Eerste vragenhalfuurtje in gemeenteraad duurde twintig minuten Officiële mededelingen Bouw school Noorderweg nog lang niet zeker van de Gemeentehof Raad in meerderheid voor verlenen bouwvergunning aan heer Diekman Bouw prot.-christ. school voor VWO nog erg onzeker s Meubelfabriek Oisterwijk NIEUWE CURSUS EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN Voor nieuwbouw Molenstraat komt apart plan College en Beroepschriftencommlssie kregen geen gelijk Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken Toepassing artikel 19 dubieus Boutique des Fleurs GALERIJ DE DRIE RINGEN Het monument in de beeldende kunst GALERIJ DE DRIE RINGEN PETIT ANTIEK SHOW in Café-Restaurant Soestdijk Geen Soester Courant ontvangen Vergadering financiële commissie Bekendmaking Wijzing algemene politie-verordening Gemeenteraadsvergadering Raad legt advies Reroepschriften- commissie naast zich neer Soesier Courant van donderdag 25 september 1975 Het eerste vragenhalfuurtje in de Soester gemeenteraad was wel even wen nen; voor loco-burgemeester Plomp, voor de raadsleden maar óók voor het publiek. Van spontane vragen was geen sprake, want het bleek dat de vragen liefst drie maal vier en twintig uur te voren bü het gemeentehuis bezorgd dienden te zjjn. Dat had al strubbels gegeven, want ijl feite voldeed alleen Jan Visser aan die eis. Voor deze keer echter werden ook de andere vragen beantwoord en die werden gesteld door de PvdA-fractie. VVD en CDA maak te van deze eerste gelegenheid geen gebruik. Visser van Progressief Soest en K. de Wilde van de PvdA hadden beiden brandende zorgen over de Molenstraat; beiden mochten ze ook hun vragen toelichten, zij het kort. Visser werd tot de orde ge roepen omdat hij te lang doorging. Hij maakte duidelijk dat de drie sa menwerkende fracties in juli '74 bij hun gezamenlijk „regeer"-programma gesproken hadden over de herziening van het bestemmingsplan Weg-over- de-Eng. Het zou op korte termijn ge beuren en hoe was het dan nu moge lijk dat de 34 bovenste woningen zou den moeten worden afgebroken voor diezelfde weg. De heer De Wilde's betoog kwam neer op onvrede met het antwoord dat hij reeds schriftelijk van b. en w. had ontvangen. „Alles wat er in stond wist ik al uit de krant; u heeft dat slechts bevestigd". Wethouder Hoekstra gaf het ant woord en vertelde wat iedereen al wist. De provincie wil er geen geld meer instoppen; nieuwbouw is de op lossing. Toevallig was de brief van de woningbouwvereniging St. Joseph net binnengekomen waarin om medewer king voor die nieuwbouw gevraagd. Hoekstra was van mening dat daar direct aan gewerkt moest worden. Toen hij zei dat het een „postzegel- plannetje" moest worden, informeerde ir. M. A. van Ee (VVD) hoe dat nu mogelyk was. „Voor het nieuwe stad huis kon dat enkele maanden geleden niet!" Hjj had er wel vrede mee, te meer omdat hjj net zo min als wet houder Hoekstra de Molenstraatbe woners langer in het onzekere wilde laten. Er komt 2» spoedig mogelijk een voorstel en dan zal de problematiek geheel aan de orde komen, D.e Wilde Wilde had op die wijze van behande ling ai aangedrongen. Visser kreeg van de fracties geen antwoord op zijp „programma-vraag". De tweede vraag werd door de heer J. v. d. Brakel (PvdA) ingediend en betrof de bereikbaarheid van de Soes- terbergse sportvelden aan de Sterren bergweg. Wethouder Hoekstra zegde toe dat nu de gemeente rechtstreeks contact zou opnemen met Waterstaat. Dit temeer omdat inmiddels bekend was geworden dat rijksweg 28 eerst in 1980 aangelegd zal worden."" Het verkeer over de rondweg in Soester- berg zou binnen afzienbare tijd niet afnemen, zoals Rijswaterstaat dat voorspeld had. Het was daarom lo gisch dat er nu toch iets voor de voetgangers gedaan moest worden. De laatste vraag kwam van PvdA- man drs. H. Goote. Hij vroeg hoe het zat met het gebruik van de nieu we