se ide Het oog gericht op de E.E.6. Baarns AGO-snelschaaktournooi met Datapoint 2200 computer I^ember Meningen van lezers RENAULT 20, nieuwe Franse personenauto, voorjaar 1976 bij Garage Stam Kerst-in Soest mm (m AvanderWeerd Baarn PROBLEMEN MET BW ELEKTRISCHE INSTALLATIE? fSssoj maaswinkel SOESTERBERG uande\ ven 13332 Assurantiekantoor KLEINEGRIS T oneelvoorstell ing Centrum gaat niet door Slecht weer Slechte banden Laat deze tijdig vernieuwen 4 halen. 3 betalen ïflEim 1 „N1EH0F" Openbare vergadering Kamer van Koophandel Concert in Utrechtse Domkerk TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Ledenvergadering PvdA afdeling Soest Diamiddag met surprise voor bejaarden Openbare vergadering wijkraad Soesterberg (kerst )kleding Gezellig avondje van Sinterklaas en filatelisten Van de Ven versiert uw kerst kerstversieringen kerstkaarten adventkalenders kalenders 1976. BOEKHANDEL „Tlie Lighters"" zingen in de Hoeksteen Soester Courant van donderdag 11 december 1975 De EEG zal op de grote noord-zuid conferentie over economische proble men - later deze maand in Parijs - dan toch tamelijk v>«-1 op een eenheid lijken. Maar het heeft wel achten- eenhalf uur hard onderhandelen in Home gekost voor dit werd besloten. De regeringsleiders en ministers van buitenlandse zaken hebben weer eens iets bezworen, dat in aanleg een cri sis voor de gemeenschap is genoemd. Het gaat erom, dat Groot Brittarmië' er beslist op stond zelf deel te ne men aan die Parijse conferentie en niet als onderdeel van de grote ge zamenlijke gebruikersmarkt die de EEG is. Want immers: over enige tijd is de Britse olie uit de Noordzee een belangrijke bron voor de energie van de gemeenschap. Eigenlijk, zo sug gereerden de Britten, zou Nederland ook dit standpunt moeten innemen als grote gasleverancier zoals de Brit ten dit deden als olieleverancier. Le veranciers en verbruikers hebben nu eenmaal verschillende belangen. Nu is de energievoorziening een pijn lijke zaak geweest bij de vorige olie boycot, zoals Nederland speciale re denen heeft zich te herinnren, omdat HORLOGEE JUWELIER OPTIEK SOESTERBERGESTRAAT 26 TEL. 12982 - SOEST het extra werd uitgesloten van le verantie. Dat heeft niet zoveel ef fect gehad weliswaar, omdat er ge noeg te rommelen viel, maar reeds toen werden plannen opgezet om voor het geval van nog eens zoiets ervoor te zorgen, dat de hele gemeenschap iki energiezaken er ongeveer gelijk voor zou staan. Dat is ook het stand punt van allen - behalve de Britten - geweest indachtig de waarheid, dat een volgende maal een ander land het eens speciaal verkorven kan heb ben bij de Arabische landen. In Rome werd daarom met blijdschap ook ver nomen, dat Frankrijk zich ook bij een dergelijke regeling, mits Euro pees van signatuur en zonder Ameri kaanse leiding, zou aansluiten - iets wat het tot dusver had geweigerd. Nu goed - de Britten hebben zich uteindelijk geschikt in de regeling, dat de EEG in Parijs met één ver tegenwoordiger praat, te weten met Italië als woordvoerder en de Britten samen met Luxemburg (de volgende voorzitter) als assistenten. Ook ande ren kunnen trouwens hun mond open doen, maar met het voorbehoud, dat men vasthoudt aan het gemeenschaps- pelijk standpunt. De crisis in de EEG was weer eens bezworen, na lang hard onderhandelen. Zo lijkt het tenminste. Maar in Lon den ziet men het anders. Daar had men nooit de illusie gehad, dat de EEG-partners zouden toestaan, dat de Engelsen hun eigen gang zouden gaan op de Parijse conferentie, die er ove- rigens een is, waarvan niemand weet Heit adres voor ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN en alle soorten GELDLENINGEN Olijke weg 26 - Soest - Tel. 13260 Op zaterdag 20 december organiseert de Baarnse Schaakvereniging een schaak- tournooi voor 200 deelnemers volgens het Zwitserse systeem. Plaats van hande ling is „Astoria", Oranjestraat 8 in Baarn, de aanvang is 13.00 uur. Onder de deelnemers bevinden zich waarschijnlijk de