Mogelijk woonwagencentrum aan de Grote Melmweg ■juventute: Boutique „chez siL" Voor de feestdagen STOFFEN!! Stoffenhuis RALPH POLAK Bestelbon WV-nieuws Agenda Soester Gemeenschap De nieuwe Qranjekalender is verschenen I V voor een fijn sint nicoLaAS kaöo „CHINA" PARTTIME VERPLEEGKUNDIGEN Geef een nuttig geschenk... Instructiebad „De Turf" Schaatsresultaten van „Eemland" KAT B.V. Soest gesloten Personeel zonder werk NDER 1976 ZIEKENAUTO- TEL. 12727 Groet een vrind en help een kind Vleesverkoop Herken de voortekenen van een hartinfarct en reageer onmiddellijk Eerste hulp Symptomen Geen voorrang verleend Gratis autolichten- kontrole bij Stam Hinderwetzitting Door opletten winkeldiefstal voorkomen Bespreking Eemplannen in De Open Hof Bezichtiging tentoonstelling gemeentewerken 250 meter snoer gestolen Kapverliehting telefooncel in brand Hinderwet obstakel voor „In de Ruimte" Geen voorrang verleend Gevonden voorwerpen Exclusief Chinees-Indisch Restaurant ZONNEGUOREN Wij hebben SPECIALE AANBIEDINGEN op al onze afdelingen. In onze bruidsboutique, stoffen voor de BRUID, BRUIDS MOEDERS, BRUIDSMEISJES EN BRUIDSJONKERS. LAANSTRAAT 50 - BAARN TELEFOON 02154-2764 Zie onze etalage, 's Maandags gesloten. Vrijdagavond: koopavond Soestcr Courant van donderdag 20 november 1975 Jan Visser in ..Proest" In het politiek-café „Proest" heeft Jan Visser onthuld dat de commissie maat schappelijk werk haar voorkeur heeft uitgesproken voor de Grote Melmweg, tussen Lange Brinkweg en de spoorlijn Baarn-Amersfoort, als vestigings plaats van een woonwagencentrum. Soest zal plaats moeten bieden aan een centrum met een capaciteit van 25 wagens en deze plaats wordt geprefereerd in verband met de integratie-gedachte van woonwagenbewoners met de inwo ners van Soest, Andere plaatsen die voor de vestiging van het centrum in aanmerking ko men zijn de Wieksloterweg, de Ko ningsweg en de Amersfoortsestraat te Soesterberg. Tijdens de bijeenkomst, die ondermeer gewijd zou zijn aan de gemeentebegro ting sprak Visser zijn verwondering uit over de nieuwe standpunten van CDA en VVD inzake het dorpscentrum Hij meende dat het CDA gewoon door de knieën was gegaan voor de voor zitter van de Soester Ondernemer, de heer Verkade. „Voor welke winkeliers spreekt hij eigenlijk?", wilde Visser weten. Visser zei wantrouwig te staan tegen over de inspraak-bijeenkomst, die het gemeentebestuur heeft aangekondigd. Hij veronderstelt dat het meer een „informatie-bijeenkomst" zal worden. Wat de begroting betrof was Visser het niet eens met het feit dat een subsidie aan de Provinciale Utrechtse De Soester Orkest Vereniging geeft op dinsdag 25 november a.s. om 20.15 uur in de Julianakerk alhier een Najaars concert. De dirigent is Herbert Slegers. Solisten: mevr. J. Beek-Looyen, hobo en mevr. P. Wilbrenninck-Eschauzier, fagot. Op het programma staan wer ken van Mozart, Vogel, Legrenzi en von Beethoven. De kaarten zijn bij de leden en aan ons kantoor in voorver koop verkrijgbaar a ƒ2,50. Er ligt bij ons tevens een stencil voor U klaar, waarop U de activiteiten van de vereniging kunt vinden. Er is nl. nog plaats voor strijkers en blazers. Misschien nu de gelegenheid Uw drempelvrees eens te overwinnen. Het programma van de Stadsschouw burg te Utrecht is binnengekomen voor de maanden november/december 1975, Het geeft een duidelijk overzicht van de te verwachten programma's