„Chun Yuen" heropend Zaterdag Dierendag maaswinkel Soesterbergers moeten wel milieubelasting betalen Kevertje Jazz in Soest rmé Driseen winkelwaar kieren kiezen kinderwerk is iKj De Verkade albums zijn terug! MUdmo" Aan de Burg. Grothestraat: KEU KEN SHOW IN SOEST ia ze vandaag halen bij VW- nieuws De taak van dierenbescherming is oneindig SCHIPPER RestauRAnt „öe kORte duinen" TALENPRAKTIKÜM AMERSFOORT Verbolgen man rijdt cafébezoeker aan Kleine vangst bij alcoholcontrole Op dierendag hondenrally in Austerlitz BOEKHANDEL G.S. meent: „Vijvers moeten worden aangemerkt als oppervlaktewater" r% i leuke kleren waar je snel bij moei zijn. De laatste mode Heel grof gebreide vesten en truien waar kleren kiezen kinderwerk is Machtig eiken Puur natuur t Soester Courant van donderdag 2 oktober 1975 Kort geleden heropende de heer C. K. Leung zyn Chinees-Indisch Restaurant aan de Burg. Grothestraat. Het is één van de drie Chinese Restaurants die Soest rijk is. De heer Leung is van deze drie niet het langst in Soest, maar beheert dit restaurant toch al weer acht jasen. Voordien was hy acht jaar in Amsterdam werkzaam, nadat hy uit Honkong hier arriveerde. In de acht jaren Soest heeft hij zich een grote klantenkring verworven en voor hen èn voor allen die de weg naar hem nog zullen vinden, is in de afgelopen weken het interieur aan zienlijk veranderd. Hij richtte zijn aandacht daarbij speciaal op de ach terzaal, die een geweldige metamor fose heeft ondergaan. Het is er wat 'knusser' geworden; de grote ruimte ls nu ingedeeld in gezellige eethoeken. Meubilair en verlichting werden aan gepast en met goed in het gehoor lig gende achtergrond muziek is het er goed toeven. De menukaart vermeldt nogal wat specialiteiten en wat dat betreft, zegt voor de liefhebbers 'de Cantonkeu- ken' voldoende.' Uiteraard heeft men ook de nasi- en bamischotels en daar naast ei-, vis- (meest garnalen) en kipschotels. Natuurlijk kan men er ook terecht voor haaievinnensoep, ba mi- of mehonsoep, om er zo maar eens enkele te noemen. En voor kin deren heeft de heer Leung een Hol lands menu'tje, met frites en appel moes. 't Is een echt eethuisje, waar de bediening nooit lang op zich laat wachten: Tafelreservering is overi gens mogelijk, zowel voor grote als kleine gezelschappen, Lang wachten Doorkijkje in 't vernieuwde chinees- indisch restaurant 'Chun Yucn' aan de Burg. Grothestraat. is ook nooit nodig bij de 'afhaal' af deling, want ook daar is de service optimaal. 'Chun Yuen' betekent 'Lentétuin' en dat doet denken aan 'blij', zoals de chinezen een goedlachs, blij volk zijn. Zo voelt u zich ook bij de heer Leung en de Soesters, die het restaurant verbouwden hebben, een compliment verdiend dat zij deze 'chinese sfeer' zo goed aanvoelden. Dat waren de aannemer Willem van Doorn, de elektriciën Frans van de Kant en het schildersbedrijf Elings, dat ondermeer het 'sfeer'-behang leverde. Voor het 'groen' zorgde tenslotte de bloemist M. Scholten. „Het uitgangspunt van de dierenbescherming", aldus schrijft prof. dr. S. Hof- stra, ere-voorzitter van de Nederlandse vereniging tot bescherming van die ren, „blijft een meegevoel, dat de hele schepping omvat, natuur en dier inbe grepen. Dat wjj met het geheel van de natuur en alles wat daarbij- boort te maken hebben, leert ons de huidige werkelijkheid, waarin de problemen van natuur- en milieubescherming, naast die van de dierenbescherming, steeds urgenter worden. Dat wij ook niet enkel met meegevoel, hoe nodig ook als basis voor onze houding, toekunnen, doch dat daarnaast daden nodig zijn, leert ons diezelfde werkelijkheid op zichtbare en vaak schokkende wijze". De professor schrijft verder: „Er is In onze verhouding tot het dier in de laatste tientallen jaren ongetwijfeld veel ten goede veranderd, voorname lijk in een deel van de westerse we