„Klomps Autoverhuur en Rijwielhandel" 50 jaar BERBER Een ander geluid van de Molenstraat Hofman Assurantiën verhuisd ,New Generation' in Soest lievertje -O ra n a c WV-nieuws KEUKENSHOW IN SOEST „Proest" behandelt gemeentebegroting Agenda gemeenteraadsvergadering Konijnen doodgebeten I s Boutique des Fleurs Soester padvinders vieren feest 30-jarig jubileum van de Hopman Masselmangroep SCHIPPER TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Nieuws van „De Paardenkamp Praatavond van de Imkers 5 Spiekbriefje voor Sinterklaas-dichters Rijverbod Aktiviteiten voor buurtbewoners in Molensoos NU GOEDKOPE TAPIJTTEGELS NU per TEGEL HEUGALUXE, Kela tapijt Wereldwinkel Soest ondersteunt de nationale Vietnamaktie Soester Courant van donderdag 13 november 1975 Dezer dagen is het vijftig jaar geleden dat wijlen de heer G. Klomp zich als zelfstandig rijwielhandelaar in het huis van zijn ouders aan de Beetzlaan 13 vestigde. Dat uit deze rijwielhandel een bloeiend taxi-bedrijf zou groeien, was niet te voorzien, al zal in het begin van de dertiger jaren, toen de eerste taxi aangeschaft werd, het idee er méér van te maken, wel geboren zijn. Vijftig jaar geleden echter was de fiets het belangrijkste en het moet gezegd worden dat Klomp de fiets niet ontrouw geworden is. Nog steeds kan men er een kvvaliteitsfeits kopen en het is zelfs op het moment zo. dat die verkoop behoorlijk aantrekt. Maar ook dat was in 1925 allemaal niet te voorzien. De tijden waren anders; onvoorstel baar anders, want niet velen zullen 'zich realiseren dat de aanschaf van een fiets vroeger heel wat was. Ook toen stelde men eisen en een ervan was, dat de banden „schoon" moesten zijn. Dat was een teken dat het een „nieuwe" was. De pas beginnende fietsenmaker Klomp, zo vertelt zijn vrouw nu, ging op de fiets naar Hilversum om zo'n nieuw apparaat bij de groothandel te gaan ophalen. De nieuwe fiets werd op de rug genomen en de terugtocht aanvaard. De banden raakten de grond niet. En als achteraf de koop toch niet doorging, dan werd de fiets op de rug weer terug gebracht. Toch gingen de zaken wèl en Klomp verhuisde in 1930 naar de Koningin- nelaan; naar het pand waar het «be drijf nog steeds gevestigd is. Een oud fotootje laat zien dat „Klomp Rijwiel handel" in het linker gedeelte begon, naast de „Soester Vischvoorziening". Dat gedeelte kwam er na enkele jaren Direktie en personeel van Taxibedrijf Klomp anno 1935: v.l.n.r.: C. Klomp (huidige eigenaar), Gert Kareisen (ex monteurj.Hcnk v. d. Schagt, Geurt Hoolwerf, (f). Willem Verwoerd, Klaas de Boer (t) en C. Klomp sr. (f). bij zo ln de tijd dat de eerste taxi in bedrijf genomen werd. Dat was de ayto van de heer Van Herwaarden, zijn schoonvader. Niet te beschrijven is met hoeveel zorg die eerste taxi behandeld werd; hoe men dag en nacht klaar stond. Hoe bijvoorbeeld gecombineerde rit ten naar Amersfoort gemaakt werden voor 6 cent de kilometer. Voor 60 cent per persoon werd men öp en neer gebracht, wachttijd in begrepen. Het was de aanzet voor het bloeien de taxi-bedrijf van nu met liefst ze ven Merceclessen. Ook in die begin jaren was er personeel, dat echter in de eerste plaats fieftsen repareerde. Dinsdag 18 november a.s., om 20 uur, organiseert Progressief Soest (PPR en D'66) haar maandeljjk politiek café „Proest" in het koffiehuis van restaurant d'Oude Enghe, hoek Molenstraat-Middelwijkstraat. Centraal staat in het gesprek de gemeentebegroting voor het jaar 1976 en in het bjjzonder de Nota van Aanbieding, waarin het gemeentebestuur het be leid voor het komend jaar heeft uitgestippeld. ledereen die een uitgesproken