SPORT - SPORT - SPORT-SPORT- SPORT - SPORT 67e Tentoonstelling Ornithophilia as r i i i Bar 't Juk J. LUSTENHOHWER A.van derWeerd 1 VOOR AL UW SPORTEN René van Hal wint de B. W, Kolthof-trofee B.D.C. teams stellen opnieuw teleur PETIT ANTIEK SHOW in Café-Restaurant Soestdijk Behaalde zwemdiploma's Voor totale onderhoud van uw auto snelle eh goede service cSSOl „NIEHOF R.K. Uitvaartverzorging „St. Barbara" voor Soest, Soestdijk en Soest-Zuid Begrafenissen - Crematies Transporten Utrecht-Merwedehal 2 t/m 5 oktober 1975 Sportschool Pouw organiseerde bosloop Heren Red Stars dupe van file bi] Woerden Ziekte van twee spelers dupeert heren SVV/Stam 2 SOEST ZELFBOUWMARKT KEUKENCENTRUM SPECIALE AANBIEDINGEN in al onze afdelingen Veldweg 4 Tel. 02155-14878 Indrukwekkende prestatie van Tempo-renners 'n bezoekje waard Grolsch en Heineken tap. I I H I I Olympiavolleyballers hadden goede start SPORTHUIS I. D. VAN VUGT Extra controle bij de verkeerslichten Soester Courant van donderdag 25 september 1975 TUdens de afgelopen zaterdag gehouden feestavond van de Soester volleybal vereniging SVV/Stam heeft René van Hal de B. W. Kolthof-trofee gewonnen, die beschikbaar wordt gesteld (elk jaar) aan het lid dat zich in het afgelopen seizoen het meest verdienstelijk heeft gemaakt voor de vereniging. Gelet werd speciaal op de belang-' stelilimg, coachen, arbitrage en orga niseren. René organiseert bijvoor beeld samen met Gijs Egberts het jaarlijkse scholierentoemooi, dat ook dit jaar in de Sporthal tijdens de herfstvakantie gehouden wordt. Daarnaast was hij zo behulpzaam bij alle mogelijke activiteiten, dat de prijs met recht naar deze persoon is Deze trofee was slechts een onder deel van de gezellige avond, die SV V-leden plus introducé(e)s beleef den. Ook de diverse artiesten bleken uit- René van Hal (rechts) en SW-voor zitter Herman Stam by de uitreiking van de B. W. Kolthof-trofee. Foto" Herman van Dam stekend bij het publiek in de smaak te vallen en men zag ze slechts met lede ogen afscheid nemen. Leden van de dansschool van Kra- üiingen gaven nog geslaagde voor stellingen. Al met al dus een com pliment voor de SW-evenemeruten- commissie, die ook dit jaar de feest avond prima wist te organiseren. De eerste teams van de handbalvereniging B.D.C. draaien dit seizoen nog lang oiicl op het niveau van het vorig seizoen. Ook in hun vijfde competitiewed- rstryd bleek dat zowel de dames als de heren aanvallend te kort schieten en bovendien verdedigend nog geen eenheid vormen. DeVolewyckers by de dames en AMC/Niloc by de heren maakten hier zeer goed gebruik van en wonnen resp. met 7-5 en 13-10. Tegen het Amsterdamse Niloc werd door de heren fanatiek verdedigd. Weliswaar bleek ook nu weer dat de Soester ploeg nog te weinig balbe- heersing heeft. Niloc maakte hief in de eerste helft nog te weinig gebruik van. Na het openingsdoelpunt van BDC kwamen de Amsterdammers op een 3-1 voorsprong. Dat de Soesters wel degelijk kunnen draaien bleek in het verdere verloop van de eerste helft. Het offensief had succes, hoewel de Soesters zeker meer hadden verdiend dan de 4-3 voor sprong bij de rust. Niloc bleek in de „pauze" uitstekend te hebben besproken waar de fouten in de BDC-verdediging zaten en men maakte hier gebruik van. De Soesters werden simpel op een 6-4 achterstand gezet en hoewel daarna de strijd ge lijk opging kon BDC niet meer terug komen. Het werd uiteindelijk 