schakers Böhm, Van .Scheltinga, Soconko en Timman. Prof. Dr. Euwc was aanwezig bij de voorbereidingen omdat er sprake is van een meer dan uniek gebeuren. Sponsors zijn AGO verzekeringen en Regnecentralen Nederland. V vinden wie elkaar in de volgende zit ting gaan ontmoeten. Het is de ingeschakelde minicomputer, de Datapoint 2200 van Regnecentralen Nederland B.V., die geprogrammeerd en wel binnen enkele minuten de op lossing brengt. Belangstellenden en deelnemers, voor zover er nog plaatsruimte is, kunnen zich aanmelden bij H. J. B. A. Fop- pele, Kennedylaan 58, Baarm, telefoon 02154-6407. Organisatoren van snelschaaktour- nooien dromen waarschijnlijk al jaren van de mogelijkheid met 200 personen in één poule binnen 5 uur een snel- schaaktournooi af te wikkelen. Het Zwitserse systeem biedt die mogelijk heid. In een tot ca. 15 ronden beperkt aantal ontmoeten steeds de sterkste spelers elkaar aan het bord. Toch speelt men slechts één keer tegen el kaar, terwijl bij de te vormen combi naties met de tevoren behaalde resul taten rekening wordt gehouden. Verfijningen zijn o.m. nog de bereke ning van de weerstandspunten en de Sonnenborn-Berger punten. Prof. Max Euwe btf het uittesten van het schaakprogramma De weerstandspunten is de som van de punten die de tegenstanders waar tegen men speelde in totaal hebben verzameld. Deze worden vermenigvul digd met het op de tegenstander be haalde resultaat en getotaliseerd tot één Sonnenborn-Bergerscore. Op deze manier snelschaken zou voor 15 ronden ongeveer 50 uur nodig zijn. Immers na elke ronde dienen de or ganisatoren uren te rekenen om uit te Voor UITBREIDING, ONDERHOUD, VERNIEUWING van de elektrische installatie in uw woonhuis of fabriek, vraag vrijblijvend offerte bjj S 11 BIRKSTRAAT 48 gsg. SOEST TEL. 02155-13367-18978 De geplande toneelvoorstelling van de groep Centrum, im de galerij De Drie Ringen gaat niet door. De regisseur en de technicus van de groep. dV een bezoek brachten aan de galerij lieten het afweten omdat de belich ting niet zo zou kunnen zijn, zoals zij die wensten. Het bestuur van *t Nut zegt daar in een circulaire aan de leden over: ,,De acteurs waren, wel bereid er een zogenaamd „huiskamer toneel" van te maken, maar gesubsidieerd beroeps toneel is gebonden aan spelregels. Zeer belangrijk is het handhaven van de kwaliteit. Kwaliteitsbescherming dus". De Soester accommodatie is niet toe reikend voor toneel op niveau. Voor het bestuur van 't Nut een ontmoe digende belevenis door technische on- toereikenheid van de voorstelling af te moeten zien. „We kunnen gerust stellen", aldus de circulaire, „niet één gelegenheid ter plaatse kan de toets der kritiek door staan". SELF SERVICE SERVICENTER BEUKENLAAN 27 Soest - Tel. 16835 In de Soester Courant van 4 december jl. attendeert de PvdA op een hetze, die tegen laatstgenoemde partij aan de gang zou zijn. Een hetze is een boos aardig, oncontroleerbaar achterbaks gekonkel, bedoeld om de ander stie- kum schade te berokkenen. Als de PvdA dat bedoelt, dan is dit weer een der befaamde propagandistische leu gens, één der weinige dingen waarin de PvdA zo sterk is. Er is echter wel wat anders aan de gang en hoe kan het ook anders met een regering, die zich voortdurend be moeit met de binnenlandse aangele genheden van andere landen; met een regering die zich onverbloemd schaart achter moordlustige regimes (Pronk - MPLA, Mw. v. d. Heuvel, Oostblok) met een regeringsleider, die voorop loopt bij communistische betogingen, zoals in Utrecht (om je dood te csha- men!); een regering die een commu nistisch getinte „vakbond" toelaat in het leger en naar diens pijpen danst; een regering die zijn leger degradeert tot een troep ongeregeld goed zonder noemenswaardige gevechtskracht; een regering die verantwoordelijk geacht moet worden voor de afbraak van een groot aantal bedrijven en daarmee voor een ongeteld aantal werklozen; een regering die zorgt dat je daalder een gulden waard is en ga zo maar