«Carni Shoe Shop» Van Weedestraat aan de heropend Afbraak ten gunste van het „Beschermd Dorpsgezicht" Gebr.VanKooijb.v. Jaap Rademaker Het oog gericht op armoe en rijkdom Boutique des Fleurs Hysterische cafébezoekster Gebouw „De Waaier" in Hilversum ook trefpunt voor Soester Weduwen en Weduwnaars Een huis kopen j| Geen „Proest" deze maand Uw huis verkopen UINDER Muziekvereniging hangt aan kapstok van jeugdwerk Hypotheek of assurantie Prof. Dr. J. J. A. Vollebergh spreekt voor Zakenkring Boeren en milieugroepen eensgezind tegen fietspad door polder Eerst doorgaand verheer van P. Hilhorstweg A Natuurbad sloot seizoen goed af Zonder rijbewijs in onverzekerde auto Indonesië-avond in Amnesty Centrum MERCEDES-BENZ Een bericht voor scholieren Spreekbeurt, diseussie, werkstuk? Soester Courant van donderdag 11 september 1075 De anme en rijke tanden van deze wereld ontmoeten elkaar op de bij zondere VN-vergadering. Het uit gangspunt is dat het in deze wereld verre van rechtvaardig verdeeld is en dat de ervaring van de laatste jaren niet is dat daarin vanzelf veel ver betering komt. Daarover bestaat wei nig verschil van inzicht: het is een feit dat alom als onaangenaam wordt ervaren, hoewel natuurlijk het sterkst in de arme landen want die hebben er het meest van te lijden. Maar ook voor de rijke landen heeft de onge lijkheid In welvaart kwalijke kanten. Bij zoveel eensgezindheid dat er iets moet veranderen zou het gemakkelijk moeten zijn iets te veranderen, maar d'aarin vergist men zich dan. In grote trekken zijn er twee gedachten. Er is een stroming die zegt dat het enige dat erop zit is de boel radikaal aan te pakken en een geheel nieuwe ekonomische wereldorde te scheppen. Het is niet alleen omdat de konse- kweniie hiervan is dat van de rijken genomen wordt om aan de armen te geven dat hiertegen bezwaren worden aangevoerd door bijvoorbeeld de VS, Japan en West-Duitsland. Het is ge woon de vraag of het wed mogelijk is een nieuwe wereldorde eventjes te scheppen; de huidige is ook niet ge maakt maar geleidelijk gegroeid en voortdurend onderhevig geweest aan allerlei invloeden. En wie of wat zou dan precies moeten reguleren hoe de grote veranderingen tot stand komen die nodig zijn? Vandaar dat andere standpunt dat ervan uitgaat dat het bestaande systeem nog alle mogelijk heden in zich bergit om buitensporige onbillijkheden eruit te verwijderen om zo, misschien wat langzamer maar wel veiliger, te komen tot een recht vaardiger verdeling van de lusten en lasten van de aarde. Een bezwaar hiertegen dat gemakke lijk kan worden aangevoerd is dat de geschetste ontwikkeling dan wel be gonnen had kunnen zijn, maar dat de Derde Wereld er niet veel van heeft gemerkt. Een van de belangrijkste middelen voor dergelijke verandering is de ontwikkelingshulp, ook wel charmanter ontwikkelingssamenwer king genoemd. Maar zelfs de mini male percentages die daarvoor eens op UNCTAD-vergaderingen te berde zijn gebracht worden over het meen niet gehaald - op geen stukken na. Waar blijft dan die geleidelijke ontwikkeling ten goede? Het is geen wonder dat zelfs onder degenen die het nieuw opzetten van een andere ekonomische wereldorde griezelig vinden wantrouwen bestaat dat de weg der gelijkheid ergens heenleidt De EEG is in deze in ge breke gebleven als nagenoeg de rest van de rijke landen, zij het dat ge middeld nog wel iets meer werd ge daan. De belofte om het percentage van het bruto nationaal inkomen dat aan ontwikkelingshulp wordt besteed te verhogen is van de kant van de EEG een poging de uiteindelijke solutie toch maar wat meer de kant uit te sturen van de verbetering van het huidge stelsel. Begrijpelijk, want de EEG is zowel afhankelijk van de grondstoffen uit de arme landen als van de wereldhandel volgens het be