I I Gastdirigent voor de Soester Orkest Vereniging maaswinkel Pastoor E. P. van Wijk wordt morgen geïnstalleerd „Op zoek naar het alledaagse vaderland" KEU KEN SHOW IN SOEST Boeken voor alle Soesters Help ze 'n handje HEREN V.V.V.-NIEUWS INTERNATIONALE /MEUBELBEURS TflLENPRAKTIKUM AMERSFOORT 20 hechtingen na hondebeet Loterij ten bate van Diabetes Research Fonds SOEST IN GROOTVADERSTIID E. Heupers KENT U ZE NOG... DE SÜESTENAREN Rien Poortvliet TE H O O I E N TE GRAS BOEKHANDEL van de Grootscheepse zoekaktie had geen resultaat Brandje zonder schade Het boek van de maand Machtig eiken Puur natuur Boutique des Fleurs Kamerconcert in Artishockgebouw Aangehouden man had meer op zijn kerfstok „öe koRte öuinen" Soester Courant van donderdag 11 september 1975 KON. NED. JAARBEURS Zaterdag 13 sepl ORIENfATIEDAG 50.000m' Europees meubetkomfort de ideale kans om n komulete indruk te krijgen van nieuwe trends en ontwikkelingen 1 in het internationale meubelgebeuren. A utrecht croeselaan ooen van 9.00 u toM7 00u Dansen is plezier voor twee. In Soest wordt een cursus Joegoslavische Volksdansen gegeven in de gymzaal van de Maria school, Mariasfcraat 1, iedere donderdagavond en wel van 7.30-9.00 uur voor beginners en van 9.00 10.30 uur voor gevorderden. De kosten zijn 56,voor 14 lessen- Op donderdag 11 sept. as. Is een demon stratie en openbare les in het wijkge- bouw van de Emmakerk, Regentesse- laan. Aanvang 8 uur. Volledige in formatie vindlt u op de formulieren, die bij ons verkrijgbaar zijn. Wanneer u een verwoed wadloper benit kunt u op 13, 20 en 27 septem ber as. nog een tocht naar Ameland of de Erugelsmanplaat maken. U wilt natuurlijk elk risico vermijden en gaat onder leiding van een gids. In bet foldertje wadlopen dn Friesland 1975 kunt u er alles over lezen. Wij maken u er nu alvast op attent, dat wij gedurende de wintermaanden i(l-10 - 1-5) op zaterdagochtend ge sloten zullen zijn. Vanaf 1 mei (bij een vroege Paas eerder) zijn wij op zaterdag weer van1 9-12 uur geopend. Niet gratis, maar wel erg makkelijk zijn onze kadobonnen. Heeft u er nog geen kennis mee gemaakt? Komt u eens langs. Wij kunnen u er alle inlichtingen over geven. Speciale cursussen English in management English in marketing English in computing English in banking Fransais dans le domaine du management Francais éconiomique et commercial) W irtschaftsdeuitsch Inl. 033 - 2 90 97 Twintig hechtingen waren er nodig om het been van de 80-jarige mevr. D. van R.-S. weer enigszins in vorm te brengen nadat zij door een grote hond gebeten was. Zij liep in de buurt van het dienstencentrum Hons- bergen met haar hondje te wandelen, toen zij plotseling werd aangevallen door een grote boxer. Daar hield zij twee grote wonden aan over. De ei genaar van de boxer, de heer R. werd opgespoord en de schade on derling geregeld. Pastoor E. P. van Wjjk. De Diabetes Vereniging Nederland, die de belangen van ruim dertig dui zend diabetici (suikerpatiënten) be hartigt, bestaat 25 jaar. Daarom or ganiseert de vereniging een aantal financiële acties, waaronder een gro te loterij. Een halfmiijoen loten wor den voor een gulden per stuk aan de man gebracht. Er zjjn honderd prij zen met een totale waarde van 75.000,De hoofdprijs is 15.000,- in contant geld. De opbrengst van deze loterij is voor het Diatoeites-Reseairchfonds, dat steun wil verlenen aan wetenschap pelijke