Het oog gericht op de V.N. Winkelcentrum v. Weedestraat aangevuld met „Bril-Centrum" Swager aan v. Weedestraat n. van mm Boutique des Fleursi :£sso)„NiEHor PROBLEMEN MET UW ELEKTRISCHE INSTALLATIE? FRANS BOSMAN B.V. ouders! DIETSCHE TAVEERNE mco SLEMMim maaswinkel Slecht weer Slechte banden Laat deze tijdig vernieuwen 4 halen, 3 betalen 1 Rusland schrijfavond in Amnesty Centriuu, Soest Unieke stunt van Soesterbergse „Rademakerstraat" „TQP 40 SHOW" RUUD BOUMAN 20 november Dag van de rechten van het kind Werkgroep rijksgenoten in Soest AssurantiekaTstior KLEINES RIS arabia/fins aardewerk Lot „Ons Belang" nu definitief CDA-soos in gebouw De Rank Defecte koelkast veroorzaakte brandje in „Hoog Soestdijk" Rijverboden Als U binnenkomt lijkt het een paradijs voor architecten, maar Soester Courant van donderdag 13 november 1975 Baumans: In de Verenigde Naties begint het werk voor de grote assemblee al weer zo'n beetje te lopen - met nogai merkwaardige resoluties, die het on danks hun merkwaardigheid waar schijnlijk nog best zullen halen in de algemene vergadering. Zo b.v. de resolutie waarin het zionisme wordt aangemerkt als een soort racisme en dus veroordeeld. De achtergrond van dit curieuze stuk is overigens in het geheel niet, dat het zionisme zo no dig veroordeeld meet worden, maar het gaat tegen Israël Vorige pogingen van vooral Arabische en Afrikaanse zijde om Israël in de VN monddood te maken liepen niet al te best af. Meer kans zou men hebben als het zionisme eerst aan de schandpaal wordt genageld, waarna Israël het zeker zou moeten verloo chenen en als het dit niet doet zich zelf het VN-lidmaatschap onwaardig zou tonen. Nu, de staat Israël zal zich uiteraard niet tegen het zionisme uitspreken, enige bonje is voorshands al verze kerd. En in de westerse landen groeit de aversie dat voor overigens vol slagen onbenullige doeleinden zoveel omhaal Wordt gemaakt - trouwens ook in sommige Afrikaanse landen, die inmiddels een beetje zijn ont goocheld dat hun steun voor diverse pro-Arabische resoluties en andere uitingen niet zo rijkelijk met olie is beloond als ze wel hoopten. Aan de andere kant hebben ze, be halve voor oliekredieten de Arabische landen ook nodig voor eventuele re soluties tegen Zuid-Afrika en de daar bedreven apartheid. Daarvan is weer een nieuwe versie ingediend overi gens, waarin tegen alle gebruiken in, naast alle morele verontwaardiging ook een praktisch voorstel is vervat om het land te boycotten en geen kernreactors meer te leverenen ook geen olie. Nu hebben dergelijke embargo's in de praktijk nooit iets van belang opgeleverd - denk aan Rhodesië - zodat men rustig kan vaststellen, dat deze resolutie, net als die over het zionisme, voornamelijk is bedoeld om meer ammunitie aan te dragen voor felle discussies. Tot dus ver had niemand beseft dat de mu nitie daarvoor schaars was geworden. Het vreemdste in de VN-kring is echter de rede van de voorman der Palestijnse Bevrijdingsorganisatie PLO, Faroek Kaddoerrü. Deze heeft enige beweringen van zich gegeven, die vooral bedoeld zijn om de Egyp tische president Sadat tijdens zijn be zoek aan de VS voor gek te zetten, Kadoemi stelde vast, dat de staat Pa lestina zou verrijzen op de rokende puinhopen van een vernietigd Israël. In die strategie past uiteraard geen enkel deelaccoord, zoals Sadat met Amerikaanse hulp heeft gesloten met Israël. Sadat had kort tevoren in de VN nog braaf opgemerkt dat. de Geneefse con ferentie ter oplossing van alle proble-* men van het Nabije Oosten nu maar eens bijeen moest komen in Genève, met de PLO erbij. Nu, de PLO schijnt hierop in het geheel geen prijs te stellen, wat niemand kan verbazen. Immers, de PLO stemt niet in met de Geneefse conferentie, die uitgaat van de befaamde VN-resolutie 242 over terugtrekking uit alle bezet gebied. De