Vervolg gemeenteraadsvergadering Algemene beschouwingen zonder opstekers r\ Lil V. van de Gemeentehof I êsChristofle BAR TJUK Agenda gemeenteraadsvergadering V 'n bezoekje waard Nieuwjaars wensen My Home Soester Courant van donderdag 11 deoember 1275 wezig was, dan waarvan het college gebruik maakte, om zelf als gemeen te onderwijsbeleid te voeren. Tot het onderwijsbeleid, behoorde naar de mening van de heer De Wil de, ook het bevorderen van nieuwe samenwerkings vormen, met in acht neming van de wettelijke taak- en bevoegdheidsafbakening. Daarnaast diende het openbaar onderwijs ont wikkeld te worden- De wijze waarop de gemeente haar culturele taak uit oefende, beoórdeelde de heer De Wil de positief, al vond hij wel dat er een subsidie-verordering diende te komen. Twijfel had de heer De Wilde over kwestie of het college met volle over tuiging zocht naar mogelijkheden om de bevolking daadwerkelijk te be trekken bij de vorming van het ruimtelijk beleid. Positief Positief waardeerde hij het beleid dat gericht was de werkzaamheden van onderwijs, cultuur en maatschap pelijk aangelegenheden, jeugdzaken, sport, gezondheidszorg en sociale za ken in één gecoodineerd verband aan te pakken. Verder de aktiviteiten voor de buitenlandse werknemers, al bleef de huisvesting van deze groep zorg geven. De gemeente mocht zich niet langer onttrekken aan de verplichting tot het verstrekken van een instandhou dingssubsidie aan de Provinciale Utrechtse Stichting voor Welzijnsbe vordering. Over de provicies-ndeuwe stijl, had de heer De Wilde twee vragen: Hoe zijn de opvattingen van de Eemland- gemeenten over de gewestindeling Eemland met Harderwijk; Eemland met het Gooi dan wel Eemland met de Utrechtse Heuvelrug en misschien Gelderse Vallei? En; hoe zal het ver der gaan met Eemland? Wat de Wijkraad betrof, vroeg de heer De Wilde hoe het college de communicatie tussen college, gemeen teraad waardeerde. „Is het mogelijk de zo nu en dan de kop opstekende kortsluiting definitief te doen ver dwijnen?" Ook wilde hij weten of het door de Wijkraad samengestelde rapport betreffende Soesterbergse pro blemen, wel voldoende aandacht keeg. Over de sportstichting merke de heer De Wilde o-ndermeer op, dat hij meen de begrepen te hebben dat de deel nemers een sportbeleid wensten. Daar stond tegenover dat de stichting zou menen een uitvoeringsorgaan van de gemeente te zijn en dat vorming van een sportbeleid in de gemeenteraad thuis hoorde. Hij noemde dat onbe vredigend en veronderstelde dat op richting van een sportraad, welke dan als een soort pressie-groep zou kun nen gaan werken, een oplossing zou kunnen zijn. Aantrekkelijker leek het hem de stichting om te bouwen tot een fo rum van ontmoeting, waar gemeen tebestuurders en vertegenwoordigers van sportorganisaties wezenlijk spre ken over nog te voeren sportbeleid. Inspraak De heer De Wilde zei vervolgens te hopen dat het college het met zijn fractie eens was dat de inspraak by het ontwikkelingsplan verbeterd dien de teworden. Hij meende dat de toe gezegde inspraaknota eerder behan deld moest worden, waardoor er ook gebruik van gemaakt kon worden bij het ontwikkelingsplan. „Wanneer niet op korte termijn een echte inspraak procedure. speciaal voor het ontwik kelingsplan op gang komt, komt de gemeente Soest niet uit het slop, waar het met zijn ruimtelijke beleid thans in zit", aldus de heer De Wil de. Het ontwikkelingsplan diende zo aan gepakt te worden, dat na vaststelling er met een aantal zaken snel voor gang kon worden gemaakt. „Neemt men nu niet de tijd, dan krijgt men straks met de bestemmingsplannen, welke op de basis van het ontwikke lingsplan moeten worden gemaakt, het lid van de haastige spoed opnieuw De gewone decembervergadering van de gemeenteraad vindt plaats op don derdag 18 december a.s., 's avonds 19.30 uur in de zaal van de brandweer kazerne aan de Lange Brinkweg. 