sportzaal in de wijk 't Hart door de buurtbewoners. Loco Plomp zei dat de sportstichting hard bezig was „naar een positief resultaat" te wer ken en daar was Goote blij mee. Alles bij elkaar duurde het „half uurtje" maar twintig minuten. De eerste vragen voor de volgende raads vergadering zijn al bannen. Ze komen van het CDA en gaan over het on derhoud van de bospaden. Zowel de wandel- als de rijwielpaden verke ren in slechte staat en het CDA vraagt of er plannen zijn om daarin op korte termijn verbetering in te brengen. Door vol te houden heeft de heer A. J. Diekman (en zün architect de heer G. Beu en) alsnog de bouwvergunning gekregen die hem tot drie keer toe ge weigerd werd. De eerste keer op 10 september 1974 en in beroep 16 januari van dit jaar; de derde keer 13 mei j.1. De weigering was steeds gebaseerd op een juridische uitleg van de bepalin gen. De beroepschriftencommissie nam die motivering deze keer over, maar, zo vond de raad, daar zat men fout mee. De heer K. de Wilde (PvdA) legde dat omstandig uit. Ontheffing kon verleend worden als het college dat wilde. Het was zijnsinziens ook lo gisch, omdat minder gevraagd werd dan officieel mocht. „Het zou mijn verstand te boven gaan als het toch geweigerd werd", vond de heer De Wilde die veronderstelde dat de ge meente een rechtsgeding over deze kwestie zou verliezen. Volgens de bepalingen zou volbouwen van het officiële bouwterrein (tot de officieel vastgestelde achtergevel- bouwgrens) mogen en zou daarna geen reden zijn om de uitbouw van drie meter toe te staan.' Nu dat vol bouwen niet gevraagd werd, was het naar de mening van de heer De Wilde onjuist de vergunning te wei geren ómdat het niet gevraagd werd. Mevrouw Korthuis van de WD dacht er evenzo over. Ook zij bestreed de juridische gronden waarop de weige ring 9toelde. Het was eigenlijk een kwestie van beleid en het college Tstoelen ■^♦tafels *TV-kasten ""♦bankstellen slaapkamers ♦wandkasten ^dekenkisten Uw kopje koffie staat klaar. Toonzalen: Utrecht, Hollantlaan 26 (bij afslag E36, Utrecht- Centrum/Nieuwegein), tel. 030-883762. Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21 uur. Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein), tel. 020 - 233917. Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21.30 uur. AFDELING SOEST DINSDAG 14 OKTOBER, 's avonds 8 uur, in het Middelwjjk- gebouw Parallelweg 7A, start de Cursusavond wekelijks op dinsdagavond van 20.00 - 22.00 uur. Examen 5 april 1976. Cursusgeld ƒ65,- all-in voor hele seizoen. Stuur voor deelname brief of briefkaart of bel naar het secreta riaat: Mevr. C. v. Kooten-Dë Zoete, Vondellaan 20, telefoon 13692. kon bepalen of het in overeenstem ming _was met dat beleid de onthef fing te verlenen, Een rechter kon geen beslissing nemen in dit geval, zij het wel op de motivering van de weige ring. In beleidszaken had de rechter echter niet het laatste woord. Zowel de heer De Wilde als mevrouw Korthuis distancieerden zich nadruk kelijk van schriftelijke uitlatingen van architect Beijen, die zij verwerpelijk vonden. Jan Visser (P.S.) zei van de ene ver bazing in de andere te vallen en hij citeerde uit de notulen van de janu ari vergadering. Hij had toen de ver gunning al willen verlenen, net als de heer Blaauw van de WD om een ruimere interpretatie van de voor schriften vroeg. De uitlatingen van de heer De Wilde deden hem verbaasd staan omdat juist de heer De Wilde zich toen een fel voorstander toonde van het handha ven van de voorschriften. De Wilde zei toen: „Zou de raad een half jaar nadat hij zijn beslissing genomen heeft zeggen: Neen, wij doen het toch maar anders. Wat voor een toestand van rechteloosheid en van willekeur van het bestuur zou dat worden", al dus de heer De Wilde in januari. Wat Visser dwars zat was dat de burgemeester hem toen had aangera den eens een studie te maken van de