staand model voor zijn welvaart. Een land' als de VS kan ziich gemakkelij ker scherper opstellen tegen radikale revoluties in de wereldekonomie om dat het aanzienlijk minder afhanke lijk is van anderen, althans niet afhankelijk behoeft te zijn. Dat de grondstoffen een belangrijk aspekt van de zaak vormen is dui delijk. De UNCTAD-fconferentie van volgend jaar zal er over moeten door praten, waarvoor de huidige VN- konferenfie de toon mag aangeven. Aan de orde komen dan de plannen om buffervoorraden te vormen om zowel te voorkomen dat de producen ten te weinig krijgen en ook dat de konsumenten teveel betalen. Zoiets zou een aardige stabiliteit in de we reldhandel kunnen brengen. Maar hoe krijgt men het voor elkaar? Er is nogal een lief bedrag voor nodig zelfs om het besdheidenste van de plannen uit te voeren. En iets waar de EEG over mee kan praten - zouden dan niet als de boterbergen en wijnzeeën van Europa ook koper- of tinbergen ontstaan? De problemen zijn kolossaal van om vang en de Nederlandse minister Pronk die op verzoek van ontwikke lingslanden eervol de taak kreeg toe bedeeld om de eigenlijke onderhande lingen te leiden zal het moeilijk krij gen om deze zevende speciale zitting te laten afsluiten met een zodanig produkt dat het stimuleert tot verder praten. En doen, natuurlijk. Het pro bleem is te belangrijk dan dat het ter zitting mag verzanden in bitter heid. KANTMAN Ook voor aanleg en onderhoud van tuinen uw speciaal adres. STEENHOFFSTRAAT 1 - SOEST Telefoon 02155-12455 Min of meer hysterisch reageerde de 17-jarige café-bezoekster A. H. uit Amersfoort toen haar in café „De Naald" aan de Stadhouderslaan con sumpties geweigerd' werden. Zij was in gezelschap van de 25-jarige J. B. eveneens uit Amersfoort. De politie werd te hulp geroepen om het stel te verwijderen, maar bij het zien van de sterke arm begon de juffrouw bij na buitenzinning met glaswerk te smijten. Ook haar begeleider zag kans, voor hij de deur uitgewerkt was, een stoel door een ruit te gooien. Het paar werd naar het politiebureau gebracht waar een dokter de juf frouw behandelde voor een opgelopen snijwond, Na enige weken driftig „sleutelen" aan het pand aan de Van Weedestraat, is Carni Shoe Shop, afgelopen vrydag weer heropend. Er is een nieuwe etalage bijgekomen en de verkoopruimte werd verdubbeld. Dat alles levert Soest een 100 zelfbedieningsschoenwinkel op, waar 2500 „paren" schoenen (niet alleen de linkse of de rechtse schoen) te kyk staan. Het is allemaal duidelijk aan gegeven en van zoeken is eigenlijk nauwelijks sprake. Het lijkt de toekomst in de schoenen- branche, want het spaart de winke lier opslagruimte en personeel. Alhoe wel er altijd wel personeel is voor een adviesje. Voorlopig wordt er de goedkopere prijsklasse gebracht, kwaliteitsschoe- nen weliswaar, die goedkoop ge bracht 'kunnen worden door gezamen lijke inkoop. Er zullen ook wekelijkse aanbiedingen komen, die aangekon digd worden in onze krant. „Carni Shoe Shop" aan de Van Wee destraat naast „Simon". De verbouwing werd grotendeels in eigen beheer uitgevoerd met vakhulp van aannemer E. v. d. Hengel, schil der H. van Schalkwijk en interieur ideeën van de firma Middelman. De opening vond vrijdagmorgen plaats en werd, verricht door Carla en Nick Van Dam. „Carni Shoe Shop" wèl wekelijks even in de gaten houden! Deze maand is het een half jaar geleden, dat de oprichting van de Bond voor Weduwen en Weduwnaars in het Gooi een feit werd en wel op 17 maart j.1. in 't Hof van Holland te Hilversum- Weliswaar waren er toen slechts 20 mensen, die zich spontaan als lid lieten noteren, maar sindsdien hebben velen hun goede voorbeeld gevolgd, zodat dit aantal reeds meer dan verdubbeld is. Inmiddels zijn de huisvestingsmoeilijkheden opgelost. Men houdt