Bewoners Braamhage namen afscheid van directeur Majoor daad Meningen van lezers Met raad en •Cri Jaar- wisselings journaal VW-nieuws S0ESTERBERG MBmmm 25 prijzen van ƒ100,- NIJHOF ZELFBOUW NIJHOF - ZELFBOUW BAARN Alleen op Oudjaarsavond vuurwerk afsteken Inbraakjes Te jong op onverzekerde brommer EEMLAND Brandje in container Portemonnaie en autopapieren gestolen Afscheid zuster Damen Soesterbergs allerlei Trouwcirculaires trouwkaarfen Drukkerij Smit Afscheid r.k. kerkbestuur Kerstmusical op Titus Brandsma- school Alleen KVO 2 won dit weekeinde Drie boormachines ontvreemd Janssen Dings plavuizen Grenen rabatdelen Mini spaanplaat Watervast triplex Tsjechisch eiken Eiken balken Rode Spaanse plavuizen Open haardvuur plezier Prettige jaartvisseling toegewenst. Soester Courant van woensdag 31 december 1975 Tijdens een informele bijeenkomst in de grote zaal van het bejaardencentrum hebben de bewoners, de directie en het personeel van Braamhage afscheid genomen van directeur H. C. Majoor, die na büna anderhalf jaar in Soest werkzaam geweest te zijn, vertrok in verband met het aanvaarden van eert soortgelijke functie in het verzorgingstehuis „De Beukelaar" te Blaricum. De heer Majoor wordt in functie opgevolgd door mevrouw H. Sluiter-Szpér. Het afscheid werd gekenmerkt door grote hartelijkheid en dankbaarheid voor alles wat de heer Majoor in de korte tijd dat hij in Braamhage werkzaam was, had tot stand gebracht. Namens bewoners en personeel werden hem geschenken aangeboden. Als eerste sprak de heer J. Th. Oude mans, voorzitter van het bestuur. Hij herinnerde eraan hoe de heer Ma joor, na een soort „stadhouderloostijd perk" de directie kreeg toevertrouwd en die taak vol energie aanvaardde. „Er was veel te doen en er werd veel gedaan", aldus de heer Ou- demas, die de scheidende directeur vergeleek met een kapitein op een schip. Die periode werd nu afgeslo ten. Dat het werk zijn hart had, had de heer Majoor bewezen. De heer Oudemans wenste hem alle goeds toe en bracht dank voor al het geen de heer Majoor voor de bewo ners en personeel van Braamhage had gedaan. Namens de bewoners sprak de heer N. H. Ham. Hij wist dat praktisch alle bewoners het vertrek van de heer Majoor betreurden; voor hen had hij mogen blijven. „U had oog en oor voor ieder van ons; u was een joviale, prettige en niet deftige directeur, die als vriend ieder van ons tegemoet kwam", aldus de heer Ham, Niet alleen het uiterlijk aanzien van Braamhage was verbeterd, maar ook de sfeer was zoveel anders geworden en naar de mening van de heer Ham lag dat vooral aan de „gewone om gang". Hij dankte hem daar hartelijk voor en bood namens de bewoners 'n zogenaamde „zitstok" aan, alsmede 'n envelop met inhoud, terwijl er voor mevrouw Majoor bloemen waren. Vervolgens sprak mej. C. E. Jolles als „bouw-pastoor" van het tehuis, een kort dankwoord; „we hebben heel erg prettige contacten gehad", waarna na mens het personeel mevrouw G. Ste vens het woord voerde. „We zjjn heel erg dankbaar voor alle verbeteringen die u in zo'n korte tijd, en met name ook voor het personeel, heeft tot stand gebracht". Ook zij prees de prettige en ongedwongen om gang, die „verfrissend" had gewerkt. Als blijk van dank bood zü bloemen aan en een enveloppe met inhoud. Kort sprak daarna nog mevrouw A. Brems, die hem tijdens de installatie „moed, durf en vertrouwen" had toe- gewenst, waaraan de heer Majoor vol daan had en waarvoor zij hem bijzon dere dank bracht. Het slotwoord van de geanimeerde bijeenkomst werd gesproken door de heer Majoor, die dankte voor de vele vriendelijke woorden. Vriendelijk