Wet Ruimtelijke Ordening en de ach tergronden van die wet. Nu kreeg hij alsnog gelijk en zat de burgemeester juridisch fout. Beroepssohriften - commissielid Van Logtenstein verdedigde het standpunt van zijn commissie. Hij bevestigde dat de commissie van oordeel was, dat het bouwplan in strijd was met de voorschriften. Bovendien was de commissie uitgegaan van de intentie van de voorschriften en had zodoen de gelegenheadsplanologie willen uit sluiten. In tweede instantie wijzigden zich de standpunten niet. Opgemerkt werd, dat de ontheffing te verlenen nauwe lijks mogelijk werd, nu de schoon heids commissie zich al accoord ver klaard met het bouwplan. Mevrouw Korthuis drong aan te voor komen dat in de toekomst nog derge lijke juridische fouten gemaakt wer den en de heer J. van Poppelen poogde vervolgens de beslissing uit te stellen, door eerst de gelegenheid te vragen het artikel 10 van de voor schriften, waar het in dit geval om ging, nader te bestuderen. Loco-burgemeester Plomp ging daar niet op in. Er was om een stemming gevraagd en daar ging men toen toe over. De twaalf tegenstemmers waar onder de wethouder mevrouw M. Van Stiphout-Croonenberg, wonnen het pleit.. De heer Diekman zal met een artikel 19 toestemming kunnen kaan bouwen. Ondanks dat de raad In meerderheid (15 tegen 6) de motie van de heer K. de Wilde (PvdA) verwierp, is de bouw van de protestants christelijke school voor havo/vwo aan de Noorderweg bijzonder onzeker geworden. Los van alle te leurstelling dat er geen samenwerkingsschool (van openbaar, katholiek en prot. christ.) gerealiseerd kan worden, verzette de heer De Wilde van de PvdA zich tegen het denkbeeld, dat het gebouw er neergezet zou worden met behulp van artikel 19 van de Wet Ruimtelijke Ordening. De belangen van allen die bezwaar tegen de bouw hadden, om milieu-redenen, zouden tekort gedaan worden. Dat via artikel 19 door G.S. een ver klaring „van geen bezwaar" zou wor den afgegeven was goed mogelijk ge worden, nu juist dezer dagen het be stemmingsplan Soestdijk werd goed gekeurd. De bezwaarden rest dan nog beroep op de Kroon, maar tegen de tijd dat dat beroep behandeld zou worden, stond de school er allang via art. 19 „En dat", vond de heer De Wilde, „was in strijd met de rechts zekerheid van de bezwaarden. Om die reden diende hij een motie in, waarin werd aangedrongen de art. 19 proce dure voor dit geval niet te vragen. De Wilde had ook bezwaren tegen en kele bepalingen van het verkoopbe- sluit. „Waarom", zo vroeg hij „er be palingen in opgenomen, die bij een Ook voor aanleg en onderhoud van tuinen uw speciaal adres. STEENHOFFSTRAAT 1 - SOEST Telefoon 02155 - 12455 vorige gelegenheid (deverkoop van grond voor de r.k. mavo) door de mi nister verworpen waren. Het waren de bepalingen dat binnen één jaar, na de vereiste goedkeuring, met de bouw van de school begonnen moest zijn èn dat de stichting voor de kosten zou opdraaien als de bouw niet doorging, omdat de vereiste vergunningen niet verkregen werden. Loco-burgemeester Plomp meende eerst dat de koopacte wel de instem ming van de minister had, maar die instemming bleek 'te berusten op een medeling van het Stichtingsbestuur. Hij zegde toe het besluit te laten her zien, conform de voorstellen van de heer De Wilde. Jan Visser (P.S.) was het met De Wilde eens dat vooral gedacht moest worden aan de rechtzekerheid van de bezwaarden. Verder vroeg hij zich af wat er terecht gekomen was van het streven van de Drie (WD-CDA en PvdA) een samenwerkingsschool te stichten. Wat was het resultaat van he gesprek dat wethouder Plomp nog gehad zou hebben met de Prot. Ghris. groepering. Wethouder Plomp verklaarde die vraag eerst buiten de orde, maar óp aandringen van ir M. A. van Ee (WD) zei hij later dat het niets had opgeleverd (geen mogelijkheid voor samenwerking op redelijke basis). De heer J. van Poppelen (CDA) was voorstander van de verkoop. Hij tot 13 oktober Olieverfschilderijen van HENK HELMANTEL HENRI VAN NES ANCO WIGBOLDUS Aquarellen van CIANO S1EWERT Grafiek van WIM BETTENHAUSEN AKKE SINS SEES VLAG Beperkte iidie beschikbaar. Kerkstraat II b (achter de Oude Kerk) Open: 11 tot 5 uur, zondags 2 tot 5 uur. 