icf Het oog gericht op Suriname Lange Brinkweg zal landelijk karakter behouden VIOLA 99,95 CARNI ;c°é7 Bestuurlijk centrum en winkelcentrum los van elkaar zien ositVe SUPER AANBIEDING C6ff%f iM@r M Meubelfabriek Oisterwijk j VAN WEEDESTRAAT14 naast Simon SNACKBAR maaswinkel Raadslid Lange voor JOVD Reconstructiewerkzaamheden duren half jaar ieiV»® (vr'J ietoc»"1 HIJ BLIJFT Motorrijder ontsnapte uiteindelijk niet Bromfiets gestolen In Soesterberg „Büj U te zien" telde 19 deelnemers Kerstvieringen Soesterberg styled by Lancia Bij rok, jurk of broek... altijd happy met deze jeugdige naturel-look- laars. Nappa florida leder, ook in zwart Leden parochievergadering Soesterberg benoemd Tuinman A. Lenten nam afscheid Een goed idee SLAATJE FEESTDAGEN Bevorderingen bij de politie Zevende verkeers slachtoffer van dit jaar Op fietspad aangereden Pech op pech Kostbare stereo apparatuur gestolen Sint Nicolaasbingo in Honsbergen Soester Courant van donderdag 4 december 1975 Het toekomstige 144ste lid van de Verenigde Naties, de kersverse repu bliek Suriname, heeft zijn feest gehad vol ontroerende momenten en spon tane uitingen van grote vriendschap tussen heren die elkaar politiek te vuur en te zwaard hebben bestreden. Dat is allemaal, net als muziek en plechtstatige redevoeringen, een goe de garnering van een feest. Maar het is niet de werkelijkheid, die voor Su riname namelijk weinig feestelijks heeft. De onplezierige alledaagse zaken ko men na het dansende debuut snel aan de orde. Daar is allereerst al een enigszins moeilijke psychologische situatie. Door 't totaal andere en veel langere kolo niale verleden van Suriname is het in Zuid-Amerika een buitenbeentje - de republiek is een niet Latijnsame rikaans land temidden van een lan dengroep die dit zeer uidrukkelijk wel is. Dit is niet alleen een kwestie van taal, maar vooral ook een van psy chologie. En het anders zijn en bo vendien arm en weinig invloedrijk, belooft altijd de nieuwe kandidaat voor het lidmaatschap van een al lang bestaande club dat hij het niet gemakkelijk krijgt. Temeer omdat bo vendien nog Suriname ook door de sociale en de economische structuur afwijkend is. Het zal daardoor moeite kosten bin nen de bestaande Organisatie van Amerikaanse Staten volledig geac cepteerd te worden, ook al omdat de andere leden de neiging hebben de pas verworven onafhankelijkheid niet al te hoog aan te slaan, zolang dit po litieke feit niet hand in hand gaat met een economische onafhankelijkheid. Nu kan men natuurlijk zeggen, dat het Suriname verder een zorg zal kunnen zijn hoe men elders in Zuid- Amerika over het land denkt, maar het is toch binnen deze kring van landen, dat de toekomst geleefd zal moeten worden. Het is een soort iso lement, dat b.v. ook buurland Guya na nog altijd een beetje zorg baart. Een andere zaak is, dat de geestdrift voor het verwerven van de onafhanr kelijkheid nu verder overgedragen zal moeten worden op de ontwik keling van het land, waarbij niet inisplaats is, dat het punt onafhan kelijkheid in vrij ruime kring steeds tamelijk onverschillig is behandeld waardoor de geestdrift wel groter is geschilderd dan ze in werkelijkheid was en die was dan waarschijnlijk nog aangewakkerd door een over dreven geloof, dat na 25 november alles spoedig beter zou worden. Potentioneel is Suriname een rijk land, is een kreet die voor dit laats te geloof dan de logische basis vormt. Die rijkdom is er inderdaad, zij het dat het een grootscheepse inspanning zal vergen die ook inderdaad binnen te halen, In de eerste plaats werkt dan al niet