r Sterk verenigingsleven uitermate belangrijk „Jazz in Soest" ƒ6,- Welfare verkooptentoonstellingen in Honsbergen en Molenschot een succes Ruim 1300 werkzoekenden ingeschreven bij Arbeidsbureau Amersfoort vraag je jeaf. waarhaalt zo'nkind 't vandaan? rsne ven Vereniging Soester Gemeenschap besprak ,,Van harte aanbevolen '/i, **x van de kleurenpasfofo's J.O.V.D. bespreekt ontwikkelingsplan Resuimant g e „öe koute öuinen" s s l«l Boutique des Fleurs Beste Sint een mijter van spijkerstof hebben ive niet. Maar TJ kunt het niet zo gek bedenken of we hebben het WEL. „Blij U te zien" BOEKHANDEL Popgroep Avalon in Molensoos Kaarten bij Hees Bij het oversteken aangereden 4 prachtige Van Oosten Fotografie waar kleren Wezen kinderwerk is Soester Courant van donderdag 20 november 1975 idern eur van >minuten i bos uifraam ?heel for en rote berg- een IS oor te of luis, trtuin 3lder. bad- r) en ne •rd >uwing er kap oon- jken at, hal ilken- jbbele van rote het r.. I ige ging. veel 16251 De Welfare-verkoopten toonstellingen, die respectievelijk in Honsbergen en Molenschot gehouden werden zyn beiden, óók in financieel opzicht, een sukses geworden. In Honsbergen was de opbrengst bijna 2600 gulden; in Molenschot in totaal ruim 6400 gulden. Beide tentoonstellingen hadden gemeen dat er loterijen aan verbonden waren; dat er namen van poppen geraden moesten worden en dat de „overheid" de tentoonstellingen openden. In Honsbergen deed dat burgemeester mevrouw Corver; in Molenschot „Saartje" van de burgemeester uit „Swiebertjes Avonturen". In Molenschot leidde de Zonne bloem de aktiviteiten; in Honsbergen deed dat het Rode Kruis. In Honsbergen zei mevrouw Corver: „Ik open graag deze verkooptentoon stelling, hoewel het evenement ons na tuurlijk allemaal geld gaat kosten" en Saartje zei in Molenschot: „Ik ben blij dat ik een tentoonstelling mag openen waar zo ongelooflijk veel mooie dingen te koop zijn". Saartje dacht direct aan „haar" burgemeester en zei al een keus voor hem gemaakt te hebben. Een kado voor Swiebertje zoeken, le verde haar problemen op, waarvoor zij hulp inriep van de bewoners van Molenschot. Mevrouw Corver complimenteerde de welfarewerksters van het Rode Kruis: „U brengt vreugde in het leven van hen die aan bed geklusterd zijn en aan ouderen, die minder vertier buitens huis kunnen vinden. Door uw werk houdt u de mensen in de gemeenschap, die er anders misschien een beetje bui ten zouden kunnen vallen", Een hoekje van de welfare- tentoonstelling in Honsbergen. Foto Herman van Dam Nadat zij van mevrouw F. H. van Leusden een fraai uitgevoerd notitie blok gekregen had, opende de burge meester met het doorknippen van een slinger van Rode Kruisvlaggetjes, de tentoonstelling. „Saartje" kreeg een pop; haar even beeld en ook zij knipte een lint door dat ze zelf had meegebracht en dat door twee vrijwilligers werd vastge houden. In Honsbergen viel de eerste prijs van de verloting, een ontbijtlaken met ser vetjes, op lot nummer 716. De tweede prijs, een wandkleed, viel op lot num mer 503. (Tweede prijs af te halen bij mevrouw T. Ellemans, Meidoornweg 5). Het te raden aantal kralen van het ontbijtlaken was 2650. De prijs ging naar mevrouw, Ter Haar, Gerrit v. d. Veenstraat.J Niet geraden werd de naam van. de pop. Ze heette „Josaen" en het lot besliste dat mevrouw Kui per van de Beetzlaan de pop kreeg. Na afloop van de tentoonstelling in Honsbergen bleken enkele handschoe nen achtergebleven te zijn. Men kan er voor terecht bij