„Voorkom dat Soest een regionaal verkeersplein wordt" y) r- Agenda Soester Gemeenschap Net als bij de auto: periodieke controle van het lichaam Bestelbon De nieuwe Oranjekalender is verschenen „de Spiekersjop" Expert Top 49 est arrivé H0MEE Werkgroep Leefmilieu Soest TOP 10 RADIO VEER N.S.G.-gezondheidstest voldoet aan grote behoefte Huisartsen werken samen in Stichting Herken de voortekenen van een hartinfarct en reageer onmiddellijk Eerste hulp Symptomen Beaujolais Primeur 1975 Slijterij Wijnhandel i A.s. zaterdag Prinsenbal in Restaurant Natuurbad BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Voor bij-de-tijdse mode Maatschappelijk Werk Rijverbod Soester Courant van donderdag 13 november 1975 In de bedrage van de Werkgroep Leefmilieu Soest aan niet ambtelijke visies op het consept-ontwikkelingsplan van onze gemeente wordt voorwat de ver- keersparagraaf gesteld „dat het verkeersmodel gericht dient te zijn op het tegengaan van niet oorsprongs- en bestemmingsverkeer om zo te voorkomen, dat Soest een soort regionaal verkeersplein wordt". De werkgroep, waarin de heren Roos, Zweers en v. d. Werf samenwerken; zegt dat met de relalisatie van het Dalwegplan (de doortrekking van de Dalweg naar het Smitsveen), de eerste fase van de verkeersmodellen, de we- genstruktuur van Soest voor de eerste decennia voltooid zal zijn en „wij ge lukkig van de volgende strutuurfasen verschoond blijven". Het betekend voor de heren: geen opoffering van het restant van de Eng, Kortend, Langeneindse Maten en Lazarusberg; geen vierbaans-Koningsweg; geen weg om de Noord; geen weg om Soest-Zuid; geen blokkering van de Vondellaan; doorgaand verkeer afleiden; binnen de bebouwde kom verstandig gebruik maken van bestaand wegennet voor oorsprong- en bestemmingsver keer èn geen verkeer aantrekken met tegemoetkomendheid aan verkeersdruk van buitenaf. In het algemeen ls de werkgroep van mening dat er een beleid gevoerd dient te worden dat leidt tot beper king van de druk van het autoverkeer en dan ten gunste van openbaar ver voer en rijwielen. Zij vinden het daar om onverstandig de Koningsweg vier baans te maken en met behulp van de Centrumweg, die ook afgewezen wordt, van de Koningsweg een aan trekkelijke verkeersbaan te maken. Zij wijzen er daarbij op hoe opvallend stil de Koningsweg is gebleven, on danks de er aan grenzende woonwij ken. Uitgaand van de twee knelpunten, die in het conceptplan genoemd worden (het verkeer door Soestdijk en 't Hart en de verbinding Ossendamweg/Von- dellaan) vraagt de werkgroep zich op de eerste plaats af wat er eigenlijk onder „knelpunten" verstaan moet worden, maar ook hoe men dat kan bepalen zonder te kunnen beschikken over vergelijkingsmateriaal tussen de capaciteit van de weg en het ver keer erover. De benodigde verkeers belastingsdiagrammen zijn blanco; nog niet gereed. „Mogelijk" zo zeggen zij, „is de Dal- weg al een gedeeltelijke oplossing voor Soestdijk/'t Hart. En wat het traject Ossendamweg/Von- dellaan betreft menen zij de doortrek .king geen gevolg was van een nood- •zakelijke noodoplossing, maar als een logische", geheel conform- het nog altijd geldende oude bestemmings plan. Als er dan al -sprake zou zijn van 'n tijdelijke oplossing, dan houdt dat naar hun mening verband met het plan Engweg en/of Centrumweg. „Trouwens al sluit men de