13-10 voor de Amsterdammers, Dames 1 Na de winst van vorige week in de uitwedstrijd tegen het Heemskerkse Odin, waren de talrijke supporters bijzonder benieuwd naar de verrich tingen van het Soester team tegen de Amsterdamse Volewijckers. Het werd een gelijk opgaande wed strijd, waarin BDC als eerste raak schoot. De Vodewijckers bleken ech ter even gevaarlijk en al spoedig kon de gelijkmaker worden aangetekend. De Amsterdamse dames wisten door goede akties en een strafworp op 1-3 te komen. Na de hervatting kreg het Soester team weer een strafworp tegen, maar Ria Pronk gaf met een mooi sprong- schot de stand weer een wat draaglij ker aanzien. Toen Diny v. d. Heiden 3-4 scoorde leek de strijd weer open, maar de Volewijckers wisten vanuit de hoek weer raak te schieten. Het antwoord van BDC kwam van Ria Pronk, zij scoorde vanuit de hoek haar derde doelpunt. Met een strafworp en een doelpunt vanuit de hoek zetten de Amsterdam se dames het Soester team op een achterstand van 3 punten, een gat dat alleen door een fraai doelpunt vanuit de hoek van Ria Tolboom nog wat werd verkleind. Eindstand 5-7. Zondag opnieuw thuiswedstrijden. De wedstrijd tussen de heren van BDC en BHC uit Bussum lijkt bij zonder interessant te worden. Trainer Bob den Ekster van BDC is eerste elftalspeler bij BHC en gezien de te genvallende prestaties van de Soes ters zullen zij speciaal in deze wed strijd willen bewijzen beter voor de dag te kunnen komen. De dames spelen om 13.00 uur tegen het Utrechtse s.w. HMS, dat in de zaal hoofdklasse speelt, en in de veld- competitie niet in hun sterkste op stelling uitkomt. 29-30 september en 1 oktober vanaf 10 tot 24 uur. Uw gastheer CO VAN ROSSUM In het Soester Natuurbad werd op 6 september afgezwommen voor de zwemdiploma's A en B en de zwem- vaardigheidsdiploma's I, II, III en IV. Het diploma A werd behaald door 12 deelnemers; B eveneens door 12 deelnemers; het zwemvaardigheidsdi- ploma I door 30-; II door 21; III door 4 en IV door vyf deelnemers. Diploma „A" Jacoba J. Armaars, Harold D. J. Boers, Ricbard K. Bijl,Aart J. Dijkstra, Wou ter G. Middelman, Sandra Uyland, Steven Uyland, Evert Vis, Arinette Wijma, Erik de Leeuw, Jean-Claude Lemaier, Genben, Lijftogt. Diploma „B" Willem v. d. Brink, Elze-Pauline Gaebertus, Joop Heesen, Rudi de Jong, Jael Kraut, Sjors Krul, Jan I. v. Lint, Adriana C. C. Netten, Mary A. Snel, Hendrdka Veraar, André Veugelers, Marteen Vogelaar, Zwemvaardigheidsdiploma I Gerhardus B. M. Arkes, Alexander P. A. Beers, Winifred R. Y. Beers, Berdina W. M. Beijer, Ralph J. V. Biemans, Alexander G. M. v. Bosbeek, Aloysius A. M, v. Bosbeek, Karin W. B. M. de Bruin, Geerhard de Groot, Anna A. M. Jasperse, Bernardus J. Jasperse, René Kaats, Robby Kaats, Mairianne C.Marx, Anke C. Pronk, Thea M. Pronk, Wieger Rugenbrink, Johanna H. M. Schouten, Rosalie M. Smink, Vincent G. Smink, Amnechien Spoel, Marko H. A. Voskuilen, Inette Wagenaar, Leonard J. M. M. Weusten, Theodorus B. C. Wildenberg, Gwen- dolona A. Zwaan, Hilda M. v. Breu- kelen, Barbara E. Sanders, Olivier C. Smink en Peter Broek, Zwemvaardigheidsdiploma II Anthonius J. C. Bakker, Louise R. de Bree, Rosina de Bree, Cornelia L. I. Emmen, Rein C. A. Emmen, Sjors M. V. Emmen, Henk C. A. Eve- laar, Eric Geserick, Jacobus P. J. J. Haring, Petrus T. P. E. Hilhorst, Brigit Majoor-Bakker, Johannes W. Meijer, Jaeob R. Schepen, Maria C. Smit, Framciscus W. Spies, René