mee, dat van. een kleine vierhonderd duizend inwoners bijna een derde het land heeft verlaten, waarbij de bekwaamste voorop zijn gegaan-. Typische voorbeelden: een dagblad dat moest sluiten, omdat er geen ty pograaf meer te vinden was. Een mu ziekkorps dat in nood geformeerd moest worden door twee door emi gratie onttakelde korpsen samen te- voegen. Het gebrek aan bekwame mensen is maar een betrekkelijk probleem, na tuurlijk: men kan de deskundigen huren, maar dat wordt dan wel een1 aanzienlijk kostbaarder werk. Tot dusver is voornamelijk de kuststreek bevolkt en de rijkdommen waarvan- sprake is zal men op andere plekken uit het land moeten gaan halen. Maar tenzij men 't aan wil laten komen op onvrijwillige verhuizingen zal het na genoeg onmogelijk zijn mensen ertoe te bewegen het sociaal verkeer, het amusement, de nog zo geringe gemak ken van de verstedelijking in de steek te laten om onder primitievere omstandigheden ergens anders een pioniersleven te gaan leiden. Men zal dus iets moeten kunnen bie den, wat ook ai weer niet onmogelijk is, maar geld kost. Wil men dieper in het land iets tot ontwikkeling brengen, dan zal er een infrasstruk- tuur moeten zijn, waarvan de ver bindingen over weg of spoorweg een hoofdbestanddeel zijn. Niet alleen is het uitermate kostbaar dit uit de grond te stampen, maar als men het eenmaal heeft vraagt het veel kos ten aan onderhoud. Weer zo'n geld kwestie, die geen bezwaar zou zijn als er ook opbrengsten tegenover staan. Waarvoor het natuurlijk guns tiger zou zijn niet de grondstoffen uit te voeren, zoals hout en bauxiet, maar wat daarvan gemaakt kan wor den: dingen die enerzijds arbeid be tekenen voor meer mensen en ander zijds meer opbrengen. Dat zou in dustrieën betekenen, waarvoor inves teringen gedaan moeten worden. De overheid kan dit niet betalen, dus zal een beroep op buitenlandse bedrijven gedaan moeten worden nog daargelaten dat die daarvoor op dit moment van economische wereld crisis niet te geestdriftig zijn, zullen ze ook prijs erop stéllen hun geld te steken in een land waarvan ze mo gen verwachten dat de omstandighe den er voorlopig wel stabiel blijven. En is dit in Suriname het geval? Ook al wil men niet direct aannemen, dat het tussen de verschillende be volkingsgroepen wel tot hete con flicten zal komen, omdat dit ook in het vergelijkbare Guyana is gebeurd, de potentiële investeerders zullen toch de neiging hebben om eerst even af te wachten of dit niet gebeurt. In menig opzicht verbleekt bij de omvang van wat gedaan zou moeten worden om werkelijk welvaart op te bouwen de omvang van de ontwikke lingshulp die Nederland verleent. Dat zijn wel vele miljarden, maar zelfs als daarvan geen dubbeltje fout be steed wordt, zouden op geen stuk ken na toereikend zijn. KANTMAN Voor al uw AUTO PLAAT- en SPUITWERK J. van Zal Nleuwoweg 37 (achterom), Soast Telefoon 02155-11018 Tjjdens de maandelijkse bijeenkomst van de plaatselijke afdeling van de J.O.V.D., de Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie, die in Hotel v. d. Brink aan de Soesterbergsestraat gehouden werd, hebben het VVD-raadslid P. Lange en het oud-raadslid van D'66, H. Jonker, toelichtingen gegeven op het concept-ontwikkelingsplan Soest. De heer Lange beperkte zich tot de globale uiteenzetting waarom Soest een dergelijk plan opzet, de daarbij ge maakte fouten en het opsommen van voor- en nadelen van een nieuw winkel centrum. De heer Jonker lichtte het door hem en zijn oud-fractiegenoot H. Gerth in gediende alternatieve plan toe. Beide heren waren van mening dat toekomstige ontwikkeling