mevrouw Elemans. In Molenschot viel de hoofdprijs, een handgeknoopte smyrnaloper op lot nr. 731; 2e prijs, een tapisserie-handtas op „Saar van Swiebertje" opende de wel fare-tentoonstelling in Molenchot. Foto: Herman van Dam nr. 1436; 3e prijs een geborduurd ta fellaken op nr. 1099; 4e prijs, kinder kamer-wandkleed op nr. 830. De 5e tot en met de 14e prijs, tien poppen, vielen op de nummers 286, 375, 5 402, 966, 1073, 1599, 1686, 1713 en 1721. De 15e tot en met de 24e prijs, tien sierbeesten, vielen op de nummers 10, 124, 140, 491, 694, 1976, 1232, 1447, 1483 en 1597. De 25e prijs, een boek, kwam terecht bij lotnur. 41. De barbecue-set van de bazarverloting (kleine lootjes) is gevallen op nur. 486. De naam van de meisjespop was „Sacha" en de jon gens pop heette „Loek". De prijzen zijn tegen afgifte van het lotnummer, af te halen bij Molenschot aan de Albert Cuyplaan 101. In Molenschot was de opbrengst van de handwerkartikelen, vervaardigd door de bewoonsters van het bejaar dencentrum en naaste omgeving, 4770 gulden. De verloting brachrt 1600 gul den op en het raden van de namen van de poppen 79 gulden. Tijdens de verkoping in Molenschot bood 'n wel doener 1000 gulden aan de „Zonne bloem" aan. Dat geld zal besteed wor den voor komende zonnebloem-activi teiten. Alle bezoekers aan de tentoonstellin gen worden hartelijk bedankt voor hun belangstelling. Van de opbrengsten wordt nieuw materiaal gekocht voor het volgende seizoen en de resultaten daarvan zullen weer tentoongesteld worden. De Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie afdeling Soest en Om streken organiseert op donderdag 27 november a.s. een avond in het teken van de nota Ontwikkelingsplan Soest 1974, consept secundaire modellen. De avond wordt gehouden in Hotel Van den Brink aan de Soesterbergse straat en begint om 20.00 uur. Een van de inleiders is de heer P. Lange WD-fractielid in de raad en moge lijk ook het oud-raadslid drs. H. Jonker van Progressief Soest. Daar de avond van algemeen belang is, nodigt het bestuur een ieder uit, jong of oud. De toegang is gratis. Bij het arbeidsbureau in Amersfoort stonden in de maand oktober 196 man nen en 62 vrouwen uit Soest Ingeschreven. Dat waren er respektievelijk 8 en 7 minder dan in de maand september. Vergeleken met vorig jaar oktober zyn bet er echter 78 en 33 méér. Menu Menu - Menu - Menu i BIRKSTRAAT 108 - SOEST g Langs de weg naar Amersfoort g 8 TELEFOON 02155-17224 J SPIES NEPTUNES. Een spies met grote garnalen, pommes 3 jf frites, gemengde salade en g jÜ rémoulade saus S i Per couvert f 10,50 m Afhaalprys 9,50 3 (Zie ook andere advertentie) g Menu - Menu - Menu - Menu Het gewest Amersfoort blijft evenwel altijd nog een gunstige plaats innemen ten opzichte van werkloosheidspercen tage in de provincie Utrecht en Ne derland. Voor Nederland in totaal was het werkloosheidspercentage van man nen eind oktober 5,2; In de provincie Utrecht 2,6 en in Amersfoort 2,2. In harde cijfers staan er bij het Arbeids bureau Amersfoort 999 werkzoeken de mannen ingeschreven en 321 vrou wen. Er is vraag, bij het arbeidsbureau ge registreerd althans, naar 644 mannen en naar 344 vrouwen. Het betekent dat de vraag naar mannen, vergele ken met september iets aangetrokken is. Die vraag betreft voornamelijk de metaal; 196 tegen 179 in september, terwijl 't aantal ingeschrevenen daal de van 155 naar 113. Het aantal jeugdige werklozen onder de 22 jaar was 261 jongens en 155 meisjes. De vraag naar jongeren liep iets