Maison Termonde HERFST-AANBIEDING 20% korting Bezoek onze nieuwe stereo-showroom MODERNE Stereofonische uitbreiding bij de fa. Audio te Soest AUDIO voor uw Radio Televisie Stereo apparatuur Steeds meer belangstelling in Nederland voor aanbouwmeubel Onze eigen technische dienst repareert elk merk radio televisie en stereo AUDIO Man raakte bekneld tussen papierrollen Maximumsnelheid Amersfoortsestraat nu 80 km per uur Burg. Grothestraat 36 Soest Speciale op al onze artikelen vanaf donderdag 13 november t.e.m. zaterdag 29 novem ber 1975. Nu kopen is veel geld sparen. Vergadering schoolpsychologische dienst Keukenbrandje door politie geblust Bij Audio kiest U uit een groots assortiment radio, televisie en stereo-apparauur. Nieuws uit het Dienstencentrum BONDSSPAARBANK Audio is de grootste speciaalzaak in Uw omgeving. U betaald bij Audio de laagst mogelijke prijzen omdat Audio vindt dat U in Soest niet méér voor Uw stereo of televisietoestel behoeft te betalen dan andere mensen elders, buiten Soest, betalen. U krijgt bij Audio op elk apparaat volle garantie en uitstekende service die U bij Audio bij aankoop niet eerst zelf betaald. Want dat is geen kunst nietwaar Telefoon 15677 Lustrum vogelshow „Onze gevleugelde vrienden" Zesdeklassers op bezoek bij de Soes- terbergse brandweer Welfare tentoonstelling in Molenschot Parachutisten uit de koers Soester Courant van donderdag 13 november 1975 De Marokkaan M. A. R. (45) uit Amersfoort raakte in het bedrijf Mercurius aan de Koningsweg, door eigen onvoorzichtigheid, bekneld tus sen twee zware Tollen papier. Met inwendige kneuzingen werd hij naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. R. bracht met behulp van een wa gentje een 2000 kilo wegende papier- rol naar een machine. Tegen de voor schriften in liep hij voor het wagen tje uit en toen de rol plotseling van het vloerwagentje schoot en in de richting van de machine rolde, kwam R. klem te zitten. De borden „70" kilometer per uur langs de Amersfoortsestraat zijn weg gehaald en er zijn geen nieuwe voor in de plaats gezet. Dat houdt in, dat de maximumsnelheid nu 80 kilometer mag zijn. Dat is de maximum toege stane snelheid op alle wegen, die geen autoweg of autosnelweg zijn. Iedere autobestuurder hoort dat te wetenborden worden er ook niet voor Uitgezonderd enkele merkartikelen en Lievertje kleding. De commissie voor de school psycho logische dienst in het district Baara en Omstreken vergadert as. vrijdag, 14 november in het gemeentehuis van Baarn. De agenda vermeldt ojn. de vaststelling van de eerste begrotings wijziging voor het dienstjaar 1975. De vergadering begint om 14 uur en gelijktijdig begint eveneens in het ge meentehuis de vergadering van de commissie voor het geneeskundig schooltoezicht in het district. Ook hier vermeldt de agenda een begrotings wijziging. In de woning van de fam. v. d. L. aan de Wiardi Beckraanstraat 380 raakte de afzuigkap in de keuken in brand toen de vlam in een fonckiepan sloeg. De brand werd geblust door de poli tie die gebruik maakte van een brand blusser uit de patrouillewagen. De geallarmeerde brandweer hoefde niet meer handelend op te treden. De scha de wordt geschat op enkele honderden guldens. Een half uur later werden nog drie parachutisten gedropt met hetzelfde resultaat; één van hen belandde in de Simon Stevinlaan, waarbij zijn pa rachute in een boom hing. Bij infor matie bij de Paraclub Icarus in Loos- drecht bleek dat niemand van de springers gewond was geraakt en dat men de sterke bovenwind had onder kend. De bank voor deze generatiemet diensten van deze tijd. Verzekeringen Effekten Beleggingen Leningen Koop-Krediet-Plan Hypotheken Betalingsverkeer - Salaris- en pensioeninning Buitenlands geld Kluisloketten Reisverzekeringen Alle soorten spaarvormen voor snelle behandeling. Feilloze verwerking van uw geldzaken. Geen lange wachttijden. Dat is: Bondsspaarbank. VOOR MIDDEN EN DDST NEDERLAND 'de bank voor deze generatie' Kerkstraat 3 Soest Voor alle 65-plussers wordt op vrij dag 14 november een gezellige avond georganiseerd met de opvoering van twee éénacters: „Meneer