reld. Liefde voor het dier niet te ver warren met sentimentaliteit, bestaat In vele kringen, vooral voor het huis dier en dan nog weer in het bijzon der voor de eigen hond of kat. Maar de mens blijft individueel en collec tief een vat vol tegenstrijdigheden. Zo nu en dan lees je in de krant dat iemand met gevaar voor eigen leven een dier van een zekere verdrinkings dood redt. Daarnaast berichten over ergerlijke gevallen van mishandeling of verwaarlozing van dieren; van het INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) TELEFOON 02155 - 10304 Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur U kunt tevens kijken naar: Wand-en KucKwanden vloertegels Parketvloeren Plavuizen Vouwdeuren Houten wanden en Gewone en plafondschroten - gefineerde deuren Menu - Menu Menu - Menu BIRKSTRAAT 108 - SOEST Langs de weg naar Amersfoort TELEFOON 02155-17224 M.i.v. deze week ligt er by ons een nieuwe kaart op tafel. Toch de moeite waard Ook voor afhaalmenu. (Zie ook andere advertentie) Menu - Menu - Menu - Menu zich op misdadige wijze ontdoen en achterlaten van eigen huisdier of het opzettelijk vergiftigen van honden". -Een inspecteur _van de dierenbescher ming vertelt in het maandblad naar aanleiding van een bezoek aan een slachthuis: „De slachthuizen zijn de laatste tijd nogal in het nieuws ge weest. Vooral het verdoven zou niet gebeuren zoals-is voorgeschreven. Als de inspecteur er is, gaat echter alles volgens de voorschriften. Je zou er eigenlijk de hele dag bij moeten blij ven". En verder: „Zodra er geld mee ge moeid is, is he't fatsoen tegenover het dier soms ver te zoeken". In een artikel over „Katholicisme en dierenbescherming" uit 1964, schreef de te vroeg overleden bisschop Bek kers: „De mens moet ingeprent krij gen, dat hij op menselijke wijze van de schepping gebruik mag maken en op menselijke wijze aandeel heeft te leveren aan de ontplooiing van de schepping, op straffe van te kort te schieten in de menselijke waardig heid'.' En naar aanleiding van de aktie „Be ter voorkomen dan zwerven", de aktie die het aantal honden en katten wil beperken door „geboortebeperking" staat in het maandblad; de honden- handel, de voornaamste leverancier voor de vivisectielaboratoria, floreert als nooit tevoren. Steeds groter wordt het aantal dieren dat op straat wordt gezet, steeds gro ter het aantal katten en honden dat. vaak tevergeefs, in asiels op nieuwe eigenaars wacht. Daarom: tè gek, éénmaal per jaar die rendag. Iedere dag behoort het die rendag te zijn. Dat is een kwestie van innerlijke beschaving. Als 't daaraan mankeert kan er iedere dag aan ge sleuteld worden. Een mens kan leren niet waar! Speciale cursussen English in management English in marketing Engliish in computing English in banking Frangais dians le domaine du management Frangads écanoimique et commercial Wirtsohaftsdleuitsch Inl. 033- 2 90 97 Verbolgen omdat bij herhaling twee mannen last veroorzaakten in zijn ca fé te Soesterberg, heeft de eigenaar A. T. van L. (43) na een achtervolging één van de mannen met zijn auto aangereden. Van L. werd doör de po- litie ingesloten wegens zware mis handeling. De twee martnen bezochten het café, waar hen de consumptie geweigerd werd, omdat zij reeds teveel ophad den. Nadat zij weg geweest waren, had een tweede bezoek aan het café evenmin succes. Bij het weggaan sloe gen zij de deur zo hard dicht, dat de ruit er uit viel. De boos geworden Van L. ging daarop op pad en reed op de Montgomery- weg één van de twee mannen aan. Het slachtoffer H. K. H. (41) uit Soesterberg, moest zich onder dok tersbehandeling stellen. Ook de auto van Van L. werd beschadigd. Een aan het begin van het weekend gehouden adcoholcontrole, waar de politie acht man voor. inzette, heeft slechts een kleine vangst opgeleverd. Er werden 85 voertuigen en 10 brom fietsen aangehouden, waarvan