terug van 142 naar 123 voor jon gens (onder de 19 jaar) en van 134 naar 109 voor meisjes, Het gewest Amersfoort omvat de ge meenten Amersfoort, Baarn, Bunscho ten, Eemnes, Leusden, Soest en Wou denberg. Amersfoort heeft 548 werk zoekende mannen, Baarn 119, Bun schoten 49, Eemnes 23, Leusden 46, Soest 196 en Woudenberg 18. Het aantal ingeschreven werkzoeken de vrouwen is voor Amersfoort 177, Baarn 32, Bunschoten 49, Eemnes 23, Leusden 45, Soest 62 en Woudenberg Gegarandeerd goed en goedkoop. STEENHOFFSTRAAT 1 - SOEST Telefoon 02155-12455 am 52 so In het kader van de nationale aktie „BLIJ U TE ZIEN", welk© gestart is door Veilig Verkeer Nederland, orga niseert d© afdeling Soest van Veilig Verkeer Nederland binnenkort een „zichtbaarheidsaktie" voor fietsers en bromfietsers. In deze donkere wintermaanden is een goede verlichting van fiets en bromfietsuitermate belangrijk. De afdeling Soest van Veilig Verkeer Nederland maakt zich zorgen over het grote aantal fietsen in onze gemeente waarvan de verlichting niet of nau welijks in orde is. Elk jaar weer blijken fietsers niet of te laat te worden opgemerkt door andere weggebruikers, met alle tries te gevolgen van dien. Controleer daaom uw fiets en brom fiets en vergewis u ervan of u wél zichtbaar bent in het duister. Bent u niet geheel zeker, zaterdag 22 novem ber a.s. naar het terrein achter het politiebureau van Soest voor ee£ keuring en zonodig voor reparatie. Deze keuring wordt uitgevoerd door „Rijwielhandel Klomp", Noorderweg te Soest. De keuring vindt plaats tus sen 10 en 12 uur. Op 29 november .a.s. wordt deze aktie eveneens uitgevoerd in Soesterberg, aan de Politiepost Soesterberg. De keuring daar in handen van de Rijwielhandel v. d. Broek, Radema- kerstraat te Soesterberg. Ook hier vindt de keuring plaats tus sen 10 en 12 uur. De beroemde KLEINE WINKLER PRINS is er weer! 13de, geheel herziene druk 2 delen 728 blz. in totaal ruim 25 000 alfabetisch gerangschikte artikelen (trefwoorden) volledig in kleuren geïllu streerd grootformaat (28x2lH cm) gedrukt op houtvrij kunst drukpapier fraaie banden van lichtbruin kunstleer smaakvolle omslagen, Voordeelprijs 99,50 compleet Binnenkort 119,50 compleet SOESTERBERGSESTRAAT 53 SOEST - TELEFOON 12419 Een uitgave van Elsevier Het tiental leden dat de vergadering van de vereniging De Soester Gemeen schap bezocht heeft grotendeels kunnen luisteren naar een, overigens niet oninteressante, discussie tussen forumleden over het rapport „Van Harte Aanbevolen" van dezelfde vereniging. De lünen waarlangs de discussie moest verlopen lagen reeds vast, want het bestuur had een aantal vragen geformuleerd, waarop het forum antwoorden moest. Gespreksleider Henk van Beek stond geen zijsprongetjes toe en dat had het voordeel dat hy resumerend aan het slot van de avond vlot kon vaststellen dat Soest gebaat is by een sterk verenigingsleven en dat de taak van de S.G. zich kan be perken tot het oplossen van problemen en het eventueel aandragen van nieu we initiatieven. Een daarvan was de organisatie van een Zomerfestival, maar de opkomst was te gering, om nu al te kunnen vaststellen dat zo'n festival zal aanslaan, 't Nut, de Balletvereniging Soest en de groep Joegoslavische volksdansen zeg den medewerking toe. Een vraag over een ruimte voor een minitheater bleef onbeantwoord en een misverstand werd de wereld uitgewerkt als zou de culturele commissie niets zien in een plaatselijke monumentencommissie. Voordat „Van Harte Aanbevolen" werd besproken