Nieuw boek van Rien Poortvliet ten doop gehouden f14.50 gebonden Uitbreiding parkeerbeper kin g in Soest Boutique des Fleurs^ Eeverfcje VVV- mm Kinderen totisjaar krifgen hun eigen kiesrecht MUcLmO' van de nieuws KEUKENSHOW INS0EST „Te hooi en te gras" na 15 oktober verkrijgbaar hartveroverend kijk en leesboek voor ieder die van poezen houdt Verkeer eist opnieuw een slachtoffer „6e kORte öuinen" s i 1 Nieuwe logé voor de „Paardenkamp" A.s. zondagmiddag concert in de Oude Kerk Prijsuitreiking Zonnebloemwedstrijd Twee jaar voor Martin van der E. r\ i Nieuwe Amerikaanse basiscommandant SCHIPPER Eindstand zonne bloemwedstrijd 1975 TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT HOOG MODEL wijde pijp in de nieuwste kleuren RIBFLUWEEL Fluwelen vestjes Stretch fluwelen dresses. Handtekeningen tegen Eem-plannen aangeboden waar kleren kiezenkinderwerkis Machtig eiken Puur natuur Soester Courant van donderdag 9 oktober 1975 spF Vrijdag j.l. werd in de Soester kaasboerderij „De Staelenhoef" aan de Birk- straat het nieuwe boek van Rien Poortvliet, „Te hooi en te gras" ten doop gehouden. Het is een boek waarin voor het nageslacht en ook voor velen van „vandaag" is vastgelegd hoe de vaderlandse boer werkt; hoe hij omgaat met zijn vee; hoe hij zijn paard in het bedrijf gebruikt; welke gereedschappen hem ten dienste staan of stonden; kortom hoe hij leeft in zijn omgeving. Velen, overal in het land, stonden „•model" en allen waren uitgenodigd om de doop mee te vieren en een eerste exemplaar, van een opdracht van de auteur voorzien, in ontvangst te nemen. Er was een toespraak van de direc teur, de heer Ph. J. Zwaan, van Unie boek b.v. Van Holkma en Warendorf, de uitgever. „Poortvliet heeft vast- zo zei de heer Zwaan, „wat morgen niet meer zal zijn". Eerst zouden alleen maar boerderijen ge- tekend worden, maar al spoedig kwa men daar mensen en hun materiaal erbij. Het werd een boek met 791 il lustraties, in zes kleuren gedrukt en hier en daar voorzien van korte, ter zake zijnde opmerkingen van Poort- Vliet Hij reisde er heel Nederland voor af; was in Groningen en Friesland maar ook in Zeeland Brabant en Limburg. De naaste omgeving werd niet over geslagen en men vindt er Soest in te rug met de Eemstraat en de boerderij „Het Klooster", alle foto's in kleurendruk tijdelijk slechts na 31-12-1975 f27,50 voorraad beperkt, dus snel naar de boekhandel SOESTERBERGSESTR. 53 TELEFOON 12419 Verder bekende figuren als dominee Rinzema en dokter Rip en de echtge note van Staelenhoef-bewoner, Hil- horst. Ook tekeningen uit Bunschoten en Spakenburg en van Bunschoters en Spakenburgers; „een aardige mevrouw uit Spakenburg". Het is een boerenboek geworden, dat veel heeft vastgelegd en zodoende be- Bloemen waren er voor mevrouw Poortvliet, v.l.n.r. de heer Ph. J. Zwaan, Rien Poortvliet en mevrouw Poortvliet. Foto Herman van Dam waard voor het nageslacht. En wie niet alleen het landschap, maar óók hoe de boer en de tuinder van van daag te werk ging en zich kleedde; zonder de moderne machines echter. Geen wonder dat Poortvliet „onvoor bereid" zoals hij zei, zijn modellen dank bracht. Het „was de eerste keer daf hij zoiets doen moest, want zijn „vroegere modellen" de ontelbare die ren uit andere boeken, zouden die dank .toch niet begrepen hebben. Poortvliet zelf kreeg een „eerste ex