twee bestuurders onder invloed bleken te zijn. Dat waren de autobestuurder 3. van H. (18) uit Amersfoort en de bromfietser G. M. B. (17) eveneens uit Amersfoort. Er 'werden zes blaasproeven afgeno men en in totaal werd aan drie man een rijverbod opgelegd, Bovendien werd een bromfietsdiefstal opgehelderd met de aanhouding van de Soester T. S. van T. (17): werd een proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de maximumsnelheid kregen twee bromfietsers een bekeu ring omdat zij zonder licht reden en werd een deel III van het kenteken bewijs ingenomen. De controle duurde ongeveer vier uren. Ter gelegenheid van dierendag orga niseert de Kynologenlc.ub Zeist en om streken op zaterdag 4 oktober a.s. een bijzonder hondenfestijn. Voor hond en baas een hondenrally in de bossen nabij het restaurant De Pyramide te Austerlitz. Inschrijving aldaar vanaf 13.00 uur. Inschrijfgeld 1, De wandeling door de prachtige bos sen gaat circa 5 kwartier duren. Ook als uw hond aangelijnd is, hetgeen is voorgeschreven, kunt u genieten van de natuur. Onderweg zal bij de uitgezette con trole-posten aan de hondengeleider 'n aantal vragen vjn kynologische aard worden gesteld. De inschrijving staat open zowel voor leden als voor niet-leden, zodat iedere hondenliefhebber deel kan nemen. Ook dit jaar zal de prijzentafel weer goed gevuld zijn. Gun uw hond op dierendag een uit gaansdag! Vor inlichtingen kunt u het secreta riaat van de club benaderen: Gero laan 85, Zeist, telefoon tussen 18.00- 19.00 uur 03404-16150, Een wensdroom gaat in vervulling. Jac. P. Thijsse's benoemde Verkade-albums over de 4 jaargetijden opnieuw uitgegeven: „Lenite", „Zomer", „Herfst" en „Winter", in precies dezelfde uitvoering als in 1906-1909. WINTER #0 Tussen de boeiende tekst van Thijsse staan als vanouds de fijne pentekeningen van- L. W. R. Wenckebach. De prachtige kleurenplaatjes (per album 144!) van bloemen, vogels, vlinders enz., naar akua-nellen- van Ja.n van Oort, Wencke bach en Jan Voerman jr„ zijn bij de pnijs inbegrepen. 18,50 per album. U knipit de plaatjes zelf uit en plakt ze ook, weer net als vroeger, zelf in. SOESTERBERGSESTRAAT 53 - TELEFOON 12419 Gedeputeerde Staten van Utrecht stellen zich op het standpunt dat vijvers dienen te worden aangemerkt als oppervlakte water. Met het oog daarop moe ten de aanslagen in de verontreinigingsheffing (milieubelasting) óók voor de Soesterbergers gehandhaafd blijven. Het standpunt is ingenomen na een ad vies van de commissie Waterkwaliteitsbeheer provincie Utrecht, dat dezelfde strekking heeft. „Wij zien niet in", zo schrijft de commissie 8 juni j.L, „waar om de vijver geen oppervlaktewater zou zijn als bedoeld in de Wet veront reiniging oppervlaktewateren dan wel oppervlaktewater, waarvan het bevor deren van een goede kwaliteit ingevolge de Verordening waterkwaliteits beheer Utrecht tot de taak van de provincie behoort". t JAPONNEN - ROKKEN BLOUSEN etc. SMITSHOF 10-14 Soest - Telefoon 02155-17832 Daar er in Soest en omgeving veel jazzliefhebbers wonen, is een groepje Soesters o.l.v. Elly Joosten bezig een jazzclub van de grond te krijgen. Als voorproefje, en in het kader van de oktober jazzmaand, zal een jazz concert op hoog niveau plaats vinden in fafé Bos en Duin. Mocht deze avond een groot succes zijn, dan be staat er een grote kans dat daar elke maand een jazzconcert gegeven wordt. Dan ook wil men komen tot een Soes ter jazzclub met leden. Deze eerste avond wordt verzorgd door de „Diamond Five". Deze groep behoeft nauwelijks introductie. De groep ontstond in 1958, en trad sinds dien op met vele prominente Ameri kaanse jazzsolisten en o.a. met het concertgebouworkest onder Bernhard Haitink. Veel traden de Diamond Five op in het buitenland, en al in 1962 verkregen zij een 'Edison uit handen van Wim Sonneveld. Hun laatste LP