18 adspirant-imkers behaalden diploma Stichtse Milieufederatie vecht Soester bevolkingsprognose aan Inbrekersgilde zeer aktief Kevertje mné vraag je je af., waar haalt zo'nkind vandaan? rMi4dmor Prijzen Zonnebloemwedstrijd uitgereikt KEUKENSHOW IN SOEST oen [t>anpfe] oen oen Concept-ontwikkelingsplan c „de kopte öuinen" s Amnesty houdt Spanje protestaktie r\ i leuke kleren waar je snel bij moet zijn. Brandweer Tel. 13333 POLITIE - TEL. 19444 TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Jazz-concert in Artishoekgebouw Jaarvergadering PvdA-Soest Op heterdaad betrapt Tas met geld uit auto gestolen SOEST m GROOTVADERS TUD BOEKHANDEL [van de j Politieke discussie-avond van grote alure In de Spaarweek Rabobank schenkt haar spaarders monumentenkalender en jeugdboek Rien Poortvliet TE HOOI EN TE GRAS BOEKHANDEL Ouderavond „De Schakel" Kinderboekenweek voor kinderen van 8 tot 80 jaar bij BOEKHANDEL [vande\ ALWEER NIEUWS JEANS met de gevlochten ceintuur. 39,50 Motor uit fietsen stalling gestolen waar kleren kiezen kinderwerk is Machtig eiken Puur1 natuur Soester Courant van donderdg 16 oktober 1975 511/16251 I De Soester imkers zijn het nieuwe seizoen begonnen met een avond waarop aan 18 „afgestudeerden" van de. beginnerscursus het diploma werd uitgereikt, de winnaars van de zonnebloemwedstrijd hun prijzen in ontvangst mochten nemen en de vertoning van twee films over de bijen houder ij. Al met al werd het een late vaond, die echter door het groot aantal bezoekers geheel werd uitgezeten. Voorzitter, de heer S. Nieuwerahuizen heette zijn gasten welkom bij de ope ning van het 52e seizoen van de af deling Soest en omstreken van de Vereniging tot Bevordering der bijen teelt in Nederland: In die 52 jaren was er naar zijn mening heel wat veranderd in Soest, al was het het uitzicht maar. Toch was het een goed ding dat er in Soest nog zoveel men sen zich daadwerkelijk bezig hielden met het bijenhouden. Gelukkig kon de afdeling zich prijzen dat uit eigen lering een opleidingscursus gegeven Icon worden en waarvoor hij de leer kracht, het lid Rob Veldhuizen bijzon der dankbaar was. Tijdens de avond zou de eindles gegeven worden en de bezoekers konden het examen mee maken. De resultaten waren groots en aan alle 18 cursisten kon het verenigings diploma worden uitgereikt. Dat waren de dames G. Uiterwijk-Wolfsen en P. H. Hennephof-van Trier en de heren H. A. de Beer, W. Smits, J. A. M. Hil- horst, F. Knol, H. C. Roel, J. P. C. van Bijlevelt, G. W. J. van de Pod, J. T. Oudemans, J. W. Schutte, M. A. Waals, B. Henmephof, mevrouw G. F. S. Hupsel-Berg en de heer P. Wil mink. Grote indruk maakten zij allen met de wijze waarop zij de vragen beant woordden en de kennis die zij ver gaarden gedurende de zes*theorie- en tien praktijklessen die de cursuslei der gal Zonnebloemwedstrjj d De bekende imker en milieubestrjjder Chris Uiterwijk reikte de prijzen uit van de zonnebloemwedstrijd. Het ^as voor de zesde keer dat deze in Soest georganiseerd werd. De bijzondere warme zomer had slechts één record- verbetering gegeven, namelijk die van het grootste aantal bloemen aan een plant. In 1973 werden er 71 geteld, nu was dat record verbeterd en ge bracht op 100 stuks. De plant stond bij Evert Westerveld. Niewstraat 42, Hij had ook een plant met 66 bloemen en kreeg zodoende twee prijzen in ontvangst te nemen. Tesamen waren dat waardebonnen De prijsuitreiking van de zonnebloem wedstrijd 1975. Uit handen van Chris Uiterwijk krijgt Evert Westerveld 2 prijzen voor de meeste bloemen aan één plant. Foto: Herman van Dam voor een bedrag van 35 gulden, 150 crocusbollen en twee potten honing. De eerste prijs voor de hoogste plant ging naar J. van Doorn, Ferd. Huyk- laan 3, die een plant had van 4,49 meter. De tweede prijs was voor Pie- ter van Beest, Kampweg 54, Soester- berg met 4.40 meter. De grootste bloemen werden gemeten bij Henk Nap, Wieksloterweg wz 5. 