projecten, die zich met sui kerziekte bezighouden. Tot nu toe kon de Diabetes Vereni ging Nederland in, het Researchfonds geen geld storten, „Want u weet langzamerhand allemaal, hoe slecht de financiën van de D.V.N. er voor staan", aldius de vereniging. Het werk moet echter doorgaan en ieder die een lot koopt bevordert het onder zoek naar suikerziekte. Bij de heren T. J. de Ruiter, Kerk straat 41 en Ghr. Brink, Lange Brink- weg 44 zijn loten verkrijgbaar. De loten kunnen ook per giro worden besteld door storting van 1,pier lot op rekening nummer 3417837 ten name van de Nationale Loterij Dia betes Vereniging Nederland. Ver zendkosten vijftig cent ongeacht SCHIPPER INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) TELEFOON 02155- 10304* Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur 'U kunt tevens kijken naar: 1 Wand-en Kuikwanden vloertegels Parkelvloertn Plavuizen Vouwdeuren - Houten wanden en Gewone en plalondschroten - gefineerde deuren het aantal bestelde loten, moeten te gelijk worden overgemaakt. door Een levendig portret van Oud-Soest. Nu nog ƒ20, (Ciafter ƒ23,50) Ook is nog verkrijgbaar Èen nosifcaligisoh foto-album 22,90 Reserveer nu vast" het nieuwe boek van de Soester kunstenaar Een kleurrijk beeld van het boerenbedrijf in Nederland. 49,50 SOESTERBERGSESTRAAT 53 TELEFOON 12419 Gastdirigent H. Slegers. Ê- 1 De maandag 1.1. in de omgeving van Amersfoort en Soesterberg gehouden zoekaktie naar de sedert dinsdagmiddag 2 september uit de Psychiatrische Inrichting „Zon en Schild" vermiste 38-jarige mevrouw G. van de Maagden burg-Apeldoorn. heeft geen sukses gehad. Tot half zes 's avonds werd het terrein doorzocht en daaraan werkten mee militairen van de Koninklijke Landmacht en de Marechaussee. Ook de vorige week is herhaalde ma len door de politie, burgers en mili taire eenheden het gebied afgezocht omdat men op grond van vage aan wijzingen afleidde dat de gezochte in de omgeving van Amersfoort en Soes terberg verbleef. Een ieder die meent haar ergens ge zien te hebben, wordt dringend ver zocht kontakt op te nemen met de politie te Amersfoort of de Konin klijke Marechaussee te Soesterberg. Signalement van mevrouw G. van de Maagdenburg-Apeldoorn.Lang 1.67 m.donkerblond golvend haar, tenger postuur; gekleed in donkerblauwe rok, lichtrose blouse en felrode schoenen. Mogelijk is zij dn het bezit van een regenjas. Zij verkeert in een depres sieve toestand. Nauwelijks enige schade richtte het brandje aan dat aan de Koninginne- laan in de werkplaats van T. van R. ontstond toen een slang van een gas fles sprong en het uitstromende gas vlam vaitte. De brandweer was het vuur snel meester. Van R. gebruikte het acetyleen gas voor het doorsnijden van oude motorblokken. In de brief onderstreept WN dat niet alleen een gedegen verkeersopvoeding door de ouders en goed verkeenson- derwijs op school belangrijk bijdragen bot de veiligheid van het kind op de weg, maar dat ook planologische en technische voorzieningen, daarbij niet gemist kunnen worden. Dit verzoek aan de gemeenten is een onderdeel van de te voeren campagne, die onder het motto „Help ze 'n handje" ook op de gemotoriseerde weggebruikers een beroep doet het kind in het verkeer daadwerkelijk de behulpzame hand toe te steken door ander andere met lage snelheid te •rijden op plaatsen waar kinderen ver wacht kunnen