van Soest, tè veel vragen met betrekking tot de onbeantwoord bleven en dat het ont- De grootste vrees van Lange Brinkweg-bewoners is, zo bleek tijdens de door het gemeentebestuur voor hen belegde bijeenkomst in de brandweerkazerne, het uitzicht op een racebaan zodra de weg is gereconstrueerd. „Dat probleem Is ook ónze grootste zorg en heeft dan ook zeer in het bijzonder onze aan dacht. Maar op het ogenblik weten we de oplossing nog niet", aldus wet houder D. Hoekstra van openbare werken. Hoewel de riolering, de bomen en de verlichting, om een paar dingen te noemen, volop aandacht kregen, sprong de verkeersproblematiek er toch uit. Wethouder Hoekstra hield de bewoners voor, dat door het nemen van rigoureuze maatregelen ook de bewoners zelf gedupeerd zouden worden. Overigens hebben verkeersmaatregelen op de Lange Brinkweg consequenties voor andere gebieden in het dorp en daarom zullen deze in totaliteit moeten worden bekeken. De directeur van gemeente werken, de heer H. J. van der Dussen, meende dat de vrees voor racen ongegrond was. „Nergens elders is gebleken, dat dit het gevolg was van reconstructiewerkzaamheden", aldus de directeur. De Lange Brinkweg krijgt geen as- faitlaag, maar blijft een klinkerweg. De breedte, die momenteel nogal ver schilt, wordt zes meter. Het gedeelte van de Grote Melmweg tot de krui- weg krijgt aan beide kanten een voet pad met aan de even kant een twee meter breede berm met bomen. Het gedeelte van de Kruisweg tot de Eemstraat krijgt aan beide kanten bomen en maar aan één kant een voetpad. De bewoners willen graag ■weer bomen ;als de populieren die er nu staan gerooid worden; ze hebben mu ongeveer hun maximale levens duur bereikt, aldus de heer A. van de Broek van de' gemeentelijke plant- sooerrendienst. Er komt in het gedeelte van de Eem straat tot de Kruisweg een nieuwe riolering, met een capaciteit die vol doende is om het water van de Eng* Soest-Zuid en Soestduinen te ver werken en naar de zuivering aan de Maatweg te transporteren. De be staande riolering is oud, vertoont ernstige gebreken en heeft bovendien een te geringe bergingscapaciteit. Tijdens de reconstructie zal de PUEM het nu nog bovengrondse eiectrici- teitsnet vervangen door een onder gronds net. In de vragen en opmerkingen van be woners klonk door, dat zij bang wa ren dat de Lange Brinkweg zijn lan- schappelijk karakter zou verliezen, als gevolg van de reconstructie. Een wegdek van zes meter breed had niet ieders instemming. De heer Van der Dussen wees erop, dat de wegbreedte van woonstraten doorgaans zes meter is, in de nieuwe wijken in O verhees zelfs zeven meter. Overigens zou ook hij niet graag zien, dat de weg zijn charme zou verliezen en dat het een steriele weg zou worden. Verkeersproblemen De verkeersproblematiek kreeg veel aandacht. Deze heeft zich momenteel toegespitst op de A. P. Hil horst weg, maar geldt in dezelfde mate voor de maten van het verkeer door het cre- eren van natuurlijke „-drempels", was een van de wensen; instelling van (eventueel wisselend) eenrichtingver keer of kunstmatige „kuilen" werden eveneens gesuggereerd. Wethouder Hoekstra stelde, dat de verkeerspro blemen niet zomaar zijn op te lossen. Overigens vertelde hij dat de politie 'n woensdagmiddag van half vier tot kwart voor zes op de A. P. Hilhorst- weg had gecontroleerd. Ze telde ze ventig voertuigen, waarvan er niet één harder reed dan de toegestane tachtig k.m. per uur. De wethouder zegde toe, de proble matiek grondig te bekijken. Een op lossing ervoor zou gerealiseerd kun nen worden na voltooiing van