41,2 cm en bij H. Stoel, Thorbecke- straat 19, 40,4 cm. Er waren enkele grotere bloemen geweest zei uiterwijk, maar de aanmelders hadden de bloem reeds van de plant gesneden, zodat zij zichzelf uitsloten van de wedstrijd. Hij bracht tenslotte dank aan alle medewerkers; de gemeente Soest voor de crocusbollen en de Coöp. Landu bouwvereniging, de firma's G. Blom, G. Hilhorst, J. Westeneng, W. Spruyt en het Tuinadviescentrum 't Vaarder- hoogt voor de waardebonnen, die zij beschikbaar stelden. De avond werd besloten met de ver toning van de film „Het Zonnevolk' en een film door de heer Rademaker opgenomen bij en in de bijenstal van Chris Uiterwijk. Ook de Stichtse Milieufederatie te Doorn is ingegaan op het verzoek van bur gemeesters en wethouders alsnog te reageren op het concept-ontwikkelings plan 1974 voor Soest. Hun reactie is geheel gewijd aan de bevolkingsprognose, die anders geïnterpreteerd wordt dan Soest in het concept doet. De federatie zegt: „Het concept-plan geeft voor geheel Nederland slechts één bevolkingsprognose, terwijl het u bekend zal zjjn, dat hieromtrent bepaald geen eenstemmigheid bestaat. De verwachting dat we in 2030 met een sta tionaire bevolking te doen zullen hebben, is helemaal niet zo algemeen als in het concept wordt beweerd", aldus de milieufederatie. Zij zijn van mening dat de in het rapport genoemde doelstelling „hand having, rehabilitatie en bescherming van bestaande landschappelijke waar devolle gebieden" een beter uitgangs punt is voor de verdere uitbreiding van Soest, dan de bevolkingsprogno ses. Daarop doorgaand dient er van nu af aan uitsluitend gebouwd te worden ten behoeve van de natuur- SCHIPPER INDUSTRIEWEG 12 (Ind.tern) TELEFOON 02155- 10304* Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur u'kunt tevens kijken naar Wand-en vloertegels Plavuizen Houten wanden en plafondschroten Kurkwanden r Parketvloeren Vouwdeuren Gewone en - gefineerde deuren Menu - Menu - Menu - Menu ReStAURMtt 1 BIRKSTRAAT 108 - SOEST 2 Langs de weg naar Amersfoort TELEFOON 02155-17224 J VARKENSHAASJE, roomsaus, Sp gebakken aardappelen en C gemengde salade 12,50 S Afhaalprjjs 11,50 (Zie ook andere advertentie) Menu - Menu Menu - Menu lijke aanwas van Soest en de econo misch gebondenen. Om pas na 1980 te streven naar het stopzetten van de migratie, is naar de mening van de federatie niet juist. Ook dient naar hun mening de druk op de woningmarkt van Eemland, van uit de Randstad, niet te worden geho noreerd. Gebeurt dat wel dan bevor dert men eigenlijk de lange afstands pendel en hindert men zo doende het beleid van Rijk én Provincie. Aandacht zal ook besteed moeten worden of woningzoekenden werke lijk economisch aan de regio gebon den zijn en of zij ook niet in andere gemeenten van de regio als woning zoekenden hebben laten inschrijven Het is hen opgevallen dat het aantal woningzoekenden dat het aantal wo ningzoekenden in Soest plots is geste gen van 958 in 1973 naar 1965 in 1975. „Daaruit kan men toch moeilijk con cluderen dat de woningnood zo sterk is toegenomen", merkt de federatie op. Omdat uit het concept niet gebleken is dat er voor het woningbouwpro gramma óverleg gewest is met andere Eemlandgemeenten, vindt men dat dat alsnog moet gebeuren. Vraagtekens zetten zij bij het Soester „migratie-beleid" omdat het naar hun mening ook niet in overeenstemming is met het in ontwikkeling zijnde Streekplan Utrecht-Oost. „Wie ter be paling van de omvang van uitbreiding van het woongebied van een gemeen te