Nieuwe groentezaak v. Dasselaar een sieraad voor het Winkelcentrum v. Weedestraat Exclusieve expositie van grafische kunstwerken bij Mercurius cDicKQrkcL)uinen4 De nieuwe Taunus dit weekend bij Splinter Eemland b.v. Baarn rsné üMen BT'1 Autmatiseer m kantoor uandeï™® maaswinkel Is dit uw kind bril-centrum TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Bijira Spotkoopjes Geweldig goedkoop voor niets Voor een appel en ei Vleesverkoop Inbraakjes uemaespareirae kantooreff iciëncy Opbrengst kinder- postzegel-aktie ruim 14.000 gulden Paspoort gestolen P0K0GEN IN SOEST Doorbreek de sleur fondmen buiten de deur MÊ RESTAUR/'iNT^BBML. Verkeer over A. P. Hilhorstweg blijft probleem voor de boeren Auto in brand Aanhangwagen ontvreemd Geen buit in de L.T.S. Onze fotograaf maakte deze exclusieve foto. Gratis te verkrijgen in formaat 24 x 30 cm. Lozingsverordening voor gemeente Soest Politie ving twee inbrekers in telefooncel Soester Courant van donderdag 15 januari 1976 Over uitverkoop gesproken WAT EEN FLAUWEKUL. „Goed"koop is goed,.koop" en dat is René altijd. Morgenmiddag opent de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Amersfoort en Omstreken, drs. A. J. de Groot, in het kantoorge bouw van de golfkartonindustrie Mercurius aan de Koningsweg een inter nationale tentoonstelling van grafische kunstwerken. De expositie blyft tot en met 23 januari a.s. in Soest, is op maandag 19 en dinsdag 20 januari te be zichtigen. *s morgens van 9 tot 12 uur en 's middags van 2 tot 4 uur. Onge veer gelijktijdig met de tentoonstelling in Soest, wordt dezelfde collectie ook in elk van de deelnemende landen (o.a. Columbia, Italië, Merico, Spanje en Venezuela) gehouden. Het is een expositie waarvoor het ini tiatief stamt uit 1971. dat in Mexicq genomen werd en uitgroeide tot van nu genoemd wordt het Agepa-pro- ject. De Mexicaanse karton- en pa pierindustrie „Carton y Papel de Mexico", evenals Mercurius aangeslo ten bij Container Corporation Amea, was toen al aan het zoeken naar een adequate vormgeving van haar wens om tot betere communicatie te ko men tussen industrie en consument. Het doel was enerzijds het publiek een beeld te geven van de vooral op Zaterdagmorgen 9 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd van 176 tot en met 360 en aan de houders van grijze kaar ten, genummerd van 1 tot en met 71. In een verbluffend snel tempo werd in de laatste weken van het afgelopen jaar door aannemer E. van den Hengel uit Soest, de bekende groentezaak van Van Dasselaa r aan de Van Weedestraat grondig verbouwd en uitgebreid. De voorgevel gin; g er geheel uit, het „erkertje" is verdwenen, en tot de nok werd een nieuwe; gevel geplaatst. Daarnaast werd een overkapping aange bracht tot het n aastliggende pand, waar voorheen Radio Schoemanker was gevestigd en het geheel voorzien van een glazen pui, waardoor een soort groentehal, is ontstaan en een verkoopruimte, die zijnsgelijken in Soest nau welijks vindt. Clok de oude-zaak van Schoemaker is nu bij het bedrijf be trokken en alles bij elkaar is het een pand waar het winkelcentrum Van Weedestraat ve el eer mee inlegt. In de zaak van Van Dasselaar heeft sinds mensenheugenis een groentehan delaar gezeten. Jaren voor de oorlog Gerrit De Ha<in, die opgevolgd werd door de heer Doorduin en daarna de heer Liefhebber. Van hem nam in 1957 de heer Van Dasselaar de zaak over. Op vrijd.ag 13 december van dat jaar vond de feestelijke opening plaats. Van Dasselaar had toen al een heel „groenteman-leven" achter de rug. Op 12-jarige leeftijd hielp hij thuis in de zaak, die in N ij kerk stond. Hij is gebo ren Nij kerker. Na de oorlof,, in 1949, had hij een ventwijk in