T 13 I Stichting Jongerencentrum start met uitgebreid program 10 jaar Banketbakkerij De Meij Officiële mededelingen J II I 5 2 b.v. 2 ITALIAANS Instituut Hulscher beurs- ïlaars" KI - SKI v> lein. 5 (I - SKI em. STEN rstuk eens e op- 13897 Ruim 11.000 gulden opbrengst collecte dierenbescherming Werkgroep Kerkebuurt wil markt verplaatst zien naar eigen omgeving Bromfietser breekt kaak Trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit 31 P.V.'s voor fout-parkeerders Meningen van lezers Turkse dank aan Soesters Jeugddienst in de Open Hof Eervol ontslag voor kleuterleidster IJsvereniging „Peters baan" lijdt ledenverlies, maar handhaaft contributie Verkeersongevallen Wethouder De Haan-school te Soesterberg Bestuur Natuurwacht „Eemland" spat uiteen Ledenvergadering wordt met spoed uitgeschreven Kinderboekenweek van 15 tot 25 oktober Bromfietser negeerde stopteken Politiecontrole op te jeugdig winkel personeel Kamerconcert in Baarn Grote verkeers controle op komst Zaterdagmiddag- rnuziek Utrechtse Domkerk Auto onderdelen gestolen Het gasbedrijf in de maand augustus Bekendmaking Amsvorde J-Soest 1 0-0 Bewonerscommissie Molenstraat wil uitvoering besluiten vergadering Trimmer door hond gebeten Snelheidscontrole A.s. maandagavond CDA-soos Politiek eafé „Proest" Soester Courant van donderdag 9 oktober 1975 elaars) htig- V I i 1 tf» i 3? VOOR- igen i I -12743 -12650 Ike ver- Conversatie voor beginners en gevorderden. MOLENSTRAAT 11 - SOEST TELEFOON 12900 Na weken lang werken kan het jongerencentrum eindelek open gaan. Aan het interieur is het een en ander veranderd en ook het plafond is iets verhoogd. De meeste werkzaamheden moesten verricht worden om in aanmerking te komen voor een zgn „biervergunning". Toch bij de opening van het ochtend en middagprogramma zal deze vergunning geen rol spelen. De start van het avondprogramma is iets later nl. 25 oktober a.s. Voor een bezoek aan de avondprogramma's zal het tonen van een lidmaatschapskaart vereist zUn. Deze kaart kost 10.' en is geldig tot juni 1976. Buurtbewoners Twee ochtenden per week zal er een open huis zijn voor buurtbewoners. Deze aktiviteit is in het programma gebracht omdat er nog geen wijk-cen- trum of buurthuis is waar buurtbe woners elkaar kunnen ontmoeten. Ze is gericht op bewoners van de Molen straat, Ereprijsstraat, Weegbreestraat Smitsweg, Varenstraat en Beuken laan. Ook andere inwoners van Soest zijn van harte welkom. Mocht deze opzet slagen en blijkt er behoefte te bestaan bij bewoners dan zal getracht worden in samenwerking met andere stichtingen op meerdere plaatsen ruimten te creëren. Start dinsdag 14 oktober. Dinsdag, 10.00-12.00 uur. openhuis buurtbewoners. Vrijdag, 10.00-12.00 u openhuis buurtbewoners. Overblijfruimte Het jongerencentrum zal met ingang van dinsdag 14 oktober ook een pro gramma van twaalf tot twee bieden Hier kunnen scholieren en werkende jeugd gebruik maken van overblijf ruimte. Dinsdag 12.00-14.00 u., overblijfruim te. Woensdag 12.00-14.00 u. overblijf ruimte. Vrijdag 12.00-14.00 u., over blijfruimte. Avondprogramma De start van hert; avondprogramma be gint op zaterdag 25 oktober met een optreden van de Britse komponist en gitarist Nigel Mazlyn Jones. Deze ar tiest was te zien bij groepen als Agent, McGuinness Flint en America Wat dit programma en de verdere Dit jaar heeft de collecte voor de dierenbescherming, die vorige week binnen onze gemeente gehouden werd, het bedrag van 11.167,37 opgebracht. Het is een bedrag dat nog nimmer in Soest bereikt werd. Vorig jaar was de opbrengst 9.113,67. Zoals alle jaren komt het bedrag ge heel ten goede van het asiel aan de Klein Engendaalweg, waar talloze zwerfdieren een goed tehuis vinden. Het bestuur van de dierenbescherming dankt allen, zowel collectanten als gevers, die bijdroegen tot dit mooie resultaat. 