t „Nog steeds onbegrip t.o.v. Gemeentewerken" Eemvogels deed Zwaluwen met 7-4 de das om van de Gemeentehof Jaarverslag 1974 gemeentewerken: VV V-nieuws Verbetering aan- j sluiting Weegbree straat op cle Eigen domweg Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Verdere aanleg voetpad Birkstraat Aanleg voetpaden in Soest-Zuid Hinderwet Hinderwet Gevonden voorwerpen Hinderwet Hinderwet Hinderwetzitting Tweede klaverjas- wedstrijd van VYZ '49 85 aanrijdingen in september Oproep van ex-bestuurs leden Natuur- beschermingswacht Ledenvergadering Rabobank Trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit Zoekaktie naar verplaatste auto Soestcr Courant van donderdg 16 oktober 1975 Volgende week maandag zal de fir- man Van de Wakke uit Amersfoort beginnen met de verbetering van de aansluiting Weegbreestraat op de Ei- gendomsweg. Dat betekent dat ge durende de periode 20 tot en met 24 oktober geen gebruik gemaakt kan 1 worden van genoemde uitmonding door het verkeer. Na deze verbetering volgt de aanleg van het voetpad langs de Eigendomweg tussen -Weegbree straat en Koningsweg. Dit voetpad wordt zes tegels breed. De burgemeester van de gemeente Soest maakt ter uitvoering van arti kel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het bij raadsbe sluit van 18 juli 1974, afdeling I, num mer 6577 vastgestelde bestemmings plan „Soestdijk", regelende de be stemming van gronden, gelegen in Soestdijk in de gemeente Soest door gedeputeerde staten van Utrecht, ge deeltelijk is goedgekeurd bij besluit van 10 september 1975, afdeling 5, nr 1929 '74RO/1597. Goedkeuring is onthouden aan enkele gedeelten van de bestemmingsplan- kaart en aan enkele bepalingen uit de bestemmingsplanvoorschriften. Het besluit van gedeputeerde staten ligt met het bestemmingsplan, met in gang van 20 oktober 1975 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, af deling algemene zaken en stadsont wikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn van één maand kunnen degenen, die zich tij dig met bezwaren, zowel tot de ge meenteraad als tot gedeputeerde sta ten hebben gewend, beroep instellen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan de genen, die zich tijdig tot gedeputeer de staten hebben gewend met bezwa ren tegen wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan door de ge-' meenteraad in het ontwerp zijn aan gebracht, alsmede aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring aan enkele gedeel ten van het plan door gedeputeerde staten. De beroepschriften dienen aan Hare Majesteit de Koningin te wor den gericht en kunnen worden inge diend bij de Minister van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening te 's Gravenhage. Soest, 15 oktober 1975. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften De burgemeester van de gemeente Soest maakt ter uitvoering van arti kel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 20 oktober 1975 ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken en stads ontwikkeling (geopend iedere werk dag van 9.00 tot 12.00 uur), voor een ieder ter inzage ligt het bestemmings- de bestemming van gronden, gelegen in het dorp Soesterberg, ten oosten van de Kampweg. Het bestemmings plan is vastgesteld bij besluit van de gemeenteraad van 29 augustus 1974 afdeling I, nummer 6646 en gedeelte lijk goedgekeurd door gedeputeerde staten van Utrecht bij besluit van 2f maart 1975, afdeling 5, nummer 2207 '74RO/513, welke goedkeuring onher roepelijk is geworden. Soest, 15 oktober 1975. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften O De burgemeester van Soest maakt be kend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel IC van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. M. G. Jager, Oude Utrechtseweg 38 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een semi-permanent winkelcen trum op een terrein, gelegen in het bestemmingsplan „Overhees", kada straal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 6818 gedeeltelijk; 2. N. B. Kuyer, Kerkpad z.z. 91 te Soest, ten behoeve van het verbou wen en uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan het Kerk pad z.z. 91, kadastraal bekend ge meente Soest, sectieA, nummer 3998; 3. P. Douma, Ir. Menkolaan 81 te Soest, ten behoeve van het uitbrei den van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Ir. Menkolaan 81, ka dastraal bekend gemeente Soest, sec tie A, nummer 3661. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 17 oktober 1975, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders, voornoemd, in te dienen. De op de verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecreta rie, afdeling I, ter inzage. Soest, 15 oktober 1975. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften Eind deze week zal het resterende gedeelte van het voetpad langs de Birkstraat tussen Vosseveldlaan en Bartolottilaan aangelegd worden. Be gin september was reeds een begin gemaakt doch door onvoorziene om standigheden moest met het werk enige tijd gestopt worden. Na reali sering van een en ander zal het voor de voetganger een stuk veiliger wor den richting Amersfoort 'te lopen. De firma Kuyer uit Soest is vandaag begonnen met de aanleg van een 1.20 meter breed voetpad langs de Den nenweg, Esdoornlaan, Foekenlaan, Heideweg, Prunuslaan en Sparrelaan. Het wordt een asfaltvoetpad dat be gin voorjaar 1976 voorzien zal wor den van een slijtlaag. Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het be paalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeentesecretarie van Soest tei inzage is gelegd een verzoek met bij lagen van de heer C. A. KUYER Kerkpad z.z. nummer 99 te Soest om vergunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een agrarisch bedrijf bestaande uit een veelhouderij en varkensmes- terij op/in het perceel Kerkpad z.z nummer 99, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie A, nr. 3384 en 4077. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voox een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 4 november a.s., des voormiddags 09.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde ter mijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangren zende gemeente waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Soest, 15 oktober 1975. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester H. Borreman Mr. J. M. Corver- van Haaften Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het be paalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeentesecretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bij lagen van A. G. DE MEIJ, Soester- bergsestraat 41 te Soest om vergun ning tot het uitbreiden en wijzigen van een banketbakkerij op/in het per ceel Soesterbergsestr. 41, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie c, nr 3393. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 4 november a.s., des voormiddags 09.30 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondelinp bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht vèn belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde ter mijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangren zende gemeente waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Soest, 15 oktober 1975. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester H. Borreman Mr. J. M. Corver- van Haaften De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangegeven: bankbiljet, duif, hond, leerboek schei kunde, motorhandschoenen, konijn broek, vouwfiets, snoeitang, dames fiets, ballpoint, plastic zak met kle ding, yersey jasje, diverse sleutels, sporttas, meisjestas, bromfiets, wan ten en portmonnaie met inhoud. Betreffende deze voorwerpen zijn op zaterdag, van 14 tot 18 uur, inlichtin gen te verkrijgen aan het politiebu- Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het be paalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeentesecretarie van Soest tei inzage is gelegd een verzoek met bij lagen van de heer W. J. VAN DEN BOSCH, Kerkstraat 109 te Soest om vergunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een machinale houtbewerkings inrichting annex timmerfabriek op/in het perceel Kerkstraat 109, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie cr nr 2858. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 4 novembei a.s., des voormiddags 10.00 uur, in hel gemeentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondelinj bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde ter mijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangren zende gemeente waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Soest, 15 oktober 1975. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester H. Borreman Mr. J. M. Corver- van Haaften Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het be paalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeentesecretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bij lagen van de Gebr. G. W. en W. W VAN ROOMEN, Grote Melmweg 2a om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een agrarisch bedrijf annex biggenfokkerij, op/in het perceel Gro te Melmweg 2a, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie a, nr. 4237. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 4 november a.s., des voormiddags 10.30 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde ter mijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangren zende gemeente waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Soest, 15 oktober 1975. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester H. Borreman Mr. J.-M. Corver- van Haaften Voor al uw AUTO PLAAT- en SPUITWERK van Zal Nieuweweg 37 (achterom), Soest Telefoon 02155-1 10 18 Dinsdag 4 november a.s. worden in het gemeentehuis vier openbare zit tingen betreffende de Hinderwet ge houden. 9.00 uur: betreft een verzoek van de heer C. A. Kuyer, Kerkpad Z.Z. 99 te Soest, om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een agrarisch bedrijf bestaande uit een veehouderij en een varkensmesterij op het per ceel Kerkpad Z.Z. 99 te Soest. 9.30 uur: betreft een verzoek van de heer A. G. de Meij, Soesterbergse- straat 41 te Soest, om een vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een banketbakkerij op het perceel Soesterbergsestraat 41. te Soest. 10.00 uur: betreft een verzoek van de heer W. J. van den Bosch, Kerkstraat 109 te Soest, om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een machinale houtbewerkingsinrichting annex tim merfabriek op het perceel Kekstraat 109 te Soest. 10.30 uur: betreft een verzoek van de Gebr. G. W. en W. W. van Roomen, Grote Melmweg 2a te Soest, om een vergunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een agrarisch bedrijf annex big genfokkerij op het perceel Grote Melmweg 2a te Soest. In het zo pas verschenen jaarverslag over 1974 van de dienst gemeentewerken zegt de directeur dat er op financieel gebied weinig uitschieters waren. De jaarrekening kon weliswaar wederom worden afgesloten met een voordelig bedrijfsresultaat, maar de omzetstijging was in het verslagjaar slechts gering en een goed gevulde orderportefeuille en een voortdurend wakker houden van het kostenbesef big ven dan ook noodzakelijk. „Het in tegenstelling tot vele andere overheidsdiensten direkt duidelijk aanwezig zijn van kosten zodra iemand van gemeentewerken iets doet (maar ook wanneer hij niets doet) leidt nog wel eens tot onbegrip bg anderen, maar gelukkig valt hieromtrent toch wel een langzame verandering van inzichten te bespeuren. Toch zou nog een lang verhaal te schrijven zijn hoe in 1974 weer van dit onbegrip scprake was", aldus de directeur in zgn voorwoord. Hij constateert verder dat het aantal kappitaalswerken iets terug liep en hij vindt dat dat een duidelijke waar schuwing moet inhouden tegen het zonder meer te veel onttrekken van deze sector van werken aan het be drijf van gemeentewerken. Dat te meer als men prijs blijft stellen op het ontvangen van snelle en gedegen adviezen, o.a. aangaande dit soort