Vondel laan af van de Birkstraat, dan blijft de Ossendamweg een logische functie behouden als verbiding met de Soes- terbergsestraat richting Soestduinen en omgekeerd", aldus de drie heren. Zij menen te moeten constateren dat Vondellaan'Ossendamweg niet alleen een logische oplossing vormen, maar als er van knelpuntensprake is, dat dan zeker niet geldt - voor de route Nieuweweg/Laanstraait/Beukenlaan/ Beckeringhstraat, waar deze beide ook deel van uitmaken. De werkgroep is van mening dat de doorstroming van het verkeer hoofd zakelijk belemmerd wordt door par kerende auto's en dat daar iets aan te doen is, zeker als de keus gedaan moet worden tussen het opofferen van een stuk Eng, met Parklaan, Kolonie- weg, Klein Engedaal en Kortend en het vergroten van de verkeerscapaci teit over de eerder genoemde route. Een zelfde standpunt neemt de werk groep in als het gaat over opoffering van de Lazarusberg en bij alles geldt het vraagteken dat gesteld moet wor den bij de verkeersprognoses die niet gereed zijn. Het af- of toenemen zal in Soest min der afhankelijk zijn van het woning bouwprogramma, (dat de werkkroep volgens eigen visie heel sterk beperkt), maar van factoren als het beleid en de sociaal-economische ontwikkeling. En de sociaal-economische factoren zijn deels autonoom en niet beïnvloed baar. Het streven van de plaatselijke over heid dient er op gericht te zijn het verkeer af te wikkelen met gebruik making van het bestaande wegennet, en het doorgaand verkeer te bewegen een andere weg te kiezen dan door Soest heen. Die andere wegen zijn er Tegemoetkoming aan verkeersdruk heeft de neiging verkeer aan te trek ken en dat moet voorkomen worden. Degenen die hun weg door Soest kie zen moeten rekening houden met enig oponthoud, zeker wanneer dat kiezen gebeurt op het spitsuur. De werkgroep vraagt wel aan het ge meentebestuur een duidelijke uit spraak waardoor de schijn voorkomen wordt dat Soest zich zonder meer ver enigt met plannen die Rijk en Provin cie nog uitdenken. Met name wordt die uitspraak op prijsgesteld voor wat de voortzetting van de Bilseweg betreft tot een ver binding met de rijksweg Amsterdam-' Hoevelaken en wat betreft de voort zetting van De Zoom parallel aan de spoorlijn naar Den Dolder. Die wegen moeten definitief verdwijnen uit de provinciale streek- en wegenplannen. Hier de eerste 10 singles 1. Dansez Maintenant - Dave 2. Morningsky - George Baker Selection 3. That's the way - K. C. and the sunshine band 4. Als de dag van toen - Reinhard Mey 5. Can't give you anything - Stylistics 6. Everything's the same - Billy Swan 7. Same - David Bowie 8. Sjakie van de hoek - Conny v. d. Bos 9. Thanks for the love - Earth and Fire 10. L'L'Lucy - Mud De complete Expert Top 40 s in voorraad bij Winkelcentrum v. Weedestraat 46 Telefoon 13467 Er is een groeiende belangstelling voor periodieke gezondheidscontrole. Dat is een verheugd teken. Bjj vele grote bedrijven is de periodieke keuring reeds een gewone zaak. Maar in werkelijkheid vormt het aantal volwassenen, dat op gezondheid wordt gecontroleerd, slechts een gering percentage van de bevolking. In de wachtkamers van de huisartsen zitten dagelijks tienduizenden mensen. Op een enkele uitzondering na zijn zij gekomen, omdat zij klachten hebben. Want wjj hebben immers met de paplepel ingekregen; als je