me ning heeft over welzijnszaken zoals onderwijs, gezondheidsdienst en maat schappij werk, over stedelijke ontwik keling, de bossen, het cultuurbeleid (subsidies), de volkshuisvesting, het onderhoud van gemeentewoningen, de sport, politie enz., is van harte wel kom. Raadslid Jan Visser is aanwezig om alle inlichtingen te geven en gespreks leider is het oud-raadslid drs. H. Jon ker. De toegang is gratis. De Soester gemeenteraad komt in openbare vergadering bijeen op don derdagavond 20 november 1975, om 19.30 uur. in de zaal van de brand weerkazerne aan de Lange Brinkweg, ter behandeling van navolgende agen da 1. Notulen van de raadsvergadering d.d. 16 oktober 1975. 2. Ingekomen stukken a. Brief d.d. 8 oktober 1975 van Wij- narids Wonininrichting B.V., inzake uitbreiding winkelpand, met voorstel dit schrijven ter afdoening in handen van burgemeester en wethouders te stellen. b. Brief d.d. 7 november 1975 van burgemeester en wethouders, waarin mededeling wordt gedaan van de be slissing van Gedeputeerde Staten in zake het bestemmingsplan „Soestdijk" met voorstel deze beslissing overeen komstig het gestelde in de brief, voor kennisgeving aan te nemen. c. Brief' d.d. 1 oktober 1975 van de Familie Peters, Lange Brinkweg 70 en vijf anderen, betrekking hebbende op de verbetering van de Lange Brink weg. met het voorstel deze brief in handen te stellen van burgemeester en wethouders om advies. De familie S. aan de Beukenlaan kwam tot de ontdekking dat een aan tal konijnen was doodgebeten in hm hok dat achter de woning stond. Spo ren gaven aan dat er een of meer honden aan het werk geweest waren en naar die honden wordt uitgekeken. Menu Menu 2 8 c Menu - Menu ReStAURAnt „öe koRte öumen" BIRKSTRAAT 108 - SOEST Langs de weg naar Amersfoort TELEFOON 02155 -17224 g HAZENPEPER, puree, preisscl- g beeren, halve peer. doperwtjes, inclusief een glas wtfn ƒ10,50 2 (Zie ook andere advertentie) Menu - Menu - Menu - Mènu d. Brief d.d. 26 september 1975 van de Werkgroep „Markt-Kerkebuurt", waarin verzocht wordt de markt te verplaatsen naar de Kerkebuurt, met het voorstel deze brief in handen te stellen van burgemeester en wethou ders om advies. e. Brief d.d. 23 juli 1975 van de heren P. H. Walter en J. B. M. Eggink te Soest, inzake prijsvorming stuk grond in het plan Smitsveen, waarop een praktijkcentrum zou worden gebouwd. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van leningen voor de bouw of aankoop van eigen wo ningen. 5. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het treffen van bijzondere voorzieningen aan de 240 galerijwoningen van complex VI. 6. Voorstel tot het nemen van een voorbereid ingsbesluit. 7. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven over 1974 voor het openbaar: a. kleuteronderwijs; b. ge woon Jager onderwijs; c. middelbaar algemeen voortgezet onderwijs. 8. Voorstel tot het voteren van een extra krediet ten behoeve van de aan schaf van materiaal voor voorberei dend rekenen en taal voor diverse openbare kleuterscholen. 9. Voorstel tot het verlenen van me dewerking ex artikel 72 van de La- ger-onderwijswet 1920 aan: a. het be stuur van de stichting voor katholiek onderwijs te Soest voor de Bonifacius- school voor g.l.o. aan de Steenhof f- straat 26 ten behoeve van de aanschaf van meubilair, nieuwe leesvormen en het wijzigen van de gang; b. het be stuur van de stichting voor katholiek onderwijs te Soest ten behoeve van de aanschaf van meubilair voor de St. Theresiaschool voor gewoon la ger onderwijs aan de St. Theresia- straat 10. alhier. 