door. Er is echter wél wat anders aan de gang dan een hetze. Er is een inter- politieke Stichting opgericht (al vele duizenden leden) die zich ten doel stelt alle krachten te bundelen om te voor komen dat een dergelijke regering voor de tweede keer de kans krijgt er zo'n janboel van te maken. En om te voorkomen dat ons land als een rotte appel in de schoot valt van een totali tair regime. Iedereen - van welke poli tieke partij dan ook die het niet eens is met de huidige gang van zaken in ons land, is welkom. Het adres van deze Stichting luidt: Stichting OSL, Hozenoord 28, Berkel en Rodenrijs. Tel. 01899-3645. Zonder enige verplich ting krijgt U op aanvraag gratis een introductiebrief met doelstellingen thuis gestuurd. J. H. VAN DOORNE Morgen, vrijdag 12 december, aanvang 16 uur, wordt in het gebouw van de Kamer van Koophandel te Amersfoort de 64ste vergadering van de Kamer gehouden. De agenda telt tien punten, ondermeer de instelling van provin ciale milieucommissies uitgaande van het Nederlandse bedrijfsleven; het ont- werp-bestemmingsplan „binnenstad Amersfoort" en de globale opzet en inhoud van de door de voorzitter uit te spreken nieuwjaarsrede. Op zaterdag 13 december as. om 3.00 uur, worden in de Domkerk door de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy, wer ken gezongen van Henry Purcell. De is vrij. of ze echt zo belangrijk wordt als men nu verwachten moet. Maar ze hebben in Rome wel gedaan gekregen, dat de negen ervoor zijn dat er mini mumprijs voor olie wordt vastgesteld, ook een Britse wens die dan wel op het tweede vlak werd gepresenteerd, maar die in weze de voornaamste was. Want dat is het ergste probleem voor Groot Brittanië: er zit wel veel olie in de Noordzee en die begint nu een beetje te stromen, maar de produktie is nogal duur zodat het voor andere olie-exporteurs, vooral le Arabische, een klein kunstje is om het zeer on voordelig te maken voor de Britten om de Noorzeevelden te exploiteren. Londen zou er geld op toe moeten leggen - nu is het zo. dat eventueel de gemeenschap er geld op toelegt, althans de verbruikers binnen de ge meenschap. Dat was alles wat de Britten wens- ten en daarvoor ontketenden' ze de crissussituatie, daarom probeerden ze Nederland mee in de rebellie te be trekken. Het lijkt een beetje op het systeem dat voorheen met zoveel ta lent door president De Gaulle van Frankrijk werd gevolgd - jaag de EEG-partners op do één of andere manieren zo in de zenuwen, dat ze blij zijn eraf te komen met een schijnbaar mindere concessie, die ech ter in wezen het hoofddeel van de oefening was. Ook nu is er door alle tijd die ver daan werd aan- deze nodeloze crisis tussen aanhalingstekens weinig ge daan aan andere zaken, al is dan iets besloten over een Europese pas en Europese verkiezingen - beide van ge ring benul - en oaok over een strak kere begrotingscontrole - maar daar- over nog weinig definitiefs. Ook dat herinnert aan de tijden van De Gaulle toen het "hele radarwerk door Fran se dwarsliggerij lange tijd stil stond. Als de Britten een gewoonte maken van die taktiek ziet het er voor de gemeenschap somber uit. KANTMAN Renaults uitgebreide reeks van personenauto's wordt volgende maand aan gevuld met de Renault 20. Deze Renault 20 is geheel afgeleid van de Renault 30, maar is uitgerust met een viercylinder motor. De Renault 20 zal in het voorjaar van 1976 bjj Autobedrijf Garage Stam leverbaar zjjn; de prüs van deze wagen in Frankrijk zal in de loop van december bekend worden gemaakt. Geen vervanging De Renault 20 sluit in de reeks van Renault personenauto's aan op de Renault 16 maar vervangt deze niet; in de Renault 20 zijn de moderne' veiligheidseigenschappen van de BRV, Renaults Basic Research Vehiole, ge combineerd met de zuinge en be proefde motoren van de Renault 16. Door een zeer gevarieerde keuze-mo gelijkheid van accessoires kan met de Renault 20 hetzelfde hoge niveau van compleetheid aan uitrusting en bedieningsgemak worden