Verdien deze week Straks in Soest voor f 5,50 per maanc kabel T.V. ontvangst minstens 400 gulden NIEUWE CURSUS EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN W Monuta Stichting Verrekening via de gasnota In Soest nog 1965 woningzoekenden Soesters gaan altijd voor Keurige prestatie van majoretten- peleton AGAVS Rijden onder invloed Floralia 1975 op openbare basisschool Bromfietser breekt been 56 bekeuringen in de afgelopen week Bromfietster verleende ffeen voorrang Zendinstallatie in beslag genomen Rijden onder invloed 51 aanrijdingen in augustus Kinderboerderij weer open Vleesverkoop Enquete onder bewoners Lange Brinkweg Vrijwilligers van de brandweer krijgen ambtenaren-status Autobestuurder ernstig gewond door te hard rijden Gevonden voorwerpen Herken de voortekenen van een hartinfarct en reageer onmiddellijk Symptomen Eerste linlp Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken VOOR HET ZEER EXCLUSIEVE INTERIEUR op uw nieuwe diepvriezer SIEMENS 200 liter kist 959>- 559,- 598,- 698,- voor 498,- voor 699,- 379,- voor 798,- BAl KNECHT Eski 225 liter kist van 998,- voor 598,- BAUKNECHT Eski 285 liter kist van 1098,_ voor 698,- ERRES 385 liter kist van ma,- 799,- 1098,- Speciale aanbieding IGNIS 380 liter KOELKAST 210 liter koelkast plus 170 liter diepvries van 1599,- voor998.. LAANSTRAAT 61 BAARN TEL. 02154-2034 Soester Courant van donderdag 28 augustus 1975 Aan de leden van de gemeenteraad Is een rapport toegezonden Inzake de toekomstige ontvangst van T.V.-programma's in de gemeente Soest. Die zou volgens het rapport het beste kunnen geschieden via kabels. Voor de ontvan gers zuilen de kosten zijn; 250 gulden entreegeld, ƒ5,50 per maand exclusief btw en omdat de inning van het bedrag via de gasnota gaat nogeens één gulden per jaar per abonnee voor administratiekosten. Er zijn aan deze wijze van ontvangst een aantal voordelen; a. de ontvangst van een groot aantal stations; b. storingvrije ontvangst; c. storingvrije ont vangst van een groot aantal FM-radioprogramma's; d. de mogelijkheid van stichting van een lokale omroep en e. het verdwijnen van het antenne-woud. 11 T.V. Programma's Met goede kwaliteit zijn in Soest te ontvangen en door te geven de vol gende t.v.-programma's: Nederland 1, Nederland 2, Duitsland 1, Duitsland. 2, Duitsland 3, België Vlaams, België Frans (en in de toekomst) Nederland 3, Duitsland 4, België Vlaams 2 België Frans 2. De overige buitenlandse zenders, zo als bijvoorbeeld de JDngelse en Frans zenders, kunnen in Soest met recht streeks uit de ether worden ontvan gen. Wel zullen deze zenders wel licht in de toekomst ontvangen kun nen worden via een landelijk centraal antennesysteem (CAS). De totstand koming van dat CAS zal waarschijn lijk wel enige tijd op zich laten wach ten aangezien eerst belemmeringen op het gebied van het auteursrecht opgeheven moeten worden. In Soest zou volgens het rapport ge start kunnen worden met Nederland 1 en 2 en Duitsland 1, 2 en 3. Wat de F.M.-radio-antvangst betreft mag in Soest goede ontvangst ver wacht worden van 3 Nederlandse en 3 Duitse programma's. Mogelijk is ook nog ontvangst te realiseren van 3 Belgische-, 3 Franse en 3 Engelse programma's. Voorzover die program ma's in stereo worden uitgezonden, kunnen ze ook in stereo aan de abo- nee worden doorgegeven. Tijdsduur Volgens het rapport verdient het uit (gemeentelijke) financiële overwegin gen aanbeveling de realisering van de Centrale Antenne-inrichting te spreiden over enkele jaren, afhanke lijk van de uitslag van een te houden enquete. Bij de opstelling van het rapport is rekening gehouden met een aansluit- dichtheid van 80 (van 10.000 wo ningen; niet alle woningen kunnen aangesloten worden) wat neerkomt op 8.000 woningen. Die 8000 woningen zouden in vijf jaar aangesloten moe ten worden: het eerste jaar 4000 en in de volgende vier de sindere 4000. Het