23 Winkeliers en andere ondernemers uit Torenstraat, Kerkstraat en Middel- wijkstraat willen de wekelijkse markt verplaatst zien naar de directe omge ving van de Oude Kerk. Zij hebben een werkgroep geformeerd, die een viertal argumenten heeft geformuleerd, waarom verplaatsing nuttig zou zijn: a. De huidige beschikbare ruimte is te klein; b. Er is onvoldoende parkeer ruimte; c. de huidige plaats is verkeerstechnisch bezwaarlijk en d. de uitbrei ding van de markt is voor de consument van belang en die uitbreiding is nu niet mogelijk. Het alternatieve plan dat de werk groep opstelde pleit voor vestiging van de markt op de bestaande par keerplaats bij de Oude Kerk; de vrij komende ruimte van de gesloopte, panden van de firma Middelman en de hierachter gellegen Neerweg. Deze oppervlakte is volgens de werkgroep tweemaal zogroot als het nu voor de markt in gebruik zijnde plein. Het parkeerprobleem denkt men te kunnen oplossen door gebruik te gaani maken van de Stationsweg, Kerkstraat, Torenstraat, Lange Brink- weg en Peter van den Breemerweg. Het café Restaurant „Het Hoogje" aan de Neerweg is bereid om zijn toi letruimten beschikbaar te stellen en de werkgroep vindt het ook aantrek kelijk dat er bij de markt dan een café is. Opgemerkt wordt verder dat het voor het bezoekend markt-publiek ook van belang is dat in de directe nabijheid circa 25 winkels gevestigd zijn en tot slot wordt gezegd „dat het dorpse ka- Op de Van Weedestraat op het fiets pad werd de 77-jarige mevrouw A. G. K. aangereden door de bromfietser F. S. W. (34). Beiden kwamen te val len en weiden met de ambulance au to naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Mevrouw K. had 'n hoofd wond en waarschijnlijk een armfrac- tuur; W. hield aan de botsing een gebroken kaak over. Het ongeluk ge beurde doordat mevrouw K. plot seling het fietspad opstapte. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie klassiek en modern. Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152 rakter van het marktgebeuren goed kan aansluiten bij het pittoreske van de Kerkebuurt". Men hoopt bij., de discussie over de verplaatsing van de markt betrokken te worden. Het wordt niet de eerste discussie, want in het verleden werd meer geprotesteerd tegen de huidige marktplaats. Daaronder was er een van de politie, die verkeerstechnische bezwaren heeft. Ook zijn er kooplie den die menen dat het aanbod te ge ring is en dat daardoor de markt niet aan haar doel beantwoord. avondprogramma's betreft, volgt nog een publicatie in deze krant. Voor verdere inlichtingen belt men het jongeren centrum. Molenstr. 142A telefoon 15557 in Soest. De afgelopen week deelde de politie 31 bekeuringen uit aan foutparkcer- ders. Het waren er 23 aan autobe stuurders die de parkeerschijf niet ge bruikten en nog eens 8 autobestuur ders. die parkeerden op plaatsen waar dat verboden is. 12 p.v.'s werden opgemaakt voor door roodlicht rijden; 8 voor overtreding maximum snelheid; 2 voor te hardrij- dende bromfietsen; 5 voor fietsers die niet rechts reden; 2 voor auto's die het verkeersbord „verboden inrijden" negeerden; 5 voor bromfietsers zondei helm; 2 voor automobilisten zonder rijbewijs; 2 voor verkeerd voorsorte ren; 2 voor bromfietsers die een wiel rijder voortrokken; 2 voor