Het oog gericht op Franco na de mislukte boycot Gemeenteraad Soest huiverig voor nieuwe provincie-indeling HOfflEE „De spieKersjop" DAF-Volvo-show bij A. van der Lee was een groot succes .1 SOEST Zelfbouwmarkt Keukencentrum Elke iveek speciale aanbiedingen. geschaafd vuren 5 x 7 cm ƒ2,50 per Ml. Vuren tvandschroten ƒ0,70 per ml per bos. Veldweg 4 Tel. 02155-14878 Concept wetsvoorstel zo niet aanvaardbaar JURKJES uit grootmoederstijd en nog veel meer van die leuke dingen vindt je bij HET NAADLOZE GORDIJN J.. P. DE ROND oestauRArit „öe kopte öuinen" Praatpaal tijdens de herfstvakantie geopend Voor zesdeklassers Carolusschool Voorlichtingsambtenaar vertelde over verleden en heden van Soesterberg Turk zonder rijbewijs in onverzekerde auto Journaliste Mary Pos houdt lezing voor NCVB 5e kinderkledingbeurs voor Unicef Vragen van Progressief Soest Soest verboden gebied voor orientatieritten Boutique des Fleurs Extra vlieglawaai met avondvliegen Soester Courant van donderdag 9 oktober 1975 I>e boycotacties tegen Spanje hebben nergens zo'n publieke steun gekregen, dat men er in Madrid van onder de indruk hoefde te raken. Het gevolg is, dat het effect van die acties daardooj. precies omgekeerd is van wat men er van had verhoopt. De Spaanse regering kan er zonder veel tegenspraak op wijzen, dat de in ternationale verontwaardiging tegen Ihaar doen en laten niet zoveel voor stelt - de orginisatoren van de boy cot zullen door dit vertoon dat hun eigen mensen zich niet bij hen aan sloten moeilijk anderen kunnen over tuigen. Misschien hadden ze dit kun nen voorzien; het vermoeden ligt voor de hand dat ook hier door de lui heid van de eerste reacties een beetje een hysterie op gang is gekomen die wel niet zo erg diep uitging als het leek, maar toch wel allerlei functio narissen opzweepte, tot ministers toe. De enige dde enigszins tevreden mag zijn lijkt Franco, al is dit maar be trekkelijk. Waarvan hij last zou heb ben is niet een demonstratie ver weg of een korte boycot van schepen of vliegtuigen. Maar wel van de weerzin die zeker binnen de Europese Ge meenschap bestaat om nog met hem zaken te doen en binnen dit ge zelschap is één der negen stemmen tegen al genoeg. Het even terug Toe pen van de ambassadeurs lijkt ook al niet zo doeltreffende maar het demon streert wel een ernstige klap in het •gezicht juist in dat gezelschap, waar Franco-Spanje dit het minst wenst: op het terrein van de toenadering tot de rest van de westelijke wereld. Voor het overige is er in Madrid geen reden tot ontevredenheid. Vele Span jaarden die misschien niet eens zo erg gesteld zijn op het eigen regime maar daarom nog niet tot terreur overgaan, schijnen oprecht geschokt te zijn door wat hun is verkondigd als anti Spaanse akties in het buiten land. En dan wil het patriotisme wel eens wat luider spreken dan politiek ongenoegen. Franco's regime mag dan niet ideaal zijn, maar het is het enige wat Spanje heeft en van Spanje moet men afblijven. Vandaar dat er in Madrid makkelijk een massabetoging op de been te brengen was van tegen de buiten landse inmenging protesterenden. Hierbij komt wat buiten Spanje wel minder is overwogen dat het verzet tegen Franco flonkert in wel bijzonder veel facetten. Volgens som migen zijn er alleen al, ter linker zijde, tussen de 75 en honderd bewe gingen dde óf om politieke redenen, óf omdat ze zelfbestuur van een of andere regio voorstaan' actief zijn, wat doorgaans wil zeggen: met wa pens, tegen het regime ageren. Dat ze een gemeenschappelijke vijand heb ben wil nog niet