Het oog gericht op Portugal Oude „Malvahoeve" heet straks „De Blauwe Vogel" Wit-Gele Kruis verhoogt contributie met vijf gulden \sm Burgemeester verzoekt wijkraad te stoppen met brieven schrijven Wijkgebouw Soesterberg volgend jaar gereed BRILJANTRINGEN Overdracht Rademakerstraat wacht op trage Rijkswaterstaat ilfljfl Dagverblijf voor meervoudig gehandicapte kinderen Boutique des Fleurs Als U binnenkomt lijkt het een paradijs voor architecten, maar... Opmerkelijk kamerconcert in Baarn Gemeente verkoopt grond in Soesterberg Natuurwandeling I.V.N. Artishock sloot eerste deel kinderproject af Bezwaar tegen uitbreiding bakkerij Juwelier Rademaker in wit- en geelgoud 8 en 14 karaats, vanaf145,- „uaumQ aauc»i 3Q" luvariwsaa Mogelijkheid voor beoefenen schermsport N.C.V.B. Soest-Zuid SOEST Zelfbouwmarkt Keukencentrum Elke week speciale aanbiedingen. Afd. KASTEN Afd. HOUT Afd. SANITAIR Afd. KEUKENS 10-25 korting Veldweg 4 Tel. 02155-14878 Soester Courant van donderdag 6 november 1975 Angola lijkt het toneel te worden van het grootste Afrikaanse dekolonisatie drama sinds de Belgen Kongo verlie ten een drama overigens waarvan ditmaal zowel het nieuwe zelfstandige land als het vroegere moederland slachtoffer worden. Volgens het draai boek had de Portugese hoge commis saris in de tweede week van novem ber soevereiniteit moeten overdragen aan een overgangsbewind van de drie bevrijdingsbewegingen, waarna gelei delijk de Portugese militairen zouden verdwijnen en Angola in rustig tem po het bestuursapparaat kon overne men. Om die soevereiniteitsoverdracht zo te kunnen realiseren is lang en moei zaam overlegd om de MPLA, FNLA en UNITA de drie bevrijdingsorga nisaties bij elkaar te brengen waar bij vaak nog de organisatie voor Afri kaanse eenheid moest bemiddelen. Niettemin kwam het al snel tot vech ten waarbij de op marxistische leest geschoeide MPLA kans zag het groot ste deel van het land in handen te krijgen. Zo ook de hoofdstad Loeanda en eigenlijk waren de Portugese re volutionairen in Lissabon daarover niet eens zo rouwig: de MPLA stond hun ideeën het naast. Sindsdien ech ter is het marxisme in Lissabon ge temperd en dat van de MPLA toege nomen, waarbij het vrij wat leunt op de Sowjet-Unie, die ook zo vriende lijk geweest zou zijn om wapens te leveren. De voornaamste strijdende partij is de FNLA die zeer actief vanuit Zaire (het buurland dat vroeger Belgisch Kongo was) gesteund wordt en die o.m. de Amerikaanse sympathie heet te genieten al is dit waarschijnlijk minder de officiële sympathie dan die van de grote bedrijven die interesse hebben in de mijnbouw en oliewin ning in Angola. De FNLA is intussen krampachtig aan de gang gegaan zeker in het noorden van het land terrein terug te winnen op de MPLA, waarbij naar verluidt ook al weer huurlingenlegertjes een handje zouden helpen. De kleine UNI TA die zich min of meer aan de zijde van de FNLA geschaard heeft vecht in het centrum en zuiden waar ook al huurlingen gesignaleerd zijn die vanuit Zuidwest-Afrika binnengetrok ken kunnen zijn. In ieder geval is de MPLA wel zo zeer in het nauw gebrachgt dat ze 'n totale mobilatie heeft gelast, waar mee ze dus vast vooruit loopt op de regeringsmacht die ze officieel toch met de twee andere organisaties moet delen. Maar de strijd is te omvang rijk en te fel geworden dat iemand nog kan geloven dat de drie bewegin gen ooit nog nog tot elkaar gebracht kunnen worden. In ieder geval zien de Portugezen daarvan niets meer ko men. Ze hebben besloten nu reeds al hun troepen terug te trekken wat boven dien de evacuatie verhaast van de Portugezen uit Angola. Een complete luchtbrug voert nu Angolese Portu