Uw burgemeester heeft regelen van bestemmingsplan niet juist willen toepassen „Weigeren bouwvergunning was terecht'' TEGELS plavuizen Agenda Soester Gemeenschap Autorijschool M. LOS Ton Beuken BERKHOF WV-N1EUWS Het oog gericht op lastenverlichting Open brief van architect Beijen aan de raad: PETIT ANTIEK SHOW in Café-Restaurant Soestdijk Beroepschriftencommissie Uw succes is onze ozno s; saaons a% van de Gemeentehof Zijn er gemeentelijke plannen voor de Molenstraat Deelnemers vergadering Sportstichting Noodlokaal voor Prot. Chr. Kleuter school in Klaarwater Nieuwe verlichting Insingerstraat ESploegstoffen gordijnstoffen meubelstoffen tapijten „Open huis" WD-raadsfractie Parachutist breekt been Ml C LANBI-HARTOG Openbare bekendmaking Openbare bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Rectificatie Gemeente Soest Onteigening, verbetering enz. van de rivier de Eem „uauinQ 3iao>i bq" autatmsaa Boutique •ggg/ des Fleurs Verloren tas met 7000 gulden zelf teruggevonden Doorrij der Soester Courant van donderdag 18 september 197S Onze ekonomle zit nu al tenminste anderhalf jaar in 't slop en de meer derheid in ons land staat ernaar te kijken, verwondert zich en hoopt dat er op een goede dag een welvaarts konijn uit de toverhoed van één of andere bewindsman wordt gehaald. Wij kunnen er zeker van zijn, dat dit niet gebeurt, al blijft men hier tot in lengte van dagen het inkomen her verdelen tot niemand meer iets kan uitvoeren. De regering gaat voort met het af steken van sociaal vuurwerk om de mensen in nood te helpen, zonder dat er struktuurhervormende maatregelen worden getroffen, die voor het be drijfsleven zoden aan de dijk zetten. De regering belooft steun aan bedrij ven in moeilijkheden en dat zijn er vele, zegt zij. Met steun is alleen ie mand te helpen die er niet meer bo venop komt. met dit ekonomische kli maat zullen er dat steeds meer wor den. Volgens berekeningen van het Ekono- misch Instituut voor het midden- en kleinbedrijf zal dit jaar veertig pro cent van de kleine ondernemers min der verdienen dan het minimum-in komen. Nu is men voornemens om aan de zelfstandigen van 56 jaar en ouder een minimum-inkomen te gaan garanderen. Daarmee helpt men wel die mensen in nood en dat is prij zenswaardig, maar men kan met de zelfde maatregel weer anderen verder in de put helpen. Want de kleine za kenmensen met zo'n regeringsinko men kunnen hun assortiment tegen kostprijs aanbieden, daarmee hun col lega's uit de markt prijzen die nog wel een redelijke boterham verdienen en dan verder hun' boterham uit de staatsruif plukken. Dat leidt dus rechtstreeks tot konkurrentieverval- sing en daar zijn de ondernemersor ganisaties zeer terecht geen voorstan ders van. Onder degenen die daarvoor waar schuwen is ook de directie van de Ned. Midenstandsbank. Deze directie heeft bij mond van de heer J. G. D. Janse, lid van de Raad van Bestuur van deze bank, verklaard dat er toch eerst een studie moet komen van hetgeen in dit verband onder inko men moet worden verstaan. De suggestie om vooral jonge onder nemers voor een vermogensverster- kingskrediet in aanmerking te laten komen verdient alle aandacht. Die jongeren kan men bij wijze van aan loop ook rentesubsidie geven, want het is een duidelijk af te palen groep. Naar onze mening had men deze ge dachte al in een veel vroeger stadium kunnen bevorderen, want het is al jaren zo, dat de jongeren voor het ondernemerschap worden afgeschrikt door de slechte rendementskansen. Voorwaarde voor elk krediet is ech ter, dat er een kans moet bestaan op