PLO wil meer en steunt zich daarbij op een aantal resoluties die vorig jaar na het debat van Jassar Arafat in de volkerenorganisatie zijn aangenomen en waarin gesproken werd van het recht van de Palestij- nen op nationale zelfbeschikking. - een wat vage kreet, die Arafat en de zijnen uitleggen als een vrijbrief om weer helemaal overnieuw te gaan delibereren wat met het grondgebied van het vroegere Britse protectoraat Palestina moet gebeuren. Maar Sadat staat natuurlijk wel voor schut als iemand die zich voor de PLO inspant en dan door deze wordt gekapitteld, overigens met instemming van Irak en Libye (geen wonder) maar ook Syrië. En Sadat had ook al uitspraken gedaan, dat hij bij de VS aandrong om nu te bevorderen dat Israël met Syrië tot net zo'n soort overeenkomst zou komen als met Efcypte over de Sin ai was bereikt - nu" Syrië wil zoiets kennelijk ook niet. Zo staat Sadat. dus namens de Ara bische zaak voor de Arabische zaak te oreren en andere Arabische lan den plus de als zodang te beschouwen PLO, zetten hem in zijn hemd- Een nieuw vertoon van grote onenig heid binnen de Arabische wereld, die de vraag doet rijzen of nu juist op dit moment de ministers van buitenlandse zaken van de negen EEG-landen in voorbereidende ver gadering opeens de term „Palestijns volk" gaan gebruiken, wat volken rechtelijk een soort erkenning in houdt, die in het tot dusver gebruik te „de Palestijnen" niet vervat was. Deze negen verwachten kennelijk meer eenheid dan er is. KANTMAN SELF SERVICE SERVICENTER BEUKENLAAN 27 Soest - Tel. 16835 TELEFOON 02155-13473 Lid Modegroep j Garant-International Op dinsdagavond 18 november, te beginnen om 20 uur, zal de Schrijf- groep van Amnesty International in het Amnesty Centrum aan de Middel wijkstraat 72, een schrijfavond hou den, welke 'grotendeels gewijd zal zijrf aan het schrijven van brieven en kaarten voor Russische politieke ge vangenen. Zij. die op deze wijze willen mede werken aan de akties, die tot doel hebben om de situatie van de gevan genen in de Russische werkkampen en gevangenissen te verbeteren, zijn die avond welkom. Geïnteresseerden voor het lidmaat schap van de groep kunnen een in lichtingenformulier met aanmeldings- strook aanvragen bij de secretaresse van de schrijf groep: mevr. L. Keizer. Joh. Poststraat 458, Soest, tel. 02155- 18588. Met ingang van donderdag 6 november is Foto Swager in het winkelcentrum Van Weedestraat gevestigd. De dag ervoor werd de openingsreceptie gehouden, die druk bezocht werd en de prachtige ruime winkel in een bloemenzee veranderde. Vele kwamen de heer en mevrouw Swager complimenteren met deze ook voor Soest geweldige aanwinst. Foto Herman van Dam Voor UITBREIDING, ONDERHOUD. VERNIEUWING van de elektrische installatie in uw woonhuis of - ;soeji - jsaaji - ;s©aj •jnn 00*13 M°0 azflw 1 ajapue uaa do jaajs aiuapu] uaa 2 u| jauip JO arxsaad uw jbbuioz £5 g jooa najsiin fil PiaquaSaiag uaj fabriek, vraag vrijblijvend offerte bjj BIRKSTRAAT 48 SOEST TEL. 02155-13367-18978 fozix-cciso Nooaaiax ïjoojsjoluv JBBU SaM ap sSueq xsaos - 801 XYVHXSHHie „uauinQ aiac»t 3Q" auvanvasaa Feest - Feest - Feest - Feest Feest SOEST „Wat ons opvalt in Soest is dat er zo'n alleraardigst publiek is. Dat hebben we nog niet eerder meegemaakt, 't Is fijn om hier te werken", aldus de heer en mevrouw Nota, van het pas geopende „Bril-Cenntrum" in het Winkel centrum Van Weedestraat. Dit onverwachte compliment aan „ons" Soesters, komt uit de mond van een opticiën, die al meer dan tien jaar zijn vak be oefent en Soest als vestigingsplaats uitkoos, omdat de omgeving zo mooi is en er volgens alle berekeningen best plaats was voor een brillenzaak. De Nota's hebben veel verkooperva ring opgedaan o.a. in Aalsmeer, waar de heer Nota met een compagnon een dergelijke zaak dreef. Hij is lid van de