worden. Ouders, automobilisten, motorrijders, bromfietsers en uiteraard de overheid moeten en kunnen gezamenlijk mee helpen om het kind te beschermen. In de campagne wordt daar met name op gewezen. En dat dit nodig is blijkt uit de volgende cijfers: In 1974 werden 315 kinderen in de leeftijd van 0-14 jaar in het verkeer gedood en 8.633 gewond. Hoewel definitieve cijfers nog ontbre ken mag worden aangenomen, dat ook vorig jaar de meeste jeugdige SPIJKERKIELEN FRANSE JEANS TWEED PAKJES FLUWELEN BROEKEN FLUWELEN BROEKEN RIBFLUWELEN SHIRTS De Soester Orkest Vereniging (S.O.V.) Is haar nieuwe seizoen weer ingegaan. In verband met contractuele verplichtingen van de vaste dirigent Willem de Vries, is er voor het nieuwe seizoen een gastdirigent aangetrokken. Het bestuur pryst zich gelukkig de medewerking te hebben verkregen van de heer H. Slegers. HeTbert Diederik Slegers werd ge boren in Den Haag in 1943. Studeer de aan het Conservatorium in Den Haag; piano bij Gerard Hengeveld en contrabas bij Piet Swinkels. Hij was pianist o.a. bij het Nederlands Dans Theater, en vanaf 1965 werkzaam als bassist bij het Nederlands Kamer Or kest. Studeert nu al weer enige ja ren directie bij de Heer J. Spaan derman. Voor het concert dat de S.O.V. eind november hoopt te geven, staan wer ken op het programma van o.a. Beet hoven, Mozart en Vogel. De leden van het Soester Orkest be staan uit enthousiaste musici. Nieuwe medespelers zijn van harte welkom Er wordt gerepeteerd iedere maan dagavond 20.00 uur. Contakt telefoon 02159 - 42242. den blieklaan35 soest tel13991of 14550 RECHTSTREEKS VAN DE FABRIEK. Geopend Maandag Lm. zaterdag van 9-17 uur. Vrijdagavond ook van 19.00-21.00 uur. Gegarandeerd goed en goedkoop. STEENHOFFSTRAAT 1 - SOEST Telefoon 02155-12455 As. zondagavond om 20.15 uur wordt in het Artishockgebouw aan de Steen- hoffstraat een kamerconcert gegeven waaraan medewerken de violiste Angela Skala en de pianist Jan Slothouwer. Zy zullen werken uitvoeren van G. Fauré, B. Bartok, A. Weber en R. Schumann. Door de politie werd de 26-jarige A. de V. uit Steeniwijk aangehouden. Dat gebeurde om vier uur 's morgens vroeg. Hij reed in een auto, waarvan de draden buiten het slot om door verbonden waren. Aan het licht kwam daarna dat de auto in Assen gestolen was; dat De V. ermee naar Amsterdam gereden was, waar hij benzine tapte uit een geparkeerde auto. Bovendien werd hij door de poliitie te Heerenveen gezocht in ver band met een gepleegd misdrijf. Hij is afgevoerd naar Heerenveen. RCStAURAnt BIRKSTRAAT 108 - SOEST Langs de weg naar Amersfoort j TELEFOON 02155-17224 Deze week o.a. WEGGEEFMENU CHILI CON CARNE puree en gemengde salade 7,50 j Af haalprys 6,50 i Angela Skala werd in 1949 in Toronito (canada) geboren. Al vroeg begon zij viool, piano en compositie te stu deren. In 1968 vertrok zij naar Parijs waar zij les kreeg van Deuy Erlich en daarna studeerde zij van 1969 tot 1972 aan het Conservatoire National Supérieur te Parijs. In 1972 stelde een beurs van de Nederlandse re gering haar in staat haar opleiding bij Herman Krebbers te voltooien. In 1973 behaalde zij haar einddiploma solospel aan het Amsterdams Muziek^ De violiste Angela Skala. lyceum. Zij trad reeds op in Parijs en Amsterdam en ook in haar geboorte stad Toronto. Jan Slothouwer werdin 1947 in Utrecht géboren. Hij is voor zijn eind diploma solospel opgeleid door Karei Hilsan en