1. Ingekomen stukken. 2. a. Brief van 19 november 1975 van de huurdersverenigxng K.L.M.-wo- ningen Soest, waarin een subsidie wordt gevraagd in de kosten van de kerstboomverbranding (kosten muziekkorps), met voorstel te ant woorden conform bijgaande con cept-brief. b. Brief d.d. 15 november 1975 van Middenstanders en Belanghebben den Dorpsplein Soesterberg waar in gevraagd wordt om inspraak bij de reconstructie van het Dorps plein te Soesterberg, met het voor stel deze brief In handen te stellen van de Wijkraad Soesterberg om advies, met het verzoek de mid denstanders en belanghebbenden vooraf te horen. c. Brief d.d. 4 november 1975 van de heer A. Semper, Hartweg 52 te Soest, waarin bezwaar wordt aan getekend tegen de aanleg van een speelgelegenheid voor de jeugd naast zijn woning, met het voor stel in te stemmen met de inhoud van de brief van burgemeester en wethouders over deze zaak van 5 september 1975. d. Controlerapporten van het Cen traal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vere niging van Nederlandse Gemeen- Een tafel is pas echt gedekt met VAN WEEDESTRAAT 31 TELEFOON 12239 ten, met voorstel deze voor ken nisgeving aan te nemen, e. Brief d.d. 20 oktober 1975 van de heer J. van Slooten, namens de kampeerders op de camping „De Eerste Aanleg", de Zoom 7, alhier, met voorstel deze brief ter afdoe ning in handen te stellen van het college van burgemeester en wet houders. 2. Vragenhalfuurtje. 3. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het herstel van de Koningsweg en de aanleg van een fietspad. 4. Voorstel tot benoeming van mevr. E. C. Schoenmaker-Harm tot lid van de stichting zwembaden Soest. 5. Voorstel tot het verlenen van me dewerking ex artikel 72 van de La- ger-onderwijswet 1920 aan het be stuur van de Vereniging voor Chris telijk Onderwijs te Soesterberg voor de aanschaf van een biologiemetho- de voor de christelijke school voor gewoon lager onderwijs, Gen. Win kelmanstraat 111, Soesterberg. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van aanvullend spel- ontwikkelings materiaal ten behoeve van de r.-k. kleuterschool Overhees. 7. Voorstel tot het plaatsen van een kunstwerk in de wijk Klaarwater. 8. Voorstel inzake ontslag van mevr. T. Timmer-Buddingh als lid van de commissie culturele zaken. 9. Voorstel tot het benoemen van twee leden in de commissie culturele za ken. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouwrijp maken van gronden ten zuiden van de Julianalaan. 11. Voorstel tot verkoop van een per ceel grond, gelegen aan de Kampweg te Soesterberg aan de Rijksverdedi gingsorganisatie T.N.O., gevestigd te Den Haag. 12. Voorstel tot verhoging van de gas- tarieven per 1 januari 1976. 13. Voorstel tot wijziging van de be grotingen 1973, 1974 en 1975. 14. Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling van het Waterleidingbedrijf Midden Neder land. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden voor het bouwrijpmaken van het Slangenbosje. 16. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een centrale verwarmingsinstallatie in woningwetwoningen. 17. Voorstel tot verhuur van het jacht- recht aan de heer W. v. d. Heuvel, Eemweg 4 te Soest. 