gezen aan op de luchthaven van Lis sabon die er af en toe door overvoerd raakt. Die duizenden komen berooid aan, bitter omdat het leven dat zij leidden wreed is verstoord. Ze hebben geen werk en het is in Portugal zeker ook niet voor hen te vinden waar al zo- velen werkloos zijn. En ze vormen 'n ontevreden bevolkingsgroep bij wie allerlei rechtse krasse parolen goed aanslaan. Dat maakt de toestand in Portugal er voor de toch al krampachtig balan cerende regering er ook al niet vro lijker op. Maar ernstiger nog is de toestand in Angola zelf. De hoge commissaris zal op de afge sproken tijd nog even van een fregat in de haven van Loeanda aan land komen om op het fort de Portugese vlag voor het laatst te strijken en dan zit het er voor hen ook op. En wat de Portugezen betreft zoeken de Angole- zen het zelf verder maar uit dat wil zeggen: een burgeroorlog waarin zich ook Zaïre actief en Rusland en China en wellicht ook de VS en Zuid- Afrika ietwat gecamoufleerd mengen en die dankzij de huurlingen zeer lang en bloedig kan worden. KANTMAN „Er waren eens", zo begint (ook) een Chinees sprookje, „twee kinderen, Tyltyl en Mytyl, die in de nacht gewekt werden door een fee, die hun vroeg de blauwe vogel te gaan zoeken voor haar zieke dochtertje. Tyltyl bezat wel een vogeltje, maar deze was zwart en bovendien wilde hij hem toch niet graag missen. Op reis kregen zij een wonderlijk mutsje mee, met voorop een diamant. Door aan deze diamant te draaien konden zjj alle dingen rondom hen zien zoals ze werkelijk waren, dus niet de buitenkant, maar de ziel van alles, van het wa ter, van het vuur enz. Zo maakten Tyltyl en Mytyl een wonderlijke reis door vreemde landen, door het land van de herinneringen, het land van de vreugde en het land van de toekomst. En In al deze landen zagen zjj een wonderlijk mooie blauwe vogel, maar dis ze die vogel wilden meenemen naar het land van heden, veranderde de vogel in de kleur van de vogels zoals wij die ken nen. En zo kwamen ze thuis, opgetogen over alles wat ze onderweg hadden gezien, maar een beetje teleurgesteld dat ze de blauwe vogel niet hadden kunnen meebrengen. De volgende morgen kwam de buurvrouw bjj hen aankloppen en vertelde dat haar dochtertje ziek geworden was en afleiding nodig had. Zou Tyltyl zijn vogel niet willen afstaan? Heel even aarzelde hij, maar toen hij aan de tocht van die nacht dacht, pakte hij meteen de kooi, om deze aan de buurvrouw mee te geven. En toen zag hij, dat zijn vogel helemaal blauw geworden was. Hij had dus niet zover behoeven te gaan, want de Blauwe Vogel van het Geluk stond thuis op hem te wachten, als hij maar gewild had!" Die naam „De Blauwe Vogel" zal wel dra in Soest bekendheid krijgen als naam voor het dagverblijf van de „Stichting Voorzieningen Meervou dig Gehandicapte" Kinderen Midden Nederland", dat aan de Bosstraat ge vestigd wordt in de van ouds „Malva hoeve". Het is de eerste voorziening van de Stichting Midden Nederland, die on geveer twee jaar geleden met haar werkzaamheden startte als werk groep. Daaruit is de Stichting voorge komen. Het bestuur bestaat voor de helft uit ouders en voor de andere helft uit deskundigen; voorzitter is de heer H. van Tongeren. De Stichting wil in het dagverblijf „De Blauwe Vogel" aan meervoudig gehandicapte kinderen, (kinderen bij wie ernstige, lichamelijke en geeste lijke stoornissen gecombineerd gaan. een programma bieden, wat aan de mogelijkheden van elk kind wordt aangepast. Het bedoelt beslist géén crèche te zijn; in tegendeel het doel van het programma zal zijn de be vordering van de persoonlijk ont plooiing van het kind in de breedste zin des woords. Dat houdt in hen