met be schrijvingen en tevens een opgave tot half februari. Gratis af te halen. Er zijn reeds enkele recreatiebedrijven die hun folders van vakantiehuisjes in Nederland en soms Duitsland al heb ben verzonden. Voor de mensen, die er zeker van willen zijn een plaats voor de vakantie in 1976 te bemachtigen lig gen ze klaar. Het lijkt nog ver weg, maar 1976 staat al voor de deur. De Spoorwegen zijn uitverkocht wat betreft de Spoorboekjes. Wij maken U er echter op attent dat wij nog steeds boekjes voorradig hebben. Mocht U er nog één nodig hebben, wacht U dan niet te lang, want de voorraad is be perkt. De ANWB heeft in nauwe samenwer king met de VVV in Deventer een Sinterklaaswandeling uitgezet van ca. 5 km, op 6 en 7 december a.s. Omdat speelgoed en poppen in deze sinter klaastijd zo populair zijn misschien 'n aanleiding de twee intieme musea die oude poppen en speelgoed herbergen, te bezoeken. De route is ter gelegen heid van de verjaardag van de Goed- h<jlligman geheel op rijm gesteld en brengt U langs tal van monumenten, Vooral in het Bergkwartier, dat prach tig wordt gerestaureerd. Routebe schrijving beide wandeldagen tussen 9 en 14.30 uur verkrijgbaar in de Sta tionsrestauratie NS-station Deventer. We denken al weer iets verder en gaan tot Kerstmis. Van het Nationaal Bureau voor Toerisme hebbèn wij een opgaaf ontvangen van de Hotels, die een speciaal Kerst- of Nieuwjaarsar rangement hebben. Wilt U er in die tijd eens een paar dagen tussenuit, dan kunt U hier de lijst komen bekijken. De prijzen staan erbij vermeld. Tot 23 november 1975 is in het Rotter damse Ahoygebouw de „Doe-het-zelf en kreatieve vrijetijdsbestedingsbeurs" Eigen handig-zelfdoen. Een volledig overzicht van materialen enz. waarmee men zelf woning, tuin, auto kan on derhouden of verfraaien. Er worden ter plaatse vele oude ambachten en handvaardigheden beoefend, alsmede vindt demonstratie plaats van kleine binnensporten en gezelschapsspelen. De NS geven voordelige Trein-Toe- gang-biljetten uit, waarmee U drie maal reduktie krijgt. De belangrijkste tip voor Sint Niko- laas: een kadobon. Verkrijgbaar bij V.V.V, Met ingang van 21 november a.s. wordt het aantal uren voor recreatief zwemmen uitgebreid met één uur en wel op vrijdagmorgen van 9.45 tot 10.45 uur. In vergand met het examen voor het zwemdiploma op zaterdag 29 november a.s. vervalt die dag het recreatief zwemmen van 16 tot 17 uur Stichting Welzijnsbevordering werd afgewezen; dat de toegezegde subsidie verordening nog steeds niet gereed is en het instituur wijkagent op een laag pitje is gezet. „Er zijn notabene por tofoons voor aangeschaft", aldus Jan Visser. Visser is verder van mening dat het geld dat weer aan de BB ge geven gaat worden, beter besteed is aan de brandweer. Ook „Proest" leed deze week, net als de CDA-soos en de begrotingsbijeen komst van de PvdA, aan bloedarmoe de. Er was nauwelijks belangstelling voor. Tijdens de abonnementswedstrijden op de kunstijsbaan te Utrecht hebben de leden van de ichaatsvereniging „Eem land" de volgende resultaten behaald Ron Ottenhof, b-junior Amersfoort, 500 m 52.3, 1500 m 2.47.5; Ans Richters, b-junior Zeist 500 m 55.3, 1500 m 3.07.5: Hans Kaats, b-junior Soest 500 m 48.4. 