aanhangers zonder kentekenplaat; 2 voor rijden, met bromfiets op een „rijwielpad"; 1 voor een opgevoerde brommer; 1 voor een kapotte (auto)uitlaat; 1 voor pas seren in een onoverzichtelijke bocht en 1 voor rijden met een onverzeker de bromfiets. Uit naam van de gehele Turkse ge meenschap, dank ik alle medewer kenden, die ons in de gedegenheid stelden tijdens de ramadan over en ruimte te beschikken waar wij onze godsdienstige plichten konden na ko men. A. CAMCI Birkstradt 85, Soest, in De Open Hof de tweede jeugd- A. s. zondagavond, 12 oktober, wordt dienst van dit seizoen gehouden. Me dewerking verlenen het koor van het militair hospitaal, de organist Gert Muts en de heer K, Jaarsveld, die voor de koffie zorgt na afloop. Voor zal gaan de vlootpredikant ds. Smit en de dienst wordt verzorgd door Léonike Wassenaar, Peter Hout zagers, Marius Meijer, Berend v. d. Craats en Renske Oldenboom. Op haar verzoek zal eervol ontslag verleend worden aan de hoofdleid ster van de openbare kleuterschool aan de Nachtegaalweg. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor dat ontslag „eervol" te verlenen. De Soester IJsvereniging „Peters Baan" heeft ledenverlies door het ontbreken van ijs winters. Was het aantal vorig jaar nog rond de 1600, dit jaar zijn daar 1152 getrouwen van overgebleven; 675 senioren en 477 junioren. Ondanks dit gevoelige verlies, zal de contributie niet verhoogd worden en zal ook de trouw aan de vereniging beloond worden met een reductie op de con tributie van één gulden. Eén en ander werd besloten tijdens de ledenvergadering die dinsdag j.1 in het clubgebouw van de vereniging gehouden werd. Het bestuur was met 8 man voltallig aanwezig en daar naast gaven tien leden acte de pre- sence. In zijn openingswoord herdacht voor zitter H. Butzelaar het onlangs over leden bestuurslid de heer Van Wijn gaarden. Uit de ingekomen stukken bleek dal het bestuur zich met sukses verzet had tegen een aanvraag van de auto crossclub het terrein van de ijsbaan voor wedstrijden te mogen gaan ge bruiken. Ook de buurman WZ had bezwaar en het college van b. en w had er begrip voor gehad en de ver gunning geweigerd. Jaarverslagen van secretaris Lager werf en penningmeester Kok passeer den zonder op of aanmerkingen. Be sloten werd de contributie te hand haven op respectievelijk zes en drie gulden voor senioren en jeugd, mits voor 1 december betaald, waarop dan de getrouwe leden een gulden reduc tie krijgen. Na 1 december wordt de ze contributie verdubbeld en derhalve 12 en 6 gulden. Bij de bestuursverkiezing werden Op de Birkstraat. bij de Bartolotti- laan werd de bromfietser C. van S. (18) uit Maartensdijk aangereden door automobilist C. de B. (59) uit Soest. De bromfietser liep een schouderfrac tuur en een hersenschudding op en werd met de ziekenauto naar Zonne gloren gebracht. Van S. keek niet uit bij het oversteken. Op de kruising Molenstraat-Albert Cuyplaan botsten twee personenauto's. Ze werden beiden zwaar beschadigd. De 75-jarige mevrouw A. K., uit Zeist, komende uit de richting Molenschot verleende op het kruispunt geen voor rang aan mevrouw C. M. E. M. (56) uit Soest. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Burgemeester en wethouders doen de raad het voorstel de openbare lagere school te Soesterberg de naam te ge ven „Wethouder De Haan-school". Door deze naamgeving zal de bevol king blijvend herinnerd worden aan de zeer vele verdiensten van de in mei plotseling overleden wethouder K. de Haan. Het oorspronkelijke voorstel kwam van het waarnemend hoofd van de school en zowel het personeel als de oudercommissie menen er een passen de naam mee gevonden te hebben. Ook mevrouw de Haan heeft meege deeld dat zij met de naamgeving kan instemmen. mevrouw K. Mohrmann en de heer H. Butzelaar herkozen. Mevr. Mohr mann viert volgend jaar haar 25-ja- rig jubileum als bestuurslid. Ook de vereniging bestaat dan 25 jaar. Met een korte rondvraag, waarin de zus< tervereniging „Eemland" medewer king voor trainingsfaciliteiten vroeg werd de vergadering besloten. Op 1 januari, 10 jaar geleden, werd de banketbakkerij door de heer De Meü van de heer Spikman overgenomen. In deze afgelopen 10 jaar is men ei genlijk aan één stuk door aan het verbouwen en veranderen geweest. Al na het eerste jaar moest er, om met de tijd mee te gaan en om aan de wensen van de klanten tegemoet te komen, een nieuw winkelinterieur in, met een enorme gekoelde gebak vitrine, waarin de gehele sortering gebak en ander kleingoed op een juiste temperatuur aan de klanten ge toond kon worden. De volgende jaren werden besteed aan het vergroten van de bakkerij, zodat daar een enorme koeling ge plaatst kon worden met alle bijko mende voordelen. Moderne machines werden geplaatst en de verouderde werden vernieuwd, zodat ook daar door efficiënt gewerkt kon worden op een uiterst moderne manier. Het eigen gefabriceerde ijs kreeg na tuurlijk ook alle mogelijke aandacht Het werd bij de heer Spikman achter in de winkel verkocht maar de firma De Meij heeft dat terstond overge plaatst naar een ruimte, die pal tegen de winkel grensde, zodat door middel van een schuifraam, daar het ijs op een prettige manier aan de klanten overhandigd kon worden. Men heeft in de jaren heel goed voor ogen gehad dat ook het exterieur hoognodig aanpassing vereiste. Door middel van een ontwerp en tekening van de heer Beekman, begon dat vas te vormen aan te nemen, en het door de firma Kareisen op een geweldige manier uitgevoerd werk, wat toch wel ingrijpend was, hebben we nu einde lijk een aanzicht gekregen wat eer speciaalzaak in Banket waardig is. Men hoopt dat U dat eens komt zien en zelf zult constateren, dat men niets te veel gezegd heeft. Cliënten door heel Soest. Grootste aandacht aan be stellingen aan huis. De voorzitter van de Natuurbeschermingswacht „Eemland", de heer P. M. Wijsmuller; de penningmeester de heer H. Bosma; de leider van de natuur- wachters de heer J. J. de Vries en de algemeen-adjuct, de heer J. K. de Bruin, hebbentot hun spijt, naar zij verklaren, het besluit genomen met in gang van 7 oktober j.1. te bedanken als bestuurslid van de Natuurbescher mingswacht „Eemland". ZÜ deden dat op grond van diepgaande controversen met de secretaris. Tot commentaar waren de heren niet bereid. Het besluit moeten zij op deze manier wereldkundig maken, omdat de secre taris over de ledenadministratie be schikt en deze niet wil afstaan. Be kend is inmiddels wel dat het begin van de moeilijkheden is gelegen in de door de secretaris voorgestelde naam verandering. Die zou veranderd moe ten- worden in „I.V.N.