18. Voorstel tot het verlenen van me dewerking ex artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan de Stich ting voor Katholiek Onderwijs te Soest voor het treffen van voorzie ningen in de Mariakleuterschool, al hier. 19. Voorstel tot het vaststellen van de Verordening, regelende de samen stelling, bevoegdheden en werkwijze van de welstandscommissie. op een zeer pijnlijke manier op de neus". In het kader van het ruimtelijke be leid noemde hij ook het openbaar vergaderen van de commissie ruimte lijke ordening, gewenst. Hij diende een motie in waarin gevraagd werd deze j openbaarheid per 1 januari a.s. in te voeren, De heer De Wilde informeerde verder naar 'de stand van zaken met betrek king tot woningbouw voor Ons Be lang en de St. Joseph-huizen aan de Molenstraat. Teleurstellend noemde hij het ver volgens dat de uitkomsten van de rekeningen over 1974 en de vermoe delijke uitkomsten van 1975 nog niet Bekend waren. Dat was naar zijn me ning toch noodzakelijk, wilde men enigszins verantwoord ramen voor 1976. Ontoelaatbaar noemde hij het dat de rekeningen van de sportstichting en van het woningbedrijf over 1974 nog niet waren afgesloten. Na over het sluitend-maken van de begroting gesproken te hebben, vroeg de heer De Wilde zich af, of dat beeld niet de geflaateerd was en of door het ontbreken van een aantal nog nodige voorzieningen, het begro tingsbeeld er niet tè gunstig uit zag.. De reserves waren weliswaar niet on aanzienlijk. maar als er nu werkelijk op korte termijn sprake zou zijn van een nieuw raadhuis en politiebureau, zou dan de begroting rijp zijn om de daaruit voorvloeide lasten cp te van gen. „Zouden we dan toch niet beter de gemeentelijke belastingen kunnen op voeren met het door de regering ge wenste percentage", zo vroeg de heer De Wilde. Hy vreesde dat de reser ves zouden tegepvallen als er werke lijk op grote schaal het een en an der tot stand moest worden gebracht. Met bijschrijving van de rente bij de reserves waar die rente gemaakt werd, had hij geen moeite; wel even wel als de rente, welke bijgeschreven moet worden op de gronden van het Engpark, ten laste van de algemene dienst kwamen en niet ten laste van het grondbedrijf. De heer De Wilde 2ei niet de indruk te hebben, dat ten opzichte van het grondbedrijf in al le opzichten, ten opzichte van ver koopprijzen, een voldoende slagvaar dig beleid werd gevoerd. De heer De Wilde besloot met: „On ze fractie zal ook het komend paar van haar uitgangspunten het beleid steunen, waar mogelijk. Democrati sering, geestelijke vrijheid, bijzondere zorg voor lager gesalieerden. grote aandacht voor mens en milieu; dat zijn enkele van die uitgangspunten". Hij wenste het college en ambtelijke medewerkers alle sukses toe bij hun werk. Oók iets positiefs Visser van Progressief Soest, de samenwerkende politieke partyen D'66 en PPR, zag in de begroting „enkele positieve" zaken waar hij achter kon staan. Dat waren de aanstelling van een ambtenaar voor de maatschappelijke bege leiding van de 400 personeelsleden van het gemeentljjk apparaat; het gedogen van het sociaal-cultureel centrum Artishock; de openbaarheid van de commis sie Maatschappelijk Werk; de personeelsuitbreiding by de sociale dienst; dc studie over de mogelijkheden van kleutertandverzorging in Soesterberg en het pakket educatief-culturele evenementen op de lagere scholen. Zijn visie op het komende jaar begon hij met de vrij sarcastische opmerking dat hij het van het gemeentebestuur verstandig vond „om het nadelig sal do van het complex Engpark" ten las te te laten komen van de algemene dienst. J. Visser (PS) „Door