lichtte voorzitter ir. E. Holtrop zijn visie op de gemeente begroting voor 1976 toe, voorwat be treft de culturele sector. Hij consta teerde een enorme bruto-vooruitgang, zij het dat de bibliotheek daar het grootste deel van kreeg. Verheugd was hij dat de kunstenaarsvereniging Artishock nu ook door de plaatselijke overheid volledig erkend werd; dat nu ook een ambtenaar culturele za ken werd aangesteld en dat er toch wel sprake was van een ander beleid, vergeleken met enkele jaren geleden. Onder leiding van de heer Van Beek werd daarna door het forum bestaan de uit de dames E. Korthuis-Elion (fractievoorzitter van de VVD), A. van Gelder-Cornelissen (lid van de PvdA- fractie) en de heren dr. J. Pluvier (be stuurslid van Artishock) en J. Berends (van de Balletver. Soest) het rapport behandeld. Het rapport is bedoeld als raamwerk en overzicht van wat er onder de be volking leeft en zou de taak van de overheid moeten vergemakkelijken, De S.G. beoogt er een discussie mee op gang te brengen. Morgenavond, vrijdag 21 november aanvang 21 uur, treedt in café „Bosch en Duin" aan de Bosstraat op het trio Wira Overgaauw. Het is het tweede concert in 't kader van „Jazz in Soest". Na het geweldige optreden van de „Diamond Five" heeft men voor het tweede concert één van Neerlands be kendste jazzformaties weten aan te trekken; het trio Wim Overgaauw, be staande uit Wim Overgaauw, gitaar, Victor Kaihuti, bas; Evert Overweg, drums. Het trio maakte verschillende l.p.'s 1 Don't disturb; Sagitarius; Nuages et Dedication. In 1972 ontvingen zij voor de eerste lp een Edison op het Grand gala du disque. Het trio speelt eigentijdse jazzmuziek van b.v. Wes Montgomery, Kenny Bur- rel en composities van Wim Over gaauw. Ook begeleidden zij veel be kende Amerikaanse solo-artiesten, zo- Zaterdag 22 november a.s. treedt in de Molensoos in Soest de popgroep Avalon op. De formatie is vijf jaar geleden ontstaan en speelde hoofdzakelijk geïmproviseerde muziek. De groep was een drie-mans formatie. Na Vit jaar vond men het wenselijk om de groep uit te breiden met eem zanger en een gitarist. Het ging goed met .de muziek van Avalon, doch er kwamen tegenslagen. De apparatuur werd uit de repetitie ruimte ontvreemd en de zanger besloot een eigen weg te gaan. De zanger kon op korte termijn vervangen worden en een klein gedeelte van de apparatuur werd door de politie teruggevonden omdat dit later aan de groep te koop werd geboden. Jammer genoeg kan deze apparatuur nog niet gebruikt worden omdat deze nog voor onder zoek op het politiebureau is. De groep spaarde voor nieuwe appara tuur en begon na een lange onvrijwil lige pauze weer met oefenen. De groep speelt veel eigen komposities en wordt daarin vooral geïnspireerd door musici als Steve Miller, Meters en Little Peet. De muziek is swingend en door de rock uitdagend voor hel danslievend publiek. De formatie be staat uit: Pizzi Zwerver, zang, percus- Sion, gitaar en mondharmonica; Hayan Michielsen, zang, basgitaar; Graad Snijdelaar, zang, gitaar, slydegitaar; Jitse v. Beek, zang, gitaar, slydegitaar; Joseph v. Beek, drums, percussion. Het centrum is geopend vanaf 20.00 uur en de toegangsprijs is 2,50. Morgenavond, vrijdag 21 november, wordt er in de Hees-kantine aan ckv Kooiweg gekaart. Er zijn vele fraaie prijzen te verdienen door de deelne mers, die lid, donateur of begunstiger van de voetbalvereniging, moeten zijn. Wim Overgaauw als Bill Evans, Wes Montgomery en Stan Getz. De organisatie van dit