was hij overigens altijd ontvangen en AFTREK VAN BUITENGEWONE LASTEN - Hoeveel bedraagt voor '75 de z.g.n. „drempel" om in aanmerking te komen voor aftrek van uitgaven (buitengewone lasten) ter zake van ziekte, enz.? Antwoord: Inderdaad bent u bij de belastinginspectie niet bij de juiste man geweest. Wat u aanhaalt uit de belastinggids is juist, doch niet vol ledig. In 1975 bedraagt de drempel bij een „onzuiver inkomen" (zie voor dat begrip het aangiftebiljet) van 62000,- of meer: ƒ3950,-; van ƒ27391,- tot ƒ62000,-: ƒ3150,-; beneden ƒ27391,-: HVt van het onzuiver inkomen. TWEEDE KAMER - Hoe lag de zetel verhouding in de Tweede Kamer in 1946. Antwoord: Bij de verkiezingen van 1946 kregen ARP 13, CHU 8, CPN 10, KVP 32, PvdA 29, PvdVr. (lib.) 6 en St. Ger. P. 2 zetels. LETTERS IN DE LUCHT - Hoe groot zijn die letters van de reclamezinne tjes, die door vliegtuigjes worden voorgesleept? Antwoord: De letters van de sleepre- klame achter vliegtuigen zijn twee me ter hoog en circa 1,75 breed. Elk vlieg tuig trekt ten hoogste 22 letters voort. VERGEEFS WERK - Er moet ergens in België een beroemde gevelsteen te vinden zijn, waarop een neger uitge beeld staat, terwijl hij door een vrouw gewassen wordt. Het opschrift is: ver- Dat de wintermaanden u volop ge legenheid geven gezellig uit te gaan zult u aan de hand van de hierna volgende voorstellingen kunnen con stateren: vriendelijke woorden had hij geduren de de anderhalf jaar steeds gehoord. Hij noemde Braamhage daarom een „gewoon" tehuis, slechts „bijzonder" door het unieke personeel, de vrien delijke bewoners en de fraaie ligging. Extra dank bracht hij aan het perso neel waar naar zijn mening de bewo ners zuinig op moesten zijn: „Veel hui zen hebben dat niet, ze zijn met 'n lan taarntje te zoeken", aldus de heer Ma joor. Node nam hij afscheid; hij liet zoveel vrienden achter dat het hem voor kwam dat hij langer dan lVa jaar in Soest geweest was. Hij wenste allen het allerbeste toe en sprak de wens uit dat zijn opvolgster een eerlijke kans gegeven werd en dat zij, net als hij, positief tegemoet getreden zou worden, geefs werk, of iets dergelijks. Waar kan ik die steen vinden? Antwoord: Daarvoor hoeft u niet naar België te reizen. De door u bedoelde voorstelling bevond zich op een uit hangbord in Gent met de omschrij ving „In den verloren Arbeid". Als ge velsteen is daar in België geen exem plaar van bekend. Wel in ons land. Een steen met een naakte moor in een tobbe, die geboend wordt door twee vrouwen in Noordhollandse kleder dracht, bevond zich in de gevel van het huis Haarlemmerstraat 60 in Am sterdam, Bij verbouwing van het per ceel is die gevelsteen overgebracht naar de buitenmuur van een uitbouw van het Rijksmuseum. Als u buiten om het Amsterdamse Rijksmuseum heen loopt, kunt u de gezochte voor stelling fotograferen. HET ORGEL - Wanneer is eigenlijk het orgel uitgevonden? Antwoord: Niet vorige eeuw, zoals u dacht, maar in feite al vóór Christus in de vorm van een waterorgel (hydrau- los), geconstrueerd in Alxandrië, dat in Egypte, Griekenland en Rome al als openluchttheater- en circusinstrument werd gebruikt. Er werden telkens ver beteringen aangebracht, o.a. door ver vanging van de waterkracht door sa mengeperste lucht, verbeterde pijpen, invoering van pedalen enz. Pas in de tiende eeuw kwam het in kerken de bazuinblazers vervangen. NAAM GESCHEIDEN VROUW - Mijn eerste vrouw heeft nog steeds mijn achternaam gebruikt en nu ik her trouwd ben, misleidt zij daarmee be paalde oude relaties en zelfs leveran ciers, die dan denken met mijn wet tige (tweede) echtgenote