een bepaalde mate van zelfstandigheid geven, waaronder dan kan vallen zelf drinken, praten, zelf lopen enz. In Soest zullen behalve de hoofdleid ster mej. G. Wierenga en haar zeven groepleidsters aan het dagverblijf ver bonden zijn een algemeen-assistente, een fysiotherapeute en een ergo (ar- beids)therapeute. Daarnaast wordt part-time meegewerkt door een psy chologe, orthopaedagoge, logopaediste, maatschappelijk werkster en revali- datie-arts. „De Blauwe Vogel" neemt als dag verblijf binnen de totaliteit van voor zieningen de plaats in aan de staart van de keten mytylschool, tyltyl- school, dagverblijf. Een mytylschool functioneert 'voor alleen lichamelijk gehandicapte kinderen, terwijl de tyltylafdelingen kinderen opvangen waarbij de dikwijls ernstige, lichame lijke handicaps gepaard gaan met een zekere mate van geestelijk gehandi capt zijn. In het dagverblijf worden die kinderen opgevangen, welke be halve lichamelijk ook geestelijk ge handicapt zijn, maar dan in zodanige mate, dat deze combinatie het vol gen van een tyltylprogramma onmo gelijk maakt. Tijdelijk In afwachting van de bouw van een definitief complex elders in Soest, en waarvoor door de bestuurders begrip van de inwoners yan Soest wordt ge vraagd, is de huisvesting in de oude Malvahoeve, van tijdelijke aard. De uiterst minimaal bezochte ledenvergadering van het Wit-Gele Kruis. Slechts drie leden buiten het bestuur waren aanwezig, is accoord gegaan met de verhoging van de jaarlijkse contributie van 25 tot 30 gulden. Dit was de belangrijkste vraag die de leden gesteld werd op deze toch his torische vergadering. Het was de eerste 43 jaar dat de wijkverpleegsters ont braken omdat zij begin dit jaar overgingen in dienst van de Stichting Ge zondheidsbevordering Soest. De gevolgen daarvan waren óók duidelijk in de begroting voor 1976 te zien, die na het financieel slechte jaar '74, dat sloot met een verlies van bijna 29.000 gulden, nu weer een batig saldo van 1000 gulden vermeldde. Voorzitter N. H. Breedeveld kon ver der nog mededelen, dat per 1 januari ó.s. de leden van het Groene Kruis ln Soesterberg, die nu onder de afdeling Zeist vallen, overgeschreven worden naar Soest. Aan de andere kant gaan de leden van het Wit-Gele Kruis uit Huis ter Heide en Den Dolder, admi nistratief nu nog vallend onder Soes terberg, over naar Zeist. Dat zal het ledenbestand van de gezamenlijke kruisverenigingen in Soest van nu circa 6500 brengen op 7500. "-«t de bouw van het wijkgebouwtje Té Soesterberg hoopt men spoedig te kunnen beginnen: naar verwachting zal het volgend jaar in gebruik ge nomen worden. In het gebouwtje worden ondergebracht een dokter, 'n tandarts, de wijkzuster, een maat schappelijk werkster en een magazijn. Gememoreerd werd verder de tot standkoming van de basis-(wijkver- pleegsters)eenheid Soest en de aan stelling van een hoofdverpleegkundi ge. „Dat betekent wel", zo zei me vrouw Van Os, de secretaresse, in haar jaarverslag, „het einde van een 43-jarig tijdperk van gezondheidszorg gegeven door bij onze vereniging in dienst zijnde zusteTs. Aan de ene kant is dit te betreuren, aan de andere kant kunnen door samenvoe ging en sanering de mensen efficiën ter geholpen worden. Ook het kruis werk is in al die jaren geëvolueerd en deze evolutie is nu eenmaal niet tegen te houden", aldus de secreta resse. In Soest waren per 31 december '74 2465 leden ingeschreven en in Soes terberg 465. Er werden in het ver slagjaar 7959 verpleegbezoeken af gelegd, 1646 maatschappelijke en 959 bejaardenbezoeken. Voor prenatale zorg waren er 131 nieuw-ingeschre- venen en 166 zuigelingen. In Soes terberg werden aan 61 leden 110 ar tikelen