impliceert wel dat, men enigs zins gedwongen wordt een aanslui ting te nemen, want de eigen an tenne moet verdwijnen. In artikel 358a van de bouwveror dening staat daarvan: „Indien een of een tot bewoning bestemd gebouw ligt binnen den afstand van 20 meter van een gemeenschappelijke of cen trale voorziening waarmede alle ter plaatse goed ontvangbare omroepen en televisie-signalen kunnen worden doorgegeven en waarop de woning dan wel het tot bewoning bestemde gebouw kan worden aangesloten, is het verboden om buiten die woning of dat tot de beworming bestemde ge bouw een voor minder dan 20 wo- antennie te hebben. Het vorenbedoelde verbod geldt niet voor de op het tijdstip, waarop het verbod van kracht wordt aanwezige antennes, zulks voor een termijn van vijf jaar", aldus de bouwverordening. Vrijstelling kan worden verleend aan radio-zendamateursh, die beschikken over een zendmachtiging. De enquete die men zou willen hou den moet betreffen de aansluitdicht- heid in de wijken. Indien dat be kend is moet door meting bepaald worden waar het hoofdontvangsta- tion geplaatst moet worden. Gebruik zal altijd gemaakt kunnen worden van de nu reeds gelegde kabels in de wijk Overhees. óók als daar het kop- station niet komt. Beheer Wat de beheersvorm betreft zijn er vier mogelijkheden: een particuliere onderneming, een stichting, de ge meente of de woningbouwverenigin gen. In verband met de gunstige financi ele consequenties, de wenselijkheid van invloed op de hoogte van de ta rieven, de lokale omroep, het aantal programma's, de kwaliteit van de door te geven programma's zjjn de rap portopstellers van mening dat de ge meente de Centrale antenne- inrich ting dient te stichten. De exploitatie kan dan, in navolging van vele an dere gemeente, opgedragen worden aan het gemeentelijk gasbedrijf. Geen aansluitingsplicht De exploitatie van een Centrale ai> tenne-inrichting houdt wel in de plicht voor de exploitant, die wonin gen aan te sluiten waarvoor een aan sluiting is verzocht. Uiteraard moet de aanvrager bereid zijn te voldoen aan de aansluitings- en leverings voorwaarden, zoals die zijn vastge steld (ondermeer het betalen van een bedrag ineens en een bedrag per maand). Van een „aansluitplicht" is geen spra ke, al moet de individuele antenne om redenen van esthetica verdwijnen. Er is wel een regeling opgenomen om de bestaande Gemeenschappelijke Antenne Inrichtingen (GAI) over te nemen, c.q. te verrekenen met het te betalen entreegeld van 250 gulden. De vergoedingsbedragen zullen gelijk zijn aan de restwaarden. Per 25 juli van dit jaar stonden in Soest nog 1965 woningzoekenden inge schreven. Dat waren er 1514 afkomstig ui( Soest of Soestcrberg en 451 die een economische binding met onze gemeente hebben. Daarmee is volgens het college van burgemeester en wethouders het fabeltje de wereld uitgeholpen, dat in Soest de lijst van woningzoekenden „nagenoeg was uitgeput". Het college schrjjft een en ander aan de fractie van de VVD, die naar aan leiding van publikaties in een in Soest verschonend dagblad schriftelijke vragen over deze kwestie stelde. Het college zegt dat het steeds de 'bedoeling is om bij woonruimte ver deling „allereerst te zorgen voor een goede huisvesting van dé inwoners van onze eigen gemeente. Soesters gaan derhalve voor bij woningzoe kenden uit andere plaatsen, waarbij mensen uit de regio wéér voorrang hebben op mensen buiten de regio". Daarbij wordt aangetekend dat uiter aard woningzoekenden buiten Soest, die een economische binding met Soest hébben, uiteraard óók aan een woning geholpen moeten worden. „Daarnaast", zo schrjjft het college aan de WD-raadsfractie, „zijn er wo ningen waarvoor by de Soesters geen belangstelling bestaat. Het is duide lijk dat dan een gegadigde van buiten Soest een woonvergunning moet wor den verleend om onnodige leegstand tegen te gaan". Verduidelijking geeft