1500 m 2.30.8; Hans Dijs, c-junior 500 m 47.7, 1500 m 2.32.1; Vera Richters, a-junior Zeist 500 m 64.2, 1500 m 3.38.0 Klassementsoverwinning van de c-ju- nior Hans Dijs op de b-junior Hans Kaats, die na IV* ronde op de 1500 een botte schaats kreeg. Selectiewedstrijden voor de IJselcup-wedstrijden Miel Govaert, A-junlor, Amersfoort 500 m 44.9, 1500 m 2.19.2 werd totaal 4e van de a-junioren en kon zich in het klassement helaas niet plaatsen voor de deelname. Het bedrijf B.V. Kat aan de De Beau- fortlaan te Soestduinen is gesloten, voor het 26 man tellende personeel, inclusief directeur P. Rollman is bij het gewestelijk arbeidsbureau te Amersfoort ontslag aangevraagd. Po gingen, óók van dé vakbonden, het bedrijf in zijn geheel te verkopen, Tot en met 23 november: „JONG TA LENT AAN OUDE MUREN": Clara Kleekamo met etsen, Carel de Jong met kleine schilderijen, Astrid Rein- ders (voor het eerst op een expositie te zien) met schilderijen en Pim Oli- vier met etsen, in Galerij De Drie Ringen, Kerkstraat 11b (achter de Oude Kerk). Gewijzigde openingstij den: dagelijks van 1 tot 5 uur; maan dag én dinsdag gesloten. Tot en met 27 november: EXPOSITIE in het Artishockgebouw rriet „Teke ningen van Joop Huisman", Steen- hoffstraat 46; dagelijs van 2 tot 5 uur. Tot en met 6 december ST. NICO- LAAS-AKTIE winkeliers Radema- kersstraat Soesterberg. Hoofdprijs Mazda 1000. Bij besteding van 5,— al een lot! 19 nov. tot en met 17 december Rusland-TENTOONSTELLING in het Amnesty-oentrum onder de titel: „Wie zwijgt mag meepraten in de Sovjet- Unie". Tentoonstelling geopend woens- avond van 7 tot 9, zaterdagochtend van 10 tot 12 uur, Adres: Middelwij k- straat 72 (zij-ingang); toegang gratis. In de week van 8 tot en met 13 dec. elke avond (behalve zaterdag) ge opend. Verkoop nieuwe Rusland pu- blikaties. 19 november Kreativiteits- manifesta tie in de grote zaal van het Officiers casino aan de Kampweg te Soester berg, van 2 tot 5 en 7 tot 10 uur ge opend. Georganiseerd door de Vlieg basis Soesterberg, DATIM en Stich ting Jeugdwerk Soest.terberg. 20 november: Openbare RAADSVER GADERING in de Brandweerkazerne Lange Brinkweg; aanvang 19.30 uur. 20 november: HERDENKING van de Dag van de Rechten van het Kind; uitgaande van Amnesty International, 21 november: Verhandeling over en demonstratie met „DROOGBLOE MEN", uitgaande van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, door de heer Richard uit Rotterdam; in gebouw Plantsoenendienst aan de Molenstraat; aanvang 20 uur. 21 november: Jaarlijkse LEDENVER GADERING „Artishock" in het Artis hockgebouw, Steenhoffstraat 46, aan vang 20.30 uur. 21 november: JAARVERGADERING Postduivenvereniging De Vriendschap. Agenda o.a. Kas en Jaarverslag. Be stuursverkiezing. Kandidaten voor een bestuursfunctie kunnen zich tot 20 november melden bij het secretariaat, M. Uhl, Beatrixlaan 33; op uw aller komst wordt gerekend. 21 novembér: Optreden Jazzclub Soest met TRIO WIM OVERGAUW, in pa- fé Bos en Duin. Bosstraat 80; aan vang 21 uur; entrée 5,-. Inlichtingen tel. 18730, ->/■, - Een uitgave In kleuren van Pro Juventute. De op brengst komt ten bate van het kind dat extra zorg nodig heeft. i i Naam Adres Woonplaats wenst toezending van ti- (aantal) Oranfekalen- den 1976 met Nederlands calendarium #n/of b. (aantal)Oranjekal«n- ders 1976 met viertalig calen darium: Engels, Frans, Duits en 5paans. Beide soorten d f. 5,75 (verzendkosten f.1,60 extra). Postgiro 517400 Kalenderactie Pro Juventute Postbus 7101 - Amsterdam Telefoon (020) 790949 22 november: Intocht SINT NICO-* LAAS op het Dorpsplein te Soester berg, met aansluitend kinderoptocht, georganiseerd door de Soesterbergse middenstand; aanvang 2 uur. 22 november: EXCURSIE naar Het Stedelijk Museum in Amsterdam met een exclusieve rondleiding door Cor van Elven (zie lezing van 13 novem ber). Inlichtingen bij het secretariaat Plasweg 69, tel. 1 29 19. 