terugbetaling van de hoofdsom en die kans is alleen aanwezig wanneer men uit de bedrijfsopbrengst een deel kan reserveren om het vreemde ver mogen stap voor stap om te zetten in eigen vermogen. Mensen, die uit ei gen vermogen een onderneming fi nancieren moeten ook de kans hebben hun bedrijf te versterken door reser ves. Bij het heersende fiskale klimaat zijn daar onvoldoende mogelijkheden voor, zodat vóór alles de winstmoge lijkheden moeten worden verbeterd. Daar wordt onvoldende aandacht aan besteed. Zodra dat gebeurt zullen ook grotere bedrijven betere rendements verwachtingen koesteren en op die ba sis hun investeringen weer in Neder land uitbreiden. Die blijven nu achter en dat veroorzaakt steeds meer werk loosheid. Wij kunnen niet voort blijven gaan met het scheppen van kondities om allerlei nood te lenigen wanneer de wortel van 't krisiskwaad niet wordt uitgeroeid. Wanneer in het komende begrotingsjaar door inflatoire finan ciering wordt getracht met miljarden monetaire financiering de staatste- korten af te schermen, dan komen er door de geldontwaarding nog veel meer groepen in ernstige moeilijkhe den. Dat geldt niet alleen nationaal, maar ook internationaal met betrekking tot de hulp aan onontwikkelde landen. Toch wil onze regering de omzetbe lasting verhogen, de motorrijtuigen belasting laten stijgen, de accijnzen op alkohol en huisbrandolie hoger maken. Daar zullen nieuwe looneisen op volgen omdat de kosten voor de huishoudens daarmee drastisch naar boven gaan. Een sterke prijsstijging in Nederland betekent of een inkrim ping van de konsumptie of een tenverzwaring voor het bedrijfsleven., dat geen stijging van kosten meer kan verdragen. Daarom zal de regering er van af moeten zien en de overheids uitgaven moeten beperken. In West-Duitsland zal men overgaan tot een personeelsstop voor het aan trekken van ambtenaren. Er zullen allerlei subsidies worden ingetrokken en de tegemoetkomingen aan 't over heidspersoneel zullen verdwijnen. De geldstroom, die nu voor meer dan de helft via de overheid wordt geleid, zal meer naar de partikuliere huishou dingen moet worden verlegd zodat 't publiek daarmee grotere aankopen kan doen. Dat is ook de mening van het Inter nationaal Monetaire Fonds. Het be stuur van dit fonds heeft duidelijk la ten weten dat een fiks herstel van de wereldekonomie er op korte termijn niet in zit. Men vreest een toenemende terugslag vooral in de arme landen en het is duidelijk dat dit gat niet alleen met de aardgasoverschotten uit Nederland te dekken is. Het probleem van de hulp aan ontwikkelingslanden moet met name door de grote landen zoals de VS, de Sowjet Unie, West-Duits land etc. worden opgelost. Daarom is het op eigen initiatief verhogen van hulp aan het buitenland door Neder land het storten van druppels water in een droogstaande put. Het is voor ons land een eerste ver eiste om ons produktie-apparaat in de tijd van malaise zo goed mogelijk draaiende te houden door 't bedrijfs leven te stimuleren. Dat zou kunnen door verlaging van vennootschapsbe lasting voor langere termijn met meerdere procenten. Export- en im portbe vorderen de faciliteiten geven de burger meer moed dan het geven van een hand vol steun. KANTMAN „Uit het weigeringsbeslult van 13 mei j.1. blijkt dat uw college en met name de verantwoordelijke burgemeester (port. Ruimtelijke Ordening), de regelen die zijn gesteld in het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan „Soestdijk", niet juist heeft toegepast, althans niet juist heeft willen toepassen, waardoor de heer Diekman