werken, van diezelfde technische dienst. In het verslagjaar werkten bij ge meentewerken 197 man; twee minder dan waarmee men op 1 januari be gon. Zij runden de gemeente en hiel den toezicht over b.v. 55.841 meter as faltweg of 322.188 vierkante meter as falt; over 37.981 meter klinkerweg en 134.261 meter trottoir. En dat alleen nog maar binnen de bebouwde kom Buiten de bebouwde kom komt daar nog eens 23.990 meter asfalt, 2649 me ter klinkerweg en 1.950 meter trottoir bij. En dan buiten de bebouwde kom 13.424 meter fietspad, 5.410 meter be tonweg en 245 meter basaltkeien. In het verslagjaar werd ook 25.864 m2 klinkerbestrating en 21.082 m2 tegel bestrating uitgevoerd en 6.881 meter trottoirbanden en 6.232 meter opsluit banden gesteld. Er werden 210 ver keersborden en 78 stuks straatnaam borden geplaatst of veïvangen en er werden op een 40-tal punten automa tische verkeersstellingen gehouden. In de kwekerij werden 41.350 planten gekweekt en daarbij nog eens 4.40C stuks ten behoeve van de floralia vereniging. Er werd 8.142.905 kg huisvuil afge haald, dat is circa 7V= meer dan het jaar ervoor. De volgende week zullen we op dit verslag nog nader terug komen. Mandagavond waren wederom ta'ch- tig dames en heren aanwezig in de kantine van VVZ voor het spelen van de tweede klaverjaswedstrijd van di1 winterseizoen. Er werden drie partij en van ieder zestien giften gespeeld. De voorzitter van de evenementen commissie, de hr C. Stollcwijk, moest met luider stem de bijzonderheden aankondigen, daar de geluidsinstalla tie vorige weeg door onverlaten was gestolen. Hij deelde mede, dat het niet alleen bij deze installatie was gebleven, maar dat zelfs een paar pakjes botor, een halve kip, een fles melk en ook negen nieuwe voetballen waren gestolen. Met frisse moed zette men zich aan de twintig tafels voor het spelen van de wedstrijd, die alsvolgt eindigde: 1. Mej. C. M. Stolp, 5603 p; 2. Mevr kijzer, 5358 p; 3. H. Strietman, 5339 p- 4. J. van Kooij Gzn. 5330 p; 5. J. v. d Vlekkert, 5196 p; 6. G. van Kooij Gzn 5183 p; 7. H. Diemers, 5128 p; 8: P. J. Rademaker, 5105 p; 9. F. van Nieuw- burg, 5103 p; 10 Mevr. S. Brouwer van Kooij, 5094 p; 11. Mevr. Westland 5057 p; 12. Mevr. Rademaker, 4919 p: 13. G. Stolwijk, 4915 p; 14. J. Poot 4887 p; 15. B. Hilhorst, 4877 p; 16. R Westland, 4867 p; 17. Th. van Kooij Gzn, 4853 p; 18. H. Kok, 4839 p; 19 Mevr. C. van FIornsveld-Kamphjorst 4827 p. De toostprijs was voor de heer R. dc Zoete met slechts 3188 punten. Na de prijsuitreiking deelde de heer Stolwijk mede, dat ter derving van de opgelopen schade bij de inbraak mén weer graag een nieuwe geluids installatie wil aanschaffen. Teneinde hiertoe te geraken, deed hij een be roep op alle dames en heren, om bij de uitgang van de kantine een zeker bedrag te deponeren in de aldaar ge reed staande bus. Door allen werd aan dit verzoek voldaan. In de maand september vonden in Soest 85 aanrijdingen plaats. Daarvan waren er 20 met zware schade, 64 met lichte schade en één zonder schade Er vielen toen 21 slachtoffers; één dode en 9 zwaar gewonden. Van de negen gewonden waren er twee in de leeftijdsgroep 16 tot 20 jaar; drie 21 tot 40 jaar; twee 4lN;ot 65- en twee ouder dan 65 jaar. Bovendien waren er elf licht gewonden. Bij de ongevallen waren betrokken 64 personenauto's één bestelauto; vijf vrachtwagens, één autobus, één mo torfiets, 8 bromfietsers, 3 wielrijders en 2 voetgangers. De vier afgetreden bestuurleden van de natuurbeschermiogswacht ,,Eem- land" roepen alle leden van de ver enging op,vooral de vergadering van 21 oktober a.s. te bezoeken. „De vele reakties welke de afgelopen dagen de ex-voorzitter van de natuur- beschemingswacht „Eemland" bereik ten, nopen hem een dringend beroep te doen op alle leden om de vergade ring, welke gehouden zal worden op dinsdag 21 oktober in gebouw „De Rank" te Soest bij te wonen. De leden kunnen dan hun standpunt be palen alsmede kenbaar maken door middel van het uitbrengen van hun stem", aldus het communiqué van de