nu om de veertien dagen de contactavonden in het gebouw „De Waaier", Kerkelande 5 te Hilversum. Een fantastisch gebouw - goed te be reiken met openbaar vervoer, n.1. vanaf het station Hilversum met bus A of C. Bovendien is er voor degene, die over een eigen vervoermiddel be schikken, prachtige parkeergelegen heid. I MAKELAARDIJ ONROERENDE GOEDEREN SOEST/St. Theresiastraat 10 Tel. 02155 - 1 47 12 Het gebruikelijke maandelijkse poli tieke café „Proest" van Progressief Soest, de samenbundeling van de PPR en D'66, 'gaat déze maand niet door. Het zou gehouden moeten worden op dinsdag 16 september, maar aangezien die avond ook Amnesty International een avond heeft belegd, waar dr. Pluvier spreekt over Indonesië, ruimt Proest het veld. -Vélen vragen zich misschien af, waar om zich verenigen in een bond? Daarvoor zijn vele redenen. Door de voorzitter van de federatie, de Heer A. van Limibeek werd bij de oprich tingsvergadering reeds gezegd, dat wij niet-meer gehuwden in een uitzonde ringspositie worden geplaatst in de samenleving en dat er duidelijk een onderwaardering van het ongehuwd zijn is, met alle maatschappelijke ge volgen vandien. De bond - aangesloten bij de fede ratie Nederlandse Weduwen en We- duwnaarbond - tracht hierin, samen met andere organisaties van opzich- zelfstaanden verbetering te brengen. Men verlangt een mentaliteitsverbe tering, die een opwaardering van het niet-meer gehuwd zijn teweeg moet brengen. Na jaren van akties ziet het t MAKELAARDIJ ONROERENDE GOEDEREN' SOEST /St. Theresiastraat 10 Tel. 02155- 14712 Voorlopig kunnen fanfarekorps en drumband van de muziekvereniging „Soes- terberg" niet meer met elkaar oefenen, zoals het eigenlijk hoort, want alleen de drumband oefent nog in het oude „muziektempeltje" aan de Kampweg, terwijl het tot 39 leden uitgegroeide fanfarekorps een voorlopig onderkomen heeft gekregen in het ontmoetingscentrum van de Gereformeerde kerk. Voorzitter C. J. B. Lensink is ervan overtuigd, dat de muziekvereniging door de „gemeente" met een kluitje in het riet is gestuurd, want na een half jaar wachten is er nog niets gebeurd. er naar uit, dat de kerken, politieke partijen, vakbonden en nieuwsmedia zich gaan bezinnen op de leefsituatie, waarin opzichzelfstaanden verkeren. Op zich verheugend, maar er moet no-g veel werk verzet worden. Er zijn natuuirflijk nog meer pro blemen, waarmee weduwen en weduw naars in het algemeen te kampen hebben. Het zou te ver voeren, dit alles hier uiteen te zetten. Maar wat de bond in het algemeen wil is de belangen van deze groep in de ruim ste zin van het woord te verdedigen en het welzijn te bevorderen. Daartoe is echter de steun nodig van alle weduwen en weduwnaars nodig. Dit echter, zijn nu niet zo zeer de onderwerpen, die op onze contact avonden ter sprake komen. Deze avonden zijn in het ene geval bestemd om de gelegenheid te heb ben met elkaar te praten. De zo broodnodige communicatie, die na het overlijden van onze partner is weg gevallen kunt u tenminste op deze avond weer beleven. Het is voor de meeste mensen dan ook een gewel dige ervaring weer eens gewoon een gesprek te kunnen voeren over dat, wat je op dat moment bezig houdt. Op deze avond wordt ook wel ge sjoeld - gekaart of gescrabbeld. In het andere geval is er meestal iets georganiseerd. Soms wordt er bingo gespeeld of is er een kwis, of er wordt een lezing gehouden Op de eerstvolgende avond op dins dag, 16 september a.s. zal de Soes ter psycholoog, de heer F. J. Wert- wijm, trachten met leden van onze bond gespreksgroepen op gang te brengen. Naast dit alles is er ook nog een buitengebeuren, d.w.z. men gaat eens met een aantal leden hier of daar naar toe. Wat dat betreft pro beren we het programma zo uiteen lopend mogelijk op te stellen, zodat er voor iedereen wel iets aantrekke lijks uit te halen is. Mocht u geïnte resseerd zijn en verdere inlichtingen willen, dan kunt u bellen met ons adviesbureau 02155 - 1 48 43 of met onze administratie ('s middags na 2: uur, 02150- 129 06). MAKELAARDIJ De realisering van het eigen plan: de bouw van een repetitielokaal op het terrein naast de r.