-Eemland". Omdat „IVN" niemand aanspreekt waren de aftredende heren daar te gen. Secretaris Post schijnt nu aan ht langste eind te trekken. IVN staat voor „instituut voor Natuurbescher mingseducatie". Overigens zeggen dc aftredende bestuursleden veel waar dering te hebben voor het enorme werk dat de secretaris verzette. Vervelend Secretaris "W. Post was niet op de hoogte van het besluit van zijn mede- De kinderboekenweek wordt dit jaar gehouden van woensdag 15 tot zater dag 25 oktober. Hij staat in het teken van de natuur en met het oog daarop worden in de bibliotheken van Soest en Soesterberg aktiviteiten georgani seerd, die alles met de natuur te ma ken hebben. Er wordt door de leden van de Na tuurbeschermingswacht Eemland een De 19-jarige Eddy van O. uit Baarn negeerde in Soest op de Nieuwstraat het stopteken van een motoragent. Bij de achtervolging trok hij aan het kortste eind; achter de woningen aan de Sschaepmanstraat werd hij aan gehouden. Hij kreeg een proces-ver- baaL en zijn brommer werd in beslag genomen voor een technisch onder zoek. De afdeling bijzondere wetten van de plaatselijke politie heeft tijdens de vrijdagse koopavond controle ge houden op de leeftijden van het win kelpersoneel. Waarschuwingen werden gegeven aan bedrijfleiders van vier zaken, omdat zij personeel onder de achttien jaar aan het werk hadden. Dat is na zeven uur 's avonds verbo den. In verband hiermee waarschuwt het bestuur van Oe Soester Onder-' nemer alle ondernemers er op toe te zien dat te jeugdigen in dit verband, niet in hun zaak werkzaam zijn. Een volgende keer zou verbaliserend opgetreden kunnen worden. tentoonstelling georganiseerd en twee middagen en een ochtend mogen dc kinderen komen knutselen, tekener en verven. Zij mogen als hulpmate riaal eikels, kastanjes en bladerer meebrengen en hun wordt vriendelijk verzocht de paddestoelen te later staan en in ieder geval de natuur niet te vernielen. Het volledige programma ziet er als- volgt uit: woensdag 15 oktober van 2 tot half 5: knutselmiddag in de bibliotheek te Soesterberg (Dorpsplein/Dorps huis) voor kinderen vanaf 6 jaar maandag 20, dinsdag 21 en woens dag 22 oktober: tentoonstelling van de natuurbeschermingswacht Eem land, in de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan te Soest. Er zal dar ook een vragenspel zijn voor kin deren vanaf 8 jaar. Openingstijden van half 10 tot 12 en van 2 tot 5. dinsdag 21 oktober van half 10 tot 12: knutselochtend in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan te Soest voor kinderen van 5 tot 8 jaar. donderdag 23 oktober van 2 tot 5 uur: knutselmiddag in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan te Soest voor kinderen van 9 tot 13 jaar. Iedereen is van harte welkom! Zaterdag a.s. 11 oktober, wordt in het gebouw van de NPD aan de Kamp straat te Baarn, een kamerconcert ge geven waaraan medewerken de har piste Erica Waardenburg en de fluit- tist Dieks Visser. Zij voeren werken uit van Georg Friederich Handel, Ar- thus Honneger, Heinz Holliger, Jean Michel Damase, Hendrik Andriessen, Gabriël Fauré en Jacqueline Fontijn. Kaarten zijn aan de zaal verkrijg baar; het concert begint om 20.15 uur. bestuurders. Hij noemt het een ver velende zaak, alhoewel hij bekent da< de oplossing vlotter gekomen is, dan hij verwacht had. Na 'n escalatie van allerlei «conflicten, had hij geëist dat zowel voorzitter Wijsmuller als ad junct De Bruin, zouden aftreden. Post noemt hen „mensen van oude natuurwacht", die met het „opgehe ven vingertje" bestraffend door hel bos willen gaan. Naar zijn mening is het voor natuurwachters belangrij ker geworden opvoedend te werk te gaan. Secretaris Post had het plan een le denvergadering bijeen te roepen om de moeilijkheden opgelost te krijgen Daar wilde, naar zijn zeggen, de an dere bestuursleden niets van weten Hun aftreden nu, maakt het makke lijker. Met spoed zal een ledenvergaderinf uitgeschreven worden en daar zal on dermeer voorgesteld worden de haan- van de vereniging te veranderen in „afdeling Eemland van het IVN". Post heeft