14 leerling rietdekkers deden examen in Soest Piet van Heugten's Kela Woninkrijk aanzienlijk uitgebreid NIEUWE CURSUS EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN autogordels® vasten zeker Noodzaak verbetering Eem blijft twistpunt Agenda Soester Gemeenschap Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken Soesterbergse verenigingen spraken over zaalaccomodatie Bekendmaking Stand in de Zonnebloem wedstrijd Meningen van lezers Wie, o wie Correspondentie Brandweer Tel. 13333 Overzicht vaste aktiviteiten open bejaardenwerk te Soest/Soesterbrg Soester Courant van donderdag 4 september 1975 Vrijdag 5 september wordt het Kela Woninkrijk wederom feestelijk heropend. Waar eens Mercedes huisde, staat nu Kela-Woninkrjjk, ofwel Kela Tapijt, eens sponsor van o.a. motorcrosser Gerrit Wolsïnk, Kela Wielerploeg met o.a. Harm Ottenbros, Eef Dolman, Jos van der Vleuten e.d. en rally-rijder Jan van de Marei, en nu sponsor van de internationale zjjspancros6er Fons van Heugten, heeft een bliksemsnelle groei meegemaakt. In de afgelopen dagen werd in Soest wederom het jaarlijks examen voor riet dekkers afgenomen. Er waren dit jaar 14 kandidaten voor het diploma Vak bekwaamheid en 11 voor het onderdeel Handelskennis. Van de 14 werden er twee afgewezen; voor handelskennis slaagden alle elf. Daarmee was bijzonder de heer E. J. Marêe ingenomen, want hij was de pionier die zo'n vijftien jaar geleden vele reizen naar Den Haag ondernam om het examen een wettelijke erkenning te laten geven. Nog zit hij in de examencommissie voor de handels kennis. AFDELING SOEST DINSDAG 14 OKTOBER, 's avonds 8 uur. in het Middelwjjk- gebouw Parallelweg 7A, start de Cursusavond wekelijks op dinsdagavond van 20.00 - 22.00 uur. Examen 5 april 1976. Cursusgeld ƒ65,- alü-in voor hele seizoen. Stuur voor deelname brief of briefkaart of bel naar het secreta riaat: Mevr. C. v. Koot en-De Zoete, VondelJaan 20, telefoon 13692. Aan het begin van de vergadering voor „Soesterbergse verenigingen" in de ruimste zin van het woord, die echter alleen maar bezocht werd door de sportverenigingen, kwam zowel schriftelijk als mondeling van de heer F. J. Hagmeüer de mededeling, dat het voor de onvolledige commissie, bestaande uit de heren H. J. Bakker. J. Esmetfer en F. J. Hagmejjer, onmogelijk was gebleken een behoorlijk défilé ter opening van het sportseizoen in Soesterberg te organiseren. Bij monde van de heer L. C. van Vliet, voorzitter van KVO, betreurde men het van de zijde van AGAVS. Badso, KVO, Laetitla en v.v. Soesterberg, dat nog steeds niet alle Soesterbergse verenigingen van de partij waren bij deze tweede bijeenkomst, met name de Middenstandsvereniging werd node gemist. Soest neemt in de landelijke rietdek kerswereld een bijzondere plaats in. Niet alleen omdat de heer Marée in Soest woont, maar ook omdat het examen wordt afgenomen in Soest, op het bedrijf van rietdekker B. van der Pol. Daar moet het praktijk werkstuk gemaakt worden en dat is dan een .kapje' (zie foto). Het examen handelskennis wordt afgenomen in de boerderij (restaurant) ,,'t Hoogje". Zijn de kandidaten geslaagd, dan krijgen zij het diploma waarin staat, dat zij voldoen aan de „eisen van Vakbekwaamheid omschreven in het vestigingsbesluit bouwbedrijven 1959 voor het rietdekkersbedrijf". Het unieke van het handelskennis diploma is, dat het voor de rietdek kers een aangepast diploma is, ge heel afgestemd op het rietdekkersbe drijf (kostenberekening en wat Ne derlandse taal). Dit jaar waren er vrij veel kandida- Z wemmen: In het instuktiebad De Turf: elke maandagmorgen van 9.45-10.45 u. In lnstruktiebad De Geyser te Zeist (ingaande 1 september): elke vrijdag