deze handelwijze", aldus Visser tot de burgemeester, „heeft u in feite de club van „vrienden van de Eng" opgericht, waarvan alle burgers van Soest lid zijn geworden, omdat zij nu verplicht zijn met elkaar een bedrag van 177.000 gulden contributie te beta len uit de algemene middelen". Visser meende wel dat de door de burgemeester genoemde vrijheid van gemeenten met betrekking tot het be steden van de eigen middelen, Soest die vrijheid misbruikt had. Als voor beeld daarvan noemde hij het feit dat een duidelijk, cultureel beleid en de al jarenlang beloofde subsidieverorde ning dit jaar opnieuw waren uitgeble ven. Niet eens was hij het ook met de uit gaven die gedaan werden voor het on derhoud van de wegen; in 1974 al bij na drie ton méér dan geraamd, in 1975 opnieuw gestegen met één ton en in 1976 nog eens 250.000 gulden hoger dan dit jaar. „Een toeneming van ruim zes ton in 2 jaar, een stijging van 73 °/o", aldus Visser. Hij meende daarom dat het woord „zuinigjes", dat in de aanbiedingsnota gebruikt werd, misplaatst was. Visser vond dat duidelyk aan dc inwo ners verteld moest worden, dat Soest over een reserve beschikte van onge veer 24 miljoen gulden; dat in 1975 op nieuw een half miljoen gulden over bleef en dat er op 1 januari 1976 nog eens 7 ton aan toegevoegd zal worden. Hij veronderstelde dat „eenvoudige burgers" niets zullen begrijpen van de jaarlijks terugkerende belastingverho gingen. Hij merkte daarbij op dat dit jaar de langlopende geldlening is ge stegen met 28 miljoen, waardoor het totaal opliep tot 164 miljoen en dat daarvan 3'/s miljoen wordt afgelost. „Ik mis verder een bedrag (in het ge meentelijk voorlichtingsblad) van 37 miljoen; het door de gemeente ver strekte kapitaal voor aankoop van gronden in de loop van enkele ramp zalige jaren en de drie miljoen gulden rentekapitaalschuld hiervan. Daarvoor heeft u gelukkig een rapport toege zegd waar wij reikhalzend naar uit zien", aldus Visser. Met belangstelling zag hij ook uit naar het overzicht van mogelijke investe ringen in de jaren tot 1980 en met de voorgestelde belastingverhogingen wa; hij akkoord „gezien het gemiddeld in komen van de meeste inwoners van deze gemeente, die hier in de raad zijn vertegenwoordigend door drie bourgeoi- siepartijen". Visser zei echter niet ak koord te gaan met de besteding van dit gèld, zoals dat voorgesteld werd: „dat blijft rommelen in het beursje". En dat omdat zijns inziens een pro gressieve en radicale visie over Soest in het belang van de totale burgerij ontbrak. Zijn fundamentele kritiek richtte zich vooral op ruimtelijke ordening, de po litie, volkshuisvesting, sport, voorlich ting, gemeentewerken, bosbeheer en algemene zaken. Wat dat laatste betrof was hij van mening dat damkzij kort zichtigheid van de raad, de huisvesting van de secretarie nog wel enkele jaren een probleem zou zijn. Na enige opmerkingen over notulering van commissievergaderingen en de ter inzage legging van deze verslagen, constateerde Visser dat de commissie Woonruimteverdeling nooit vergader de en dat de commissie R.O. nog steeds de „hoogst merkwaardige, ondemocra tische samenstelling" had van 3 VVD, 3 CDA, 2 PvdA en 0 PS. Betreurens waardig vond hij het ook dat deze commissie nog steeds niet in het open baar vergaderde. Opvallend noemde hij ook de opmerking van wethouder Hoekstra over openbaarheid van de boscommsie: „Daar heb ik geen me ning over", Visser was het ook niet eens met het college dat bij openbaarheid gemakke lyk misverstanden kunnen onstaan over perspublicaties en ook niet met de opvatting