pijn hebt of je niet lekker voelt, dan ga je naar de dokter en die maakt je weer beter. De medische wereld is vooral gericht op genezing. De zorg voor het genezen van de zieke mens houdt ons zo bezig, dat aan het voorkómen van ziekten - de preventieve gezondheidszorg - te weinig wordt gedaan.. Maar langza merhand komt er een kentering: wij kennen reeds de bedrijfskeuringen. Wij kennen ook de bevolkingsonder zoeken naar tuberculose, ziekten van hart- en bloedvaten en andere deel onderzoeken, gericht op bepaalde or ganen. Een duidelijke beperking dus. Vaak eenmalig en vaak alleen voor bepaalde groeperingen. Maar het is een begin. Er komt stellig eens een tijd, dat iederéén periodiek een all round gezondheidsonderzoek zal krij gen. Voorlopig echter moet men zelf het initiatief nemen. „Grote beurt" Met Uw auto gebeurt het wèl: na een bepaalde periode volgt er een algehele controle - men heeft daarna het pret tige gevoel in een auto te rijden, die geheel is nagekeken. Ook al beseft men, dat niet alle risico's zijn opge heven, dat de kans op een lekke band of andere pech blijft, bestaan. Maar die kans op narigheid is belangrijk verkleind. Het menselijk lichaam ls oneindig veel gecompliceerder dan de auto. Reden te meer om van tijd tot tijd een „grote beurt" te ondergaan. Het probleem is echter, dat het me chanisme zó ingewikkeld is, dat er een zeer diepgaand onderzoek nodig is. De huisarts kan veel onderzoeken, maar er zijn ook cardiologische en röntgenologische onderzoeken nodig, die hij niet kan uitvoeren. En voor een biologisch-chemisch en bacterio logisch onderzoek is hij evenmin in gericht. Hij moet dus een laborato rium en specialisten inschakelen. Dat kan wel maar dat maakt zo'n keuring duur. zo niet onbetaalbaar. Er is gelukkig een oplossing voor deze problemen gevonden. Een aantal huis artsen heeft in samenwerking met specialisten een uitgebreid onderzoek ontworpen, dat door de systematiek niet alleen aan hoge eisen voldoet, maar ook wat kosten betreft binnen bepaalde perken wordt gehouden. Deze artsen werken samen in de N.S.G., de Nederlandse Stichting voor Gezondheidsbewaking. Iedereen, die dat wil, kan bij de N.S.G. een gezond heidstest aanvragen, die door een van de 45 bij de Stichting aangesloten art sen wordt uitgevoerd in samenwer king met het onderzoekcentrum, dat de N.S.G. in Utrecht ten dienste staat. Grondig onderzoek De N.S.G.-keuringsarts heeft alieen een controlerende functie. Hij is geen behandelend arts - als er afwijkingen zijn meldt hij dat aan de huisarts van de betrokkene. Zo'n N.S.G.-test begint in het onder-r zoekcentrum te Utrecht. Hier worden o.m. een elektro-cardiogram en twee röntgenfoto's van de borstkas ge maakt (hart en longen), er volgt een longfunctieonderzoek en er worden uitgebreide proeven gedaan met bloed en urine. Bij de dames wordt een uit- strijkje gemaakt. Het resultaat van het elektro-cardiogram (beoordeeld door een hartspecialist), de röntgen foto's (beoordeeld door een longarts) en het grote pakkat uitslagen van het laboratoriumonderzoek worden aan de keuringsarts doorgegeven. Deze ge gevens, gevoegd bij een door de be trokkene ingevulde vragenlijst om trent gezondheid en levensgewoonten (roken, alcohol, dieet, sport) stellen hem in staat een oordeel te vormen. De keuringsarts betrekt in het onder zoek het