middag van 14-15 uur. Kegelen: In restaurant Darthuizen, elke dins dagmorgen van 10.30-12 uur. Gymnastiekkursussen Dinsdag van 10.30-11.15 uur in het Dorpshuis te Soesterberg (ing. 2 sept.). Dinsdag van 16-16.45 uur in gebouw Eltheto, Driftje 4a (ing. 2 sept.). Dinsdag van 16.45-17.30 uur in ge bouw Eltheto, Driftje 4a (ing. 2 sept.). Woensdag van 10.30-11.15 uur in ge bouw Credo bij de Julianakerk, Ju- lianalaan (ing. 3 sept.). Woensdag van 13.00-13.45 uur in het Verenigingsgebouw St. Joseph (ing. 3 sept.), Vrijdag van 15-15.45 uur in Braam- hage, toegankelijk voor alle inwoners. Alvorens aan één dezer aktiviteiten deel te nemen, raadplege men vooraf de huisarts, Zangkoor: „Vreugd door Zang", in het bejaar dencentrum Molenschot, elke dins dagmiddag vanaf 15 uur (ing. 2 sept.). Sociëteiten Maandag, 13.30 uur, ln gebouw Tem po, Kostverlorenweg (bij industrieter rein), uitgaande van de Alg. Bond van Bejaarden. Dinsdag, 13.30 uur, gebouw naast de R.K. kerk, Rademakerstraat te Soes terberg (Piep noch Stok), uitgaande van het Par. Char, Centrum, Dinsdag, 14.30 uur, 1 maal per 14 da gen, zaal Julianakerk, Julianalaan, uitgaande van de Geref. Bejaarden kring. Woensdag, 14 uur, Verenigingsgebouw St. Joseph, uitgaande van het Inter. Par. Char. Centrum. Woensdag, 14.30 uur, wijkgebouw El theto, Driftje 4a„ uitgaande van de Herv, Kerk. Donderdag, 14 uur, 1 maal per 14 da gen, in De Hoeksteen te Soesterberg uitgaande van de Alg. Bejaardenso ciëteit. Donderdag, 14 uur, zaal Emmakerk. Regentesselaan, uitgaande van de UW, Vrijdag, 14 uur, 1 maal per 14 dagen, naai Emmakerk, Regentesselaan, uit gaande van de Herv. Kerk. Dienstencentra „De Drie Eiken" te Soesterberg Welfare (handwerken) O.l.v. het Rode Kruis, elke maandag middag van 14.30-16,30 uur (ingaan de 1 september), ten; soms zijn dat er geen tien. De belangstelling trekt mogelijk iets aan omdat rietdaken „in" zijn. Riet was vroeger de dakbedekking voor de ar men; de meer welgestelden hadden pannendaken. In het begin van deze eeuw kwam het riet weer „terug". Grote villa's van bijvoorbeeld Oud indisch mensen werden met riet af gedekt. Pannen werden algemeen. Ook nu is die tendens enigszins merkbaar. De levensduur van riet is niet korter dan die van pannen. Een goed rieten dak gaat volgens Van der Pol zeker 30 tot 40 jaar mee; het hangt ervan af hoe schuin het dak is. Van der Pol bezocht in juli j.l, riet dekkers in England. Hjj werd daar ontvangen door de afdeling Totnes van de National Society of Master Thatchers Associations. Het werd 'n werkbezoek, want vier dagen lang Volksdansen Elke woensdagmorgen van 10.15-11.45 uur (ing. 3 sept.). Zangkoor Eike donderdagavond van 19.30-21.30 uur. Sociëteit Donderdags 1 maal per 14 dagen, in overleg met de Alg. Bejaardensocië teit (ing. 4 sept.). „Honsbergen" te Soest Welfare (handwerken) O.l.v. het Rode Kruis, elke maandag middag van 14-16 uur. O.l.v. van „De Zonnebloem", elke donderdagmorgen van 9.30-12 uur. Volksdansen Elke maandag. Tijdstip nog onbe kend. Biljartclub Maandag, woensdag en vrijdag, van 14-17 uur. Gespreksgroep Elke maandagmiddag van 13.30-16 u. Gymnastiek Dinsdagmorgen 9-9.45; 10-10.45 en 11- 11.45 uur. Woensdagmorgen 9-9.45; 10-10,45 en 11-11.45 uur. Bridge/klaverjassen O.I.V. de Ned. Bridge Bond, elke vrij dagmiddag van 14-17 uur. Edelsmeden, tekenen, schilderen enz. Hiervoor zie men het kursusprogram- ma van Artishock. Alle aktiviteiten binnen de diensten centra staan ook open voor alle om wonende bejaarden uit de wijk of het dorp of de omgeving. ging Van der Pol mee op karwei. Hjj constateerde dat er niet veel ver schil in werkwijze is, zjj het dat en kele gereedschappen anders