dat het euvel ondervan gen kon worden door het zelf uitgeven van een periodiekje (zoals by de sport stichting). Waardering 'had hij voor de samen steller van het rapport betreffende centrale antenne inrichting en voor de samenstellers van de secundarie mo dellen van het ontwikkelingsplan „met een informatie waar menig grotere ge meente jaloers op kan zijn". Overigens noemde hij de gang van za ken met dat ontwikkelingsplan „bar en boos"; de in het vooruitzicht ge stelde nota zou hij met argusogen be kijken en bij voorbaat had hij er wei nig vertrouwen in. Dat ook al gezien de resultaten van het laatste „praat- avondje". Visser besloot met enkele algemene vragen; „wat gaan we nu met Soest doen, mevrouw de voorzitter? „Krijgen de burgers (winkeliers) en ambtena ren (politie-agenten) eindelijk eens 'n stem die doorklinkt tot de slechtho rende beleidsgroepen, plancommissies, adviesorganen en weet ik welke on doorzichtige en vage bestuurslagen we hier hebben". Hij stelde daar tegenover de slaapstad Soest, met dooie wijken en een kunst- hart, uitgestorven winkels, aangetaste natuurgebieden en een klein gehouden en aan banden gelegd cultuurpatroon tje. Progressief'Soest zou blijven weigeren zich bij zo'n situatie neer te leggen en zich niet doodstaren op het ontwikke lingsplan. Bij de VVD waren de me ningen verdeeld, zo dacht de heer Vis ser en het CDA verweet hij een krui deniersmentaliteit, terwijl hij de stel- lingname van de PvdA kortzichtig noemde. Hij keurde de houding af, waardoor hoogstnoodzakelijke ontwik kelingen afgeremd werden en dat ge beurde door koste wat kost te blijven wachten op het ontwikkelingsplan „tot diep in 1976". Eenheid voorop In haar beantwoording van de spre kers merkte de brgemeester op dat aan de eenheid in en van het college niet getwijfeld behoefde te worden. De heer Van Poppelen (CDA) had daar over vragen gesteld. Wanneer die een heid er niet was, dan kwam dat in het raadsvoorstel of in de stukken naar voren. En mocht gedurende de discussie bij één van de wethouders alsnog een andere mening postvatten, dan zou er een stemverklaring komen. Ook de burgemeester stond nog even stil bij het overlijden van wethouder De Haan. Het college miste zijn wijs heid en zijn wijze van benadering van alle bestuurlijke zaken. Naar haar me ning had óók hij liever in het „harmo nie-model'" (het samengaan van WD- PvdA en CDA) geleefd. Het sprak haar aan de raadsvergade ringen niet langer dan tot half elf te laten duren; aan haar leiding zou het niet liggen, maar de raadsleden had den het toch wel erg aan zich zelf te danken als het later werd. Geen bezwaar zei ze te hebben tegen openbaarheid van commissievergade ringen, waarin de begroting besproken werd en wat de misverstanden over het al dan niet realiseren van 't dorps centrum betrof, dacht zij dat het mis schien beter was minder politieke soos -en te houden. Ze had wel begrepen dat ze zich minder moest verdiepen in de kranten. Wethouder Ebbers beantwoordde de vragen op het financiële vlak. Hij kon digde aan dat bij het ontwikkelings plan een financiële paragraaf kwam. maken, zou gewerkt kunnen worden. Aan een woonwagenkamp in Soest zou niet te ontkomen zijn; de hogere over heid zou dat naar haar mening onge twijfeld eisen. Wethouder Hoekstra verklaarde de stijging van de omslagkosten bij ge meentewerken, van 10 naar 110 o. Dat zat voornamelijk in de stijging van de personeelslasten en daarnaast in de rente en afschrijving van het nieuwe kantoor van gemeentewerken. De regeling van het (teveel) verkeer door de polder, was