het college dan op hoeveel en aan wie, in de maand juni woonvergunningen zijn verleend: uit Soest 248; uit de regio met ec. binding 11; uit de regio zonder ec. binding 6; van elders met ec. bin ding 29 en van elders zonder binding eveneens 29. Totaal 323 woonvergun ningen. Van de woningzoekenden zonder bin ding betrokken er 9 een koopflat (vrije sector) op de Eng (Van Goyen- laan e.o.); 6 een premieflat in het Smitsveen; 6 een drive-in woning in het Smits veen; 5 een premieflat in Klaarwater en 9 een koopwoning (vrije sector) op verschillende plaat sen in de gemeente. Voor deze wo ningen waren geen gegadigden in de gemeente. Wat de 1965 ingeschreven woning zoekenden betreft zijn dat 192 geval len van onhoudbare samenwoning en gescheiden gezinnen; 221 aanstaande huwenden; 133 dreigende uitzettingen en gratis bewoningen; 694 mensen die een betere of grotere woning wen sen; 149 bejaarden; 125 aileenstaan- den; 335 noodzakelijke vestigingen! van buiten de regio en 116 woning zoekende uit de regio. SOESTERBERG Nu het défilé ter gelegenheid van de opening van het sportseizoen in Soesterberg niet door ging, was het een goed idee van AGAVS om zaterdagmiddag toch het nieuwe majorcttenpeleton te presen teren. De presentatie van het gehele korps, zowel drumband als majoret- ten vond plaats voor het Dorpshuis, waar het gehele AGAVS-bestuur ana- wezig was. Voorzitter J. H. Esmeijer noemde het majorettenkorps niet alleen een aan winst voor AGAVS. waarmee een hartewens van de leider J. van Lo- veren in vervulling ging, maar ook voor heel Soesteberg bij diverse fees telijke gelegenheden. De ongeveer twintig jonge majoret tes zijn keurig gekleed in een tur- kooise uniform-jurk je en dragen een wit hoedje met turkoois lint en witte laarsjes. Het bijzonder smaakvolle ge heel werd vervaardigd door de leids ter mevrouw Twigt-Rowaan (oud- majorette van O.B.K. te Zeist) en de dames Mast en Twigt-Heuvelman. Van het AGAVS-bestuur ontvingen zij terecht bloemen. Op de Burgemeester Grothestraat raakte de 62-jarige autobestuurder R. G. R. uit Bantega het goede spoor bijster en botste tegen een in de berm geparkeerd staande auto van M. S. uit Baarn. R. die te veel ge dronken bleek te hebben, weigerde blaas- en bloedproef. Proces-verbaal werd opgemaakt. SOESTERBERG Op de Openbare school voor basisonderwijs wordt op woensdag 10 en donderdag 11 sep tember de jaarlijkse bloemententoon stelling gehouden. Op deze Floralia- tentoonstelling zijn de opgekweekte stekjes van de leerlingen te zien, de door de leerlingen gemaakte bloem stukjes en de door de ouders geschik te bloemen. Een deskundige jury bestaande uit de heren Grapendaal en Lenten zal het een en ander beoordelen, met het oog op de prijsuireiking voor alle klassen. Wanneer iemand thuis nog een mooie tuindecoratie ter beschik king heeft, zal deze bij al het ge- exposeerde gezet worden. Inlevering hiervan kan plaatsvinden op dinsdag 9 september tussen 15.30 en 17.00 uur. Bezoek van de expositie is mogelijk op woensdag 10 en donderdag 11 sep tember van 16.00-17.30 uur en van 19.00-20.00 uur. De toegang is gratis, evenals het kopje koffie. De 18-jarige scholier Henk K. reed op de Peter van den Breemerweg te gen een auto op en hield er een ge broken hielbeen aan over. Hij werd naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. Het ongeluk gebeurde op een moment dat K. even meer aandacht had voor zijn brommer dan voor het verkeer. Het motortje sputterde toen hij iemand passeerde en om het ding op gang te houden boog hij voor over om de sproeier bij te stellen. Op dat moment naderde de auto, be stuurd door de heer H. de W. uit Hoogland, In de afgelopen week werd de con trole op parkeren in de blauwe zone voortgezet. 16 automobilisten kregen een bekeuring omdat zij de parkeer- schijf niet gebruikten. 