10. Voorstel tot het benoemen van de heer G. Stekelenburg tot hoofd van de openbare lagere school te Soester- berg (wethouder De Haanschool). 11. Voorstel tot aankoop van het per ceel Banningstraat 4, Soesterberg, van N.V. Automobielbedrijf „Willgo", ge vestigd te Amersfoort. 12. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de herbe- rekening van het rioolstelsel Soest. 13. Voorstel tot het vaststellen van de Verordering, regelende de samenstel ling, bevoegdheden en werkwijze van de Welstandscommissie Soest. 14. Voorstel inzake ontslag van de heer C. Vellekoop als lid van de culturele commissie, Kwam er een „vrachtje", dan werden de handen gewassen, de jas aan ge-, daan en de pet opgezet en reed de taxi voor. Klomp sr. verzorgde in die jaren ook het ziekenvervoer onder auspiciën van de plaatselijke afdeling van de EHBO. De ziekenautoe verdween van de Koninginnelaan na het overlijden van de heer Klomp in 1961. Sindsdien zet C. Klomp jr. het bedrijf voort. Hij bouwde het taxi-bedrijf uit tot wat het nu is. Dat ging iets ten koste van de rijwielhandel, maar Klomp sr. had daar zo'n naam in op gebouwd, dat de handel nooit geheel verloren is gegaan. Klomp-rijwiel handel was en is een begrip in Soest gebleven. De tijden zijn echter veranderd en ge heel in de geest van senior breidde junior de zaak uit. Mevrouw Klomp herinnert zich de nummers van de eerste wagens nog goed. Dat was in de tijd dat alle in Utrecht ingeschre ven wagens een „1" hadden; de L 16833 en de L 17244. De nummers van de zeven wagens van haar zoon kent zij niet; de han del is zo anders geworden. Wat niet verandert is, is de vestiging van Klomp aan de Koninginnelaan en het ziet er helemaal niet naar uit, dat daarin de komende vijftig jaar ook verandering in zal komen. Deze week wordt het feest gevierd en iedereen kan ervan mee profiteren. Op de benzineprijs wordt zeven cent per liter voordeel gegeven. A.s. zater dag zal de doelverdediger van Ajax en van het Nederlands elftal, Piet Schrijvers (oud-Soester) het feest een bijzonder tintje geven en aan jong en oud, die daar maar belangstelling voor toont foto's presenteren (van 14 tot 15 uur). Diezelfde zaterdag is er ook van 15 tot 18 uur „open house" en kan ieder een kijkje nemen in het bedrijf aan de Koninginnelaa 2 en zien dat de „fiets" niet verdwenen is. a.o rQ? Gegarandeerd goed en goedkoop. STEENHOFFSTRAAT 1 - SOEST Telefoon 02155-12455 De orkestvereniging Amersfoort geeft op zaterdag 29 novemiber a.s. een con cert in de Johanneskerk, Westsingel 30 te Amersfoort. Aanvang 20.15 uur. Er wordt gespeeld onder leiding van Jan Felderhof. De solist is Jos Ko- nings, hoorn. Er worden werken van Mozart, Schubert en Haydn ten geho re gebracht. Toegangsprijs is 5, Donateurs, scholieren, seniorenpas- poorthouders, Pas 65 en jeugdpas- poorthouders 2,50. Kaarten bij Amersf. Cult. Raad, Zonnehof 8, bij de leden en vanaf 19.30 uur aan de zaal. Als u boven 65 bent, stelt de Streek VW West-Overijssel u in de gele genheid Giethoorn en zijn omgeving eens wat beter te leren kennen zon der dat het u ai te veel kost. Drie Giethoornse hotels verlenen hun me dewerking aan dat initiatief: u kunt er vanaf 98,drie dagen logeren. In feite betaalt u alleen voor ontbijt lunch en diner en is het logies gra Fijn, als u er „zo maar" eens een paar dagen tussenuit wilt. Veel meer tips óm er eens even uit te gaan (ca. 80 stuks) vindt u in het boekje „Tips voor fijn wegzijn". De brochure met zeer bijzondere Vader landse Trippertjes kunt u bij ons ko men afhalen. St. Nikolaas nadert met rasse schre den. Hier is misschien een tip voor jeugdige gevers. De Monumentenkaart van Nederland, die, zoals u