Baarn en in '57 werd in Soest gestart. Op 8 januari '58, op de dag van de héropening van de nieu we zaak, precies achttien jaar geleden trouwde hij met een tuindersdochter uit Naaldwijk. Ook zij wist toen alles van het groentevak. Tweemaal eerder vond 'n verbouwing plaats; in 1962 en in 1968. De verbou wing die naa achter de rug is, was ech ter de meejst ingrijpende, ook al omdat er een fonse uitbreiding aan yast zat. Zoals gezegd zorgde aannemer Evert van den Hengel voor het spectaculaire werk. De opbouw van het interieur nam Van Dasselaar met zijn zonen voor eigen rekening, 't Is allemaal fi'AlifllltAWIM ««MAMMA ELECTRISCHE SCHRIJFMACHINES TELMACHINES ELECTRON11SCHE REKENMACHINES voor commercieel en wetenschappelijk rekenen. DICTEER- en UITWERKAPPARATUUR FOTOCOPIEERMACHINES STENCIL- en SNIJMACHINES STOELEN, TAFELS, KASTEN en BUREAUX Kantooreff iciency Stecnhoffstraat 13 even fraai geworden en een belang rijke aanwinst voor het winkelcen trum Van Weedestraat. Een grote gla zen voorpui, die 's zomers gedeeltelijk opengeschoven kan worden, geeft een ruim zicht op de enorme sortering die Van Dasselaar altijd al had, maar die nooit zó tot zijn recht kwam. Zijn groente- en fruitzaak is ook be kend om de wat exotische groente soorten zoals mango's, avocado's, Ice- berg sla, bleekselderie van de Qrnmel, sperzieboontjes uit Ügypte en aard beien uit Israël, verse perzikken, ver se dadels, verse kleine uitjes, ananas uit Formosa of Hawaï, verse radijs, druiven, tuinkers, verse haricotsverts, broccoli enz. Menigeen wist dat al en was al jaren klant. Hoeveel dat er waren, bleek vorige week donderdag bij de feeste lijke opening; tot heel laat in de avond stond de zaak vol met belang stellenden, die het echtpaar Van Das selaar en de kinderen kwamen geluk wensen. Menig glas werd geheven op de toekomst. En die toekomst houdt nog wel een uitbreiding in, want de ruimte is er voor. Voorlopig heeft de nieuwe zaak ook nog het aanzien van een bloemen winkel want die bloemen werden met grote hoeveelheden aangedragen. Daartussen prijkt ook een houten eend, aangeboden door de radio groenteman, die met „zijn dagelijkse klant" de officiële opening verrichtte. Omdat hij nooit een echte zaak gehad had en ook niet wist hoe je aan klaiï- Ook dit jaar zaten de dames van het U.V.V. Soest zeven weken in het hoofdpostkantoor om kinderzegels en kaarten te verkopen. Na een aan vankelijk zeer drukke start, zakte de interesse, om weer te eindigen met een grote verkoop in de laatste we ken. De bruto-opbrengst was hoger dan in 1974; 14.023,45 tegen 13.199,85. Ge specificeerd was de opbrengst: zegels 11.023,45, kaartverkoop 3000 gul den. Namens het kinderpostzegelcom- mitee van de U.V.V. wordt iedereen bedankt voor de medewerking waar door zo'n mooi resultaat behaald kon worden, Uit de kamer van mej. J. F. (19) in het verpleegstershuis bij Zonnegloren werd haar paspoort weggenomen. De dader is vermoedelijk de kamer bin nengekomen via een openstaand raam. Met ingang van deze week FODUE BACHUS. Zwitserse vlecsfondue in witte wijn met diverse over heerlijke sausen en garnituren. J3IRKSTRAAT 108SOEST. 02155 -17224? Langs de weg naar Amersfoort De nieuwe zaak van groentehandelaar Van Dasselaar en Zn. aan de Van Weedestraat. Foto Herman van Dam ten kwam, bood hij een „lokeend" aan, die naar hij verwachtte, zou helpen. De nieuwe zaak is een sieraad voor de Van Weedestraat. don blitklaan 36 «oost tol. 13091 of 1456Q MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur Ingebroken werd in het Dorpshuis te Soesterberg; in een in aanbouwzijnde woning dn het plan Egghermonde eveneens te Soesterberg en in de leeg staande Kat-Emaillefabriek te Soest- duinen. Uit het Dorpshuis werd meegenomen een biljardklok, waf klein geld, garetten en sigarettenaanstekers. 