waren, men nauwelijks gebruik maakte van hét rietdekkers „stoeltje" (meer op de ladder bleef staan) en dat in Eng land geen vorsten worden gebruikt, maar dat de nok van stro wordt ge maakt. Globaal genomen werkt men daar echter hetzelfde en dat is toch verba zingwekkend, omdat de rietdekkers van het vaste land geen contact had den met hun collega's overzee. Dat contact bestaat wel met Duitsers. Belgen en Fransen, die zelfs min of meer het vak leerden van de Neder landers. Volgend jaar komen enkele Engelse rietdekkers (thatchers) naar Soest. Het wordt ook een werkbezoekf. Rietdekken is een vak, dat van vader op zoon overgaat; de Van der Pol's zijn al generaties in dit vak. Of de leider van de conservatieve partij in England, Margaret Thatcher, ook een afstammeling is van een rietdekkers- geslacht was in Engeland niet be ken. In ieder geval heeft de „Stichting Federatie van Riet-, Strodekkers Pa troonsvakbonden" in Nederland er dit jaar weer 12 gediplomeerde vak lieden bijgekregen. van de Gemeentehof De burgemeester van de gemeente Soest maakt ter uitvoering van arti kel 22 van de wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn be sluit van 22 augustus 1975, afdeling 1, nummer 8222 bestemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden, welke op de bij het besluit behorende kaart met een grijze kleur zijn aangegven en welke als volgt kunnen worden omschreven: a. gronden ter weerszijden van de Soesterengweg, voor zover gelegen tussen de Prins Bernhardlaan en de Verlengde Talmalaan; b. een strook grond, gelegen ten noor den van de Korte Brink weg; c. gronden gelegen ten oosten van de spoorlijn Baarn-Utrecht, voor zover gelegen tussen een punt nabij de Grote Melmweg en het station Soest en omvattende de gebieden nabij de nabij de Grote Melmweg, Lange Brinkweg, Kerkpad, Steenhoffstra at en middelwijckstraat; d. gronden omvattende de bebouwde kom van Soesterberg; e. gronden ter weerszijden van de Albert Cuyplaan voor zover gelegen tussen dé Talmalaan en de Molen straat; f. gronden ten noorden en ten zui den. van de Banningstraat te Soes terberg. Het genoemde besluit met de daarbij behorende tekening ligt met ingang van 5 september 1975 ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend op werkdagen van 9-12 uur) voor een ieder ter inzage. Soest, 3 september 1975 De burgemeester voornoemd J. J. EBBERS l.b. In de verschillende categoriën van de" Zonnebloem wedstrijd is de stand nu alsvolgt: Hoogste plant: 1. H. van Roomen, Nieuwstraat 40, 4.27 meter; 2. H. A. Jurriëns, Staalwijklaan 2, 4,25 me ter. Breedste bloem: 1. H. van Roomen, Nieuwstraat 40, 34 cm.; 2. George Emmen, Birkstraat 106, 33Vs cm. Aantal bloemen aan één plant: 1. E. Westerveld, Nieuwstraat 42, 47 stuks. Deelname is voor iedereen vrij; kos ten zijn er niet aan verbonden. Voor inlichtingen Chris Uiterwijk, Kerk pad N.Z, 49, telefoon 11381, Piet van Heugten is de eerste van de familie van Heugten geweest, die uit het Heuga concern is gestapt en voor zichzelf is begonnen, t.w. 1 februari 1971. Toen is B.V. Carpet Center op gericht en begonnen met het produ ceren en rechtstreeks verkopen van Kela tapijttegels. Niet alleen verkoopt Piet van Heug ten via diverse eigen winkels zijn exclusieve Kela Tapijttegels recht streeks, hetgeen uiteraard een zeer scherpe prijs betekent, maar ook is Kela Woninkrijk nu verreweg de grootste en belangrijkste afnemer van Heuga tapijttegels geworden. Ook heeft Kela Woninkrijk de al leenverkoop voor de Benelux ver kregen van Tuca Tapijt. Tuca is een tapijtfabriek welke is gevestigd in Noord-Ierland, waarvan Cor van Heugten (een broer van Piet van Heugten, die in 1972 voor