gehele lichaam. Alle infor matie, die uit de onderzoeken naar voren komt, staat ter beschikking van de betrokkene, i.c. diens huisarts. Genezen in beginstadium Voorkomen is beter dan genezen. Op het ogenblik zijn kanker en hart- en vaatziekten de sluipmoordenaars van onze gezondheid. Wat kanker betreft: er bestaat (nog) geen geneesmiddel. Maar als kanker in een vroegtijdig stadium wordt ontdekt kan deze ge vreesde ziekte in de meeste gevallen een halt worden toegeroepen! Een periodieke keuring heeft menigeen reeds het leven gered. Vergeet niet, dat kanker op het moment voor 24 procent van alle sterfgevallen verant woordelijk is. Ca, 34 procent van alle sterfgevallen komt voor rekening van hart- en vaatziekten. Alweer een ziekteverschijnsel, dat zich aankondigt lang vóór de patiënt klachten ver toont. Het systeem, dat voor de N.S.G.-ge zondheidstest is ontworpen, maakt het op zichzelf zeer kostbare pakket on derzoeken mogelijk voor een bedrag van ƒ218,-. Als men de diverse on derzoeken (bloedonderzoek, elektro cardiogram, borstfoto's, advies hart specialist en longarts enz.) op eigen initiatief laat verrichten kost dat hon derden guldens méér! Aanmeldingsformulieren voor een N.S.G.-gezondheidstest zijn te verkrij gen bij de Nederlandse Stichting voor Gezondheidsbewaking N.S.G., Ant woordnummer 28, Vlaardin^^- Veel voorkomende pijngebie- den voor een infarct: middenvoor borst beide armen 1. Hevig samentrek kende pijn midden voor in de borst. 2. Pijn houdt langer dan 5 minuten aan, ook als men rustig zit of ligt. 3. Transpireren en onrust, misselijk heid en braken kunnen voorkomen. 4. Pijn kan uitstralen naar hals, rug of armen. N.B. Korte, scherpe steken op één plaats op de borst wijzen vrijwel nooit op een hartinfract. 1.Bel onmiddelijk de arts, de GG GD of het ziekenhuis. 2. Patiënt rustig laten liggen in afwach ting van medische hulp. Kortademige pa tiënten kunnen het best wachten in zithouding. 3. Vermijdt emotie of inspanning. 4. Belangrijk is een zo spoedig moge lijke opname in een ziekenhuis met een hartbewakings- af deling. Tot en met 23 november: „JONG TA LENT AAN OUDE MUREN": Clara Kleekamo met etsen, Carel de Jong met kleine schilderijen, Astrid Rein- ders (voor het eerst op een expositie te zien) met schilderijen en Pim Oli- vier met etsen, in Galerij De Drie Ringen, Kerkstraat 11b (achter de Oude Kerk). Gewijzigde openingstij den: dagelijks van 1 tot 5 uur; maan dag én dinsdag gesloten. Tot en met 27 november: EXPOSITIE in het Araishockgebouw met „Teke ningen van Joop Huisman", Steen- hoffstraat 46; dagelijs van 2 tot 5 uur. 13 november Amnesty-INFORMATIE- AVOND Ned. Chr. Vrouwenbond De Bilt, sprekers mevr. A. Nipshagen en W. Bijlenga. 13 november: Cor van Elven - kunst historicus en medewerker van o.a. Het Stedelijk Museum te Amsterdam komt voor het Nut/Soest spreken over: „Inleiding lot, Kennismaking met, Waardereing van Mod. Kunst". In de Openbare Bibliotheek, Albert Cuyplaan; aanvang 20.15 uur. 14 nov.: Traditionele DIA-AVOND van het NIVON van leden vóór leden, ten huize van de heer en mevr. v. d. Maarel, Wieksloterweg W.Z. 15. Aan melding voor alle aktiviteiten monde ling of schriftelijk bij het secretariaat: Waldeck Pyrmontlaan 10 of telefo nisch op de nummers 15293 en 14270. 