weet werd uitgegeven ter gelegenheid van het monumentenjaar 1975, is voor een klein prijsje te koop en wel 50 ct. Toch zal menige vader of moeder er blij mee zijn. Leuk om te geven of te vragen. Verkrijgbaar bij V.V.V. De liefhebbers van' het biljardspel kunnen van 20-23 november in Amers foort hun hart ophalen. Daar vindt het Europees kampioenschap „Bollard artistique" plaats, met deelnemers uit België, Spanje, Duitsland, Frankrijk en Italië. De sarices vinden plaats in de kantine van het Ing. Bur. Wolter Dros b.v., Amsterdamseweg 53, Amersfoort. Prijzen per séance. Dond. vrijd. 6.za. - zo. 7,50. Doorlo pend toegangsbewijs 25.Alle prij zen inc'1. programma. Het theaterleven is in volle gang. Er is zoveel keus, dat de keus er bijna moeilijk door wordt. Op 18 en 19 no vember gaat in Theater Gooiland het stuk van Noël Coward „Privé voor Twee met Pleunie Touw en Jeroen Krabbé. Kaartverkoop ook aan ons kantoor. Op 24 november in hetzelfde theater Beppie Nooy's Amsterdams Volksto neel met „Het kind van de buur vrouw". Kaartverkoop 1 week voor de voorstelling. En om de kinderen toch nog aan het woord te laten kunnen we zondag. 16 november naar het Limburgs Jeugd toneel met het prachtige sprookje „Het betoverde kasteel". Toegangs prijs 4,aanvang 14 uur, kaartver koop v.a. 10 november. De voorstel ling is in Theater Gooiland. Sint Nicolaas geeft ook graag kado- bonnen, Dat verlost hem van veel kadoproblemen. Naar aanleiding van de brief van de bewonerscommissie van de Molenstraat aan het college van burgemeester en wethouders hebben zich stemmen ver heven, die het niet eens zyn met het standpunt dat de commissie ten aanzien van de Molenstraat-problemematiek inneemt. Men vindt dat de door het bestuur voorgestane oplossing, géén verkoop van de huizen aan de huidige bewo ners, in verenigingsbelang juister is. Immers dan zal het mogelijk wor den dat er nieuwbouw gepleegd wordt voor alle 82 bewoners. Men vindt overigens wel dat het be stuur een ledenvergadering bijeen had moeten roepen om het zgn. koop-be sluit in de mei-vergadering genomen werd, ongedaan gemaakt te krijgen. Maar dat buiten beschouwing gela ten. vindt een deel van de bewoners het bestuurs-standpunt'juist. Er wordt nu rekening gehouden met het be lang van alle 82 leden. Overigens begrijpt men dat een even tuele niet-goedkeuring door de Kroon van het plan Weg-óver-de-Eng, niet als vaststaand inhoudt dat de bo venste woningen zullen blijven staan. Ook dan kan de gemeente in een nieuw plan tot afbraak besluiten. Met het oog daarop is men voor het uitwerken van de nieuwbouw moge lijkheid, waardoor niemand de Mo lenstraat zou behoeven te verlaten. Wat de hogere huren betreft, stelt men zich op hel standpunt dat vele (zo niet allen) in de afgelopen jaren alle huurcompensaties in ontvangst namen, zonder dat er sprake was van huurverhoging voor deze woningen. Ook bij nieuwbouw zullen de huren in verhouding tot andere woningen laag zijn, waarbij ingecalculeerd kan worden de forse tuin die voor ieder beschikbaar zal blijven. Ook is men het niet eens met de op vatting van de bewonerscommissie dat de leeggekomen huizen aan de Molenstraat, persé toegewezen moe ten worden aan kinderen van de hui dige 82 bewoners. Men wil dat eer lijk de wachtlijst afgewerkt wordt. Na een jaar verblijf op de Braamweg 71, Soest-Zuid, moest het assurantie kantoor Hofman uit gaan zien naar een betere en grotere ruimte om de cliënten die service te kunnen bieden welke men mag verwachten. Men is hierin geslaagd en wel achter het pand Nieuweweg 27 (het voormalige pand van aannemer Grift). De kan toorruimte