-k. kerk zou volgens de gemeente minstens tien maanden duren, omdat de procedure van arti kel 19 toegepast zou moeten worden. Daarmee werd de suggestie gedaan, dat het plan van de gemeente zelf niet zo lang zou duren. Er zijn nu zes maanden voorbij De gemeente heeft de voorkeur gege ven aan het samen bouwen met de Stichting Jeugdwerk, die in plaats van de te kleine Dubbeldekker een ander gebouw wil. maaï het Ministe rie van CRM heeft de kraan dichtge draaid en Stichting Jeugdwerk kan nog niet bouwen. Drs. G. Plomp des tijds wethouder van cultuur had al gezegd, volgens het bestuur van de Muziekvereniging, dat „als jeugdwerk om welke reden dan ook niet kan bouwen, beginnen we in ieder geval voor de muziekverenging". Maar on dertussen „hangt die Muziekvereni ging nog steeds aan de kapstok van jeugdwerk", aldus een teleurgestelde voorzitter Lensink. Voorzitter Lensink maakt zich als goed bestuurder overigens niet alleen zorgen over de nieuwbouw op 't drie hoekig terrein tegenover de r.-k. kerk in plan Steenberghe, maar ook over zijn mede-muzikanten, waarbij hij 'n toenemende ontevredenheid consta teert, zodat alles in een mineur-toon aard schijnt te klinken. Voordat men wellicht tot „muzikale acties'' dreigt over te gaan, gaat men eerst de CDA- soos bezoeken, waaruit ook de eerste keer CDA-vragen naar voren kwa men bij 't gemeentebestuur. Maar ook de nieuwe wethouder van cultuur, me vrouw M. van Stiphout-Croonenberg (PvdA) zal kunnen rekenen op een bezoek van het bestuur, want men wil graag weten hoe het ervoor staat men het gebouw, dat de dienst ge meentewerken zou ontwerpen voor de combinatie Stichting Jeugdwerk-Mu ziekvereniging „Er zou volgens een ambtenaar van gemeentewerken nog geen lijn op papier zijn gezet", aldus de heer Lensink. Met de hoop op een eigen gebouw'naast de r.-k. kerk, vol gens het oorspronkelijke plan, repe teert men verder in een zaal met goe de accomodatie, maar met een slechte akoustiek en daar heeft een muzikant nu eenmaal geen oren naar! ONROERENDE GOEDEREN SOEST/St. Theresiastraat 10 Tel. 02155 - 1 47 12 Op dinsdag 16 september a.s. om acht uur 's avonds, spreekt Prof. Dr. J. J. A. Vollebergh, buitengewoon hoog leraar van de Katholieke Universi teit te Nijmegen in de leer der in terne organisatie, voor de leden van de Soester Zakenkring. De lezing zal gaan over de verhouding tussen over heid en bedrijfsleven. „Is die ver houding onder te brengen in eèn har monisch systeem van gezamenlijk streven naar 't beste resultaat óf is er sprake van een natuurlijke con troverse 'die moeilijk of helemaal niet overbrugd kan worden?". De bijeenkomst wordt gehouden in het restaurant van het Soester Na tuurbad aan de Van Weerden Poel- mamveg. De plaatselijke agrariërs en de in Soest opererende milieugroepen, die ao'n half jaar geleden elkaar vonden en sedertdien regelmatig in gesprek zQn, zUn van mening dat het rijwielpad over het Bremeentje, dat Soest met Baam moet verbinden door de polder, er ^voorlopig) niet moet komen. Eerst moet de A. P. Hilhorstweg gevrijwaard worden van sluipverkeer en dienst gaan doen als ontsluitingsweg voor de boeren en voor het recreatieve verkeer. Daarvoor werd indertijd grondafstand gedaan en met een zeer bescheiden meterprijs genoegen genomen. In een brief aan de raad zetten zij het „waarom" van dit standpunt uit een. „Zij" dat zijn de afdeling Soest van de Aartsdiocesane Boeren- en Tuindersbond en de Christelijke