's Maandags gesloten. meende dat van schoolstrijd geen sprake mocht zijn, omdat het bijzon der onderwijs geheel vrij was de school te stichten. Daar moest men medewerking aan verlenen. Buiten dat lag het bouwperceel op een voor Baarn en Soest bijzonder gunstige plaats en hij hoopt dat Stichtingsbe stuur en milieugroepen elkaar in een gesprek zouden weten te vinden. Ook voor mevrouw Korthuis (WD) was van schoolstrijd geen sprake. De vrijheid van onderwijs was een libe raal beginsel, waar niet aan getornd werd. Desondanks had men gehoopt op een samenwerkingsschool zodat 't perceel grond beschikbaar zou komen voor de gehele gemeenschap. Voordat de motie in stemming kwam, werd op voorstel van mevrouw Kort huis en de heer Van Poppelen, de vergadering eerst geschorst voor on derling overleg. Daarna verklaarde mevr. Korthuis dat haar fractie niet eensgezind was. De tegenstemmers waren dat op grond van het feit. dat indertijd in 't bestemmingsplan de grond gereser veerd was voor scholenbouw, de grond terplaatse er ook voor aange kocht was en men nu niet achteraf de bouw van de school moest gaan vertragen door de toepassing van ar tikel 19 niet te wensen. Ook wilde zij de schijn vermijden dat de school ook maar een voetbreed in de weg gelegd werd. De andere mening in de fractie van de VVD was, dat men de vesti gingsplaats slecht vond. De heer Van Poppelen vond het on juist om nu de artikel 19 procedure aan te vechten. Hij zei overigens begrip te hebben voor het standpunt van allen die een samenwerkings school voorstonden. Visser, die al tegen verkoop van de grond was, zei de motie te zullen steunen. Loco Plomp ontraadde de motie sterk, omdat er op het moment geen ander bouwperceel voor de Stichting be schikbaar was. De Wilde interupeer- de: "dat was er indertijd ook niet voor het PUEM-station". Volgens Plomp zou de school in ern stige moeilijkheden komen als de motie aanvaard werd. Zover kwam 't dan ook niet. Voor stemden slechts de vier leden van de PvdA-fractie en de heer Van Ee van de WD en Jan Visser van P.S. De heer De Wilde meende dat als G. S. nu toch de-verklaring van geen bezwaar zouden afgeven er een poli tiek probleem van de eerste orde zou ontstaan. EEN 29-30 september, en 1 oktober vanaf 10 tot 24 uur. Uw gastheer CO VAN ROSSUM Indien u onverhoopt geen Soester Courant mocht ontvangen heb ben, dan kunt u iedere donder dagavond tot half zeven bellen het nummer 14152. De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Klachten die na half zeven bin nen komen, worden vrijdag be zorgd. ADM. SOESTER COURANT Vanavond, aanvang 20 uur, wordt in het gemeentehuis de openbare ver gadering gehouden van de financiële commissie. De ggenda telt negentien punten. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op artikel 199 e.v, van de Gemeentewet, maken bekend, dat ge durende drie maanden na dagteke ning van deze bekendmaking, ter ge meentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Stadsontwikkeling (ge opend van 09.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad d.d. 22 mei 1975, afd. I, nr. 7709, waarbij de Algemene Poli tieverordening is gewijzigd en ten aanzien waarvan gedeputeerde staten bij brief van 30 juli j.1. de ontvangst bevestigden. De wijziging houdt in dat de om schrijving van het begrip bebouwde kom als bedoeld in de Algemene Po litieverordening wordt aangepast aan die van de Wegenwet. De wijken Klaarwater, Smitsveen en Overhees zijn nu eveneens binnen bovenbe doelde bebouwde kom gelegen. Soest, 24 september 1975 Burgemeester en wethouders van Soest H. Borreman, secretaris J. J. Ebbers, loco-burgem. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s„ van 15 tot 16 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zit ting in Hotel van der Brink, Soester- bergsestraat 122 alhier. Wethouder drs. G. A. W. G. A. Plomp, bij ontstentenis van zowel de burge meester als locoburgemeesters Ebbers, plotseling tot burgemeester gepromo veerd, leidde de raadsvergadeing die vorige week gehouden werd, op vlotte wijze. Zo nu en dan kreeg hij assistentie van secretaris Borreman, wiens onmisbaarheid duidelijk aan het licht kwam. Het publiek kan wel denken, wat doet zo'n man daar de hele avond? Er is immers een stenograaf met een grote bandopname-apparatuur en de secretaris hoeft dus niets te noteren; maar deze vergadering werd duidelijk waaom hij altijd aanwezig is. Voor de goede gang van zaken. Twee belangrijke zaken waren aan de orde; de bouwvergunning voor de heer Diekman, die ondanks een negatief advies van de beroepschriften- commissie, tóch verleend werd en de bouw van de school voor. Protestants Christelijk Onderwijs aan de Noorderweg, die, ondanks alle „officiële" mede werking, toch aan een zijden draadje lijkt te hangen. Met veel elan verzette de heer K. de Wilde (PvdA) zich tegen de toepas sing van artikel 19 van de wet Ruim telijke Ordening voor deze school. De Kroon zou erdoor buiten werking ge-1 steld worden en dat kon zijnsinziens niet de bedoeling van de wet zijn. Het geval is, dat G.S. het bestem mingsplan Soestdijk goedkeurden, waarin opgenomen is dat aan de Noorderweg de school gebouwd mag worden. Er zijn echter bezwaren te gen ingediend en die bezwaren zul len ongetwijfeld in beroep gaan bij de Kroon. Voordat dat behandeld wordt, zijn we jaren verder. G.S. evenwel mag een verklaring van geen bezwaar afgeven als er een goedge keurd bestemmingsplan is. Als dat gebeurt, staat de school er al, voordat de Kroon zich buigt over het beroep. Een situatie, die volgens De Wilde een politieke kwestie van de eerste orde zou worden. Hij wijdde er een motie aan, die het echter in de ge meenteraad niet haalde. Het standpunt van de tegenstemmers was, dat men indertijd de grond kocht juist om de bouw van de school mo gelijk te maken. Dat was niet te rij men met de aanneming van de motie, waardoor de scholenbouw in feite jaren verschoven werd, De Wilde verwacht dat G.S. niet de moed zullen hebben, nu toch art. 19 toe te passen. Het geval Diekman was een nederlaag van het college. Zowel VVD als PvdA verklaarden uitvoerig dat juridisch gezien, de bouwvergun ning verleend moest worden. De voor schriften en bepalingen waren niet waterdicht. Uit beleidsoverwegingen kon de vergunning geweigerd worden maar dat zou een onbegrijpelijke daad zijn, vond men, Er werd over gestemd zoals er meer gestemd werd en er zelfs een schorsing voor nadere be raadslaging werd ingelast. Met negen tegen twaalf werd het voorstel van de beroepschriftencommissie verwor pen en kreeg de heer Diekman de kans zijn bouwplan uit te voeren. C-j-k wethouder mevrouw van Stip hout stemde tegen doorbrak op nieuw de eenheid van het college. Aan het begin van de vergadering werd besloten de in het ziekenhuis verblijvende heer Blaauw een bloe metje te sturen. Loco Plomp zei te verwachten dat de heer Blaauw in januari zijn taak als raadslid weer zou hervatten. Opvallend was verder de hardnek kigheid waarmee de loco, Jan Visser aansprak met „meneer de Visser". De dames Korthuis (WD) en wet houder Van Stiphout stemden conse quent tegen het voorstel de ontwerp begroting voor 1976 van het Inter gemeentelijk Automatiseringscentru m Midden-Nederland, goed te keuren. Zij stelden zich indertijd als enigen te weer tegen het denkbeeld, dat al le persoonsgegevens van de inwoners van Soest, ergens centraal zijn op geslagen, buiten controle van de ge