Su- kel, Hendrica Walet, Sjoerd J. S. ter Welley, Angatena Wethmar-Huisman, Josef J. A. M. Weusten, Elisabeth F. J. van Hees. Zwemvaardigheidsdiploma III Jaccibus W. F. van Brussel, Richard A.' A. Hennephof, Rudolf B. R. Hen nephof, Harry van den Heuvel, Zwemvaardigheidsdiploma IV Hans Brink, Elisabeth J. J. van Brus sel, Maarten W. Jans, Ronald R. v. d. Plaats, Erik R. J. Teunisse. SELF SERVICE SERVICENTER BEUKENLAAN 27 Soest - Tel. 16835 Kolonieweg 10 Soest - Telefoon 02155 -12327 B.g.g. UITVAARTVERZORGING F. BRANDSEN Langegracht 39 - Amersfoort - Telefoon 03490 - 17893 tevens 24e jongdierententoonstelling van hoenders, sier- en watervogels, duiven en pelsdieren. Eerste grote sportgebeuren in het nieuwe seizoen. Een grote verscheidenheid van kleindieren Huisvestingsshow: voorbeelden van deugdelijke huisvesting voor kleindieren in I stadstuinen etc etcI Tentoonstelling geopend van 2t/rpzondag 5 oktober. Openingstijden: donderdag en vrijdag van 10.00-22.00 uur. Zaterdag en zondag van 10.00-17.00 uur. Sportschool Pouw organiseerde zondag 21 september een prestatieloop om het nieuwe wedstrjjdseizoen te openen. Vooral om iedereen weer te stimuleren en te aktiveren, na een rustig zomerseizoen. Deze prestatieloop was voor de leer lingen van de sportschool, terwijl ook familie en vrienden van de leden van harte welkom waren. De presta tie bestend uit het lopen van de blauwe paaltjesroute, circa 4,5 km. in de Soesterduinen, De opkomst was ongedacht groot, 100 leerlingen van de sportschool, plus de vele ouders, die hun zondag op nuttige wijze besteed hebben, door sportief mee te doen, aan deze pres tal ie-loop. De leeftijd varieerde van 6 jaar tot 48 jaar. Vooral de jeugd was enthousiast, daar zij wisten, dat er voor iedere deelnemer, die de rou te uitgelopen had, een medaille be schikbaar was. Verder waren er nog appels voor de vermoeide lopers. De jongeren gingen in groepen onder leiding van ouders, diie bereid waren te assisteren. Enkele oudere leerlin gen maakten er een wedstrijd van, met als winnaar G. de Bree die het par koers liep in 26 minuten, gevolgd door K. van Essen. 26 minuten en 30 se conden; 3e werd B. de Haas, 28 mi nuten en S. de Vries werd 4e met een tijd van 32 minuten. Het ligt in de bedoeling om volgend jaar weer een prestatieloop te orga niseren, maar dan voor alle inwoners van Soest. Zaterdag 27 september probeert 1 de Sportschool Pouw weer hoge ogen te gooien bij de eerste officiële Judo wedstrijden in „Den Hommel" te Utrecht voor 10-11 jaar en 12-13 jaar Deelnemers zijn: Tom v. d. MasU Paul van Manen, Erik van Asc'h, On- no Jagers, Johan Dorrestein, Robin Renooy en Evert Westerveld. Het herenteam van de Soester basketbalvereniging The Red Stars is haar competitie wel zeer vervelend begonnen. Het Soester team moest de verre trip maken naar Ridderkerk, waar het in het afgelopen weekeinde moest spelen tegen Smit Slikkerveer. Wetende dat er zich by Woerden een file voor deed, vertrok het Soester gezelschap al een half uur eerder, doch achteraf was de file groter dan via de radio werd aangegeven en kwam het team 32 minuten te laat. De coach van de tegenpartij besloot het duel niet door te laten gaan. Drie landelijke teams uitstekend gestart Alle andere drie teams moesten dit weekeinde ook spélen. Voor de dames en de meisjes junioren betekende dit hun eerste competitiewedstrijd in dit seizoen. De dames moesten het opnemen