zichzelf begon), eigenaar en direkteur is. Deze STuca fabriek is eveneens uniek te noemen daar Cor van Heugten hier zijn tegels produceert middels het moderne tuftprocédé, (een ver sneld procédé van weven) alsmede direct vermaakt tot los te leggen ta pijttegels. Wij kunnen u verzekeren en wellicht Tot de voorstanders van de „verbete ring" van de rivier de Eem behoor den de heer J. Witte van de Kamer van Koophandel; de heer Knol, ei genaar van een bedrijf aan de Eem en de heer Wagter, voorzitter van de waterspontvereiïiginig Eemiland in Baarn. Toch liep een poging van drs. C. van Dam, voorzitter van de werk groep Ontwikkeling Eemland, om bij de K.v.K. cijfermateriaal loste krij gen, waaruit de economische nood zaak van het plan zou moeten blij ken, op niets uit. De heer Witte ging er ook nu niet op in en volstond met de mededeling dat het plan voor acht bedrijven langs de rivier van belang was. Een discussie ontweek hij met „de beslissing is al in 1973 door provinciale staten genomen". De heer Knol vond de uitvoering „economisch hoogst noodzakelijk", het ging om het brood van vele werkne mers. „Bedrijven zullen afsterven als het plan niet snel wordt uitgevoerd", aldus de heer Knol. De vraag om het nadeel voor zijn bedrijf bij niet-uit- voering in cijfers uit te drukken, werd niet beantwoord. Voor de heer Wagter was de reconstruiktie van de rivier noodzakelijk „omdat door de We vragen ons af, wie zoveel dieren leed kan veroorzaken. Onze rode ka ter, d'ie bij velen in onze omgeving zeer geliefd was, omdat het dier zich zo volkomen onbevangen opstel de, is mede door dit vertrouwen in de mensen de dupe geworden van een laffe vorm van dierenmishandeling. Nadat we 4 dagen hebben getracht het dier van een hersenschudding en oogwonden te genezen, werd door de dierenarts geconstateerd dat het dier aan bedde ogen blind zou blijven. We hebben het dier uiteraard uit z'n lij den laten helpen. We hoopten, dat de dierenarts zou constateren dat het een ongeluk zou zijn, maar het onderzoek wees uit, dat dit geheel uitgesloten was. We hadden het heldhaftiger gevon den als de held'(in) zich tevoren tot ons had gewend, alvorens tot zoiets ernstigs over te gaan. Ons adres, telefoonnummer hing aan z'n hals band. Van de weeromstuit is onze andere poes, een gemeleerd kleurige z.g. schil dpadpoes, nu ook van huis weg gebleven. Mogelijk door dezelfde fi guur vergiftigd. Mocht iemand nog iets van deze poes gezien hebben, of onderdak hebben gegeven, in de ver onderstelling dat het een zwerfpoes is, zouden we gaarne hierover inge licht worden. Alom ontvingen wij veel begrip en medeleven. Velen boden handtekenin gen aan voor een evt. aktie, maar wij zagen wel in, dat dat niet veel zou uithalen, maar wij wilden deze nare geschiedenis toch niet onvermeld la ten. Hartelijke dank aan de Soester Cou rant voor het welwillend afstaan van deze ruimte. Hopelijk ontvangen wij nog een gunstig bericht t.a.v. onze schildpadpoes. Familie Boele, Van Straelerilaan 19, tel 15987 Degene, die ons een ingezonden stuk zond over, de verkeerssituatie op de Eng gelieve zijn naam en adres be kend te maken. Anonieme brieven (handtekening onleesbaar, geen adres) komen niet voor plaatsing dn aanmer king. kunt u het zich nu voorstellen, dat Kela Woninkrijk de meest exklusie- ve tapijttegelkollektie heeft. Niet al leen in Nederland, maar in de ge hele wereld. Er is zelfs een vesti ging in oprichting in Californië, waar Kela reeds diverse gebouwen heeft ingericht waaronder een van de mooiste Datsun autoshowrooms in Los Angeles. Nu de mensen steeds meer vrije tijd krijgen, recreatie belangrijker wordt, verhuizingen steeds veelvuldiger voor komt