wil uitgaan van bevolkingsprogno ses, begeeft zich naar onze mening op glad ijs. Zulke prognosecijfers zijn nooit objectief vast te stellen. Belang rijk is, welk beleid er achter die cij fers zit", aldus de federatie. Deze week start een door Amnesty International te houden handtekeningen- aktie als protest tegen het negeren van de. mensenrechten door de Spaanse regering met het in werking treden van de anti-terrorisme-wet. Deze wet hanteert als maximum de doodstraf. De leden van Amnesty be schouwen deze onder alle omstandigheden als een onmenselijke straf. Voorts wordt de vrijheid van de Spaanse burger verder ingeperkt nu iedereen zonder vorm van proces tot P JAPONNEN - ROKKEN BLOUSEN etc. SMITSHOF 10-14 Soest - Telefoon 02155-17832 10 dagen kan worden vastgehouden. Bovendien wordt de persvrijheid in Spanje nog verder aan banden ge legd. Door zijn handtekening te plaatsen dringt men aan op afschaffing van deze wet en protesteert men tegen de executies die in Spanje plaatsvinden De handtekeningen zullen worden aangeboden aan de Spaanse regering. Handtekeningenlijsten, waarop per lijst een tiental handtekeningen kun nen worden geplaatst zijn verkrijg baar bij: Soest: het secretariaat van de Werk groep Soest en omstreken van Amnes ty International, Wiardi Beckmanstr. 320, Soest, tel. 02155-17001. Soesterberg: mevr. M. Sluis-Spaan. Banningstraat 7, Soesterberg, alwaar men ook zijn handtekening kan plaat sen en volgetekende lijsten kan Inle veren. Speciale cursussen English in management English in marketing English in computing English in banking Frangais dans le domaine du management Francais économique et commercial Wirtsehaftsdeu'.sch Inl. 033 - 2 90 97 In het Artishock speelt morgen, vrij dag 17 oktober, aanvang 20.30 uur, 't „East meets West" trio. Het trio wordt gevormd door Burton Greene, piano Ustadt Jamaluddin Bhartiya, sitar en Daoud Amin, bongo's. De ten gehore gebrachte muziek is niet oud en niet nieuw, maar eenvou dig een ontmoeting tussen oost en west. De sitar en de piano spelen prachtige dialogen, gekompleteerd door bongo's. Regas zijn melodiën waardoor de Indiër tracht zijn ziel weer te geven en geen instrument leent zich daar beter voor dan de sitar. Burt Greene voelt de ragas zo goed aan, dat hij jazz-elementen vol ledig weet te integreren bij de sitar. Het wordt een concert dat ongetwij feld grote indruk zal maken. Donderdag 23 oktober as., aanvang 20 uur, vergadert de PvdA-Soest in café-restaurant De Soesterduinen aan de Soesterbergsestraat. De agenda telt de gebruikelijke punten als notulen en jaarverslagen, verslag van de kas- commissie en de behandeling van de begroting. Daarnaast ligt er een voorstel het bestuur van zeven tot negen man uit te breiden. Die uitbreiding wordt ge motiveerd met 't aantal van de deel taken, waarvoor 6 bestuursleden no dig zijn. Daarnaast staat dan het da gelijks bestuur met voorzitter, secre taris en penningmeester. Voorzitter H. Jansen en de heer H. J. Coote stel len zich niet meer herkiesbaar. Kan didaten zijn de heren R. E. van Gel der (voorzitter), C. Strobosch), A. Hooyer en J. Stikker. Naar de negen de kandidaat wordt nog gezocht. Bij het wegnemen van een krat met vla- en een krat met melkflessen werden door de politie betrapt de 20- jarige A. A. B. en de 17-jaidge M. V., beiden uit Soest afkomstig. Zij deden dat ten nadele van de melk handelaar W. S. aan deBurg. Gro- thestraat. Een omwonende zag het en waarschuwde de politie. De jongens verklaarden die diefstal gepleegd te hebben uit baldadigheid, na het drin ken van een potje bier. Uit de bestelauto van melkhandel aar A. J., die hij voor zijn woning aan de Steenhoffstraat geparkeerd had, werd door twee jongens