vertoont ongekende verkoopcijfers. Leider pianist is Cees Slinger, die ook veel met zijn eigen trio optreedt. Te norsaxofonist, Harry Verbeke, de Wessel Uckënprijswinnaar van 1968. Trombonist-basttrompttist, John Eng lish, die in het voorjaar 1975 Cees Smal heeft vervangen. Eveneens nieuw bij de Diamond Five is Henk Haverhoek de bassist, die ook op treedt in de formatie van Johnny Griffin en Dexter Gordon. De krachtige motor van de Diamond Five is drummer John Engels, de meest swingende drummer van Ne derland, vooral ook bekend door zijn optreden in het Louis van Dijk-trio. The Diamond Five spelen uitsteken de swing, bebop, en eigentijdse mu ziek a la Stevie Wonder. Redenen ten- over om deze jazzavond bij te wonen, tevens draagt u dan bij om de Jazz club Soest van de grond te krijgen. Vrijdag 24 oktober Café Bos en Duin, Bosstraat 80, aanvang 21.00 uur, en tree 5 gulden. Consumptie normale prijzen. Inlichtingen verstrekt Elly Joosten onder telefoonnummer 18730. Tegen de heffing protesteerden 3 maart dit jaar het Soesterbergse ge meenteraadslid de heer G-. M. J. van Aalst. Zijn protest werd op" 21 april gevolgd door een protest van de ge meenteraad en dat betrof de heffing voor de belasting voor o.a. de brand weerkazerne te Soesterberg. Zij stelden zich op het standpunt dat Soesterberg niet was aangesloten op een rioolwaterzuiveringsinstallatie, maar loosde op een grote „beerput", waar het gezuiverde water in de bo dem zakt. Van Aalst zegt daarbij: „Het overblijvende slib wordt nota- bene gebruikt voor de bemesting van de gemeentelijke plantsoenen". Wel wil hij een rioolbelasting betalen, om dat uiteindelijk het afvalwater naar de beerput vervoerd wordt via een riool buizenstelsel De gemeente stelt dat men heffings- plichtig is als men afvalstoffen, ver ontreinigende of schadelijke stoffen: a. direct of indirect in het oppervlak tewater brengt, waarvan het bevor deren van een goede kwaliteit tot de taak van de provincie behoort; b. di rect of indirect in een bij de provin cie in beheer zijnd zuiveringstechnisch werk brengt en c. direct of indirect in een bij de provincie in beheer zijnde afvoerleiding van een gemeen telijk rioolstelsel brengt. Aan geen van deze drie voorwaarden wordt voldaan, meent de gemeente (voorwat betreft Soesterberg). Welles De provincie is het daar niet mee eens. Het in de centrale riolering van Soesterberg verzamelde afvalwater wordt afgevoerd naar de Soesterberg se „oxydatiefbiologische rioolwater zuiveringsinstallatie", die een capa citeit heeft van 5000 inwoner-equiva lenten. „Naar onze mening kan deze worden aangemerkt als een by de provincie in beheer zyn zuiverings technisch werk", aldus G. S. Beheersoverdracht van de gemeente aan de provincie heeft formel nog wel niet plaatsgevonden, maar in ma terieel opzicht wel, omdat vanaf 1 ja nuari 1973 de provincie de exploitatie kosten vergoed aan de gemeente. „Door de acceptatie van deze vergoe ding is onzes inziens sprake van stil zwijgende instemming met de be heersoverdracht i hetgeen voor de op de installatie aangesloten resulteert in heffingsplicht", aldus G.S. Van een beerput is geen sprake. De installatie beschikt over een aantal vijvers waarvan enkele dienen voor de opvang van hemelwater, terwijl de overige fungeren als ontvangend wa ter voor het effluent. De totale opper vlakte van de vijvers bedraagt circa 9000 vierkante meter en de vijvers waarin het effluent wordt afgevoerd dienen naar de mening van G.S. daar om te worden aangemerkt als „opper vlaktewater". G. S. voelt zich gesterkt in dat stand punt door de memorie van toelichting bij de wet, waarin is vermeld „dat de wet niet slechts op openbare doch op alle oppervlaktewateren, inclusief particuliere, van toepassing is". Resumerend is G. S. daarom van oor deel dat de aanslagen dienen te wor den gehandhaafd. In