en arbeidskosten steeds hoger worden, gaat de los te leggen tapijt tegel een steeds belangrijker rol spe len. Want de Kela, Heuga en Tuca tapijttegels zijn makkelijk te ver voeren, eenvoudig te leggen, simpel te verleggen, snel op te nemen en altijd bij te bestellen. Vlekken zijn probleemloos te verwijderen en op al deze tapijttegels wordt 5 jaar schriftelijke garantie gegeven. Er zijn tapijttegels in 100 zuiver wol, dier lijk haar. nylon, acryl etc. Naast deze exklusieve tapijttegelkol lektie vindt u eveneens in Kela Wo ninkrijk meer dan 100 rollen kamer breed tapijt, alsmede een prachtige kol'lektie stoffen en lederen bankstel len, gordijnen, vitrage etc. huidige ondiepte het varen met ple zierboten een levensgevaarlijke be zigheid" was. De discussie werd ingeleid met een dia-lezing van rhet WOE-lid ing. J. Tolner en een praatje van drs. Van Dam over o.a. de wijze waarop de proviciale plannen tot stand .waren gekomen. Kritiek had ing. Tolner op provinciale staten, die het plan héb ben goedgekeurd, zonder dat zij vol gens hem van alle feiten op de hoog te waren. Verdrietig noemde hij het dat van provinciale zijde nooit za kelijk was gereageerd op protesten uit Eemland. Vanuit het forum waarin ook zitting hadden VMA-aktieleider Erik de 4 september: Kontaktavond „VOGEL VRIENDEN" in café D'Oude Enghe, Middelwijkstraat 2, ingang koffiehuis. Aanvang 20.00 uur. 5 septemberIn het kader van de ZOMERFEESTEN van het Groot Gaasbeeker Gilde: boerenbruiloft, uit sluitend voor gildeleden en genodig den, in de tent aan de Ferdinand Huycklaan. Aanvang 20 uur. 6 september: In het kader van de ZO MERFEESTEN van het Groot Gaes- beeker Gilde: 9.30 uur: Het gilde bes tuur haalt met het tambour- en ven delkorps het Koningspaar van het gilde; Route via Ferd. Huycklaan naar het busstation. 10.00 uur: Optocht versierde fietsen; start vanaf Smits hof, Kerkplein, Busstation; m.m.v. di verse korpsen. 10.30 uur: aankomst op het feestterrein en défilé langs Ko ningspaar en autorotetter., waarna opening van de festiviteiten door de loco-burgemeester, wethouder J. J. Ebbers. 11.00 uur: show deelnemende korpsen: De Springbokken, Muziek- vereninging P.V.O. met majorettes en puppyrettes en het Tambour- en Vendelkorps van het Groot Gaesbe- ker gilde, plm 12.00 uur: kinder- en volksspelen met tien kinderspelen in marktkraampjes als vanouds 1,en altijd prijs; zaklopen, skippyspringen blokjes lopen, balschieten, enteren, tonnetje steken of mastklimmen en schieten op de schijf met windbuks. Voor ouderen: Rad van avontuur, ge- luksohieten op een blokje op de paal, schieten op de wip om het Kampioen schap 1975, 13.00 uur: Ringsteken m.m.v. Ruiter sportvereniging Soest. a. gereden in twee- of vierwillige, met paard aan gespannen wagen; b. gereden met paard onder de man. 20.00 uur: Offi cieel welkom voor de Duitse gasten, leden van Schutzenverein Grosse Westhove, uit Soest Duitsland. Daar na feestavond oXv. het dansorkest Ton Steenbeek en de Mobiele Drive- in discotheek Hoky Poky. 6 september: Opening TENTOON STELLING „OUD-SOEST" met de aanbieding van het nieuwe boek van de Soester historicus E. Heupers: „Soest in grootvaders tijd", aan de loco-burgemeester J. J. Ebbers. In al le zalen van De Rank, Soesterbergse straat 18, aanvang 11.00 uur. De ten toonstelling is daarna te bezichtigen tot 17.00 uur. 7 september: ZOMERFEESTEN Groot Gaasbeeker Gilde: 9.30 uur: eucharis tieviering met gilde-eer in de Petrus en Pauluskerk. 11.30 uur: gezamenlij ke broodmaaltijd met de Duitse gasten in de tent op het feestterrein. 