van circa 18 jaar zjjn geldtas met ongeveer 700 gulden gestolen. J. liet zijn wagen enige ogenblikken onbeheerd, om uit het magazijn ach ter zijn woning nieuwe vooraad op te halen. De twee jongens had hij tevo ren tegen de muur van een gebourw in de nabijheid zien zitten. Toen hij bij de bestelwagen terugkwam zag hij hen van zijn wagen weghollen. De tas met geld bleek toen te zijn verdwe nen. De direkt gewaarschuwde politie slaagde er niet in de beide knapen te vinden. DOOR E. HEUPERS. Een boek voor alle Soesters. Nu nog 20,- (later ƒ23,50) SOESTERBERGSESTRAAT 53 SOEST - TELEFOON 12419 De plaatselijke WD organiseert voor a.s. maandag 20 oktober een politieke discussieavond met vooraanstaande politieke figuren. Het wordt een ont moeting tussen landelijke partij-voor zitters. De PvdA zal vertegenwoor digd worden door de voorzitster me vrouw Ine v. d. Heuvel; de WD door voorzitter mr. Corthals-Altes. Discus sieleider is mr. K. B. Meyer-Swantée Iedere partij-voorzitter krijgt vijftien minuten voor het geven van zijn visie op 't onderwerp van de avond; daar na is er gelegenheid voor het stellen van vragen. Het onderwerp van de avond is: „Spreiding van kennis, in komen en macht". Iedereen is welkom en de toegang is vrij. De avond wordt gehouden in De Open Hof, hoek Dal- weg-Veenbesstraat, aanvang 20.15 u. Hoe de gewiekste Jantje van Sluis zijn stad bewaarde voor een Spaanse ver overing, hoe de Schreierstoren in Amsterdam aan zjjn naam kwam, waarom de inwoners van Amersfoort „keientrekkers" worden genoemd. Dit zjjn drie van de elf avontuurlijke onderwerpen uit het boekje „Verhalen uit Monumentenland". Verhalen vol spannende gebeurtenissen, mysterieus, romantisch, ontroerend, humoristisch. Geschreven vooral voor kinderen, maar ook volwassenen zullen al lezend in de band komen van de sfeer van lang vervlogen tjjden. In het boekje zijn elf verhalen ge bundeld, uit iedere provincie één. Verhalen die dn de loop der eeuwen zijn ontstaan, die langzamerhand tot mythen en legendes zijn gegroeid, maar die nooit eerder op een zo'n unieke wijze bij erkaar zijn gebracht. Achterin het boekje is een historisch overzicht gegeven van de elf plaat sen en monumenten, waar de verha len zich afspelen, zoals kasteel Biljoen te Velp, de ruïne van Valkenburg, de Schelpengrot van Nienoord (Gr.), de Braradaris op Terschelling en - van zelfsprekend - de Drentse hunnebed den. Het boekje „Verhalen uit Monumen tenland" maakt onderdeel uit van de actie dde de Rabobanken voeren ter gelegenheid van de Spaarweek, die gehouden wordt van 20 tot en met 25 oktober 1975. Onder het motto „Klei ne geschenken onderhouden de viend- schap" ligt er in die week voor spaar ders een exemplaar van deze fraaie uitgeve - gratis en zolang de voor raad strekt - klaar. In haar activiteiten tracht de Raibo# bank dit jaar - het monumentenjaar - sterk de aandacht te vestigen op de vele prachtige en indrukwekkende monumenten die ons land rijk is. Het boekje „Verhalen uit Monumen tenland" is daar één voorbeeld van. Een tweede is de nieuwe uitgave van de bekende kalender, die dit jaar is gevuld met een dertiental uitzonder lijke mooie foto's van bekende en minder bekende Nederlandse monu menten, zoals het raadhuis van Wil lemstad, 't Friese stadje Sloten en de Groningse Merakemaborg. Een kleurrijke spiegel van de Nederlandse boerenstand. •Ar Zojuist verschenen ƒ49,50. SOESTERBERGSESTRAAT 53 SOEST - TELEFOON 12419 Op donderdag 16 oktober is er een ouderavond van de openbare kleuter en lagere school „De Schakel". Op het programma staat o.a. een ge sprek over de aktiviteiten van het ko mende schooljaar met de daaraan ver bonden kosten, alsmede verkiezing van nieuwe leden van de