1,1 en kwam er binnen door het vernielen van een kunststof lichtkoepel op het dak. Uit de in aanbouw zijnde woning in Egghermonde werd een cirkelzaag ter waarde van 750 gulden ontvreemd en uit de Kat-Emaillefabriek een te- lefooribeantwoorder en een cassettcV recorder. De gezamenlijke waarde is 668 gulden. Vermoedelijk kwam men in de fabriek binnen via een gat in de muur. Morgen, vrijdag 16 januari wordt de nieuwe Ford Taunus 1976 geïntrodu ceerd. De Ford-dealer Splinter-Eemland b.v. houdt zowel vrijdag als zaterdag bij het bedrijf aan de Eemnesserweg 22 te Baarn een introductie-show, waar de nieuwe Taunus in tien verschillende uitvoeringen is te zien. De nieuwe Ford Taunus. Foto Herman van Dam De Ford-Taunus is altijd al een ruime, komplete en vooral economische wa gen geweest. Aan dat principe is niets veranderd. Wel kreeg het nieuwe mo del een geheel nieuwe carroserie met als bijzonderheid een vergroot glasop pervlak en daarnaast diverse techni sche verbeteringen. Als gevolg van de nieuwe Ford-poli tiek, het zo compleet mogelijk uitrus ten van de basismodellen, is de nieuwe Taunus in de goedkoopste uitvoering De Soester boeren blijven medewerking aan het doortrekken van de A. P. Hilhorstweg richting Baarn, afhankelijk stellen van het terugdringen van het autoverkeer over deze polderweg. Zij zijn van mening dat de A. P. Hilhorst weg in de eerste plaats aangelegd werd voor het agrarische verkeer ter plaat se, als ontsluitingsweg ten dienste van de boeren en geen verkeersweg, zij het dat de weg mede ter beschikking zou zijn voor enig recreatief gebruik. Zü hebben een en ander nogeens benadrukt In een bijeenkomst met leden van de commissie openbare werken en van de ambtelijke verkeerscommissie, die onder voorzitterschap van wethouder Hoekstra gehouden werd. Medewerking aan de tot standko- ming, via het Bermeentje, van een verbindingsweg, die uitsluitend fiets pad zal zijn, laten de boeren afhan gen van te nemen verkeersbeperken de maatregelen op de A. P. Hilhorst weg. De vertegenwoordiger van de milieu groepen, die eveneens bezwaar maak ten tegen de aanleg van het fiets pad, merkte in de bijeenkomst op geen vertrouwen te hebben in nu gedane toezeggingen dat het fietspad „altijd" fietspad zal blijven. De agra riërs waren wat dat betreft minder wantrouwig, al had het jongste ver leden met betrekking tot afspraken over het gebriuk van de A P. Hil horstweg, hen andere geleerd. Overigens wordt de verkeers „drukte", zoals de boa-en die constateeren, door de politie ontkend. Uitgebreide tel lingen en controles hebben uitgewe zen dat er geen sprake is van toe name van verkeer gedurende het laatste anderhalf jaar. Dat de weg als sluipweg wordt ge bruikt, staat wel vast. Het zouden voornamelijk autobezitters zijn dde de zes verkeerslichten op hun weg naar Amersfoort willen vermijden. Naar de mening van de politie zal dat verkeer ook niet afnemen als er bijvoorbeeld meer bochten of andere kunstmatige obstakels worden aart- gelegd. Doorvoeren van partieel één rich ting verkeer op de Lange Brinkweg, Kerkstraat en Peter van de Breemer- weg, zal naar de mening van de verkeersdeskundigen in de eerste plaats de direct belanghebbenden treffen. Ook zij zullen zich aan dd omleidingen en verboden moeten hou den. Eens was men het daarom dat de pro blematiek bijzonder ingewikkeld was, waarvoor een zorgvuldige afweging van algemene belangen noodzakelijk is. Er zal uitvoerig op gestudeerd worden en het resultaat ervan zal t.z.t in de commissie openbare wer ken worden besproken. al vrij