zeggen, dat hun ide aal ook gemeenschappelijk is in tegendeel, onderling is vaak een nog fellere haat sprake dan jegens de grote vijand in Madrid. Ook mag men aannemen, dat juist binnen deze groe pen de bezorgdheid niet in de eerste plaats uitgaat naar de aanvechtbaar heid van sommige juridische details in de manier waarop het regime de strijd tegenover de terroristen uit oefent, een manier die hier en daar even weinig verheffende aspecten heeft als het terrorisme zelf. Dit alles neemt niet -weg dat de kern van de zaak blijft zoals die is: het regime in Spanje is nu zodanig dat het afziet van het scheppen van voor waarden om na Franco's dood een ge leidelijke overgang mogelijk te ma ken naar een vorm van bestuur, die niet direct hoeft te lijken op de Brit se democratie, maar althans naar eer biediging van mensenrechten redelijk aanvaardbaar is. De consequentie hier van is dat men poogt de stabiliteit van het toekomstige regime te ga randeren door nog grotere repressie van alles wat overheid niet aanstaat. De consequenties kan niemand voor zien. Misschien lukt het nog weer ge ruime tijd, misschien draait het op een hervertoning van de burgeroor log uit. En ook al was de huidige boycotaktöe met alles wat er aan en bij hing dan niet zo gelukkig, het Westen heeft goede reden er met be langstelling en bezorgdheid naar te kijken. Dat is geen gehuichel (omdat „over onrecht elders ook niet zo'n la waai wordt gemaakt"), want Spanje is een stuk van de eigen westelijke wereld (en al hoeft men de ogen niet te sluiten voor wat ergens anders ge beurt. de eerste taak ligt toch altijd bij het helder proberen houden van eigen stoep). KANTMAN Deze week zolang de voorraad strekt Laagste prijs van Nederland. Zie ook onze scherpe aanbiedingen aan de zaak. Na 18.00 uur 02155 - 17351 Op 10 oktober a.s. gaat de burgemeester, met assistentie van twee raadsleden, in Amersfoort aan het bestuur van de provincie vertellen wat de gemeente raad van Soest van de provincies „nieuwe styi" denkt. Dat is voor de minis ter van binnenlandse zaken niet al te hoop gevend, al zal hy er niet van wakker liggen dat Soest meer bezwaren heeft dan goedkeurende woorden. Toch is men het er min of meer over eens dat aan de bestuurlijke indeling iets gedaan moest worden en unaniem was men biy dat de vierde bestuurs laag, die van het gewest naast rijk, provincie en gemeenten, voorkomen kon worden. Maar daarmee hield het dan ook wel op en begon de gramschap dat het allemaal zo vaag was; dat de taak van de gemeenten wordt uitgehold; de provincies taken krijgen waar ze niet op berekend zijn en het Rijk „praat' over decentralisatie, maar wat haar eigen takenpakket betreft, daar (nog) niet van weten wil. De gemeenteraad boog zich in een informele vergadering over het con cept-wetsvoorstel. Op de heer Van Aalst van de-WD na, voerden alleen de fractievoorzitters het woord. Zij kregen ieder vijftien minuten spreek tijd en hielden zich daar ook aan. Om de discussie enigszins in goede banen te leiden, had 't ambtelijk ap paraat een zevental vragen geformu leerd, die echter achteraf niet aan bod kwamen. Mevrouw E. Korthuis-Elion (WD) was het eens met het uitgangspunt van de minister, maar meende dat door de uitwerking van het voorstel er eerder sprake was van centralisa tie, dan van decentralisatie. „Het lijkt erop dat er maar twee bestuurs lagen overblijven; de gemeenten wor den niet meer dan tweede postkan toor". Zij rekende voor dat dn het gebied Harderwijk-Eemland, nu zo'n 250 raadsleden druk doende waren en er straks werk