uitgeleend en in Soest werden door de gezamenlijke kruisverenigin gen 1317 stuks magözijnartikelen ver strekt. Er werden ongeveer 3410 in jecties gegeven en m 1974 werd ge start met het geven van zwanger- schapsgymnastiek. Het instandhouden van de afzonder lijke kruisverenigingen is nodig om alle bijkomende kosten, zoals voor ge bouwen, inrichtingen, administratie, magazijn, autovergoeding aan de wijkverpleegkundigen er» vakantie-op vang te kunnen blijven bekostigen. Rijk en gemeente subsidiëren d£ sa larissen voor meer dan 100 procent, doch het wijk werk zou opgegeven moeten worden, indien de kruisver enigingen geen leden meer telden, zo zette voorzitter Breedeveld uit een. Jaarverslag en financiële verantwoor ding van de pennningmeester. de heer G. Mirck, werden goedgekeurd en de vergadering had ook geen be zwaar tegen het vaststellen van de contributie voor de Soesterbergse leden op 25 gulden. Zij betalen nu nog 18 gulden. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt. De Malvahoeve wordt geheel aange past op het ogenblik, maar zal op 1 december gereed zijn om de eerste kinderen te ontvangen. Dat wordt 'n groep van 21 kinderen. De voorziening is door particulier initatief tot stand gekomen, maar wordt geheel door het Rijk gefinancierd. Het ministerie van CRM, dat zoveel mogelijk integratie van gehandicapten in de open samen leving nastreeft, voert het beleid ten aanzien van de dagverblijven. Vol lof is voorzitter Van Tongeren over de medewerking van de gemeen te Soest, die in alle opzichten „gewel dig" is, waarbij hij een posthume hul de brengt aan wijlen wethouder De Haan die een opvallende kennis van zaken had inzake de zwakzinnige zorg In De Blauwe Vogel kunnen maxi maal 21 kinderen worden geplaatst in groepsruimten voor 6, 6 en 9 kin deren. In principe varieert de leeftijd van 3 tot 15 jaar, maar omdat het aanbod groter is dan 21, zal de meest gewenste differentiatie wel niet haal baar zijn. Het nieuw te bouwen pand zal t.z.t. plaats bieden aan het dub bele aantal. De toekomstige bewonertjes verblij ven momenteel bijna allemaal thuis, waar met de stijgende leeftijd ook de gezinsproblematiek in het algemeen toeneemt. Met het oog daarop is de realisatie van dit dagverblijf zo ur gent, omdat daardoor een goede be geleiding voor de toekomst wordt ge boden. Aanmelding Er z\jn 30 kinderen aangemeld, alhoe wel er slechts voor 21 plaats is. Die aanmelding geschiedde doorgaans via de regionale sociaal paedagogische diensten, waar de meeste gehandicap te kinderen wel geregistreerd staan, Toch zijn nog gevallen denkbaar, die weliswaar aan het oog onttrokken, toch erg problematisch kunnen zijn. Darom wordt die ouders gevraagd, hun kind toch reeds op te geven, ook al willen zij het voorlopig nog niet in een inrichting geplaatst zien. Die aanmelding kan geschieden bij een sociaal paedagogische dienst of rechtstreeks bij het bestuurslid mevr. Y. A. Jansen-Linse, telef. 030-910244. Het bestuur stelt zich op het stand punt dat het kind „recht" heeft op de bestaande voorziening, ook al zal op het moment geen plats aangeboden kunnen worden. Toch is aanmelding bijzonder belangrijk met het oog op de bouwplannen. Over twee jaar zou de nieuwbouw ge realiseerd moeten zijn; ergens in Soest, liefst op een plaats war de no dige rust heerst. Voorzitter Van Ton geren: „Ik hoop op begrip van alle Soesters, óók al zullen er enkele bo men voor opgeofferd moeten worden. Rust is essentieel voor de uitvoering van het program". De verbouwing van de oude Malva hoeve vordert snel en dat is niet in de laatste plaats te danken aan het enorme engagement van allen die er bij betrokken zijn; van de