13.30 uur: kinder- en volksspelen op het Aktiviteiten-agenda Dinsdag 16 september: jaarvergade ring AGAVS, in november balletuit voering van Laetitia; na de veldcom- petitie van KVO ongeveer half no vember de microkorfbalcompetitie; Badso houdt de jaarvergadering op maandag 29 september in het Dorps huis. Omdat er van militaire zijde geen toestemming werd verleend, kan de 9e lustrumuitvoering van AGAVS in de garnizoens-ontspanningszaal geen doorgang vinden. Betreffende de nijpende zaalakkomo- datie zal namens de aanwezige sport verenigingen een schrijven gericht worden aan de Raad van Soest, de Sportstichting en de wijkraad Soes terberg. Een pittige taak, die ver richt zal worden door de heren Hag- meijer (Laetitia) en Van Vliet (KVO). Met name de „zalennoodlijdende" vereniging Badso (badminton), ver tegenwoordigd door de heren Stomp en Lensink, wekte de nodige veront rusting bij de sportieve collega-be stuurders, daar het voor deze bad- Waal en de Amersfoortse bioloog Vincent van Laar, werd gesteld dat de economische noodzaak volstrekt onvoldoende werdt aangetoond. Mr. Luijekx, de voorzitter van de vereniging Vrienden van Eemland, die - de leiding van de avond had, liet aan het slot weten, dat de VMA door zuiden gaan met de aktie, al gaf hij toe dat het eigenlijk een aktie was „met de moed der wanhoop". feestterrein aan de Ferd. Huycklaan met o.a. het koningsschieten op de vo gel door de gildeleden, ringsteken op pony's. .20 uur: feest- en dansavond met medewerking van het dansorkest van Ton Steenbeek. Tevens huldiging van de nieuwe schutterskoning. In de tent op het feestterrein aan de Ferd. Huycklaan. 7 september: TENTOONSTELLING „OUD-SOEST" in De Rank, Soester- bergsestraat, van 12-16 uur. 8 sept.: KONTAKTMIDDAG U.V.V. In het Oranjehotel, Burg. Grothestr. Aanvang 14.00 uur. 8-27 septemberTENTOONSTEL LING n.a.v. de Indonesië-aktie van Amnesty International. Foto,'s en ge bruiksvoorwerpen uit Indonesië. In het Amnesty-centrum, Middelwijkstr. 72 (zij-ingang). Openingstijden: woens dagavond van 7-9 uur, zaterdagoch tend van 10-12 uur. Toegang gratis. Verkoop van speciale Indonesië-infor matie. Handtekeningenaktie. Gratis lesmateriaal voor scholen. 9 september VERGADERING Werk groep Soest en omstreken van Amnes ty International in het Amnesty-cen trum, Middelwijkstraat 72 (zij-ingang) Aanvang 20 uur. 11 september: Aigemene BEJAAR- DENSOOS Soesterberg maakt tocht naar het „Land van Bartje". Nadere bijzonderheden volgen. 11 septemberProf. B. Smalhout, hoogleraar in de anesthesiologie aan de universiteit van Utrecht, spreekt voor HET NUT-SOEST n.a.v. recente uitspraken via diverse media over „narcosefouten op de operatietafel". Een belangrijk onderwerp waar ieder een al of niet rechtstreeks mee te ma ken heeftIn de Open Hof, Dalweg- hoek Veenbesstraat. Aanvang 20.15 u. 11 september: Demonstratie en OPEN BARE LES van de nieuwe kursus Joegoslavische folkloristische dansen in het wijkgebouw van de Emmakerk, Regentesselaan, Soestdijk; aanvang 8 uur. Inlichtingen: Jan en Anke Be rends, Dr. Rupertlaan 41. tel. 18000. 14 september KAMERCONCERT in het Artishockgebouw, met medewer king van Angela Skala, viool en Jan Slothouwer, piano. Steenhoffstraat 46. Aanvang 15.00 uur. 14 september: Het NIVON organiseert als opening voor haar winterpro- gramma een HEIDE WANDELING bij Oisterwijk. Deelneming gratis, brood meenemen, voor koffie wordt gezorgd. Meerijden mogelijk voor 5,per persoon. Vertrek om 8.30 uur bij „Foxboro", Koningsweg. mintonclub als een „heilig moeten" Is om zelfs op zondag uit te wijken naar Soest om in „De Bunt" wedstrij den te gaan spelen. De vraag kon dan ook niet uitblij ven, waarom het eigenlijk niet moge lijk was om de sportzaal van het Dorpshuis via de achteruitgang op zaterdagmiddag