Boe ren- en Tuindersbond, de Werkgroep Ontwikkeling Eemland, de Natuurbe- schermingswacht Eemland, de Werk groep Leefmilieu Soest en de Sticht- se Milieufederatie. Samen hebben zij geconstateerd, zij het met verschillende beweegrede nen, bezwaren te hebben tegen de plannen over het Bremeentje een rij wielpad aan te leggen, dat de Soes ter Eempolder met Baam zal gaan verbinden. Zij steunen dan ook de grondeigenaar, die tot nu toe heeft geweigerd voor dit doel grend aan de gemeente Soest beschikbaar te stellen. Niet zo beste ervaringen met de A. P Hilhorstweg liggen daaraan ten grondslag. Zeer nadrukkelijk werd in dertijd bij de onderhandelingen ge steld dat het hier om een „ontslui tingsweg ten dienste van de boeren" ging en niet om een verkeersweg, zij het dat de weg mede ter beschikking zou zijn voor recreatief verkeer. Naast de bescheiden grondprijs stel den zij ook de afkoopsom beschikbaar welke zij van de Ned. Spoorwegen te verwachten hadden (van het recht de spoorbaan te kruisen) voor het be kostigen en het onderhoud van de af rasteringen, terwijl de aanleg van de weg nog werd gesubsidieerd ook uit eigen agrarische fondsen. „Gelet op al deze opofferingen", zo schryven zy aan de gemeenteraad van Soest, die de Boerengemeenschap zich voor de aanleg van de weg heeft ge troost, mag gevergd worden, dat de gemeente zorgt dat de weg beant woord aan het gestelde doel". En dat is niet, zoals de ervaring nu leert ,een alternatieve verbinding voor het autoverkeer tussen Soest en Amers foort". Zonder enige snelheidsbeper king maken personen- en vrachtauto's er gebruik van, daarmee het agra rische verkeer ernstig belemmerend. „Omdat de weg aan de openbaarheid is prijsgegeven, zijn de boeren ver plicht de verkeersregels dn acht te nemen wanneer zij zich erop ver plaatsen met hun bedrijfsmiddelen of hun vee verkampen. Zij dragen de risico's wanneer zich verkeersonge vallen zouden voordoen", aldus de groeperingen. Zij wijzen op het gevaar voor de re creant en noemen de toestand le vensgevaarlijk. Ook als natuurgebied wordt de Eem polder door dit miet-bedoelde verkeer verontrust en bedreigd. Zij consta teren dat van gemeentezijde steeds wordit gesteld dat men niet over de middelen beschikt om de situatie te veranderen. „Welnu is de eigenlijke bestemming van de A. P. Hilhorstweg als weg ten dienst van het boerenbedrijf, gepaard aan enig recreatief gebruik, te hand haven, hoe is dan te verwachten dat de boerengemeenschap en de organi saties ter bescherming van het milieu erop vertrouwen dat het doortrekken van de A.P. Hilhorstweg tot in de ge meente Baam geen ongewenste con sequenties zal hebben?". Zij doelen daarmee ook op de moge lijkheid dat het „rijwielpad" ook ge bruikt gaat worden door het brom- fietsverkeer en dat de politie niet bij machte zou zijn 'daar iets tegen te doen. „Daar komt ook by", zo schrijven de groeperingen, „dat de gemeente Soest onder druk wordt gezet door de be woners van de aan het Bremeentje grenzende Baarnse woonwyk, om de verbinding ook geschikt te maken voor ander verkeer en er geen enkele waarborg is dat de gemeente Soest niet ooit voor Baarn zal zwichten". Ondanks dit alles zeggen de boeren - en demilieuorganisaties begrip te heb ben voor de wenselykheid van een fietspad naar Baarn. „Als zy er maar zeker van konden zyn dat het by een fietspad bleef". Zij willen er graag over praten, maar aan hun medewerking zal altijd als voorwaarde verbonden worden dat de gemeente dient te zorgen voor het treffen van maatregelen dat het ge bruik van de A. P. Hilhorsweg zal beantwoorden aan het doel waar in dertijd grond voor werd afgestaan en fondsen werden aangeboord. Gehoopt wordt dat de gemeenteraad zich in deze zin zal uitspreken en dat het college van burgemeester en wet houders maatregelen wil nemen naar genoegen van de organisaties. Met in totaal 210.275 bezoekers heeft het Soester Natuurbad een bijzonder goed zwemseizoen afgesloten. Dat al les wel vergeleken met vorig jaar toen slechts ruim 130.000 bezoekers geteld werden. 