15 november: FEESTMIDDAG t.g.v. heft negende lustrum A.G.A.V.S. voor alle Soesterbergse kinderen tot en met 12 jaar, met Doppie de clown.; in het Dorpshuis, Soesterberg;- aanvang 14.30 uur. 14 november: Toneelvereniging „DE AMUSANTOS" uit Arnhem voert twee éénacters op in het Diensten centrum; „Meneer logeert bij z'n vrouw" en „Amalia, Azalea"; aanvang 20 uur. Dorpsplein, Soesterberg. Wat is eigenlijk Beaujolais Primeur? In het gebied van de Beaujolais en Macconnais Is het de wijnstok Gamay, die in tegenstelling tot de wijnstok Pinot in de Cöte d'Or, veel lichtere wijnen produceert, die sneller gedron ken moeten worden. De Beaujolais Primeur is zoals zijn naam het zegt „Premier". Een Beaujolais van het jaar, die na de speciale vinificatie en organolep- tische keuring door het JNAO (Instl- tut National de Appelations d'Origl- nes) en vergaande analyses het recht verkrijgt gedistribueerd te worden in Frankrijk en in het buitenland vanal 15 november om 0,01 uur. De oogst in de Beaujolais vindt meest al plaats rond eind september en deze Vin de Primeur is reeds na ongeveer één maand drinkbaar en heeft een prettige neus en frisse afdronk. De consumptie van de Beaujolais Pri meur wordt niet langer aanbevolen dan tot april, omdat hij anders zijn typische karakter verliest. Van de Beaujolais Villages Primeur wordt verwacht, dat hij sterker is en zich duidelijk van de grote hoeveel heid Beaujolais Primeur onderscheidt. Onvoorziene omstandigheden voorbe houden, zal de Beaujolais Villages Pri meur 1975 op zaterdag 15 november a.s. om 14.00 uur in huis zijn bij o.a. Slijterij-Wijnhandel Van der Linden. U kunt dan dat weekend tot een zeer aangename maken door kennis te ma ken met deze bijzondere wijn. SOESTERBERGSESTRAAT 49 BURG. GROTHESTRAAT 6 SOEST Per fles 6,50 Bij 6 flessen 6,25 per fles Bij 12 flessen ƒ5,95 per fles 14 en 15 november: „Zonnebloem - TENTOONSTELLONG - VERKOOP in „Molenschot" van door de bewo ners vervaardigde exclusieve hard werken. Alb. Cuyplaan 101. Openings tijden; vrijdag van 19.30 tot 22.00 uur en zaterdag van 10 tot 16 uur. „Zon nebioem" - welfare: iedere maandag middag van 2 tot 4 uur in Mariën- burg te Soestdijk, iedere donderdag morgen van 9.30 tot 11.30 uur in Hons bergen, Wiardi Beckmanstraat en ie dere donderdagmiddag van 14 tot 16 uur in Molenschot, Alb. Cuyplaan 101. Oók toegankelijk voor hiervoor in aanmerking komende dames, woon achtig in de omgeving van deze hui zen. 17 november: KONTAKT- en INFOR MATIEAVOND Independant Order of Old Fellows, in café-restaurant Dart huizen, Prins Hendriklaan 1; aanvang 20.15 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. 17 november: KONTAKT EN INFOR MATIEAVOND Independent Order off Odd Fellows, in café-restaurant Dart huizen, Prins Hendriklaan 1; aan vang 20.15 uur. 17 november: Begin RUSLAND-AK- TIE van Amnesty International; brie ven- en handtekeningenaktie. 18 november: BIJEENKOMST van de Amnesty-Schrijfgroep in het Amnes- ty-Centrum, Middel wijkstraat 72. Ge zamenlijk schrijven voor gevangenen. Belangstellenden zijn hartelijk wel kom tussen 20 en 22.30 uur. 18 november: TONEELSPEL „Niet zo en niet zo" in De Hoeksteen, Buys Ballotlaan, Soesterberg; aanvang 14.30 uur. 19 november: KOFFIEMORGEN Kat holiek Vrouwengilde in Hotel van de Brink, waar zx. Keesmaat van de Kruisvereniging, over het werk van deze vereniging zal vertellen; aanvang 9.30 uur. 20 november: Openbare RAADSVER GADERING in de Brandweerkazerne.. Lange Brinkweg; aanvang 19.30 uur. 20 november: HERDENKING van de Dag van de Rechten van het Kind; uitgaande van Amnesty International. 