tegen Olympia tuit Groningen. De Soester dames wisten de Groningers op af- Ruime keuze klokken zowel modern als klassiek. HORLOGER JUWELIER SOESTERBERGESTRAAT 26 TEL. 12982 - SOEST stand te houden. In een goede eerste helft werd de rust bereikt met een 23-12 stand voor Red Stars. Een fel terugkomend Olympia vormde nog even een bedreiging, doch het Red Stars-team wist verbeten stand te houden en zegevierde zodoende met 45-39. De meisjes junioren A speelde voor hest eerst Landelijk en kregen Zee macht uit Den Heder op bezoek. Het werd een nerveuze start De rust ging in met een 28-33 achterstand voor Red Stars, maar de Soester meisjes waren nog steeds niet kansloos. Het werd tenslotte een verdiende 53-49 overwinning voor Red Stars. De jongens junioren moesten naar Amsterdam. Tegenstander was Wils kracht. Het is een uitstekend duel geworden, waarbij de Soester jongens van meet af aan bijzonder fel in de aanval waren. Wilskracht was snel een geslagen ploeg en bij rust was het duidelijk wie deze wedstrijd zou winnen. In de tweede helft ging Red Stars over op een man-fo-man ver dediging, hetgeen minder goed liep, doch de overwinning was voor Red Stars met 63-45. Ook op het distrifctsniveau is er dit weekeinde weer veel door Red Stars teams gespeeld. Opvallend is de ver diende overwinning van het tweede herenteam tegen Dunckers 2 met 32-37 en de zege van de jongens wel pen tegen de Dunckers welpen met 37-4. Zaterdag weer spektakel in Beukendal Elk jaar weer kijkt heel SVS en Red Stars uit naar de ontmoeting tussen beide rivalen in de tweede divisie D. Zaterdag aanstaande is het weer zo ver, dan komen de Spakenburgers naar Soest. Om half negen 's avonds is de strijd tegen het herenteam van Red Stars. Dat het een wedstrijd met een extra tintje wordt is duidelijk. Hieraan vooraf, om zeven uur, de ontmoeting tussen de beide jeugd- teams van Red Stars en S.V.S. Zondag wordt er weer gebasketbald in 'Beukendal van twee uur tot 's avonds 10 uur. De eerste wedstrijd voor het tweede heren team van SVV/Stam eindigde in een 2-1 nederlaag voor de Soester heren. Het team van SVH ging met de winst Strijken. Ook SVV 3 (dames) kon niet tot winst komen. Met 0-3 moesten de eer laten aan het Hooglandse SVH. In beide wedstrijden was vooral duidelijk, dat de SW spelers (speelsters) nog aan elkaar moesten wennen Lv.m. de totale teamomzetting. Ie klasse Een geheel nieuw SW 3 had duide lijk te kampen met aanpassingsmoei lijkheden. Aangezien tegenstandster SVH bijzonder goed haar aanvals- kracht uit wist te buiten, was er voor SVV 3 weinig eer te behalen. Slechts in de 2e set kon SW in haar norma le spel komen, maar moest toch met 11-15 de overwinning aan haar meer geroutineerde tegenstander laten. SVH telde trouwens enkele speelsters die na een jaar of meer van afwezig heid weer op hun oude nestje terug keerden. Met 3-15 en 4-15 gingen de overige sets verloren. 2e klasse De SVV 7 dames hadden duidelijk moeite de juiste opstelling te vinden, waardoor veel misverstanden ontston den. Tet enthousiastme compenseer de dit enigszins. In de le set konden van Foxboro 2 nog 12 puiiaen gepakt worden, omdat Foxboro nog niet erg op dreef was. Jammer was het dat het „afmaken" te wénsen overliet, doordat op kritieke momenten de ze nuwen de overhand kregen en veel ballen onnodig in het net of ver naast de lijn terecht kwamen. Setstanden 12-15, 7-15, 5-15. Meisjes SW A had tegen