metselaar en de schilder tot de overheid toe. Een voorziening als deze is niet uniek in Nederland; Naaldwijk, Doetinchem en Tilburg kennen dergelijke tehui- Gegarandeerd goed en goedkoop. STEENHOFFSTRAAT 1 - SOEST Telefoon 02155 - 12455 Uniek is wel min of meer de relatie die er zal bestaan tussen „De Blauwe Vogel' en het revalidatiecentrum „de Trappenberg'voorheer. Gooisch Kin derziekenhuis te Huizen Op het me disch en paramedisch terreir» kar, eer, belangrijke uitwisseling van kennis en ervaring plaatsvinden, vooral ook om dat binnen een revalidatiecentrum het accent toch wel op het medisch facet valt, terwijl in Soest begeleiding van kinderen binnen een paedagogisch ka der zal worden nagestreefd. Buitengewoon belangrijk is het feit dat de revalidatie-arts, dokter Oost veen, aan beide instituten verbonden zal zijn, waardoor voor de algehele behandeling van deze lichamelijk zo kwetsbare kinderen een zogenaamd „gesloten circuit" wordt gerealiseerd. Op 1 december opent „De Blauwe Vo gel" haar poort en zullen de eerste kinderen een plaatsje onder haar vleugels krijgen. ook U bent van harte welkom op onze Interlit meubelexpositie. Het gaat niet alleen om projecten, zoals kantoren, directie-kamers, ontvang- ruimten, maar ook om keukens, slaap kamers, woonkamers. Onze binnen- huisarchitekten, de heren Rein Solkamans en Theo de Haard willen U gaarne alles vertellen over Interlit. Over de toepassingen en gebruiks mogelijkheden. Tezelfdertijd kunt U de nieuwste snufjes zien op italiaans woongebeuren. My Home Design Tem, Langestraat 79 te Hilversum, tel.: 02150-49060. Op zaterdag 8 november, om 20.15 uur organiseert de Baarnse Muziekkring het 3e concert in de serie kamercon certen in het gebouw van de N.P.B. te Baarn. Voor deze gelegenheid is uitgenodigd de Chinese violst Hiu Rian Pin. Hij wordt aan de vleugel begeleid door Jan Sprij. Hij zal werken uitvoeren van Jean Manie Leclair, W. A. Mozart, Johan- nes Brahms en Serge Prokofieff. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de boek handels en de V.V.V. te Baarn. Het concert vangt aan om 20.15 uur. Voor 300.125 gulden, exclusief b.t.w. verkoopt de gemeente grond aan de Kampweg te Soesterberg aan de Rijksverdedigingsorganisatie TNO. Het perceel is 8575 vierkante meter groot en heeft in 't bestemmingsplan Egghermonde 1 de bestemming „bij zonder doeleinden". Bij de verkoop zal als voorwaarden gesteld worden dat het terrein bebouwd mag worden ten behoeve van TNO, Zondag 9 november a.s. kunt U wan delen met de afdeling Eemland van het I.V.N. in het Landgoed „De Paltz" te Soestduinen. Vertrokken wordt om 14.00 uur vanaf de ingang Soester Natuurbad; duur der wandeling plm. V/t uur, deelne ming gratis. Er zullen speciale kinder groepen worden gevormd. Een van de nieuwe programma on derdelen van de kursus '75-'76 is het kinderproject op woenssdagmiddag. De bedoeling ervan is dat de kinde ren kreataef bezig zijn op alle moge lijke manieren, volgens een van te voren afgesproken thema. Het eerste thema, dat acht weken duurde, was „circus". Een góede indruk geven wat er al lemaal gebeurde is moeilijk. De kin deren vervaardigen van zelf geverfde lappen 'n circustent en verder maak ten ze kleding, schilderden en teken den zelf affiches, studeerden sket ches in en maakte kooien voor de wilde dieren. Kortom ze maakte sa men een kleurrijk kindercircus, dat een uitvoering gaf voor de ouders. Daarmee werd het eerste deel van het project afgesloten. Nu het tweede thema van start gaat, is het goed te vermelden dat ten alle tij-de kinderen voor deelname opge geven kunnen worden. Inlichtingen bij Artishock, Steenhoffstraat 46, tel. 18456. De