de werkzaamheden, die in facen zullen worden uitgevoerd en waarmee waar schijnlijk volgend jaar een begin kan ■woTden gemeekt. Het werk zal naar schatting een half jaar in beslag ne men. Aan het eind van de bijeenkomst sprak de heer Kroon namens de be woners een dankwoord aan het ge meentebestuur voor het op deze ma nier betrekken van de bewoners bij de reconstructieplannen. breken van iedere financiële informa tie een hinderlijk gemis was. Volgens de heer Lange is het onjuist over plannen te praten, die later fi nancieel niet haalbaar zbllen blijken te zijn. Fout vindt de heer Lange het ook dat over de doelstellingen niet in de raad is gesproken en dat met name over het al dan niet nodig zijn van een hoofdcentrum nooit van gedachte is gewisseld. En dat terwijl toch vele jaren zo'n opzet de gemoederen van de plannenmakers heeft bezig gehou den. Kernvraag was voor hem ook of de primaire modellen doorslaggevend worden en of het secundaire winkel model voor de Eng niet te zeer de verdere ontwikkeling van Soest zal beïnvloeden. Overigens was de heer Lange van me ning dat niet persé een bestuurlijk centrum aan een nieuw winkelcen trum gekoppeld behoefde te worden. Dat er voor een betere huisvesting van het bestuurlijk apparaat gezorgd dien de te worden, meende hij, was voor iedereen duidelijk. Het zou gekoppeld kunnen worden aan andere centrale voorzieningen, echter niet direct aan het winkelcentrum. Hij onderschreef een groot deel van de bezwaren die er bestaan tegen vestiging van een dorpscentrum op de Zuidereng en zei daarom voorstan der te zijn van verschuiving van het centrum richting station Soest-Zuid. Verder was de heer Lange van mening dat zeker de nieuwkomers zich in de eerste plaats Soesters voelen, maar dat alsnog in de sociaal-culturele sector betere wijkvoorzieningen nodig zijn. Het zou daarnaast een poging waard zijn hen een Soester-centrum te bie den, maar een al te kunstmatig ge sticht centrum zou zijns inziens een falikante mislukking worden. Zijn betoog sloot min of meer aan op de visie van de heer Jonker, die een nieuw centrum wil, als de inwoners zich daar positief voor hebben uitge sproken. De heer Jonker heeft in sa menwerking met de heer Gerth dat centrum gesitueerd tussen Eigendom weg en Klein Engendaalweg, waarbij de Parklaan een grotere verkeersfunc tie krijgt. Volgens de heer Jonker mocht nooit vergeten worden dat circa 40% van de bevolking te weinig mobiel is, om regelmatig centra in de omgéving te bezoeken. Voor hen zou een kwalita tief hoog centrum een uitkomst zijn. De heer Jonker stond ook even stil bij de groeiprognoses en toonde zich een groot voorstander van de aanleg van een centrumweg, ter ontlasting van de huidige rijksweg door Soest en van de route Ossendamweg-Vondel laan. Zowel de heer Lange als de heer Jon ker hoopten dat zeer veel inwoners gebruik gaan maken van de moge lijkheid die hen geboden wordt via de vragenlijst in het gemeentelijk voor lichtingsblad, waarin om meningen gevraagd wordt ten aanzien van de verdere ontwikkeling van Soest. Naar aanleiding van de uiteenzettin gen besloot de JOVD een werkgroep in het leven te roepen, die de gemeen telijke plannen zal gaan bestuderen om, waar nodig deze van aanvullin gen en kritische kantekeningen te voorzien. stoelen tafels *TV-kaster» bankstellen slaapkamers ★wandkasten dekenkisten Uw kopje koffie staat klaar. Toonzalen: Utrecht, I Hollantlaan 26 (bij afslag E36, Ulrecht- W Centrum/ Nieuwegoin), tel. 030-883762. VS Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21 uur. Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein), tel. 020 - 233917. Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21.30 u Nee, we boycotten niet sinterklaas, zwartepiet, al zijn die uit spanje, we zien sint nog graag op een dag als vandaag hij houdt zoveel van je. En dat zwarte van piet, het geeft ons geen verdriet, we zullen niet beven door zijn donkere toet, want hij maakt dat wel goed door ons iets te geven. Lieve sint, luidt ons lied, lieve sint, zwartepiet, u moet het toch hqren: blijf nog lang onze vriend, wel of heus niet verdiend, ga nimmer verloren. Al bestaan jullie niet, sinterklaas, zwartepiet, wat geeft en wat zou dat. van de goed-heiligman, van de sint, ja daarvan is 't feest en ik hou dat. De 19-jarige motorrijder P. J. Z. uit Soest heeft, na driest rijden en naar het hem ongetwijfeld voorkwam een geslaagde ontsnappingspoging, 't toch tegen de politie moeten afleggen. Hij liep in de gaten toen hij met zeer hoge snelheid, tot 140 km in het nachtelijk duister door Soest scheurde. Hij ne geerde stoptekens, doofde zijn licht en verdween richting Soestduinen. Daar raakte de politie zijn spoor bijster in de omgeving van de Zoom en het Ber kenlaantje. Men had evenwel zijn kenteken geno teerd en toen was het slechts 'n kwes tie van wachten bij zijn woning, om hem aan te houden. Daar poogde hij nog via de lift te ontsnappen, maar de politie was via de trap eerder boven. Aanvankelijk ontkende hij, maar op het bureau gaf hij tenslotte toe. Z. had te veel gedronken, wat blaasproe- ven uitwezen. Hij ging na enige verzet ook akkoord met het nemen van een bloedproef. Mej. M. G. deed aangifte bij de po litie, van diefstal van haar bromfiets, die zij afgesloten stalde bij een flat aan de Wiardi Beckmanstraat. De brommer is 250 gulden waard. De politie van Soesterberg was zaterdagmorgen blij 16 fietsers en, 3 brom? fietsers te zien tijdens de verlichtingscontrole by de politiepost in Soesterberg. Deze vrijwillige controle werd gehou den in het kader van de nationale actie „B-lij u te zien" van Veilig Ver keer Nederland. De afdeling Soest heeft deze zicht- baarheidactie voor fietsers en brom fietsers georganiseerd omdat een goe de verlichting van fiets en bromfiets in deze donkere maanden onontbeer lijk is. De keuring werd uitgevoerd door Rijwielhandel D. v. d. Broek in aanwezigheid van de heer E. Blij* dorp van Veilig Verkeer Nederland, afdeling Soest en de plaatselijke po litie. De negentien deelnemers (in Soest waren er slechts drie) ontvingen naast .een controle kaart met de aan tekening goed of fout een folder „Blij u te zien" en een sticker. in De kerstavond van de Ned. Chr. Vrouwen Bond zal gehouden worden op maandag 15 december in De Hoek steen. Aanvang 20 uur. De avond zal worden verzorgd door eigen leden, zodat het een fijne kerstavond be looft te worden. De interkerkelijke kerstviering zal gehouden worden op zondag 21 de cember- in de Gereformeerde kerk. De viering wordt voorbereid door de interkerkelijke werkgroep. Behalve de plaatselijke muziekvereniging Soes terberg zal medewerking worden ver leend door twee koren, het kinder koor „The Happy Singers" en het gemengd koor van de St. Carolus- kerk. Volgend jaar komen de an dere koren weer aan bod. M i ri¥ Door de Aartsbisschop van Utrecht, kardinaal B. Alfrink zyn overeenkomstig de verkiezingen in de Sint Carolusparochie met ingang van 1 januari 1976 de leden van de „Parochievergadering" benoemd. Het kerkbestuur blijft in func tie totdat op voorstel van de Parochievergadering een Parochiebestuur door de Bisschop zal zyn