geval van beroep tegen de ongegrondverklaring van de bezwaarschriften, zal de Belastingka mer van het Gerechtshof 'n uitspraak doen. „Oude Gracht in de bocht" heet een tentoonstelling in het Gemeentear chief in Utrecht aan de Alex. Nuiman- kade 199. De tentoonstelling is van 19 september tct en met 15 november ter gelegenheid vn het Monumenten jaar 1975 en zal aangevuld werden met 3 lezingen op 9, 16 en 30 okto ber, om 20.00 uur. Rotterdam stuurde ons deze zomer de folder „Rotterdam barst van 't leven". Ook de nazomer leent zich natuurlijk voor een bezoek aan deze stad vol variatie. Het museum Boy- mans van Beuningen heeft een kunst- galerei van wereldfaam. Overigens, als museumliefhebber komt u in Rot terdam toch wel aan uw trekken, n.1. het historisdh Museum, Museum voor Land- en Volkenkunde, Maritiem Mu seum „Prins Hendrik" en het natio naal Instituut voor Scheepvaart en Scheepsbouw. Al deze musea toegang gratis, behalve het laatste. Wij hébben het volledige programma van de Stadsschouwburg te Utrecht betreffende de maanden oktober en november 1975 ontvangen. Mocht u hiervoor belangstelling hebben, dan kunt u aan ons kantoor een folder komen halen. Op donderdag 9 oktober a.s. vindit het le promenadeconcert in Tivoli plaats. De dirigent is Heinz Schroder en de solisten zijn Henny May, so praan en John Brocheier, bas-bariton, fragmenten uit o.a. „Porgy and Bess", ^Sound of Music", „The King and I", „South Pacific en „Oiklahoma". Op zaterdag 4 oktober ds het dieren dag. Dan is het op Flevohof Huisdie rendag. Alle kinderen zijn met hun huisdieren welkom op de Flevohof van 10-12 uur. Na de aanmelding kunnen de dieren eventueel onderge bracht worden in speciale hokken. Om 13.00 uur gaat de jury rond en om 15.00 uur is de prijsuitreiking in het Kinderdorp. De kinderen kunnen ook meedoen aan Oud-Hollandse spellet jes. U kunt'zich beter van te voren aanmelden. Kaarten aan Flevohof, postbus 40, Dronten, met daarop soort naam en leeftijd van het dier en de naam, adres en leeftijd van de ei genaar. Intl. 03211-1514. VELOURS TRUITJES KIELTJES uit grootmoederst(jd enz. enz. enz. Nu het niet zo warm meer is gaan we weer fijn wandelen. De A.N.W.B. heeft een boekje uitgegeven „Per au to en te voet". Hierin staan 87 auto wandeltochten in Het Gooi, Utrecht en de Gelderse Vallei. U rijdt per au to naar het wandelgebied van uw keuze, parkeert daar de wagen en wandelt vervolgens het terrein in. De wandelingen zijn zodanig uitgestippeld dat u vanzelf weer bij de parkeer plaats uitkomt. De prijs is 4,85. Ver krijgbaar aan ons V.V.V-kawtoor. Onder het hoofdstuk „Bijzondere at- trakties" hoort wel een bezoek aan het Walapensanctuarium Apenheul te Apeldoorn in het Park Berg en Bos. Dit is een grote groep vrij rondlopen de wolapen, slingerapen en dwerg- •apen, waartussen U zach vrij kunt be wegen. Geopend van 1 mei tot 30 sep tember dag. van 9.30 tot 18 uur en van 1 oktober tot en met 30 april uit sluitend op zon- en feestdagen van 10.00 tot 16.30 uur. Lange avonden, visites, breng eens een kadobon mee Nooit weg zo'n winkel. Want er zijn nu eenmaal peuters en kleuters die al verdraaid goed weten wat mooi staat en lekker zit en wat niet Zo'n eigen willetje hoeft helemaal niet lastig te zijn. Want wat kleertjes kopen betreft kunnen ze spelenderwijs uit de voeten bij MIKIMO. Daar mag je overal aankomen. Daar hangen die stoeisterke prachtkleren van Olly, Dombo, Louis London en Absorba. Voor groeigrage kinderen tot 15 jaar. Op kijk&keur-hoogte, zo voor 't kiezen. En meestal voor prijzen die 't moeder- en vaderschap ook nog weer even verlichten. KERKSTRAAT 7 SOEST. TEL 02155-16288 den blieklaan 3 5 soest teL13991of 14550 RECHTSTREEKS VAN DE FABRIEK. Geopend Maandag t.m. zaterdag van 9-17 uur. Vrijdagavond ook van 19.00-21.00 uur.

Soester Courant | 1975 | | pagina 3