volkomen ten onrechte pijn bouwvergunning is onthouden". Aldus schrijft de architect Gert Beijen in een open brief aan de gemeente raad, waarvan hij hoopt dat de inhoud nog vanavond betrokken wordt in de discussie over de geweigerde bouwvergunning. De discussie daarover kan gevoerd worden naar aanleiding van het standpunt van de beroepschriften-commissie, en waarbij de raad geadviseerd wordt de weigering van de vergunning te bevestigen en het beroep van de heer Diek man ongegrond te verklaren. Beijen heeft zich verzekerd van steun en voorlichting van collega's, stede- bouwkundigen en juristen, van des kundigen op het gebied van bestem mingsplannen en de wet op de Ruim telijke Ordening alsmede de Woning wet. Daarbij gaat het om de juri dische uitleg van artikel 10/p van de voorschriften, waarin expliciet ge sproken wordt van „De" uitbouw. De gemeente en ook de beroepschriften maken daar „een" uitbouw van. Beijen schrijft: „Tijdens de openbare vergadering van de commissie voor de beroepschriften op 18 aug. j.1. heeft uw burgemeester namens het college verklaard, -dat uitbouwen achter eengezinshuizen, welke niet aan de minimum gooihoogte voldoen, met langer mogen zijn dan drie meter, ongeacht of er al dan niet sprake is van overschrijding van de aohterge- velbouwgrens. Met grote nadruk wil ik u er op wij zen, dat in het nieuwe bestemmings plan „Soestdijk" geen enkele bepaling voorkomt, die deze verklaring recht- vaardigd. komen uit zyn verband neemt en ge bruikt om de op dit gebied toch min of meer ondeskundige leden van u»v commissie voor de beroepschriften te intimideren en „in te pakken", aldus de heer Beyen. Hij gaat verder: „Voor een juriste en burgemeester ten opzichte van deze commissie en de heer Diekman alles zins een onwaardige manoeuvre. Dat uw commissie voor de beroepschriften is „ingepakt", moge blijken uit het aan u gerichte advies waarin staat dat het beroep van Diekman onge grond is en dat het besluit van bur gemeester en wethouders gehandhaafd dient te worden omdat „een" uitbouw geen grotere diepte mag hebben dan drie meter", „Ik verzoek u", zo vraagt Beften',, om niet in te stemmen met het voor stel van uw commissie voor de be roepschriften, uw burgemeester te ka pittelen en te bevorderen dat alsnog via de zogenaamde art. 19 procedure de door de heer Diekman gevraagde bouwvergunning wordt verleend". Hieruit blijkt dat uw burgemeester Volgens Beijen moet het bouwplan het eerder genoemde artikel 10/p vol- vare de heer Diekman gezien worden als een uitbreiding van de woning binnen de bouwgrens, waarbij onthef fing mogelijk is van de verplichting te bouwen tot de minimum gooihoog te van 4,5 meter en waarbij de ach tergevel (van de uitbreiding) wordt geplaatst op de achtergevelbouwgrens. Dan moet de uitbouw (bijkeuken) ge realiseerd worden, drie meter diep achter de achtergevelbouwgrens, die 40 °/o van de achtergevelbreedte be draagt. De architekt maakt de raad er ook nog op attent dat wél een vergun ning zou zijn gegeven, indien de heer Diekman zijn woning boven de keu kenvergroting nog met een verdieping met kapconstruktie zou hebben uit gebreid. De raad beslist vanavond. Mocht men ertoe overgaan de mening van de beroepschriftencommissie over te ne men, dan zal de heer Beijen via een kort geding alsnog proberen zijn ge lijk te krijgen. 