te doen te hebben. Is 't mogelijk de eerste vrouw een verbod op te leggen om mijn naam te blijven gebruiken? Antwoord: Normaal mag de eerste vrouw de naam van haar ex-echtge- noot blijyen voeren in verband met de familienaam van haar kinderen. In dien er echter misverstanden ontstaan, en vooral als er opzet in het spel is, kunt u een verbod van de rechter vra gen. Het minste wa.t u kunt verlangen, is dat zij behalve uw naam ook de hare er bij noemt. U hebt echter de bijstand van een advocaat nodig. Deze kan een vordering indienen als u hem bewijzen verschaft of getuigen noemt. Op drie plaatsen binnen de gemeente werd in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken; in één geval was de buit vierhonderd gulden, in de twee andere gevallen niets en onbe kend. Omdat de bewoners van een huis aan de Barkstraat nog met vakantie zijn kon slechts met zekerheid wonden vastgesteld dat een onbevoegde zich toegang tot de woning verschaft had door het verbreken van de tuindeu ren Bij bakkerij v. d. Flier aan de Birk- straat bedroeg de buit vierhonderd gulden, die wend weggenomen uit de kassa. Hier kwam de onbekende da der binnen via een klapraam aan de achterzijde van de woning. Tenslotte werd een min of meer ge slaagde poging gedaan in te breken bij een modemagazijn aan de Burg. Grothestraat. Geslaagd omdat men binnen kwam; niet gelukt omdat de dader kennelijk bij zijn verdere po gingen gestoord werd en de benen nam voor hij iets kon meenemen. Hij kwam binnen na een gaatje geboord te hebben in een raamkozijn aan de achterzijde van het pand. Op de Birkstraat werd de 15-jarige J. W. R. uit Baarn aangehouden, die op een niet-verzekerde bromfiets reed. Hij was niet alleen te jong voor het besturen van het voertuig, maar droeg bovendien geen helm. FILMS Grand Theatrc, Snouckaertlaan: Sherloc'k Jones (a.1.). Woensdag alleen 2.00 uur. (Geen avondvoorstelling). Donderdag (nieuwjaardsdag) en zon dag 2.00, 4.15, 6.45, 9.15 uur. Zaterdag 1.45, 6.45 en 9.15 uur. Studio G „Some like it hot" (14 jaar). Woensdag alleen 2.15 uur. (Geen avondvoorstelling). Donderdag (nieuwjaarsdag) en zon dag 2.15, 4.30, 7.00 en 9.30 uur. Cinema I, Stadsring: Jaws (De zomer van de witte haai) (14 jaar). Dagelijks 2, 7 en 9.30 uur. Donderdag (nieuwjaarsdag en Zondag: 1.30, 4.15, 7 en 9.30 uur. Woensdag alleen 2.00 uur. (Geen avondvoorstelling). Cinema II, Stadsring: Zo gezegd zo gedaan, (a.1.). Donderdag (nieuwjaarsdag en zo. 1.45, 4, 6.30 en 9 uur. Overige da gen 1.45, 6.30 en 9 uur. Zaterdag en woensdag 6.30 en 9.00 u. Woensdag 31 dec. geen voorsteling. Euro Cinema, Stadsring: Histoire d'O (18 jr.). Dagelijks 11.15, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Woensdag alleen 4.15 uur. (Geen avondvoorstelling). Donderdag en vrijdag 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Zaterdag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. City Theater, Westsingel: „Enter the dragon" (14 jaar). Za. 2, 6.45 en 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Overigedagen 2 en 8 uur. Woensdag alleen 2.00 uur. (Geen avondvoorstelling). Donderdag nieuwjaarsdag, de zelfde tijden als zondag. NACHTVOORSTELLINGEN City Theater: „3 Apothekersdochters (18 jaar), vrijdag 23 uur. „10 Gele vuisten (18 jaar), zaterdag 23.45 uur. KINDERVOORSTELLING Cinema I: „Loopy de loop" (a.1.) Zaterdag en woensdag 1.30 uur: Euro cinema „Fablio" (aJ.). z Zaterdag 10.30 uur. Grand Theatre OCHTENDVOORSTELLINGEN „De vierkante rekruut" (a.1.). Woensdag- en vrijdagmorgen, aan vang 10.30 uur. Studio G „Turks fruit (18 jaar.). Woensdag en vrijdagmorgen, aanvang 