overbleef dat door onge veer 55 statenleden gedaan moest worden. Daar was naar haar mening de democratie niet mee gediend. Het bestuur kwam verder van de burger en de provincie kreeg te veel macht. Liever zag zij dat de provincie con troleerde en coördineerde. Ook wees zij op het ontbreken van een kosten berekening „van deze omwenteling" De heer J. van Poppelen (CDA) deel de de mening van mevrouw Korthuis. Ook hij vond dat de gemeenten in de knel kwamen en het in feite neer kwam op een stap achteruit. Het CDA was steeds voorstander geweest van het Samenwerkingsorgaan Eemland dat werkte op vrijwillige basis. Hij zag er voor de toekomst niet veel van overblijven. Voorstander was hij ook van een kleine (nieuwe) provincie, d'ie beter zou kunnen functioneren dan een grotere. Ook 4e, heer Van Poppelen vond het concept te vaag; „kan de provincie ons straks toch een weg-over-de-Eng bezorgen?", was zyn praktische op merking. Belangrijk in de decentra lisatie van het bestuur zou kunnen zijn als het beroep „op de Kroon" terug geschroefd kon worden, maar dat zou er wel niet in zitten, zo dacht de heer Van Poppelen. STEENHOFFSTRAAT 66 - SOEST - TELEFOON 02155-10880 (Je weet wel, waar Japie Ook hij zag problemen bij de finan ciering van dat alles en voorzag gro te onzekerheid voor het bij de ge meente in dienst staande personeel. Wat het territoir van de provincie betrof meende hij dat de gemeente Barneveld er aan toegevoegd kon worden en resumerend merkte hij ten slotte op dat het CDA op dit moment nog geen hoera riep. De fractie-voorzitter van de PvdA, de heer K. de Wilde, zag dat wat de gemecntebsturen nu bedreigde, als zeer ernstig. Wel vond hij dat men zichzelf wat had te verwijten, dat het over gekomen was. „We moeten ons realiseren dat de gemeenten zelf de gewestvorming van onderaf, heb ben laten schieten. Geen begrip heeft men gehad dat in samenwerkings verbanden gewerkt moest worden. Nu dat niet lukt. gaan anderen, die samenwerking wel noodzakelijk vin den, ons dat opleggen. We mogen ons niet te zeer beklagen", aldus de heer De Wilde. Hij meende overigens dat men zich diende te beperken tot het aandragen van bezwaren over zaken, waar men het niet mee eens was. De uitwerking van het concept noemde hij onaan vaardbaar; de gemeenten werd te veel afgnomen en het rijk stond ndets af. Meer dan droevig en evensens on aanvaardbaar noemde hij het tijd schema waarin de behandeling van het voorstel door de minister was ge perst. Bezwaren had de heer De Wilde ook tegen het feit dat de overheidstaak niet werd opgesomd „laat staan over de drie bestuurslagen (rijk-provincie gemeente) werd opgedeeld". Wat het territoir betreft meende de heer De Wilde dae de samenstelling nergens gemotiveerd werd. Waarom Werden Gooi en Eemland niet samen gevoegd; waarom niet gedacht aan 'n provincie Eemland-Rijndelta tot met Veenendaal? Ontzag „Ik heb ontzag voor de samenstellers van dit concept", zei Jan Visser, die als laatste aan het woord kwam. „Sinds 1926 is er over deze materie overloos gezeverd en je kunt de bi bliotheek in Soest van kelder tot het platte d'ak volproppen met de publi caties over een eventuele reorganisa tie van het binnenlands bestuur". Visser wees de kritiek, dat de tijd van inspraak en studie te kort zou zijn, daarom van de hand. Het lever de hem een interruptie op van de heer De Wilde, die het absurd van dat „uitgerekend een PPR-man" de inspraakmogelijkheid voldoende vond. Verder noemde Visser de provincie Eemland-Harderwijk doelmatig en ge- .voelsmatig „een bestuurlijk