22 nov.: WANDELTOCHT „Olympia", eerste uit de winterserie-tochten af standen 6 en 12 km. Startplaats geb. „De Rank", Soesterbergsestr. 18 van 10.30 tot 14 uur. Inlichtingen bij W. A. Suman, van Goyenlaan 242, tel. 13269, D. Brood, Birkstraat 50, tel. 19979 en L. Vogel, Buntweg 18, tel. 14138. 22 en 23 november: Jaarlijkse SHOW Soester „Vogelvrienden" in samenwer king met Aquariumvereniging „Zil ver Tetra", in het Verenigingsgebouw Steenhoffstraat; geopend zaterdg van 10 tot 22 uur en zondag van 10 tot 17 uur, 23 november: Kerstkaartenverkoop in de Oude Kerk, Torenstraat, 's morgens na afloop van de dienst (ca. 11 uur.). 24 november: Openbare VERGADE RING Onderwijscommissie in de de pendance van het gemeentehuis; aan vang 14 uur. 24 november: Openbare VERGADE RING Commissie Openbare Werken in kantoorgebouw gemeentewerken 16 uur. 24 november. Afscheid van de heer J, H. Esmeijer, voorzitter A.G.A.V.S, in het Dorpshuis, Dorpsplein, Soester berg; aanvang 20 uur. 24 november: VERKOOP eigen hand werken en tentoonstelling van „wat ouderen presteren na hun 65ste" in Dienstencentrum, Dorpsplein, Soester berg; van 2 tot 5 uur. 24 november: Afscheid van de heer J. H. Esmeijer, voorzitter A.G.A.V.S. in het dorpshuis, Dorpsplein, Soes terberg; aanvang 20 uur. 24 november tot en met 6 decem ber: Verkoop van Amnesty-kerst kaarten, kaarsen, posters, kandelaars en jaarkalenders in de openbare Bi bliotheek, Alb. Cuyplaan 202. Ope ningstijden: 's middags van 2 tot 5 uur; maandag-, woensdag-, en vrij dagavond van 7-9 uur; zaterdagmor gen van 10 tot 12 uur. 25 november: BALLETUITVOERING balletvereniging „Laetitia" Soester berg; in de Sterrenberg, Amersfoort- seweg, Huis ter Heide; aanvang 19.30 uur. 25 november: UITVOERING Soester Orkest vereniging iri de Julianakerk, Julianalaan; op het programma wer ken van Mozart, Vogel, Beethoven en Legrenzi. Solisten: Hanneke Beek- Looyen, hobo en Frances Wilbrerv ninck-Eschauzier. fagot; het geheel staat onder leiding van gastdirigent Herbert Slegers; aanvang 20.15 uur. 26 november: INFORMATIEAVOND te Nieuw Loosdrecht te verzorgen door de Soester Amnesty-groep. 27 november: Maandelijkse BIJEEN KOMST van de gespreksgroep van 't Humanistisch Verbond. Inlichtingen bij de heer J. de Leede, tel. 1 28 43. 27 november: Openbare VERGADE RING Financiële Commissie in de de pendance van het gemeentehuis; aan vang 19.30 uur. 28 november: Feestelijke OPENING „Sintekraam", in het Artishockge bouw, Steenhoffstraat 46. 29 november: CONCERT in de Oude Kerk door Jean Telder en Jan Jansen, clavecimbel; öp het programma, wer ken voor twee clavecimbels; aanvang 20.15 uur. 4 december KONTAKTAVOND „Vo gelvrienden" in café D'Oude Enghe. Middelwijkstraat 2, ingang koffiehuis; aanvang 20 uur, 7 december: KAMERKONCERT in de tentoonstellingszaal van het Artishock gebouw, met Nora Raphael - Tours, alt-mezzo en Anja Gosman, piano; Steenhoffstraat 46; aanvang 15 uur. 13 en 14 december: Jaarlijkse TEN TOONSTELLING Postduivenvereni ging „De Vriendschap". Inbrengen