alle vertrouwen dat de 1< den zijn zienswijze delen. Van 13 tot en met 26 oktober a.s. zal door de politie een grote controle ge houden worden op het verkeersgedrag van het langzame verkeer. Dat zijn fietsers en bromfietsers en veel aan dacht zal hun gedrag in het verkeeT krijgen. In dezelfde periode zal de verlichting van alle voertuigen ex tra aandacht. Het is een landelijke aktie. FOTO: De heer P. M. Wijsmuller afgetreden. De uitvoering van het laatste deel van „Die Kunsrt der Fuge" van J. S. Bach, vastgesteld op zaterdag 27 september jl.. moest door de demonstratie op het Domplein worden uitgesteld. Deze uitvoering vindt nu plaats op zaterdag 11 oktober om 20.00 uur rum. in de Dom. Uitvoerenden zijn: de Domcantorij 0.1.v. Maarten Kooy, solist is Jan Jansen. De toegang is vrij. Uit een Ford-Mustang, staande op het terrein van autosloperij Luyben wer den banken, een deel van een portier en bekleding gestolen. Van de dader is bekend dat hij over de omheining klom. De gasafgifte in de maand augustus was 1.171.130 m3. Ten opzichte van 1974 is dat een daling van 19,54°/» (284.432 m3). In augustus 1973 was de gasaangifte 1,209.019 en in augustus 1974 1.455.562 m3. Het aantal verbruikers is in de maand augustus gestegen van 12.337 naar 12-406. Was de stand van de verhuur warm waterinstallaties per 31 juli 6526; per 31 augustus was het 6531. De burgemeester van Soest maakt bekend dat burgemeester en wethou ders van de gemeente Soest voorne mens zijn op een daartoe gedaan ver zoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de ruim telijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. S. J. van Dijk, Prof. LorentzJaan 66 te Soesterberg, ten behoeve van het vergroten van een woning op een perceel grond, gelegen aan de Prol Loretzlaan 66, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 3158; 2. L. C. F. Daniëls, Ir. Menkolaan 27 te Soest, ten behoeve van het uitbrei den van een woonhuis op een per ceel grond gelegen aan de Ir. Men kolaan 27, kadastraal bekend gemeen te soest, sectie A, nummer 3483; 3. A. J. Diekman, Walraven van Hallhof 3 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een perceel grond, gelegen aan de Paulus Potterlaan 6, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie K, num mer 1898. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 10 oktober 1975, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voor noemd, in te dienen. De op de verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling 1, ter inzage. Soest, 8 oktober 1975. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-vam Haatten Ook in deze wedstrijd is wederom overduidelijk gebleken dat Soest nog steeds niet in staat is om een „vuist" te maken. De „pols" is uitstekend, maar als het op het afmaken van de vele kansen aankomt, blijkt de stootkracht veel te gering te zijn. Wil Soest in deze competitie haar nu nog goede plaats op de ranglijst blijven behouden, dan zal het maken van doelpunten daartoe toch dienen bü te dragen. De wil en de capaciteiten zijn wel aanwezig, alleen dient trainer Zwart kruis deze jongens nóg meer zelfver trouwen bij te brengen. Tegen Amsvorde, dat een stevig en met veel inzet gepaard gaand spelle tje voetbal speelt, was het reeds spoe dig duidelijk dat dit Soest het zee: moeilijk zou krijgen om de overwin ning te behalen. Zelfs een toegeken de penalty werd niet in een doelpun' omgezet. Door Soest werd meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstanders gespeeld en daardoor was er ook geen over tuiging, zodat er niets