29-30 september en 1 oktober vanaf 10 tot 24 uur. Uw gastheer CO VAN ROSSUM De commissie voor de beroepschriften is het met het college eens, dat geen bouwvergunning verleend moet worden, met gebruikmaking van vrftstellings- mogelykheden, om een woonhuis in achterwaartse richting uit te breiden en om aan die uitbreiding vervolgens wéér een achteruifcbouw te koppelen. De commissie acht het een logische eis, dat de vrijstellingsbevoegdheid zodanig gehanteerd wordt, dat voor betrokkene geen betere faciliteiten ontstaan, dan wanneer hij aangewezen zou zijn op het algemene voorschrift, dat een achter- uitbouw niet dieper mag zijn dan drie meter. Deze stellingname werd indertijd door de architect van de vergunning-vrager de heer A. J. Diekman., aangevochten. Er moest zijnsinziens verschil ge maakt worden tussen de achtergevel bouwgrens en de achtergevelrooilijn. De woning (Paulus Potterlaan 5) had aan de achterzijde nog drie meter ruimte voordat de achtergevelbouw grens bereikt werd. Daarom wilde de architect een vrijstelling om de eerste drie meter, conform de voorschriften, op te trekken tot goothoogte, om ver- wanneer met de uitbouw de achtergevelbouwgrens bereikt werd, niogeens een uitbouw aan te bouwen van weer dirie meter, zoals dat ook via de bepalingen mogelijk is. De commissie heeft zich nu op het standpunt gesteld, dat ook het college innam, dat de uitbreiding tegen de huidige achtergevel aan tot goothoog te opgetrokken moet worden over de volle breedte van de achtergevel. Eerst daarna is de tweede uitbouw van drie meter mogelijk. Weliswaar zegt de oommissie zijn er ih de voorschriften mogelijkheden op genomen om een eenvoudige uitbrei ding van woonkamer of keuken mo gelijk te maken, ook als de achter gevel niet op de achtergevelbouw grens staaf. Die uitbreiding behoeft dan niet de goothoogte te bereiken. In het geval van de heer Diekman echter zou er sprake zijn van twee maal een uitbouw en daar wil de commissie niet imee accoord gaan. De raad heeft vandaag het laatste woord. De architect heeft tijdens de hoorzitting van de beroepschriften- commissie te kennen gegeven dat in dien de raad het standpunt van het college overnam, hij een kortgeding zou aanspannen om door de rechter de juiste uitleg van de voorschriften te laten, vastleggen. T/m 19 september: EXPOSITIE in het Artishockgebouw met: „Werk van do centen". Steenhoffstraat 46; dagelijks van 14 tot 17 uur. T/m 27 september: TENTOONSTEL LING n.a.v. de Indonesië-aktie van Amnesty International. Foto's en ge bruiksvoorwerpen uit Indonesië. In het Amnesty-centrum, Middelwijk straat 72 (zij-ingang). Openingstijden: woensdagavond van 19 tot 21 uur; za terdagochtend van 10 tot 12 uur. Toe gang gratis. Verkoop van speciale In- donesië-informatie, handtekeningen- aktie. Gratis lesmateriaal voor scho len. 18 september: Openbare RAADSVER GADERING in de Brandweerkazerne, Lange Brinkweg; aanvang 19.30 uur. 22 september: Openbare VERGADE RING ONDERWIJSCOMMISSIE inde dependance van het gemeentehuis; aanvang 14.00 uur. c^uiddcb IN SOEST - T«. WH - 1MN 22 september: Openbare vergadering COMMISSIE OPENBARE WERKEN in de dependance van het gemeente huis; aanvang 16.00 uur. 22 september: ALGEMENE LEDEN VERGADERING filatelistenvereni ging „De Uiver", ln het Dorpshuis, Soesterberg; aanvang 20 uur. 23 september: Mevr. A. v. d. Drift komt voor het Katholiek Vrouwen gilde het jaarthema „Bevolkingspro blematiek" behandelen. In zaal Zuid van het verenigingsgebouw, Steen hoffstraat; aanvang 20 uur. 24 september: De heer F. Volkers, werkzaam bij de Schooladvies Dienst in Zeist, zal op uitnodiging van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs afd. Soest een inleiding houden over „OUDER-PARTICIPATIE". In de Openbare Blibliotheek, Alb. Cuyp- laan; aanvang 20 uur. 25 