vrijdagavond vanaf 20 uur. Uw aan melding van deelname uiterlijk inle veren op de jaarvergadering van 21 november- In gebouw „De Vriend schap", Nachtegaal weg. hebben nog geen sukses opgeleverd. Kat kwam mei dit jaar in de moei lijkheden toen een order voor her bouw van een bepaalde appartuur in dertien schepen van Texaco Overseas Tankers, die aanvankelijk definitief leek, uitbleef. De opdracht werd door het hoofdkantoor van Texaco in New York, in Amerika geplaatst. Daarnaast werd het bankkrediet op gezegd en weigerde het ministerie van economische zaken een nieuwe kredietgarantie. Het personeel is van het begin van de ontwikkelingen op de hoogte gehouden. Kat B.V. bestaat sinds 1919. Oprich ter was de heer Taberhal uit Amers foort. In 1933 werd Rollmann's vader directeur en in 1954 vólgde de hui dige directeur hem op. Kat was ge- specialeerd in emaileren en in het maken van onderdelen van land- en scheepsketels en leidingsystemen voor tankschepen. Het arbeidsbureau heeft de ontslag- vergunning inmiddels verleend. burq. QROthestRiat 30 - tel. 02155-18046 - soestöijk Ook dit jaar bestaat weer de mogelijkheid om de Unicef-wenskaarten en agenda's te kopen. U wenst op zo'n kaart iemand geluk en dat betekent óók dat U geluk brengt. Door deze kaarten en agenda's te kopen steunt U het Kinderfonds van de Verenigde naties, dat werkt aan een betere toekomst voor de kinderen over de gehele wereld. „De intens humane taak van UNICEF draagt een verbindend element in zich van menselijke solidariteit. Alleen al daarom zou een ieder UNICEF ook in de toekomst een warm hart toe moeten dragen en zich waar mogelijk metterdaad achter UNICEF stellen. Een beter begrip voor de noden van de minder bedeelden in deze wereld en een actieve inzet voor de noodlijdende mede mens zullen allicht een bescheiden bijdrage kunnen leveren tot een betere samenleving in de toekomst". U kunt de wenskaarten en agenda's kopen bij onderstaande adressen: me vrouw Weitzel, Van Straelenlaan 44; mevr. Van de Meulen, Insp. Schröder- laan 4; Fa. de Ster, Van Weedestraat 5a; Fa. Ton Beuken, Soesterb.straat 51a; Ned. Credietbank, Torenstraat 47; en bureau WV, Steenhofstraat 9. Kadotip „Educol" Is constructie-speelgoed voor kinderen, door deskundigen voor Uni cef ontworpen. Het geeft tegelijk ook goede voorlichting over volksgewoon ten en leefwijzen. Educol bevat 4 uit gesneden bladen; met schaar, mes en lijm kunnen vier huizèn worden ge bouwd, uit Niger, Dahomey en Kame roen. De vier woningtypen in deze serie zijn verschillend van vorm en kleur. Ook de manieren van bouwen zijn verschil lend. De rijk versierde kubusvormige huizen van de inwoners van de plaats Zinder en de paalwoningen van Gan vië kunnen zelfs door kinderen van 8 jaar in elkaar gezet worden. Zaterdagmorgen, negen uur, zal aan 't slachthuis verkoop van vlees plaats hebben aan de houders van gele kaar ten, genummerd van 126 tot en met 300. Veel voorkomende pijngebie- den voor een infarct: middenvoor feln de borst l-v jjfrug Sn of beide armen 1. Hevig samentrek kende pijn midden voor ln de Dorst. 2. Pijn houdt langer dan 5 minuten aan, ook als men rustig zit of'ligt. 3. Transpireren en onrust, misselijk heid en braken kunnen voorkomen. 4. Pijn kan uitstralen naar hals, rug of armen. N.B. Korte, scherpe steken op één plaats op de borst ■wijzen vrijwel nooit op een hartinfract. 