ex-voorzitter, de heer P. M. Wijsmul ler. Morgen vrijdag 17 oktober, aanvang 20 uur, wordt in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat de algemene vergadering gehouden van de Coöpe ratieve Raiffeisenbank Soest. De agenda bevat ondermeer de goed keuring van de balans en de winst en verliesrekening 1974; verkiezing van een lid van het bestuur en de verkiezing van een lid van de raad van toezicht. Kandidaat voor het be stuur is de aftredende heer A. G. van 't Klooster; voor de raad van toezicht de aftredende heer P. R. van Roomen. In 1974 steeg het aantal leden van de Rabobank-Soest tot 2358 (1973, 2233) Het aantal spaarrekeningen nam toe tot 14630 (1973, 13961) en het aantal leningen steeg van 1538 in 1973 tot 1617 in 1974. Aan spaargelden werd ruim 50 miljoen aan de bank toever trouwd, terwijl voor een bedrag van ruim 42 miljoen aan leningen werd opgenomen. Een sterke groei had de verkoop van vakantiereizen, alsmede werd veel gebruik gemaakt van de assurantiebemiddelings-aktiviteiten. De wedstrijd van j.1. zaterdag is voor vele Soesters een prachtige demonstra tie geweest hoe men nu echt moet korfballen. Niet alleen voor de toeschou wers was deze wedstrgd erg leerzaam maar ook voor de tegenstander. Zwa luwen uit Hilversum, was deze wedstrgd een gebeuren waar men zeker lering uit kan trekken. De nog zo jonge vereniging draaide van het eerste moment af op top- kracht. De sfeer binnen de lijnen was uitstekend, iets dat men zeker niet kon zeggen van Zwaluwen. Het was dan ook het karakter dat de Zwaluwen ten val bracht, hoewel zij het eerst in het voordeel waren twee maal te scoren. De Eemvogels, die al zo snel op ach terstand waren gebracht, liet zien dat men niet zo snel moest juichen. Vijl minuten later scoorde men tweemaal tegen2-2. Steeds sneller werd het tempo. Zwa luwen werd dolgedraaid en het1 was meer geluk dan wijsheid, dat de Hil versummers de stand op 2-2 konden hóuden, tot dat men in de verdedi ging een overtreding beging die de scheidsrechter bestrafte met 'n straf- worp: 3-2. In de rust werd het moreel van de Zwaluwen schijnbaar iets opgepept want men begon zeer fel, hetgeen binnen tien minuten de gelijkmaker opleverde: 3-3. De Eemvogels kwagien echter vernie tigend terug, men liep over de Zwa luwen heen. Binnen vijf minuten ke ken de Hilversummers tegen een ach terstand aan van 5-3. Toch was het gevaar voor de Soesters nog niet geweken. Door een verdedi- gingsfout trokken de Zwaluwen dc stand weer iets omlaag: 5-4. Trainer-speler Jarv van der Kuil zweepte zijn teamgenoten op tot nóg hogere prestaties. Het onmogelijkf werd gepresteerd. Nog sneller leek het te gaan. Het begon er naar uit te zien dat de Eemvogels werkelijk vleu gels hadden gekregen. Alle spelers groeiden tot een hoogte die men in Soest nog nooit had gezien. Als een sneltrein daverde de aanval van de Eemvogels op de Zwaluwen in; 6-4. Nog was de furie niet gestopt, hij was ook niet meer te stoppen, de spelers Een van de zeven doelpunten var Eemvogels. Foto Herman van Dam werden steeds driester in hun aanval len, het was dan ook verdiend dal Jan de Haard vlak voor het eindsig naal een schot kon lossen dat alle mensen op het veld de adem in deed houden, als een kogel van 25 meter uit de moeilijkste hoek, werd 7-4 ge scoord. Door deze zege zijn de promotiekan sen voor de nieuwkomer in korfbal- land weer voor 100% aanwezig. Zaterdag wordt weer op het thuis- veld gespeeld, in wezen zal dan al duidelijk worden wie de kampioen wordt in dit seizoen, Eemvogels oi Huizen. Het beloofd in iedeer geval weer een spannende partij te worden aan de Staringlaan om 15.00 uur. Voor en na de wedstrijd zijn alle le den van het bestuur aanwezig om iedereen, die dat maar wil, informa tie te geven over een eventueel lid maatschap. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd Uitgebreide collectie klassiek en modern. Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152 Intensief werd er door de politie ge zocht naar een personenauto die van een parkeerterrein aan de Weegbree- straat verdwenen zou zijn, maar die naar achteraf bleek, slechts verplaatst was, omdat hij in de weg stond. Mevrouw Y. van V. meldde de ver missing van haar wagen, waarin zo wel autopapieren als haar rijbewijs lagen. Zij parkeerde haar auto op het terrein 's avonds om vijf uur en ont- dekte de „diefstal" drie en een half uur later. Anvankelijk leverde de zoekakties niets op. De volgende dag werd het voertuig toch teruggevonden op dezelfde parkeerplaats. Er bleek niet mee gereden te zijn, maar aan het licht kwam dat het personeel van een bakkerij, de wagen verplaatst had. Zij vergaten de eigenaresse te waar schuwen en dat wordt hen nu kwa lijk genomen, Wanneer U „prettige" herinneringen heeft aan een Spaanse vakantie, kunt U dit nog eens meebeleven bij het Fiesta Gitana Da Silva. Op 30 okto ber a.s. komt dit gezelschap ln de Stadsschouwburg te Utrecht, aanvang 20.00 uur. Kaarten 2 dagen van tevo ren bestellen; ook aan ons kantoor. De kaarten voor deze „Nacht der Zi geuners" kosten 4,50 - 13,-. Op 27 oktober 1975 kunt U het op treden van „The Who" bijwonen. Plaats van het gebeuren Sportpaleis „Ahoy" te Rotterdam. Aanvang 20.00 uur. Prijzen ƒ10,-; ƒ15,-; 20.- en ƒ25,-. Plaatsbespreken aan ons kan toor tussen 10 en 4 uur. De Volksuniversiteit te Baarn brengt dit seizoen weer een aantal kinder films in het Cultureel Centrum, Rem- brandtlaan 35. Op zondagmiddag 26 oktober om 14.00 uur voor kinderen van 4-7 jaar „Klein Duimpje". Een Nederlands gesproken kleurenfilm. Om 16.00 uur voor de kinderen van 7-12 jaar de Walt Disneyfilm „Toby Tyler", een kleurenfilm met Neder landse ondertiteling. Toegang ƒ2,-. Voorverkoop kaarten bij V.U. kantoor. Stationsplein 7, Baarn. Van 16 oktober t.m. 5 november kun nen de liefhebbers van antiek hun hart ophalen in Delft, waar in het Museum Het Prinsenhof de „27e oude kunst- en antiekbeurs" wordt gehou den. Verzamelaars op een heel ander ge bied, de filatelisten, kunnen 25 okto ber naar Leeuwarden. In de Fries landhal-restaurants is dan de int. ruilbeurs en tentoonstelling van post zegels, munten en diverse andere ob jecten. Eén en ander wordt georgani seerd door de Ned. Ver. „De Verza melaar", afd. Noord. Gisteren is in galerij „De Drie Rin gen" achter de Oude Kerk te Soest een expositie van 't Nut geopend: „Isings, realist van de verbeelding. U kunt de originele aquarellen van de bekende historische schoolplaten be kijken. Deze tentoonstelling zult U niet willen missen. Openingstijden ma. t.m. za. 11-17 uur. Vrijdagavond 19-21 uur. Zondag gesloten. De tentoonstelling blijft tot 30 oktober. In theater Gooiland te Hilversum komt woensdag 22 oktober om 20.00 uur Opera Forum met „Die Entfüh- rung aus dem Serail" van Mozart. Prijzen: ƒ8,50 t.m. ƒ16,50. Kaartver koop vanaf 15 oktober. Op 20 oktober a.s. speelt het Utrechts Symfonie Orkest in Tivoli onder lei ding van Hans Vonk. De solist is George van Renesse, piano. Werken van Beethoven. Mozart (pianokoncert) en Brahms. Dit is het eerste concert in de serie B. Hiervoor zijn ook nog abonnementen aan ons kantoor ver krijgbaar. Komt U dan wel tussen 10 en 3 uur? De aanvang van dit con cert is 20.15 uur. Aan de Arnhemse Bovenweg hoek Weth. Verhaarlaan te Driebergen ligt de heidetuin. Aangezien de mooiste seizoenen voor heide februari/mei en augustus/oktober zijn, zou U best eens een tochtje naar Driebergen kunnen maken. De tuin ligt enigszins verscho len, temidden van oude grove dennen en houtige gewassen. Op de aangren zende kwekerij van de Gemeente worden ca. 300 soorten en cultuurva riëteiten gekweekt. Geopend: het ge hele jaar op maandag t.m. zondag, de hele dag. Deskundige rondleiding schriftelijk aanvragen bij Gemeente lijke Plantsoenendienst, Gemeente huis, Driebergen. Er wordt ons wel eens gevraagd naar het mooie affiche van de Heidetuin, die door de Streek V.V.V. is uitgege ven. Deze kost ƒ3,50 en is verkrijg baar bij het Streekbureau te Zeist en V.V.V. Driebergen,

Soester Courant | 1975 | | pagina 11