september De Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkun de organiseert een LEZING voor haar leden en - met name voor deze avond - voor alle belangstellenden in de ma terie van de huidige milieuvervuiling. Drs. P. Zonderwijk uit Bennekom zal spreken over „Bloemen en hun vrienden", de relatie tussen bloemen en insekten. In de Openbare Biblio theek, Alb. Cuyplaan. Aanvang 20 uur. Toegang vrij. 25 september HET NUT-SOEST ver zorgt een avond met een uniek pro gramma uit de tijd van postkoets en snuifdoos, rondom de oude toverlan taarn „Laterna Magiga". Hieraan voorafgaande om 19.30 uur de jaar lijkse ledenvergadering. In de Open Hof, Dalweg, hoek Veenbesstr. Aan vang 20.15 uur. 25- september: Openbare vergarering FINANCIËLE COMMISSIE in de de pendance van het gemeentehuis; aan vang 19.30 uur. 25 september: Maandelijkse BIJEEN KOMST van de gespreksgroep van 't Humanistisch Verbond. Inlichtingen bij de heer J. de Leede; tel. 1 28 43. 26 september: Opening TENTOON STELLING ..Bewegende Hout ob- jekten" van Peter Rolf en Rudolf Bente. In het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46; aanvang 20.30 uur. Deze expositie duurt tot en met 24 oktober en is dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. 29 september: JAARVERGADERING Badmintonclub „Badso", in 't Dorps huis, Soesterberg; aanvang 20 uur. 2 oktober: CONTACTAVOND „Vogel vrienden" ln café D'Oude Enghe, Mid delwijkstraat 2, ingang koffiehuis; aanvang 20 uur. 2 oktober: HUISKAMERBIJEEN KOMST van de vrouwengespreks groep van het Humanistisch Verbond. Inleiding door mr. Frans Engel over: „Liefde en geluk". Inlichtingen bij mevr, L. Becker, tel. 1 48 89, 5 oktober: KAMERCONCERT in het Artishockgebouw met Ida Mager, viool en Maarten van der Lek, piano; Steenhoffstraat 46. 7 oktober: EXCURSIE Kath. Vrou wengilde. Vertrek om 9.30 uur van de Open Hof, vanwaar wij een fietstocht gaan maken en daarna bakkerij Ra demaker een bezoek brengen. Van Lenneplaan 47 Telefoon 1 66 21 8 oktober: Het Humanistisch Verbond houdt een openbare BIJEENKOMST in de Bibliotheek, Alb. Cuyplaan 202 Diskussie naar aanleiding van een DIASERIE met geluid in het kader van het Jaar van de vrouw over het onderwerp Vrouw-wonen-woonomge ving; aanvang 20 uur. 16 oktober: Openbare RAADSVER GADERING in de Brandweerkazerne, Lange Brinkweg; aanvang 19.30 uur. 16 oktober: Hans van Kampen - o.a. medewerker van het Ned. Ufologisch Studie Centrum - komt voor het Nut- Soest spreken over: „Vliegende Scho tels - waarheid of waan?" In de Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstr.; aan vang 20.15 uur. 18 en 19 oktober: Het NIVON organi seert een weekend naar Veere op Walcheren in het aan de Landschuur- weg, bij de Jachthaven gelegen Kamphuis van Staatsbosbeheer. In lichtingen over alle aktiviteiten van het *NIVON bij het secretariaat, Wal deck Pyrmontlaan 10 of telefonisch op de nummers 1 52 93 en 1 42 70. 23 oktober: Maandelijkse BIJEEN KOMST van de gespreksgroep van 't Humanistisch Verbond. Inlichtingen bij de heer J, de Leede; tel, 1-28 43. Voor het vragen halfuurtje voor de raadsleden, dat vanavond tijdens de raadsvergadering voor het eerst ge houden wordt, heeft Jan Visser van Progressief Soest in ieder geval vier vragen in petto over de Molenstraat Hij zegt bij voorbaat dankbaar te zijn voor de antwoorden die hij krijgt. Visser vraagt: „Zijn de berichten juist, dat het college van b. en w. plannen heeft ten aanzien van de Mo lenstraat? Kunt u deze plannen kort toelichten als ze bestaan? Wat is er besproken (en afgesproken) tussen het