16 p.v.'s wer den ook opgemaakt voor verkeerd voorsorteren; 9 voor door roodlicht rijden; 3 voor bromfietsen zonder helm; 5 voor andere parkeerovertre- dingen; 2 voor het zich laten voort trekken door een bromfietser; 2 voor overtreding van de maximumsnel heid; één voor het rijden met een brommer op het voetpad; één voor ■met losse handen fietsen; één voor een auto zonder kentekennummer plaat. c5 Op de kruising Merelweg-Groen var Prinstererstraat-Nieuwstraat verleen de de bromfietser mej. J. H. geen voorrang aan de op de Nieuwstraat rijdende automobilist J. C. M. S. (25). Aan de botsing die volgde hield mej. H. een zware hersenschudding over. Met de ambulanceauto werd zij naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Op de Leusderheide werd de 33-jari ge D. A. W. van der P. uit Soest aangetroffen met een complete zend- ontvanginstallatie. De zaak werd in beslag genomen. Van der P. deed er overigens direkt afstand van. Op de kruising Noorderweg-Stadhou- derslaan verleende de uit Baarn af komstige militair J. A. M. S. (23) geen voorrang aan de in de richting Soest rijdende automobilist A. J. (23) uit Soest. Bij de botsing werden de twee voertuigen zwaar beschadigd, de politie nam de kentekenbewijzen in. S. bleek onder invloed van sterke drank te zijn, want de blaasproef viel in zijn nadeel uit. Hij werd overgedragen aan de marechaussee. Gedurende de maand augustus heb ben zich binnen onze gemeente 51 aanrijdingen voorgedaan, waarbij acht zwaar- en negen lichtgewonden te betreuren vielen. Wat de zwaar gewonden betreft was er één in de leeftijdsgroep 6 tot 10 jaar; twee in de leeftijdsgroep van 16 tot 20 jaar; drie tussen de 21 en 40 jaar en twee tussen de 41 en 65 jaar. In negen gevallen was sprake van zware beschadiging in 41 gevallen was de schade licht. Er waren 34 per sonenauto's bij betrokken, drie vracht auto's, een aanhangwagen, één mo torfiets, zes brommers, vijf fietsers en één voetganger. Vanaf vandaag, donderdag 4 septem ber is de kinderboerderij De Vrije Teugel weer opengesteld; dinsdag tot en met vrijdag van 14 tot 17.30 uur, zaterdag van 10.30 tot 13 uur en van 14 tot 17.30 uur. Zondag en maandag is de boerderij gesloten. De kosten zijn drie gulden per maand per ge zin. Het adres is Oude Grachtje het telefoonnummer 18136, Zaterdagmorgen, negen uur, zal aan het slavhthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaarten, genummerd van 1 tot en met 150. In verband met geruchten als zou er iets „gedaan" worden aan de Lange Brinkweg hebben vijf families, wo nende aan deze weg, het initiatief genomen hun mede bewoners via een enquette zich te laten uispreken over het algemeen toekomstig aanzien. Ze hebben dat gedaan omdat zij de Lange Brinkweg graag zien als een rustige, veilige weg, waaraan het mooi en goed wonen is en waar me nigeen met plezier wandelt en fietst. De gestelde vragen betreffende de bestrating, een klinkerweg met wat hobbels en kuilen die hardrijdende auto's weghouden; de stoepen, ja of nee langs de hele weg; moeten de bochten uit de weg gehaald worden moeten de (pluis)bomen gerooid wor den of voorlopig geknot en jonge bomen tussen de oude bomen ge plant worden; mag de Lange Brink weg dienst doen als doorgaand-ver keersweg en wil men een hearing. Gevraagd wordt ook wat men vindt van het idee om in de Raadhuisstraat, de Kruisweg en de Korte Middelwijk straat bij het Kericpad de weg op te hogen. Het kerkpad zou dan glac worden en de fietser konden er rus tig doorrijden. De auto's zouden dan moeten afremmen, wat nu de fietsers moeten doen én bovendien zou dan het verkeer over de Lange Brinkweg aanzienlijk verminderd worden. Als de raad het voorstel van b. en w. aanneemt krjjgen alle vrijwilligers van de brandweer de status van amb tenaar in de zin van de Ambtenaren wet 1929. Hun rechten en plichten zijn vastgelegd in de rechtspositiere geling. In afwijking van de model-vergoe dingsregeling ontvangt de vrijwilli