opticiens-inkoop-organisatie .Zicht' en dat levert hem, maar zeker ódk de klant, veel voordelen op. Nota zelf profiteert van de gezamenlijke in koop, marktanalyses, reklame- en ver koop-begeleiding en de klant profi teert mee. Zijn verkoopprijzen zijn merkbaar la ger en dat heeft in de paar dagen dat het bril-centrum nu geopend is, al menig Soester kunnen constateren. Veel bezoekers aan de bijzonder ge zellig ingerichte zaak zullen er ook van opgekeken hebben dat Nota een soort 24-uur service -er ,op na houdt. Vandaag de bril bestelt; morgen kant en klaar afgeleverd, tenzij maar dat is niet zo dikijls, er sprake is van bijzondere glazen, die niet in voor raad zijn. De heer Nota slijpt, evenals vele an dere opticiens, zelf, en, hij laat deze kennis eri mogelijkheden direct ten goede komen aan zijn klanten. Zijn klanten zijn koning en daarom mogen zij, indien dat gevraagd wordt, een kijkje nemen In de slijperij. Voor de kinderen van koning-klant werd in de zaak een speelplaatsje ingericht, dat het al direct goed deed. Want het bril-centrum kreeg meer klantenbe zoekers, dan de heer en mevrouw No ta in de meest optimistische momen ten gedacht hadden. Hun collektie is gericht op de bril als mode-artikel en dat „mode" betreft; niet alleen kleuren maar ook model len. Met het oog op deze instelling is er ook geen sprake van welke ver- een verkeerde schoenmaat kan bij uw kind blijvend voetklachten veroorzaken Stoit drt liïico uiV 005' med»-v»rsnfwoor- deli|!c r'jn voor de •)*- Dantó'jBUNWESGioov- vorm-moler stellen wiï mat drievoudige zekerheid de juiste schoenmaat vast. Ook voor u Vootio- teerbear moton wij LENGTE. BREED- TE en IMHOUD. Sta op zekerheid, Sta op Bonnies- groeivorm-meter. bij de Oude Kerk TORENSTRAAT 5 plibhting voor de klant dan ook. Van „mode" neemt men eerst „kennis" om pas daarna te constateren of er iets bij is, Men mag er rustig de tijd voor ne men, zoals de heer Nota van zijn kant zich niet laat haasten om bijvoor beeld de ogen „door te laten meten". Het bril-centrum aan de Van Weedestraat met links op de voorgond het speelhoekje. Foto: Herman van Dam Ook dat is een kwestie van de tijd ervoor nemen. Zaterdag j.1. werd Soestdijk middels de drumband van de Sprtngbokken en gratis balonmen op de nieuwe vesti ging attent gemaakt. Bovendien valt de zaak op door haar fraparut mooie inrichting, die geleverd werd door de b.v. Coen Weesjes uit Sassenheim. Het bril-centrum is een belangrijke aanwinst voor Soest èn voor het win kelcentrum Van Weedestraat. OUDKERKHOF 29 - TELEFOON 030 - 318004 - UTRECHT PRESENTEERT: met medewerking van de D J 's ■o- <r - 'én Win gratis prezen in deze leuke show I IEDERE ZONDAG VANAF 15.00 UUR TOEGANG GRATIS Donderdag 20 november aanstaande is het weer de dag van de rechten van het kind. Op die datum werd in 1969 door de Verenigde Naties deze ver klaring uitgegeven waarin in een tiental beginsels een aantal rechten worden opgesomd die ieder kind, ongeacht ras, geloof, overtuiging of huidskleur zou moeten hebben. Eén van deze beginsels luidt: „Het kind moet bijzondere bescherming genieten en meet krachtens de wet of langs andere wegen gelegenheid en faciliteiten krijgen om zich lichame lijk, geestelijk, zedelijk, intellectueel en maatschappelijk te ontwikkelen op een gezonde en normale wijze en in omstandigheden van vrijheid en waardigheid. Bij het vaststellen van wetten met dit oogmerk moet het hoogste belang van het kind de voor naamste overweging zijn". De werkgroep Soest en omstreken doet een beroep op allen, bijzondere aandacht aan deze Rechten te schen ken. Hiertoe is aan alle scholen voor basis- en voorgezet onderwijs binnen het werkgebied van de Werkgroep Soest en omstreken van Amnesty In ternational deze verklaring toegezon den met het verzoek hieraan in de klas of in de lessen