college van b. en w. en de vertegen woordigers van de woningbouwvere niging (St. Joseph)? Wanneer wordt de hele Molenstraat-kwestie aan de Raad voorgelegd? De 'deelnemersvergadering van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport wordt gehouden op woensdag 29 oktober a.s. Waar de vergadering gehouden wordt is niet bekend; wel de aanvangstijd, die op 20 uur is ge steld. Op de agenda zal in ieder ge val voorkomen de begroting voor het komend jaar, die tijdens de vergade ring moet worden vastgesteld. Deze maand komt in de wijk Klaar water, nabij de openbare kleuter- en lagere school De Schakel, een semi- permanente kleuterschool gereed be stemd voor het protestants Christelijk Onderwijs. De Prot. Chist. Kleuterschool had tot nu toe onderdak bij „De Schakel". Deze school heeft de klassen nu zelf nodig voor het „openbaar" onderwijs. Vervangende ruimte voor het Prot. Christ. Kleuteronderwijs was dan ook noodzakelijk en werd gevonden in de nieuwe twee-klassige noodschool. Zo als gezegd, de noodschool is bestemd voor de (prot. chr.) kleuters uit Klaarwater. Indertijd bij de invulling en opbouw van de wijk nam het be stuur van het Prot. Christ. Onderwijs in Soest het standpunt in dat zij geen gebruik wenste te maken van de mo gelijkheid in de wijk een school te tichten. Men wilde wachten op de volgende nieuwe wijk die in de ge meente gebouwd zou worden. De Insingerstraat krijgt een nieuwe straaitveriichting. De huidige masten zullen vervangen voorden door stalen masten van zes meter (lichtpunt)hoog- te. INTERIEURVERZORGING Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation - Telefoon 02155-12180 De gemeeenteraadsfractie van de WD houdt op maandag 22 september a.s., 's avonds van zeven tot elf uur, „Open Huis" op het adres Bartolotti- laan 22. De opzet is dat iedere inwo ner van Soest en Soesterberg in de gelegenheid gsteld wordt om vragen, problemen c.q. visie met betrekking tot het gemeentebeleid aan de frac tie voor te leggen. Meerdere leden van de fractie zijn aanwezig op deze bijeenkomsten die een informeel, ka rakter hebben. De 34-jarige Haarlemmer J. van As- sernan heeft aan zijn eerste sprong als parachutist een gebroken been overgehouden. Hij werd naar het zie kenhuis De Lichtenberg in Amers foort gebracht. Van asseman maakte zijn debuut als lid van de paraclub Mobiele Colonnes te Hilversum. Hij kwam ver naast de springbak op de Leusderhei terecht en brak bij de landing zijn been. AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155 - 15963 ./OFFICIAL DEALERY- yGASAPPARATUUR/ Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement verkeersre gels en verkeerstekens; maken bekend dat hun college heeft besloten tot aanwijzing c.q. aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Beukenlaaen ter hoogte van de aansluiting met de Wiardi Beekman straat van dit besluit staat voor een ieder beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden; het beroepschrift wordt geadresseerd aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris der Ko ningin van de provincie Utrecht; het besluit is in afschrift toegezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat te Utrecht, de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond ANWB, de Koninklijke Nederlandse Automobielclub KNAC, beide te 's- Gravenhage, de Koninklijke Neder landse Motorrijdersvereniging te Arn hem en aan gedeputeerde staten dezer provincie te Utrecht. Soest, 17 september 1975. Burgemeester en wethouders van Soest, De secretaris. H. Borreman. De burgemester, l.b. G. A. W. G. A. Plomp. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat ter gemeen tesecretarie, afdeling algemene zaken c.a. voor een ieder gedurende een ter mijn van drie maanden na dagteke ning van deze bekendmaking een wij ziging van de Brandbeveiligingsver ordening (vastgesteld op 22 mei 1975) ter inzage is gelegd. Soest, 17 september 1975. Burgemeester en wethouders van Soest, De secretaris, H. Borreman, De burgemester, l.b. G. A. W. G. A. Plomp. De burgemeester van Soest maakt be kend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn aan C. J. Verkley, Van Weedestr. 76 te Soest op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het uitbrei den van een winkel op het perceel, gelegen aan de Van Weedestraat 76. kadastraal bekend gemeente Spest, sectie A, nummer 4429. Alvorens 'n definitieve beslissing ge nomen zal worden, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 19 september 1975, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemester en wet houders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 17 september 1975. De burgemeester van Soest, G. A. W. G. A. Plomp, l.b. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat ter uitvoe ring van artikel 10 van de voorschrif ten, deel uitmakende van het be stemmingsplan „Egghermonde I", de tweede uitwerking als bedoeld in ar tikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, van genoemd bestemmings plan met ingang van 19 sept. 1975, ge durende veertien dagen ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur), als mede ter hulpsecretarie te Soester berg voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende deze termijn bestaat voor belanghebbenden gelegenheid hun be zwaren schriftelijk bij hun college in te dienen. Soest, 17 september 1975. Burgemeester en wethouders van Soest, De secretaris, H. Borreman. De burgemester, l.b. G. A. W. G. A. Plomp. De burgemeester van de gemeente Soest maakt bekend, dat, ter voldoe ning aan artikel 15 der Onteigenings wet, een afdruk van het Koninklijk Besluit van 11 juni 1975, nummer 37, tot aanwijzing van percelen tot ont eigening ten algemeen nutte ten be hoeve van de verbetering van de ge deelten van de rivier de Eem tussen de Stuw in het Valleikanaal en een punt op ongeveer 500 meter ten noord oosten van de Grote Melm en tussen een punt op ongeveer 750 meter ten zuiden van de brug in de weg Am- sterdam-Amersfoort (rijkswegenplan 1968, nummer 1 gedeeltelijk) en deze brug, een en ander met bijkomende werken, in de gemeenten Amersfoort. Soest en Baarn, welk besluit is opge nomen in -de Nederlandse Staatscou rant van 1 juli 1975, nummer 123 van 22 september tot en met 22 oktober 1975, ter inzage voor een ieder is ne- dergelegd ter secretarie van de ge meente Soest. Soest, 17 september 1975. De burgemeester van Soest, G. A. W. G. A. Plomp, l.b. •(ann oo'61 «u >1°° I^n?u»Aa) j 9SQM djapur uaa do jaajs aiuaijm uaa j ut jauip jo aftsddj uaa jbbuiox jooa Tfaisjjn fiq piaquaSajaS uag j i tzzLi - ssizo Noojaiai j JJOOJSJdUlV JCEU SdM ap sSUBl isaos - 801 J.VVHLSMHI8 j Op 19 en 20 september a.s. worden de jaarlijkse terugkerende Utrechtse Vee- en Paardendagen gehouden. Op vrijdag vinden de keuringen plaats en kunt U terecht bij de dressuur- baan. Vrijdagmiddag om 5 uur gaat het eerste concours-hippique van start. Zaterdagochtend veetentoon stelling (rundvee, schapen, geiten, en buitenlandse rundveerassen. Aan de vrouwelijke bezoekers is ook gedacht. Er zijn stands met huishoudelijke voorlichting ten plattelande en de monstraties spinnen, weven, bloem schikken, enz. Op