10.30 uur. Cinema I „Asterix en Cleopatra" (a.1.) Woensdag- en vrijdagmorgen, aan vang 10.30 uur. Cinema 2 „Vrolijke ontucht in Tirol" (18 jr.). Woensdag- en vrijdagmorgen, aan vang 10.30 uur. Euro cinema „Fipo en de piraten van toen" (a.1.). Woensdag- en vrijdagmorgen, aan vang 10.30 uur. City theater „Zij noemden hem platvoet" (a.1.). Woensdag- en vrijdagmorgen, aan vang 10.30 uur. Voorbespreekkassa Voor al deze Amersfoortse bioscopen kunt u telefonisch plaats bespreken onder het centrale nummer 033-33655. U kunt voor één of meerdere dagen vooruit bespreken. (Geopend van 10.00 uur 's morgens tot 18.00 uur 's avonds). Tweemaal kwam de politie in actie om een brandje te doven in een con tainer achter de LTS aan de Soester- Engweg. De eerste maal werd er wat zand op gegooid, maar het bleek niet afdoend gedaan te zijn. De tweede keer werd een handblusser gebruikt en ook daanma gding er weer zand over. Uit de graderobe van de bar De Hek senketel aan de Burg. Grothestraat verdween een portemonnee met 35 gulden inhoud alsmede de autopapie ren van de Hilversummer R. E. Hij deed er aangifte van bij de politie. Na het spreekuur van zuster G. Da- men bestaat er op donderdag 8 ja nuari gelegenheid om afscheid te ne men van zuster G. Damen in De Hoeksteen van 15.30-16.30 uur. Zuster Damen zal voortaan werken bij de afdeling Zeist van de Gezond heidszorg (Groene en Wit-Gele Kruis), terwijl le inwoners van Soesterberg vanaf 1 januari 1976 behoren tot de afdeling Soest van de Gezondheids zorg. O De eerstvolgende bijeenkomst van de algemene bejaardensociëteit zal wor den gehouden op donderdag 8 janua ri. De stichting jeugdwerk organiseert op vrijdag avond 2 januari een grote kerstboomverbranding op het terrein aan de Banningstraat bij het KVO- sportpark. Vanaf 18.30 uur kunnen de kerstbomen gebracht worden, want om 19.00 uur begint de verbranding. Vakkundige medewerking verlenen de Vrijwillige Brandweer Soesterberg en de jeugdbrandweer. De eerste vergadering van de N.C.V.B. in het nieuwe jaar is op dinsdag 6 januari om 20.00 uur in de Hoeksteen. De heer Tieman, hoofd inspecteur van politie spreekt voor de NCVB-leden. en Snelle en correcte levering en tot in de puntjes verzorgd Uitgebreide collectie klassiek en modern. Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152 Tijdens een officiële bijeenkomst in De Hoeksteen op maandag 5 januari wordt afscheid genomen van het kerk bestuur van de Sint-Caroluskerk en enkele leden van de voorlopige pa rochievergadering. Op deze avond, die om precies 20.00 uur begint, wordt de nieuwe paro chievergadering, het officiële bestuur van de r. k. kerk geinstaleerd. De officiële bijeenkomst zal worden gevolgd door een Teceptie. Voor de Don Bosco kleuterschool, de leerlingen van de Carolusschool en op de eigen kerstmiddag heeft een groep leerlingen van de Titus Brandsma- school onder leiding van de heer N. Poort een opvoering gegeven van de kerstmusical „Tijd voor kerstfeest", op tekst van Thena Coppens en mu ziek van Hans Peters jr. De musical was ingestudeerd tijdens het keuze-uur en werd op het kleine podium in de hal van de Titus Brandsmaschool enthousiast gespeeld door de trapezewerksters, vuurvreter, clowns, acrobaten, koorddanseres en oirkuskinderen. De speciaal voor deze musical ver vaardigde dia's rond het kerstgebeu ren, waarop de leerlingen van de T.B.S. te zien waren, deden het bij zonder goed. Van de drie seniorenploegen die dit weekeinde micro-korfbal speelden, won alleen KVO 2 net op het nippert je met 2-3 van Mla 2 in de uitwed strijd in de sporthal te