logeert bij zijn vrouw" en „Amalia-Azalia" door de „Amusanto's" uit Arnhem. Aan vang 20 uur. Vier dagen daarna Is er weer toneel op dinsdagmiddag 18 november in De Hoeksteen: opgevoerd wordt het to neelspel „Niet zo en niet zo". De toe gang is vrij voor alle bejaarden. Aan vang 14.30 uur. Op maandag 24 november worden van ,14.00-17.00 uur in het Diensten centrum handwerken van de oudere dames onder leiding van wellfareleid- sters gemaakt, verkocht. In de zaal van De Hoeksteen, waar bijna driehonderd vogels aj zingend, fluitend of schreeuwend van zich lie ten horen, heeft de heer Th. Corbee, districts-voorzitter van de Nederland se Bond van Vogelliefhebbers de tien de vogelshow van „Onze Gevleugelde Vrienden" officieel geopend. Voorzitter J. W. Waspers viel de eer te beurt, om een zilveren speld uit te reiken aan zes leden die vanaf de op richting in 1965 lid zijn: W. van Dijk, J. v. d. Toom, H. Westerveld, H. Conté, W. van Amerongen en de hui dige penningmeester S. van Soeren, die ook tien jaar bestuurslid is ge weest, waarvan acht jaar als pen ningmeester. Sinds kort is de Duitse meubelfirma Hülsta in samenwerking met vele meu belvakhandelaren, gestart met een grote kampagne in Nederland. Mede hier door hóópt Hülsta op ruime schaal tegemoet te komen aan groeiende belang stelling in Nederland voor aanbouwmeubelen. Steeds meer Nederlanders zoeken' naar een dynamisch en sfeervol interieur dat tevens zeer funktioneel is. Dan komt men vaak terecht bjj het aanbouw- meubel. In deze sektor heeft Hülsta zich ont wikkeld tot één van de grootste fabri kanten in Europa. Op de Hülsta-fa- brieken in Stadtlohn. Heek, Otten- stein en Coesfeld worden een groot aantal zeer geperfektioneerde meubel programma's gerealiseerd. Meubelpro gramma's die voorzien in interieuren voor de woonkamer en de slaapka mer; met daarnaast enkele program ma's die speciaal op de jongeren zijn afgestemd. In Duitsland heeft Hülsta op dit ge bied pionierwerk verricht en dankt daar nu een enorme vakkennis aan. Vooral onze oosterburen zijn snel en thousiast geworden voor het „func tionele wonen". Maar ook buiten Duitsland neemt 't enthousiasme toe. Van de totale omzet, die de 1-500 werk nemers van Hülsta produceren, gaal ongeveer 17,5 naar het buitenland. Nederland neemt daarbij een steeds belangrijker plaats in. Zo bedroeg de omzetstijging voor Nederland in 1974 27 «Vo. In de loop der tijd heeft Hülsta onge looflijk veel variaties ontwikkeld op het thema funktioneel wonen. Zo zijn er bijvoorbeeld enkele aanbouwwan- den waar met enkele simpele hande lingen komplete bedden en tafels te voorschijn kunnen worden getoverd. Met een minimum aan verspilde ruim te is zo een multifunktioneel gebruik van een ruimte mogelijk. Ook laat het Hülsta-systeem de gebruiker alle vrij heid om zijn of haar interieur-ideeën tpt uitvoer te brengen.- Van wand tot wand. van vloer tot plafond. Enkele programma'c voorzien er speciaal in de „verloren" ruimte boven ramen en deuren, efficiënt te benutten. Naar eigen inzicht wordt met behulp van de losse elementen een wand gekom- poneerd. Datzelfde geldt voor het slaapkamer interieur, waar Hülsta zich wat later en met zeer veel succes op heeft ge worpen. Elke slaapkamer is uitgerust met een kwaliteitsbed met in vele ge vallen een verstelbaar gezondheids- lattenrooster. Daarnaast zijn er in de slaapkamers vele extra's verwerkt. De perfekte afwerking van alle meu belen en de grote vindingrijkheid die telkens leidt tot zeer aparte snufjes, zijn trouwens kenmerkend voor de Hülsta meubelen, die door de grote zorg die er aan besteed is, niet direct tot de goedkoopste op dit gebied ge rekend kunnen worden. De programma's die in Nederland verreweg de meeste aandacht van de konsument krijgen zijn King Style en Top Style. De King Style eiken naturel slaapka mer belichaamt voor vele Nederlan ders een werkelijk koninklijke slaap kamer. Ook hier ontelbare variatie mogelijkheden die bijvoorbeeld een bedombouw naar eigen keuze garan deren. Het Top Style universa de'lu xe-programma bestaat uit kleine eler menten. Zij vormen voor vele krea- tieve