benoemd. Dr. A.J. Vermeulen, vicaris, schrijft:' „Ik vertrouw, dat in het parochiebe stuur niet slechts door de gespecia liseerde werkgroep, maar door allen, de samenwerking met onze anders denkende mede christenen uitdrukke lijk in het oog zal worden gehouden. Het zal immers voor een goed deel van het parochiebestuur afhangen in hoeverre het evangelie gestalte krijgt door de katholieke gemeenschap van Soesterberg. Mede namens Kardinaal Alfrink wil ik dan ook bij deze graag veel bezieling en volharding toewen sen aan allen, die zich voor de thans benoemde Parochievergadering be schikbaar hebben gesteld". De Parochievergadering zal naast bei de pastores, bestaan uit 17 personen, waarvan 7 door de parochianen wer den gekozen; de overigen zijn kandi daat gesteld door de werkgroepen, Charitas en Financieel Bureau, ter wijl er nu nog één kandidaat zal vol gen uit de Schoolraad, wanneer deze officieel de taak van het r.k. school bestuur overneemt. Tijdens een anderhalf uur durende bijeenkomst werd donderdag in het Dorps huis officieel afscheid genomenn van de heer A. Lenten, voorman-tuinman te Soesterberg in gemeentedienst, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. De bijeenkomst werd geopend door de directeur gemeentewerken de heer H. J. van der Dussen, die zich over de heer A. Lenten, in gezelschap van vrouw, kinderen en kleinkinderen, op lovende wijze uitliet en de volijverige en blijmoedige tuinman prees om zijn voorbeeldig werk in dienst van de gemeente Soest. In een korte toespraak richtte de wethouder D. Hoekstra zich tot de heer Lenten en bood hem namens het gemeentebestuur een cadeau aan in de vorm van een draagbare radio. Het hoofd van de plantsoenendienst de heer A. v. d. Broek prees het op timisme van de voorman-tuinman en merkte op dat diens geestkracht en vitaliteit hem de kracht had gegeven om zijn ziekte destijds te overwinnen. Namens de plantsoenendienst kreeg de scheidende tuinman een fraai boekwerk over „orchideeën", de aan gekondigde nieuwe hobby van de heer Lenten. Niets dan waarderende woorden had de heer N. J. van de Berg namens de personeelsvereniging van de gemeente Soest. De heer D. Pureveen, opzichter van de plantsoenendienst en directe chef van de heer Lenten met wie hij bijna dagelijks contact had, schonk hem namens de plantsoenendienst de an dere helft van het cadeaugeld in de vorm van een cadeaucheque en de onontbeerlijke sigaren, waarvan de heer Lenten zo'n verwoed liefhebber is. De heer Van Schaffelaar, voorzitter van de Ned. Chr. Bond voor Over heidspersoneel, behoorde met velen tot de genodigden zoals vertegenwoor digers van alle takken van dienst van de gemeente Soest, de mannen van de plantsoenendienst in Soest en Soes terberg, de heer C. Verheus, de heer J. Veenendaal, de heren L. J. Meijer en J. W. Kaspers van de politiepost, de heer J. A. Luyf, de heren J. L. Boer, oud-hoofd van de openbare school en G. Stekelenburg en colle ga's van de Wethouder De Haan- school, waar de heer Lenten al der tien jaar lang in de jury heeft geze ten voor de jaarlijkse Floria. In een zeetr geestig dankwoord richt te de heer A, Lenten zich zonder schroom tot ieder van de sprekers afzonderlijk en zei beurtelings ern stig dan weer bijzonder geestig op recht gemeende woorden van dank baarheid. Kostverlorenweg-hoek Laanstr. Telefoon 14913 Een heerlijk op Sint Nicolaasavond. Bestel op tijd. ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wü verzorgen tevens uw feestjes en partijen. VOOR THUIS: Hors d'Oeuvre - Koude schotel Borrelhapjes. BIJ ONS Kerstdiner a 34,95 Ook voor de kinderen a 9,50 Bepaal bij ons zelf de snelheid van uw Kerstdiner. Beide dagen om 16.00 en 19.00 uur. Reserveer tijdig. pestAURAnt „öe kORte öuinen" BIRKSTRAAT 108 - SOEST Langs de weg naar Amersfoort TELEFOON 02155- 17224 Met ingang van 1 januari 1976 is de brigadier van politie, de heer R. ten Hove, bevordert tot adjudant. Op de zelfde datum worden de hoofdagen ten P. H. Mariens en J. J. Koppe be vordert tot brigadier. In 't ziekenhuis De Lichtenberg over leed de 54-jarige heer J. A. Geldof uit Huis ter Heide. De heer Geldof werd op 20 novmber op het fietspad langs de Amersfoorsestraat te Soesterberg aangereden door een uit Oostenrijk afkomstige chauffeur, die zijn vracht wagencombinatie zonder voldoende uit te kijken het fietspad op stuurde om een inrit van een bedrijf te berei ken. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis gebracht waar hij nu is overleden. De heer Geldof was het zevende verkeersslachtoffer in Soest van dit jaar. De 34-jarige P. van D. werd op het fietspad van de Vondellaan aange reden door de 17-jarige bromfietser J. K. uit Soest. Van D. werd met een hersenschudding in het ziekenhuis Zonnegloren opgenomen; hij stak zon der voldoende uitkijken plotseling het fietspad over. De 30-jarige L. de H. uit Soest, die net zijn auto teruggehaald had van de spuiter, waar de laatste hand aan de wagen gelegd was na een forse aanrijding, werd op de parkeerplaats bij zijn woning aan de Weegbr'eestraat opnieuw betrokken bij eeh aanrijding Het was min of meer zijn eigen schuld, want met een te grote bocht naar links reed hij de parkeerplaats op, waar juist de 21-jarige H. van D. uit kwam rijden. De H. raakte indertijd bij de aanrij ding zijn kentekenbewijs kwijt en hij kan n uopnieuw beginnen om dat pa pier weer terug te krijgen. Uit een woning aan het le Heeser laantje werd een kostbare stereo-ap- paratuur gestolen. De onbekende da der had niet veel moeite om binnen te komen want het keukenraam stond op de haak. Buiten de stereo-appara- tuur nam hij gereedschap, waaron der een boormachine mee. De geza menlijke waarde van het gestolen goed wordt geschat op cica 5000 gul den. Uit de winkel van de firma Davo aan de Soesterbergsestraat werden twee electrische schaven ontvreemd. De gezamenlijke waarde is 1225 gulden en uit een kast in het kantoor van de rijwielhandelaar G. aan de Becke- ringhstraat werd een bedrag van 470 gulden ontvreemd. I I d*n bliakla bliaklaan 35 aoaat tal. 13B91 of 14550 MACHTIG EIKEN PUUR HATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur Evenals vorig jaar werd zaterdag avond in het dienstencentrum van Honsbergen het Sint Nicolaasfeest ge vierd. maar nu met een meer fees telijk tintje, in de vorm van het Bin- gospel, dat speciaal voor deze avond verzorgd werd door niet minder dan St. Nicolaas persoonlijk. De grote zaal van het dienstencen trum was tegen acht uur geheel ge- bezet met bejaarde bewoners. In af wachting van de Sint speelde de heer Nachtegaal op de piano verschil! en- werden meegezongen. Het bleek wel, dat de bejaarden de liedjes nog niet waren vergeten. De Sint arriveerde per auto, vergezeld van twee zwarte pieten. Na een welkomswoord door de heer Van Genugten, begon men met het bingospel. De pieten brachten de ge wonnen prijzen naar de winnaars. Verschillende dames, die zich bijzon der verdienstelijk hebben gemaakt mochten uit handen van de Sint een doosje bonbons in ontvangst nemen, die waren geschonken door de Fede ratieve Raad van Honsbergen. Al met al een bijzonder gedaagd Sint-Nico laasfeest.

Soester Courant | 1975 | | pagina 5