beantwoord aan het ge stelde doel en met trots kan gezegd worden dat de toekomstige cliënten er zich wel thuis zullen voelen. Door middel van een lichtreklame wordt duidelijk aangegeven waar Hofman zijn kantoor vestigde. Hofman Assurantiën verzorgt het to tale assurantie-pakket maar is voor al gespecialiseerd in de verzorging van hypotheken en pensioen-verzeke ring. Hofman Assurantiën geeft vrij blijvende service, dus zit U met ver zekeringsproblemen, bel dan even voor een afspraak telefoon 15459 of wip even binnen: Beukenlaan 27. Deze zomer bestond de Hopman Masselmangroep 30 jaar en de feestelijke viering hiervan zal op zaterdagavond 15 november a.s. in het gebouw Credo plaatsvinden. Het programma, dat voor ouders en andere belangstellenden is bedoeld, zal praktisch geheel door de verkenners en welpen van de groep worden verzorgd en een beeld geven van de aktiviteiten die de padvinders tijdens hun bijeenkomsten bezig houden. Al voor de laatste wereldoorlog ken de Soest padvindersgroepen. Een er van droeg de naam Paltz Scouts. Deze groep werd opgericht op 12 oktober 1938. De leiding van de groep was in handen van Hopman Masselman. In april 1941 werd de padvinderij in Ne derland door de bezetters verboden en alle eigendommen verbeurd ver klaard. Hopman Masselman behoorde tot een van de slachtoffers van het regiem en werd gefusilleerd. Na de bevrijding kwamen alom in den lande de padvindersaktiviteiten weer op gang, zo ook de oude Paltz Scouts. Hopman v. d. Eist kreeg de leiding en de taak de uiteengevallen brokken weer bijeen te rapen en voor de groep ruimte te verkrijgen. Met medewerking van de Gemeente Soest kreeg de groep, die nu ter na gedachtenis aan hun oude Hopman zijn naam ging dragen, de beschik king over een terrein aan de Spar- INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) TELEFOON 02155- 10304* Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur lilkünl levens kijken naar: Wand-en vloertegels' Plavuizen Houten wanden en plalondschroten Kutkwanden Parketvloe«*n Vouwdeuren- v Gewone en - gefineerde deuren renlaan. Twee duitse barakken wer den overgenomen doch moesten van Soestduinen naar het nieuwe terrein worden overgebracht. Met het slopen, transporteren en weer opbouwen was dé groep de hele maand juni 1945 in touw, maar daarna kon de groep weer volop draaien. In mei 1960 werd het huidige troep huis, in feite een oud kippenhok, of ficieel in gebruik genomen waarop eind juni 1962 een nieuw Hordehol voor de Welpen inde vorm van een omgebouwd vakantiehuis, kon worden ingewijd. Eind mei 1967 nam Hopman v. d. Schoor, die lange tijd de groep als groepsleider had gediend en zeer ak- tief was, afscheid van de Hopman Masselmangroep en werd opgevolgd „Baloe" Borreman tot op heden de verantwoordleijke man van de hele groep. Namens de ouders is hier een woord van dank op zijn plaats aan alle lei ders die in de loop van de 30 jaar hun tijd en energie aan het Scouting ideaal gegeven hebben. Velen besef fen niet wat voor werk er aan de padvinderij vast zit, óók buiten de uren waarop Verkenners en Welpen hun bijeenkomsten hebben. Het deel nemen aan leiderskursussen, het sa menstellen van de programma's, het bijwonen van de noodzakelijke ver gaderingen en wat al niet meer. Het kost allemaal veel tijd en de jongelui moeten toch nog wel over een be hoorlijke dosis idealisme beschikken om dit allemaal zonder enig finan cieel voordeel te doen. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden op zaterdagmiddagen op het terrein aan het eind van de Sparrenlaan rechts. Voor Welpen (8-11 jaar) bij de welpenleiding, als Verkenner (11-16 jaar) bij de vërkennersleiding en als leider of leidster (17 jaar en ouder) bij de Heer Borreman, Dr. s'Jacobs- straat 19. Soest-Zuid. Tel. 13201. Zaterdagavond a.s. vindt in de Cof- fee Bar van In De Ruimte aan de Klein Engendaalweg het optreden plaats van de soft rock gospel group „New Generation" uit Den Haag. Op modeme wijze heeft „New Genera tion" een boodschap in zang en mu ziek voor de jeugd, die zoekt naar de Waarheid en een houvast In het le ven. Deze aantrekkelijke avond is ge heel gratis en vangt aan om 7.30 uur. Gospel group „New Generation" Iedereen is welkom ln de gezellige zaal. Gezien de slechte conditie van de Klein Engendaalweg staat er van af 7 uur een busje van de Coffee Bar gereed aan de Nieuwe hoek Klein Engendaalweg teneinde hen die met openbaar vervoer komen een lift te kunnen geven naar In De Ruimte. Tel. 033 -2 90 97 Eng. Du, Fr, Sp, Ital, Ned. EFFEKTIEVE TALENSTUDIE 99 Het grote zwarte paard Piet, dat ruim drie jaar in De Paardenkamp ver bleef, is vorige week plotseling aan een hersenbloeding overleden. Het paard was dertig jaar oud en oor spronkelijk afkomstig uit Zevenaar. A.s. zaterdag om 14 uur wordt in De Paardenkamp binnengehaald het paard Max, dat vele jaren in Oss een groentekar trok. Max is 26 jaar. De imkers houden morgenavond een „praatavond" in gebouw De Rank aan de Soesterbrrgsestrant. Er is een agenda met onder andere de bijen- verzekeringspool. de gevovderdencur- sus, de vlechtcursus en de deelname aan de Manifestatie '76. De avond be- ginit om 20.00 uur. SPIJKER MAO-JURKEN SPIJKER FOLKLORE- ROKKEN SPIJKER OVERALLS SPIJKER OVERGOOIERS SPIJKER JASSEN (lang model) SPIJKER KOKER ROKKEN SPIJKER VESTEN EN NATUURLIJK ALLE BIJPASSENDE KLEDING 52 Behalve stuntprijzen, weekaanbiedingen en specialiteiten, zijn er kruideniers in Nederland die ook voorzien in de behoeften van de klant, die niet direkt met spijs en drank te maken hebben. Wanneer u vanaf 20 november bij een A O zaak binnenloopt, dan ont vangt u daar, gratis bij de boodschap pen. een uiterst handig spiek briefje voor het maken van Sint Nicolaas- gedichten, dat onder de naam „A O Rijmwoordenhulp" gratis aan de klan ten wordt aangeboden. En daarmee is dan weer eens bewe zen, dat de orginaliteit van de krui deniers zich niet alleen toespitst op de klassieke afprijzingen van artike len, die overigens in een minstens even grote behoefte voorzien leuke kleren waar je snel bij moet zijn. JAPONNEN - ROKKEN BLOUSEN etc. SMITSHOF 10-14 Soest - Telefoon 02155-17832 Een rijverbod kreeg opgelegd de 31- jarige mej. J. R. uit Amersfoort. Zij werd diep in de nacht op de Kerk straat aangehouden. De blaasproef viel gunstig voor haar uit, maar de politie vond het toch beter dat zij niet verder reed. Het Soester jongerencentrum „De Molensoos" is momenteel bezig met een aantal aktiviteiten voor het programma. Er komt een vaste filmavond, op 22 november a.s. een popgroep en een goedkope maar goede kreatieve akti- viteit voor buurtbewoners. Het open z(jn van het centrum is uitgebreid naar 25 uren per week en in de toekomst zal men proberen om de deuren dagelijks open te hebben. Wel zal dan de personeelsbezetting moeten worden uitgebreid naar meer dan één stafmedewerker. Het jongerencentrum dat in het ver leden voor Soest een negatieve klank dreigde te krijgen is druk bezig deze immage weg te werken. In de toe komst zal er meer informatie via de pers zijn. Ook is de Molensoos bezig om iedereen van deze ruimtes ge bruik te laten maken. Jongeren die er op uit zijn om wanorde binnen het centrum te scheppen, worden in nau we