een bijzonder in gewikkelde zaak, omdat het niet al leen de A. P. Hilhorstweg betrof, maar ook de Peter van den Breemerweg en de Lange Brinkweg. Er zou nog veel over gepraat en gedacht moeten wor den. Onderwijs-wethouder Plomp deelde de zorg van mevrouw Korthuis over de terugloop van het leerlingenaantal van de openbare scholen. Hij was er over in gesprek met oudercommissie en personeel. Niet eens was hij het met de heer De Wilde, dat de gemeente een ruimere marge bezat om een eigen beleid te voeren, dan waarvan de gemeente nu deling te hopen dat spoedig voor de hockeyclub een oplossing gevonden werd. Wethouder mevrouw Van Stiphout vond dat wensen met betrekking tot culturele voorzieningen van de basis moesten komen, daarentegen de over heid in de sociale sector de initiatieven diende te nemen. Van opheffing van de gemeentelijke sociale dienst was geen sprake en de contract pensions, waar buitenlandse werknemers ver bleven, werden regelmatig gecontro leerd. Dikwijls was de uitslag negatief, maar maatregelen er tegen nemen zou bete kenen het op straat zetten van de daar verblijvende gasten. Geen probleem zag zij erin om de Pro vinciale Utrechtse Stichting voor Wel zijnsbevordering een subsidie te geven, maar dan moest de raad het initiatief nemen, omdat de raad in '72 de sub sidie afvoerde van het lijstje. Met het voorlezen van de PvdA-motie, waarin gevraagd werd, de vergaderin gen van de Commissie Ruimtelijke Or dening, ingaande januari 1976, open baar te maken, werd de vergadering besloten. Het college van burgemeester en wethouders. Het werd het sluitstuk en kon gezien worden als de herziening van de in- vesteringsnota van juni 1971. Wethouder Ebbers zei geen voorstan der te zijn van het instellen van een commissie van deskundigen ter voor bereiding van de onroerend goed be lasting. Wel zou volgend jaar besloten moeten worden welke grondslag men als basis wilde. Een keuze was, óók in het college, nog niet gemaakt. Een verhoging van de belastingen, als de heer De Wilde dat enigszins suggereerde, vond hij niet direct nood zakelijk. Het voorstel daartoe moest evenwel van de raad komen. De achterstand bij het afsluiten van de rekeningen over '74 en 75 werd veroorzaakt door langdurige ziekte van een medewerker. Die achterstand werd nu echter ingelopen. Omdat de wethouder ook de woning bouw en de woonruimtewet in zijn portefeuille heeft, beantwoordde hij ook de vragen die daarover gesteld werden. Zo zei hij dat de meest recen te lijst van woningzoekenden altijd nog 1800 gegadigden telde, wat glo baal neer kwam op 1000 woningen. Met de sprekers was hij het eens dat eigen woningbezit bevorderd moest worden, maar dat de bouw in de sector zeker niet vergeten mocht wor den. Eens was hij het ook met de uit gangspunten die het CDA kenbaar maakte voor het Centraal Antenne Systeem. Gewest De vragen over 't gewest beantwoord de de burgemeester. De opvattingen die Soest huldigde ten aanzien van de provincies-nicuwe-styl, werden over het algemeen ook gedeeld door de an dere gemeenten in Eemland. Er waren wat nuanceverschillen, zoals Baarn dat aansluiting by Gooiland prefereert en Amersfoort, dat meer heil ziet in het handhaven van de provincie Utrecht. Wat het samenwerkingsverband Eem land betrof, omschreef de burgemees ter het nieuwe concept voor de ge- meenschapplijke regeling, als „een slap aftreksel" van de oorspronkelijke op zet. Niet alle gemeenten denken zo voortvarend als Soest. In regionaal verband zal overlegd worden over het inrichten van collec tieve bedrijfsterreinen; het punt