emplaar in kalfsleer gebonden; voor zijn vrouw in „het Spakenburgs" wa ren er bloemen. Met ingang van 26 september j.l. is de Algemene Politie Verorde ning van de gemeente Soest in die mate aangepast, dat nu ook de nieuwe wijken voor de A.P.V. als „bebouwde kom" worden aan gemerkt. Dit houdt in dat in de gehele gemeente kan worden op getreden tegen het parkeren van: voertuigen met een lengte van meer dan zes meter; voertuigen met een hoogte van meer dan twee meter; opleggers; aanhangwagens, dus ook kleine aanhangwagens, boottrailers en caravans; voertuigen voorzien van een aanduiding van commerciële re clame. Voor vrachtauto's en dergelijke houdt dit in dat zij met ingang van heden geparkeerd moeten worden op de Parallelweg öf op de wegen in het Industrieterrein. Voor de bezitters van caravans, boottrailers en dergelijke voer tuigen betekent het dat zij voor hun voertuigen een winterstalling zullen moeten opzoeken. Parkeren van caravans op officiële par keerterreinen is niet toegestaan. De komende weken zal door het personeel van de gemeente politie te Soest nog waarschuwend worden opgetreden. In de bebouwde kom van Soesterberg is het alleen geoorloofd vrachtauto's en dergelijke voertuigen te parkeren op de Baten- burgweg. Voor de derde maal dit jaar heeft het verkeer in onze gemeente een slacht offer geëist. Zondagavond om kwart voor twaalf werd in de bocht Van Weedestraat-Burg. Grothestraat de 28-jarige Albert van Brienen uit Soest door een uit de richting Amersfoort komende personenauto aangereden. Hij werd tegen het wegdek geslingerd en was op slag dood. enu - Menu - Menu - Menu Resuimant 1 BIRKSTRAAT 108 - SOEST Langs de weg naar Amersfoort s TELEFOON 02155-17224 5 PORTERMOUSE STEAK (300 gram), gemengde salade, c p pommes frites 9,50 S Afhaalpr\js ƒ8,50 3 (Zie ook andere advertentie) Menu - Menu - Menu - Menu Van Brienen was even te voren uit een auto gestapt en stak daarna de rijgaan over. Op dat moment naderde de door M. T. (20) uit Soest bestuurde wagen. Het slachtoffer is tegen de lin kerzijde van deze wagen opgelopen en werd vijftien meter weggeslingerd. Een juist passerende arts uit Amster dam konstateerde dat het slachtoffer was overleden. Het eerste verkeersslachtoffer viel op 15 april toen een bromfietser door een op hol geslagen paard werd omver gelopen; het tweede op 19 augustus als gevolg van een botsing van een auto tegen een lichtmast op de Laan straat. Overmorgen, zaterdag 11 oktober, wordt in De Paardenkamp aan de Birk- straat het 24-jaar oude manégepaard „Whisper" uit Den Haag opgenomen. De verwelkoming vindt plaats rond 14 uur. De Paardenkamp verloor deze zomer één gast, namelijk het 'paard „Ripo- bello", dat slechts zeven maanden van zijn rust kon genieten. Op 1 juni verbleef „Cora" uit Den Haag al 12Vs jaar in het kamp aan de Birkstraat en op 19 november zal „Zippy" uit Amsterdam 10 jaar in Soest zijn. In leeftijd worden zij echter verre overtroffen door de pony's „Elsje" en „Clair", die de voor paarden formi dabele leeftijd van respectievelijk 48 en 44 jaar hebben bereikt Ze worden extra verzorgd; Elsje een paar maal per week met druivensuiker en Clair om de andere dag met twee liter volle melk. De Paardenkamp beschikt nu over 8 hectaren weiland. Er zijn 38 paarden opgenomen. frans van mil bloemsierkunst groenprojekten