21 november: Verhandeling over en demonstratie met „DROOGBLOE MEN", uitgaande van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, door de heer Richard uit Rotterdam; in gebouw Plantsoenendienst aan de Molenstraat; aanvang 20 uur. 21 november: Jaarlijkse LEDENVER GADERING „Artishock" in het Artis- hookgebouw, Steenhoffstraat 46, aan vang 20.30 uur. 21 november: JAARVERGADERING Postduivenvereniging De Vriendschap. Agenda o.a. Kas en Jaarverslag. Be stuursverkiezing. Kandidaten voor een bestuursfunctie kunnen zich tot 20 november melden bij het secretariaat, M. Uhl, Beatrixiaan 33; op uw aller komst wordt gerekend. 22 november: EXCURSIE naar Het Stedelijk Museum in Amsterdam met een exclusieve rondleiding door Cor van Elven (zie lezing van 13 novem ber). Inlichtingen bij het secretariaat Plasweg 69, tel. 12919. 22 nov.: WANDELTOCHT „Olympia", eerste uit de winterserie-tochten af standen 6 en 12 km. Startplaats geb. „De Rank", Soesterbergsestr. 18 van 10.30 tot 14 uur. Inlichtingen bij W. A. Suman, van Goyenlaan 242, tel. 13269, D. Brood, Birkstraat 50, tel. 19979 en L. Vogel, Buntweg 18, tel. 14138. 24 november: Openbare VERGADE RING Onderwijscommissie in de de pendance van het gemeentehuis; aan vang 14 uur. 24 november: Openbare VERGADE RING Commissie Openbare Werken in de dependance van het gemeente huis; aanvang 16 uur. 24 november. Afscheid van de heer J. H. Esmeijer, voorzitter A.G.A.V.S. in het Dorpshuis, Dorpsplein, Soester berg; aanvang 20 uur. 24 november: VERKOOP eigen hand werken en tentoonstelling van „wat ouderen presteren na hun 65ste" in Dienstencentrum, Dorpsplein, Soester berg; van 2 tot 5 uur. 25 november: BALLETUITVOERING balletvereniging „Laetitia" Soester berg, in de Sterrenberg, Amersfoort seweg, Huis ter Heide; aanvang 19.30 uur. Naam Adres I Woonplaats Een uitgave in kleuren van Pro Juventute. De op brengst komt ten bate van het kind dat extra zorg nodig heeft. wenst toezending van o.-.-. (aantal) OranJekaTen- ders1976 met Nederlands calendarium en/of b. (aantal) OranJekaTen- ders 1976 met viertalig calen darium: Engels* Frans, Duits en Spaans. Beide soorten d f. 5,75 (verzendkosten f.1,60 extra). Postgiro 517400 Kalenderactïe Pro Juventute Postbus 7101 - Amsterdam Telefoon (020)790949 DE NARRE KNOLLEN Traditiegetrouw behoort op de „elfde van de elfde" het Prinsenbal gehou den te worden van alle carnavalsver enigingen. De Soester carnavalsver eniging, „De Narre Knollen" onttrekt zich uiteraard niet aan traditie al zal het feest enkele dagen later, namelijk overmorgen, zaterdag 15 november gevierd worden. Het Prinsenbal is alleen voor de leden van de vereniging bestemd, die dan ook gratis toegang hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart. Vanaf 20 uur zijn zij welkom. De Prins zal op deze avond zijn Raad van Elf in nieuwe samenstelling pre senteren. De muziek wordt verzorgd door de „Sky-liners" uit Amsterdam. De Prins met zijn adjudanten en zijn elf raadgevers treden dezelfde avond ook op in Honsbergen, dat het 1-jarig bestaan van het dienstencentrum viert. De muzikale begeleiding wordt daar verzorgd door de boerenkapel van P.V.O. 25 november: UITVOERING Soester Orkest vereniging in de Julianakerk, Julianalaan; op het programma wer ken van Mozart, Vogel, Beethoven en Legrenzi. Solisten: Hanneke Beek- Looyen, hobo en Frances Wiibrer* nineik-Eschauzaer, fagot; het geheel staat onder leiding van gastdirigent Herbert Slegers; aanvang 20.15 uur. 26 november: INFORMATIEAVOND te Nieuw Loosdrecht te verzorgen door de Soester Amnesty-groep. 