aandacht te be steden. Ook jeugdclubs hebben deze verklaring ontvangen. Geïnteresseerden kunnen deze Ver klaring gratis aanvragen bij het sec retariaat van de Werkgroep, Wiardi Beckmanstraaf 320, Soest, tel. 02155- 1700i. Voor Soesterberg: B anning - straat 7, tel. 1940. Onlangs werden de leden van de verschillende by de Raad van Kerken in Soest aangesloten kerken opgeroepen om als burgers van Soest de tijdelijk of langer binnen de gemeente verblijvende rijksgenoten met raad en daad ter zijde te staan. Men wil hiertoe een werkgroep vor men, die zal opereren in goede sa menwerking met, maar overigens on afhankelijk van de instanties van de gemeentelijke en rijks-overheid en andere personen of instellingen die met de Surinamers van Soest be moeienis hebben. Er wordt met name gedachfaan door de vrijwilligers te verichten taken op het terrein van publiciteit en voorlichting (korri- geren van het vertekende beeld, dat veel Nederlanders van de Su rinamers hebben); onderwijs (eerste lessen in het Nederlands voor volwassenen die onze taal niet kennen); ziekenzorg (bezoeken van zieken huispatiënten en zo mogelijk op lossen van hun perikelen); gezinsbegeleiding; rekreatie. Hoewel de start van deze werkgroep door de Raad van Kerken wordt be geleid, hoopt men op deelname aan Heit adres voor ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN en alle soorten GELDLENINGEN Olijke weg 26 - Soest - Tel. 13260 dit werk uit brede lagen van de Soester bevolking. Wie denkt op eni gerlei wijze te kunnen meewerken: kan zich aanmelden bij de heer A. de Jong, Smitsweg 173 (tel. 14056) of zich nader orienteren op de eerste werkbespreking, die wordt gehouden in gebouw De Rank. Soesterbergse- straat, op woensdag 19 november om 20 uur. Die avond wil men globaal de taken inventariseren en vertellen en de methoden bespreken. verkrijgbaar bij Van Weedestraat 31, tel. 12239 gratis kteurenfotder beschikbaar J Tjjdens de vergadering van de begrotingscommissie Milieubeheer van de pro vincie heeft de politieke groepering P.K.U., de Progressieve Konsentratie Utrecht, waarin samenwerken de PvdA, de PPR en D'66, een vraag gesteld over de toekomst van de w\jk „Ons Belang" te Soesterberg. Die vraag luidde: „Moet het lot van de wijk „Ons Belang" in Soesterberg als definitief bezegeld worden be schouwd ten gevolge van de geluids overlast van het nabijgelegen vlieg veld?" Het antwoord van Gedeputeerde Sta ten daarop is als volgt: „Op 2 oktober 1975 verklaarde Staatssecretaris Schaefèr in zijn schriftelijk antwoord op de vragen van de Tweede- Kamerleden J. C. Th. van der Doef en drs E. Nijpels, dat de woningen in de wijk „Ons Belang" te Soester- berk in een zone zijn gelegen, waarin de geluidhinder circa 55 Kosten-een- heden bedraagt, terwijl 40-Kosten- eenheden toelaatbaar zijn. De Staats secretaris acht vernieuwbouw van de woningen in deze wijk uit overwegin gen van leef- en woonmilieu niet verantwoord. Aangezien tot op heden geen con crete plannen bekend zijn voor de vervanging van deze woningen elders, laat het zich aanzien, dat de wonin gen in de wijk „Ons Belang" voorals nog zullen blijven staan". Volgens het bureau voorlichting van onze gemeente zijn er wel gesprekken gaande tussen de gemeente en het bestuur van de woningbouwvereni ging Ons Belang, over een eventuele verplaatsing van de wijk naar een terrein elders in Soesterberg. Zoals bekend heeft Soest een terrein be schikbaar ten oosten van de Kamp weg, waar nu ondermeer de voetbal velden van de v.v. Soesterberg ge legen zijn. frans van mil bloemsierkunst groenprojekten orchldeeënkwekerij steenhoffstraat 1-3, soest telefoon 02155-12455 A.s. maandag 17 noveber wordt in ge bouw De Rank aan de Soesterbergse- straat de maandelijkse CDA-soos ge houden. Ter discussie staan alle on derwerpen die door belangstellende