volledig. Om enkele voorbeel den hiervan te noemen: gelaagd j in de voorruit - oprolbare driepunts veiligheidsriem - servo bekrachtiger - achterruit-verwarming - elektrische ruitensproeier - staalgordel radiaal- banden - extra verstevigd passagiers compartiment met zowel vóór als ach ter „kreukelzones" - schokabsorberen- de stuurkolom met veiligheidsstuur. Uit deze kleine opsomming blijkt al wel, dat de Taunus wat de veiligheids voorzieningen betreft, met zijn tijd is meegegaan. Ook uiterlijk ziet de nieuwe carrosse rie er modern en vlot uit en vooral de vier-deurs sedan oogt bijzonder goed. Het glasoppervlak is met 15% toege nomen, waardoor het achteruitzicht belangrijk is verbeterd. De neus is 7 centimeter verlaagd, waardoor één me ter „zichtwinst" is bereikt. Onder de voorbumper bevindt zich nu een spoiler, die het model zeer stabiel maakt en de wagen een wegligging geeft, die vooral bij hoge snelheden opvalt. Het is In de nieuwe Taunus overbodig om met geopende ramen te rijden,, dankzij het nieuwe ventilatie systeem in de achterdakstijlen. Iedere twintig seconden wordt de lucht de wagen geheel ververst door deze doorstroomventilatie. Verder veiligheidssloten (kindersloten), rondlopende achterlichten en achter- uitrijlampen. De rij-impressie is duidelijk verbeterd ten opzichte van zijn voorganger en dat dankzij diverse technische snufjes als de progressief werkende veren. Ook de onderhoudskosten zijn duide lijk verminderd en het brandstofver bruik is bij stadsgebruik met liefst 15 gedaald. De prijzen van de nieuwe Taunus zijn vanaf 12.250 gulden voor een 1300 cc motor tot 18.943 gulden voor een 2300 cc Ghia. Splinter-Eemland B.V., zal u gaarne in Baam ontvangen; voor uw kinde ren staat een leuke attraktie te wach ten, zij mogen een oude auto slopen! verpakkingsmateriaal gespecialiseerde industrie, maar anderzds ook de gra fische kunst te bevorderen. Het re sulteerde in het samenstellen van een exclusieve collectie van grafisch werk Aan tien Mexicaanse kunstenaars werd een opdracht gegeven grafisch werk te vervaardigen; om de exclu siviteit daarvan te waarborgen, werd de oplaag beperkt tot 150 exempla ren. De reacties, voornamelijk van zakenrelaties van de CMP, waren dus danig dat men besloot op de inge slagen weg voort te gaan. Gelijk soortige industrieën uit Columbia en Venezuela sloten zich het jaar daar op bij het initiatief aan en zo ont stond het uitwisselingsprogramma, dat de naam AGPA (Artes Graficas Pan Americanas) kreeg. De volgende stap was een verdere uitbreiding naar andere landen van Midden- en Zuid-Amerika alsmede Spanje en dat resulteerde in tentoon stellingen in Bogota, Caracas, Mexico en Barcelona. In 1974 is de unieke collectie door bemiddeling van Mercurius voor het eerst in Nederland te zien geweest. Door de toenemende participatie van Europese kunstenaars, dit jaar 12 van de 35 kunstenaars, is de naam om gedoopt in AGEPA. De Nederlandse bijdragen worden dit keer geleverd door Jan Cremer en Hannes Posbma. Belangstellenden kunnen voor een bezoek aan de expositie uitsluitend a.s. maandag en dinsdag terecht. Op de Amersfoortsestraat te Soester berg, ter hoogte van het Kont akt der Kontinenten, raakte de personenauto van de Utrechter W. K. in brand. Met behulp van een medeweggebrui ker waren de vlammen spoedig ge doofd, zo snel dat de schade zeer be perkt bleef. Sluiting in de bedrading was er de oorzaak van. De Soester- bergse brandweer hoefde niet op te treden. De Utrechter A. G. van Z., die vorige week in verband met een hem op gelegd rijverbod zijn personenauto langs de Biltseweg liet staan, consta teerde de volgende dag dat de er aan gekoppelde aanhangwagen was ver