was ook opgenomen in de structuurschets voor de regio. Wat de inspraaknota betrof, waar zo wel visser als De Wilde naar gevraagd hadden, zei de burgemeester dat die nota „besprekings-gereed" was. Verder wees zij op de vragenlijsten die rond gestuurd zullen-worden aan alle inwo ners, met betrekking tot het concept ontwikkelingsplan. Daarnaast kwamen er voor de belangstellenden nog twee was inspraak voor 't ontwikkelings- praatavonden en daarmee hoopte zij, plan, voldoende geregeld. Zij merkte wel op dat de hele inspraak anders ge regeld zou worden, als opnieuw be gonnen kon worden. Overigens was zij van mening dat juist het in de yskasl plaatsen van het plan Zuideren g, de beslissingsprocedure van het ontwikkelingsplan verhaastte en verder stelde zy vast dat ook door de raadsleden te licht gepraat werd over een bestemmingsplan voor een be stuurlijk en/of dorpscentrum. Er zou nog heel wat tijd in gaan zitten en het zou jaren duren voor dat bestem mingsplan rond was. Met de wijkraad waren de contacten aanzienlijk minder formeel geworden en wat de verkiezing van wijkraads leden betrof was dat een initiatief dat van de wijkraad uitging. Het had te maken met te lang bestaande vacatu res. Er zou binnenkort een gesprék plaats vinden met de bewoners van Ons Be lang, terwijl het naar haar mening voor de Molenstraatbewoners toch wel duidelijk moest zijn, dat er geen spra ke meer was van renoveren. Aan de voorbereidingen voor 'n bestemmings plannetje dat nieuwbouw mogelijk kon gebruik maakte en hij bevond zich met die opvatting in gezelschap van de minister van Onderwijs. Wat de sportstichting betrof had het (eigen) bestuur in eerste instantie be sloten niet in het openbaar te verga deren. Die mening werd tijdens de deelnemersvergadering ook door één der deelnemende leden gedeeld, „maar dat was er ook maar één, wat niets zegt over de mening van de anderen", constateerde de wethouder. Hij was er goed van op de hoogte dat er sprake was van onbehagen bij de deelnemers, maar een poging om te komen tot oprichting van een sport raad, was op niets uitgelopen. „Van daar dat wij menen dat de stichting voorlopig nog de beste vorm voor overleg is", aldus de heer Plomp. Hy was bereid 't beleid van de sport stichting „aan kritiek onderhevig te laten zy"n", maar dan moest (eindelijk) dat onbehagen eens duidelijk op schrift gezet worden. Hij wilde graag recht streekse contacten om het onbehagen uit te praten en hy besloot zyn bij drage aan de discussie met de mede- Winkelcentrum „Honsbergen" Zoals gebruikelijk verschijnt de Soester Courant op 30 december met een speciale krant, met o.a. de voornaamste gebeurtenissen van het afgelopen jaar en waarin tevens de Nieuwjaarswensen worden opgenomen. Met het oog op de vele feest dagen (o.a. Kerst) moeten wij over de teksten van de Nieuw jaarsadvertenties tydig kunnen beschikken, daar ons anders de tijd ontbreekt, de krant op tyd te doen verschijnen. Derhalve verzoeken wij U be leefd, doch dringend uw even tuele Nieuwjaarswens uiterlijk 19 december in te leveren. Mogen wy in deze op uw mede werking rekenen? Bü voorbaat onze dank! ADM. SOESTER COURANT In een pittoresk pandje, anno 1770, aan de Langestraat 77, vindt U een keur aan nostalgische meubelen. Stijl' en sfeer-ideeën die enig zijn in het Gooi. Exclusieve meubelen in een romantische stijl, lederen banken, engels linnen of gobelin, massief eiken kasten en eelhoeken en antiek gepatineerde kleinmeubelen. adviseur op privé niveau Langestraat 77 telefoon 02150-49060 Hilversum

Soester Courant | 1975 | | pagina 7