optreden is in handen van de jazzclub „Jazz in Soest". De club noteert gaarne nieuwe leden. Voor inlichtingen Elly Joosten, Veld weg 14, Soest. De gespreksleider wilde daarom we ten hoe de politieke partijen over het werkstuk dachten. Volgens mevrouw Van Gelder was het een goede bijdra ge, waarbij zij benadrukte dat de vi sie van een politieke partij ook steunt op een achterban. Mevrouw Korthuis was het met haar eens, vooral ook omdat het niet op de weg van de overheid ligt een cultuurbeleid voor te schrijven. Dat beleid moet aangezet worden door initiatieven van de bur gerij. Dr. Pluvier meende dat het bij zonder moeilijk was de totale bevol king te entrousiasmeren, vooral in Soest, dat door zijn opbouw weinig samenhang heeft en nauwelijks ge meenschapszin vertoont. Geconstateerd werd verder dat „drem pels" tot deelname aan het culturele leven moesten worden weggenomen, maar anderzijds dat men er ook weer niet van mocht uitgaan dat iedereen alles wil, perse overal aan moet deel nemen om cultureel bezig te zijn. Van evle zijden werd deze stelling be licht en het resulteerde in de conclu sie dat een sterk verenigingsleven uitermate belangrijk is. Zijdelings werd ook nog gesproken over een groot cultureel centrum, met concertzaal e.d., maar de meningen liepen uiteen. Juist door de gespreide opbouw van de gemeente, dienden er wijkvoorzieningen te zijn. De wijk- voorzieningen mochten echter niet al leen bestemd zijn voor de bewoners van de wijk. Narrig werd opgemerkt dat er zo'n haast gemaakt werd met de bouw enJ of plannen voor verdere nieuwbouw van ambtelijke gebouwen en de cul tuur nog steeds in Soest op de tweede plaats kwam. Die opmerking werd door de forumleden afgewezen en de gespreksleider vond persoonlijk dat Soest voldoende had aan wat de om geving (Utrecht, Amersfoort, Hilver sum) bood. Op zijn vraag of Soest (voor de ver enigingen) een soort centraal service instituut nodig had, dat zich zou gaan bezig houden met inning, boekhou ding, administratie en publiciteit, werd in het algemeen negatief gereageerd. Het zou de zelfwerkzaamheid van de verenigingen wegnemen en het einde in kunnen luiden van het verenigings leven. Voorzitter Hiltrop sloot de discussie met de hoop uit te spreken dat „Van Harte Aanbevolen" zowel bij over heid, politieke partijen als verenigin gen verdere aandacht zal krijgen, De 08-jarige heer T. J. B. werd bfj het oversteken van het fietspad voor zijn woning aan de Steenhoffstraat aangereden door de bromfietster J. N. (22). B. liep een hersenschudding op, brak zijn linker pols en kneusde de linker enkel. Met de ambulanceauto werd hij naar het ziekenhuis Zonne gloren gebracht. Mej. N. kwam met de schrik vrij. Bij het Witte Huis aan de Birkstraat werd op het fietspad de heer J. I. aangereden, ook door een bromfietser Ook I, werd naar Zonnegloren ge bracht. tydel(jk voor de prijs van zwart-wit en u kunt ze direct meenemen. O. UTR.WEG 36 - SOEST (Z) TELEFOON 02155 - 13109 ('t Winkelpleintje achter de Ossendamweg) Is het Bas of Tineke, zo'n 10 jaar en van die echte leuke moderne kleren? Dan is de kans heel groot dat't bij MKIMO vandaan komt Want dadr hebben ze die prima uitziende stoeisterke kleren van Dombo, Louis London, Absorba en Olly. Hangend op kijk&keur-hoogte, zomaar voor 't kiezen. En meestal voor prijzen die 't moeder- en vaderschap ook nog weer even verlichten. BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 SOEST. TEL 02155-16280 t

Soester Courant | 1975 | | pagina 3