verder studeerde hij bij Louis Hiltbrand te Genève. In het kader van een landelijke actie in de maanden september en oktober ter bevordering van de veiligheid van het kind op de weg, heeft Veilig Ver keer Nederland alle gemeentebesturen in ons land in een brief dringend gevraagd zich extra in te spannen om met nog meer spoed en op grotere schaal dan nu reeds het geval is voorrang te geven aan maatregelen die de veiligheid van het kind kunnen vergroten. slachtoffers zijn gevallen onder de voetgangers en fietsers. In het kader van deze campagne ver spreidt Veilig Verkeer Nederland via de scholen onder de ouders een folder (oplage 1 miljoen exemplaren) waarin staat hoe het kind nu al geholpen kan worden. In samenwerking met WN hebben de Europese Motel Federatie, de Fe deratie Wegverzorgende Horecabedrij ven en Les Routiers Européen hon derdduizenden pl ace-mats laten ver vaardigen waarop het actie-thema in woord en beeld onder de aandacht wordt gebracht. Het is de verdienste van de beide samenstellers, prof. dr. A. F. Manning die de teksten schreef en de kunsthistoricus G. Th. M. Lemmens, die de illustra ties selecteerde, dat zy met een „andere" vaderlandse geschiedenis kwamen: de geschiedenis van alle dag zoals die beleeft werd door de mensen van alle dag. Driftig moest er geselecteerd Wórden en meer geschrapt uit de onderwer pen lijst, dan gehandhaafd. Uiteinde lijk zijn het 38 onderwerpjes gewor den, korte impressies met daarbij op vele bladzijden, jaartallen met net genoeg tekst om het tijdsbestek van de tekst te bepalen. Aan de illustraties is weer veel aan dacht besteed; bijna geen pagina zon der. Een aantal illustraties werd nooit eerder in kleur gereproduceerd. Lof is daarom op zijn plaats voor de mede werking van de zijde van Musea, al lag het tempo waarmee die mede werking geboden wordt blijkbaar zeer ver uiteen. ,,Bij de een perfect binnen een week", zegt prof. Manning „bij de ander scheen het niet moge lijk binnen een termijn van zeven maanden van dienst te zijn". 38 hoofdstukken zijn het geworden beginnend met „silhouetten in de mist van het verre verleden", vele duizenden Jaren voor Christus, tot „De Nederlander met vakantie". Mooi daarvan de slotzin: „Wellicht kunnen wij tijdens de vakantietijd het beste schatten hoeveel winst de doorsnee Nederlander sinds 1900 heeft geboekt, hoeveel beter en gemakkelij ker hij het heeft gekregen. Wie had onze massale vakantie verplaatsing kunnen voorspellen? Maai als dan de terugkerende student, werknemer, ambtenaar of winkelier ter hoogte van Luxemburg of Keulen op zijn autoradio de Hüversumse zenders haalt, kan hij weer vernemen dat onze maatschappij onrechtvaardig heet en onleefbaar is voor de gewone man. Zou het echt?". Tussen deze beide hoofdstukken, het „alledaagse": het alledaagse van vroe ger, over het boerenleven, de handel én de scheepvaart, het kloosterleven, .de stad en de arbeider en zijn werk. Over een bischopkeuze in 1322 die met veel heibel gepaard ging; over de krachtmeting in de 14e eeuw tussen de graven en hertogen ener zijds en rijke stedelijke machtheb bers aan de andere kant. Over sex en huwelijk in de gouden eeuw; over uitgaan en vermaak; over ziekten en geneesheren: over de nieuwe spoor- wegtrein; over Amsterdam in de tachtiger jaren; over Rotterdam; de Duitse bezetting en over de proble men waar de politie In de zestiger jaren