Soesters worden aangedragen en die betrekking hebben op problemen bin nen onze gemeente. Mocht er tijd overblijven, dan zal aandacht besteed worden aan de agenda van de raads vergadering die a.s. donderdag ge houden wordt en aan de begroting van de gemeente voor het jaar 1976. Iedereen is welkom; de soos begint om 20.00 uur. Een defecte koelkast in flat 301 van het verzorgingstehuis „Hoog Soest dijk" aan de Prins Hendriklaan, heeft een klein brandje veroorzaakt dat door de adjunct-directrice mevrouw E. Schouten, met twee emmers water werd geblust. Het defect ontstond in de nacht van vrijdag op zaterdag en werd door een logé van de bewoner ontdekt. De brandweer werd van het voorval op de hoogte gesteld, maar hoefde om dat het vuur gedoofd was, niet uit te rukken. Behoudens een vernielde koelkast en kookplaat bleef de scha de beperkt tot een beroete muur. In het afgelopen weekend kregen een rijverbod opgelegd de Soester J. D. (22), de Soester A. C. B. (22) en de uit Utrecht afkomstige barkeeper R. K. (28). Van D. en K. werd een bloed proef genomen en zij kregen een pro ces-verbaal; aan B. werd het rij verbod opgelegd voordat hij met zijn auto kon wegrijden. De Utrechter K. raakte ook zijn auto nog kwijt omdat de papieren niet in orde waren. Het voertuig werd door de politie voorlo pig in beslag genomen. ook U bent van harte welkom op onze Interlit meubelexpositie. Het gaat niet alleen om projecten, zoals kantoren, directie-kamers, ontvang- ruimten, maar ook om keukens, slaap kamers, woonkamers. Onze binnen- huisarchitekten, de heren Rein Solkamans en Theo de Haard willen U gaarne alles vertellen over Interlit, Over de toepassingen en gebruiks mogelijkheden. Tezelfdertijd kunt U de nieuwste snufjes zien op italiaans woongebeuren. My Home Design Tem. Langestraat 79 te Hilversum, tel.: 02150-49060. I d«n blieklaan 35 söaat tal. 13001 of 14580 MACHTIG ElKElf PUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur Dit jaar zal de meest spectaculaire Sint Nicolaasactie in Soesterberg gehouden worden, ooit door middenstanders vertoond en wel door de zeer actieve groep van de „Rademakerstraat", de straat die niet alleen door de nog uitgestelde reconstructie in het nieuws is. Er z\jn in de loop der jaren al diverse acties geweest rond de figuur van de Goedheiligman, maar wat de winkeliers van de Rademakerstraat nu uitge broed hebben slaat alle records. Dertien winkeliers (moge het geluk met hen zijn!) organiseren een Sint- Nicolaasactie en verloten daarbij niet minder dan een personenauto merk MAZDA 1000 (terwaarde van 8700,-). Op onze voorzichtige vraag of dit eigenlijk de winkeliers niet te veel gaat kosten, kregen we van de or ganisatoren te horen, dat zij nu eens gewoon erg leuk voor Sinterklaas wil den spelen en aan geen geld wilden denken. Het moet gewoon een feest zijn om op de Rademakerstraat de Sinterklaas-inkopen te gaan doen. want men kan daar praktisch voor alle artikelen terecht, gezien de lijst van dertien winkeliers. Het kooplustige Soesterbergse publiek zal voor deze fenomenale stunt onge twijfeld veel bewondering hebben en hun waardering tonen door een „Ra- demakerstraatje" om te gaan en bij de verschillende deelnemende midden standers te gaan kopen. De winkeliers gaan gratis loten ver strekken in de periode van 15 november tot en met zaterdag december bij elke aankoop ter waar de van 5,Deze loterij is dus ge heel gratis! Deelnemers zijn: Meubidick LD. V. T. de Bruin), Bakkerij Hans Peti Restaurant Eni Tammer: Drogis terij Cor Sukking B.V.; C. Jamin; Ga rage De Ruiter; Cor van Eyden-inte- rieurverzorging De Bedstee; Rijwiel en brom fietshandel R. G. v. d. Berg; Geschenkenhuis Spromk; Modehuis De Korte; Schoemaker radio en T.V.; Keurslager J, P. de Bruin; Greef 4=6 Markt, 'l

Soester Courant | 1975 | | pagina 5