dwenen. Hij stelde daar de politie van in kennis, Een inbraak in de LTS aan de Soes- terengweg heeft de onbekend gebleven dader geen buit opgeleverd. Hij ver schafte zich vermoedelijk toegang via een niet geheel gesloten raam. Binnen probeerde hij een kast open te breken, maar daarin slaagde hij niet. Er wordt niets vermist. SPECIAAL OPTIEK VAN WEEDESTRAAT 17 A SOEST - TEL. 02155 - 17120 Evenals Baarn zal ook Soest een zo genaamde lozingsverordering instel len. De rioolstelsels van Baarn en Soest zijn op de zuiveringsinstallatie aan de Maatweg aangesloten en daar om dienen de lozingsverordening eens luidend te zijn. Baarn stelde haar verordering vorig jaar december al vast. De verordering is nodig in ver band met de Wet verontreiniging op pervlaktewateren. Krachtens deze wet is het verboden zonder vergunning met behulp van een daarvoor bestemd werk, afvalstoffen, verontreinigende of schadelijke stoffen, in welke vorm dan ook, te brengen in oppervlakte wateren. Dit verbod geldt niet voor een lozing met behulp van een werk dat op een ander werk is aangesloten, mits de door de beheerder van dat werk ge geven voorschriften worden nageleefd. Dit is de situatie van de op de ge meentelijke riolering aangesloten per celen. De lozingsverordering zal daar naast ook regels bevatten omtrent het aanvragen van een vergunning en de behandeling daarvan, de weigerings- gronden, de beroepsmogelijkheden en het overleg met de beheerder. Met de aanhouding van twee Hilversummers, de 18-jarige H. G. J. en de even oude M. J. P. B., heeft de politie een goede vangst gedaan en een in braak en twee pogingen tot inbraak opgelost. De jongens werden aangetroffen in een telefooncel aan de Schrikslaan, waarin zij gevlucht waren nadat zij betrapt waren bij pogingen in te bre ken bij garage „De Soester" en cafe taria „Rob's Corner" aan de Laan straat. Zij werden daar overlopen door de vrouw van de garagehouder en namen de benen. Hun auto lieten zij achter. Na hun aanhouding bekenden zij de beide (mislukte) pogingen en een ge slaagde inbraak in een kantoortje in fiat Beverstein aan de Korte Brink- weg. Aanvankelijk ontkenden zij, maar voetsporen en vingerafdrukken bij het laatsgenoemde kantoor, gaven de doorslag. Ze kwamen binnen door verbreking van een ruit in de toe gangsdeuren. Overigens wordt er niets vermist. J. vertelde tijdens het verhoor ook nog op zijn vlucht over de Schriks laan een pakje bankcheques in een tuin te hebben weggegooid. Die che ques werden gevonden. Twee had hij reeds uitgegeven voor een gezamen lijk bdrag van 189 gulden; de an dere cheques waren reeds ingevuld en klaar voor gebruik. Aan een poging tot inbraak in de woning van de heer R. aan de Burg. Grothestraat, die ongeveer op de zelfde tijd plaats vond, bleken zij niet schuldig. Ook daar zagen omwonende twee jongens wegvluchten. HET INSTITUUT VOOR EFFEKTIEVE TALENSTUDIE ENGELS, FRANS, DUITS, SPAANS, ITALIAANS, NEDERLANDS geniet meer van uw vakantie wees in staat uw schoolgaande kinderen te helpen begrjjp uw buitenlandse collega's mis niets op internationale congressen wordt bjj zakelijke besprekingen niet in beslag genomen door taalmoeilijkheden. SPREEK DE VREEMDE TAAL Door te studeren op het talenpraktikum, leert u de vreemde taal het snelst verstaan en spreken. Voortdurend hoort u de vreemde taal; het hele lesuur lang moet u hardop oefenen. U werkt individueel aan uw eigen les op uw eigen niveau op de tijden die u zelf het best uitkomen, maar altijd met des kundige begeleiding. KURSUSSEN VOOR BEGINNERS, GEVORDERDEN EN VER-GEVORDERDEN. INTENSIEVE KURSUS - 20 WEKEN Voor nadere inlichtingen: (033) 2 90 97

Soester Courant | 1976 | | pagina 3