1. Bel onmiddelijk de arts, de GG GD of het ziekenhuis. 2. Patiënt rustig Laten liggen in afwach ting van medische hülp. Kortademige pa tiënten kunnen het best wachten in zithouding. 3. Vermijdt emotie of inspanning. 4. Belangrijk is een zo spoedig moge lijke opname in een ziekenhuis met een hartbewakings- af deling. H.K.H. Prinses Béatrix Het model van het dorp Matakan, met zijn ronde hutten en kegelvormige rie ten daken en de huizen van Mous- goum, vereisen wat meer handvaardig heid. Prijs 12,50 op giro 220514 t.n.v. H. Rademaker. Lange Brinkweg 62; öf tel. 10466 en u krijgt het vóór 5 december thuis bezorgd. De 15-jarige scholier Marcel E. ver leende op de kruising van de Alb. Cuyplaan en de Talmalaan geen voor rang aan de automobilist G.B. (24). Marcel -fietste in het donker en had zijn hond aan de lijn. De hond man keerde niets; Marcel werd naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht en vandaar naar Utrecht. Hij liep een hersenschudding op. De auto werd licht-, de fiets zwaar beschadigd. Garage Stam aan het Nieuwerhoek- plein heeft afgelopen vrijdagavond groot sukses geboekt met de gratis autolichten kontrole. Tot tien uur zjjn drie monteurs continu in de weer ge weest met het afstellen van de auto- verlichting. Ook zaterdag, toen er geen monteurs beschikbaar waren, kwamen nogal wat autobezitters om van deze gratis toen tevergeefs, maar kunnen nu a.s. service gebruik te maken. Zij kwamen zaterdag 22 november van 9 tot 12 uur terecht. Stam organiseert deze gratis-controle in samenwerking met. Veilig Verkeer Nederland, 't Geeft, niet welk merk u rijdt; ga in. ieder geval even langsvoor uw veilig heid en die van anderen. Dinsdag 9 december a.s. wordt in het gementehuis een openbare zitting be treffende de Hinderwet gehouden. 9.00 uur: betreft een verzoek van de Firma Watts B.V., De Beaufortlaan 22a te Soestduinen om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor de assemblage van veiligheids ventielen voor centrale verwarmings- en sanitaire installaties annex kantoor en magazijnruimte op het perceel De Beaufortlaan 22a te Soestduinen. Winkelier J. aan de Van Weedestraat vroeg assistentie van de politie in verband met problemen met klanten. Dat was een echtpaar, vergezeld van twee kinderen van 6 a 7 jaar. Terwijl het echtpaar de winkelier bezig hield met de koop van een aansteker, schuimen de kinderen de winkel af. J. zag hen een slof sigaretten eneen aansteker in een plasticzak doen en toen de kinderen de winkel verlieten, ging hij hen achterna. Pa en ma wer den handtastelijk en dreigden met een mes toen J. de kinderen vasthield. Zij verklaarden van niets te weten en gingen weg. Sigaretten en aansteker werden teruggevonden in een tuin in de buurt. J. heeft met de politie nog de buurt afgezocht, maar het echtpaar met kin deren was gevlogen. Aan het licht kwam later dat ook de Leca-bazar door het stel bezocht was, maar ook daar had men hen in de gaten. Vanavond wordt in De Open Hof de door de vereniging Vrienden van Eem land georganiseerde bijeenkomst ge houden, die geheel in het teken zal staan van de omstreden plannen tot „verbetering" van de Eem. Inleiders zijn ir. Herman Proper, be stuurslid van de Vrienden van Eem land en dr. Sybren de Hoog, bioloog. De avond begint om 20 uur; de toe gang is vrij. De hoofden van de Soester- en Soes terbergse lagere scholen hebben van de gemeente een brief