onding". Politiek naar zijn mening zo uitge dacht omdat het wat behoudende deel van Harderwijk het wat roder getin te Eemland een beetje in evenwicht zou houden. Overigens wees ook Visser samenwer king niet van de hand. Belangrijker dan het aantal bestuurslagen vond hij het" „democratisch en doelmatig zijn van het openbaar bestuur in struc tuur en functioneren". Hij stelde zich op het standpunt dat daarbij de gemeenten centraal dien den te staan; „dat is de dichtst bij de burger staande democratie". Hij som de vervolgens op wat bij de gemeen ten diende te blijven en vond dat het gemeentelijk beleid toegespitst moest worden „met meer uitvoerende taken dan ze nu heeft". Wat dan de ge meenten niet aankonden, moest naar de provincie toe, met als voorbeelden: verkeer en openbaar vervoer, ge zondheidszorg, natuur- en landschaps bescherming, politie en brandweer. Voorstander zei hij ook te zijn van provinciale rechtbanken, waterschap pen, vuilverwerking, water-, gas- en elektriciteitsvoorzieningen. Hij pleitte voor provinciale kabinetten, waardoor de Staten meer politieke organen werden dan zij nu waren. Wel vond Visser dat het op ieder bestuursniveau werkzame bestuur over de uitvoering van de taken „zelf in redelijke mate vrij moeten kunnen beslissen. Geen bevoogding van bovenaf", aldus Jan Visser. Zorgen had hij tenslotte ook over de financiële verhouding, die niet nader uitgewerkt was. Boodschap Resumerend concludeerde de burge meester dat er een vrft grote mate van overeenstemming was tussen de fracties. Zij formulieerde haar „bood schap die zy mee zou nemen" aldus: - Erg frusterend is gevonden dat er zó weinig tijd gegeven werd voor zo'n belangrijke zaak; - Blij is men dat het bij 3 bestuurs- slagen is gebleven; - De uitwerking van het complemen tair (aanvullend) bestuur is totaal on aanvaardbaar; de gemeenten moeten te veel afstaan aan de provincie - het rijk staat praktisch niet af en heeft dit pas in studie gegeven; - vergelijkend materiaal ontbreekt en aan oude rapporten werd geen aan dacht besteed; - Welke overwegingen liggen aan de samenstelling van de provincie ten grondslag? Waarom niet Gooi Eemland samen? Waarom Barneveld niet bij Eemland? Waarom geen pro vincie van Eemland met Vallei? - Het bestuur komt verder van de burger en de gevolgen van het wets ontwerp zijn niet democratisch: - De kosten berekening ontbreekt; het is een sprong in het duister; - Het toezicht op de provincie is on bekend en Soest meent dat de taak van de provincie coördinerend en toe- ziohthoudehd dient té gijn; - Meer taken dienen bij de gemeen ten te blijven; de positie van de ge meenten wordt ondergraven. De heer G. van Aalst (WD) illus treerde met zijn opmerking over de Hmderwetbeperking die de minister in het wetontwerp legde (slechts „2 pk-gevallen" voor de gemeente) hoe beperkt de uitwerking van het ont werp was. - Geen zekerheid kon de burgemees ter geven, dat de Soester bezwaren ook de minister bereikten en daarom drong de heer Van Poppelen aan ad hesiebetuigingen op te vragen via de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten. - De heer De Wilde tenslotte vroeg op de hoogte gehouden te worden van de standpunten van de andere ge meenten in de te vormen nieuwe pro vincie. Van wand tot wand. van plafond tot vloer. ARISTO INTERIEURSTOFFEN. INTERIEURVERZORGING LAANSTRAAT 37 - SOEST - ysz&d - jsadji - - isoaj BIRKSTRAAT 108 - SOEST p Langs de weg naar Amersfoort S- TELEFOON 02155-17224 Een gelegenheid bij uitstek voor 5 zomaar een FEESTJE of diner in een intieme sfeer op een