en op zondag open te stellen voor het vreedzame bad minton; hal en buffet behoeven he lemaal niet gebruikt te worden. Deze vereniging heeft nu eenmaal voor de badmintonsport vele uren nodig in zalen, omdat maar weinige spelers tegelijk deze söj>rt kunnen beoefenen. De zalenakkomodatie zal ook niet door defensie bevorderd worden want in een brief aan de Sportstich ting heeft defensie medegedeeld, dat men geen interesse heeft om in het Kamp van Zeist in samenwerking met de gemeente Soest een sporthal te gaan bouwen, zoals destijds ge suggereerd werd, aldus de heer Hag- meijer. Voor de eerstvolgende bijeenkomst van Soesterbergse verenigingen op maandag 10 november, zullen alle belanghebbende verenigingen uitge nodigd worden, wederom in de kan tine van de voetbalvereniging Soes terberg, en dan onder leiding van het bestuur van Laetitia. Deze avond werd geleld door de he ren Limburg (nog net op de voorzit tersvalreep) en Prins van het v.v. Soesterberg-bestuur. Aanmelding voor alle aktiviteiten of informatie bij het secretariaat Wal deck Pyrmontlaan 10 of telefonisch op de nummers 15293 en 14270. 15 september: Kontakt- en informa tie-avond Independence Order of Odd Fellows in café-restaurant Darthui zen, Prins Hendriklaan 1. Aanvang 20.15 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. 16 september Dr. Jan Pluvier, di recteur van het Instituut voor Moder ne Aziatische Geschiedenis van de Universiteit van Amsterdam, spreekt in het kader van de Indonesië-aktie van Amnesty International in het Am nesty-centrum, Middelwijkstraat 72 (zij-ingang). Aanvang 20 uur. Toegang gratis. 16 september: JAARVERGADERING A.G.A.V.S. in café-restaurant „Het Centrum", Rademakerstraat, Soester berg; aanvang 20.00 uur. 18 september: Openbare RAADSVER GADERING in de Brandweerkazerne, Lange Brinkweg; aanvang 19.30 uur. 22 september: Openbare VERGADE RING ONDERWIJSCOMMISSIE inde dependance van het gemeentehuis; aanvang 14.00 uur. 22 september: Openbare vergadering COMMISSIE OPENBARE WERKEN in de dependance van het gemeente huis; aanvang 16.00 uur. 25 septemberDe Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkun de organiseert een LEZING voor haar leden en - met name voor deze avond - voor alle belangstellenden in de ma terie van de huidige milieuvervuiling. Drs. P. Zonderwijk uit Bennekom zal spreken over „Bloemen en hun vrienden", de relatie tussen bloemen en insekten. In de Openbare Biblio theek, Alb. Cuyplaan. Aanvang 20 uur. Toegang vrij. 25 september HET NUT-SOEST ver zorgt een avond met een uniek pro gramma uit de tijd van postkoets en snuifdoos, rondom de oude toverlan taarn „Laterna Magiga". Hieraan voorafgaande om 19.30 uur de jaar lijkse ledenvergadering. In de Open Hof, Dalweg, hoek Veenbesstr. Aan vang 20.15 uur. 25 september: Openbare vergarerinig FINANCIËLE COMMISSIE in de de pendance van het gemeentehuis; aan vang 19.30 uur. 26 september: Opening TENTOON- kenSTELLING „Bewegende Houtob- jekten" van Peter Rolf en Rudolf Bente. In het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46; aanvang 20,30 uur. Deze expositie duurt tot en met 24 oktober en is dagelijks geopend van 14 tot 17 uur, Voor- en tegenstanders van de Eemverbetering ontmoeten elkaar vorige week in hotel Monopole te Amersfoort. Onder de ongeveer tachtig belangstellende bevonden zich ook de heer M. de Bruyne, lid van gedeputeerde staten van Utrecht, statenlid ir. R. T. Steinbuch en enkele provinciale ambtenaren. Tot elkaar kwam men uiteraard niet, al lieten de organisatoren weten dat slechts drie bedrijven schade zouden ondervinden wanneer het plan niet door zou gaan. De kloof bleef.

Soester Courant | 1975 | | pagina 6