samenwerking met de politie ver wijderd. De uitwerking van deze werkwijze is nu al merkbaar: een snel groeiend ledenbestand en een aantal gezellige en drukbezochte avonden. Het bezoekersaantal van de middagprogramma's is nog minimaal; misschien dat dit nog te wijten is aan onbekendheid. Toch scholieren en werkende jeugd, die een gezellige ruimte zoeken om over te blijven, zijn van harte welkom op dinsdag, wons dag en vrijdag van 12.00-14.00 uur. Buutbewoners Op 18 november a.s. start de Molen soos op de dinsdagochtenden in sa menwerking met Artishock een aantal aktiviteiten op kreatief gebied. Na wederzijds overleg is besloten de kos ten te drukken tot het vergoeden van de gebruikte materialen. Iedereen kan dus financieel gezien aan deze akti viteiten meedoen. Tevens is inschrij ving niet verplicht wat voor velen een te zware belasting kan zijn. De eerste keren zal er aandacht be steed worden aan druktechnieken wo. linosnijden, zeefdrukken, raambiljet ten maken, etsen en het maken van een krant. Na overleg met de bezoe kers zijn verschillende andere vaar digheden voor hen bereikbaar zoals werken met textiel, papier en karton. Het geheel zal onderleiding staan van artishocker en voor de Molenstraat bekende kraker Ton Paauw. De tijden waarbinnen dit geheel zal plaatsvinden is van 10.00-12.00 uur op de dinsdagochtenden. Voor nadere informatie: Molensoos, Molenstraat 142a, teL 15557 in Soest. NORMALE WINKELWAARDE de nieuwe 25 zachte tegel da grootst* tapljtapaclaalxaatc van Nodsrland hooldkanloor en showroom Amersfoort sestraat 22, Soesterberg. tel. 03463-1327 Vrijdagsavonds geopend -Zondags gesloten verdere Kela-vestigingen Amsterdam, Den Haag, Enschede, Venlo, Dongen #n Utrecht. De oorlog in Vietnam is byna een half jaar geleden geëindigd. Dat deson danks weer kollektes worden gehouden en bijeenkomsten georganiseerd komt doordat er door die oorlog zo verschrikkelijk veel Is verwoest dat voort zetting van dc hulpverlening meer dan ooit geboden blijft. Medische zorg is nog steeds nodig en zal nog lange jaren nodig blijven. De platgebombardeerde steden en dor pen moeten worden herbouwd. De landbouwgrond, omgewoeld door mil joenen bomkraters en doordrenkt met chemikaliën moet hersteld worden. Om de bovengenoemde redenen heeft Wereldwinkel Soest een geldelijke bij drage gestort, op het gironummer van de Nationale Vietnamaktie, Amster dam. Deze Nationale Vietnamaktie waarin vier projekten, oorspronkelijk door vier Nederlandse steden opgezet, zijn gebundeld, t.w.: 1. de herbouw van een middelbare school in Hanoi, geraamde kosten 2.500.000,Projekt van Amster dam. 2. de bouw en Inrichting van een ly ceum in Thai Binh, geraamde kosten ƒ800.000,Projekt van Groningen. 3. de bouw en inrichting van een mid delbare school in Thanh Hoa, ge raamde kosten ƒ800.000,Projekt van Zwolle. 4. de bouw en inrichting van de oog heelkundige afdeling van het Binh Vien Ha Lan, het Nederlandse Zie kenhuis in Quang Tri dat onder aus piciën van het Medisch Komité Ne derland-Vietnam wordt gebouwd: ge raamde kosten ƒ200.000.Projekt van Utrecht. Afhankelijk van de plaatselijke situa ties zijn in de diverse Vietnamkomi- tés o.m. vertegenwoordigd: de plaat selijke afdelingen van ARP, CPN, D'66, KVP, PvdA, PPR. PSP, Jonge ren voor Vietnam, de Wereldraad van Kerken. Pax Christi. CNV, NKV, NW en talrijke plaatselijke organisaties. Als U de Vietnamezen wilt steunen bij de wederopbouw van hun geschon den land dan kunt U daf doen dooc een geldelijke bijdrage te storten op gironummer 34 42 600 t.n.v. Nationale Vietnamaktie, Amsterdam.

Soester Courant | 1975 | | pagina 3