zaterdagmiddag vindt het tweede concours-hippique plaats. Van 3 t.m. 12 oktober a.s. is er een unieke tentoonstelling van bloemen en kunst in het Rijksmuseum Twente te Enschede „Herfsttooi 1975" Men heeft dit jaar een Herfsttooi-route bij het gebeuren betrokken, zodat de ten toonstelling zich bijzonder voor een dagje uit leent. De tocht gaat door het fraaie Twentse landschap, dat dan reeds de prachtige goudkleurige tin ten zal tonen. Kaarten en inlichtingen bij het museum en VW te Almelo, Hengelo en Enschede. Op 25 september a^. is het eerste concert van het Utrecht Symfonie Or kest in het seizoen 1975/'76. De soliste is dan Emmy Verhey, viool. Dirigent Hans Vonk en er worden werken van Beethoven, Brahms en Tsjaikowsky uitgevoerd. Heeft U nog geen abonne ment of losse kaarten? Komt U dan even bij ons langs tussen 10 en 3 uur. Tot half oktober (behalve zondags) organiseert de VW Apeldoorn in sa menwerking met Staatsbosbeheer nog bustochten naar de wildtoren in het Staatswildreservaat. U vertrekt vanaf het Stationsplein in Apeldoorn tussen 17.00 en 18.30 ur. hetwelk afhankelijk is van de zonsondergang. Prijs ƒ6.50, kind. t.m. 14 jr. 5,-. In het Centraal Museum te Utrecht, Achter de Dom 14 kunt U van 27 sep tember t.m. 30 november de eduka- tieve tentoonstelling „bij stukjes en beetjes" gaan zien. De- tentoonstelling is uitsluitend toegankelijk voQr pur bliek op zaterdagen van 11-5 uur en op zondagen van 12-5 uur. Toegang kosteloos. Ter gelegenheid van het Monumen tenjaar 1975 is de Monumentenkaart van Nederland uitgegeven. De kaart licht U in over wat ons land aan kerken, stadspoorten, molens, boerde rijen, raadhuizen en kastelen heeft. Wij hebben de kaart nog steeds voor radig en hij kost slechts 50 ct. Tot en met 1-10-1975 rijdt de stoom trein nog tussen Apeldoorn en Dieren. Vertrek uit Apeldoorn op woensdag, zaterdag en zondag om 13.40 en .terug uit Dieren om 15.35 uur. De trein stopt in Beekbergen, Loenen en Eer beek. Speciaal voor wandelaars heeft de VVV Apeldoorn tussen Beekbergen en Loenen een prachtige wandeling uitgezet, lengte 2V* uur. De wande laars kunnen naar Loenen wandelen en daar de trein terug naar Apel doorn nemen. Kaarten op woensdag en zaterdag verkrijgbaar bij VW Apeldoorn en op zondag in de trein. Op zondag, 21 september a.s. kunt U vanaf Café De Mof te Leusden een ochtendwandeling maken over het landgoed „Den Boom", De wandeling begint om 10 uur. Denkt U eraan, dat zaterdag 27 sep tember voorlopig de laatste zaterdag ochtend is dat wij van 9-12 uur ge opend zijn? Op zaterdagochtend 1 mei zijn wij weer geopend. (Bij een vroege Paas of grote drukte eerder). Een zeer plezierig geschenk om te ontvangen is nog steeds: een kado- bon! Gegarandeerd goed en goedkoop. STEENHOFFSTRAAT 1 - SOEST Telefoon 02155-12455 De politie heeft geruime tijd aan de Insingerstraat gezocht naar een tas met 7000 gulden die mevrouw B vol gens haar verklaring daar verloren had. Zij was van het Luytenaarpad in de wijk Overhees op haar bromfiets op weg naar huis. Op de Insinger straat merkte zij dat haar handtas uit de bromfietstas was verdwenen. Het zoeken door de politie leverde geen resultaat op. Later berichtte me vrouw B. dat zij haar tas toch op de Insingerstraat teruggevonden had. In verband met doorrijden na een aanrijding veroorzaakt te hebben werd de Soester P. H. B. (53) aange houden. Hij reed een deuk in heit portier van de personenauto van Th- van S. Diens auto stond geparkeerd vooraan de Eigendomsweg. B. krijgt een proces verbaal.

Soester Courant | 1975 | | pagina 5