andere wijze 2 Ook na 21.00 uur. Feest - Feest - Feest - Feest - Feest Evenals voroge jaren biedt De Praat paal een aangepast programma voor de herfstvakantie. Elke middag van 2 tot 4 uur kan ie dereen van 6 tot en met 12 jaar te-« recht om deel te nemen aan de zo genaamde DOE-MARKT. DGE-MARKT betekent in De Praat paal een heleboel mogelijkheden op het gebied van handenarbeid, toneel poppekast en spel. waar iedereen vrij aan mee kan doen. De toegangsprijs is 50 cent per mid dag, maar men kan ook een jaar kaart kopen voor 10,waardoor men een jaar lang dagelijks toegang heeft. Het avondprogramma gaat on gewijzigd door. Voor de zesdeklassers van de Carolusschool in Soesterberg heeft de voor lichtingsambtenaar van de gemeente Soest, de heer B. J. van Os vrijdag, middag een serie van twintig voorlichtingsgesprekken over de gcraeent« geopend. Op de Burg. Grothestraat werd de 32-jarige Turk A. A. aangehouden. Hij bestuurde een personenauto met een Frans kenteken, maar was niet in het bezit van "een Nederlands rij bewijs. Alle autopapieren ontbraken; de wagen was niet verzekerd en was bovendien niet op regelmatige wijze ingevoerd. Buiten dat verbleef zijn passagier, de 32-jarige Turk S. B. il legaal in Nederland. B. is inmiddels uitgewezen. De afdeling Soestdijk van de Neder landse Christen Vrouwen Bond houdt vanavond een ledenvergadering in de zaal bij de Emmakerk aan de Regen- tesselaan. Spreekster is mevrouw Ma ry Pos, de bekende journaliste. Zij zal het hebben over haar ontmoetin gen met mannen en vrouwen in dienst van de mensheid. De avond begint om 20 t^ur en ook niet-leden zijn welkom. De Soester Raad van Kerken organiseert voor de vijfde achtereenvolgende maal een kinderkledingbeurs, die dit jaar gehouden zal worden op woensdag middag 22 oktober van 14.00 tot 18.00 uur in de „Open Hof" kerk. De beurs ontstaat doordat op een 15-tal adressen kleding en speelgoed ingeleverd kan worden, waarvoor de gevers geen vergoeding ontvangen. Vanuit deze adressen wordt de kleding en het speelgoed vervoerd naar de „Open Hof" waar alles heel streng geselecteerd wordt en van pryzen voorzien. Het is in de eerste plaats de bedoeling van de Raad van Kerken dat goede ren die nog in prima staat verkeren opnieuw in gebruik kunnen worden genomen en iet in kasten blijft liggen tot het uiteindelijk een keer wordt af gedankt. Hoofdzakelijk om organisatorische re denen moet voor alles wel betaald worden. Het batig saldo wordt na af trek van de kosten evenals vorige ja ren overgemaakt naar 't kinderfonds van de Verenigde Naties, de UNICEF. In overleg met deze organisatie wordt het geld dit jaar besteed in één van de SAHEL-landen, Mauretanië. Sa men met „mensen in nood", NOVIB, Oecumenische Hulp aan Vluchtelin gen erv UNESCO werkt UNICEF mee aan een opbouw programma voor dit door droogte geteisterde gebied. Er is een tienjarenplan opgesteld, speciaal op "t gebied van watervoorzieningen. Men hoopt elk jaar een twintigtal ge bieden aan drinkwater te helpen, waarbij scholen en gezondheidscentra worden aangesloten. Deze projekten moeten samengaan met de opleiding van eigen mensen die deze installaties kunnen onderhouden én vakmensen die de bevolking aanzetten om hun eigen sanitaire voorzieningen te ma ken, opdat de gevaarlijke open riolen tot het verleden gaan behoren. Door het inleveren en kopen van kle ding en speelgoed is het dus mogelijk om tegelijkertijd een stukje ontwik kelingswerk te realiseren. De inleveradressen zijn: P. de Graaf Christinalaan 27, tel. 14855; B. Kuus Beetzlaan 82, telef. 