27 november: Maandelijkse BIJEEN KOMST van de gespreksgroep van 't Humanistisch Verbond. Inlichtingen bij de heer J. de Leede, tel. 1 28 43. 27 november: Openbare VERGADE RING Financiële Commissie in de de pendance van het gemeentehuis; aan vang 19.30 uur. 28 november: Feestelijke OPENING „Sintekraam", in het Artishockge- bouw, Steenhoffstraat 46. 29 november: CONCERT in de Oude Kerk door Jean Tolder en Jan Jansen, clavecimbel; op het programma, wer ken voor twee clavecimbels; aanvang 20.15 uur. 4 december KONTAKTAVOND „Vo gelvrienden" in café D'Oude Enghe, Middelwijkstraat 2, ingang koffiehuis; aanvang 20 uur, 7 december: KAM/ERKONGERT in de tentoonstellingszaal van het Artishock gebouw, met Nora Raphael - Tours, alt-mezzo en Anja Gosman, piano; Steenhoffstraat 46; aanvang 15 uur. 13 en 14 december: Jaarlijkse TEN TOONSTELLING Postduivenvereni ging „De Vriendschap". Inbrengen vrijdagavond vanaf 20 uur. Uw aan melding van deelname uiterlijk inle veren op de jaarvergadering van 21 november. In gebouw „De Vriend schap", Nachtegaalweg. ZONNEGLOREN, telefoon 19144. dagelijks 13.15-14.00 uur en 19.00-19.45 uur. dagelijks 13.15-1*4 30 uur en 19.00-20.30 uur. dagelijks 13.15-14.00 uur en 19.00-20.15 uur. 13.15-1445 uur en 19.00-20.30 uur. Kraamafdeling: als boven. Ie klasse echter 's morgens van 10.00- 11.00 uur. Kinderafdeling: 14.30-15.15 uur. 18.30-19.00 uur, alleen voor ouders. ZIEKENHUIS BAARN telefoon (02154) 7141 - 5831. dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.15 u. Kraamafdeline: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.15 u. Kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.00 en 17.30-19.00 u. ST. ELISABETH, AMERSFOORT telefoon (033) 22444. 3e klasse: dagelijks 14.00-14.30 en 19.00-19.45 u. Klasse afd.: dagelijks 11.00-11.30, 14.00-14.30 en 19.00-20.00 uur. Kraamafdeling: dagelijks 14.00-14.30 en 19.15-20.15 u. Kinderafdeling: dagelijks 14.15-14.30 en 18.30-19.00 u. DE LICHTENBERG, AMERSFOORT telefoon (033) 18341. dagelijl^ 13.45-14.15 en .18.30-19.15 u. 2e klasse dagelijks 13.45-14.30 en 18.30-19.30 u. Ie klasse: 11.15-12.00 uur, 13.45-14.30 uur en 18.30-19.30 uur. Kraamafdeling: dagelijks resp. als 3e klasse en klasse afd. Psychiatrie: dagelijks 18.45-19.15 uur en dinsdag, woensdag, donderdag, zaterdag en zondag 13.45-14.15 uur. Hartbewaking: dagelijks 11.30-12.00 uur en 19.00- 19.30 uur. STEENHOFFSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155 - 10880 (Waar Japie lekker blijft hangen) Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Soest. Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp. straat 51, Soest, telefoon 19004. Spreekuur: maandag t.e.m. vrijdag 9-10 uur. Afdeling algemeen maatschappelijk werk Spreekuur: maandag t.e.m. vrijdag 9-10 uur; donderdagav. 19-19.30 uur. Spreekuur te Soesterberg in het Dorpshuis aan het Dorpsplein: iedere donderdagmorgen 9-10 uur afd. ge zinsverzorging en bejaardenhulp. 