bij de gemeente Soest. Op 1 juli 1971 werd hij be noemd tot hoofdopzichter. Zijn hoofd taak was het aanleggen en onderhou den van de groenvoorzieningen in het Soesterveen en de wijk Rlaarwater, terwijl onder zijn leiding inmiddels een begin gemaakt werd met .het aankleden van Overhees. Onder zijn supervisie vielen niet alleen de on geveer 30 hectaren groen, maar ook de recreatieve voorzieningen als kin derspeelplaatsen, speelweiden, school tuinen en openluchtschaakspel. Daar bij dan nog het „openbare" groen rond de flats en eengezinswoningen. De heer A. Adelaar. In 1972 werd hij belast met de lei ding van de gemeentekwekerij aan de Molenstraat met de daarbij be horende plantsoenpost en het maga zijn. Begin dit jaar kwam daar nog bij het beheer over circa 2,6 ha. gro te begraafplaats aan de Veldweg. Voor dat de heer Adelaar bij de ge meente in dienst kwam, werkte hij vele jaren in Soest als zelfstandige hovenier.

Soester Courant | 1975 | | pagina 2