oudercom missie. Verder zal op die avond gepraat wor den over „Kinderprogramma'cs op de Televisie". Een inleiding over dit on derwerp wordt verzorgd door Jan van Lil, medewerker van de dienst luis ter- en kijkonderzoek van de NOS. Hij zal daarbij gebruik maken van beelden uit de Amerikaanse versie van het programma „Sesamstreet", 'n programma dat in gewijzigde vorm in '76 op de Nederlandse televisie komt. Technische bijstand voor de realise ring wordt geleverd door Electro Technisch Bureau Frans Bosman. Het officiële gedeelte van 't program ma begint om 20.00 uur, vanaf 19.30 zal de school open zijn om werkstuk ken van kinderen te kunnen bekijken en voor kontakten met de leerkrach ten. De voorbije week is er in Soest een forse serie inbraken gepleegd. De buit varieert van niets tot enkele duizenden guldens. De grootste slag werd ge slagen in de cantine van de voetbalvereniging VVZ aan de Eemweg. Daar werd een toegangsdeur geforceerd en verdween men met de versterker van de geluidsinstallatie, alsmede een tostie-apparaat, een grote hoeveelheid eet- en drinkwaren, sigaretten en de geldlade van de flipperkast. De totale schade wordt geschat op 3000 gulden. Ook bij café-restaurant Oude Enge aan de Molenstraat werd een tumerversterker en een cassetterecor der weggenomen. Daar verschafte men zich toegang via een bovenlicht. Totaalwaarde circa 500 gulden. Een doos met een onbekend aantal kwartjes werd weggenomen uit de huishoudschool aan de Talmalaan. Via een Taampje van een toilet kwam de onbekende dader binnen. Bij de kinderboerderij „De Vrije Teugetl" in Overhees werden 22 hou ten palen weggenomen. Uit de woning van mevrouw A. M. A. aan de Van Lenneplaan, ver dween tijdens haar afwezigheid een tas met ondermeer een portemonnaie inhoudende 200 gulden. Een ongewenst bezoek werd nog gebracht aan de kiosk bij de spoor weg overgang te Soestduinen. Daar werd de deur opengebroken, maar er wordt niets vermist. Bij een poging tot inbraak bleef het bij drukkerij „De Nieuwe Soester" aan de Middelwykstraat. Daar werd de deur opengebroken, maar er wordt niets vermist. Tenslotte werd uit de auto van T. van L., die geparkeerd stond aan de Prins Hendriklaan een cassette-recor der gehaald, ter waarde van 300 gul den. Bekende beelden in de kalender zijn bijvoorbeeld het raadhuis van Veere, de Vispoort te Elburg en de Delftse grachten, monumenten die reeds een brede bekendheid genieten, maar die mede door de unieke opnamen in de ze kalender niet mochten ontbreken. De nieuwe kalender wordt - eveneens gratis en voor zover de voorraden dit toelaten - beschikbaar gesteld door de meer dan duizend plaatselijke Ra bobanken. 15 Lm. 25 oktober SOESTERBERGSESTRAAT 53 SOEST - TELEFOQN 12419 DE ORIGINELE SCANDINAVISCHE TRUIEN EN VESTEN. SPECIALE AANBIEDING GROF GEBREIDE SCHIPPERSVESTEN Uit de fietsenstalling bij 't vormings centrum „In de Ruimte" aan de Klein Engendaalweg, werd de oranje Suzuki motorfiets, met het kentekennummer VU 75-59, gestolen. De eigenaar, de 20-jarige T. G. C. A. uit Soest, deed er bij de politie aangifte van. Is het Bas of Tineke, zo'n 10 jaar en van die echte leuke moderne kleren? Dan is de kans heel groot dat 't bij MIKIMO vandaan komt Want dédr hebben ze die prima uitziende stoeisterke kleren van Dombo, Louis London, Absorba en Olly. Hangend op kijk&keur-hoogte, zomaar voor 't kiezen. En meestal voor prijzen die 't moeder- en vaderschap ook nog weer even verlichten. BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 SOEST. TEL 02155-16286 den bfeklaan35 soest tel13991 of 14550 O RECHTSTREEKS VAN DE FABRIEK. Geopend Maandag t.m. zaterdag van 9-17 uur. Vrijdagavond ook van 19.00-21.00 uur.

Soester Courant | 1975 | | pagina 3