1973 daarentegen was aanmerkelijk beter met 235.197 bezoekers en 1972 weer veel minder met 117.318 gas ten. De aantallen van de jaren daar voor waren: 1971 - 242.375; 1970 - 182.575 en 1969 het recordjaar met 307.713. Het gasverbruik (voor de verwar ming van het bad) is dit jaar uiter aard veel lager dan vorig jaar. Nu 138.995 m3 tegen in 1974 161.507 m3. Het is dit jaar ook laag vergeleken met bijvoorbeeld 1971 toen ruim 242.00 bezoekers kwamen maar het gasverbruik toch op 144.552 m3 lag. Laag was het natuurlijk in 1969 met slechts 109.973 m3. De uit Assen afkomstige 18-jarige J. v. d. W. werd in Soest aangehouden nadat hij opviel door foutjes te ma ken in het verkeer. Hij reed in een bestelwagen, die niet verzekerd was en bovendien had hij geen rijbewijs. De auto werd in beslag genomen. Op dinsdag 16 september a.s. organi seert de Werkgroep Soest en omstre ken van Amnesty International een Indonesië-avond in het Amnesty Cen trum aan de Middelwijkstraat 72 te Soest. Deze avond wordt gehouden in het kader van de grote Internationale In- donesië-aktie van Amnesty Interna tional welke tot doel heeft de aan dacht te vestigen op de duizenden po litieke gevangenen en in hun rechten beknotte burgers in dat land Spreker op deze avond zal zijn dr. Jan Pluvier, directeur van het Insti tuut voor Moderne Aziatische Ge schiedenis van de Universiteit van Amsterdam. Er zal op deze avond gelegenheid ge geven worden voor gesprekken en discussies Men zal deze avond zijn handteke ning kunnen plaatsen onder een ver zoek tot vrijlating aan de gevange nen dat gericht is aan President Su- harto. Veel informatiemateriaal is op deze avond gratis beschikbaar. Tevens zal in het Amnesty-Centrum een speciale Indonesië-tentoonstelling zijn ingericht. De toegang tot deze avond is gratis. De aanvangstijd 20.00 uur. officieel dealer Vestigingen in Amersfoort, Soest, Naarden, Hilversum en Baarn. a GROTE KEUZE ELEKTRISCHE WEKKERS HORLOGER - JUWELIER WINKELCENTRUM SMITSHOF Scholieren die een spreekbeurt, dis cussie of werkstuk moeten verzorgen over bijvoorbeeld de Rechten van de Mens, persvrijheid en censuur, poli tieke gevangenen, geweld macht - en onmacht, martelingen, vluchtelingen, ontwikkelingswerk en andere onder werpen, kunnen gratis gebruik maken van het informatiecentrum van de Soester werkgroep van Amnesty In ternational. Zij kunnen folders, brochures, infor matiemappen, rapporten, studiewer ken etc. over plusminus zestig landen raadplegen en gratis lenen. Ook kunnen zij vragen stellen en ad vies krijgen bij keuze en uitwerking van onderwerp. Het is echter wel zaak tijdig een af spraak te maken met de heer J. K. C. Postema, Wiardi Beckmanstraat 517. Soest, tel. 10645. Het Amnestycentrum is geopend: woensdagavond van zeven tot negen en zaterdagmorgen van tien tot twaalf uur. Het adres is Middel wijkstraat 72 (zij-ingang). Begin deze weck werd een aanvang gemaakt met de sloop van de panden aan de Torenstraat waar tol voor kort de meubclafdeling van de firma Mid delman gevestigd was. De gemeente kocht de panden enkele jaren-, gele den in verband met het „beschermd dorpsgezicht". Na de sloop zal er een „versierd" plein aangelegd worden (geen parkeerplaats). De woning ui terst links en de winkel uiterst rechts op de foto zullen in eerste instantie nog niet direkt verdwijnen. In aansluiting op de afbraak hoopt de plantsoenendienst de „aankleding" te realiseren volgens een plan. dat overigens nog niet is goedgekeurd. A

Soester Courant | 1975 | | pagina 5