13257; G. Paul Braamweg 69, tel. 12094; W. Deelen Soesterbergsest.raat 7, tel. 17251; E. M. J. Scholten, Middelwijkstraat 28, tel 12336; T, de Vries, Speenkruidstraat 33, tel. 17063; S. de Jong, Hobbema- laan 9, tel. 14132; D. van Boven, van Hamelstraat 132, tel. 17547; J. Slijm. Groen van Prinstererstraat 14, telef. 11387; E. H. v. d. Kraats, Birkstraat 60, tel. 19955; .J. van Hornsveld, Ko ninginelaan 159, tel. 11200; D. Tak. Kamperfoeliestraat 20, tel. 16362; C Katé, Steenhoffstraat 42, tel. 12139: C. v. d. Wekken, Choristenpad 18, tel 11902; G. Staring, Noorderweg 45, tel. 15811. Het is de bedoeling dat kleding en speelgoed op bovenstaande adressen bezorgd wordt. Is dat om één of an dere reden niet mogelijk dan kunt u kontakt opnemen met één van de vol gende personen: voor Soest-Zuid met E. H. v. d. Kraats, Birkstraat 60, tel 19955, voor Soesterveen met P. M. v d. Leer, Willaertstraat 32, tel. 10672 en voor Soestdijk met J. Slijm, Groep van Prinstererstraat 14, tel. 11389. Evenals vorig jaar zullen onze Turkse plaatsgenoten waarschijnlijk veel in teresse hebben voor de aangeboden kleding. Om die reden volgt een kor te samenvatting van dit bericht in het Turks: Türk Arkadaslarimiz i?in. ELBISE SATIS ILANI 22 Ekim garcambagünü „De Open Hof binasinda bir elbisa satisi tertip olun- mustur. Bu organisiyon Devletler arasi gocuk esirgeme kurumu yararina tertiplen- mistir. Ikin£i elden kullanilmis gocuk bayan ve bay elbiseleri düsük fiatla temin edelibilir. Bu defile saat 14ten 18e kadar agiktir „De Open Hof" binasi Soesterveen Dal weg ve Veenbesstraat'ten kosesin- dedir. Ilgililere duyurulur. Naar aanleiding van een verbod van de burgemeester zal Soest niet opgeno men zyn in de route van de door de A.V.S. Racer uitgeschreven outo-oriën- tatierif. Jan Visser van Progressief Soest stelt er enige vragen over, die hy graag behandeld wil zien in het vragenhalfuurtje van de a.s. raadsverga dering. De „gemeentelijke voorlichter" ging uitgebreid in op de overigens niet grote voorgeschiedenis van Soester berg, dat vroeger bekend was als de „Heidebergh" of gewoon „Den Bergh' waar allereerst oud ingezetenen van Soest zich vestigden. Zij deden dit om zelfstandig de kost te kunnen ver dienen in de omgeving van hun plag genhutten met de bijenteelt en be- zembinderij op de heide. Zij vestigden zich niet langs de we gen, waar struikrovers nogal eens opereerden en later zelfs ook de post koets van Amsterdam naar Arnhem overvielen. Het oude zandpad, waar ook halverwege de postroute „Huis ten-Halve" lag en de andere pleister plaats „De Zwaan", werd in de tijd van Napoleon bestraat, waarrpee het een heirweg werd. De merendeels katholieke bevolking kon destijds niet in Den Bergh naar de kerk. maar moest binnendoor ruim vijf kilometer lopen naar de kerk. Later kwam, dank zij de financiële steun en op het grondgebied van Jonkheer Carolus Bosch van Draken- stein de katholieke kerk. Er woonden begin 1900 zo'n drie honderd mensen in Soesterberg. dat één der schoonste parels van de Stichtse Warande werd genoemd. Het aantal inwoners bereikte zijn hoogte punt in 1965, toen er meer dan 6000 inwoners waren; momenteel is dat aantal geslonken tot 5500, maar de uitbreiding met Egghermonde en Steen berghe zal het inwonertal weer opvoeren. Intussen heeft de gemeente Soest niet alleen te zorgen voor de rust en orde, maar heeft nog meer de taak sinds de dagen van Thorbecke om het een ieder naar de zin te maken, zoveel als in het vermogen ligt van het col lege van burgemeester en wethouder! en van de