orchldeeënkwekerij steenhoffstraat 1 -3, soest telefoon 02155 -124 55 In oktober is het concert van de maand in de Oude Kerk door omstandig heden wat vroeger gepland dan gewoonlijk, op zondag 12 oktober a.s. des namiddags om 3 uur. Jan Jansen, organist van de Oude Kerk en Muziekkring de Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy zijn de uitvoerenden van een afwisselend programma, waarvan het voornaamste punt wel het Psalmkoncert van Heinz Werner Zimmerrnann genoemd mag worden. Het stuk is duidelijk op de jazz geïnspireerd en is geschreven voor bassolo, koor, vibrafoon, drie trompètten en contrabas. We horen hierin Peter Kooy, bas; Elisabeth Bosch, vibrafoon; Hans van Hees, Herman Wiegers, Marga Veldhuizen, trompet; Willem van Beers, contrabas. Een merkwaardig programmapunt zijn twee psalmen van de Amerikaanse componist Charles Ives, een man die reeds voor de eeuwwisseling zeer mo derne compositietechnieken toepaste zonder deze vanuit Europa te hebben leren kennen. Voor het eerst in Ne derland worden zijn Psalm 54 en Psalm 150 door de Nederlandse Can torij uitgevoerd. Het koor zingt verder werken van Leonhart Schröter en Hans Friedrich Micheelsen; Jan Jansen omlijst een en ander met orgelwerken van Muffat en Distier. Morgenavond, vrijdag 10 oktober, worden in het gebouw De Rank de prijzen uitgereikt van de Zonnebloem wedstrijd 1975. De prijzen voor de drie cate- goriën bestaan uit waardebonnen van diverse winkeliers en zaken, crocussen van de gemeente Soest ën een attentie van de bijenvereniging. De prijsuitreiking maakt een onder deel uit van een imkers-avond, die om 20 uur begint met de eindles van de cursus voor beginners. Het daaraan verbonden examen wordt afgenomen door de heer R. J. Veldhuizen en is voor de leden van de vereniging toe gankelijk. Na de uitreiking van de prijzen van de zonnebloemwedstrijd staat de ver toning van de film „Het Zonnevolk" op het programma. De 29-jarige Baarnaar Martin van der E. heeft twee jaar (erbij) gekregen. Hij kreeg deze straf voor zijn overval op de Bondsspaarbank aan de Steenhoff- straat te Soest. Zijn bult, 66.000 gulden, was bij aanhouding op. Van der E. was enkele jaren geleden ook betrokken bij de overval op het kantoor van de Amro-bank aan de Van Weedestraat. Tot 1977 liepen er al straffen tegen hem; tussen januari en mei van dit jaar keerde hij vijf keer niet terug van hem verleend weekend-verlof uit de Mesdagkliniek te Groningen. - leuke kleren waar je snel bij moet zijn. JAPONNEN - ROKKEN BLOUSEN etc. SMITSHOF 10-14 Soest - Telefoon 02155-17832 Eind september nam kolonel Donald Lee Poorman het bevel van kolonel Kenny D.' Cobb ovër óp het' Kamp Nieuw Amsterdam. Kolonel Cobb was 15 maanden op Soesterberg gestatio neerd en vertrok naar Bitburg In West-Duitsland. Kolonel Poorman kwam van Spang- dahlem in W.-Duitsland, waar hij De- puty Commander voor Operations voor het 52ste Tactical Fighter Wing was. Hij is 41 jaar, gehuwd en zijn gezin telt drie kinderen. Na het behalen van het diploma aan de Tuscon High School in Tucson stu deerde hij af aan de universiteit van Arizona. Na de opleiding bij de Air Force Reserve Officers Training Col lege werd hij beëdigd tot luitenant, waarna hij studeerde aan het Natio nal Air Way College. Kolonel Poorman vloog met de F-100 vliegtuigen (o.a. in Vietnam) en heeft