interieurontwerpers de ideale bouwstenen om alle woonwensen te realiseren. In deze aanbouwwand zijn ook grotere elementen opgenomen met uitklapbare bedden en tafels. De radio en televisie speciaalzaak fa. Audio aan de Kerkstraat te Soest, heeft door een ingenieuze en fraaie wijziging van haar interieur nog meer de nadruk gelegd op specialisatie op het gebied van radio, televisie en ste reo-apparatuur. Door verplaatsing van kantoor en magazijnen naar bovenverdieping kwam ruimte beschikbaar voor een zeer aantrekkelijke showroom voor presentatie en demonstratie van ste- reo-apparatuur. Mede hierdoor zijn thans de afde lingen televisie en stereo volledig ge scheiden waardoor televisietoestellen en stereoapparatuur nog overzichte lijker konden worden opgesteld en ge ïnteresseerden nog beter en 'rustiger dan voorheen hun keus kunnen ma ken. Ook de technische dienst heeft een nieuwe en grotere werkplaats betrok- Het nieuwe interieur van Audio aan de kerkstraat Foto: Herman van Dam ken, waarmee duidelijk is dat bij Au dio ook veel zorg aan service-ver- lening wordt besteed. Al met al is deze door ?'n specialisa tie toch al unieke radio-televisiezaak voor Soest en omgeving, wederom be langrijk uitgebreid en verfraaid en dat is uiteraard onze felicitatie waard. ningswagen en de poederwagen be kijken evenals de kleding van de brandweerman, die bestaat uit een leren jas, een overall, een waterdichte broek, een stevige helm en rubber laarzen. Interessant was de demon stratie door hoofdbrandwacht Verde- gaal van het persluchtmasker. Hoofdbrandwacht Vos toonde de kracht van een snijbeitel op een auto portier, die geen vuur kan veroor zaken zoals een snijbrander. Jaren geleden ging bij brand de si rene op het politiebureau, maar nu heeft iedere brandweerman een zoge- naaamd „piepertje", een draadloos alarmeringssysteem. Nadat de heer Luyf nog even gewe zen had op de spullen van de jeugd brandweer en de plaats had gewezen waar de Rode Kruiswagen over een Steenhoffstraat 56, tel. 12691 Soesterbergsestraat 32, tel. 18016 Smitsweg 18 hoek Nieuweweg, tel. 19525 Koninginnelaan 18, tel. 16600 De zesdeklassers van de vier basis scholen in Soesterberg hebben woens dagmorgen in twee groepen een be zoek gebracht aan het brandweerhuis van de vrijwillige brandweer"Soester berg. De heer J. A. Luyf, commandant vrij willige brandweer vertelde de jeugd in het twee jaar oude brandweerhuis over de brandweer, die net als de po litie altijd paraat moet zijn voor hulpverlening. De basisschoolleerlingen mochten de drie brandweerwagens, de hulpverle- tijdje komt te staan, bekeek de leer gierige jeugd met de brandweerman nen Blokzijl, Verdegaal en Vos heel nauwkeurig de interessante Inhoud van de brandweerwagens. De tentoonstelling van door bewo ners gemaakte artikelen, zoals wij die vorige week aankondigden, zal ge opend zijm as. vrijdagavond van 19.30 uur tot 22 uur en zaterdag van 10 tot 16 uur. Aansluitend vindt de ver loting plaats van de loten, die reeds in de verkoop zijn. De tentoongestelde artikelen zijn te koop. Ze werden in het afgelopen jaar,- vervaardigd tijdens de Zormebloem- Wefare-uurtjes. De opbrengst komt het zelfde werk weer ten goede; er wordt nieuw materiaal van aange schaft. Een tiental parachutisten van de Pa raclub Icarus zijn zaterdagmiddag bij het springen boven de Leusderhei enkele kilometers uit de koers ge raakt. Eerst werd gesprongen door een groep van zeven ervaren springers, omstreeks kwart over vier, op 2000 voet hoogte rechts boven de tank- banen. Kennelijk had men de sterke bovenwind onderkend, want alle pa rachutisten raakten op drift en zweef den over het vliegdorp heen in de richting van de Zeister bossen en Sterrenberg. De laatste man en oudste van de groep belandde met een zogenaamde experimentele parachute, vierkant van model, op de akker die parallel ligt aan het voetbalveld aan de Kamp weg. Hoewel de parachutist stevig op de grond terecht kwam kon van een zeer geslaagde landing gesproken worden; volgens zijn zeggen was het op 2000 voet hoogte windkracht 9. r. 5*^

Soester Courant | 1975 | | pagina 11