directe buurman van bakker A. G. de Mey, de heer Nilsson, heeft zijn beroepsmogelijkheid op de Kroon veilig gesteld door te verschijnen op de Hinderwet zitting, die gehouden werd naar aanleiding van een voorgenomen uitbreiding en wijziging van de bakkerij. De bezwaren waren ook reeds schrif telijk ingediend en kwamen neer op ondervonden en nog bestaande over last. „De werkwijze en werkzaamhe den brengen schade aan onze eigen dommen, aan onze gezondheid en wij verwachten overigens -hinder van ernstige aard te zullen ondervinden, zoals in het verleden ook het geval is geweest", schreef de heer Nilsson. Er wordt,, zoals hij aj jaren consta teert, zeer vroeg in de ochtend begon nen en ook soms nog 's avonds laat doorgewerkt. De meeste overlast be zorgen aan- en afslaande machines, die het gezin van hun nachtrust be roven. Zij zijn ervoor op zolder moeten gaan slapen. Bovendien zouden de mu ren ontzet zijn en er scheuren geko men zijn in de gemeenschappelijke muur. De baklucht is ondraaglijk. Toch zegt de heer Nilsson het verle nen van 'n hinderwetvergunning niet te willen beletten, mits er mar deug delijke voorwarden gesteld worden. Ter zitting beaamde mevrouw Nilsson de klachten, die naar later bleek, ook het persoonlijk contact betroffen. „We .raken oververmoeid en hebben geen rust meer", zei mevrouw Nilsson. „We worden gek van het lawaai". Problemen leverde ook een dakraam dat steeds open stond en waardoor walmen baklucht naar buiten kwa men. In de afgelopen zomer werden er zwermen door aangetrokken, in hoeveelheden dat het noodzakelijk werd voor de familie Nilsson bij ieder raam een vliegemepper te leggen en de ramen gesloten te houden. Problemen waren er óók ten aanzien van het gebruik door bakker De Mey van het privé-terrein van de familie Nilsson. Hij reed volgens mevrouw Nilsson met zijn auto door haar tuin om de overkapping te bereiken, die gedeeltelijk ook bij hen in de tuin stond. Deze week nög was zij met bruut geweld aan de kant geschoven in haar eigen tuin en daar had zij de politie in gemengd. Eén en ander ging dan nog gepaard met scheldpar tijen; „ik heb geen zin een maag zweer of hartinfarct er aan over te houden", besloot mevr. Nilsson haar toelichting. De beslissing is in eerste instantie aan het college. „SMITSHOF" - SOEST - Brinkstraat 22-26 - Baarn jsaaj - isaaj - isaaj - ;söaj - iseaj n w l unn 00TZ eu jjoo azftAV 1 ajopue uoa do jaajs auioijin uaa ui jauip jo arxsaaa «33 jcbuioz tg jooa sfajsiin ftq piaquaaapS uaa nzLi- ssizo Nooaaaax -g 1 pioojsjaiuv Jbbu 3P sSuea o 1 XS30S - 801 XVVHXSHHIH 1 Feest - Feest - Feest - Feest - Feest Een nieuwe tak van sport voor Eem land gaat komende maand van start. Dan opent namelijk Josha Makk, Hon gaar van geboorte maar sinds 1949 in Nederland woonachtig, een scherm school in Baarn. De heer Makk, die meermalen soherm kampioen van Nederland was, stelt zich voor in Baarn te beginnen, maar in de naaste toekomst bij voldoende belangstelling, ook in Soest een les- avond te gaan houden. In Baarn is reeds een demonstratie- avond geweest en de belangstelling was dusdanig dat er twee keer per week lesgegeven gaat worden, op dinsdagavond van 19 tot 22 uur en op zaterdagmiddag van 14 tot 17 uur, te beginnen op dinsdag 4 november a.s. Voor inlichtingen en aanmeldingen: mevrouw J. Jens, K rugerlaan 11, Baarn, te. 02154-7153 of de heer J. Makk, Pieter de Hooghlaari 18 Baarn, tel. 02154-7401 en 4788. Het leslokaal is in de Wilhelmina- school, Dalweg 11, Baarn. De afdeling Soest-Zuid van de Neder landse Christen Vrouwen Bond komt woensdagavond 12 november bijeen in het gebouw „De Rank".De heer C. van de Brink uit Baarn verzorgt deze