10.30-11.30 uur afdeling algemeen maatschappelijk werk. Maatschappelijk werk Protestants Sociaal Centrum. Maatschappelijk werk. gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Tel. 033-10441. Adressen te Soest Afdeling maatschappelijk werk: Kantoor Braamweg 34, tel. 02155- 18140. Spreekuur van mevr. E. Kam per: dinsdag t.e.m. vrijdag van 9-10 uur en volgens afspraak. Afd. hulp aan bejaarden en chron. zieken: Kantoor: Braamweg 34, tel. 02155 - 18140. Spreekuur Mej. J. Poortman: iedere donderdagmiddag van 14.00- 14.30 uur. Gemeentelijke Sociale Dienst, afdeling maatschappelijk werk. Kantoor: Steenhoffstraat 5, telefoon 16744, toestel 322. Spreekuur maat schappelijk werker P. E. van Riessen, maandag t.e.m. vrijdag 8.30-9.30 uur. Moeders voor moeders. Mevrouw G. van Benthem-Aartsen, Spoorstraat 9, Baarn, tel. 02154-5802. OPEN BEJAARDENWERK. Uitgaande van de Stichting Federa tieve Raad van het Bejaardenwerk Soest. „Anna Paulownahuis". Burg. Grothe- straat 5l, Soest, telefoon 19289. Spreekuur maandag t.e.m. vrijdag 9-10 uur. Projektleider: A. F. van de Genugten, tel. 10607 (Honsbergen). „De Drie Eiken", Dienstencentrum, Dorpsplein, Soesterberg, tel. 03463- 1402. Spreekuur maandag t.e.m. vrij dag 10-12 uur. Leidster mej. A. H. Frankena. „Honsbergen" dienstencentrum Wiar di Beckmanstraat 475, Soest, telefoon 10607. Spreekuur maandag t.e.m. vrij dag 9-10.30 uur. Leider D. J. Lazon- der. Warme maaltydenvoorzicning, Infor maties bij de navolgende contact adressen: Centrale administratie: Mevr. M. O. Mulders- de Klerk, Kerkpad Nz. 54, tel. 13662. „Honsbergen": D. J. Lazonder, leider dienstencentrum, Wiardi Beckman straat 475, telefoon 10607. Soestdijk: Mevr. G. Mick-Luypen, Nassaulaan 4. tel. 15592. Soest-midden: mevr. M. A. Jansen- Moesenbroeck, Kerkpad N.Z. 57, tel. 15588. Soest-zuid: mevr. S. Steendijk-Geer- lings. Bartolottilaan 16, tel. 16389. Soesterveen: A. van Scherpenzeel, Veenbesstraat 430, telefoon 14782. Soesterberg: Mevr. N. van Dijk- de Waal, Moerbessenberg 7, tel. (03463)- 2322. b.g.g. (03463)—1710. Bejaardenwacht Soest Bereikbaar via de telefoonnummers 15127 - 12947 - 13202 - 14782. Ook voor informatie betreffende pe- dicuredienst, koffie-ochtenden, zang koor, zwemuur, gymnastiekcursussen, sociëteiten, kaartmiddagen. kegelen. Telefonische hulpdienst 't Gooi 02150-45555. 24 uur per dag. Hulpcentrale Soest Telefoon 19999 's morgens tussen 9 en 12 uur. Hulpdienst Soesterberg Telefoon 1789 - 1768 - 1777 - 1636 - 1280 op werkdagen van 8 tot 10 uur. Stichting rechtswinkel. Amersfoort, Bergstraat 25, Amersfoort. Geopend: maandagav. 19-21 uur; don derdag 15-21 uur. Meezorgende gesprekshulp F. J. Wertwijn, cur.-psycholoog. Spreekuur volgens afspraak. Walra ven van Hallhof 26. tel. 02155-10923. Vertrouwenspersoon Stichting Organisatie Gescheiden Mensen Soest Spreekuur volgens afspraak. Walra ven van Hallhof 26. tel. 02155-10923. Nieuweweg-hoek Smitsw.eg, van 20-21 Een rijverbod kregen opgelegd de 30- jarige oberkelner M. A. T. en de 38- jarige cafetariahouder E. van B. T. werd aangehouden op de Stadhou derslaan; Van B. op de Kerkstraat. De blaasproeven wezen voor beiden uit dat zij teveel gedVonken hadden. Er werd ook een bloedproef geno men en proces-verbaal opgemaakt.

Soester Courant | 1975 | | pagina 13