Amersfoort; de krappe overwinning was overigens wel verdiend, KVO 1 (senioren) speelde in Woerden tegen SDO 1 uit Kamerik en verloor met 6-2. KVO 4 tenslotte verloor op wat ongelukkige wijze de uitwedstrijd tegen Hyizen 4 met 6-3. Vrijdag 2 januari speelt KVO 1 in de sporthal te Veenendaal tegen Arena 1. Uit het magazijn aan de Amersfoort- sestraat te Soesterberg van de groot handelaar A. v. d. V. werden drie boormachines, een electronisch reken- apparaatje en een doosje met vijf gulden wisselgeld weggehaald. De on bekende dader verschafte zich toe gang tot het pand door het uitnemen van een ruit. Mijne heren, Het laatste nummer van het gemeen telijk voorlichtingsblad bevatte een enquete betreffende de verdere uit bouw van de gemeente. Ik heb hier over een eigen mening, die ik zover mogelijk in de beantwoording van de enquetevragen heb neergelegd. Hierover gaat het echter niet. Ik wil wel uw maning vragen omtrent het volgende. Juist een dag na de inzending van mijn formulier zie ik werklieden aan- stalte maken om in het gebied, aan gegeven met „E" op de kaart, die de gemeentelijke enquete moest toelich ten, een weg aan te leggen. Het werk is nu in volle gang. Dit gebied, „boe ren gebied" genoemd in de gemeen telijke toelichting, is tot heden on bebouwd en in de enquete werd hier over de mening gevraagd van de Soester inwoners. Ik informeerde bij gemeentewerken. Antwoord: Men had slechts opper vlakkig kennis genomen van de en quete; veronderstellende, dat het in deze tijd van inspraak een „zoethou dertje was", wanthet staat al ja ren vast, dat dit hele gebied tot aan de Dorresteijnweg bebouwd zal wor den. „Die plannen zijn al oud en wor den uitgevoerd". Vervolgens informeerde ik bij de voor- lichtings ambtenaar op het gemeente huis. Deze zegt, dat alleen het plan OverheesII, „vast staat en zal worden uitgevoerd alleen het kleine stukje tussen de kwekerij van O est en de Dorresteijnweg heet boerenge- bied. Daar heeft men gedacht aan de bouw van 800 woningen, maar dit plan is nog niet definitief. Men is op die hoogte alleen met rioolwerkzaam heden bezig. Deze drie gemeentelijke geluiden, t.w. de enquete, te telefonische toelich ting van gemeentewerken en die van de gemeentelijke voorlichter, doen mij mij de mening postvatten inderdaad met een „zoethoudertje" te maken te hebben (Manipulatie genoemd tegen woordig). Ik dacht: zouden anderen in Soest ook dergelijke ervaringen hebben, of zulke vage gevoelens van „voor het lapje te worden gehouden"? Waar ligt de macht in Soest; bij de „voet", de inwoners, of bij enkele, achter een rookgordijn van elkaar tegenspreken de instanties? Of is het mijn ach terdocht, gegroeid uit vele soort gelijke ervaringen, dde door zóvelen wordt gedeeld, dat men vaak niet zo enthousiast meer is om aan enquetes deel te nemen Met dank voor uw aandacht. G. J. Haas Joh. Poststraat 98 kater, rood, rood-wit gestr. staart, gecastreerd, „Pluisje"; Dioriet 8, Leus den-C. 10 december: kater, Siamees, blauw grijze ogen, hoek uit linker oor, ge castreerd, 6 jr.; Kiekens, Rietgors 24, Leusden-C., tel. 03496-3605. 12 december: reu, bastaard whippet, bruin, gladharig, tiporen, 5 maanden: Mandemaker, Middelhoekseweg 6, A'— foort, tel. 033-11994. 13 december: kater, rood/cypers, lVs jr.: Van der Wijden, Dr. Schoonebeek- laan 1, tel. 16812. 15 december: poes, schildpad, klein, 10 mnd.: Asselt, Rubenslaan 120, telefoon 17838. 20 december: reu, kr. terrier/Franse brak, bruin, midelgroot, gecastreerd, manke achtpoot; (Albert Heyn Baarn); Boe, Waldeck Pyrmontlaan 67, Soest. 