avond met een praatje en een plaatje rondom Paleis Soestdijk. Aanvang 8 uur. Gasten hartelijk welkom. Nu een prachtige 2-deurs kunststofkast, 100 cm breed 130,-. Prachtige eiken en teak deurplaten 92 x 214 24,95. Prachtig ligbad, in kleur bohama beige en mosgroen. Gehele collectie van 1975 moet uit de showroom, er moet ruimte komen voor nieuwe collectie 1976, dus vlijmscherpe aanbiedingen, zo lang de voorraad strekt. Ook kunnen wij uw keuken plaatsen en geven geheel vrij blijvend offerte bij u thuis. Zeer scherpe prijzen. Laagste prijs van Nederland. Zie ook onze scherpe aanbiedingen aan de zaak. Na 18.00 uur 02155 - 17351 De burgemeester heeft van haar ambtshalve bezoek aan de wijkraad, zij was daar in verband met de installatie van het nieuwe lid mevrouw J. M. van Dijk (PvdA), gebruik gemaakt om enkele puntjes op „I's" te zetten. Dat was in de eerste plaats de kwestie van de overdracht van de Rademakerstraat en het tweede geval betrof een vriendelijk verzoek aan de Wijkraad niet al te formalistisch aan de gang te blijven met het verzoek van brieven naar b. en w. „Misschien kunt u ons eens vaker gewoon iets vragen". Het probleem was ook door de wijkraad reeds onderkend: de agenda wordt bijna steeds „ontsierd" door de uitvoerige briefwisseling die er bestaat tussen het college en de wijkraad Voorzitter Pieren: „Een teveel moet inderdaad worden voorkomen. Als we op 18 november informeel bijeen zijn, zullen we er onze gedachten over laten gaan". In de besprekingen, die dt wijkraad enkele maanden geleden met hoge ambtenaren van Rijkswaterstaat ge had heeft, over ondermeer de over dracht van de Rademakerstraat -door het rijk aan de gemeente, hebben zij zich volgens de burgemeester „niet zo uitgedrukt", althans niet de be doeling gehad te zeggen dat de re constructie van de straat al zou kun nen beginnen, voordat de weg in eigendom aan de gemeente was over gedragen. „Ik heb mijn wenkbrauwen opgetrok ken toen ik (in het verslag van de Wijkraad) las dat dat wel kon", aldus de burgemeester. „Dat is natuurlijk niet zo. Gesteld dat wij er een wufte straat van zouden maken en dat er ongelukken zouden gebeuren. Die ver antwoording nemen zij natuurlijk niet". Voorzitter Pieren betreurde het ten zeerste, dat rijkswaterstaat nu terug krabbelde en mej. H. Lensink (CDA) merkte op: „Ze hebben het zelfs met voorbeelden van elders gestaafd Een groot vraagteken werd daarom gezet bij de werkwijze en de voor lichting van rijkswaterstaat en men vond dat men duidelijk zijn onge noegen moest laten blijken. De burgemeester wees er nog op, dat de correspondentie over de over dracht al sinds 1968 loopt en dat over de vorig jaar door de raad aange nomen motie mondeling contact ge weest was met het ministerie van verkeer en waterstaat. Omdat vermoed wordt dat de ene afdeling van rijkswaterstaat niet weet wat de andere doet, heeft de gemeen te alle correspondentie gecopieerd en naar rijkswaterstaat gezonden. Daar bij is aangedrangen op een spoedig antwoord. De burgemeester merkte op, dat het gemeentebestuur pas sinds 1972 is gaan „jengelen". Vóór die tijd had het geen behoefte aan een snelle overdracht, omdat het alleen maar geld zou kosten. Omdat het omleggen van de rijksweg alleen maar op ver zoek van de gemeente was gebeurd, betaalt het rijk de gemeente niets bij de overdracht. In andere gevallen is dat wel gebruikelijk. De gemeente moest daarentegen een half miljoen gulden betalen voor de aanleg van de parallelweg langs de omleiding. Min of meer verbijsterd door deze mededelingen besloot de wijkraad de verdere ontwikkelingen „met belang stelling af te wachten".

Soester Courant | 1975 | | pagina 11