in totaal 4200 vlieguren gemaakt. Hij is onderscheiden met de Bronze Star, Meritorious Service Medal, Distinguis- hed Flying Cross, Air Medal en Air Force Commandation Medal. Nu het nog steeds prachtig wandel weer blijft, trekken we er in het weekend dus op uit. Blijft U dichtbij huis in de gemeentebossen, dan heb ben wij voor U een stencil van een viertal mooie wandelroutes, gemerkt door paaltjes met gekleurde koppen. De gele-, blauwe, rode en oranje route. Stencils 15 ct. Wanneer U wat verder weg wilt kunt U de prettige toeristehkaart „Eem- land" gebruiken. Hierop staan de A.N.W.B.-paddestoeltjes met nummer vermeld, zodat U niet kunt verdwa len. Deze kaart kost 3,50. Voor de liefhebbers is er van onge veer dezelfde streek de topografische kaart. Alle paadjes én wegen zijn er op te vinden. Deze kaart is wel kost baarder, t.w. 9,-. „Limburg in het andere seizoen" en „Limburg: ideaal voor een gezinsva- kantie" zijn de titels van folders die ln september zijn verschenen. De uit gave is een inventaris van de toeris tische mogelijkheden in Limburg bui ten het eigenlijke vakantieseizoen. U ontvangt tevens de folder met 9 ar rangementen voor een weekend of langer, die door een aantal Limburgse V.V.V.'s werd samengesteld en de fol der „Vakantiehuisjes in het andere seizoen", waarin een overzicht wordt gegeven van appartementen, vakan tiehuisjes en bungalows, die in de pe riode buiten het hoogseizoen tegen aanzienlijk lagere prijzen te huur zijn. Met de herfstvakantie in het vooruit zicht misschien een goede reden om eens langs te komen. In het Rotterdamse Sportpaleis „Ahoy" is van 3 tot 13 oktober 1975 de Femina Huishoudbeurs. Voelt U veel voor een sportieve wan deling, dan kunt U deelnemen aan de 24e internationale herfstkleurenmars op 11 en 12 oktober a.s. in Nijmegen (inl. 080-443368) en als U dan toch in die richting gaat kunt U meteen een bezoek bréngen ana de 9e Floriant '75 bloemenshow in de Rijnhal te Arn hem, die ook plaatsvindt van 10 t.m. INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) TELEFOON 02155-10304* Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur U kunt tevens kijken naar. Wand-en KutkwandetV vloertegels Parketvloeren Plavuizen Vouwdeuren Houten wanden en Gewone en plalondschrolen - gefineerde deuren 12 oktober. Verdere inlichtingen hier van ontvangt U via no 080-220116. In de Stadsschouwburg fe Utrecht gaat op zondag, 12 oktober a.s. de kinderoperette „De sneeuwkoningin". Aanvang 14.30 uur, kaarten ƒ2,- en 4,50. Voorverkoop tel. 030-941708 van 10 tot 15 uur. Eveneens in de Stadsschouwburg op maandag, 13 oktober het Nationale Ballet met Tod und Verklarung, Ada gio Hammerklavier, Collective Sym- phony. Gast is Rudolf Nurejev. Op 20 oktober a.s. vindt het eerste concert plaats in de serie B van het Utrechts Symfonie Orkest. Dirigent is Hans Vonk en de solist is George van Renesse. Wij maken U er op attent, dat het mogelijk is. Voor ieder concert, ook uit een andere serie bij ons plaats te bespreken. Echter uitsluitend twee dagen van tevoren. Komt U hiervoor zelf even naar ons kantoor? Tot slote nog even naar de tentoon stelling „Klein geld, grof geld", mun ten van Nederlandse steden. Deze tentoonstelling wordt gehouden in het Centraal Museum te Utrecht in de Agnietenstraat no 1 van 3 tm. 30 ok tober 1975. Openingstijden: dinsdag t.m. zaterdag 10-17 uur, zondag 14-17 uur, dinsdagavond 20-22 uur. Iedere week blijkt weer: De kadobon is niet meer weg te denken uit Soest en Soesterberg. De laatste aanmeldingsdag in de zon nebloemwedstrijd 1975 heeft nog een wijziging gebracht in de stand van de breedste bloemen. De tweede plaats in deze categorie werd vorige week ingenomen door de heer J. Baltus met 40.35 cm. Een iets grotere bloem werd gemeten bij de heer H. Stoel, Thor- beckestraat 19; 40.4 cm. De eindstand is als volgt: Hoogste plant: 1. J. van Doorn, Ferd. Huycklaan 3; 4.49 meter, 2. Pieter Beest, Kampweg 54, Soesterberg; 4.40 meter. Breedste bloem: 1. Henk Nap. Wiek- sloterweg W.Z. 5; 41,2 cm. 2. H. Stoel, Thorbeckestraat 19; 40,4 cm. Meeste bloemen: 1. en 2 Evert West- terveld, Nieuwstraat 42 met 100 en 66 stuks. A.s. vrijdagavond vindt tijdens een ledenvergadering- van de Soester im kers in gebouw De Rank de prijs uit reiking plaats. De avond begint om 20 uur. Tel. 033 - 2 90 97 Eng, Du, Fr, Sp, Ital, Ned. EFFEKTIEVE TALENSTUDIE In Utrecht heeft een afvaardiging van de Verenigde Milieugroepen Amersfoort en omgeving (VMA) op het provinciehuis aan de commissaris van dc koningin mr. P. Verdam, 3400 handtekeningen aangeboden, waarmee protest werd aan getekend tegen de provinciale plannen de Eem te „verbeteren". Zij juichen de uitvoering van alle normale onderhoudswerkzaamheden toe, zoals het uitbaggeren en herstel len van de oevers, maar voor het 1000 ton plan hebben zij geen goed woord over. Uitvoering van die plannen zullen naar de mening van de indieners fu nest zijn voor natuur en landschap. Zij houden staande dat het veel min der ingrijpende 600 ton plan voldoet aan het primaire doel der werkzaam heden; het creëren van een voldoende afwateringscapaciteit. Naar hun me ning is de economische noodzaak van het 1000 ton plan niet ingegeven door het „algemeen" belang, maar slechts voor rentabiliteitsverbetering van een klein aantal bedrijven, terwijl niet voldoende aandacht is besteed aan d® overlast van grotere schepen voor de recreatievaart en hét woonschepen probleem. Zij dringen aan op heroverweging van het plan, ook al omdat sinds de goed keuring van het plan in 1973, een aantal nieuwe feiten aan het licht ge komen zijn, die pleiten voor het be houd van dé oevers en kaden. Een onderzoek heeft namelijk aangetoond dat de botanische waarde van deze oevers onvervangbaar is. De handtekeningen werden overhan digd door de in Soester klederdracht gestoken Chris Uiterwijk en de Baar naar Henk van Uchelen. De commis saris liet weten het geheel over t« zullen brengen aan G.S. Welzeker. Aangezien velen van onze kleine medemensen al verdraaid goed weten wat mooi staat en lekker zit en wat niet, krijgen ze bij MIKIMO het aktieve kiesrecht Déar kunnen ze spelenderwijs uit de voeten. Daar hangen die stoeisterke prachtkleren van Olly, Dombo, Louis London en Absorba voor groeigrage kinderen tot 15 jaar. Op icijk&keur-hoogte, zo voor 't kiezen. En meestal voor prijzen die 1 moeder- en, vaderschap ook nog weer even verlichten. BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 SOEST. TEL 02155-16286 den blieklaan35 soest tel13991 of 14550 RECHTSTREEKS VAN DE FABRIEK. Geopend Maandag t.m. zaterdag van 9-17 uur. Vrijdagavond ook van 19.00-21.00 uur.

Soester Courant | 1975 | | pagina 3