22 december: reu, dwergteckel, zwart/ bruin, 8 jr.: Dierentehuis, Klein Enge- daalweg, tel. 13583. 27 december: poes, Siamees, 10 mnd, krols; Sanders, Laanstr. 61, tel. 11419. GEVONDEN kater, cypers, witte bef, witte poot jes; Hives, Van Goyenlaan 95, Soest. 1 december: kater, rood/cypers (Wijn. Potlaan). 12 december: fazant, vrouwelijk, tam: Regentesselaan 15, tel. 7609. 17 december: kat, zwart, kleine witte vlek op borst 6 mnd. (Harperpad); bei den: Dierentehuis, KL Engendaalweg, tel. 13583. 20 december: reu, poedel, wit, mdidel- slag: Asiel Amersfoort, tel. 033-16665. 26 december: reu. wit met lichtbruine vlekken, klein, gladharig, bruine hals band met riem; (Spiehuis); Dierente huis, KI. Engendaalweg, tel. 13583. 26 december: reu, lichtbruin, klein, halflangharig, tiporen, krulstaart, br. halsband met stuk touw; (Soester Dui nen); Dierentehuis, KI. Engendaalweg, tel. 13583. 26 december: teef, keeshond, blauw/ grijs, 5 jr., Inl.: Insp. Dierenbescher ming Baarn, tel. 02154-4434. 28 december: kat, zwart, witte voetjes, 45, tel. 13188. 27 december: kater, rood/wit, (Kolo- nieweg, tel. 13583. Voor nadere inlichtingen kan men zich In verbinding stellen met het dieren asiel, telefoonnummer 13583; bij geen gehoor nr. 10667 van de vereniging „Amivedi". Mocht u uw vermiste huis dier terugkrijgen, wilt u dat dan ook even aan het dierenasiel doorgeven of aan telefoon 10667? Op 2 januari gaat dn de Stadsschouw burg te Utrecht „Pas de deux van Huigo Claus, door Teater Arena, aan vang 20.00 uur. In het zelfde theater op 3 en 4 ja nuari a.s. Herman van Veen en zijn medewerkers met „En nooit weerom", aanvang 20.00 uur. Eveneens op 2 januari, maar in The ater Gooiland te Hilversum de Hoofd stad Operette met „Der Bettelstudent" van Gari Milloeker, aanvang 20.00 uur. Van 1 tot en met 9 januari kunt u in Carré naar: Een kandbaal als jij en i'k", waar het wegens enorm succes weer terug is. Aanvang: 20.15 uur. Op zaterdag 3 januari gaan we mis schien wel naar de kindervoorstelling „Paulus de boskabouter", in samen werking met het marionettentheater van Bert Brugman. Aanvang 13.30 uur. Bij voldoende belangstelling om 4 uur nog een voorstelling. Toegangs prijs 4,25. Kaartverkoop vanaf 24 december in Theater Gooiland te Hilversum. De provincie Limburg heeft als eerste ons haar recreatiegids 1976 toege zonden. Deze gids kost, evenals vo rig jaar f' 2,— en biedt u een op gaaf van hotels, restaurants, pensi ons, vakantiehuisjes enz., alsmede at- trakties, bezienswaardigheden, evene menten. Ze is rijk geiliustreerd en zorgt zo voor de „voorpret" van uw vakantie. Mocht u het wat dichter bij huis willen zoeken: de Vrije tijd en va-« kantiegids van de Overijsselse Heu velrug en Salland is er ook al. De prijs hiervan is 1,50. Eveneens een prachtige uitgave. Het nieuwe Hotelboék van 1976 is uit. In deze uitgave van Lasschuit treft u hotels, motels en restaurants in Nederland aan met toeristische ge gevens en toelichting in 8 talen. De prijs is 4,50. Op donderdag, 15 januari a.s. vindt het vijfde concert in de serie A plaats van het Utrechts Symphonie Orkest. Dé dirigent is ditmaal Wil lem van Otterloo en er worden wer ken van Mozart, Debussy en De Falla uitgevoerd. Op zondag 4 januari 1976 kimt u wandelen met I.V.N. te Bunnik door het landgoed Amelisweerd. Parkeer plaats bij de ingang van het land goed. Ook in Amersfoort wordt aan de kinderen gedacht. Op zaterdag 3 ja nuari a.s. om 11 en 15 uur een voorstelling van het Poppentheater Toermalijn, Koppelpoort met „De verdwenen maan". Mocht u op de hoogte willen zijn van de uitgaansmogelijkheden in de gehe le provincie Utrecht