in Amsterdam mee geconfron teerd werd. Duidelijk distantieëren de makers van het boek zich van de traditionele benadering en het werd niet opnieuw een „vaderlandse geschiedenis" boek. Hun poging het „alledaagse" in woord en beeld wat dichterbij te bréngen mag dan ook gestaagd heten. Tot en met 4 oktober a.s. is het in de boekhandel verkrijgbaar 16,90; daarna wordt de prijs 29,50. De op lage is 103.000 exemplaren; de uitga ve van Uitgeverij Contact B.V. te Amsterdam. Het boek telt 160 pagina's waarvan 80 „fuil colour", De vereniging van Beeldende Kuns tenaars „Hilversum", exposeert in de Vaart te Hilversum van 6 tot 29 sep tember 1975. Artotheek 1870 exposeert in Theater t Spant te Bussum van 17-28 sep tember 1975 op werkdagen van 10-16 uur en zaterdag van 10-12 uur. Op vrijdag 19 september, om 20.15 uur treedt in het Concertgebouw te Amsterdam Demis Roussos met een nieuwe formatie op, De plaatsen kos ten 10,15,en 25,alles inbegrepen. Voor diit concert kunt u bij ons bespreken. Op 18 sept. vindt een optreden in het Congresgebouw te Den Haag plaats en op 21 sept. in De Doelen te Rotterdam. Kaarten aan de balie van 10-3 uur. Op zondag 14 september om 20.15 uur kunrt u in de tentoonstellingszaal van het artishockgebouw, Steenhoffstraat 46 een kamerkoncert bijwonen. De uitvoerenden zijn Angela Skala, viool. Jan Slothouwer piano. Op het pro gramma staan stukken van Fauré, Bartok, Webertn en Schumann. Nu het weer nog steeds redelijk blijft smeden veel mensen plannen voor de herfsvakantieVan de Recre atiecentra Nederland B.V. kregen wij deze zomer een stapel rekreatiekran- ten 1975. Wanneer u een huisje of bumgalowtje zoekt voor die periode Deunt u er wellicht iets voor uw ga ding in vinden. De krant ligt gratis voor u klaar. Het nieuwe „boek van de maand" is een boek waarvoor een historicus en een kunsthistoricus tekenen en waarmee zy een geslaagde poging hebben gedaan voor een groter publiek, het gewone en het alledaagse toch als iets nieuws en onverwachts te laten zijn, omdat dit deel van de (historische) werkelijkheid zo weinig wordt getoond. Professionele geschiedschrijvers keuren immers dit aspect van de historie weinig aandacht waardig en laten het misprijzend over aan de amateur en de journalist. Morgenavond, vrijdag 12 september, wordt tijdens een korte plechtigheid in de r.k. kerk te Soest-Zuid, pastoor E. P. van Wijk door deken Hoorneman uit Amersfoort geïnstalleerd. Onder deze dienst worden er o.a. door het kerk bestuur, gezinnen e.a. vragen gesteld aan de nieuwe pastoor en na de dienst bestaat er voor de parochianen gelegenheid met hem persoonlijk kennis te maken. Pastoor van Wijk werd 14 januari 1926 te Maarsen geboren. In 1952 werd hij door kardinaal Aifrink, toen bisschop-coadjutor, priester gewijd. Zijn eerste parochie was Herwen en Aert bij Lobith. Daar werkte hij van 1952 tot 1954. Toen tot 1956 in Hoog land, waardoor Soest hem niet ge heel onbekend is. Zijn volgende standplaats was Kam pen, vanwaar hij in 1958 overge plaatst werd naar Deventer. Tot 1969 was hij daar kapelaan om toen be noemd te worden tot pastoor van de Verrijzenisparoehie te Arnhem-Alte- veer. In Soest volgt hij pastoor G. Mette- mich op, die na ruim vijf jaar Soest afscheid nam in verband met zijn be noeming tot pastoor te Hellendoorn. De dienst morgenavond begint om 19.30 uur. t

Soester Courant | 1975 | | pagina 3