gemeenteraad. Het aantal inwoners van Soest be draagt nu 39.700 en als het aantal van 40.001 bereikt zal zijn bij de vol gende verkiezingen, komen er 27 in plaats van 25 raadsleden. Van dat aantal Inuwoners is de helft jonger dan 28 jaar, zodat Soest echt wel een „jonge gemeente" genoemd mag wor den. Aan de hand van het gemeentewapen toonde de heer Van Os aan. dat Soest een agrarische gemeente is, ge zien de vele landbouw-attributefi. Soesterberg kent .nog heel veel na tuurgebieden in zijn naaste omgeving, waar met het oog op de toekomst toch gebouwd zal moeten worden voor de economisch gebondenen". Bos CHRYSANTEN* 1,50 uit eigen tuin. 2e bos 1, STEENHOFFSTRAAT 1 - SOEST Telefoon 02155-12455 Hij licht die vragen toe door te stel len dat A.S.V. Racer al 10 jaar de rit organiseert en steeds Soest in het parkoers opnam. Dat gaf tot nu toe nooit klachten en Soest werd aan gedaan met toestemming van de po litie. Al juigt hij de maatregel van de bur gemeester toe. omdat Progressief Soest van mening is dat elke overbodige autorit uit den boze is, toch meent hij dat de organiserende vereniging dit jaar bijzonder zwaar gedupeerd is. De rit is voor zaterdag 1 november ge organiseerd. Visser vraagt: Waarom zo onver wacht deze beslissing zonder dit in de pers af te kondigen of de betrok ken verenigingen op de hoogte te stel len? 2. Bent u met mij van mening dat het van onzorgvuldig bestuur ge tuigt deze mensen zo voor onvol- dongen feiten te plaatsen? 3. Met wel ke commissie van bijstand heeft u over deze materie overleg gepleegd? 4. Waarom heeft u deze vereniging op mijn dringend verzoek voor dit jaar niet alsnog toestemming te geven na hun uitdrukkelijke belofte vol gend Soest niet meer aan te doen? 5. Wilt u uw besluit motiveren? 6. Hoe denkt u in de toekomst zulke onzorgvuldigheden te voorkomen? In zijn toelichting stelt Visser nog de suggestieve vraag: „Of maakt u toch uitzonderingen?" doelend op het ver bod. Op 14, 15 en 16 oktober wordt op de vliegbasis Soesterberg een gecombi neerde grond- en luchtoefening ge houden. In het kader van deze oefe ning zijn er op die dagen van 8 tot 17 uur, verhoogde vliegactiviteiten. waarbij de vliegtuigen de vliegbasis in andere richtingen en op andere hoogten overvliegen dan gebruikelijk. De dichtbevolkte gebieden zullen echter zoveel mogelijk worden ver meden Deze vluchten zijn gepland in de basisoefening en worden gecon troleerd zodat de eventuele overlast voor de omwonenden tot een mini mum wordt beperkt. Op 14 en 15 ok tober is er bovendien avondvliegen dat tot omstreeks 23 uur zal duren. - i ,i Autobedrijf A. van der Lee gaf het afgelopen weekeinde een geslaagde DAF- Volvo-show. Vele cliënten en a.s. cliënten uit Soest en wyde omgeving hebben kunnen constateren, dat de DAF nieuwe styi een enorme vooruitgang geboekt heeft. Daarnaast werden ook de diverse typen Volvo's gepresenteerd. De Volvo 66 trok veel belangstelling en is qua vormgeving vernieuwd. Men spreekt nu ook van de Volvo 66 DL. Volvo 66 GL en de Volvo 66 station car. Een serie, die er zijn mag en dan ook met trots genoemd wordt als de nieuwe middenklasser in de Volvo- serie. Her voert te ver om de totale DAF-Volvo serie de revue te laten passeren en het is daarom de moeite Alle Volvo-modeilen werden geshowd by v. d. Lee. Foto Herman van Dam waard om eens een kijkje te gaan nemen of om eens geheel vrijblijvend een proefrit te gaan maken. U zult door Autobedrijf Van der Lee. Kerk straat 58. Soest, ongetwijfeld deskun dig geadviseerd worden.

Soester Courant | 1975 | | pagina 5