ger geen vergoeding bij brandbe strijding of andere hulpverlening en is de vergoeding voor het bijwonen van oefeningen en het volgen van- lessen voor elke vrijwilliger op het zelfde bedrag vastgesteld. De totale kosten voor 1975 worden geraamd op 73.000 gulden. Het initiatief voor deze regeling is afkomstig van de Koninklijke Neder landse Brandweervereniging, de Ne derlandse Vereninging van Brand weercommandanten en van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten-. Met -de plaatselijke vrijwilligers is overleg geweest en zij hebben geko zen voor de ambtenaren-status. Dat houdt in dat de vrijwilligheid ge handhaafd blijft, maar dat zij bij in aktie komen ambtenaar zijn in de zin van de wet uit 1929. Met ernstige verwondingen aan arm. been en gezicht werd de 27-jarige magazijnchef B. R. J. O. uit Soest naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. Hij reed in een bestelauto met te hoge snelheid over de Soester- bergsestraat en vloog uit de bocht bij de „Duizend Dennen". Zijn wagen kwam tegen een rechts van de weg staande boom tot stilstand en werd aan de voorzijde in elkaar gedrukt. De brandweer kwam eraan te pas om hem te bevrijden. O. liep een dubbele beenbreuk op, een kaak- fractuur en een verbrijzelde elleboog. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangege ven: kinderwagenonderstel, twee vlag gen, armband, damesfiets met twee fietstassen, plastic zak met houten figuurtjes, herenhorfoge, sleutel etui met geldbedrag, bankbiljetten, trui halsband, da-mesrijwiel, kinderfiets en aansteker. Betreffende deze voorwerpen zijn op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, inlichtingen te verkrijgen in het politiebureau. Veel voorkomende pijngebie- den vooreen infarct: middenvoor in de borst of rug n of beide armen mW/i 1. Hevig samentrek kende pijn midden voor in de borst. 2. Pijn houdt langer dan 5 minuten aan, ook als men rustig zit of ligt. 3. Transpireren en onrust, misselijk heid en braken kunnen voorkomen. 4. Pijn kan uitstralen naar hals, rug of armen. N.B. Korte, scherpe steken op één plaats op de borst wijzen vrijwel nooit op een hartinfract. 1. Bel onmiddelijk de arts, de GG GD of het ziekenhuis. 2. Patiënt rustig laten liggen in afwach ting van medische hulp. Kortademige pa tiënten kunnen het best wachten in zithouding. 3. Vermijdt emotie of inspanning. 4. Belangrijk is een zo spoedig moge lijke opname in een ziekenhuis met een hart bewakings afdeling. AFDELING SOEST DINSDAG 14 OKTOBER, 's avonds uur, ta het MIddelwijt- gebouw Parallelweg 7A, start de Cursusavond wekelijks op dinsdagavond van 20.00 - 22.00 uur. Examen 5 aprü 1976. Cumusgeld ƒ65,- ail-in voor hele seizoen. Stuur voor deelname brief of briefkaart of bel naar het secreta riaat: Mevr. C. v. Kooten-De Zoete, Vondellaan 20, telefoon 13692. Onderscheidt zich door zorgvuldigheid, en crematies. Adressen in uw omgeving: Soest: Johannes Poststraat 53, tel. 02155-12731: Utrecht: rouwcentrum Biltstraat 25- 27. tel. 030-310238; Amersfoort: rouwcentrum Bergstr. 7, tel. 033-12661. Mevrouw A. G. van der Lugt-Bijlssma In samenwerking met zéér exclusieve Italiaanse meubélateliers staan in de boutique's geëxposeerd tal van fraaie kasten, tafels, hoekkasten, lederen fauteuils, en veel kleine bijzetmeubelen. Beeldschone 2 züts-bankjes met donzen kussens, in leer en stof. Tafel- en vloerlampen. Handgekleurde prenten op houten panelen ruiters en schepen. Keramiek uit Bassano; eenden, duiven, honden, kippen en hanen. Soest, Kerkstraat 7A, 9 en 9A, telefoon; 02155-15758. Zaterdags de gehele dag geopend tot half 6. Maandags gesloten. SIEMENS 225 liter kist van 1063,- SIEMENS 325 liter kist van 1283.- ERRES 130 liter kast van 792.- ERRES 225 liter kast van 1039,- ERRES 70 liter kast van 529.- ERRES 280 liter kast van 1195,- ERRES 500 liter kist van 1439,-

Soester Courant | 1975 | | pagina 5