meente. Voor hen wegen de ervarin gen van de oorlog zwaar en daarom waren zij ook nu tegen. Tenslotte was het ook mooi te horen dat de direkteur van de Sportstich ting zonder instructie werkt. Het Cen traal Verificatiebureau van de Neder landse Gemeenten had dat ontdekt. Loco Plomp zal het ter sprake bren gen, waardoor hopelijk t.z.t. de direk teur eindelijk gaat weten hoe hij te werken heeft. De agenda telde slechts veertien pun ten; in verband met de afwezigheid van de VVD-er Blaauw, werd daar nog een vijftiende punt aan toe ge voegd en dat betrof zijn vervanging in enkele commissies. Ir. M. A. van Ee neemt tijdelijk waar in de com missie Ruimtelijke Ordening en me vrouw E. Korthuis-EIion vervangt hem in de financiële commissie. Bij de afwerking van de ingekomen stukken deed de heer G. van Aalst (VVD) een beroep op de wethouder bij het Waterleidingbedrijf Nidden- Nederiand al vast op voorhand dui delijk te maken, dat Soest niets voelt voor verhoging van het watertarief. Er was naar zijn mening voldoende winst gemaakt in het afgelopen jaar om een prijsverhoging nu al af te wijzen. Wethouder Ebbers. die de ver gaderingen van het WMN altijd bij woont, zal de boodschap overbren gen. De heer K. de Wilde (PvdA) plaatste wat kantekeningen bij de ontwerpbe groting voor 1976 van het Interge meentelijk Automatiserings-centrum Midden-Nederland. Daarin was een bedrag opgenomen voor een nieuwe huisvesting, maar De Wilde zag dat niet gerealiseerd worden. Kwam het inderdaad niet zover, dan moest de begroting zijnsinziens geweigerd wor den. Hij had zo zijn twijfels aan de meerjaren planning van het bureau en vond dat men zeer voorzichig moest zijn met het tempo van de uitbreiding. Loco Plomp antwoordde dat het col lege de suggesties van de heer De Wilde zou overnemen op haar vraag betreffende de regionalisering van de gezondheidsdienst, kreeg mevrouw J. van Gelder-Cornel issen (PvdA) van wethouder Van Stiphout te horen dat daar nog steeds op gestudeerd werd. De kosten voor de regionalisatie zou den evenwel zo hoog zijn, dat re kening gehouden moest worden met het feit dat de regeling voorlopig niet van de grond zou komen. Bou wvergunnin gen Conform het voorstel van de beroep schriftencommissie werd de bouw vergunning geweigerd aan de Dal co voor dé uitbreiding van een bunga low aan de Sparrelaan. Er werd hoofdelijk over gestemd en met 16 tegen 5 bleef men bjj de weigering. De heer H. Goote (PvdA) vroeg om de stemming, omdat hij vond dat de raad slaaf werd van de eigen voorschriften. Het dichtsbijzijnde bouwwerk stond op 50 meter afstand; waarom dan de achtmetergrens van de erfscheiding gehandhaafd. Zijn fractiegenoten De Wilde en Van Gelder alsmede Jan Visser van progressief Soest en de heer Stam van het CDA deelde zijn zienswijze, maar het was niet vol doende voor een meerderheid. De raad volgde de beroepschriften commissie geheel om het beroep van de heer Van Beusekom gegrond te verklaren. Van Beusekom werd door het college de gevraagde vergunning geweigerd om zijn garage uit te brei den. De commissie legde de voor schriften anders uit dan het college en meende dat het wel kon. De raad nam die zienswijze over. Het voorstel om een krediet beschik baar te stellen voor de aankoop van een veegmachine werd aangehouden. De heer Stam van het CDA had re kenfouten ontdekt, waardoor duide lijk gemaakt moest worden, dat de aanschaf goedkoper was dan huur. Wethouder Hoekstra was er niet uit gekomen en stelde aanhouding voor. Geen problemen waren er om kre dieten beschikbaar te stellen voor de vervanging van meubilair van de openbare kleuterschool te Soesterberg voor het verlenen van medewerking de christelijke kleuterschool aan de Insingerstraat met één lokaal uit te breiden en voor de toekenning van een investeringssubsidie aan de Paltz- en Eemgeuzen.

Soester Courant | 1975 | | pagina 7