breikt. De renault 20 neemt dan ook een ge heel eigen plaats, tussen de Renault 16 en de Renault 30 in. Techniek De Renault 20 heeft voorwdelaandrij- ying met een vóór de vooras geplaats te motor. Deze motor is de viercy linder lijn-motor van 1647 cc. die ook in de Renault 16 TX is gemonteerd/ In de Renault 20 is het vermogen van deze motor 90 din PK. De Renault 20 is voorzien van een vier-versnellimgsbak of tegen meer prijs van een automatische transmis sie- De prestaties van de Renault 20 komen ondanks het hogere wagen- gewicht vrijwel overeen met die van de c.a. 150 kg. lichtere Renault 16 TS, niet alleen qua topsnelheid en ac celeratie, maar met name ook ten aanzien van het benzine-verbruik veroorzaakt door de gunstige lucht- weerstandscoëfficient van de Renault 20 carrosserie. V\jfde deur Ook de Renault 20 is voorzien van een „vijfde" deur, een omhoog schar nierende achterklep die toegang geeft tot de grote bagageruimte waarvan de inhoud nog kan worden vergroot door het naar voren plaatsen van de ach terbank. Tel. 033-2 90 97 Eng, Du, Fr, Sp, Ital, Ned. EFFEKTIEVE TALENSTUDIE Zoals al eerder aangekondigd zijn er tijdens de kerst-in twee programma onderdelen waarover u nader ge ïnformeerd zou worden: de te orga niseren broodmaaltijd en de simul taan schaakwedstrijd. De broodmaaltijd is een uitgebreide, feestelijk verzorgde broodmaaltijd met soep, slaatje, fruit en wat toe, waar aan iedereen mee kan doen. Tijd: le kerstdag van 17.00 - 19.00 uur, in de balletzaal van Artishock. De kosten bedragen 5,— per persoon, maar u moet u wel voor 18 december opgeven op een van de volgende adressen: Mevr. van Daalen, Valeraaanstraat 201, tel. 18571; Mevr. Hagg.. Willem de Zwijgerlaan 28, tel. 18G53; Mevr. Remkes. Acacialaan 7. tel. 15474; Mevr. Spies, Kerkpad Z.Z. 20 F. tel. 15362. De Simultaan-schaakwedstrijd wordt gegeven door de hoofdklasser, de heer H. Weenink uit Soest, op de 2e kerstdag van 15.00 - 18.00 uur, even eens in de balletzaal van Artishock. Ook voor deze schaakwedstrijd kunt u zich opgeven op één v^n de boven vermelde adressen, maar ook nog tij dens de kerst-in tot een kwartier voor aanvang van de wedstrijd, bij de bar. De deelname is gratis; voor de be nodigde schaakattributen wordt ge zorgd. Voor de vrijwillige medewerkers aan de kerst-in wordt er op zaterdag 20 december a.s. om 10.30 uur een bij eenkomst gehouden in het Artishock- gebouw, Steenhoffstraat 46, om hen nader te informeren. Men krijgt hier voor nog een uitnodiging. Ook nieuwe medewerkers zijn hier van harte wel kom. De aanmeldadressen voor vrij willige medewerkers zijn: Mevr. Musolf, Wilhelminalaan 22a, tel. 13972; Mevr. Schut, Kolonieweg lc, tel. 13800. Als u de kerst-in financieel of met een gift in natura wilt steunen: het rekeningnummer bij de Amrobank is: 48.22.38.828. De contactadressen zijnt J. B. Remkes, Acacialaan 7, tel. 15474; S. Thuis, Braamweg 4, tel. 13296. De kerst-in is voor iedereen. Kontact met anderen en gezelligheid staan voorop. I dan blieklaan 35 soaat tal. 13991 of 14550 MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur Vanavond 11 december, aanvang 20 uur, wordt in de zaal van de openbare bibliotheek aan de Albert Cuyplaan, een ledenvergadering gehouden van de afdeling Soest van de Partij van de Arbeid. De agenda telt ondermeer een bespreking van het toekomstige ver kiezingsprogramma. Er kunnen amen dementen op aangebracht worden, ter wijl ook de verkiezing plaats vindt van de kongresafvaardiging. Daags voor pakjesavond heeft de heer Ph. J. van Dam de leden van de al gemene bejaardensoos weer eens la ten genieten van zijn bijzonder mooie dia's gemaakt tijdens verschillende buitenlandse reizen. Na het geslaagd dia-programma ver scheen als grote surprise voor de be jaarden Sint Nicolaas in hoogst ei gen persoon in gezelschap van vier Zwarte Pieten. De vier Pietermannen reikten op geestige, wijze een presentje uit aan alle aanwezigen en niemand van de bejaarden moest in de