komt u dan eens langs. Iedere veertien dagen ver schijnt de uitgave: „Uit in Utrecht", provincie en stad, dat u gratis kunt komen halen, (ongenummerd) voor de echte zelfbouwers die alle genummerde journaals van 1975 bewaard hebben. WAT MOET U DOEN In de 25 genummerde advertenties van 1975 alle namen van houtsoorten opzoeken en op tellen. Dezelfde houtnaam kan meer als een keer in een bepaalde advertentie voorkomen, dus die er dan gewoon ook weer bij optellen. Alleen de nummers van de 25 advertenties uitknippen, dus bijvoorbeeld: Nr. 3 - 1975 enz. Deze nummers op een vel papier plakken en daarachter het aantal houtnamen, bijvoor beeld - 5 - die in dat nummer voorkomen. Het totaal van deze 25 getallen optellen tot een eindaantal. Onder aan dit vel papier een gedichtje schrij ven van minimaal 5 en maximaal 10 regels, waarin tot uitdrukking komt dat het „zelf doen" ontspannend is voor geest en lichaam, veel voldoening geeft en ook nog geld be spaart. Duidelijk uw naam en adres vermelden. Moet uiterlijk donderdag 15 januari 1976 bij ons binnen zijn. Alle inzenders met het juiste totale aantal hout namen worden eerst uit geselecteerd en hieruit komen de 25 winnaars die het leukste en origi neelste gedichtje hebben. Enkele voorbeelden uit de advertenties om mis verstand te vookomen. 1. Barkrukken, massief grenen Grenen is een houtnaam. 2. Koto meubelpanelen Koto is een houtnaam. 3. Chip-wood tegels ehip-wood is geen hout naam. 4. Buffet Ingrid in palissander kunststof pa lissander is een houtnaam. 5. Azobé tuinsierhekken Azobé is een hout naam. 6. Tuintegels van Opepe hout Opepe Is een houtnaam. U ziet er zijn veel voetangels en klemmen. VEEL SUKSES en plezier met elkaar. VRIJDAG EN ZATERDAG NA NIEUWJAARSDAG GEOPEND. We zouden geen heten, als we het jaar afsloten zonder een paar aanbiedingen. 20 x 20 cm, le sortering 1,15 per stuk is 28,75 per m2 (in „antiek nuance" kleur geglazuurd). 1.3 cm dik, werkende breedte 14 cm. ƒ2,70 per meter is 19,30 per m2. Grenen kleurt zo mooi decoratief op, liggend gebruiken, lasnaden verschillend, ruimtelijk ef fect. 61 x 122 cm, 3 mm dik 1,- (een gulden) per plaat (uitsluitend afgehaald). 4 mm dik, 183 x 64 cm 5,50 per plaat. 12 x 9 cm, ƒ11,- per meter, (diverse lengten). 12 x 20 cm - lang 250 cm, ƒ47,50 per stuk. 20 x 20 cm, 0,50 per stuk is 12,50 per m2. ETNA VOORZET OPEN HAARD, echt hout vuur, zonder breken en slopen, zo neer te zetten. ƒ595,- minus 60,— is ƒ535,- (in zwart en bronskleur). Verstelbare OPEN HAARD GRIL, gezellig- ligheid en een beetje sfeervolle stank voor 27,50. Op kompleten inbouw open haarden, 30 KORTING, op inclusief BTW prijslijst (Twee demonstratie en instructie bouwmo- dellen in de showroom). MINERVAWEG 3 (Industrieterrein) Telefoon 02154-6246 Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Zaterdag van 8.00 tot 12.30 uur. In de periode van 27 tot en met 31 december mag vuurwerk ver kocht worden aan personen van 18 jaar en ouder. Het afsteken van vuurwerk is alleen toegestaan op 31 december na 18.00 uur en op 1 januari tot 01.00 uur. Men is wel eens de mening toegedaan dat verkoop van z.g. klein vuurwerk (kleine rotjes e.d.) wel aan personen beneden de 18 jaar is toegestaan. Dit is niet juist. Alleen de ammorcestroken (klap- pertjes) zijn aan geen leeftijd gebonden. Ook dit jaar zal de politie scherp toezicht houden op de verkoop en het afsteken van vuurwerk. Bij overtreding zal zonder pardon proces-verbaal worden opgemaakt. Terwijl de handelaren het risico lopen dat hun vuurwerkvoorraad in beslag wordt genomen.

Soester Courant | 1975 | | pagina 23