het onervaren SW B geen moeite om te winnen. De set standen van 16-0 en 15-2 geven dit duidelijk weer, alhoewel men niet kan zeggen dat er van SW B-zijde niet gevochten is, Heren le klasse SW 2, dat tegen het Hooglandse SVH duidelijk zijn twee basisspelers miste, kwam door dit feit met een gelegen heidsopstelling in het veld, hetgeen ook tot uitdrukking kwam in de uit slag. Toch gaf SW zich niet zomaar gewonnen. Gebrek aan vechtlust kan men de heren dan ook niet verwijten. Maar aangezien bepaalde dingen nog wat stroef liepen en SVH hiervan profiteerde, kon deze ploeg toch met 1-2 de winst grijpen. 2e klasse heren Heren SVV 5 wisten wel te winnen en wel met 2-1. In de volgende krant komen we uitgebreid op deze wed strijd terug. 3e klasse heren In de eerste wedstrijd van het seizoen stonden SW 6 en SW 7 tegenover elkaar geplaatst. De eerste set werd met 13-15 in het voordeel van SW 7 beslist door een betere beheersing van de zenuwen. In de 2e set leek SVV 7 een beetje beduusd door <je onver wachte setwinst en werd door SW 6 met 15-1 ingemaakt. De 3e set leverde aanvankelijk een voorsprong op voor SW 7, maar deze werd uit handen gegeven door te weinig routine en be tere klasse van SW 6 (15-8). Wedstrydprogramma deze week De landelijke competitie gaat voor de hoogste SW-teams a.s. zaterdag van start. Dames 1 ontvangt dan Bruisma thuis, voorheen SOS/DPC geheten, HOUT - Vloerhout, 2 x 10 cm ƒ1.60 per m. Vuren wandschroten 0,85 ml per bos Grenen wandschroten 6 cm ƒ1,30 ml per bos Grenen wandschroten, 8 cm ƒ1,70 per ml per bo^ Ruw, 2 x 5 cm0.70 ml per bos VLOERBOARD, 60 x 60 cm ƒ0,70 per stuk KEUKENBLOKS in 3 moderne kleuren lang 170 cm met r.v.s. blad ƒ360,— LUXE AANBOUWKEUKENS voor de laagste prijs, in vele moder ne kleuren. Ook het plaatsen kunnen wij verzorgen. SANITAIR. Wastafels in kleur 49,50 Wastafels zuil in kleur ƒ120, Badkuipen in kleur ƒ125, ELECTRA - 50,- besteed, 45,- betalen. VERF. - Latex muurverf, 1 emmer, 5 kg 11,98 WAND- EN VLOERTEGELS. Wandtegels in kleur, 15 x 15 of 20 x 20 cm 25 cent per stuk Boeren plavuizen 20 x 20 cm 25,- per m2 Komt U eens vrijblijvend' kijken!. U bent van harte welkom. Voor een deskundig advies NAAR Na 18.00 uur 02155 - 17351 De ren- en toervereniging Tempo heeft met twee ploegen deelgenomen aan de Nederlandse klubkampioenschappen die vorige week in Dronten in de Flevopolder verreden werden. Vooral in de categorie beroepsrenners leverden de Tempo-mannen een indrukwekkende prestatie. Zij eindigden met slechts ruim één minuut achterstand op de winnaars, als vierde. Bij de nieuwelingen kwamen voor Tempo uit John Boers, Gerard van Putten, John Lam en John v. cL Lans. De 35 kilometer legden zij af in 53 minuten, 12,4 seconden en dat was goed' voor een negende plaats. Er had mogelijk meer voor de Tempo-ploeg ingezeten als niet v. d. Lans reeds na enkele kilometers had moeten afha ken. Voor hem was het tempo te hoog. De dirie overgeblevenen lever den daarom een goede prestatie. Bij de beroepsrenners, aangevuld met amateurs, startten voor Tempo de „profs" Jos Schipper en Arie Bakker en de amateurs Cor Schuurman en Bent v. d. Brode. Min of meer een handicap voor hen was, dat zij als eersben moesten vertrekken voor de 65 kilometer. Gezamenlijk kwamen zij binnen in een tijd van 1 uur, 36 mi nuten en 32,7 seconden. Dat leverde hen de vierde plaats op, een presta tie, die tot nu toe door geen enkele Tempo-afvaardiging