lukte en men nog zenuwachtiger ging spelen. Gelukkig is de achterhoede van Soes' nog steeds in zeer goede vorm, zodal ook de tegenstanders van goede huize moeten komen om hier doorheen ti komen. Door de vele kansen van bei de zijden was het over het geheel toch voor de toeschouwers wel een spannende strijd, die eindigde zoalf hij begonnen was, n.l. met 0-0. Zondag in de „bekerwedstrijd" ir In een brief aan het bestuur van de woningbouwvereniging St. Joseph eist de bewonerscommissie dat d de ledenvergadering genomen besluiten wor den uitgevoerd. Het betreft in dit geval de beslissing van de leden dat dc oud-voorzitter, de heer J. Korte, door hen tot coördinator werd benoemd. Zijn taak was te adviseren bjj de verdere afwikkeling van alle Molenstraat-proble men. De bewonerscommissie schrijft: „Een besluit door de ledenvergadering ge nomen. dient het bestuur ten alle tij den uit te voeren, of het bestuur het daarmee eens is of niet". 4 Verzocht wordt alle opknapaktivitei- ten te stoppen, zolang de heer Korte niet zijn taak kan uitoefenen. Mocht het bestuur aan dat verzoek geen ge hoor geven, dan zegt men zich ge noodzaakt te voelen „het bestuur fi nancieel aansprakelijk te stellen voor de schade die daaruit ontstaat". Bovendien wordt in de brief het be stuur gesommeerd bij de verhuur van leegstaande woningen, voorrang te verlenen aan kinderen van bewoners (van Molenstraathuizen). Dat werd afgesproken tijdens de voorzittersperi ode van de heer Korte en de bewo nerscommissie heeft geconstateerd dat het nieuwe bestuur niet van plan is daar de hand aan te houden. De heer N. H. H. (36) uit Hoogland werd op de trimbaan aan de Spar renlaan gebeten door een loslopende hond. Hij hield er een wond in zijn been aan over, alsmede een bescha digde pantalon. Een arts verbond het been. De eigenaar van de hond, die overigens nog drie honden los had lo pen, betaalde de schade. Utrecht tegen Celeritudo is er een mogelijkheid om met wat meer rust en overtuiging te spelen, zodat het zelfvertrouwen kan terugkeren. Dit zal zeker nodig zijn om de week daarop in 's Graveland tegen de club van deze naam, een goed figuur te slaan. Op de Middelwijkstraat werd gedu rende IV» uur controle gehouden op naleving van de maximum snelheid. Er passeerden 442 voertuigen en daar van waren slechts 8 bestuurders in overtreding. Zij kregen een proces verbaal. A.s. maandag avond, aanvang 20 uur, wordt in Hotel v. d. Brink aan de Soesterbergsestraat de gebruikelijke CDA-soos gehouden, vooraf gaand aan de maandelijkse gemeenteraad. Niet alleen de punten van de raads- agenda kunnen dan aan de orde ge steld worden, maar alle zaken die een burger van Soest kurm-en bezig houden en die uiteraard te maken hebben met het gemeentebeleid. Klachten, wensen, opmerkingen en aanwijzingen worden met grote aan dacht aangehoord door de fractie leden, die mogelijk een pasklaar ant woord geven dan wel beloven te zoe ken naar een juiste oplossing. Ieder een Is daar welkom en de sfeer is bijzonder informeel. Dinsdag a.s., 14 oktober, wordt in de koffiezaal van restaurant ,,D' Oude Enghe" aan de Middelwijkstraat, hoek Molenstraat, het politiek café 'Proest' gehouden: Iedereen is daar welkom. Er Is dit keer geen inleider en ter dis cussie zal staan de agenda van de ge meenteraad. Speciaal zal onderwerp van gesprek kunnen zijn het raads werk van de fractie van Progressief Soest. In P.S. werken samen D'66 en de PPR. Jan Visser is T enige raads lid van deze groepering. De avond be gint om 20.00 uur,

Soester Courant | 1975 | | pagina 7