zak mee naar Spanje. Het kerstfeest voor de bejaarden- sociëteit wordt gevierd op donder dag 18 december, om 15.30 uur. De viering wordt besloten met een brood maaltijd. Tijdens de openbare vergadering van de wijkraad Soesterberg op donder dag 11 december zullen nog enkele wijkraadsleden voorgedragen worden voor benoeming in een viertal com missies: De heer Th. Sluis voor de commissie sport; mevrouw J. M. van Dijk-van Staveren voor de commissie bewonersoverlegorgaan; de heer H. J. Koch voor de verkeerscommissie en voor de commissie welzijn: mevrouw J. M. van Dijk Staveren en de heer J. Veenendaal. De agenda behandelt behalve vier in gekomen stukken nog de verfraaiing van Soesterberg door het laten plaat sen van kunstwerken. Het dagelijks bestuur heeft verder het voorstel ge daan om het college van burgemees ter en wethouders van Soest te ver zoeken over te gaan tot het slopen van de bouwval van de voormalige fabriek Keiler Keiler, thans eigen dom van de Dienst van de Domeinen. Deze bouwval op de hoek van de Postweg en de omgelegde rijksweg 223 geeft aan Soesterberg ten noor den van deze rijksweg al twee jaar EEN 1VEGGEEF-KATER OVERGEHOUDEN NA HET SINTERKLAAS FEEST STAP ER OVER HEEN EN GEEF EENS WAT AAN UZELF. WANT GOEDE VINDT U BIJ lang sinds het gereedkomen van deze rijksweg een triest aanzien. De niet- omheinde bouwval is bovendien nog levensgevaarlijk voor spelende kin deren. Tenslotte zal een voorstel worden ge daan om in het voorjaar van 1976 een tentoonstelling te organiseren tot „Veiligheid in en om huis". Aanvang 20.00 uur. Ook de postzegelverzamelaars waren tijdens de maandelijkse bijeenkomst van de Fitalistenvereniging De Ui ver een avond in de ban van Sint Nico laas. Er waren veel suprises en het werd een gezellige avond met een grote veiling. De veiling verliep vlot en er was voor iedereen wel iets van zijn gading bij. zodat er maar weinig kaveltjes overbleven. Met de specu laas in de pauze verliep het al even vlot. Na de pauze was er een gecombi neerde verloting en kienspel, waarbij verschillende verrassingen geheel in fitalistenstijl, want er waren stock- boeken, loupes, klemstroken, series Originele en exclusieve uit Scandinavië. Een grote kollektie Kleurrijke en niet te vergeten onze uitge breide kollektie SOESTERBERGSESTRAAT 53 SOEST - TELEFOON 12419 zegels en klemstrooksnijders te ver dienen. Hoewel voorzitter A. van Putten nog een dringend beroep deed op de leden voor de functie van secretaris ging deze Sinterklaassurprise volledig de mist in, want niemand meldde zich voor deze vacaure. Eén der leden was het bestuur erg dankbaar voor het organiseren van het gezellige avondje van Sinterklaas. O Op uitnodiging van de jongerengroep „Acts" zal het gospelteam „The Lig- ters" op dinsdag 16 december een concert geven in de Hoeksteenkerk. Zestien jonge mensen vormen deze gospelgroep, die op een moderne wijze de oude boodschap van het evangelie bekend wil maken. De mu zikale jongelui doen dit op een bij zondere manier en wel zo, dat zo wel jong als oud van het geheel Ne- nieten. Ieder weekeinde zingen „The Ligh ters" in kerken en zalen, traden op in België. West-Duitsland, Frankrijk, Zwitserland en volgend jaar gaat de groep zelfs naar Polen. Zowel in bin nen- als buitenland genieten zij be kendheid door de televisie en de twee prachtige grammofoonplaten. De toegang tot dit concert is gratis, terwijl na afloop aan de uitgang een collecte gehouden zal worden om de onkosten van deze unieke avond in Soesterberg en omgeving te dekken. Aanvang 20.00 uur. Teneinde bezoekers van buiten Soes terberg gelegenheid te geven dit con cert bij te wonen, bestaat er gelegen heid om gratis een aantal plaatsen te reserveren. Men kan dit doen door een briefkaart te sturen met opgave van het aantal personen en dan ont vangt men van „Acts" een bevesti ging. Het adres luidt: Jongerengroep „Acts", p.a. D. M. Wels, Plesmanstraat 123 te Soesterberg.

Soester Courant | 1975 | | pagina 3