werd bereikt. De prestatie krijgt meer reliëf als de tijd vergeleken wordt met die van de winnaars. De ploeg van .IJsselstreek' met gerenomeerde renners als Fedor en Nini den Hertog, D. van Wijhe (Dolle Dries) en T. van Dam, kwam binnen in de tijd van 1 uur, 35 min. en 09,4 seconden. Winkelcentrum „Honsbergen" De volleybalcompetitie draait weer volop in de Soester Sporthal en de team» van Olympia blazen hun partytje danig mee. Door het grote aantal Olympia- teams in de diverse klasssen speelden de eerste dagen veel teams tegen club genoten. Duidelijk werd daarby dat de verjonging van de diverse teams positief werkt. De heren van de selectiegroep wer ken onder leiding van trainer Bert Gerritsen een ambitieus oefenpro gramma af. Naast de intensieve trai ning tweemaal per week, spelen de heren tegen een groot aantal sterke tegenstanders uit de eerste en tweede divisie. Afgelopen week kwamen zij tweemaal in actie. In een zeer aan trekkelijk duel speelden de heren van Olympia tegen Rapid!/Avanti uit Nij megen. De Nijmegenaren die een klasse hoger spelen ondervonden uit stekende tegenstand. Het duel werd met 3-2 door Olympia verloren. Zaterdag speelden de heren een de monstratie wedstrijd in Veenendaal tegen Recter. Met aantrekkelijk en gevarieerd aanvalsspel en spectacu laire reddingen in het achterveld wis ten zij de talrijke toeschouwers te boeien. Eindstand 2-2. NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Goo) De komende weken zal de politie extra mankracht inzetten voor con trole bij de verkeerslichten. Het op het laatste moment negeren van het. rood licht neemt hand over hand toe. Daar wil men een einde aan maken. Zonder waarschuwing wordt proces verbaal opgemaakt- Zaterdag a.s. speelt Olympia 1 een toernooi in Losser bij Enschede tegen Vredestein, eerste divisie en Isa la, tweede divisie om het oefenprogram ma volgende week woensdag af te sluiten met een wedstrijd in Uithoorn tegen SAS '70. Het eerste en het tweede damesteam van Olympia oefende met succes te gen het Amersfoortse Spirit. De da messelectie is sterk verjongd en een aantal jeugdige meisjes hebben de kans aangegrepen een plaats in de selectie te veroveren. De wedstryden Een zeer jeugdig derde damesteam heeft getoond over voldoende talent te beschikken om oudere geroutineer de tegenstanders in de competitie goed dwars te zitten. Dit keer waren de dames van Olympia 8 het haasje. Met 3-0 won Olympia 3. Ook het zesde team van Olympia wist te winnen. Hier ten koste van Olympia 7. Olympia 8 moest aantreden tegen de reserves van BG SV uit Baam, Met minimaal verschil werden de eer ste twee sets verloren 15-13. In de derde set nam BG SV 2 iets meer afstand en won met 15-7. Een leuke wedstrijd. Bij de heren speelden Olympia 8 en 9 tegen elkaar. De oudere en meer ge routineerde spelers van Olympia 8 wisten de jeugdige spelers van 9 2 punten afhandig te maken. Het ze vende team verloor op het nippertje met 2-1 van BG SV 4. Tweede divisie start Zaterdag a.s. treedt de selectie van Olympia dames aan tegen het Utrecht se USS. In de sporthal Hoog Cathe- rijne debuteren de groenhemden dan in de tweede divisie. De reserveteams beginnen ook aan hun competitie. Zowel de dames als de heren moeten daarvoor naar Dron ten om te spelen tegen ASVD. De wedstrijden die voor de afdelings competitie worden gespeeld vindt u elders in deze krant.

Soester Courant | 1975 | | pagina 13