gekregen waar in gewezen wordt op de mogelijkheid om de tentoonstelling in het gebouw gemeentewerken te bezichtigen. Een tentoonstelling die het werk van ge meentewerken laat zien. De expositie is bestemd voor de 5e en 6e klassen. Uit het magazijn van de firma H. aan de Birkstraat werd 250 meter verlengsnoer weggenomen. De onbe kende dader verschafte zich toegang door het stukknippen van een hang slot. Uit de kleedkamer van de sportzaal De Bunt werd ten nadele van de heer F. de H. een portemonnaie met 20 gulden gestolen. Onbekenden hebben de kapverlieh ting van de telefooncel aan de Nieuw- straat in brandgestoken. De nachtvei ligheidsdienst waarschuwde de poli tie en toen die ter plaatse kwam. was door een eveneens onbekend gebleven man het vuur geblust. Een onderzoek in de omgeving naar de daders lever de niets op. Tegen het voornemen een hinderwet vergunning te verlenen aan het vor mingscentrum „In de Ruimte" aan de Klein Engendaalweg, heeft mevrouw G. van Londen-Heinhuis protest aan getekend. Zjj stelde beroep op de Kroon veilig door op de hinderwetzitting te komen en haar bezwaar toe te lichten. Die bezwaren waren tweeërlei; vrees voor stank en geluidsoverlast. Volgens mevrouw Van Londen werd er soms tot 's avonds laat met een cirkelzaag gewerkt. De aanvrager weerlegde veel van de bezwaren, zoals door de op merking dat de werktijden van 8 tot 17 uur waren. De stankoverlast bleek overigens ook mee te vallen en me vrouw Van Londen gaf toe soms meer last te hebben van de omgeving. De vergunning is aangevraagd voor de drukkerij, de binderij, de timmerwerk plaats, de wasserij en de keuken. Alle afdelingen werken reeds jaren, maar nog nooit werd er de benodigde hin derwetvergunning voor verleend. Van uitbreiding is geen sprake en ook dat stelde mevrouw Van Londen min of meer gerust, zij het dat zij uit zeker heidsoverwegingen toch haar bezwaar handhaafde. Op de kruising Amersfoortsestraat- Veldm. Montgomeryweg te Soester berg, verleende de 63-jarige autobe stuurder B. S. geen voorang aan me vrouw C. E. K. (32) die op de Amers foortsestraat reed. Bij de botsing liep de heer S. een hoofdwond op en me vrouw E. hield er schaafwonden aan over en zij had maagklachten. Beiden werden per ambulance-auto naar het ziekenhuis De Lichtenberg gebracht en konden vandaar naar huis terug keren. De twee auto's werden zwaar beschadigd. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangegeven: jongenstrui, trainingsjack, hond, kin derschoen, plastictas met regenbroek, zwembroek en handdoek, jachthond, broche, oorbel met steen, wollen hand schoen, houten beeld, dameshand schoen, voetbal, portemonnee met in houd, sleutelbos, herenfiets, bankbiljet, montage pakket voor garagedeur en draagkarton met inhoud. Betreffende deze voorwerpen zijn op woensdag en zaterdag van 14 tot 18 uur inlichtingen te verkrijgen bij ie politie, Ook voor uw RECEPTIES en DINERS een nieuwe gelegenheid SPECIALE PRIJZEN VOOR MEE TE NEMEN MAALTIJDEN Dagelijks geopend van 12.09-22.00 uur LAANSTRAAT 48 - BAARN - TEL. 02154-1 ZIEKENHUIS en SANATORIUM In ons ziekenhuis kunnen enkele geplaatst worden op diverse afdelingen. Werktijden in onderling overleg te regelen. Ook op hen die zich voor zéér incidenteel be schikbaar willen stellen, doen wij graag een be roep. SOESTERBERGSESTR. 125 SOEST TELEFOON: 02155-1914-1 4

Soester Courant | 1975 | | pagina 11